Sayfa 1 Toplam 11 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 252 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Uzun Vadeli İstikrar mı? Kısa Vadeli Şampiyonluk mu?

Great White - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Question Uzun Vadeli İstikrar mı? Kısa Vadeli Şampiyonluk mu?

Yıllardır tartışılan bir meseledir bu..

Kimileri 25 yıldır şampiyon olamayışımızı gerek Yönetim, gerekse teknik direktör makamlarında sağlanamayan istikrarsızlığa bağlarken bazı taraftar kesimiyse bu sorunun kaynağını yeterli teknik ve futbolcu kadrolarının sağlanamayışlarında görüyor. Mesela ben..

Tabii ki teorik olarak baktığımızda istikrar çok önemli bir kavram. Hem Yönetim hem de teknik kadro bazında sağlanacak istikrarlı bir idare şekli illa ki bazı taşları zamanla yerine oturtacaktır..

Ancak şunu da kabul edelim ki Türkiye Ligi' nde şampiyon olabilmek için öyle çok da gösterişli istikrar destanları yazmaya gerek yok. Bunu Üç İstanbul kulübü her sene adeta gözümüzün içine soka soka ispatlıyorlar maalesef..

En basit örneğinden Gerets ve Lucescu, ayaklarının tozuyla geldikleri kulüplerinde, hem de ilk sezonlarında rekor puanlarla şampiyon oldukları gibi, geçen sezon GS iki başkan ve 3 teknik direktör eskiterek bile mutlu sona ulaşabilmişti..

Mesela bu sezon bile hiç de göz doyurucu bir futbol oynamamamıza ve yepyeni bir kadroyla mücadele etmemize rağmen biraz da hakemler tarafından doğranmasak ve Ersun Hoca' nın bazı inatları da olmasaydı daha ilk sezonumuzda bir destan yazabilmemiz son derece mümkündü..

Bu da kimbilir sözümona istikrarsızlığın başarısı sayılacaktı belki de..

Demem o ki, 25 senedir şampiyonluk bekleyen ve bir çok taraftarının şampiyonluk dahi göremediği bir camianın karşısına çıkıp "Bizim hedefimiz uzun vadede başarılı olmaktır. Bize birkaç yıl sabır gösterin" demek çözüm olmadığı gibi herhangi bir istikrar beklentisini de boşa çıkarmaktadır..

Önümüzdeki sezon da dahil olmak üzere her sezona direkt olarak "Şampiyonluk" parolasıyla başlamak camiayı zinde tutacak ve şampiyon olunmasa bile beklenti ve heyecanı zirveye tırmandıracaktır..

Sonuçta bize acilinden bir şekilde şampiyonluk lazım. Bu başarı bir tesadüfle de olsa, mükemmel bir futbol gösterisiyle de gelse farketmez.

Bu durum olası bir baskıyı getirecekse varsın getirsin. Zaten şampiyonluk, bu türden sözde baskı eğilimlerine metanet gösterebilecek kapasitedeki kadrolar ile kazanılabilir ancak. Eğer bir nevi baskı söz konusu olacaksa 3-5 yılık uzun vadeli istikrar vaadleri, o baskıyı daha da uzatacak ve çok daha büyütecektir zaten düz mantıkla bakacak olursak..

Yıllardır büyüklüğümüzü dillerine dolayarak tartışanlara, başarılarımızın futbolun evrilmediği dönemlerden ibaret olduğunu anlatanlara, artık sıradan bir Anadolu takımı hüviyetine büründüğümüzü göstermeye çalışan zihniyete karşı bu şart..

Bunu başarabilmek için de öncelikle teknik adam ve futbolcu kadrosunda kaliteyi şimdikinden biraz daha öteye çekmek, kadro derinliğini sağlamak ve şahsi becerileri yüksek oyuncuların çoğunlukta olduğu bir kadro yapısının sağlanması gerekiyor..

İşte o zaman sırtımızda yıllardır kamburlaşan bu yükten kurtulabiliriz.

Önce o yükü ve kamburu üzerimizden bir şekilde atalım, sonrasında yaparız "Uzun vadeli istikrar" planlarını..
    Konu Great White tarafından (04.05.2009 Saat 18:02 ) değiştirilmiştir. Sebep: eksik harfler ve küçük bir ekleme
    "söylediklerin kimseyi rahatsız etmiyorsa hiçbi' şey anlatmıyorsun demektir"

GW

Erdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya

Sanat sanat içinmidir sanat insan içinmidir gibi oldu...Ben hep kararsızım bu konuda ...Sanat da lazım insan da...Kabul politik oldu
    Trabzonspor taşralı olmaktan gelen ezikliğin, merkez karşısında ikinci derecede veya gölgede bırakılmış olmaktan sıyrılmak isteyen kompleksli yaranma tutumunun değil, otantik inisiyatifin sembolüdür İsmet Özel

Onur Akyüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

biran önce şampiyon olmamız lazım
    10-Abdülkadir Ömür

----------8---------

Çetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uzak Doğu

Ne istikrar mı?

