Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 64 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sarı Kilit

Forumun düzeyini belli bir seviyede tutan çogunluk oldukça, aksi düsüncede olan azinliklar yazdiklarina her geçen gün daha dikkat etmeye çalisacaktir....

Bunun ölçümüde, herhalde adminler tarafindan belirli periyotlarla silinen veya ceza alan üyelerin istatistiki degerlerinin ölçülmesi ve yayinlanmasiyla saglanabilecektir.

sheva
    Ziyaretçi

sevgili Bülent abi,

aslinda yazdiklarinizin üstüne fazla bir sey söylemeye gerek yok yaziyi kopyalayip altina imzami atabilecek kadar katiliyorum fikirlerinize..ama yine de bir iki kelam etmek istedim iste.

sorun sadece forumla ilgili bir sorun degil bence.genel yapimiz itibariyle elestirilmeye,tartismaya kapali bir toplumuz.tartismayi kendi düsüncemizin karsi tarafa kabul ettirilmesi olarak tanimlamisiz en basindan.halbuki kelime anlami olarak tartisma bu degil.herkesin kendi fikrini söyledigi,hiçbirinin digerinden daha "iyi" ya da daha "üstün" olmadigi karsilikli fikir alis verisidir bence tartisma.ama gerek karadenizliligimizden geerkse bizatihi Türk olmamizdan kaynakli her tartismada önce sesler yükseliyor yavas yavas,sonra da yumruklar sikiliyor,küfürler havada uçusuyor.

bir çogumuz gerçek hayatta söylemeye asla cesaret edemeyecegimiz seyleri bir monitörün arkasinda olma rahatligiyla bir anda söyleyiveriyoruz.klavye delikanliligi belki biraz..aslinda -sanirim tam da bu yüzden- buradaki tartismalar gerçek hayata tasinmiyor.herkes bir seyler söylüyor rahatliyor ,stres atiyor ve konu kapaniyor.

bence akilda tutulmasi gereken, herkesin burada Trabzonspor için bulundugu ve hepimizin farkli oldugumuz.biraz saygi,biraz hosgörüyle bakabilmek yazilan seylere.

elinize saglikEdited by: sheva

Yönetim Kurulu

Halit M. MOLLASALİHOĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

"Bir yere herkes ayni sekilde düsünüyorsa orada pek düsünen yok demektir..."

gelisimin en önemli ögesi çatismadir.. ama çatisma ve çelisme zihnen, zeka ile yasanmali kirginliklara kavgalara yol açmamalidir..

benim çikardigim ders bu

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Alıntı ozgur Nickli Üyeden Alıntı

Burada yazilan yazilari okudktan sonra, onceki arkadaslara tessekur etmek disinda, ekleyecegim sey su. Turkiyede veya baska bir yerde sporsever kitlelergercekte bir iluzyonla yasiyorlar. Ornek vermek gerekirse burada her arkadas Trabzonspor kimligininin on plana cikarilmasini istemisler, ozellikle tartisma noktalarinda. Fakat kendi kendimize bir bakip durustce soralim bugun Turkiyede kac kisinin on kimligi tuttugu takimdir. Ben bu klubun gecirdigi sikintilari, basarilari son 20 yildir takip edebildigim kadari ile izlemeye calisiyorum, ve cevremde ailemde asiri fanatikligim yuzunden elestirilen, bu yuzden fazla bagirdigim cafelerden kovulmus bir taraftar olarak ve en onemlisi siyaset bilimi konusunda bir ogretim uyesi olarak sunu soyleyebilirim.

