Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 30 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Igneyi Kendimize Batiralim....

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Reha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Evet kimi zaman baskanimizin ve Senol hocanin maksadini asan kimi cümlelerine ragmen demokratik hakkimizi sehir ve taraftar olarak kullandik.

Benim dikkatinizi çekmek istedigim konu biraz daha farkli bir bakis açisi...Daha önce yine bu sütunlarad Trabzonun maddi açidan kurtulusu için bize düsen görevleri yazmistik.Görüyorum ki onbinlerce insan bir araya gelebiliyor tepki için...Bu onbinler içinden kaç kisi kulübün resmi ürününü kullaniyor? Veya kaçta kaçi normal bir lig maçinda takimina gidip destek oldu? Illa böyle bir haksizliga mi ugramamiz lazimdi tribünleri doldurmak için?

Takim istanbula geldiginde yüzlerce kisi takimi karsilasa ; (hatta 1000 kisi) bütün Türkiyenin agizlari açik kalmazmiydi? Bu gazla bu takim hem biçakçiyi, hem hakemi hem de rakiplerini dagitmazmiydi? Levente protestoya giden yüzlerce insan havaalaninda nerdeydi?

Bir derbi maç galibiyeti sonrasi on binler yalnizca Trabzona destek adina meydana yürüse tüm takimlarin gözü korkmazmiydi? Bize bu oyunlari oynayanlar "aman durun biz bunlarla nasil ugrasiriz?" demezlermiydi? Basbakani, milletvekili,komutani konusurken birkaç dakka düsünmezmiydi?

Biz güçlü ve büyük ldugumuzu basimiz yanmadan dosta düsmana gösterseydik bugün bunlar olurmuydu?

Kaçimiz bu tepkiye bu gözle baktik?

Hürriyet gazetesi "Trabzonun iki yüzü" diye bir haber yapmis...Sabah "ermeni usagi papila" denen trabzonda aksam "ermeni tiyatrocular ayakta alkislandi"" haberi var...Ve bu tarz tepkilerin (bayrak protestosu dahil) Trabzonun ekonomik sikintilarinin halkta bu tarz disa vurum tepkilerle ortaya çiktigi saptamasi var...

Oysa bu tepkilerin nerden ,neden, niçin geldigini arastirmakla mükellef gazeteler hala bu tarz saçmaliklar pesinde kosuyor....

Dedigim gibi biz zamaninda disimizi gösterseydik bu haberleri yapmak hadlerine düsermiydi?

Igneyi kendimize......................................... .......... ....Edited by: Emorfo

Adem Erdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

BIR ZAMANLAR TRABZONDA SABAH GAZETESI OKUNMU7YORDU...YINE ÖYLE OLSUN..

murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

hay eline saglik, guzel bir konuya deginmissin fakat tek problem birlik yok bizde eger birligi saglarsak Trabzonsporun onunde kimse duramaz. DUn bir tv programinda MAY diyorki benim zamanimda hic aglamadim hep baskalarini aglattim yani simdi biz agliyormusuz. Halbuki deseydiki Trabzonsporun hakkini kimseye yedirmem gibisi laflar deseydi daha guclu cikardik ama maalesef birlik yok iste herkes kendi menfaati pesinde. (MAY i sadece ornek verdim lutfen simdi MAY tartismasina girmiyelim)Edited by: murat

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Reha, haklisin ama bunlar yasanarak ögreniliyor iste. TS'a sahip çikalim, elimizden geldigince destek olalim (bu bir ürün almak da olabilir, maça gitmek de, akliniza ne gelirse) demekten yorulduk. Ama bazi seyler basa gelmeden maalesef insanlari harekete geçirmek mümkün olmuyor. Eger bu olaylar buna vesile olacaksa ben ona da raziyim. Bundan sonra TS'a bakisimiz, onu sahiplenmemiz istenilen düzeyde olacaksa yine karliyiz. Ama bunlari hiç unutmamali, karsimizdakilerin bos durmadigini bilmeli ve bu çok degerli takima sahip çikmayi kendimize bir görev edinmeliyiz.

greywolf'akatiliyorum.....

Klübe sahip çikmak sadece yollarda yürümek ile kisitli kalmamali....

Klübün mali yönü ne kadar kuvvetli olursa YUMRUGU'da o kadar sert olacak ve caydirici bir kuvvet olarak algilanacaktir....

Bugün yakalanan bu ivme kaybedilmeden hiz arttirilmali....Her zaman ve her yerde bu konu gündeme getirilmeli....

Imkanlar ölçüsünde klübe maddi destek verilmeli....

sanatik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

murat kardes kesinlikle dogru tespit ve gerekli receteyi dile getirmissin.

