Sayfa 1 Toplam 10 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 244 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Trabzonspor Basketbol Takýmý Ýçin Umut Iþýðý Doðdu!

Bekir - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    32

Standart Trabzonspor Basketbol Takýmý Ýçin Umut Iþýðý Doðdu!

Trabzonspor Kulübü Amatör Branþlar Sorumlusu Celil Hekimoðlu, Beko Basketbol Ligi'nde bir takýmýn ekonomik nedenlerle ligden çekileceði yönünde kendilerine bilgi geldiðini, bu durumda dörtlü finalde 3. olan takýmlarýnýn Beko Basketbol Ligi'ne yükselme ihtimali olduðunu söyledi.

Hekimoðlu, yaptýðý açýklamada, devam eden küresel ekonomik krizin spor kulüplerini de olumsuz yönde etkilediðini belirterek, ''Bu sýkýntýyý Beko Basketbol Ligi'ndeki spor kulüplerinin de yaþadýðý, bir kulübün ekonomik gerekçelerle ligden çekileceði yönünde bize bilgi geldi. Böyle bir durumda, dörtlü final serisinde 3. olan takýmýmýz Beko Basketbol Ligi'ne yükselecek'' dedi.

Bu durumun, iki hafta sonra ligin bitmesiyle tam olarak nelik kazanacaðýný ifade eden Hekimoðlu, ''Biz de eðer Beko Basketbol Ligi'ne çýkarsak kadromuzda güçlendirme yapacaðýz. Bazý oyuncularýmýzla devam edip bazýlarýyla yollarýmýzý ayýracaðýz. Teknik kadromuzdan da çok memnunuz. Ayrýca yabancý oyuncu transferini de düþüneceðiz'' diye konuþtu.

Hekimoðlu, böyle bir durumun olmamasý halinde ise gelecek yýl yine Beko Baketbol Ligi'ne yükselmek için mücadelelerini sürdüreceklerini sözlerine ekledi.

Trabzonspor, Türkiye Basketbol Ýkinci Ligi (TB2L) Final Grubu müsabakalarýnda dün karþýlaþtýðý Tofaþ'a, 71-56 yenilerek, Beko Basketbol Ligi'ne çýkamamýþtý. Trabzonspor, ilk iki takýmýn Beko Basketbol Ligi'ne yükseldiði grupta, 3. olmuþtu.

galiba bir takým ligden cekilcekmiþ..

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    32

Trabzonspor'a TBL yolu!

Türkiye Erkekler Basketbol Ýkinci Ligi Play - Off grubunda Antalya'da dün akþam oynadýðý karþýlaþmada TOFAÞ'a 71 - 56 maðlup olarak, grupta üçüncü sýrada yer alan ve Beko Basketbol 1. Ligi'ne yükselme þansýný kaybeden Trabzonspor'a, yeni bir umut ýþýðý doðdu. Beko Basketbol 1. Ligi'nde mücadele eden bir takýmýn ekonomik imkansýzlýklar nedeniyle ligden çekilme kararý alma aþamasýnda olduðu ve bu nedenle Trabzonspor'un grup maçlarýnda üçüncü olduðu için bu takýmýn yerine Beko Basketbol Birinci Ligi'ne alýnma ihtimalinin çok yüksek olduðu öðrenildi."BÝR ÜST LÝGE ÇIKMA ÝHTÝMALÝMÝZ ÇOK YÜKSEK"
    Trabzonspor'un Basketbol Þubesi'nden sorumlu yöneticilerinden Celil Hekimoðlu, bu ihtimalin gerçekleþme olasýlýðýnýn çok yüksek olduðunu belirterek, "Ýlk yýlýmýzda Beko Basketbol Ligi'ne bu kadar yaklaþmakta bizim için büyük baþarýydý. Ancak grup maçlarýnda üçüncü olduðumuz için Beko Basketbol Birinci Ligi'nden bir takýmýn ligden çekilmesi durumunda onun yerine lige çýkacaðýz. Bu konuda görüþmelerimiz sürüyor. Gelecek sezon birinci ligde mücadele etme ihtimalimiz oldukça yüksek" dedi.
    "ALAADDÝN YAKAN ÝLE DEVAM ETMEK ÝSTÝYORUZ"
    Hekimoðlu, Beko Basketbol Birinci Ligi'ne çýkmalarý durumunda Antrenör Alaaddin Yakan ile yollarýna devam etmek istediklerini de belirterek, "Eðer bir üst lige çýkarsak sponsor olarak anlaþmayý düþündüðümüz firmalarýn katkýlarýyla güçlü bir takým kuracaðýz. Kadromuzda bulunan genç oyuncularýn dýþýndaki bir çok basketbolcu ile yollarýmýzý ayýrmayý düþünüyoruz" diye konuþtu. Hekimoðlu, çýkamamalarý durumunda da gelecek sezon ikinci ligde iddialý bir takým kuracaklarýný sözlerine ekledi.

