Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 1 2
Toplam 30 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kazim Koyuncu

Nereden
    Trabzon

Kalbimiz yüregimiz dualarimiz seninle. Iyilesecegine inaniyoruz...

The Londoner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Denizde kararti var...

Kaz?m Koyuncu, laz müzi?inin genç solu?u, ha?ar? çocu?u, dinmek bilmeyen türkülerin laz nakarat?, Trabzonspor sevdal?s? deli?men, bu kez hastal???yla u?ra??yordu. H?nz?r h?nz?r gülerek...

ÖZEL RÖPORTAJ / HAKAN D?LEK

Genç ömrüne s??d?rd???n onca ?eye kar??n bir illet yap??t? yakam?za..
    ?llet deme illet deme...

Tamam tamam ama Trabzonspor diyece?im, ?ut diyece?im, ceza sahas? diyece?im..
    Ben de sana bacakaras? ataca??m -gülüyor-

Hemen bo?a ç?kar?m...
    Beni en iyi yerimden yakalad?n karde?im. Bir kere Trabzonspor deyince durur akan sular. Bak yine heyecanland?m. Bir Trabzonspor mar?? yazmak, müziklemek istiyordum, o da "sanculu kunlerume" rastgeldi.

Lehçesi laz nakarat? bir futbol muhabbete girelim istiyorum Kaz?m..
    Girelim bakal?m ceza sahas?na k?vrak çal?mlarla.

K?vrakl?k senin dilinde, müzi?inde..
    E futbol da bir çe?it müzik de?il midir bizim için? Sen Ali Kemal için "Horon Oynar Gibi Çal?m At?yor" diye yazm??t?n. Liverpool maç?yd? de?il mi?

Evet. 1975'te Liverpool'u 1-0 yendi?imiz maçta bekin kar??s?nda horon oynam??t? ellerini kald?r?p...
    Hah, tam da böyle bir ?ey futbol bizim için. Ç?kacaks?n sahaya ne kadar bize özgü fiziki durum varsa o maç?n realitesi o olacak.

Peki sonuç?
    Sonuç önemli mi karde?im? Volkan geçen hafta senle yapt??? söyle?ide "topun çizgiyi geçmesinden daha ba?ka bir ?eydir futbol benim için" demi?ti. Tam da böyledir. Top çizgiyi geçse ne olur, geçmese ne olur? Sen neyin varsa ortaya koyuyorsun. Horonun güzeli?i, da?lar?n solu?u devreye girer lazlar futbol oynamaya ba?lad???nda.

Bu Trabzon'a özgü bir ?ey mi?
    Evet. Bak?n Barcelona için neler söyleniyor. E?er bir bölgeyi bir co?rafyay? temsil etmek ve onun özelliklerini ta??maksa bir futbol tak?m?na dü?en, bunun Türkiye'deki ad? Trabzonspor'dur. Bu tak?m?n bütün tart??malar?n d???nda bir havas?, bir ba?kal??? vard?r. Öteki tak?mlar?n da vard?r ama Trabzon bir ba?kad?r. ?natç?l???m?z, oyunu çirkinle?tirmeden futbol oynama iste?imiz tamamen bölgenin yöresel özelliklerine hizmet etmi?tir. Ya da etmelidir.

Trabzon deyince bir ba?ka oluyorsun?
    ??te o ba?kal???m?zd?r Trabzon bizim. En ne?eli, en hüzünlü, en duyarl? en vurdumduymaz, en h?zl?, en a??r, en çabuk en acelesiz yan?m?zd?r Trabzonspor. Bu sene olmad? bir dahaki sene kesin ?ampiyonuz. Ben göremem ama...

Görürsün görürsün hastal?k nedir ki? ?ölen yeri olsun konserimiz...
    Hee nedir ki? Ha konser ha kanser -gülüyor-

Sakatl?k topçunun en son dü?ünece?i ?eydir. Hastal?k da bizim için öyle olsun.
    Beni de müzi?in futbolcusu say. Say ki içimin bayraklar? havalans?n. ?öyle güzel bir çal?m, iyi bir pas ceza alan?n?n d???ndan, Trabzonspor'a puan kazand?racak bir gol ?utu için nelerimi vermezdim ki?

Nelerini verirdin diye soray?m o zaman?
    Notalar?m?, parmak uçlar?mdan ak?p giden zaman?, yüre?imi ortaya koyard?m... Trabzonsporlu topçular?n da öyle olmas?n? istiyorum.

