Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 30 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Masada Kazanmak (mi) ?

The Londoner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

"Masada kazanmak" son gunlerin en populer ifadelerinden biri. Bu ifade gunumuzde belki de farkinda olunmadan anlam kaymasina ugramis durumda: bu iki kelime artik rusvetle, entrikayla, komployla, sikeyle, tehditle, santajla vebaskiyla;yani, haksiz ve adeletsizce netice almaya denk dusuyor. Halbuki daha onceleri siyaset ve diplomasi literaturunde tercih edilen bu ifade bilgi, tecrube ve kivrak zekayla sonuc almak; kararlari lehinize cevirebilmek anlamina geliyordu. Su anki haliyle masada kazanmak, "masabasi ayak oyunlariyla kazanmak"la es anlamli.Ozetle ortada ciddi bir anlam erozyonu var.

Gunumuz anlamiyla masada kazanmakfelsefesinin enonemli savunucularindan olan ve bunu her zaman her yerde ovuncle, gogsunu gererek anlatmaktan geri durmayan Ali Sen`e ve basta halefi Aziz Yildirim olmak uzere onun gibi inanlara gore, rakibi ve rakip taraftari provoke etmek, basta devlet ve medya gucleri olmak uzere tum maddi gucleri manipule etmek, masada kazanmakadi altinda cok kolay mesrulastirilabiliyor. Bu da aslinda "amacaulasmak icin her yol mubahtir"felsefesinin bir yansimasindan ibaret.

Malum sahis, son zamanlardaki aciklamalarinda piskince "sahada kazanmak futbolcu ve hocanin isi yoneticinin isi de masada kazanmaktir" diyorve gecmiste yaptiklarindan dem vurmaya devam ediyor. MeselaG.Saray`inNeuchatel maciyla ilgili kurulan komitenin basindaki Iskocyali`yla gorusmek icin gittigi Iskocyaseferininsebebini ve icerigini aciklamasi durumunda G`Saray`in 5 yil ceza alabilecegini soyluyor. Bu aslinda su demek: bu adam karsitirdigi haltlarinne anlama geldigini ve aslinda illegal oldugunu bildigi haldeyapmaktan geri durmuyor. Cunku bu onun ve onun gibilerin hayat felsefesi...

Gelelim can alici soruya: Peki masada kazanmak baglaminda bizim alacagimiz pozisyon vetakinacagimiz tavir ne olmali? Rakibe veya dusmana (!) kendi silahiyla karsilik vermek mubahtir deyip kendi degerlerimizi hice sayip baskalasmayi mi secmeliyiz yoksa hak, adalet ve emegi onceleyen degerlerimize sarilarak o masayi sallayanguclu bir yumruk mu olmaliyiz?Kulubumuzun etkili noktalarda lobi gucu yok, yonetimimiz masada zayif ve pasif kaliyor serzenisiyle hayiflanan taraftarimizinbilincaltindaki beklentisi acaba ne tur bir yonetim? Birinci turden mi yoksa ikinci turden mi?

Bugune kadar nezaketi elden birakmayan, hep alttan alan; gerilimi azaltmak pahasina cogu zaman taviz vermek durumunda kalan (en azindan Faruk Ozak`tan beri) yonetimlerimizin (ve de camiamizin) artik Trabzonspor`a yakisan tavirla masaya oturup edilgen degil etken olarakmeselelere yonvermevakti coktan gelmistir!

Bundan sonra masada kaybetmeyecegiz ve kaybettirmeyecegiz.Bu masada artik hak ve adaletin egemen olmasini misyon edinecegiz. Bugune kadar masada kazanmis olanlara bundanboyle musaade etmeyecegimiz gibi bugune kadar hep kaybetmis olanlarin kayiplarina da goz yummayacagiz. "Bana dokunmayan yilan bin yasasin" felsefesi degil "hak, hukuk ve adalet.. herkes icin!" ideali hedefimiz olacak. Guce tapinan ve gucu hakim kilan zihniyet yikilacak, gucu adaletin hizmetine sokacak anlayis egemen olacak!

Bunlari yapamayacaksak sampiyonluk da bos!..

Selam ve sevgilerimle...

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Bakin Senol hoca bugün neler demis.

