Sayfa 203 Toplam 203 Sayfadan BirinciBirinci ... 103 153 193 201 202 203
Toplam 5067 adet sonuctan sayfa basi 5,051 ile 5,067 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hugo Broos | Teknik Direktör

ahmetto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Hala Brosu savunanlar var Hoca ne yapsın diyenler var inanamıyorum ya.Öyle ya Ligin başından beri Her maç hatalı gol yiyen kalecide ısrar eden başkasıydı galiba.
    BORDO MAVİ Asil rengiyle, KaraDeniz Fırtınası,Gerçek Efsane Başkaldırışın Destanı,İhtilal =TRABZONSPOR

Nereden
    Afrika Diğer

Alıntı bogazici Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir çeviribilim öğrencisi olarak "tercüman hatası" ile kastedilen şeyden hiç hoşlanmadım. Arkadaşlar isterseniz size birazcık bilgi vereyim. Çeviri sürecinde düşünülmesi gereken şey kelimeler değil "bağlam"dır.

Hiçbir zaman birebir çeviri yoktur.Bunu kafanızdan çıkarın lütfen. Çeviri eğitiminde en önemli nokta kültürel farklılıklardır. Siz bir dilde kendinizi çok iyi ifade ettiğinizi sanarken öteki dilde çok büyük fasıl döngülere yol açabilirsiniz. Teknik direktörümüz yabancı. Yani bizim kültürümüzden değil. Bütün anlaşmazlıkların nedeni de bu. Yaptığı açıklamaları kendi kültürümüze göre değerlendiriyorsunuz. Yahu adam ne anlar silahtan, ne anlar bize has olgulardan.

Bu konuya örnek vermek gerekirse bugüne kadar tanıştığım bütün erasmus öğrencileri kırmızı ışıkta beklerken ben yürüyorum. Çünkü ben Trabzonlu'yum. Bu kültürel farklılıktır ve bunu belirtmek şikayet değil "objektif açıklama"dır. Yani Broos, Trabzon'daki yaşam tarzını ve kültürel yapıyı anlatmaya çalışmış şikayet etmemiş. Söylediği şeylerin şikayet gibi görünmesinin nedeni ise bizim yamuk olmamızdır.

Herhangibir çeviri hatası yoktur!!! Yanlış olan ve değişmesi gereken biz, Trabzon halkıyız. Artık at üstünde yolculuk yapmıyoruz ya da çadırda yaşamıyoruz. Trafik ışıkları olan, medyası, yolları, taş binaları, ticarethaneleri ve limanı olan kocaman bir şehirde yaşıyoruz. Medenileşmek analitik düşünme yetisine sahip olmak ve farklı düşünce yapılarına kendi değer yargılarımızla bakmamaktır. Bunu başarırsanız Hugo Broos'un yanlış bir şey söylemediğini anlarsınız.

Saygılarımla
    Yunus Emre İshak

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Hoca yı öyle bir kumpasa getirdiler ki, adam geldiği zaman herkes (yönetim de dahil) karsısında idi. Cok bile yapti, dogruları duymak beceriksiz idarecilere, yalancı yandas yerel medya nın işine gelmedi. Genc taraftarlar anlamaz ama geçmişi bilen 30 üstü taraftar gurubu sana yapılanı gayet iyi biliyor. Yolun acık olsun hocam, Trabzonspor a delikanlı hoca yaramıyor, yalaka olman lazımdı...
    Arkamda yürüme, ben öncün olmayabilirim.
    Önümde yürüme, takipçin olmayabilirim.
    Yanımda yürü, böylece ikimiz eşit oluruz.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Alıntı ahmetto Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hala Brosu savunanlar var Hoca ne yapsın diyenler var inanamıyorum ya.Öyle ya Ligin başından beri Her maç hatalı gol yiyen kalecide ısrar eden başkasıydı galiba.
    Ya Ahmet aga, KAsımpasa macında Futbolcuların yarısı hocayı sattılar, bunu gormedın mı?
    Arkamda yürüme, ben öncün olmayabilirim.
    Önümde yürüme, takipçin olmayabilirim.
    Yanımda yürü, böylece ikimiz eşit oluruz.

Ahmet Başkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Gözümde hala değerli bir hocadır ...

Yapılanlara bu kadar katlanması bile onurlucadır ..

Ersun Hoca'yı çok iyi anlayabiliyorum çevrende dönenleri Bir yabancı anladı ve rahatsız oldu ise Ersun Hoca ne denli rahatsız olmuştur ...

Uğur Ö. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Alıntı macuka Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya Ahmet aga, KAsımpasa macında Futbolcuların yarısı hocayı sattılar, bunu gormedın mı?
    Aynen bu maçta şaibe var buradan uefaya sesleniyorum bu maç satıldı inceleyin
    Elektrikte Edison,futbolda Trabzon,Araplarda petrol ,Trabzon'da Futbol...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Tolga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uzak Doğu

Bu adamı bile herşeye rağmen beğenmiyorsak 26 sene daha kimse birşey beklemesin.26 sene daha üstümüzden kimler geçecek o zaman görürsünüz . . .
    9 # Osvaldo'

Emrah Akcagöz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı uğur61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen bu maçta şaibe var buradan uefaya sesleniyorum bu maç satıldı inceleyin
    Maçta satılma falan yok futbolcular bilerek ve isteyerek oynamadılar..!
    "Arsız güçlü olunca, haklı suçlu olurmuş ..!"

