Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 26 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bakandan tepkilerle ilgili açiklamalar...

Forumdan Uzaklaştırılmıştır chota - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sahin:Trabzon'un kitle halinde tepki göstermis olmasini geçistiremezsiniz

Devlet Bakani ve Basbakan Yardimcisi Mehemet Ali Sahin, "Trabzonspor?un kitle halinde böylesi bir olaya tepki göstermis olmasini geçistiremezsiniz" dedi.
    Diyarbakir?a gelen Mehmet Ali Sahin?i havaalaninda Diyarbakir Valisi Efkan Ala, AK Parti Milletvekilleri Ihsan Arslan, Fehmi Uyanik ve Cavit Torun ile Diyarbakir Büyüksehir Belediye Baskani Osman Baydemir ve diger ilgililer karsiladi.
    Sahin, Diyarbakir Valiligi?nde yaptigi açiklamada, Diyarbakir?da yarim kalmis ve 10 yili askin süredir bitirilmemis tesislerin bulundugunu belirterek, yapilan hizmetleri gözden geçirmek için Diyarbakir?a geldigini söyledi.
    Gazetecilerin, son günlerde Trabzon?da yapilan tepki gösterileriyle ilgili sorularini yanitlayan Sahin, Toplanti ve Gösteri Yürüyüsleri Yasasi bulundugunu ve herkesin bu yasa çerçevesinde tepkisini ortaya koyabilecegini belirterek, Türkiye?nin bu konuda özgür bir ülke oldugunu vurguladi.
    Trabzonspor seyircisinin Futbol Federasyonu ve Fenerbahçe- Trabzonspor maçindaki hakeme yönelik tepkilerini ortaya koydugunu kaydeden Sahin, söyle konustu:
    "Trabzonspor, Türk futboluna büyük hizmeteler sunmustur ve sunacaktir. Trabzonspor?un kitle halinde böylesi bir olaya tepki göstermis olmasini geçistiremezsiniz. Bu tepkilerin nedenlerini ilgili federasyon ve kurullarimizin dikkatlice degerlendirmelerinde yarar oldugu kanaatindeyim. Çünkü bazi tepkiler sebepsiz degildir.
    Trabzonspor camiasina su mesaji vermek istiyorum; kuskusuz futbol sadece barisa, kardegislige ve dostluga hizmet için vardir. Bazi konularin ve hakem hatalarini baz kabul ederek, olayi büyütmek ve istenmeyen noktalara getirmek, kimseye yarar saglamaz. Futbol sahada oynanir ve sahada belli olur. O bakimdan bazi konulari ve gündemi uzun süre tutmanin spora ve futbola yarar saglamayacagi kanatindeyim.
    Trabzonspor yönetiminin ve camisinin bu sagduyuyu gösterecegi inancindayim."

"PISMIS ASA KIMSE SU KATMAYA KALKISMASIN"
    Sahin, Merkez Hakem Kurulu seçimiyle ilgili sorulari ise, "Yargitay?in karari Futbol Federasyonu?na teblig edilmistir. Pismis asa kimse su katmaya kalkismasin. Bu davayi açan ve yürüten eski federasyon baskanimizin bazi demeçleri var. Herkesi sorumlu davranmaya davet ediyorum. Kimse ulu orta konusarak zihinleri bulandirmasin.
    Türkiye?de futbol çok seviliyor. Kaliteli bir futbol arenamiz var. Bu tür sözler ve degerlendirmeler hukuki gerekçelerden yoksun oldugu gibi Türk futboluna da hizmet etmiyor" diye yanitladi.