------------------------------------------------------------ ----
    Senol Günes'ten olay yaratacak sözler: Sadece futbol oynamayacagiz

Trabzonspor Teknik Direktörü Senol Günes, "Gelecek yil bizi sadece futbol oynayan takim olarak görmeyebilirsiniz" dedi.
    Günes, Mehmet Ali Yilmaz Tesisleri?nde düzenledigi basin toplantisinda, bir takimin gidisatinda degisikligin olabilecegini ifade ederek, "Yanlis yapiyorsan bu istifa olabilir. Görüyorum ki kötü niyetli bir ortam var. Fenerbahçe maçi sonrasi istifayi düsünmedim. Bu kötü niyetli ortamda gerekirse savasacagiz. Birakmak bir çözüm yolu degil, tam tersini yapmak bizim için çok daha önemli" dedi.
    Bu yil ligde kalan 4 maçi düsündüklerini ifade eden Günes, "Bu 4 maçi bekleyecegim. Seneye bir kaos olursa bunun sorumlusu ben olmayacagim. Ama bugün için söylüyorum kötülerle gerekirse kötü silahla savasacagimi söylüyorum. Asla birakmayacagiz. Oyuncularima (biz pes etmiyoruz, siz de etmeyeceksiniz) diyorum. Bu yarisa devam edecegiz. Bu yil için olan olmustur, geri getiremeyiz. Gelecek yil ile ilgili bizi sadece futbol oynayan takim olarak görmeyebilirsiniz. Bunu açmayacagim. Açarsam herseyi anlatirim" diye konustu.

"PAPILA?NIN BIRAKMASI TATMIN ETMEZ"
    Günes, Fenerbahçe maçinin hakemi Cem Papila?nin hakemligi birakmasinin kendisini tatmin etmeyecegini söyledi.
    Kendisini su anda hiçbir seyin tatmin etmeyecegini kaydeden Günes, "Cem Papila?nin hakemligi birakmasi beni tatmin etmez. Daha önce de birakan hakemler oldu. Yapilan yanlistan ders almazsak hiç bir sey halledemeyiz. Kimin hata yaptigina degil neyin hatali olduguna bakin" dedi.
    Cem Papila?nin hukukçu olmasi ile ilgili olarak da Günes, "Hukukçular, hakkini arayanlarin hakkini arar. Federasyon?da 2 tane daha var. Tam tersini yapiyorlar. Bunlar hukukçuysa hukukçulara zarar veriyorlar" diye konustu.
    Haluk Ulusoy?un Türk hakemligi için gayret gösterdigini belirten Günes, söyle konustu:
    "Türk hakemligi insan sinifi olarak 5. sinifa düstügü dönemde Haluk Ulusoy?un, Türk futbolunda devrim olabilecek sekilde Türk hakemligini üst seviyeye getirmek için gösterdigi gayreti biliyorum.
    Hakemligin yücelebilmesi için en çok gayreti hakemlerden çok sayin Ulusoy göstermistir. Dikkatinizi çekerim bunu ben söylüyorum." Türkiye?de sporda yasanan olaylarin siyasi tarafinin da oldugunu savunan Günes, sözlerini söyle sürdürdü:
    "Diyarbakir, benim kardesim. Biz bir ayirim yapmiyoruz. Oyuncu Türk degilken, yabanci antrenör, yabanci futbolcu gelirken konusmayan simdi (yabanci hakem gelmesin) diye konusuyor. Ben bunun aldigi davayi merak ediyorum. Türk hakemleri için çok beyanat kullandim. Bugün maalesef (Türk hakemliginin, Türk futbolunun kurtulmasi için yabanci hakeme ihtiyaç var) lafini ilk kez kullaniyorum. Çünkü adaleti dagitmak isteyenler, adaletli olmak isteyenler hata yapmaya baslarlarsa, onlarin baskalarinin etrafinda korunmasina ihtiyaç duyulursa bu ülkede hak hukuk konusulmaya baslanir." Günes, Trabzonspor olarak futbol oynamaya çalistiklarini ifade ederek, "20 yil daha sampiyon olmayabiliriz. Ama birakin futbol oynayalim. Bunlarin performansi her geçen gün yukari çikiyor.
    Futbolcular, (hocam ne yapalim) dedigi zaman ben nasil çalistiracagim onlari? Hatalarimizi elestirin, eksiklikleri söyleyin. Halkima söylüyorum, Federasyon ve hakeme serzeniste bulunmadan, onlari yok sayin. Takiminizi bagriniza basin" dedi.

