Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 38 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bir SÜRÜNGEN?in itiraflari; blm:1

no NAME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay

fficeffice" />

Ali Sen'den bomba açiklamalar..

TROKE>LAS>HAPE>HAPE>

Fenerbahçe Kulübü eski baskani Ali Sen, ilginç açiklamalarda bulundu.. Sen, 1995-96 sezonundaki meshur sampiyonluk maçinda provokasyon yaptiklarini söylerken, Biçakçi'nin'da Federasyonu yönetecek kapasitede olmadigini söyledi..

HAPE>

HAPE>

Ali Sen, ''Futbol Extra'' dergisinin mayis ayi sayisinda yer alan röportajinda birbirinden ilginç açiklamalar yapti.

Trabzonspor Kulübü Baskani Atay Aktug'un, ''Iki türlü sampiyon olursunuz. Bir, sahada güçlü takim kurarak, iki, Fenerbahçe gibi masa basinda'' açiklamalarinin hatirlatilmasi üzerine Sen, ''Atay dogru söylüyor. Yönetici kulübü yönetirken yerde mi, siltede mi oturacak? Tabii ki masada oturacak, masadan yönetecek. Fenerbahçe tabii ki masa basinda kazaniyor.'' dedi.

-''TRABZON'A SIKIYÖNETIM GETIRDIK''-
    Sen, 1995-96 sezonunda Trabzonspor'u deplasmanda 2-1 yenerek sampiyon olduklari maçla ilgili sunlari kaydetti:
    ''Ben o gün futbolcularimin sahaya rahat çikmalarini organize ettim. Ne demek bu? Su demek: Maç öncesi Trabzon'da yer yerinden oynuyordu. Hani o bildigimiz sembolik cenaze törenleri yapiliyor, ellerde tabutlar gezdiriliyor, 'Ali Sen öldü. Allah rahmet eylesin' diye sloganlar atiliyordu. Tabii bu isin esprisi ve girgiriydi. Ama futbolcular bu atmosferden olumsuz etkileniyordu. Ne yapmam lazimdi benim simdi? O zaman sikiyönetim de yok. Iste biz o gün Trabzon'a sikiyönetim getirdik. Bir gecede 3 bin 500 jandarmanin kente gelmesini sagladik ve Trabzon'daki sicakligi aldik. Avni Aker Stadi'nin tribünlerinin taraftar-jandarma, taraftar-jandarma seklinde dizilmesini temin ettik. Simdi bütün bunlar akil isidir, zeka isidir. Bunlar masalarda alinan kararlardir. Biz 1995'te Trabzonspor'u önce masada yendik. Sonra futbolcular sahaya çikti ve çerçeveye 2 gol attilar. Iste benim anladigim masa basinda kazanmak bu. Aziz Yildirim'in 'Biz maçin sadece sahada kazanilmayacagini ögrendik' derken kasti nedir, sürekli açik konusmayi seven biri olarak dogrusu anlayamadim. Ama ben Trabzon'da bunlari yapmasaydim, futbolcularimin sahaya rahat çikmalarini temin edemeseydim, sampiyon olamazdik.''

-''AYGÜN MUMYAYA DÖNECEK''-
    Ali Sen, ''O maç öncesi basina tas gelen futbolcunuz Aygün'ün sargilarla gazetelerde boy boy resimleri çikti. Abartili degil miydi?'' biçimindeki soruya ise su yaniti verdi:
    ''Aygün'ün kafasina tas gelmisti, kan akiyordu. Doktora sordum 'Durum nedir?' diye. 'Efendim mühim birsey degil' cevabini verdi. 'Derhal kafasini sarin, Aygün mumyaya dönecek. Bir tek gözlerini görecegim. Bu vaziyette otelin içinde bir tur atacak' talimatini verdim. Bizim doktor hala 'Efendim sargiya gerek yok' diyor. 'Ya doktor, ne diyorsam onu yap' dedim. Ertesi günü bütün gazetelerde Aygün'ün bahsettiginiz fotograflari vardi. Aygün, otelde Tayfun ile ayni odada kaliyordu. Doktora bir talimat daha vererek Tayfun'u ayri odaya aldirdim ve maç bitene kadar da odadan çikartmadim. Hapis kaldi odada. Odanin anahtari da doktorda. O zaman Basbakan olan Mesut Yilmaz, o gün Tekirdag'daydi. Ben Trabzon'dan kiyameti kopariyorum, 'Maçi oynamiyoruz, Trabzon'un sampiyonlugu hayirli olsun' diye. Çünkü Ankara'nin emir vermesi halinde jandarmanin Trabzon'a gelecegini biliyorum. Benim niyetim de o. Neticede benim istedigim oldu. Isin diger tarafi da söyle: 1976'da Ibrahim Iskeçe baskanligindaki Futbol Federasyonu'nda milli takim sorumlusu, genel koordinatör ve basin sözcüsüydüm. O zamanlar Mustafa Denizli, Fatih Terim ve Senol Günes milli takimin oyunculariydi. Hepsini çok iyi taniyordum. Senol'un da huyunu, suyunu, duygularini gayet iyi biliyordum. Bu yüzden 1995'teki sampiyonluk maçindan önce gazetelere ve televizyonlara 'Senol takimina hücum oynatacak. 1-0 önde de olsa fark arayacak. Benim tanidigim Senol böyle yapar. Ayrica Fenerbahçe'yi yenmeden kazanilacak bir sampiyonluk Trabzonspor'a yakisir mi?' diye beyanatlar verdim. Yani resmen olayi provoke ettim. Çünkü Trabzonspor'a beraberlik yetiyordu. Aynen dedigim gibi oldu. Ilk yariyi 1-0 Trabzonspor galip bitirdi. Maçi tribünlerden izleyenler de, televizyon basindakiler de net bir sekilde gördü. Ne yapiyordu ikinci yarinin basinda Senol, futbolcularina 'Ileri, ileri' diye hücum emri veriyordu. Sonuçta onlar hücum etti, biz kazandik. Iste bu da masa basi.''