"SPOR ALANINA FAZLA MÜDAHIL OLMAK ISTEMIYORUZ"
    Sike olaylariyla ilgili bir soru üzerine de Sahin, TBMM?nin bu konuda arastirma komsiyonu kurdugunu ve bu konudaki iddialarla ilgili taraflari dinledigini belirterek, komisyonun ilerleyen günlerde raporunu yayinlayacagini söyledi.
    Konuyu TBMM?de tartisacaklarini ifade eden Sahin, söyle konustu:
    "TBMM, eger suç olgusuna rastlarsa savciliklara suç duyurusunda bulunma, diger kurul ve kuruluslara da yapmalari gereken is varsa bunun için dosyayi onlara gönderme imkanina sahiptir. Çikarmis oldugumuz 5149 sayili siddet ve düzensizligin önlenmesine dair yasa dikkatlice uygulanacak. Bu sorunlarin önemli ölçüde azalacagini düsünüyorum. Uygulama konusunu ciddi takip etmek gerekiyor. Il ve ilçe güvenlik kurullarinin görevini tam yerine getirmesi lazim. Bu konuda bir eksiklik oldugunu daha önce de söyledim simdi de söylüyorum. Suç, isleyenin yanina kar kaldigi takdirde bu tip olaylar devam eder. Biz, yasama ve yürütme organi olarak spor alanina fazla müdahil olmak istemiyoruz. Önemli olan uygulamadan sonuç almaktir. Bununla ilgili Içisleri Bakanligi?na il güvenlik kurullarinin uyarilmasi noktasinda hassasiyetimizi bildiren bir yazi yazdik. Içislere Bakanligi olayin ciddi takipçisidir. Artik liglerin bitme noktasina yaklastik. Bu yasa gelecek sezon çok daha dikkatli sekilde uygulamali ve olmusuzluklari asgariye indirmeliyiz."

Barış - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Trabzonspor camiasina su mesaji vermek istiyorum; kuskusuz futbol sadece barisa, kardegislige ve dostluga hizmet için vardir. Bazi konularin ve hakem hatalarini baz kabul ederek, olayi büyütmek ve istenmeyen noktalara getirmek, kimseye yarar saglamaz. Futbol sahada oynanir ve sahada belli olur. O bakimdan bazi konulari ve gündemi uzun süre tutmanin spora ve futbola yarar saglamayacagi kanatindeyim.
    Trabzonspor yönetiminin ve camisinin bu sagduyuyu gösterecegi inancindayim."

[img]smileys/smiley11.gif[/img][img]smileys/smiley11.gif[/img][img]smileys/smiley11.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi
    EmrahYalçınalp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Hadi ordan...

Emorfo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Geçen sene Trabzon- fb sampiyonluk mücadelesi oldugu dönemde fb sampiyon olsun Sampiyonlar liginde bizi iyi temsil ederler diyen bu adam degil miydi. ne oldu fb samar oglani oldu. hani sizin sorumlu devlet anlayisiniz.

Sayin bakan hala anlamadiniz mi Trabzonspor için degil federasyon baskanini hükümeti, cumhurbaskanini, genel kurmayi karsimiza aliriz. zaten o generl kurmayin yarisi ezik fenerli degil mi. Hala kafaniz basmadi mi Trabzonspor'un neler ifade ettigini. O zaman sandikta görüsürüz.Edited by: Emorfo

zanoylu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop

Bunlara en cevabi sandikta verdik icap ederse yine veririz.[img]smileys/smiley36.gif[/img]

Basbakaninada,bakaninada,genel kurmayinada trabzonlu veya trabzonsporlusu gereken cevabi verir...[img]smileys/smiley7.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Badaloğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Sandikta görüselim ... Edited by: BADALOGLU

SDanışmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

Alıntı BADALOGLU Nickli Üyeden Alıntı
    Sandikta görüselim ...

Geçen sen seçimde zaten görüstük,bir daha bu riske girmezLer artik.[img]smileys/smiley36.gif[/img]

Emorfo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bakan Budur - bravo Osman Pepe

