Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 72 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ilginç bir ittifak Sivas - Trabzonspor

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Tunga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Evet Sevgili Arladaslar,

Yillarca ikinci ligde, üçüncü ligde ne enteresanliklar olduguna iliskin pek çok olay hatirliyorum, ama bir tanesi var ki bunu unutmam imkansiz..

Hangi yildi tam hatirlamiyorum. Üçüncü ligde Trabzonspor'un ve Bursaspor'un amatör takimlari yer aliyordu. Ikisi de oldukça güçlüydü. Trabzonspor 3.Ligde sampiyon oldu ve ikinci de Sivasspor'du (hani bu yil süper lige çikan). Trabzonspor 2.lige çikmayi reddetti ve onun yerine de Sivasspor'u ikinci lige aldilar.

O sene Bursaspor'un ikinci takimi çok basarili olup da çok sükse yapinca, bizimkiler de karar verip takimi ertesi sene sampiyon olursa ikinci lige çikarmaya karar verdiler.

O sene 3.ligde çok çetin bir mücadele vardi ve Ünyespor ile Trabzonspor ciddi bir yaris içine girdiler. Ikisi de hemen hemen her hafta kazaniyorlardi. Sonunda son haftaya gelindi. Trabzonspor maçini yapti ve Ünyespor'un son maçini beklemeye basladi. Ünyespor son maçinda 4 farkli galip gelirse 2.lige çikacakti. O zamanlarda ikili averaj sistemi degil, genel averaj sistemi uygulaniyordu.

Son maçta Ünyespor'un rakibi; Sivas Demirspor'du, SDS orta siralarin altlarinda yer aliyordu. Çok kolay da gol yiyen bir takimdi. Tüm otoriteler son maçta SDS'nin 4-5 farkla kaybedecegini ve Trabzonspor'un sampiyon olamayacagini söylüyordu.

Ünye - SDS maçi basladi. Daha ilk on dakika içinde Ünyespor 2-0 öne geçmisti. Belliydi ki maçi Ünye istediginin üstünde bir skorla kazanacakti. Tam o sirada, bal gibi golü bahane eden SDS, hakeme itiraz ederek maçtan çekildi. [img]smileys/smiley36.gif[/img]

Maçi Federasyon 3-0 tescil etmek zorunda kaldi. Böylece Trabzonspor 2.lige çikmis oldu. Daha sonra bu duruma itiraz eden Ünyespor'da Federasyon karariyla 2.lige terfi ettirildi.

Sivasspor'un önünü açtigi için SDS'de bir sonraki yil diyetini, agir bir ceza almak pahasina böyle ödemisti.

Gün geldi simdi Sivasspor Süper Lige çikti...[img]smileys/smiley2.gif[/img]

61viya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Abicim adini bilmiyorum,ama yazini ilgiyle okudum,çünkü sivasta okuyorum.Ve açikçasi bütün Sivasspora gicik olluyorum.Çünkü saçma sapan pankartlar açiyorular.Mafyalaron destekledigi bir takim çünkü,fenerliler gibi diyeyim size.Saçma sapan konusup adami sinir etmekten baska bisey yaptiklari yok.Yok efendim neymis,Trabzonspor ne yapmis ki,4 büyükler arasina giriyormus.Yok 3 büyük devri bitmis,tek büyük devri baslamis.Yani sözün özü,ben hepsine gicigim[img]smileys/smiley7.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

Selam Begüm,

Ne hissettigini anlayabiliyorum. Zaten buradan çikacak sonuç aman Sivas ne iyi takimdir degil. Çünkü ben ne Sivasspor'u ne de Sivassporlulari tanimiyorum. Istanbul'da etrafimizda yüzlerce Sivasli var ama maalesef hepsi de Fb, GS ve BJK taraftarlari. Hiçbirinin umrunda degil Sivasspor süper lige çikmis çikmamis.

Bu gibi Anadolu takimlari kendilerine iyilik yapan tüm takimlara dönem dönem yakinlik duyuyorlar, bu nedenle de hiçbir zaman gerçek büyük olamiyorlar. Sanki bastan kabulleniyorlar, ikinci sinif olduklarini.

Benim büyüklügün reçetesi için hep kullandigim Atatürk'ün bir sözü vardir:
    "Büyük olmak için;
    Hiç kimseye iltifat etmeyeceksin. ,
    Hiç kimseyi aldatmayacaksin,
    Ülke için gerek amaç ne ise onu görecek, o hedefe yürüyeceksin.
    Herkes senin aleyhinde bulunacaktir.
    Herkes seni yolundan çevirmeye çalisacaktir;
    Fakat sen buna karsi direneceksin.
    Önüne sonsuz engeller de yigacaklardir.
    Kendini büyük degil, küçük, zayif, araçsiz, hiç sayarak, kimseden yardim gelmeyecegine inanarak bu engelleri asacaksin.
    Bundan sonra sana büyük derlerse;
    BUNU SÖYLEYENLERE GÜLECEKSIN!