Trabzonsporlu yada baska taraftarlarin tartisirken hayatlarinin diger alanlarindaki celiskilerden , acilardan, sevinclerden kendilerini izole ederek gelip burada sadece Trabzonspor hakkinda yorum yapmasini beklemek sadece iyi niyetli bir beklentidir. Dahasi pratikte imkansizdir. Ornegin eger siz , burada siyasi tartisma acmaya calismiyorum, AKPnin federasyona karsi tutumu ve RTE'nin fbliligini protesto edelim diye baslik acarsaniz, bu basligi insanlarin sadece futbolla ilgili sikayetleri ile sinirlayamazsiniz cunku bu ulkede futbol marsda oynanmiyor bu isi seyreden insanlar ise gidiyor, yatirim yapiyor, hayatin baska alanlarinda haksizliga ugruyor vs vs. Sonrasinda adminlerden biri bu ise siyaset karistigini soyleyerek basligi kapatiyor. Egeryaklasik13 yildir okudugum kitaplar beni yaniltmiyor ise Tayyip Erdigan'in sirf fbliligini itiraf etmesi ve bunun tartisilmasi bile siyasidir cunku onun fbliligi benim Trabzonsporlulugumdan farkli olarak kamusal alanda bolusum ve uretim iliskilerindedegisik sonuclar doguruyor, yani kazananlar ve kaybedenler ortaya cikiyor. Soylemek istedigim ornegin arkadaslar burada Ermenilere , Rumlara agizlarina ne gelirse sayiyorlar ve bu sanki siyaset disi birseymis gibi adlediliyor, acaba merak ediyorum bir Rum veya Ermeni kokenli bir Trabzonspor taraftari bu konuda ne dusunuyor olabilir. Sonucta onerim bu forumdaki mevcut guc iliskileri paralelinde tam bir demokratik tartisma ortami beklemenin hayalcilik olacagindan, bu gibi tartismalarin (evet burada medenice tartisiyoruz) tolerans seviyelerimizi biraz dahayukseltmesini diliyorum. Uzun oldu ama ne yapalim biz siyasal bilimciler geveze adamlariz. Herkese iyi gunler

Hiç de uzun olmadi Özgür bey. Keske biraz daha yazsaydiniz da agiz tadiyla istifade etseydik. Ben siyaset bilimci degilim ama iktisatçi olmam hasebiyle sosyal bilimci sinifina girebilirim herhalde. Ticaretle ugrastigim için de, zaten gerek bireysel, gerekse toplumsal düzeyde insanlarin nabzini tutmak zorundayim. Herhalde ben de o sebepten böyle uzatiyorum yazilarimi.fficeffice" />

Her nasilsa yazinizi kaçirmisim. Belki de tam sayfa sonuna denk geldigi içindir. Bugün ?Acaba kaç kisi su basliga cevap yazdi?[/B]? diye merak edip bakinca gördüm.

Evet, yazdiklarinizda çok haklisiniz. Birlesik kaplar teorisinde oldugu gibi, ne Türkiye?de ne de baska bir yerde spor, sanat, siyaset, ekonomi, sosyal hayat vs. gibi unsurlari birbirinden tamamen soyutlayarak degerlendirmeye çalismak, olacak is degildir. Zaten olmuyor da. Belki olmamali da, onun kararini verecek kadar iddiali konusmak durumunda degilim.

Benim bu yaziyi kaleme alirken asil amacim da cevabinizin sonlarindaki dileginizin yerine gelmesinden baska bir sey degildir. Yani tolerans seviyelerimizin yükselmesi. Eger bu seviye gerekli ve yeterli hale gelmez ise, Trabzonspor hiçbir zaman özlenen düzeye gelemeyecek, arzu edilen basarilari gösteremeyecek; basarili olsa bile bu durum süreklilik arzetmeyecektir.[/B]

?Bütün bir toplum böyle, biz bunu nasil degistirebiliriz ki?[/B]? gibi bir soru akla gelebilir. Akla gelebilir ama sakin dile gelmesin. Biz ilklerin takimi degil miyiz?

Trabzonspor ikinci ligdeyken, Türkiye Kupasi?nda Fenerbahçe ile eslesmis, saniyorum 1974 yili olacak. F.Bahçe?nin basinda Brezilyali ünlü Didi var ve altin yillarini yasiyor. Trabzon?daki maçta, Trabzonspor rakibine sahayi dar etmis ve maç 0-0 sonuçlanmis. Maç sonrasi, Didi bir açiklama yapmis, ?Bu takim 1. Lig?de oynar. Hem de sampiyonluga oynar.[/B]? Herkes biyik altinda gülmüs tabii. Bu gülme aktivitesi sona erdikten sonra, yine herkes ?Sampiyon F.Bahçe mi olacak, yoksa G.Saray mi?[/B]? diye papatya fali açmaya devam etmis. Sonrasini biliyoruz.