Uğur Ö. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Alıntı emrah.55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maçta satılma falan yok futbolcular bilerek ve isteyerek oynamadılar..!
    Bende onu demek istedim futbolcular maçta bilerek oynamadı bunların başında gökhan-egemen-tony-selçuk geliyor Hemen hemen hepsi karışmış sadece alanzinhoya söylememişler galiba biraz çırpındı
    Elektrikte Edison,futbolda Trabzon,Araplarda petrol ,Trabzon'da Futbol...

Emrah Akcagöz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Senide yedi hocam bu yönetim yolun açık olsun..
    "Arsız güçlü olunca, haklı suçlu olurmuş ..!"

Dursun Kaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Yönetim kurulumuzdan açıklama

Son oynadığımız Kasımpaşa maçının ardından yaşanan gelişmeler üzerine yönetim kurulumuz tarafından bir açıklama yapıldı.

Açıklamada şu görüşlere yer verildi: “Sezon başından beri takımımızı çalıştıran Teknik Direktörümüz Hugo Broos’un gerek şehrimizin gerekse de ülkemizin şartlarına uyum konusunda çektiği sıkıntılar ve alınan başarısız sonuçlar nedeniyle karşılıklı görüşmeler neticesinde görevden alınmıştır. Yönetim kurulumuz kulübümüzde görev yapacak en uygun teknik direktörün belirlenmesi doğrultusunda arayışlarına başlamış olup, kısa sürede bu konuyu çözüme kavuşturmayı planlamaktadır. Yine kurulumuzca söz konusu ara dönemde şuandaki mevcut görevi ve sorumluluğu gereği Ünal Karaman’ın takımı hazırlaması yönünde karar alınmıştır.

Bu arada yapılan değerlendirme sonucunda takıma katkıları açısından büyük beklenti içerisinde olduğumuz oyuncularımız Egemen Korkmaz, Rigobert Song, Tony Sylva, Gökhan Ünal ve Engin Baytar’ın sezon başından beri ve özellikle de son maçtaki formsuzlukları sebebiyle bir süre özel çalışmaları uygun görülmüştür. Bu oyuncularımızın eski performanslarını kazanarak yeniden takıma katkı sağlaması yönündeki beklentimiz sürmektedir. Alınan karar gereğince gündeme gelen kaptanlık konusu ve kadrodan ayrı çalışacak olan oyuncular hakkındaki nihai karar yeni göreve başlayacak olan teknik direktörün tasarrufuna bırakılacaktır. Kamuoyuna duyurulur”

Resmi Site
    ~ Yüzümüzün yüreğimizle beraber gülümsediği an’ dır mutluluk. ~

bestrafer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Halilhodziç gibi Hugo Broos da iyi bir teknik direktördü, iyi bir kariyeri vardı. Ama ne varsa Trabzonspor'a gelene bir haller oluyor. Adam gittiği her takımda şampiyon veya kupa sahibi veya milli takımlarda başarılı oluyor. Ama Trabzonspor'a gelince başarısız sonuçlar. Yahu bunların hiç biri tesadüf değil. Sorunu artık birileri kendinde aramalı. Hocayı eleştirdik eleştirdik. Ne olacak Şenol Hoca gelince bir şey değişecek? Ya da Ahmet Özen gelse bir şey mi değişecek? Bir Mourinho gelse bir şey mi değişecek? Hayır, eğer bir takımın parası yoksa o takımda bir ruh yoksa, sonuç nedense hep hocaya patlıyor, cezayı teknik direktör ödüyor. Bu devran böyle devam ederse Trabzonspor değil 26 yıl, 326 yıl bile geçse şampiyonluk göremez. Zararın neresinden dönülse kardır. Bundan sonra doğru tespit, doğru oyuncu ve teknik direktörler bulunursa bir şeyler değişir.

İnşallah bundan sonraki hayatında burada elde edemediğin başarıyı elde edersin de bazı insanlar suçun hocada olmadığını anlarlar.
    Konu bestrafer tarafından (23.11.2009 Saat 19:21 ) değiştirilmiştir.

Ali Tunahan Güllü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Başlık kapansa iyi olur..
    OSCAR CARDOZO

Sefa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Senin de başını yediler. Yolun açık olsun..

hamucera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bu takımda unutmayacağım ender teknik adamlardansın, yolun açık olsun, seninde başını yiyen futbol bilginleri şimdi göbek atıyordur, bir gün bizlerde göbek atacağız ama o gün bu kan emicilerin uzaklaştığı kulübü rahat bıraktığı gündür.
    Biz Trabzonsporumuzun şampiyon olmasını isteriz ama sadece şampiyon olacak diye sevmeyiz

Mehmet Fatih Silik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Sana kizamiyorum cünki haksizliga gelmeyen yönün beni cok etkiledi...ne ise onu söyledin...hic kivirmadin ve yalan konu$madin...muhakkak bir bildigin vardir dedim...ama Kasimpa$a macinda teknik anlamda cok zayiftin...diger yandan sen gelmeden transfer yapan yönetimde sucu buluyorum...sen geldiginde istedigin sadece tek oyuncuyu aldilar...o da ayip olmasin diyedir herhalde
    Bir FIRTINA tuttu bizi...!

STSL | 2010-2011 | 7. Şampiyonluk

Trabzonspor Kongre Üyesi
    antagonist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Emekleri için Broos'a teşekkür ederek başlığı kapatalım.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)