bu da sporx in haberii...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    LazAnisT - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Giresun

Ýnþallah doðru deðildir.

sessizkral_1 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Yaþ
    40

Alýntý LazAnisT Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ýnþallah doðru deðildir.
    Gerek maddi gerek manevi olarak 1. ligi hakettiðimizi düþünüyorum.Herþeyden önce maçlarda taraftarý olan lige renk katacak bir klüp olduðumuzu düþünüyorum.Kadro olarak yetersiz olabiliriz ancak bu zamanla aþýlabilecek birþeydir.

Eðer böyle bir imkan varsa 1. ligte bir çok gerekçeden tutunamayan takýmlarýn ligden ayrýlma istemesi sonucu bize böyle bir fýrsatýn doðmasýnýn nesi yanlýþtýr?Bu ne þike ne haksýz kazançtýr bence.Ve Trabzonspor her yönden 1. ligde olmayý hakediyor.Ayrýca unutmayýnki böyle birþey olursa bile bu bedavadan olmaz,bu okadar maç yapýp grubumuzu 1. bitirip playooflara kadar çýkýp orda 3. olmamýzýn emeðinin karþýlýðý olur.

Saygýlar.
    Sanýlmasýn Yine basmýþ onu bunaltýlar,Yanýlmasýn öyle dalga geçen yabancýlar...tek ve gerçek aþk Trabzonspor

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Cengiz Çubukcu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    47

bence irdelenmesi gereken söz budur...''Kadromuzda bulunan genç oyuncularýn dýþýndaki bir çok basketbolcu ile yollarýmýzý ayýrmayý düþünüyoruz''

Hekimoðlu demek istiyor ki ''takým 1. lige çýkamazsa bazý oyuncular gidecek, bazýlarýný da biz göndereceðiz.'' yani seneye yeni takým , böyle birþey herþeye yeniden baþlamak olur..

Gökhan KAN - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Yaþ
    37

BBL ye Bosvel le beraber çýkmayalým mümkünse...
    Mario Alberto Kempes - El Matador

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Emirhan Ömeroðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

bende erken olduðunu düþünüyorum 1.lige çýkma konusunda. en azýndan bir sene daha bekleyebiliriz.
    "Kocaeli bizi ilk maçta 1-0 yendi. 'Hamsinin kafasýný ezdik' baþlýðý attýlar. Gazeteleri soyunma odasýna astým. 20 dakikada skor 5-0 oldu. Bizde öyle bir güç vardý o zamanlar."
    Ali Kemal Denizci

Ali Ýhsan Dönmez - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Karabük

Üst lige çýkmak mý çýkarýlmak mý?Böyle bir uygulama varsa da umarým gerçekleþmez.Hakkýmýzla bir üst ligde olmalýyýz diye düþünüyorum.O zaman neden bu dörtlü finaller yapýldý.Zaten hemen hepimiz böyle bir açýklama geleceðinin tahmin ediyorduk.BBL de bu sene oynarsak ben desteðimi kesinlikle esirgemeyeceðim fakat açýkçasý bu þeklide üst lige yükselirsek içim buruk olacak.Biz farklý bir takýmýz ve bu þekillerde hedeflerimize ilerlemek bize yakýþmaz diye düþünüyorum
    Tribün denildiðinde;
    GATE 13,ORÝGÝNAL 21,Bad Blue Boys,Irriducibili,Grobari,Brigate Autonome Livornesi,Boys Roma,Fossa Dei Leoni,Gradinata Nord,Revolution,ULTRAS TITO...

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    32

bence bornovadan da tofastan da ve ligdeki bircok takýmdan da hem seyirci potansiyeli hem madi durum olarak yuksegiz hatta ligde en yuksek seyirci ortalamasýyla oynuyan takým bile olabiliriz...bbl ye renk katýcagýmýzý ve sampiyonluk yarýsý içinde bulunup ligin zevkini artýrcagýmýzý dusunuyorum..
    1. ligi ligdeki cogu takýmdan cok hakediyoruz..

