Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 76 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Amerika’da Trabzonun Ayak Sesleri

bilmiyorum bu konuyu buraya acmak ne kadar dogru ama benim baya canimi sikan bi konu var. her sene ny ta duzenlenen turk yuruyusunde cinconun, jimnastikcilerin ve civcivlerin taraftarlari konvoy olusturup yuruyolar. amerikadan katilan arkadaslarla bi organizasyon yapipta bi konvoyda biz olustursak nasil olur??? hem takimimizin buyuklugu dahada cok anlasilir. pankartlar, sarkilar ne bilim iste cok sey yapariz. ne dersiniz arkadaslar hos olmazmi??? bu sene yapmamiz imkansiz gibi cunku yuruyus ayin 21 inde bu seneden gecti gibi ama gelecek sene kesin yapariz ve super olur

Bu görev size düsüyo eminimki bu konuda gerekli hassasiyeti ordaki arkadaslar gösterecektir.

Önder28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa

Hiç bir sey için geç degi bence .bu sene örnek olarak sen yürü formani giy , kaskolunu sar , bir eline Türk ötekine Trabzon bayragiyla gez New Yorke caddelerinde (N.Yorke'damiydi bu yürüyüs yanlissa özür.) Biz seni izleyecegiz tv.lerden. Seneye bir de bakarsin 1 kisi daha takilir sana....

AMERIKADA 'DA INADINA TRABZON DIYE BAGIR!

Nereden
    Trabzon

siz alternatif türk yürüyüsü yapin laz-vegas ta. saka bi yana amerikadaki türk nüfusunun % 75 ini espiyelilerin olusturdugunu ve espiyelilerin çogunun Trabzonsporlu oldugunu düsünürsek katilim büyük olur...

sanatik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Newyorkdaki THY ile Her gün Hamsi import yapan Karadeniz restorana haber verin derim :-)

BDiler61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Katilmak isterdim ama mesafe çok uzak[img]smileys/smiley1.gif[/img] is oradaki kardeslerimize düsüyor

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

Amerika gibi bir ülkede organize olmak gerçekten zor, "time is money" gibi bir atasözüçikaran devlet çatisi altindaberaber bir seyler yapmak için çirpinsanda bazen neticede alacagin sey "hayalkirikligini" geçemeyebilir. Bu nedenle sana tavsiyem, yakin etrafina ve muhtemelen yürüyüse katilabilecek kisilerebunu teblig etmen.

ÜzerlerindeTrabzonspor formalari olmasi birABD. vatandasi için çok sey ifade etmese de, ellerinizdeki Türk bayraklari önemli bir degerivurgulayacaktir kanaatindeyim.

Kolay gelsin.

dediginiz gibi boyle bi organizasyon olmasa bile formami giyip gidicem

INADINA TRABZONSPOR

Arkadasim ben bunca senedir ABd deyim bu adamlara futbolu anlatamiyoruzki Trabzonspor'u anlatalim. Bir kere komik olur sahsi kanaatimce. Ben upstate Newyork'dayken bir kac ezik gsnin uefa kupasini sozde kendilerince sehir turu atarak kutladilar. Amerikalilar sadece bir tek sey soyledi " What are these people doing? What is uefa? What is cimbom? vs vs. Yani burasi o isler icin uygun yer degil

Nereden
    Uzak Doğu

Bir ay sonra Trabzonspor formasi ile NY'a gidiyorum.Bu ise el atmanin zamani gelmisti zaten.Mesaleyi central parkta yakiyorum kardesim.Eger TV'deTS formali birini oralarda çalisiyor görürsenizo benim haberiniz ola.....

Nereden
    Ankara

Alıntı ozgur Nickli Üyeden Alıntı
    Arkadasim ben bunca senedir ABd deyim bu adamlara futbolu anlatamiyoruzki Trabzonspor'u anlatalim. Bir kere komik olur sahsi kanaatimce. Ben upstate Newyork'dayken bir kac ezik gsnin uefa kupasini sozde kendilerince sehir turu atarak kutladilar. Amerikalilar sadece bir tek sey soyledi " What are these people doing? What is uefa? What is cimbom? vs vs. Yani burasi o isler icin uygun yer degil

amacimiz zaten amerikalilara bisey göstermek degil amaç bence trabzonspor o kadar büyük bir taraftara sahip ki! abd bile taraftari var! türkiyedeki kanallarda Türk yürüyüsündeki trabzonsporlular göze çarpsa yeter! [img]smileys/smiley2.gif[/img]

[QUOTE=Juan_Juan]

amacimiz zaten amerikalilara bisey göstermek degil amaç bence trabzonspor o kadar büyük bir taraftara sahip ki! abd bile taraftari var! türkiyedeki kanallarda Türk yürüyüsündeki trabzonsporlular göze çarpsa yeter! [img]smileys/smiley2.gif[/img]

benimde demek istedigim bu biz amerikalilara futbolu sevdirmeye calismicaz sadece orda olan turklere trabzonsporun her yerde taraftari oldugunu ve gerektigi zaman birlesip onlardan asagi kalmayacagimizi ispatlicaz.saol juan juan demek istedigimi anladigin icin

Nereden
    Ankara

[QUOTE=Firtina28]
    Alıntı Juan_Juan Nickli Üyeden Alıntı

benimde demek istedigim bu biz amerikalilara futbolu sevdirmeye calismicaz sadece orda olan turklere trabzonsporun her yerde taraftari oldugunu ve gerektigi zaman birlesip onlardan asagi kalmayacagimizi ispatlicaz.saol juan juan demek istedigimi anladigin icin

Firtina28 alinti yaparken bi yanlislik yaptin herhalde ozgurun yazisini sanki ban yazmisim gibi olus [img]smileys/smiley2.gif[/img]

benimkisi "amacimiz zaten amerikalilara bisey göstermek degil amaç bence trabzonspor o kadar büyük bir taraftara sahip ki! abd bile taraftari var! türkiyedeki kanallarda Türk yürüyüsündeki trabzonsporlular göze çarpsa yeter! " bu olacakti [img]smileys/smiley1.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Badaloğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

BizdeTürkiye'de beyzbol,Amerikan futbolu gibi saçma sapan oyunlar tutulmadi.Bu oyunlari bende çok salakça buluyorum.Türkiyede böyle birsey yapsalar bende ayni seyleri söylerim.Bir tek basketbollarina ilgi duyuyoruz.Amerikalilar futbolu sevsinler diye ülkelerinde birde Dünya kupasi sampiyonasi yapildi ama adamlar sevmeyince sevmiyor.