-''BEN BASKAN OLSAYDIM, BIÇAKCI OLMAZDI''-
    Sen, Fenerbahçe Kulübü Baskani Aziz Yildirim'in, 4 büyük kulübün baskanlarinin çagrildigi toplantiya katilmamasiyla ilgili de su yorumu getirdi:
    ''Kesinlikle dogru buluyorum. Baskan ben olsaydim, ben de katilmazdim. Zaten ben Levent Biçakci'yi Futbol Federasyonu'nu yönetecek kapasitede de görmüyorum. Bunu hep söyledim. Ben Fenerbahçe baskani olsaydim Levent Biçakci, Futbol Federasyonu Baskani olamazdi. Futbol Federasyonu baskani tüm futbol camiasi tarafindan sevilen, inanilan, hürmet edilen birisi olmali. Baskanin futbol camiasina insani yönden yaklasmasi, bilgili olmasi lazim.'' (zangoçlar, ne anlar davete icabetten)

Sen, söyle devam etti:
    ''Fenerbahçe Kulübü eger önde ise digerleri hep kiskanirlar, hep saldirirlar. Fenerbahçe, liglerde 4.-5. siralarda yer alirken Aziz Yildirim'a kimse birsey demiyordu ki. Ne zaman Fenerbahçe öne geçse arkadakiler bunu hep yapar. Bu kavgalar yillardir vardir. Aziz Yildirim'i insan olarak sevmeyen Ali Sen olarak ben sunlari söylüyorum: Galatasaray, Besiktas ve Trabzon baskanlarinin Fenerbahçe Baskani Aziz Yildirim'a yaptiklari her saldirida, basta ben olmak üzere 25 milyon Fenerbahçeli Aziz Yildirim'in yaninda yerimizi aliriz.'' (bosunami zangoçbahçe dedim)