Nereden
    Avrupa Diðer
    Yaþ
    34

Alýntý Ali Ýhsan Dönmez Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Üst lige çýkmak mý çýkarýlmak mý?Böyle bir uygulama varsa da umarým gerçekleþmez.Hakkýmýzla bir üst ligde olmalýyýz diye düþünüyorum.O zaman neden bu dörtlü finaller yapýldý.Zaten hemen hepimiz böyle bir açýklama geleceðinin tahmin ediyorduk.BBL de bu sene oynarsak ben desteðimi kesinlikle esirgemeyeceðim fakat açýkçasý bu þeklide üst lige yükselirsek içim buruk olacak.Biz farklý bir takýmýz ve bu þekillerde hedeflerimize ilerlemek bize yakýþmaz diye düþünüyorum
    böyle birþey gerçekleþirsede hakkýmýzla çýkmýþ olacagýz 3. olduk hakkýmýzla böyle bir durum olursa hakkýmýzla 3. oldugumuz için hakkýmýzla bir üst lige cýkacagýz. Ne yapýlsýn yani 1 takým eksikmi kalsýn yukarýsý.

Öncelikle temennim zor durumda olan klup inþallah toparlar da ligden çekilmezler, eðer toparlayamazlarsa da çýkarýz!

Hazýr degiliz lafýnada katýlmýyorum. Hele bi lige çýkalým zaten o zaman hazýrlayacagýz kendimizi. Genç oyuncular hariç herkes gidecek lige göre kadro kurulacak zaten.
    Not: lige çýkarsak bizim takýmýmýz bu olmayacak zaten, lige göre kurulacaktýr kadro. Onun için çýksak düþeriz gibi cümleler kurmayýn.
    Konu MuratJ tarafýndan (08.05.2009 Saat 15:16 ) deðiþtirilmiþtir.

ApoCaN28 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    32

1. ligi hak ediyoruz ama çok amatörce hatalar yapýyoruz bunlarý halletmez isek çýksak bile çabuk düþeriz...

Ama onun haricinde mücadelemiz ile hak ettiðimizi düþünmüyor deðilim...
    " Hayatýnýn anlamý senin bakýþ açýnda gizlidir. "

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    37

bu final serisini oynamadan böyle bir çýkarýlma durumu olsaydý bazýlarýnýz gibi düþünürdüm erken diye..ama finallerde oynanan (tofaþ maçý hariç) oyunu gördükten sonra ki biz bu oyunu ilk 5 imizden 3 eksikle oynadýk. (ufuk umut ve scoot) gayette iyi oynadýk. ki 1.lige çýkarsak bana göre, basketbol 1.liginde (nerdeyse sýnýrsýz olan) yabancý transfer hakký da doðacak. ki Trabzonspor gibi büyük bir kulup Alaaddin hocanýn eþliðinde büyük iþlere imza atacak bir takýmdýr...BÝZ ORAYA YAKIÞIRIZ

Mehmet Dinç - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    36

Sakatlýklar olmasa bugün baþka þeyleri konuþacaktýk belkide..Nasip deðilmiþ ama... Ben bu ihtimalin gerçekleþeceðini pek düþünmüyorum çünkü böyle birþey olsa bile BBL'den düþen takýmlarda o zaman tekrar BBL'ne çýkmak için baþvurabilirler

Harun_ayar_ts - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    31

emegin ile çýkmadýktan sonra hiç çýkma daha iyi o boswell den de basketçi falan olmaz

Nereden
    Ýstanbul

Beko basketbol liðinde müessese takýmlarýnýn yerini þehir takýmlarýný görmek isterim.
    Ýyi bir sponsor bulabilirsek neden olmasýn.......
    I am titanium

Harun Karadeniz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Alýntý LazAnisT Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ýnþallah doðru deðildir.
    Kesinlikle katýlýyorum külüp olarak maddi olarak manevi olarak hak etsek bile biz orayý oyun olarak hak etmedin ve bunun yükünü ben þahsen taýyamam.

Biri gelip ban derseki yalandan çýktýnýz lige diye savunamam bile takýmýmý ve bu canýmý çok yakar.
    HAMSÝ
    Dünyanýn gördüðü en büyük baþarý önce bir hayaldi, en büyük çýnar önce bir tohumdu, en büyük kuþ, bir yumurtada gizliydi.