Tek Cözüm: Birlik Beraberlik.

shipbroker61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

kardes yerinde ve zamaninda tespitlerin icin tesekkurler. gercektende olayin sicakligindan kendimizi bir sure uzaklastirip dusundugumuzde yanlislarla dolu olan bu sistemin icinde bizimde kendimizi bazen yanlislara kaptirdigimiz veya gozyumdugumuzu bende dusunuyorum. yani birseyler yanlisti dogru ama bu yanlislar her zaman vardi. ve biz sampiyon oldugumuz donemlerde bu yanlislarida yenerek sampiyon oluyorduk. sampiyonlugu sadece futbol takimimizla degil, taraftarimizla, yonetimimizle yani tum camiamizla elde ediyorduk.

ama dedigim gibi malesef son zamanlarda yanlislardan bir taneside bizdik bana gore. surekli diyorum "bir musibet bin nasihate bedeldir" bu olay aslinda bir bakima bizide kendimize getirdi, bir araya topladi.

onun icin seninde dedigin gibi herkes soyle musait zamaninda kendine bir sorsun. ben bu takima maddi manevi ne yapabilirdim ne kadarini yaptim ne kadarini yapmadim.lutfen herkes durustce cevap versin kendine. dedigim gibi sampiyonluga giden yolda sadece takimin iyi olmasi yetmiyor. taraftarda iiy olacak, yonetimde iyi olacak ve herkes elini tasin altina sokacak....

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    A.Hilal Çakıroğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı murat Nickli Üyeden Alıntı
    hay eline saglik, guzel bir konuya deginmissin fakat tek problem birlik yok bizde eger birligi saglarsak Trabzonsporun onunde kimse duramaz.

evet bencede tek problem birlik olmamasi ama bu birligi isteyenlerde az. yada disaridan öyle görünüyor.hiç bir zaman beraberligi saglayamiyoruz. örnegin istanbul'da yapilan protestolar; bir grup persembe, biri cuma.... digeri pazar.. neden böyle ayrik ayrik protesto ediyoruz. amacimiz TRABZONSPOR'un gücünü göstermekse dernek, grup, site... ayrimi yapmadan bir bütün halinde hareket etmeliyiz. hiç bir grup TRABZONSPOR'dan daha üstün degil, olamaz. öyleyse kendi basimiza birseyler yapmadan önce tüm grup yada derneklerin fikri alinmali ve birlikte organize edilmeli. dün leventte yapilan protestonun 50.000 kisilik olmasi çok daha iyi olmaz miydi?

bundan sonraki adimlarimizda gerçekten birlik içinde olmamiz gerektigini düsünüyorum. böyle oldugunda birligin verdigi hirsla, lisansli ürün aliminda da, resmi üye sayisinda da, stada gelen taraftarda da ciddi artislar olacaktir.

Bu TARAFTAR artik baslikta da yazildigi gibi igneyi kendine batirip, baskalarinin yaptigindan çok kendisinin ne yaptigini düsünmeye basladiginda, hem TARAFTAR hem de SPORTIF açidan özlenen günlere geri dönülecektir.

Kesinlikle sonuna kadar katiliyorum.Bir birliktelik olusturulmali.Bir protesto yapilacaksa toplu halde yapilmali.Bir grup farkli yerde digeri farkli yerde olmaz.Ve de yerini bulmaz.Sonuçta da Cem Papila gibi sorunlar ortaya çikar.Adam maçtan sonra halen penalti pozisyonunu kabul etmiyor.Bu fenerin basina gelse böyle mi olurdu.Ama En Büyük,En Iyi Futbolu Taniyan,En Kardes,En Dürüst kulübüz.Var mi izden daha iyi futbol oynayan takim.Elnette yok.Çünkü biz FUTBOL oynamaya çikiyoruz.Digerleri gibi hakemle 12 kisi oynamaya,maçi hakeme nirakmaya degil.Her zaman her yerde en büyükTRABZON'dur,Trabzonsporlutaraftarlar......... ...

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Sevgili Reha, fficeffice" />
    Sonuna kadar haklisin. Zaten tablo su anda çizdigin gibi degil de, özlemle tasvir ettigin gibi olsaydi, bunlarin hiçbiri basimiza gelmezdi. Bu eksikligin bence sosyo-psikolojik temelleri var.
    Bizim taraftar agirlikli ve dogal olarak Trabzonlulardan olusuyor ve Trabzonlu, protest tavirlari kendine yakistiramiyor. Kendini bir türlü hakki yenen, mazlum statüsünde görmek istemiyor. Lûtfen kimse yanlis anlamasin, bir örnekle konuyu izah etmeye çalisacagim:

Birkaç ay önce, Karadeniz ile ilgili bir baska forumda bir baslik açildi. Baslik ?Çayeli?ndeki okullara kitap yardimi kampanyasi[/B]? idi. Garipsedim bunu. Ve neden garipsedigimi kendime sordum ister istemez. Sonunda anladim ki, bizim oranin insani, daha önce böyle kampanyalara filan tenezzül etmiyordu. Bu yardim kampanyalari, hep Dogu ve Güneydogu bölgeleri için düzenlenirdi. Böyle durumlarda bizim tepkimiz ne olurdu? ?Yahu bizim bir sürü zenginimiz var, onlar neredeler? Memleketlerine yatirim/yardim yapacaklarina, baska yerlere yapiyorlar, Allah onlari söyle yapsin, böyle yapsin. Tüh onlara?[/B]? Bu hosumuza gitmeyen bir konu oldugu için de, bir an önce baska konulara girer, bir an önce asla kiramayacagimizi düsündügümüz bu kisir döngünün içinden çikmaya çalisirdik.

