Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 35 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yamaç paraþütü ile ilgilenenler..

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    57

Standart Yamaç paraþütü ile ilgilenenler..

Yamaç paraþütü ile ilgilenen arkadaþlar varsa burada fikirlerimizi paylaþabiliriz.

Ýlk olarak söylemek istediðim konu ise bordo mavi kanat bulamadým bir türlü

zafer6161 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    43

abi ya kim cesaret eder paraþüte
    uzman iþi bu,
    Ne Olmuþ Þampiyon Olamadýysak,,,
    Hayallerimizi Satmadýk'ya,,,

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Halil Atalay - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    44

aslýnda çok güzel bir macera ama þu ana kadar geçekleþdiremedim mamarisde yapmak isdedim ama bir türlü gidemedik

abi sen bu iþi nerede yapýyorsun?
    Zirve bizim iþimizdir...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    EmrahYalçýnalp - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    44

Valla ben ilgileniyorum. Haftasonu Uzungöl'de olacaðým. Cumartesi-Pazar günleri Yamaç Paraþütü þenliði var, eðer hava muhalefeti olmazsa. Eþim daha önce yurtdýþýnda uçmuþ, çok keyifli olduðunu söyler hep. Kýsmetse ben de bu haftasonu deneyeceðim. Ýlgilenenlerin aklýnda olsun.

Nebiye - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    51

Eminim çok keyiflidir.
    Ama benim ödüm patlar sanýrým.Seyretmek bile istemem.
    Bir ara Yörük Çadýrýnýn olduðu yerden (bölge trafiðin olduðu yer) arabayla geçerken görmüþtük havada.Sanýrým orda da yapýyorlar.

Bu arada kolay gelsin Emrah,aman dikkat

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    57

Alýntý zafer6161 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    abi ya kim cesaret eder paraþüte
    uzman iþi bu,
    Her iþ uzmanlýk gerektirir. Anneme sorarsan bu internet iþini hala büyü sanýyor.

Uzman olmak da eðitimle oluyor. Türk hava kurumu bu eðitimi 10 günde tamamlýyor ve tamamen ücretsiz. Fakat talep çok olduðundan her isteyene hizmet veremiyorlar. Ancak bir çok ilde kulüpler de bu iþi ekipmanlarý da vererek ucuza hallediyor. Ortalama fiyatlar 600 tl, ekipman dahil ve 3 aylýk sürelerle baþlangýç pilotu eðitimini tamamlýyorlar. Sanýldýðýnýn aksine dünyanýn en kolay ve en güvenli iþlerinden biridir. Yeter ki kurallara uyulsun.

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    57

Alýntý Halil Atalay Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    aslýnda çok güzel bir macera ama þu ana kadar geçekleþdiremedim mamarisde yapmak isdedim ama bir türlü gidemedik

abi sen bu iþi nerede yapýyorsun?
    Ýstanbul'lu olmama raðmen Bursa'da yapýyorum. Her hafta Ýstanbul'dan gelenler var eðitime. Önümüzdeki dönem yeni program baþlar. Ýlgilenirsen bana yaz. Ýstanbul'da da kulüpler var. Bu Marmaris'teki tandem denen bir tür. Uzman birisi ile uçuyorsun sen de insiyatif olmuyor. Burada ise kendin tek kiþilik ekipmanla uçmayý öðreniyorsun.

Hayatta yaptýðým en güzel bir kaç þeyden birisi. Piþman olmazsýn. Çok da rahat yaparsýn.

Gökhan KAN - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Yaþ
    37

Alýntý asimetrik Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ýstanbul'lu olmama raðmen Bursa'da yapýyorum. Her hafta Ýstanbul'dan gelenler var eðitime. Önümüzdeki dönem yeni program baþlar. Ýlgilenirsen bana yaz. Ýstanbul'da da kulüpler var. Bu Marmaris'teki tandem denen bir tür. Uzman birisi ile uçuyorsun sen de insiyatif olmuyor. Burada ise kendin tek kiþilik ekipmanla uçmayý öðreniyorsun.

Hayatta yaptýðým en güzel bir kaç þeyden birisi. Piþman olmazsýn. Çok da rahat yaparsýn.
    Gürsuda mý yapýyorsun abþi bu iþi..Hiç gitmedim ama orda varmýþ..Yoldan geçerken görüyorum hep 710 m falan yazýyordu galiba...
    Mario Alberto Kempes - El Matador

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    57

Alýntý EmrahYalçýnalp Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Valla ben ilgileniyorum. Haftasonu Uzungöl'de olacaðým. Cumartesi-Pazar günleri Yamaç Paraþütü þenliði var, eðer hava muhalefeti olmazsa. Eþim daha önce yurtdýþýnda uçmuþ, çok keyifli olduðunu söyler hep. Kýsmetse ben de bu haftasonu deneyeceðim. Ýlgilenenlerin aklýnda olsun.
    Dünyanýn ev zevkli sporlarýndan biri. Uzungöl'de olmayý çok istiyorum ama sanýrým gelemeyeceðim. Mutlaka dene. Bana fotoðraf veya video gönderirsen sevinirim.Benim de hayalim Trabzon'un herhangi bir yerinde bordo mavi bir kanat ile uçabilmek. Uzungöl'de uçabilmekte eþsiz bir keyif olmalý..