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK

Iste bence büyüklügün tarifi bu. Biz kendi kendimize büyügüz diyerek büyük olmadik. Kimseden yardim görmeden, tirnaklarimizla kaziyarak aldik bu ünvani. Tam 6 kere kazanilmis Türkiye Sampiyonlugu, defalarca kazanilmis Türkiye Kupalari, tam 5 kez üst üste olmak üzere 6 kez kazanilmis Cumhurbaskanligi kupalari, lafa, pankarta verilmiyor. Ise ve sonuca veriliyor.

Gerçi ben bunlari kime anlatiyorum ki, sen hepimizin gururusun. Sanirim su aralar sinav zamanidir. Sana sinavlarinda basarilar dilerim. Takma kafana bunlari. Zaten biz de kabul ediyoruz Istanbul'da 3 büyükler oldugunu.

Üç Büyükler var,
    Bir de EN BÜYÜK, TEK BÜYÜK var, o da TRABZONSPOR.

Sevgiler...

Nereden
    Bursa

Haklisin sanirim.Büyüklük kavramini birilerinin anlatmasi gerekiyor,ve sanirim en yiy anlatan da Atatürk olmus.Haberleri yok böyle bir yazidan ki,emekle biseyleri kazanmanin ne oldugunu bilmiyorlar henüz.Bekara kari bosamak kolay derler ya hani,lafta büyük olmak kolay.Icraate gelince tikaniyorlar zaten.

Ayrica sözlerin için tesekkür ederim.Sinav zamanim evet,ama onalrin buraya gelecegini düsünürken çalismak zor oluyor[img]smileys/smiley2.gif[/img]

Burçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

yaww süperlige çikmislar . RÜYALARI gerçek olmus . simdi en büyük oldular [img]smileys/smiley1.gif[/img]( sivas spor) yarin baska bi takim çiksin büyük ihtimal onlarda en büyük biziz der. birakin bu tiplerle muhatap olmayin. seviyelerine inmeyin. öyle diyenlerin % 95 i istanbul takimlarini destekleyen kisiler. bosveriiiin...

Yönetim Kurulu Mollasalihoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

gerçekten herseyiyle sivasspor'u destekleyenlere kimse bise diyemez.zaten öyle olanlar trabzon'un büyüklügüne laf etmez ancak aynisini elde etmek isterler.trabzon'un büyüklügüne laf eden güzel kardeslerimi arastirin bakin bakalim sivas iddiali duruma gelmeden önce destekliyolar miymis?yoksa kahve köselerinde hiç gitmedigi kadiköy'ün ya da mecidiyeköy'ün çocuklari için mi çirpiniyorlarmis.

ya sivas'i tutun ya baska bi takimi.iyi gününde sivas'i tutup kötü gününde istanbul'a çevirmeyin yüzünüzü.

Trabzon'un önünde de egilin,saygi duyun,adam oldugunuzu anlayalim...

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    U.Sadıkoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı forever61 Nickli Üyeden Alıntı

yaww süperlige çikmislar . RÜYALARI gerçek olmus . simdi en büyük oldular [img]smileys/smiley1.gif[/img]( sivas spor) yarin baska bi takim çiksin büyük ihtimal onlarda en büyük biziz der. birakin bu tiplerle muhatap olmayin. seviyelerine inmeyin. öyle diyenlerin % 95 i istanbul takimlarini destekleyen kisiler. bosveriiiin...

[img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img]

zanoylu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop

Ya bunlar zavalli beeeeeeee

Tarihlerinde ki en büyük basarilari 1.lige çikmis olmak[img]smileys/smiley36.gif[/img]

Önder28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa

Alıntı oflee61 Nickli Üyeden Alıntı

gerçekten herseyiyle sivasspor'u destekleyenlere kimse bise diyemez.zaten öyle olanlar trabzon'un büyüklügüne laf etmez ancak aynisini elde etmek isterler.trabzon'un büyüklügüne laf eden güzel kardeslerimi arastirin bakin bakalim sivas iddiali duruma gelmeden önce destekliyolar miymis?yoksa kahve köselerinde hiç gitmedigi kadiköy'ün ya da mecidiyeköy'ün çocuklari için mi çirpiniyorlarmis.

ya sivas'i tutun ya baska bi takimi.iyi gününde sivas'i tutup kötü gününde istanbul'a çevirmeyin yüzünüzü.

Trabzon'un önünde de egilin,saygi duyun,adam oldugunuzu anlayalim...