Efendime söyleyeyim, öyle yürüyüs, miting, eylem vs. gibi aktiviteler, bu ülkede kendilerini azinlik, ezilmis, itilmis kakilmis hisseden insanlarin isiydi ve fakat biz kendimizi asla bu çerçevenin içinde görmek istemiyorduk. Kabullenemiyorduk böyle bir tanimlamayi. Kurulu düzen de habire bu durumu körüklüyordu. ?Trabzonlu inatçidir, azimlidir, tuttugunu koparir, aslandir, kaplandir, söyledir, böyledir?[/B]?

Böyle bir insan sokaklarda hakkini arar mi? Yakisir mi hiç? Dikkat etmissinizdir, iki küçük çocuk bir oyuncagi paylasamadigi zaman ne derler biraz daha akli basinda, efendi olana? ?Aaa bak sen efendi çocuksun. Ona niye uyuyorsun? Uslu ol bakiym, otur yerine ve büyüklerini dinle?[/B]? Ya da buna benzer seyler? O yaramaz olan da alir oyuncagi, çocuklugunun tadini çikarir.

Trabzonlu da bu konumdadir. Trabzon?da en ufak bir tepki olsa, millet Trabzon?da geçen yüzyilin basinda bilmem kaç dilde gazete yayinlandigindan girer, Osmanli zamaninda opera sahibi iki sehirden biri oldugundan çikar. Kimsenin aklina Trabzon?un bugünkü hal-i pür melâlini sorgulamak gelmez. Trabzonlu, basina ne gelirse gelsin, ne kadar hakki yenirse yensin, uslu çocuk olmali, efendi efendi yerinde oturmalidir.

Trabzonlu?nun bilinçaltina bu zerkedilmistir. Ve yine dikkat edilirse, Trabzonspor?a yapilan haksizliklarda, Trabzonlu olmayan Trabzonsporlu arkadaslar daha fazla tepki göstermektedirler, çünkü yukarida anlatmaya çalistigim bilinçalti operasyonundan uzak kalmislar, bu talihsizlige dûçar olmamislardir.

Sosyo-psikolojik eksiklikler bununla da kalmiyor. Türk kültüründe, ?Tek adam[/B]? vardir. Her milletin kahramanlari vardir da, bizim Malkoçoglu, Battal Gazi, Kara Murat bir baskadir. Bizans?in altindan girer üstünden çikarlar. Ne kadar rahat seyrederiz o filmleri degil mi? Nasil olsa kahramanimiz her zorlugun üstesinden gelecek, bütün düsmanlari haklayacaktir.

Daha düne kadar Trabzonspor?un da böyle kahramanlari, tek kisilik ordulari vardi. Bunun adi Samil Ekinci oldu, Mehmet Ali Yilmaz oldu, Özkan Sümer oldu. Biz bu dönemin çoktan bittigini fark edemedik. Simdi binlerce yillik bir aliskanligi yikmaya, Trabzonspor?a aidiyet duygusu besleyen herkesi, düsman kalesine bir ok olsun firlatmasi gerektigine, baska türlü bu mücadelenin kazanilamayacagina inandirmaya çalisiyoruz. Bu da öyle kolay bir is degil tabii..

Hep söylerim, zaman, sabir ve gayretle bu durumun üstesinden gelecegiz. Bu hemen olmaz, hemen olmadi diye de karamsarliga kapilmak hiç olmaz.

Tesekkürler Reha, böyle bir baslik açtigin için? Gene bana koca bir yazi yazdirdin?

Selam ve muhabbetle?

iste siyaset burda belli oluyor biz eylem yaparken gazeteler isin baska yönlerini kasiyor

trapezus61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Reha çok güzel oldugu kadar ayni zamanda Trabzonspor camiasinin kanayan bir yarasina parmak basmis. Tesbitlerine yüzde yüz katiliyorum. Bütün Türkiyenin gözü önünde yapilan katliama karsi gösterdigimiz bu tepkiyi en basinda birlik ve beraberligimizin göstergesi olarak gövde gösterisi gibi bütün Türkiyenin gözlerinin önüne sunsak belki de bugün sokaklara dökülme sebeplerimizin hiçbirisi basimiza gelmeyecekti. Son Konya maçinda Avni Akerde saglanan ve bana o eski cehennem yillarini animsatan atmosferi sezon boyunca saglamis olsaydik sorarim sizlere hangi takim oradan çikabilirdi?

Herseye ragmen camia olarak bu yildan çikaracagimiz o kadar çok ders var ki... En basta kendimizin bile artik unutmaya yüz tuttugu kudretimizin farkina vardik. Sadece Trabzon degil bütün Türkiye söyle bir sallanip kendine geldi tekrar. Yillardir derbi maçlarda pisirik, ne yaptigini bilmeyen futbolcular toplulugunun yerini eskisi gibi futbol oynayan, rakibine disini gösteren ve oyunun her bölümünde üstünlügünü kabul ettiren Trabzonspor tekrar sahalara geri döndü...