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    57

Alýntý Gökhan KAN Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Gürsuda mý yapýyorsun abþi bu iþi..Hiç gitmedim ama orda varmýþ..Yoldan geçerken görüyorum hep 710 m falan yazýyordu galiba...
    Evet. Gürsu'da ben de eðitime devam ediyorum. Bu kýþ ara verdik çeþitli nedenlerden. Tekrar baþlayacaðýz bu yaz.

Yamac parasütünden daha zevkli bungee jumping arkadaslar
    Viyana'ya gelmeyi düsünenlere tavsiye edebilecegim cok güzel bir kilise var

Nereden
    Bursa
    Yaþ
    37

Tehlikesi varmý bu iþin..Her türlü önlem alýnmýþ mi ? Rüzgarýn ters esmesi falan çok mu kötü biþey...

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    57

Alýntý Gökhan KAN Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Tehlikesi varmý bu iþin..Her türlü önlem giderilimiþ mi ? Rüzgarýn ters esmesi falan çok mu kötü biþey...
    Gökhan bilinmezi yok. Kurallarý belli. Uyarsan sorun yok. Ayný trafik kurallarý gibi. Rüzgar , hava muhalefeti gibi þeyler önceden olduðu gibi kalkýþ öncesi de belirleniyor. Uygunsuz hava kaþullarýný , kalkýþ alanýnýn durumu, iniþi alanýnýn durumu gibi þeyler zaten ölçülüyor. Donaným kontrolleri vs.. Her þey kontrol altýnda. Tek sorun her þeyde olduðu gibi insan psikolojisi. En basit deyimle kurallara uyarsan þehirde gezmekten daha güvenli , "gaza gelmeye müsaitsen" de uzak durman gereken, yani disiplin gerektiren bir spor.

Dilersen Gürsu'ya giderken, hatta bazen Özlüce'de yerde çalýþýyorum, haber veririm, müsaitsen gelir izlersin.

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    57

Alýntý Seda Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Seda, o daha kýsa sürede daha çok adrenalin yapýyor. Bana fazla

Nereden
    Bursa
    Yaþ
    37

Gökhan bilinmezi yok. Kurallarý belli. Uyarsan sorun yok. Ayný trafik kurallarý gibi. Rüzgar , hava muhalefeti gibi þeyler önceden olduðu gibi kalkýþ öncesi de belirleniyor. Uygunsuz hava kaþullarýný , kalkýþ alanýnýn durumu, iniþi alanýnýn durumu gibi þeyler zaten ölçülüyor. Donaným kontrolleri vs.. Her þey kontrol altýnda. Tek sorun her þeyde olduðu gibi insan psikolojisi. En basit deyimle kurallara uyarsan þehirde gezmekten daha güvenli , "gaza gelmeye müsaitsen" de uzak durman gereken, yani disiplin gerektiren bir spor.

Dilersen Gürsu'ya giderken, hatta bazen Özlüce'de yerde çalýþýyorum, haber veririm, müsaitsen gelir izlersin.
    Ýnþallah bir gün olur abi izleme fýrsatýný bulurum..Ne bileyim yere 50 m kala rüzgarýn ters esmesi sonucu .....gerisi malum haberlerde çok duydum ondan sordum..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    EmrahYalçýnalp - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    44

Dünyanýn ev zevkli sporlarýndan biri. Uzungöl'de olmayý çok istiyorum ama sanýrým gelemeyeceðim. Mutlaka dene. Bana fotoðraf veya video gönderirsen sevinirim.Benim de hayalim Trabzon'un herhangi bir yerinde bordo mavi bir kanat ile uçabilmek. Uzungöl'de uçabilmekte eþsiz bir keyif olmalý..
    3 hafta önce kasýðýmdan bir ameliyat geçirdim. Aslýnda ufak ufak aðýrlýk çalýþmaya bile baþladým ama özellikle iniþ sýrasýnda karýn içi basýncýn artabileceðini düþünerek bu akþam hekimle görüþeceðim. Fýtýk operasyonuydu, genelde ilk 90 gün aktif spor önerilmiyor. Bakalým artýk. Eðer bir sorun olmayacaðýný söylerse kimse beni tutamaz. Sanýrým "yapma" derse de kimse beni tutamaz Her durumda kýsmetse haftasonu Uzungöl'de olacaðým. Fotoðraflarý paylaþýrým burada.