Burada asil amaç arkadaslarinda belirttigi üzere(bence sadece ABD ile sinirli kalmasin bu etkinlikler)Türk yürüyüsünde katilanlar burada bizde variz mesajidir.Bazi Avrupa menseelitaraftar sitelerinde cinconlarin ABD de Türk günü yürüyüslerinde çekilmis resimleri kulandiklarini görüyorum.Bunun amaci sudur!biz heryerdeyiz...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    EmrahYalçınalp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ne derece bir katilim olarak degerlendirilir bilmem... 2000, 2001 ya da ölyle birsey iste, tam hatirlamiyorum.3 ist takimindan baska bir de Altay spor klubü yürüyordu. Bir arkadas onlarla yürüyecekti, ben depeslerinden yürümüstüm. Yalan yok, formam yoktu ama bordo-mavi iki tshirtten bayrak yapmis ve bagirmistim da... 3-4 kisi bir arayagelirse, oradaki Türklerden rica edilip 20 kisilik falan bir grup olusturulabilir. Altay beni öyle almisti mesela, ama hainlik yapmistim [img]smileys/smiley2.gif[/img]Siz daha seçici olursunuz...

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

Amerika'da "soccer"a ilgi duyulmamasinin en büyük etkeni "skor"dur. Adamlar alismislar dakika basi skor görmeye, ya damüsabakayi oheyecanla seyretmeye, 90 dk. biten maç sonucu 0-0 olunca biranlam veremiyorlar.

Arkadasin birini ilk yaridaki Bjk-TS maçini beraber izlemek için alikoydum. Ilk yari sonucu 0-0, adam bir türlü zevk alamadi. Ikinci yariyi izlemedi. Buna karsin Arnavutluk'u 5-2 yendigimiz milli maçi toplu halde izleyipsabahleyin bana gelip, skorunu söylediklerini de biliyorum. Olayin bu kismi biraz kültürle ilgili. Biz ugrasip didinip sonuç olarak "hiç" çikmasina aliskiniz demek.[img]smileys/smiley1.gif[/img]

Emrah; "zir zop"larla beraber yürümeni esefle kiniyorum. Tarih bunu unutmayacak[img]smileys/smiley36.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi
    EmrahYalçınalp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı saglam Nickli Üyeden Alıntı

Emrah; "zir zop"larla beraber yürümeni esefle kiniyorum. Tarih bunu unutmayacak[img]smileys/smiley36.gif[/img]

Hade leennn... Senin avatarin Altay'li, ben beraber yürümüs Trabzonspor diye bagirmisim hiç degilse [img]smileys/smiley17.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img]

Emorfo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Türk yürüyüsü bence çok önemli. Amerika'daki Trabzonlu ve Trabzonsporlular bir günlerini bu yürüyüse ayirmalidirlar. Artik Amerika'da Trabzonspor bayraklari ile yürüyen kanli canli kardeslerimizi görmek istiyoruz...

ahmetturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bence de orda olmaliyiz kocaman bordo mavi bayraklarla yürümeliyiz. Gözlerine sokmaliyiz anlamayanlarin biz heryerdeyiz...

Yüregimiz seninle Firtina28Edited by: ahmetturk

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nytre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

arkadaslar amerikadaki trabzonlu karadenizli ve trabzonsporlu kardeslerimizi bir araya toplamak amaciyla nasil bir iletisim kurulabilir?

Bu organizasyon biraz zor ama bizi burda kimler duyuyosa sesleniyorum formanizi giyin ve yürüyüse katilin...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Badaloğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bir Internet sitesi kurabilirsiniz...Acil tarafindan,ilanli felan...Veyahuta bu organize komitesine basvurun ve sizede bir yer ayarlasinlar[img]smileys/smiley1.gif[/img]...Yardim isteyin onlardan...

biraz zor cunku kimse yok hala amerikadan cevap yazan [img]smileys/smiley4.gif[/img]

ben o yuruyuse katilamiyacam bu sene islerimden dolayi ama 2 sene once katilmistim muhtesemdi yanliz milli takim formasi vardi ustumde [img]smileys/smiley9.gif[/img]

toshiba
    Ziyaretçi

Ulan bensiz Turk Yuruyus mu olurmus NYC'de[img]smileys/smiley1.gif[/img]Biraz seyrek ugramaya basladimdi hemen ortami kurmussunuz. Ben Iller Bolumu'nde "BMN Amerika" diye bir dosya camistim pek ilgi gormedi. Ama Allah'tan bir eksiklik olmazsa21 Mayis'ta Central Park'tan mi baslayacagiz neyse NYC'deyiz. Ama TS formasi bulamdim hala, yollamadi bana hiyarin teki forma[img]smileys/smiley36.gif[/img]

Neyse Turk Bayragi bulursak o da yeterli olur.

Bulusmak isteyeniniz olursa yuruyus oncesi mail atabilirsiniz: abkilicarslan@yahoo.com

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)