Görevimiz bitti mi peki? Tabiki hayir... Birakin bitmesini camia olarak görevimiz daha yeni basladi. Simdi bikmadan usanmadan mücadeleye devam etmenin zamani geldi. Yapilan bu kitlesel hareketlerden sonra evet biz görevimizi yaptik diyerek kösemize çekilecek olursak emin olun ki önümüzdeki sezonlar yine ayni senaryolari isitip isitip önümüze koymaktan asla çekinmeyeceklerdir. Gerek yönetim gerekse de taraftar olarak bizler her alanda görevimizi yerine getirmek için bütün imkanlarimizi seferber etmeliyiz artik. Bunlar saglanirsa futbolcular kendilerine düsen görevi layikiyla ortaya koyacaklardir zaten. Bundan hiç süphem yok. Bugün sezon basinda açik ara sampiyon ilan edilen takimin futbolculari bizim yarimiz kadar top oynasa gam yemiyecektim inanin. Ama nerdeee...

Biliyorum, bu düzene karsi koymak, mücadele etmek hiç kolay degil. Ama bizim misyonumuz bu. Bir kere herkes bunun gerklerini yerine getirmek için çaba harcamali. Maddi ve manevi fedakarlikta bulunmali. Öncelikle herkes eline geçen ilk firsatta klübüne üye olarak bugün bir hayalden öteye gidemeyen 100 bin üye projesini gerçege dönüstürmeli. Trabzondaki taraftar Avni Akeri Konya maçinda oldugu gibi her zaman cehenneme çevirmeli ve bu konuda yönetimden her türlü destegi almak için bütün sartlari zorlamali. Ben Trabzonsporluyum diyen herkes klübün lisansli ürünlerine sahip çikmali hatta bu konuda çesitliligi arttirmak için yönetimi zorlamali ve büyük düsünmesini saglamali. Imkani olan herkes deplesmanda bu takimi desteklemek için organizasyonlar düzenlemeli ve bu organizasyonlara istirak etmeli. Istanbul, Ankara gibi metropollerde bu takimi onlar degil yüzler, binler karsilamali ve bu karsilamalar gövde gösterisine dönüstürülerek gerekli kurumlara gerekli mesajlar verilmeli. Verilmeli ki bizim üzerimize oyun oynamayi birakin böyle bir seyi akillarina dahi getiremesinler.

Görüyor musunuz daha yapacak ne kadar çok isimiz var. Daha yeni basladik. 30 Nisani her Trabzonsporlu milat olarak kabul etsin ve bu bilinçle sarilsin davasina. Göreceksiniz o zaman karsimizda ne kahbe bizans ne de onun tekfurlari ayakta duramayacak... Örnek mi istiyorsunuz??? Söyle bir dönüp tarihinize bakin yeter...Edited by: trapezus61

samway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

ya bence bu olayi kapatmaya basladilar bile biz pesine duselim eger bizde susarsak bu konu unutulur z<aten bunu istiyolar bu arada greywolf emre nin tel ine cevap ver emrenin bi olayi var mis onu bi hallet be

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

Hepinize tesekkür ederim, katildiginiz için...Ama yineliyorum saydigim konularda bir ilerleme kaydedemiyecegiz..Bunu tecrübelerime dayanarak söylüyorum..

Fanatik gazetesinin hafta sonu eki FAN-ETIK bölümü çok ilgimi çeker.Çok tarafsiz ve düzeyli bir sayfadir.Bu hafta sonu bizi islemisler.Genel anlamda dile getirilen Trabzonspor bazi kesimlerde tepkinin dozunu kaçirarak hakli iken haksiz duruma düsmektedir.Örn; Atay baskanin cem papila'nin "banka hesaplari incelenmesini" talep etmesi,Senol hocanin "seneye futboldan baska seylerde" yapabiliriz deyisi gibi....

Tam ben "aman yapmayin böyle açiklamalar" derken bu yaziyi okudum.Benim gördügümü onlarda görmüs.

Trabzonun düzeni elestirirken bu düzene uydugunu,elestirdigi rakiperle ayni seviyeye indigini,parayla-pulla erisilmiyecek bir sampiyonlugu yani manevi sampiyonlugu eliyle ittigini,temiz futbol ve sadece spor bilincindeki üstlendigi liderligi zedeledigini belirtmisler....

Tabii akl-i selim olan ve objektif düsünebilen herkes burda neller anlatildigini anlayacaktir.Gördügüm kadariyla hirsi geçen , kalemi ve üslubu güçlü çogu dostumda bunun farkinda zaten....

Artik protesto'yu psikolojik harbe çevirmeli yukarida saydigim sekilde kulübün arkasinda olmaliyiz...

Ankara,Istanbul,Trabzon havalimanlarinda takimi 1000 kisi karsilamali,

Derbi ve Avrupa maçi galibiyetlerinde yalnizca Trabzonda degil büyük sehirlerde de toplu yürüyüsler tertip edilmeli,

Senede en az 250 YTL'lik resmi ürün alinmaya devam edilmeli,

vb. vb. vb. vb........................................gibi sürekli dile getirdigim bir taraftarin yapmasi gereken birincil ödevleri yapmaliyiz!!!!