Alýntý Seda Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bungee dünyanýn en saçma sapan iþi ve kesinlikle tavsiye etmem. Ben yurtdýþýnda yapmýþtým, 40 dolar ödemiþtim ve kuleye çýkmýþtým. O zaman kilom daha fazlaydý tabi. Bu ekstra yükseklik demekti. Ben ilk yüksekliði görünce de vazgeçmiþtim ama yükselince kesinlikle vazgeçmiþtim Adam "herkes vazgeçer, atla "dedi. Ýstersen iteyim diye de ekledi. Ben hayýr dedim ama, tabi benim konsantrasyonumu bekleyen kim. Ýtti beni, iterken de "eyvah koptu sanýrým" dedi, þerefsiz Sonra, ben düþerken "sorarým lan sana" diyorum ama, nereye soruyorsun, eðer koptuysa... Derken serbest düþüþ bitti, ip gerilmeye baþladý. Ben o sýrada "sanýrým bu iple ayaðýmýn birleþtiði bir yerde kopma var" diye düþünmeye baþladým. Güya yukarý çýkýyorken uzanýp ayaklarýmýn orda ipi tutacaðým ve kopma riskini yok edeceðim... Bunu yaparken salýným yaptý ip, en az 15-20 metre saða sola sallanmaya baþladým. Aþaðýdaki aðý gördüm bir ara... Bir bardaða dalacak fil gibi hissettim kendimi. Avuç kadar bir að, minicik bir nokta aþaðýda O gerilme, düþüþ ve çýkýþ sanýrým 1 dakka falan sürüyor ama, bana yüz yýl geldi. Her seferinde inanýlmaz bir gerilme hissi, "haydiiii, yine baþlýyoruz" dedirten bir çýkýþ ve düþüþ dizgesi... Hasýlý, dangalak bana þaka yapmýþ, kopma falan yokmuþ. Hala kendisini sýk sýk anarým Kesinlikle yapmayýn, saçmalýktan baþka birþey deðil.

Seda, o daha kýsa sürede daha çok adrenalin yapýyor. Bana fazla
    Kesinlikle denemek lazim abi

Bungee dünyanýn en saçma sapan iþi ve kesinlikle tavsiye etmem. Ben yurtdýþýnda yapmýþtým, 40 dolar ödemiþtim ve kuleye çýkmýþtým. O zaman kilom daha fazlaydý tabi. Bu ekstra yükseklik demekti. Ben ilk yüksekliði görünce de vazgeçmiþtim ama yükselince kesinlikle vazgeçmiþtim Adam "herkes vazgeçer, atla "dedi. Ýstersen iteyim diye de ekledi. Ben hayýr dedim ama, tabi benim konsantrasyonumu bekleyen kim. Ýtti beni, iterken de "eyvah koptu sanýrým" dedi, þerefsiz Sonra, ben düþerken "sorarým lan sana" diyorum ama, nereye soruyorsun, eðer koptuysa... Derken serbest düþüþ bitti, ip gerilmeye baþladý. Ben o sýrada "sanýrým bu iple ayaðýmýn birleþtiði bir yerde kopma var" diye düþünmeye baþladým. Güya yukarý çýkýyorken uzanýp ayaklarýmýn orda ipi tutacaðým ve kopma riskini yok edeceðim... Bunu yaparken salýným yaptý ip, en az 15-20 metre saða sola sallanmaya baþladým. Aþaðýdaki aðý gördüm bir ara... Bir bardaða dalacak fil gibi hissettim kendimi. Avuç kadar bir að, minicik bir nokta aþaðýda O gerilme, düþüþ ve çýkýþ sanýrým 1 dakka falan sürüyor ama, bana yüz yýl geldi. Her seferinde inanýlmaz bir gerilme hissi, "haydiiii, yine baþlýyoruz" dedirten bir çýkýþ ve düþüþ dizgesi... Hasýlý, dangalak bana þaka yapmýþ, kopma falan yokmuþ. Hala kendisini sýk sýk anarým Kesinlikle yapmayýn, saçmalýktan baþka birþey deðil.
    Biraz esek sakasi olmus vallahi ama arkadaslarin seni dinlemelerini tavsiye etmiyorum Sacmalik degil kesinlikle, adrenalin arayanlara birebir.. Solugunuzu kesiyor adeta, hayatinizi bir film seridi gibi gözünüzün önünden geciriyorsunuz.. Ölümle kalim arasindaki cizgi derler ya - ölümle kalim arasindaki ip iste..
    Gerci herkeste o kadar yürek yoktur herhalde ama bu olayin önceden erkeklige ilk adim olarak görüldügünü unutmayalim Ayrica simdiki modern malzemeler yerine de ayaklara sarmasik baglanarak bambu kulelerinden atlaniyordu
    Sen 40 dolara iyi atlamissin, 130'dan basliyor burda