Eminim Didi o açiklamayi yaptiktan sonra, Trabzonsporlu büyüklerimiz de gülümsemeyi ihmal etmemislerdir.

Arkadaslar, son bir sey daha ilave ederek bu yazimi bitireyim. Bu tartisma konusundaki problematik durumdan dolayi, BMN?de cani sikilmis, kalbi kirilmis, küsmüs darilmis çok sayida arkadasimiz var. Fakat su ana kadar bu baslik altinda hiçbirinin yazisini göremedim. Bu durumun düzelmesini, düzelmesi için çaba gösterilmesini istemiyorlar mi? Hem, ?Sükût ikrardan gelir? sözü sanal alemde geçerli degildir. Yüzyüze görüsmüyoruz ki, kimin ne düsündügünü yüz ifadelerinden, jest ve mimik hareketlerinden anlayabilelim.

Neyse, umut ederim ki bu baslik, bu sayfada kümede kalma mücadelesinden alninin akiyla çikar.

Saygilar.

zanoylu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop

Momentus: Kardes sen harbi asmisn be yazini sindire sindire okuduk ve altina imzamizi attik[img]smileys/smiley32.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Tesekkürler Zanoylum. Keske herkes senin gibi fikrini ifade etse. "Herkes begensin, imza atsin" demiyorum tabii, böyle bir tavir bu yazimin ana fikriyle de ters düser zaten. Fakat bu "Itirazi olan sussun" anlamina da gelmiyor.

Bünyemizdeki önemli bir rahatsizligi dile getirmeye çalistim ama görüyorum ki pek de kimse orali degil. Geçmisteki sevimsiz tartismalarda rencide olmus, rahatsizlik duymus arkadaslardan buraya ugrayan yok. Neyse, her sey sabir, zaman ve gayretle olacak elbet. Bir yaziyla düzelecek degil ya.

Bu arada dün unuttugum bir seyi ekleyeyim: Bugüne kadar forumumuzun bayan üyeleri arasinda yazilarima cevap verme lütûf ve nezaketini gösteren bir tek Sheva çikti, kendisine can-i gönülden tesekkür ediyorum ayrica. Halbuki ben forumdaki gerginliklerden en çok bayan üyelerin rahatsiz olduklarini varsayiyordum, yanildim mi yoksa?

Selam ve muhabbetle...

Emorfo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Abi gerilim diye diye millet geriliyor

Bir dönem bazi badireler atlattik dogrudur, zaman zaman yine olacaktir forumda bu tür gerilimli tartismalar, herkes sag duyulu oldugu sürece sorun olmayacaktir. Bu konuyu çok fazla gündemde tutmanin fazla bir yarari olacagini sanmiyorum. Basligi okuyanda forumda sürekli tartisma çikiyor felan zannedecek. Önemli olan düzgün bir sekilde kimse kimseyi kirmadan düsüncelerimizi ifade etmek... Baslikta bu paralelde açilmis konu farkli boyutlara gidiyor gibi.

Kisaca forumda küçük harflerle yazalim, karsimizdakinin düsüncelerine saygi duyalim, basliklari küçük harflerle açalim ve açilacak olan baslik ilgili bölüme ve o konu hakkinda baslik açilmadigina dikkate derek açalim. Forumun kalitesini koruyalim yükseltelim organizasyonlara katilalim tanisalim yayilalim daha iyi organize olalim.

saygilar.

Evet Bulent Hocam'a hak veriyorum, buralarda tartismalardan kirilmis arkadaslar var.Bayan arkadaslari pek tanimiyorum ama muhalif ve analyzer'in bazi elestirilerinin gereginden sert tepki gordugu bir gercekti.Bu arada Bulent beye kendisini elestirenlerede,ovenlerede ayni ciddiyetle cevap yazma inceligini gostermesinden dolayi tessekurler.