Bakalim bu Milat bu degisimi saglayacak mi? Dedigim gibi ben yine de karamsarim!!!!!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

Ayi Ayhan bu hafta halledicez Emrenin isini.........Karakol kusu seni!

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

Ne yazik ki toplum olarak darbe yemeden,darbe yemeyi önleyici faaliyetlerde bulunmuyoruz.Ben Trabzon'daki protesto yürüyüsüne katilma sansini yakalayan biri olarak,hayatim boyunca görmedigim bir birlikteligi,toplumsal bütünlesmeyi gördüm ve yasadim.Ve ciddi bir sekilde organizasyon yapilmamasina ragmen,kulaktan kulaga dolasarak insanlar haksizliga karsi tek yumruk oldular.

Nasrettin Hoca'nin yaptigi gibi "Testi kirilmadan tokati vurmaliyiz". Cuma günü TS Club'a gittigimde magaza da adim atacak yer yoktu.Neler oldugunu hiç bilmeyen bir insan,Trabzonspor Sampiyonluk maçina çikiyor zannederdi.Ayni sekilde kapidaki maç bileti kuyrugu da cadde boyunca upuzundu.Tüm bunlari düsünürken aklima TS Mayis dergisindeki,Bülent abinin "Sampiyonluk dedigin" yazisi geldi. Orada çok güzel özetlenmis anlatmaya çalistiklarim.

Bende Reha gibi,bundan sonra her seyin daha farkli olacagina dair fazla bir ümit tasimiyorum.Çünkü biz Türk toplumu olarak günlük yasayip,hadiseleri çok kolay unutup farkli gündemlerle yasayan bir toplum haline geldik. Bunda en önemli etki yazili-görsel medyadir.Onun da kimlerin elinde oldugunu hepimiz biliyoruz.

Bana göre bize düsen en önemli görev,sürekli çevremizdeki insanlari Trabzonsporumuza sahip çikma adina bilinçlendirmeye çalismaktir.Bu kulüp üyeligidir,dergi aboneligidir,kombine bilet almadir,resmi ürün satin almadir,maça gitmektir,takimimizi her yerdeyensede yenilsede büyük bir çosku ile karsilamaktir. Bunlari gerçeklestirebildigimiz oranda,hem basari gelecek, hem de kimsenin takimimiza göz göre göre haksizlik yapmasi büyük ölçüde engellenecektir...

BDiler61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

çok güezl bir konuya deginilmis.Birliik beraberlik tam anlamiyla saglanmali ve takimimiza her alanda destek olmaliyiz

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Reha(Greywolf) ve Oguz(Duman61), bir süre sonra yeniden eskiye dönmemizden korkuyor ki, bunda da haklilar. Zira ayni korkuyu ben de yasiyorum. Ama Bülent (Momentus)abinin de dedigi gibi bu isler hemen olmaz, olmadi diye karamsarliga düsmek hiç olmaz.Hepimizin israrla vurguladigi gibi bunlar aliskanlik. Biz yillarca böyle alismisiz, alistirilmisiz.Artik bu aliskanliklarin degismesi için gayret etmeliyiz, herseyi akisina birakirsak elbette fazla birsey degismez. Ama herkes birseylerin gayreti içinde olursa o zaman kipirdanma olur.

Hepayni örnegi veriyorum ama tekrar edecegim. Su üyelik meselesi. Trabzon'dapekçok tanidigim var ve hepsi de futbolla çok ilgili. Ama su 100.000 Üye kampanyasina kadar etrafimdaki insanlardan TS'a üye olanlarin sayisi 3-5'i geçmiyordu.Bu forumda da sayi pek yüksek degildi. Hepmerak ediyordum insanlar neden TS'a üye olmaz diye? Mesela ben de 2001'de üye oldum ve o güne kadar olmadigim için de kendime hep kizdim. Belki çogunun aklina gelmiyordu ya da gelse de önemsemiyordu. Baslatilan bir üye kampanyasi ile bu konuda insanlar uyarildi ve üye sayisi artti. Henüz istenilen seviyede olmasa da profesyonel bir kadro ile bu sayi çok daha artirilabilir. Zaten baskan da böyle bir çalisma yapacaklarini söylemisti. Sonuçta bu kampanya bu konuda tetikleyici bir etken oldu.

Kisacasi bu konularda insanlarin bilinçlendirilmesi lazim. Bu tür forumlar,büyük bir firsat. Klübe ve yerel basina önemli görevler düsüyor.Herkes karinca kararinca birseyler yapmali, aklina gelenleri etrafindakilerle paylasmali. Geçenlerde Dortmund'un bir lig maçinin özet görüntüleri vardi televizyonda. Dortmund'un bu yilki performansini hepiniz biliyorsunuz. Ona ragmen tribündeki seyirci sayisini duyunca dudagim uçukladi : 78 bin. Almanya'da, Ingiltere'de pekçok takim bu sekilde. Peki TS için bunu yapmak çok mu zor? Eskileri hatirliyorum, TS iddiali olsun olmasin Avni Aker dolardi. Ama son yillarda insanlar sogudu, sogutuldu. Artik yeniden isinmamiz lazim. TS'un maçi varsa, iddiasi olsun olmasin o stat dolmali. Bu Trabzon halki için bir görev ve bir eglence olmali. Eglence demisken, su stat projesi hayata geçerse bu konuda bize önemli katki saglayacaktir.