?öyle bir ?eyler söylemi?tin bir konserinin ba??nda; Vigzartu, e ho, a gunze gza?i cin cevorertu. Aynen ?öyle demekti; "Denizin Çocuklar?" ho? geldiniz!.. Nas?l etkilenmi?tim bilemezsin. Gurbetteydim ve bize "Denizin Çocuklar?" diye seslenen bir genç vard? sahnede...
    Evet Zu?a?i Berepe yani Denizin Çocuklar?. Taraftarlar?, sevenleri çok oldu o gurubun. Sözleri senin deyiminle lehçesi lazca ?ark?lar yazd?k. Bir denemeydi, güzeldi, geldi geçti.

Yapma ?imdi gelip geçmez... Sonra da devam etmi?tin: "Hiç ba??m?zdan eksik olmayan gökyüzüne, günün karanl?k saatlerine, ara s?ra kopsa da f?rt?nalara, bir gün bo?ulaca??m?z denizlere, eski günlere, neler olaca??n? bilmesek de gelece?e, kötülüklerle dolu olsa bile tarihe, tarihin ak???n? düze ç?karmaya çal??an tüm güzel yüzlü çocuklara, Donki?otlar'a, ate? h?rs?zlar?na, Ernesto 'Çe' Guevara'ya, yollara -yolculuklara, sevgililere, sevi?melere, sadece dü?leyebildi?imiz olamamazl?klara, ü?ürken ?s?nmalara, her ?eyden s?cak annelere, babalara ve tad?n? bütün bunlardan alan ?ark?lara kendi s?cakl???m?z? gönderiyoruz... Her ?eye ra?men bu yeryüzünde ?ark?lar söyledik. Te?ekkürler dünya." Çok etkiliydi...
    Ben yüre?imden geçenlere bir biçim vermeye çal???yordum ?u çok bilmi? dünyada. Çocuklu?umu özlüyordum belki. Karadeniz en talihsiz, en kötü kullan?lan bölgelerden biridir Türkiye'de. O kadar ilginç hikayeler vard?r ki orada. Bu da müzi?imi belirledi giderek.

Yeniden topa girelim mi?
    E mecal mi b?rakt?n bizde? Ko?acak halimiz mi var?

Sen de göz presi yaparak oynars?n o zaman...
    -gülüyor-

Hep ad?na Efsane denilecek bir durumdur Trabzonspor. Örne?in hemen akl?m?za dükal???n solu?unu kesti?i zamanlar geliyor... Necmiler, Ali Kemaller, ?enollar...
    Cemiller, Hüseyinler, Bekirler, Necatiler... Çok iyi tak?md? çok. Öylesi bir daha gelmez. Gerçi ?imdi de iyi tak?m olduk. ?enol hoca var art?k. Ona çok güveniyorum.

Biz de sana güzel karde?im biz de sana... 27 Haziran'da hepimiz Harbiye'de Hey Gidi Karadeniz konserinde olaca??z Kaz?m için...
    Ama görünen o ki "Denizde Kararti Var"...

Efsane kadro
    ?enol
    Necati -Takoz Cemil- Kadir
    Gökdeniz -Serdar -Hüseyin -Çayc? Ahmet- Ali Kemal
    Hüseyin -Fatih- Necmi

1972 Hopa do?umlu, ?stanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden terk. -Bir dalga gibi-
    1992 Dinmeyen Müzik Grubu
    1996 Sisler Bulvar? albümü
    1993 Zu?a?i Berepe
    1992-2005 200'ün üzerinde konser
    Albümler
    Hayde, Viya, Va Mi?kunan, Salk?m Sö?üt, ?gzas
    Dizi ve film müzikleri
    Sultan Makam?, Gülbeyaz

Berkay Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

http://www.youtube.com/watch?v=NcbM0...ljZ-DjIx5L33c= Rahmetli abimizin arşivinden derledğim resimlerle Didou Nana şarkısı eşliğinde video hazırladım.Buyrun...Mekanın Cennet Olsun KAZIM KOYUNCU!
    Ne mutlu Türküm diyene !

Merve H.Oğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

LigTv'nin bu zamana kadar yaptığı en anlamlı çalışma, bu olsa gerek..

http://www.ligtv.com.tr/haber/kazim-koyuncu-olumsuzdur

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)