"tiz başı kesile"

bizim toplum olarak kendimize bile sabrımız yokken, başka şeylere nasıl sabredeceğimiz konusunda derin bir düşünce boşluğu yaşamaktayım
    Siyasetin "bizden olduğu sürece" yer aldığı, karşıda olduğu zaman "siyasete bulaştığı" büyük kulüp/taraftar camiası Trabzonspor

yasin6167 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

ben ılk once o duyguyu yasama taraftarıyım sonra ıstıkrar...
    BAŞKA TÜRKİYE YOK!!!!

Nereden
    İstanbul

Cool

Alıntı Erdal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanat sanat içinmidir sanat insan içinmidir gibi oldu...Ben hep kararsızım bu konuda ...Sanat da lazım insan da...Kabul politik oldu
    Eyvallah baba..

Evet biraz öyle bir ikilem mevcut, farkındayım

Ama böylesine önemli gördüğüm bir mevzuu hakkında ciddi ciddi görüşlerini beklerdim yani..

Polemik yok.. Söz

GW

Rasim YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

2 bilemedin 3 seneyi geçmeyecek bir bekleme süresi ile şampiyonluk kabulümdür.
    Şimdi Soner uzun süreli dediğin ne kadar uzun?

Tabiki babam kadar beklemek istemem..
    Şaka bir yana Ersun Hoca ile bunu başarabilirdik , erken davrandık gibime geliyor hala...
    O Kupa Buraya Gelecek....

UtopyaTs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Bence istikrar.Teşke Ersun Yanalla devam edip istikararı yakalasaydık.O zaman seneye daha umutlu girecektim.Ama şimdi herşey baştan başlıyacak.Umarım iyi oluur.Gökhan'la Umut o buldugu pozisyonların yarısını atsaydı kimse Ersun Yanal'ı tartışmayacaktı.Büyük takımın forvetiysen atıcaksın arkadaş.Atamayınca ne oldu Ersun Yanal suçlu olduu oyle şeeyy yook.

Muhammet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Evet, doğrudur bize en acilinden bir şampiyonluk şart.

İstikrar da lazımdır, evet.

Bu konuda baya kararsızım ben. O yüzden işi şu kısmına bakıyorum: Bu ligde öyle aman aman bir istikrar sağlamadan şampiyon oluyor yıllardır İstanbul takımları. Peki bu şampiyonluklarını kazandıkları kadroların, teknik heyetin ve yönetimin aşağı yukarı belli bir kalitesi olmuyor mu? Oluyor. Ben genel olarak kalite diyorum bu iş için.

Şimdi geçen sene Aymanlar'la, bir tek adam akıllı forvet Umut'la, defansta Erdinç'le Tolga'yla kimse şampiyon olabileceğimize inanmamıştır.

2006 - 2007 sezonuna başlarken Marcelinho'lu kadromuz gayet iyiydi. Lazarinho ve Zd yedi bitirdi o seneyi.

NA yönetimini hepimiz hatırlıyoruz.

Bize acil bir şampiyonluk lazım da bunun için işin her alanında azami bir kalite lazım. Yönetimde, kulubede ve sahada. Ne yazık ki o kalitenin üçünü bir arada nadiren gören bir klubüz. Bırak üçünü herhangi ikisini bile nadiren görüyoruz.
    A Revolution without dancing is a Revolution not worth having.

Nereden
    İstanbul

Cool

Alıntı Rasim YILMAZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 bilemedin 3 seneyi geçmeyecek bir bekleme süresi ile şampiyonluk kabulümdür.
    Şimdi Soner uzun süreli dediğin ne kadar uzun?
    Uzun vade derken zaten 3-5 senelik planlardan bahsediyorum Rasim

Allah aşkına, 3-5 sene bekledikten sonra şampiyon olabileceğimizin yazılı bir kanıtı olsa ben 10 yıl da beklemeye razıyım ama o da yok ki..

Muhammet,

Öyle güzel özetlemişsin ki keşke benim o uzun yazı yerine seninkini alsak yukarıya

GW

Yönetim Kurulu Mollasalihoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Madem istikrar sağlayamıyoruz kısa vadeli şampiyonluk diyorum..