Ben aslinda bu muhalefet konusunu daha once dile getirecekdim, ornegin muhalif ve analyzer fb macindan sonra cem papila hakkinda ve senol gunes'in taktikleri konusunda forumun genelinin dusunduklerine aykiri gorusler ileri surduler ve bazi arkadaslardan cok sert tepki gorduler, satilmissiniz, fblisin gibi. Bende onlarin her soyledigine katilmiyordum ama unutulmamasi gereken bir gercek varki eger muhalefetiniz varsa gercek demokrasi olursunuz, eger toplumlarda genelgecer yargilari hickimse elestirel bir gozle degerlendirmezse o toplumlar duraganlasir ve yozlasmaya baslar. Onun icin muhalif arkadaslarada sahip cikalim, buradaki her beyini kendimize tehlike olarak degilde Trabzonspor icin calisan ayri bir zenginlik olarak degerlendirirsekeminim bu gunluk yasamimizdaki diger alanlardada etkisini gosterecektir.

Alıntı momentus Nickli Üyeden Alıntı

...............

Neyse, umut ederim ki bu baslik, bu sayfada kümede kalma mücadelesinden alninin akiyla çikar.
    Saygilar.

Hocam,
    Sen BMN için çok hayati bir konuyu çok güzel yorumlamissin....
    Geriside bizim görevimizdir....
    Eger konu hakkinda herhangi bir aksaklik olursa o da bizim AYIBIMIZ olacaktir....
    Kümede tutmak ne demek, konuyu sitenin SAMPIYON'u yapacagiz........
    Saygilar....Edited by: SKY-GUARD

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Bülent abi,

Gündeme tasidigin konu yine çok önemli ve bir o kadar da hassas. Maalesef tartisma konusunda genel olarak böyleyiz. Bu forumda da böyleyiz genelde toplum olarak da. Karsimizdakini sakin bir sekilde dinlemek, kizip sinirlenmeden fikir beyan etmek çogu kez mümkün olmuyor. Zaman zaman kizip sinirlenmeyi gerektirecek durumlar elbette olur ama biz genelde böyle yapiyoruz. Hatta birbirini çok iyi taniyan insanlar bile bunu yapabiliyor ki o daha daüzücü.Oysa daha sakin olmayi bilmemiz lazim.

Özgür'ün belirttigi gibi bu forumu çogu zaman hayatin diger alanlarindan ve özellikle siyasetten tamamen izole etmek mümkün olamiyor. Ama isin içine bunlar girince de olay çogu zaman amacindan sapiyor. Bakiyorsunuz konu bambaska yerlere tasinmis. Böyle olunca da pekçok insan bundan rahatsiz oluyor.

Bu hosgörü futbolcular için de geçerli. Bir maglubiyetten sonra olaya sakin kafayla yaklasip yapici olmak yerine oyunculara saldirmayi zaman zaman tercih ediyoruz ve bunun aslinda bize hiçbir zaman birsey kazandirmadigini maalesef anlayamiyoruz. Zira anlasak tekrar etmeyiz ama ayni seyler dönüp dönüp önümüze çikiyor. Her maçtan sonra hoca kovmayi, yönetimi istifaya çagirmayi, futbolcu aforoz etmeyi artik unutalim.

Muhalif arkadaslar konusuna gelince. Burada TS'u ön plana çikararak elestiri yapan herkesitakdir ediyorum. Benimle ayni düsünsün düsünmesin fikirlerini belirtmesi çok güzel. Yeter ki samimi olduguna inanayim. Bu anlamda bakarsak bahsi geçen iki arkadasla (Muhalif ve Analyzer) ilgili hiçbir süphem yok, yani iyi niyetleri ile ilgili olarak. O zaman onlara çesitli yakistirmalarda bulunmak niye? Benimle ayni düsünmüyor diye kendime yakistiramayacagim birseyi baskasina neden yakistiriyorum? Bunlarin hepsini oturup düsünmemiz gerekiyor.