Hünkar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

masa oyunlarina uyarak gelen sampiyonluk beni tatmin etmez bizim yapmamiz gereken masayi güclü bir yumrukla devirmek

Beytullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

ya cok merak ediyorumeyer bu sözler biizm baskan söyleseydi ne olurdu

hakantpl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ordu

Bence de Biz Masa oyunlari yapaak takim Degiliz Bir masa Varsa O masayi kirip dagiacak Bir takimiz !

Barış - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

MASA! FENERE NE KADAR UZAK BIR KELIME!

HALBUKI TAM ÜSTÜNDE.[img]smileys/smiley4.gif[/img]

ADAM BI DE ÇIKMIS BU HAFTA HAKEMLERIN HATA YAPMASINDAN KORKUYORUM DIYOR.

ALLAH IM SEN BÜYÜKSÜN YARABBIM!

Bence bu konudaki en güzel açiklamayi her zamanki gibi Basin Sözcümüz Ibrahim Sahin geçen günlerde yapti.Açiklamasi hatirlayabildigim kadariyla aynen söyleydi:

"Taraftarlarimiz hiç endise etmesinler.Seneye sadece sahadakileri degil ,saha disindaki güçleri de yenecek bir kadro olusturacagiz."

onlar masanin üzerinde kazanmaya alisiklar.

Alptuğ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa

zaten onlar sahada mac kazanamazlar oyle boyle gidiyolar iste

Nereden
    İstanbul

Bu basligi actigimda Senol Hoca henuz dunku olay aciklamalarini yapmamisti. Ne yalan soyleyeyim, Hoca kendisinden beklenmeyen birtonda benim soylemeye calistiklarimi cok daha sert ifade etti. O yuzden de basligin zamanlamasi ilginc oldu.[img]smileys/smiley1.gif[/img]

Tebrikler Senol Hocam, adeta kabimizden vebeynimizden gecenleri okudun![img]smileys/smiley32.gif[/img]

Nereden
    İstanbul

Hadi hayirlisi MHK asbaskani Fb li MUZAFFER SARVAN in OGLU fb li OGUZ SARVAN , bizede susu payi TURGAY GÜDÜ , ALICAN LAKOT un yerine .

Masalarda yazilanlari sahada silecek futbolcu ve onlara yardim edecek taraftarlar gerekli.

Saygilarimla

Hüseyin Çümen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

febe li taraftar lar nekadar keyif alabiliolar böyle saibeli sampiyonluklardan bilmem

aydingursoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

ONLARIN KANINDA VAR..

SAIBELI OYUN ONLAR ALIN TERININ NE OLDUGUNU BILMEZLER..

halil ibo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

BUGÜN GOL KRALIMIZ NECMI PEREKLI YAZMIS PARDONLAR NEREYE KADARSAMPIYONLUKLAR KAÇINCA SENOL HOCAMIZ SUÇ BENDE DIYOR;DKIEV E ELENINCE YÖNETIM OYUNCU ALMADIGI IÇIN PARDON DIYOR PEKI BUNLARDAN NE ZAMAN DERS ALINACAK
    DEVRE ARASINDA SIMEKIN YANINA ZURAWSKI YIDE KATABILSEYDIK ACABA FENER MAÇI HARIÇ ÖNCEKI MAÇLARDA AYNI PUAN KAYIPLARI YASANIRMIYDI
    MAÇTAN SONRAKI AÇIKLAMALAR GÜZELDI AMA HOCAMIZIN BU SON AÇIKLAMALARI TAMDA ONLARIN ISTEDIGI SEYLERDIR
    SENEYE SAMPIYON OLMAMIZ HALINDE SIZ DE SAIBELI BIR SAMPIYONSUNUZ DENIRSE
    HAKSIZLIGA VE ADALETSIZLIGE KARSI VERDIGIMIZ BU MÜCADELEMIZIN NE ANLAMI KALACAK
    BU YÜZDEN YARISIMIZI SAHADA VERMELI SAHA DISINDAKI AYAK OYUNLARINA DA EN SERT TEPKIYI VERMELIYIZ
    ONLAR GIBI SAMPIYON OLACAKSAK BIZ TRABZONSPOR OLMAZDIK ZATEN

zanoylu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop

Bunlar insani sinir sahibi yaparlar

Atmaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Daum 'un cezasi kaldirildi.