Amma velakin kısa vadede şampiyonluk için harcanacak paralar, başarısızlık durumunda yüksek oranda heba olacaktır.. Bizim mali yapımız İstanbul takımları gibi bunu kaldırabilecek mi?
    BordoMavi.Net Forum Kurallarına aykırı bir mesaj veya kullanıcı gördüğünüzde, Kullanıcı Panelinde bulunan sekmesine tıklayarak ilgili mesajı raporlamanızı sizlerden rica ederiz.

Bekir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

once sampiyonluk sonra istikrarr

Erdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya

Soner bu forum olmasaydı ben Trabzonspor'dan şampiyonluk falan değil sadece "duruş" beklerdim....İçiniz zaman içinde dolduruyoruz bunun...

Ancak bilhassa Trabzon'lu olmayan Trabzonsporlular için bedeli ne ise ödenerek şampiyonluk diyorum. Bir nev-i olağanüstü hal uygulaması yani...
    Trabzonspor taşralı olmaktan gelen ezikliğin, merkez karşısında ikinci derecede veya gölgede bırakılmış olmaktan sıyrılmak isteyen kompleksli yaranma tutumunun değil, otantik inisiyatifin sembolüdür İsmet Özel

Muhammet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Eyvallah Soner Abi.

Bu 3 noktada kalite diyoruz ve asıl sorun bu. Biz bu üçünü beraber bulamıyoruz. Nadiren işte. Bulsak da başarılı olamazsak diyelim, gireceğimiz mali bir kriz olur. Toparlanma süreci İstanbul takımlarının toparlanma sürecinden baya baya fazla olur. Maddi manevi olarak. Onlar gibi lisanslı ürün desteği olmuyor bizim klupte. Taraftarları sayesinde kasalarına baya bir para giriyor. Bir de bizim taraftarla onların taraftarı farklı. Biz bir kaybetmeye başladık mı yıkıyoruz bütün herşeyi. Onların krizleri günlük oluyor..
    A Revolution without dancing is a Revolution not worth having.

Nereden
    İstanbul

Cool

Alıntı Erdal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ancak bilhassa Trabzon'lu olmayan Trabzonsporlular için bedeli ne ise ödenerek şampiyonluk diyorum. Bir nev-i olağanüstü hal uygulaması yani...
    Burası çok önemli işte..

Keşke aklıma gelseymiş de onu da ekleseymişim yazıma..

Bu arada "Kısa vadede şampiyonluk" derken sadece astronomik yıldız oyuncu transferlerinden bahsetmiyorum; yanlış anlaşılmasın..

Jun, astronomik bir transferdi ama Yattara değildi mesela

GW

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Bizi kasan da bu zaten.

Şampiyon olalımda...

Hayır..

Olmazsa olmaz değil.
    Onsuzda yaşayabileceğimizi 25 yıldır ispat ettik..

İyi oyuncular,iyi bir takım...

Sonucu nereye varırsa artık...

Rasim YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

O zaman Muhammet'in yazısınıda göz önüne alarak ;

Bu kadro 4 takviye ile dahada taş gibi olur mu? Bence olur...
    Üzülsemde hata da olsa giden gitmiş mi dir? Gitmiştir.

Sadri Başkan'a büyük bir iş düşüyor mu yine? Düşüyor..

Halilhodzic , Lekeens , Şenol Hoca ve adı geçen yerli yeni jenerasyon isimler dışında (ki ilk 3 sırada ismi geçen ve ismi geçmeyen Giray Bulak kesinlikle olmamalı) (adını tartışmama gibi bir şansımız yok gerçide ) adını kentçe az tartışabileceğimiz , zeki dürüst ve disiplinli bir yabancı hoca geldiğinde , acil şampiyonluk bekleyenler kervanına katılacağım... Birde yanarım yanarım Ersun Hoca gibi elemeli turnuva ustası bir Hoca ile hiç avrupa macerası yaşayamadığımıza yanarım
    O Kupa Buraya Gelecek....

Gökhan Süleymanoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

ben futboldan anlamam arkadas ben taraftarım sadece taraftar şampiyon olalım gerisi hep boştur bize lazım olan tek sey sampiyonluk yok guzel futbolmus ıstıkrarmıs ben anlamam dedım ya arkadas ben futboldanda anlamam anlamam mı lazım yoksa içimde trabzonspor sevgısı olması için?bence boyle bıseye gerek yok varsa yoksa şampiyonluk...