.........................................
    -''EGER AVRUPA'DA BASARI GELMEZSE''-
    Fenerbahçe taraftarlarini mutlu eden tek seyin Galatasaray'i geçmek oldugunu vurulayan Sen, söyle devam etti:
    ''Galatasaray'in ardinda kalmak onlari son derece mutsuz kilar. Fenerbahçe simdi lider ve Galatasaray'i geriye birakmis durumda. O yüzden mutlu görünüyorlar. Ancak sampiyonluk sayisinda sari-lacivertli taraftarlar hiç de mutlu degil. Ben biraktigimda Fenerbahçe sampiyonlukta Galatasaray'in 2 önündeydi. Aziz Yildirim geldi durum 15-15 oldu. Bu yüzden Aziz Yildirim'in Fenerbahçeliler'e 2 sampiyonluk borcu var. Birakin bir taneyi, 10 tane daha stat yapsa, Galatasaray'i geriye birakabilmek için 3 sampiyonluk daha kazandirmak zorunda. Iste o zaman Fenerbahçe'yi benden devraldigi duruma ancak getirebilir. Fenerbahçe taraftarlari Avrupa'da basarili olamadiklari için Türkiye'deki sampiyonluklar artik onlari mutlu etmiyor. Ayrica Galatasaray'in UEFA ve Süper Kupa'yi almalari da Fenerbahçeliler'in Avrupa arzularini artiriyor. Avrupa arenasindaki bu durumdan dolayi Fenerbahçeliler'in gönülleri kiriktir. Eger önümüzdeki sezonda da Avrupa'da basari gelmezse, Fenerbahçe'nin seyirci sayisi 20 binlere düser. Avrupa'dan elendikten bir hafta sonra, daha önce 45 bin kisinin geldigi stada, 14 bin kisinin gelmesini kimse unutmasin. Sampiyonlar Ligi'nden düstün ama UEFA umudu verdin, stat yine doldu. UEFA'dan da düstükten sonra Diyarbakir maçini 16 bin kisiye oynadin.''
    ( buda demek oluyorki tüm zangoçbahçeliler iyi takim satarlar)
    -''HERSEY YILDIRIM'IN BILGISINE BAGLI''- ( yok ki , format yemis)
    Aziz Yildirim'in, ''Ben Avrupa Sampiyonu yaptiktan sonra baskanligi birakacagim'' biçimindeki açiklamasi oldugunu kaydeden Sen, söyle konustu:
    ''Bu ne demek? Su demek: Kendisine bir hedef çizmis. Peki Aziz Yildirim Fenerbahçe'yi Avrupa Sampiyonu yapabilir mi? Baskanin, bir futbol takiminin Avrupa sampiyonu olmasinda rolü ne kadardir? Bizim ülkemizdeki modelde çok fazladir. Almanya modelinde azdir, Ingiltere'de ise 0'dir. Ingiltere'de takimin basindaki adam hem antrenör, hem de menajerdir. Yani tek patrondur. Almanya'da teknik direktör bizdeki gibidir. Ama basinda bir de menajer vardir. Yani Ingiltere'de oldugu gibi teknik direktör futbol takiminin patronu degildir. Simdi Fenerbahçe'de teknik direktör var, menajer yok. Teknik direktörün arkasinda kim var, baskan. Onun için baskanin bilgili olmasi lazim ki, olmayan menajerlik sisteminde takimi Avrupa'da sampiyonluguna götürebilsin. Çok para ve çok transfer asla kesin basari degildir. Bunun örneklerini Fenerbahçe'de de, Real Madrid'de de, Avrupa'nin birçok kulübünde de sürekli gördük. Aziz Yildirim eger bilgili baskansa Fenerbahçe Avrupa'da basarili olur. ()
    ( gerçektende çok bilgili!!!!! bir zangoçmus)
    .................................................. .......... .................................................. ....
    ey ZANGOÇBAHÇEliler. buessiz bilgileren taninmisiniz tarafindan verildi.
    Bilgilerii enkiymetli yerinizde saklayin ve ne oldugunuzuanlamaniz için sürekli birbirinize gösterin. hatta sitenizin açilis sayfasi yapin, herkes bilsin sizin ne zangoç oldugunuzu
    en ilgincide,eski zangoç, simdiki zangoç'a acayip kazik sokuyor. hemde kazikli voyvodaninkiler bu kazigin yaninda kürdan gibi görünür. bakin son cümlede nediyor "bu zangoçeger bilgili bir zangoçsa,zangoçbahçe avrupada basarili olur"mus. dogru, epey basarililar!!!
    soru: bir zangocu en iyi kim tanir

Edited by: tigin

Hünkar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

b u yaptiklarinin ancak 100 de 1 i dir simdi aciklama yaparak bi b.k yedigini zannediyor neymis sadece bunlari yapmismis da baska bise yapmamais akbaba ya bak biz de keriziz ya yedik .bu ali sen denen dallama harbi zangocmus

zanoylu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop

Ekleyecek kelimeye gerek yok .......S.......sizler

Trabzonspor Kongre Üyesi

Yönetim Kurulu
    Berat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ve bu olaylardan sonra intihar eden kardeslerimiz var.. Ali Sen de övünerek anlatiyor... Allah islah etsin, cibiliyetsiz köpek[img]smileys/smiley7.gif[/img]

halil ibo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Sevgili no NAME bir yerde tarihi gerçeklere saptirmissin,eski zangoçun digerine soktugukazigin Voyvodaninkinden beter oldugunu belirtmissin.Halbuki tümzangoçlarin soyuVoyvodadan üremis ve türemistir.

no NAME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay

usta , ben soylarini degil birbirlerine soktuklari kaziklari karsilastirdim.

not: unutmadan, ben tarihçiyim[img]smileys/smiley36.gif[/img]Edited by: no NAME

halil ibo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Kusura bakma,

Büyüksün baba...

Bu adam utanmadan soluyo bunlari bide serefsiz hiç mi gururun yok....

BUNU KONUSTURAN MEMLEKETTE SUÇ!!

HER ALÇAKLIGIN BIR YÜKSEKLIGI VARDIR ALI SEN!!

SEN ÇUKURSUN ÇUKUR!!!!

SDanışmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

WaLLa ne diyecegimi biLemiyorum.O kadar sey yapmis bi de bunLari övünerek anLatiyor.

mert olsalardi namert sofrasinda bulunmazlardi

Murat' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

serefsiz yapti yine serefsizligini

POYRAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

Topunun Allah cezasini versin.

Murat' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

serefsiz

Nereden
    Hakkari

Utanmak bunlar için fazla........

Yapmisya helal olsun bizim baskanimiz ondan kuvvetli degilmiydi kuvvetliydi oda yapsaydi..

Mehmet Ali Yilmaz isteseydi biz o sene sampiyon olurduk ama nedense istemedi. Neden acaba?? Kendisine bir sormak lazim.

Forumdan Uzaklaştırılmıştır TameRHan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Babasi belli olmayan serefsizin teki birde gurur duyarak ne haltlar yedigini anlatiyor serefsiz,namustan,gururdan ahlaktan terbiye edepten yoksun serefsiz

!

Ne olacak ki fenerliden bunu bekleyecen.Hkkaten de fenerlilerin zeka durumundan süphe ediyorum.Normal bir insan bunlari söylemez...

Beytullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Berat Tekke Nickli Üyeden Alıntı
    Ve bu olaylardan sonra intihar eden kardeslerimiz var.. Ali Sen de övünerek anlatiyor... Allah islah etsin, cibiliyetsiz köpek[img]smileys/smiley7.gif[/img]

ya bu adam serefsizin önde gideni bee ne anlar[img]smileys/smiley7.gif[/img]

ftunsal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu

YAPTIGI SEREFSIZLIKLERI O KADAR KANIKSAMISLAR KI ANLATMAKTA HIÇ BI SAKINCA DUYMUYORLAR...

UTANMA ,ARLANMA,HAK ,ADELET VE DAHA NICE INSANI DEGERLERI ÇIGNEMEK ANCAK BÖYLE HAYVANI CAMIAYA MAHSUS OLSA GEREK....

Nereden
    Almanya

Bir arkadasimiz M.A. Yilmaz isteseydi sampiyonduk demis...

O dönemde baskanimiz M.A. Yilmaz degil, Faruk Özak ti.

Faruk Özak ta bildiginiz gibi, gayet mülayim bir adam. Alttan alma politikasinin sonucu olarak kaybetti.

Aslinda bu aciklamalardan sonra Ali Sen e sehri provoke ettigi icin dava acilmasi gerekiyor. O mactan sonraki maclarda meydana gelen olaylarin sorumlusu da bir nevi Ali Sen dir. Fenerbahce kulübüne olan nefret katsayisinin artmasina sebeptir kendisi. Aziz Yildirim yine bir yerde takdir de görüyor. Ama Ali Sen e ne demeli bilemiyorum.

SEREFSIZ AHLAKSIZ ONURSUZ GODOS.........

Nereden
    İstanbul

ALI SEN yapdiklarinin % 0,1 ini anlatiyor. Manavlikdan bu mevkilere nasil gelmis, DANIMARKA 'da neler yapmis ?,fb kafilesinin ISVEÇ'E girisinde SELÇUK YULA 'nin anüsü niye aranmis,v.s. v.s. adam utanmaz MAY benim çocukluk arkadasim diyor, ya ALI SEN sen FATIH de karpuz satarken MAY babasiyla parkda geziyordu, yok ben TRABZON'a gitsem maraton tribünündeTRABZONseyircisiyle maç seyrederim diyorsun, senin o para gücünle bagladigin ve seyirciyi o maçta çosturmayan,çosmasini engelleyen güvendigin güçler ve kisiler artik yoklar .Düzenbaz adam YILMAZ VURAL bize gelirken senden icazet aldi ,sonucunu gördük.Taraftarla futbolculari birbirine kattirdi. Bunlar hep senin oyunlarindi. Bak iste bunlar MASA BASI.

Sen hayatinda hiç çalisdinmi ? Danimarka 'da dil bilmeyen TÜRK isçilerini sömürererk masa basinda onlarin maaslarindan komisyon aldin.Kaç kisi senin yüzünden ceza evine düsdü , kendini is adami gibi TÜRKIYE 'ye tanitiyorsun.Yillarca RUSYA yi sömürdün , 10000 dolara DINAMO KIEVi yendin . Yeter artik çik git futbol dünyasindan ve TÜRKIYE den . O maçdaki sehitlerimiz o maçinhesabini sana o dünyada soracak, ama senin inancin varsa tabii, SIRP dölü.

Yazdikça sinirleniyorum.

Saygilarimla

Hüseyin Çümen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

böyle bi adamin yasamasi bile hata köpek soyundan gelen haysiyetsiz serefsiz bir haywan

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)