Bülent abinin su yazisi üzerinde biraz kafa yorsak kendimize çok dersler çikaririz. Umarim herkes kendince bazi mesajlar alir. Bu baslikta önemli mesajlar veren Özgür'e de ayrica tesekkür ediyorum.

Harun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya

Ben konuya biraz farkli açidan bakiyorum.Yazilanlarda ortak nokta ''kisilerin kendi görüslerini baskalarina kabul ettirmeye çalismasi ve bunun sonucunda ortaya çikan gerilim'' bana göre bunun yaninda hatta bundan biraz daha ön planda olan karadeniz insaninin ani asabilesmesi ve o ani asebiyetin verdigi huzursuzluk ile düsünmeden hareket etmesidir.Ben bunu BMN için söylüyorum sonuçta burda kayitli olan üyeleri yüzdeye bölecek olursak çok büyük bir rakamin karadenizlili oldugunu görecegiz.Bu tez canlilik karsi taraftanda ayni tepkiyi verince isin içinden çiklmaz hale giriliyor.Ama bunlarin haricinde önemli olan diger bir konuda tüm Türk halki için geçerli, özür dilemenin bir küçülme bir asagilanma bir rezil olma durumuna getirilmesi ve bunu bir onur mücadelesi olarak görmedir.Kisiler yüzde yüz suçluda olsa özür dilemenin kendilerini ne derece rahatsiz edecegini bildiginden(halbuki büyüklüktür) hiç bir zamn bu ise kalkismaya yeltenmezler.Diger bir konuda ''ilk adim'' meselesidir.Yukarida bahsedilen özür dileme olayinin bir baska çesidi olan karsi tafaftan birseyler beklemek ''ilk adimi o atsin o suçlu '' düsüncesi yine olayi çikmaza sokmaktadir.Ne zaman bu tabulari yikariz iste o zaman gerçek muhabbet gerçek dostlklar baslar.

#10 Fietra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bu konu benim her zaman dedigim fikir üzerine yazilmis konunun kopyasini Tribünün Sultanlarina da koyun bari

sheva
    Ziyaretçi

Alıntı #10 Osmanozc Nickli Üyeden Alıntı
    Bu konu benim her zaman dedigim fikir üzerine yazilmis konunun kopyasini Tribünün Sultanlarina da koyun bari

osman senin bu tribünün sultanlariyla ya da genel olarak kadinlarla bir alip veremedigin mi var kardesim?

#10 Fietra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı sheva Nickli Üyeden Alıntı

Alıntı #10 Osmanozc Nickli Üyeden Alıntı

osman senin bu tribünün sultanlariyla ya da genel olarak kadinlarla bir alip veremedigin mi var kardesim?

evet

Yönetim Kurulu Mollasalihoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

[img]smileys/smiley36.gif[/img]

Forumdan Uzaklaştırılmıştır Sevgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bülen abi ellerine yüregine saglik ,duygu ve düsüncelerimi çok güzel dile getirmissin tesekkür ederim[img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]

fazla bisey yazmak istemiyorum heran kavga çikabilir[img]smileys/smiley4.gif[/img]

Forumdan Uzaklaştırılmıştır Utku061 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bülent abi yine iyi bir konuya degindi.Ben de yazida geçen obir olay ile karsilastim ne yazik ki BMN?de,Allahtan taniyanimiz çoktu da Ezik yakistirmasi yedigimiz sahislar herhalde pisman olmuslardir ondan sonra yazdiklarina..Konuda Zuraswki?nin transfer hikayesiydi. Uzatmaya gerek yok burada arkadaslarin birbirini kirmasi çok kolay oluyor sonra da buraya yazi yazma hevesi kalmiyor. Açik söylemek gerekirse o olaydan sonra ben bizzat Çakir kardesime durumu ilettim ve üyeligimin silinmesini bile istedim. Sonra kendisi bana böyle bir sey yapmaya gerek yok dedi. Ama ben o günden sonra her konu hakkinda eskisine nazaran yorum yapmamaya özen göstermeye basladim BMN forumda ne yazik ki.. Demem o ki lütfen biraz birbirimize karsi yapici olalim..Saygilar..fficeffice" />[/B]