[img]smileys/smiley32.gif[/img]

Barış - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

yoksa kahve köselerinde hiç gitmedigi kadiköy'ün ya da mecidiyeköy'ün çocuklari için mi çirpiniyorlarmis."

Kötü yapar adami bu laf.[img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley2.gif[/img]

ya ben bi sivasli olarak söylediklerinize katilmiyorum

ama gercekten de tam bi trabzonspor(hami) hayraniyim

onlarin bizim seviyemize gelebilmeleri icin birakin kirk firin ekmegi yemeyi; kirk tane firin yaptirsalar yine olmaz [img]smileys/smiley36.gif[/img]

Keleşoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

sivaslilarin cogu fenerli dolayisiyla sevmem mumkun degil sivaslilari

immortal_TS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Arkadaslar bizim bizden baska dostumuz yok biz herseye her kötülüge her pislige bas kaldiracak güçteyiz çünkü bizim adimiz (besmele çekelim) TRABZONSPOR.

Tmac61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çankırı

Sivasta bi 61 numara var kimdir o bilen var mi???

Dogrudur

ya saçmalamayin evlatlar olurmu ya tüm türk takimlari kardestir gavurlara karsi birlik olalim öyle degilmi hami abiiiiiiiiiiii bu nasil bi gençliktir yahu

Nereden
    Bursa

Alıntı hamimandirali Nickli Üyeden Alıntı
    ya saçmalamayin evlatlar olurmu ya tüm türk takimlari kardestir gavurlara karsi birlik olalim öyle degilmi hami abiiiiiiiiiiii bu nasil bi gençliktir yahu

1.si88Lisin evLatLar gibi keLimeLeri kullanma

2.si Bu Genc yasta Trabzonsporu Tutman beni Mutlu etti Gercekten gururlandim aiLende baska TsLi varmi?

Tufan_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

arkadaslar öncelikle yorumlari okudum gercekten cok uzuldum sunu belitmek isterim sivaslilarin yaridan cogu fb yi bjk yi gs yi tutar ama sunu bilesinizki bu sivaslilarin hepsinin istanbul takimlarini tutacagi degilder ismimden de anlasiliyorki bu siteye girdigimden anlasiliyor degilmi 3 buyuk yoktur tek buyuk vardir oda TRABZONSPOR dur SIVASSPOR benim kalbimdedir insaallah onlarda buyuk basarilar elde edecektir yeni 1.lige cikti arkadaslar sivaslilara gicik oluyarlarmis neden bunu herkeze söyluyorsunuz ben birincisi fanatik TRABZONSPORLUYUMDUR hic bir zaman 3 takim tanimadim insaallah bu sene sampiyon olacagiz.amagercekten cok uzuldum cunku trabzonu sevmeyen okadar trabzon lu varfb yi tutan.

Hünkar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

basarilar dileyelim onumuze bakalim tartismaya gerek yok

Tufan_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yusuf peken 61 numara kardesim

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

Bu konuyu ben açmistim; sebebi de sivaslilar'i rencide etmek ya da biz onlardan üstünüz demek için degildi. Inanin ben de çok üzüldüm. Herkes Trabzon'lu olmak zorunda degil, ama Trabzonspor taraftari TÜM ANADOLU SEHIRLERINE (bence Van hariç) esit mesafede durmali.

Unutmayalim; bizim gibi Trabzonlu, Karadenizliolunca Trabzonspor'u tutmak dogal reflekstir; ama diger Anadolu sehirlerinden kalkip Trabzonspor'u tutmak bir seçimdir ve bu arkadaslar bu seçimi ÇOK DOGRU yaptiklari için bugün hepberaber çok güçlüyüzdür.

Unutmayin:

Trabzonspor bir bölge takimi degil, bir kimliktir.

TheRapZoNe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Sahadan çekilip de maçi3-0 kaybetmelerigerçekten ilginç

Sivaslilara felan lafim yok ama Sivasspor benim gözümde hala 3.ligde Sebatsporla ayni grupta olan bir takim görünümünde.Kimbilir belkide nostaljiye fazla takildim[img]smileys/smiley1.gif[/img]

Nereden
    Bursa

Ya bileniniz varsa,çk rica ediyorum açiklayin...Sivasin yöneticisi,"6. haftada stadimiz hazir olacak" diyor...Sivastan yeni gelen arkadaslar,"daha stada bisey yapilmamis ki "diyorlar...6. Haftaya yetisecek mi bu stad??

Forumdan Uzaklaştırılmıştır Utku061 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sivas 6.haftada Trabzonsporumuz ile oynayacagi maçi Olimpiyat Stadinda oynayacak..

Bizde ne ümtlerle yeni sezona baslamistik,Sivasa maça gidecektik,Ünyelimetin abilerle..Kismet degilmis demek sivasa gitmek..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)