28 Hazirandan itibaren basliyor Viyana'da yine.. 152m(!)'den atlaniyor (ki normali 30-50 arasinda), yaklasik 90 km/h hiza ulasiliyor.. 38 metre düstükten sonra yavaslamaya basliyor ve yere yaklasik 20 metre kadar da yaklasiliyor.. Mükemmel bir olay..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Külünkoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

Bizim bir abimiz bu yamaç paraþütünün delisi. Bir ara da bir adamla papaz olmuþlardý Babadað'dan atlayýp yere konulan yere kaktüs ekmiþti adam. sonra ne yaptýlar bir bilmiyorum ya adamý yada kaktüsleri hallettiler.
    Trabzonspor √
    Hüseyin Avni Aker|Hayri Gür|Halit Ziya Kurbetçi|Þamil Ekinci|Dozer Cemil|Þenol Güneþ|
    Ýki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

TAHSÝN 61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

3 hafta önce kasýðýmdan bir ameliyat geçirdim. Aslýnda ufak ufak aðýrlýk çalýþmaya bile baþladým ama özellikle iniþ sýrasýnda karýn içi basýncýn artabileceðini düþünerek bu akþam hekimle görüþeceðim. Fýtýk operasyonuydu, genelde ilk 90 gün aktif spor önerilmiyor. Bakalým artýk. Eðer bir sorun olmayacaðýný söylerse kimse beni tutamaz. Sanýrým "yapma" derse de kimse beni tutamaz Her durumda kýsmetse haftasonu Uzungöl'de olacaðým. Fotoðraflarý paylaþýrým burada.

Antalya'da bir köprü üzerinde yapýyolardý. Sanýrým bende yapmak istemem ama isterim Daha Gondola binemiyorum
    6 üstü 1 Aþk

Evli Mutlu Huzurlu T&B

Onur Þeref - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Bungee Jumping ve yamak paraþütünden pek hoþlanmam.Benim için en eðlenceli olan þey bir köprüden aþaðýdaki suya atlamak. Çok eðlenceli bir þey.
    uff msglsn glba .s.s.s

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    57

Alýntý Külünkoðlu Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bizim bir abimiz bu yamaç paraþütünün delisi. Bir ara da bir adamla papaz olmuþlardý Babadað'dan atlayýp yere konulan yere kaktüs ekmiþti adam. sonra ne yaptýlar bir bilmiyorum ya adamý yada kaktüsleri hallettiler.
    Bmn'den mi abimiz?

OYýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    33

Hayatta en çok yapmak istediðim þeylerin baþýnda Helikopterden paraþütle atlamak geliyor

Kazimiþi gzas vorert

Great White - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Cool

Þu yamaç paraþütünü pilot olarak kullananlarý gayet doðal bir þekilde anlýyorum da pilotun arkasýnda kurbanlýk koyun gibi binici olarak takýlan tiplerdeki cesarete bir anlam veremiyorum açýkçasý

O önündeki pilotun tecrübesine mi, verdiðin paraya mý, ani bir ters rüzgar yemeyeceðine mi, herhangi bir sis ya da baþka bir hava muhalefetiyle karþýlaþmayacaðýna mý, yoksa þansýna mý güvenir bilmem

Açýkçasý ben ne halt kullanýrsam kullanayým tamamen benim kontrolümde olmalý. Beni bozar bu iþ)

Alýntý OYýlmaz61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Hayatta en çok yapmak istediðim þeylerin baþýnda Helikopterden paraþütle atlamak geliyor
    Yamaç paraþütüyle deneme de
    "söylediklerin kimseyi rahatsýz etmiyorsa hiçbi' þey anlatmýyorsun demektir"

GW

OYýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    33

Alýntý Great White Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Yamaç paraþütüyle deneme de
    Kafaya koydum yapacaðým Tvde izlemiþtim acayip zevkli içimdeki maceracý ruhu dýþa yansýtmak istiyorum 2. sýrada jumping var
    Kazimiþi gzas vorert

Great White - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Yamaç paraþütü ve helikopter

Seni sevgiyle anarýz artýk buralarda..
    "söylediklerin kimseyi rahatsýz etmiyorsa hiçbi' þey anlatmýyorsun demektir"

GW

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)