Artik hepimizin TS'a farkli bir gözle bakmasi lazim. Türk futbolunda inanilmazi basaran bu sehir ve takim, bundan sonra da pekçok seyi basarabilir. Türk futbolundaki bu kirlenmeyi önleyecek bir kurum varsa emin olun ki bu TS olacaktir. Ya da bu kirlilik devam edip gidecektir. "Ben ne yapabilirim ki? Elimden ne gelir ki?" diye bir soru olamamali arkadaslar. Yapabileceklerimizin ufak bir kismini Reha özetlemis. Bu liste çok daha uzatilabilir. Herkes kendine tatmin edici bir cevap bulabilir, biraz gayret.

Guests
    Ziyaretçi

bu yürüyüse kadar,sehir disindayasayan arkadaslarda: " sehrin üstüne ölü topragi serpilmis.kimsenin trabzonsporla alakasi kalmamis,heyecan yok,tribünler bos..."seklinde bir ortak görüs hakimdi.

bu yürüyüsle birlikte,sessiz duruyor gibi görünselerde; bu insanlarin, kadiniyla çocuguylaiçten içe yanan büyük bir sevdayla, sadece olayin takipçisi degil, ayni zamanda olayin ta kendisi olduklarini, umarim herkes görebilmistir. buradakiler sadece Trabzonsporlu degil, Trabzonspor'dur zaten...

kulübümüzün 15.000üyesinden,10.000 tanesinin trabzonda yasadigini tahmin ediyorum. dünyanin her yerindeki10 milyon Trabzonludan ise,sadece 1 milyonu Trabzonda... ve yine benim tahminlerime göre ekonomik durumu en düsük seviyede olanlarda, burada yasayanlar.

Baslik çok dogru, konu güzel ama, Trabzondan bu kadar arkadaslar...

Burada sürekli birseylerokuyan ve yazan,Trabzonsporumuzla alakasini hiç kesmemissizlerin yerini ayri tutarsak eger;görev,disarda yasayipta sehri ve sehrinin takimi için ne yapabilecegihakkinda hiç bir fikri olmayan insanlaradüsüyor bence...

hosçakalin.

Hasan Cubukcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

birlik ve beraberlik gecen sene Kupa macinda baslati ve bu yürüsten sonra daha da arti bence, bu takim ya taraftarin sayesinde sampiyon olacak ya da hic sampiyon olamiyacak .

bu takim hepimizin , herkes elinden geleni yapmasi lazim ,herkes kendi menfatini düsünmesin lütfen:

trapezus61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı trapezus61 Nickli Üyeden Alıntı

Reha çok güzel oldugu kadar ayni zamanda Trabzonspor camiasinin kanayan bir yarasina parmak basmis. Tesbitlerine yüzde yüz katiliyorum. Bütün Türkiyenin gözü önünde yapilan katliama karsi gösterdigimiz bu tepkiyi en basinda birlik ve beraberligimizin göstergesi olarak gövde gösterisi gibi bütün Türkiyenin gözlerinin önüne sunsak belki de bugün sokaklara dökülme sebeplerimizin hiçbirisi basimiza gelmeyecekti. Son Konya maçinda Avni Akerde saglanan ve bana o eski cehennem yillarini animsatan atmosferi sezon boyunca saglamis olsaydik sorarim sizlere hangi takim oradan çikabilirdi?

Herseye ragmen camia olarak bu yildan çikaracagimiz o kadar çok ders var ki... En basta kendimizin bile artik unutmaya yüz tuttugu kudretimizin farkina vardik. Sadece Trabzon degil bütün Türkiye söyle bir sallanip kendine geldi tekrar. Yillardir derbi maçlarda pisirik, ne yaptigini bilmeyen futbolcular toplulugunun yerini eskisi gibi futbol oynayan, rakibine disini gösteren ve oyunun her bölümünde üstünlügünü kabul ettiren Trabzonspor tekrar sahalara geri döndü...

Görevimiz bitti mi peki? Tabiki hayir... Birakin bitmesini camia olarak görevimiz daha yeni basladi. Simdi bikmadan usanmadan mücadeleye devam etmenin zamani geldi. Yapilan bu kitlesel hareketlerden sonra evet biz görevimizi yaptik diyerek kösemize çekilecek olursak emin olun ki önümüzdeki sezonlar yine ayni senaryolari isitip isitip önümüze koymaktan asla çekinmeyeceklerdir. Gerek yönetim gerekse de taraftar olarak bizler her alanda görevimizi yerine getirmek için bütün imkanlarimizi seferber etmeliyiz artik. Bunlar saglanirsa futbolcular kendilerine düsen görevi layikiyla ortaya koyacaklardir zaten. Bundan hiç süphem yok. Bugün sezon basinda açik ara sampiyon ilan edilen takimin futbolculari bizim yarimiz kadar top oynasa gam yemiyecektim inanin. Ama nerdeee...