Koyu bir Trabzonspor taraftari olan Çevre ve Orman Bakani Osman Pepe, Fenerbahçe-Trabzonspor maçinin hakemi Cem Papila'ya isyan etti. Fenerbahçe-Trabzonspor maçinda herkesin bir kulübün katledisine, bir hakkin alinisina sahit oldugunu söyleyen Bakan Pepe, "Bu maçi ne vicdana, ne insanafa ne de izana sahip kimse kabul edemez ben de kabul edemiyorum" dedi.
    Çevre ve Orman Bakani Osman Pepe, '81 ilde 81 Kent Ormani Projesi' çerçevesinde Ankara Beynam Kent Ormani'nin açilisina katildi. Kent Ormani açilisinin ardindan yaklasik 2 bin vatandas ile Bahar Yürüyüsü'ne katilan Bakan Pepe'ye TBMM Spor'da Siddet ve Sike Iddialarini Arastirma Komisyonu Baskani ve Ankara Milletvekili Haluk Ipek de eslik etti. Bahar yürüyüsüne Trabzonspor armali esofmanlarla katilan Bakan Pepe, bir basin mensubunun geçen hafta oynanan Trabzonspor-Fenerbahçe maçinda yasanan hakem hatalarini hatirlatmasi üzerine, "Trabzonspor taraftarin gönlü genistir. Trabzonspor Türkiye'ye mal olmus, söhreti sinirlarimizi asmis Türkiye'nin en büyük kulüplerinden birisidir. Futboldaki kariyeri geçmisi herseyi ortada olan kulüplerden biridir. Trabzonspor Fenerbahçe'ye birinci devre kendi sahasinda 2-0 yenildi, ama centilmence maglubiyeti kabul etti, itiraz etmedi. Ancak Istanbul'da oynanan maçta dogrusunu söylemek gerekirse futbolun 'f'sini bilenler bile bir kulübün katledisine, bir hakkin alinisina sahit oldu. Böyle bir seyi ne vicdan, ne insaf ne de izana sahip kimse kabul edemez. Ben de kabul etmiyorum. Futbol, spor yorumcularimiza baktigimiz zaman, bir kulübün katledilisi, bir hakkin alinisi ortaya çikiyor" diye konustu.

BAKAN PEPE'DEN HAKEMLERE 'HASSAS OLUN' UYARISI
    Hem hakemlerin hem de futbolla ilgilenen herkesin gelecek sezon çok daha hassas olmasi gerektigini kaydeden Bakan Pepe, "Yani her seyin sahada olmasi, sahada bitmesi gerekir" diye konustu. Futbol sahalarinin ve tribünlerinin centilmenligin, kardesligin, barisin egemen oldugu arenalar olmasi gerektigini vurgulayan Bakan Pepe, "Biz hak edenlerin kazanmasini istiyoruz. Elbette dünyada oldugu gibi ülkemizde de futbol en popüler spor dalidir. Bu spor dalinin, milli takimimizin dünyada arzu ettigimiz yerleri almasini istiyoruz. Fenerba-çe-Trabzonspor maçiyla ilgili kamu vicdani söyleyecegini söylemistir. Fazla bir sey söylemeye gerek yok" dedi.

kimse bizim hakkimizii gasp edemezzz...bu büyük halk ayaklanmasi sonun baslangicidirrrbiçakçi ya gidecek ya gidecek

SDanışmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

HeLaL oLsun Pepe'ye ne güzeL konusmus.[img]smileys/smiley32.gif[/img]

Guests
    Ziyaretçi

basbakan pepe basbakan pepe basbakan pep

Pepe pepe osman pepe, pepe pepe basbakan pepe.

sheva
    Ziyaretçi

arkadaslar basbakanin hangi takimi tuttugunu açiklamasi ne kadar sakincaliysa futbol adina trabzonsporlu bakanlarin hakeme baski yapmasi da ayni derecede sakincalidir.evet ortada çok büyük bir haksizlik var ve evet hakkimizi sonuna kadar aramaliyiz ama devlet erkaninin bu konuda açiklama yapmasi rahatsizlik verici

not: yine hain ilan edilecegim ama hadi hayirlisi [img]smileys/smiley1.gif[/img]Edited by: sheva

Guests
    Ziyaretçi

sheva eger yaziyi tam olarak okursan diger açiklama yapanlar ile aradaki farki anlarsin diye düsünüyorum.