Giray Bulak 'in dedigine göre:Mactan sonra Daum sana vurmaya mi geldi idye sormuslar.Oda hayir elini uzatti bende elimi vermedim demis.

Ve is bu sekilde bitmis.Ümit atildigi zaman neler oldugunu sormamislar.Ben meseleyi cözdüm, siz bu olaydan bisey anladiniz mi?

Nereden
    İstanbul

Bakin Ismail Uyanik ne diyor:

"Fenerbahçe Baskani Aziz Yildirim'dan Besiktasli yönetici Murat Aksu'ya kadar birçok kisi bana Diyarbakirspor maçini vermemiz konusunda ricada bulundu"

Sasilacak birsey yok tabii. "Biz eskiden futbol sahada kazanilir zannediyorduk" diyen adamlardan baska ne beklenir ki?

Nereden
    Amasya

ismail kimm?

Yönetim Kurulu Mollasalihoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Yüzsüzlügü iyice ele aldilar.

Ulan memleket takimlarinizi o kadar seviyosaniz gidin orada yönetici olun adam diyelim hem fb'nin bjk'nin adiyla bi yerlere gelin hem de bu hafta d.bakir yense iyi olur.

iyi olur da bundan sana ne?sen kendi takiminla ilgilen diyemedin mi ismail uyanik??

Nereden
    İstanbul

Alıntı $FIRTINA61$ Nickli Üyeden Alıntı
    ismail kimm?

Samsunspor kulup baskani...

sanatik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Alıntı The Londoner Nickli Üyeden Alıntı

Bakin Ismail Uyanik ne diyor:

"Fenerbahçe Baskani Aziz Yildirim'dan Besiktasli yönetici Murat Aksu'ya kadar birçok kisi bana Diyarbakirspor maçini vermemiz konusunda ricada bulundu"

Sasilacak birsey yok tabii. "Biz eskiden futbol sahada kazanilir zannediyorduk" diyen adamlardan baska ne beklenir ki?

Aziz bugün cevap vermis. Yalanlamis hepsini ve Uyanikin maci verme niyetinden bahsetmis bile. ( kaynak ajansspor )

Nereden
    Trabzon

Samsunspor her sene takiyor bu fenere ya kuyruk acilari var. Olayda azize demiski diyarin düsmesini istemiyorum falan diye. Uyanik da bende sakaryanin düsmesini istemiyorum, son maçta sakarya askina oynayacagiz demis.

Emir BAYRAK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı mahir_kuzey Nickli Üyeden Alıntı
    Samsunspor her sene takiyor bu fenere ya kuyruk acilari var. Olayda azize demiski diyarin düsmesini istemiyorum falan diye. Uyanik da bende sakaryanin düsmesini istemiyorum, son maçta sakarya askina oynayacagiz demis.

ulan keske kazansalardi be [img]smileys/smiley7.gif[/img]

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

uyanik gitsin istanbul'un sülüklerine yalakalik yapmaya devam etsin. hötümüzü yirtiyoruz sunlara "insan" muamelesi yapmayin diye, sikisinca mi akliniz basiniza geliyor?

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Can basten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Azize'nin diyarbakirin ligde kalmasini istemesi son derece normal, diyarbakir hem onun memleketi, hem de fenerin tetikçisi, geçen senecumhur adli diyarbakirli kasap fatihisampiyonluk yarisinin en çekismeli bir döneminde sakatlamis, senol denen kaleci pislik de Trabzon'unsahasinin kapatilmasi için elinden geleni yapmisti...Fener açisindan böyle bir usak kaybedilmemeli tabi ki...

Bir de bu teoriye fazlasiyla kil oluyorum ama diyarbakirin kalmasinda "derin" bir tercih de söz konusu olmus olabilir. Zamanindavan serefsizi için de konusulustu bunlar...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)