Biliyorum, bu düzene karsi koymak, mücadele etmek hiç kolay degil. Ama bizim misyonumuz bu. Bir kere herkes bunun gerklerini yerine getirmek için çaba harcamali. Maddi ve manevi fedakarlikta bulunmali. Öncelikle herkes eline geçen ilk firsatta klübüne üye olarak bugün bir hayalden öteye gidemeyen 100 bin üye projesini gerçege dönüstürmeli. Trabzondaki taraftar Avni Akeri Konya maçinda oldugu gibi her zaman cehenneme çevirmeli ve bu konuda yönetimden her türlü destegi almak için bütün sartlari zorlamali. Ben Trabzonsporluyum diyen herkes klübün lisansli ürünlerine sahip çikmali hatta bu konuda çesitliligi arttirmak için yönetimi zorlamali ve büyük düsünmesini saglamali. Imkani olan herkes deplesmanda bu takimi desteklemek için organizasyonlar düzenlemeli ve bu organizasyonlara istirak etmeli. Istanbul, Ankara gibi metropollerde bu takimi onlar degil yüzler, binler karsilamali ve bu karsilamalar gövde gösterisine dönüstürülerek gerekli kurumlara gerekli mesajlar verilmeli. Verilmeli ki bizim üzerimize oyun oynamayi birakin böyle bir seyi akillarina dahi getiremesinler.

Görüyor musunuz daha yapacak ne kadar çok isimiz var. Daha yeni basladik. 30 Nisani her Trabzonsporlu milat olarak kabul etsin ve bu bilinçle sarilsin davasina. Göreceksiniz o zaman karsimizda ne kahbe bizans ne de onun tekfurlari ayakta duramayacak... Örnek mi istiyorsunuz??? Söyle bir dönüp tarihinize bakin yeter...

Sevgili Arkadaslarim...

Yukarda yazdigim yazida her ben Trabzonsporluyum diyenin yapmasi ya da yapmaya çalismasi gerekenleri ana hatlariyla yazmaya çalistim. Diger arkadaslarimda asagi yukari ayni hedefler dogrultusunda birlesmisler. Yani yapilmasi gerekenler belli...Rehanin açmis oldugu bu topic bilinçli bir taraftar toplulugu olusturabilme açisindan son derece önemli. Önemli de asil önemli olan biz bu konuya ne kadar önemle egilecegiz. Gördügüm kadariyla birkaç sagduyulu arkadasim hariç kimse bu topicle ilgilenmemis bile. Halbuki bu konu yillardir özlemiyle yanip tutustugumuz sampiyonluga ve büyük Trabzonspor hedefine giden yolun en büyük anahtari. Ama üzülerek görüyorum ki arkadaslarim abidik gubidik konulara gösterdikleri ilgiyi maalesef bu hayati konuya göstermiyorlar. Forumda bu konuda daha önce açilan onlarca konu gibi sanirim bir süre sonra bu topicde tarihin derinliklerinde yerini alacak. Ben buna müsaade etmek istemiyorum açikçasi...

Trabzonsporlulari günümüzde çok büyük görevler bekliyor. 30 nisan gecesi baslayan kivilcimin ve hareketlenmenin artik pozitif hale getirilmesi ve camiamiza katki olarak yansitilmasi lazim. Klübe üyelik, resmi ürünlere sahip çikma, takimini içerde disarda bütün imkanlariyla destekleme ve bunu bir gövde gösterisi haline dönüstürme.......

Bunlarin hepsi hayati konular... Bunlar süreklilik saglamazsa istedigimiz kadar 30.000 kisi sokaklara dökülelim hiçbir kazanç elde edemeyiz. Türkiyedeki birtakim odaklara her zaman ve her sartta bu takimin ve bu sehrin arkasinda oldugumuzu gözlerinin içine soka soka anlatmamiz sart. Bunu basarabilirsek bakin bakalim o zaman bugünkü gibi masa basi oyunlari ile yolumuzu kesmeye cesaret edebilecekler mi? Bugün Türkiyenin en iyi futbolunu oynamasina ve sampiyonluk kovalamasina ragmen maçlarimizi yayinlamayanlar böyle bilinçli bir kitlenin varligini hissettiklerinde sizce hala daha bu tavirlarini sürdürebilecekler mi? 2012 Avrupa sampiyonasinda adi bile telafuz

edilmeyen sehrimizi daha ne kadar görmezden gelebilecekler???

Evet bunlarin hepsi bize bagli. Rehanin dedigi gibi igneyi ilk önce kendimize batirip dört koldan bu hedefe ulasmak için mücadele edecegiz. Yarindan tezi yok klübümüze üye olmak için bütün imkanlarimizi seferber edecegiz. Bununla da kalmayip çevremizdekileride bu konuda tesvik edecegiz. Trabzonsporlu olarak lisansli ürünlerimize maddi imkanlarimiz dogrultusunda destek verecegiz. Forma alacak gücümüz yoksa bile bir tane kalem alacagiz., bir tane rozet alacagiz ama alacagiz. Yönetimimizi bu konuda zorlayarak daha kaliteli ve çesitli ürünler üretilmesini saglayacagiz. Takimizi gönülden destekleyip, Avni Akeri yeniden cehenneme çevirecegiz. Yensek de yenilsek de futbolcularimizi her daim bagrimiza basacagiz. Deplasmanda imkanlarimiz ölçüsünde onlari yanliz birakmayacagiz. Her sehirde karsilayacak ve destek olacagiz... Bunun için gerekli organizasyonlari yapacak gerekirse bu siteden her sehir için sorumlulari belirleyip onlara görevler verecegiz.....