Sadýk Býyýk - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    45

herþeyden önce oraya cýkarsak, yapýlan takviyeler ve seyirci desteðiyle iyi iþler yapabileceðimizi düþünüyorum. keþke bu sene çýkabilseydik ama nasip seneye. ben ligden kimsenin çekileceðini düþünmüyorum. basketbol iddaaya girdikten sonra artýk klüplerin ekonomizi rahatlamaya baþladý. seneye tbf süper ligdeki gibi gaibiyet primini yükseltirse takýmlar ekonomik açýdan sýkýntýya düþmezler.
    bizde hiçbir zaman toplama yapýlmaz, bazen çarpýlýr bazen bölünür bazende sýfýrlanýr

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    bkandil - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    45

1. lige yükselmenin oynadýðýmýz oyunla ve bileðimizin hakkýyla olmasýný isterim. Sonuçta 4'lü final oynadýk ve 3. olduðumuz için yükselme hakkýný elde edemedik.
    Her zaman baþkalarý tarafýndan malzeme edilmeye müsait bir durumla 1. lige yükselmek çok cazip gelmiyor bana...

Nereden
    Aksaray

Geliþmeleri takip edeceðiz anlaþýlan.

1.lige çýkarsak, iyi olur...

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    37

Arkadaþlar "bizim oraya hakkýmýzla çýkmadýktan sonra çýkmayalým" düþüncesinde olan arkadaþlar için bu yazýyý araþtýrdým bulddum...iþte TBL liginin talimatý..çýkarýlma diye bir olay deðil..mecburiyet !!!

Herhangi bir nedenle ligde yer alacak tak
    ýmlarýn sayýsýnda bir azalma
    olmas
    ý durumunda, Erkekler Basketbol Ýkinci Ligi’nin son sezon TBL’ye
    ç
    ýkamayan en yukarý sýradaki takýmý ( YANÝ BÝZ ) TBL’ye katýlmak üzere davet edilir. Birden
    fazla tak
    ýmýn eksilmesi veya Ýkinci Ligde sýrasý gelen takýmýn TBL’ye katýlmayý

kabul etmemesi durumunda,
    Ýkinci Ligde o ana kadar Birinci Lige çýkma hakkýný

elde edemeyen en üst s
    ýradaki takýma davet yapýlýr. TBL’ye davet yapýlan
    tak
    ýmlar, TBL’nin gerektirdiði idari ve mali þartlarý yerine getirmelidir. Her
    durumda davet edilip, davete icabet eden tak
    ýmlarýn TBL’ye katýlýmý TBF Yönetim
    Kurulu karar
    ýyla gerçekleþir.

Cemalettin Taþkýn - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

bileðimizin hakkýyla çýksaydýk daha iyiydi.
    EN IYISI BIZIZ:

Nereden
    Avrupa Diðer
    Yaþ
    34

ya þu yazdýgýnýz hak emek olayýný bir türlü anlayamadým.

arkadaþlar kural var dimi kural. Adam ligde zor durumdaymýs kapanacakmýs. Ligden 1 takým eksiliyor. Ee çýkmak için mucadele veren en iyi 4 takým vardý. Ýlk 2si zaten çýktý ligde bu aksi durum oluþtugu için lige bir takým gelmesi gerekiyor. Buda kim olacak hakký ile bu 4 takým arasýna girmiþ hakký ile 3. olmuþ Trabzonspor olacak.

Benm anlamadýgým hak emek diyenler biri çýkacak bu ligde 1 takým eksik oynanmaz o lig. Kim çýkacak bizden baþka ya itümü!

ya sanki final four'a kalamamýþýzda direk bizi öylesine lige alýyolar

Adem Erdoðan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

Çýkarsak yine bilek hakkýyla olacak, sonuçta ortada kurallar var.Daha öncede olmuþtu bu tür durumlar.

Fakat takým 1 sezon daha 2. ligde kalsa iyi olur, 1. lig için yetersiz görünüyor.
    Özkan SÜMER

Nereden
    Avrupa Diðer
    Yaþ
    34

Alýntý adem6167 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Çýkarsak yine bilek hakkýyla olacak, sonuçta ortada kurallar var.Daha öncede olmuþtu bu tür durumlar.

Fakat takým 1 sezon daha 2. ligde kalsa iyi olur, 1. lig için yetersiz görünüyor.
    abi takým yeterli 2. ligdeydik ona göre yeterliydi.

1.lige çýkarsak zaten ona göre takým kurulacak. Lige yetersiziz gibi cumleler kurmayýn artýk. Þu takýmda yetenekli gençler hariç herkes gidecek yeni üst seviye yabancýlar, yerliler falan gelecek iþte. Bulundugun konuma göre revizyon olacak.

Takýmýmýz bu deðil yani lige çýkarsak.

reisoðlu61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    39

beko basketbol liginde asansör takim olmamak icin ikinci ligde bir yil daha gecirsek iyi olur aslinda.
    Ýstanbul kartelini yedi kez yýktýk, yine yýkacaðýz !
    BORDO kanýmýzla MAVÝ göklere Trabzonspor yazacaðýz !..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)