sheva
    Ziyaretçi

okudum..mehmet ali sahin'in yazisiyla karsilastirdigimda osman pepe'nin yazisini ayni seyleri düsünmeye devam ettigimi gördüm.pepe'nin yazisi çok iyi bir Trabsoznspor taraftari yazisi olabilir ama bir bakanin herhangi bir hakem üstünde istifa baskisi kurmasini etik olarak dogru bulmuyorum.siyasetçilerin ne kadar güçlü oldugu ortada.evet cem papila istifa etmeli ama bunu söylemek osman pepe'ye düsmemeli

Nereden
    Uzak Doğu

Alıntı sheva Nickli Üyeden Alıntı
    okudum..mehmet ali sahin'in yazisiyla karsilastirdigimda osman pepe'nin yazisini ayni seyleri düsünmeye devam ettigimi gördüm.pepe'nin yazisi çok iyi bir Trabsoznspor taraftari yazisi olabilir ama bir bakanin herhangi bir hakem üstünde istifa baskisi kurmasini etik olarak dogru bulmuyorum.siyasetçilerin ne kadar güçlü oldugu ortada.evet cem papila istifa etmeli ama bunu söylemek osman pepe'ye düsmemeli

Osman pepe'yi seviyorum.Bir Trabzonspor taraftari olmasi da gurumu oksuyor.Ama bu olay hükümetin sporda da dengeyi tutturma çabasi gibi gözüküyor.Yoksa Pepe'nin özellikle TS esofmani giyip bu açiklamalari yapmasi tamamen bagimsiz gelismis degil bence.

Neyse herseye ragmen Basbakan PEPE[img]smileys/smiley32.gif[/img]

TheCrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı ThE_s2d Nickli Üyeden Alıntı

Alıntı BADALOGLU Nickli Üyeden Alıntı
    Sandikta görüselim ...

Geçen sen seçimde zaten görüstük,bir daha bu riske girmezLer artik.[img]smileys/smiley36.gif[/img]

Ugradigimiz haksizliklar konusunda size bir ipucu olsun bu...

kimse bizimle oynamaya ve bizin irademizi test etmeye çalismas1in ger bunu yaparsa gereken cevabi mutlaka alir ve daha önce almisti

neyi üstüne gitmeyecekmisiz bu olayin.biz giymeikçe adamlar geliyorçasul o zaman gelismiyor türk futbolu...

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

sheva kardesin yorumuna katiliyorum.

biz, mehmet ali sahin veya basbakani fenerbahçeli diye elestirirken, sevdigim ve zaman zaman sohbetinden de keyif aldigim bir bakanin bizimle ilgili tartismalara taraf olmasini istemem. madalyona tersinden baktigimizda; yarin elestirilen taraf olabilecegimizi de görürüz.

biz, futbolun, sahada, mertçe oynanmasini istiyoruz.

Nereden
    Almanya

Sayin Orman Bakanimiz Pepe, Akcaabatlidir. Akcaabatli nin Trabzonsporlu olmasi kadar dogal bir sey olamaz yeryüzünde. Herkes icinden gecenleri söylüyor, birakin o da söylesin.

Ben de biraz kralcilik oynayacagim simdi. Devlet erkaninin bir takimi suclu-sucsuz görmesi esitlik ilkesi acisindan dogru degil. M.A. Sahini, dogru görmedigi noktalarda direkt müdahalede bulundugu icin seviyorum. Bazi neyanatlari talihsiz olsa da... Senol Günes in hakkini nasil savundugunu hatirlayiniz...

Haluk Ulusoy hemserimiz (!), onur kirici bir sekilde görevden uzaklastirirken, M.A. Sahin Senol un arkasindaydi.

yenildik ama kaybetmedik. hala guruluyuz, serefliyiz..

Yönetim Kurulu Mollasalihoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

eger t.erdogan fb'nin cezalarinin kalkmasini sagliyorsa pepe'de bi serefsizin istifasini saglasin.

cok mu??

Mehmet ali sahinin açiklamalarini hiç olumlu bulmuyorum unutmasinlarki suanki fenerasyon onlarin sayesinde burada o yüzden çokta tarafsiz bi yorum beklemisyorum zaten ondan.

zafercalikoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afrika Diğer

su andaki federasyon gitmedikçe papila istifa etmedikçe hiç bir sey benim için olumlu degil,

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)