Bu listeyi daha çok uzatmak mümkün... Eminim bütün arkadaslarim bu konuya biraz kafa yorarlarsa çok daha orjinal fikirler ortaya çikacaktir. Yani hep beraber yapmamiz gereken daha yiginla isimiz var. Ohalde daha fazla vakit kaybetmenin bir anlami var mi? Yeterince vakit kaybetmedik mi zaten???

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

Evet hala bu konuyu canli tutmamiz gerektigine inaniyorum.Bülent abinin dedigi gibi saçma sapan topiçlere, harcanan zaman ve fikirler buraya harcanmiyor..Beni de ümitsizlige iten bu zaten!!

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Hayir sevgili Reha, asla ümitsizlige kapilma. Hani bir ara imamla cemaat arasindaki fonksiyonel iliskiyi en açik sekliyle yazmistin da, silinmisti hatirliyor musun?

Taraftarlik kavraminin gerektirdigi her sarti yerine getiren birisi olarak, sen de buradaki arkadaslarin önünde örnek sayilirsin. Sen hapsurursan, onlar zatürre olmazlar mi?[img]smileys/smiley2.gif[/img]

Dedigim gibi, asla yilmak yok. Konu basliklarina gösterilen ilgiye gelince, bundan en çok benim sikayetçi olmam lazim. Ne yazilar yazdim buraya, okundu, takdir edildi, begenildi. Fakat orada yazdiklarim hayata geçti mi? Hayir.

"Hakan Kulaçoglu'nun kitabi 1600 civarinda satmis, bu nasil is?" diye bas bas bagiriyorum, kimse orali olmuyor. Umutsuzluga da kapilmiyorum, ilgi göstermeyenlere de kizmiyorum. Düsünüyorum ki, bunun bir sebebi olmali ve biz o sebebi ortadan kaldirmaya çalismaliyiz.

Haksiz miyim Rehacigim?

sametaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Alıntı greywolf Nickli Üyeden Alıntı

Evet kimi zaman baskanimizin ve Senol hocanin maksadini asan kimi cümlelerine ragmen demokratik hakkimizi sehir ve taraftar olarak kullandik.

Benim dikkatinizi çekmek istedigim konu biraz daha farkli bir bakis açisi...Daha önce yine bu sütunlarad Trabzonun maddi açidan kurtulusu için bize düsen görevleri yazmistik.Görüyorum ki onbinlerce insan bir araya gelebiliyor tepki için...Bu onbinler içinden kaç kisi kulübün resmi ürününü kullaniyor? Veya kaçta kaçi normal bir lig maçinda takimina gidip destek oldu? Illa böyle bir haksizliga mi ugramamiz lazimdi tribünleri doldurmak için?

Takim istanbula geldiginde yüzlerce kisi takimi karsilasa ; (hatta 1000 kisi) bütün Türkiyenin agizlari açik kalmazmiydi? Bu gazla bu takim hem biçakçiyi, hem hakemi hem de rakiplerini dagitmazmiydi? Levente protestoya giden yüzlerce insan havaalaninda nerdeydi?

Bir derbi maç galibiyeti sonrasi on binler yalnizca Trabzona destek adina meydana yürüse tüm takimlarin gözü korkmazmiydi? Bize bu oyunlari oynayanlar "aman durun biz bunlarla nasil ugrasiriz?" demezlermiydi? Basbakani, milletvekili,komutani konusurken birkaç dakka düsünmezmiydi?

Biz güçlü ve büyük ldugumuzu basimiz yanmadan dosta düsmana gösterseydik bugün bunlar olurmuydu?

Kaçimiz bu tepkiye bu gözle baktik?

Hürriyet gazetesi "Trabzonun iki yüzü" diye bir haber yapmis...Sabah "ermeni usagi papila" denen trabzonda aksam "ermeni tiyatrocular ayakta alkislandi"" haberi var...Ve bu tarz tepkilerin (bayrak protestosu dahil) Trabzonun ekonomik sikintilarinin halkta bu tarz disa vurum tepkilerle ortaya çiktigi saptamasi var...

Oysa bu tepkilerin nerden ,neden, niçin geldigini arastirmakla mükellef gazeteler hala bu tarz saçmaliklar pesinde kosuyor....

Dedigim gibi biz zamaninda disimizi gösterseydik bu haberleri yapmak hadlerine düsermiydi?

Igneyi kendimize......................................... .......... ....

tamam öyle de bir takimin taraftari tarafindanpek desteklenmemesi kimsenin trabzonsporun hakkini yemesini tetiklememeli. bu yanlis. ne demek atraftar maca gelmiyor. dogru olabilir. maddi olarak pek desteklenmiyo. olabilir. ama bunlar kulübün hakkinin yenmesi için gecerli sebepler degildir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

Baslik sicak kalacak........................................... .......... ....

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)