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Alıntı Emorfo Nickli Üyeden Alıntı

Abi gerilim diye diye millet geriliyor

Bir dönem bazi badireler atlattik dogrudur, zaman zaman yine olacaktir forumda bu tür gerilimli tartismalar, herkes sag duyulu oldugu sürece sorun olmayacaktir. Bu konuyu çok fazla gündemde tutmanin fazla bir yarari olacagini sanmiyorum. Basligi okuyanda forumda sürekli tartisma çikiyor felan zannedecek. Önemli olan düzgün bir sekilde kimse kimseyi kirmadan düsüncelerimizi ifade etmek... Baslikta bu paralelde açilmis konu farkli boyutlara gidiyor gibi.

Kisaca forumda küçük harflerle yazalim, karsimizdakinin düsüncelerine saygi duyalim, basliklari küçük harflerle açalim ve açilacak olan baslik ilgili bölüme ve o konu hakkinda baslik açilmadigina dikkate derek açalim. Forumun kalitesini koruyalim yükseltelim organizasyonlara katilalim tanisalim yayilalim daha iyi organize olalim.

saygilar.

Ula Faruk, sen yoksa eline bir asma kilit aldin da bekliyor musun? Niyetin bozuk gibi geliyor bana... [img]smileys/smiley1.gif[/img]

Farukçugum, endiselenme, gerginlik filan yok. Bak, bu baslikta ne kadar güzel bir diyalog devam edip gidiyor. Herkes konu hakkinda fikirlerini söylüyor. Karsi görüste olan arkadaslar bile fikirlerini gayet medeni bir sekilde dile getiriyorlar. Bu kadar güzel bir ortamda yazilanlari okuyanlar neden forumda sürekli tartisma çikiyor zannetsinler? Hem, keske forumda (olumlu anlamda tabii) her gün tartisma olsaydi, nerede? Sen herhalde tartismanin olumsuz anlamina vurgu yapmis olacaksin.

Tartismanin olmadigi yerde fikirler gelisemez ki... Ilk yazimda da ifade etmeye çalistigim gibi, farkli görüslere sahip olmak, ayni konuya degisik yönlerden bakmak demektir ki, bu da birinin göremedigini bir baskasinin görebilecegi anlamina gelir. Örnegin ben bir futbolcumuz ya da yöneticimizi çok seviyorsam, onun bazi yanlislarini göremeyebilirim. Bu son derece insani bir haldir, normal bir durumdur. O sahisa benim kadar sempatiyle bakmayan bir baska arkadas, benim göremedigim bir yanlisi görebilir ve beni bu konuda uyarabilir. Bu benim o arkadasi defterden silmemi, bütün görüslerini reddetmemi gerektirmez, gerektirmemeli. Tam tersine ona tesekkür etmeliyim, beni uyardigi için.

Yanlis anlasilmasin, özellikle bir kisi ya da olayi kastetmiyorum. Bu genel bir rahatsizlik ve giderilmesi gerekiyor diye düsünüyorum. Bu durumu dile getirmeyeyim de, "Ben burayi begenmiyorum, buradan bir sey olacagi yok, hadi bana eyvallah" mi diyeyim?

Son paragrafinda zaten olmasi gerekenleri birer birer siralamissin. Biz de basindan beri ayni seyleri söylemeye çalisiyoruz. Fakat, bunlari pratige dökmek önemli elbette. Bunun mücadelesi verilmeli.

Saygilar, sevgiler... Bu muhabbet bozulmasin...

TheCrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Bülent Abi,bu konu küme düser simdiden söyleyeyim...Ama bununsebebi ne az ilgi çekecek olmasi,ne de az ilgiyi hak ediyor olmasidir...Yani herkes diyecegini der,biter sonra.Belki ilerde arada bir tartismalar alevlenince gündeme gelebilir o kadar...Ama,artik foruma yazi yazmadan önce senin bu güzel yazini hatirlayip ona göre davranirsak,sanirim baslik amacina ulasmis olur.Zaten bu basligin amaci sampiyonluk degil güzel futbol yaniliyor muyum?..

Çok eskiden,sanirim ilkokuldaydim,bir televizyon reklami vardi.Birbirinin tipa tip ayni yüzlerce insan bir binadan çikip ayni yöne dogru gidiyorlardi.Ve insani tokatlayan cümle geliyordu: "Bütün insanlar ayni olsaydi,tek tip televizyon üretmek yeterli olurdu..."

Zaten hepimiz herkesin farkli düsüncelere sahip olacagini kabul ediyoruz ama,sanirim bizde biraz "empati" eksikligi var,kendimizi biraz da karsimizdaki insanin yerine koyarsak sorunu büyük ölçüde asmiz oluruz kanaatindeyim...

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Kaancigim, degerli katkilarin için tesekkürler. Elbette bu basligin amaci güzel futbol, ancak gel gör ki bu güzel futbolu izlettirmek için ?kümede kalmak[/B]? gerekiyor. Sampiyonluk sart olmasa da?

fficeffice" />
    Öte yandan, bir baska benzetmeyle senin dedigin dogrulaniyor. Konular canli organizmalar gibidir; dogar, büyür, yasar ve ölürler. Kiminin ömrü uzun, kiminin kisa olur, fakat hiçbiri sonsuza kadar yasamaz. Bu dogal bir durumdur. Önemli olan, bu ve benzeri basliklarda serdedilmis güzel duygu ve düsüncelerin mümkün mertebe özümsenmesi, bundan sonra ona göre tavir takinilmasidir.

Selam ve muhabbetle.

Edited by: momentus

SDanışmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

BüLen abi çok güzeL bir konu açmissin.Bu konudan benim gibiLer ders aLmaLi...

(Baktim bu anLamLi konu asagiLara çikmis,onu yukariya çikarayim dedim.)

BORDO MAVI RENKLER

COSKULU YÜREKLER

HER ZAMAN HER YERDE

HEP BIRLIKTE BMN

FUTBOL AYAK OYUNU DEGILDIR,AYAKLA OYNANAN BIR OYUNDUR... S.GÜNES

BMN'de klübe katki yapacak organizasyonlari gerçeklestiren bir olusumdur....Chat Clup degildir......Edited by: SKY-GUARD

Trabzonspor Kongre Üyesi
    tigin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı TheCrow Nickli Üyeden Alıntı

Bülent Abi,bu konu küme düser simdiden söyleyeyim...Ama bununsebebi ne az ilgi çekecek olmasi,ne de az ilgiyi hak ediyor olmasidir...Yani herkes diyecegini der,biter sonra.Belki ilerde arada bir tartismalar alevlenince gündeme gelebilir o kadar...Ama,artik foruma yazi yazmadan önce senin bu güzel yazini hatirlayip ona göre davranirsak,sanirim baslik amacina ulasmis olur.Zaten bu basligin amaci sampiyonluk degil güzel futbol yaniliyor muyum?..

Çok eskiden,sanirim ilkokuldaydim,bir televizyon reklami vardi.Birbirinin tipa tip ayni yüzlerce insan bir binadan çikip ayni yöne dogru gidiyorlardi.Ve insani tokatlayan cümle geliyordu: "Bütün insanlar ayni olsaydi,tek tip televizyon üretmek yeterli olurdu..."

Zaten hepimiz herkesin farkli düsüncelere sahip olacagini kabul ediyoruz ama,sanirim bizde biraz "empati" eksikligi var,kendimizi biraz da karsimizdaki insanin yerine koyarsak sorunu büyük ölçüde asmiz oluruz kanaatindeyim...

Nereden
    Ankara

çok dogru yazmissin keske düzelse ama bunlar için öncelikle olaylara objektif yaklasmaliyiz. ihsallah zamanla düzelecek.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)