Ahmet Kuru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ben gelecek için umutluyum...
    Bu takım bu kadro gelecek 5 yıl bu lige damga vurmaması için hiçbir sebep yok...
    Kısa vadeli şampiyonluk mu Uzun süreli istikrar mı bilmem...
    Büyüklerim daha iyi bilirler
    Ne kaderime küstüm Ne Devlete küstüm…
    Çünkü inanmak, iman etmek varsa bir şeye, bedel neyse onada katlanır. Yarabbi Kahrında hoş, Lütfunda hoş dedik… iki saniye sonrasına garantimiz olmayan bir hayatımız için fırıldak olmaya gerek yok, ben fırıldaklık istemem…( M . Y )

Hüseyin Kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bence biran önce şampiyon olup şu 25 sene içimizde birikenleri,sevinçleri,çığlıkları,coşkuları dışarıya atalım,yaşayalım.
    Sonra istikrar için 3-5 sene beklerim ben.

Artık sonrasında da çocuklara Trabzonsporluluğu aşılarız ve de Trabzonlu olmayan Trabzonsporluların da sayısını artırırız.
    Çocukları Trabzonsporlu yapmaya çalışıyorum çalışıyorum ama biyerde tıkanıyorum.
    Onlara geçerli argüman sunmak lazım,ellerine şampiyon takımın kadrosununun posterlerini ve formalarını vermek lazım artık.
    İngiltere'de ay yıldızlı bir takım var,Portsmouth! http://www.portsmouthfc.co.uk/
    Ve Bordo Mavili Güzel Amblemli İngiliz Takımı http://theterras.co.uk/main.htm

https://twitter.com/HuseyinnKurt

MeNdaKkaDukKa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bir Şampıyonluk göreyim 25 değil 30 sene beklemeye razıyım...
    Yeterince açıklayıcı olmuştur umarım.
    2008-2009 Yılı TürkiyeSüperLig ŞAMPİYONU TRABZONSPOR
    Kafalarda 61
    Gönüllerde 7. Şampiyonluk

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Jester;Şu sayfaya bu kadar satırı dökmenin manası ne?

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

İstikrar kavramının 3 İstanbul takımına bakarak değerlendirilmesinin sağlıklı olmayacağını düşünüyorum...

Sahadaki futbol ve hoca açısında bir istikrar yakalamasalarda; gerek medya gerekse federasyon tarafından istikrarlı bir şekilde korunmaktadırlar.

Aslında biz Türkiye'de olmayan bir şeyi istiyoruz; doğru mu yanlış mı; bilinmez... Çünkü hiç denenmedi ya da denenemedi...

“Her kim kendini kıymetli bilirse, onun tevazudan nasibi yoktur.”
    Malik bin Dinar

İslam Sezer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

sözde değil özde birlik ve beraberliği yakalayan bir kadro 1 veya 2 senede şampiyonluğa ulaşabilir.

özellikle zekası az,kültürü zayıf,hırsı ve sabrı olmayan bir kadro ise yıllarca şampiyon olamaz.

kadroda mutlaka hakan şükür tarzı bir tesbihin başı misali imame şart.o olmaz ise tüm boncuklar ilk sarsıntıda dağılıyor.

ayrıca ben, suskun,küskün,kırgın hocalar ile bu işin başarılabileceğine inanmıyorum.

kızıyoruz ama artık istanbulun tahtını yıkmak istiyorsak ayakta sağlam kalabilecek, kendini bir şekilde yönetime ve taraftara kabullendirmiş ve yenilgiye tahammülü olmayan(kızsakta bülent uygun gibi-ancak o birtek fb yenilgilerini kabulleniyor,bundan dolayı bize olmaz) bir hoca ve futbolcu kadroları gerekiyor.bu ekipi oluşturmak için istikrarlı bir yönetime ihtiyaç var.
    --
    yönetimde istikrara evet,
    yetersiz futbolcularda ve hocada ısrara ise hayır diyorum.ancak kurunun yanında yaşta yanmamalı tüm ekip bir anda dağıtılmamalıdır.kaliteden vazgeçmeden sabırla takviye ile mevcut kadro bu ülkede şampiyon olabilir.bu sene biz bunu ispat ettik.
    herkese evinizdeki denizli,konya ve ibb maçlarını kazansaydınız şampiyondunuz dedirtebildiysek bu en büyük ispattır.
    Adam aldırmada geç git, diyemem aldırırım.
    Çiğnerim, çiğnenirim, hakkı tutar kaldırırım!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehmet Fatih Yavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rusya

Cebinizde istanbul takımları kadar para, arkanızda onlarınki kadar devlet v medya desteği, ve hatta hukuk desteği varsa buyrun kısa vadeli şampiyonluk peşinde koşalım.

Ne paramız yeter bu savaşı vermeye, ne de lobimiz.

Uzun vadede planlama yapmadan gireceğimiz her macera, hem takımın finans dengesine, hem de sonraki seneki başarı hanesine eksi olarak yazılacaktır.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)