Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 12 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Piskinler ve Haysiyet Mücadelesi!

TSunami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Maç öncesi yorumumda "hangi sonuç olursa olsun fark da yesek biliyorum ki Trabzon?um serefiyle, namusuyla oynayacak, dimdik ayrilacak stattan, yenilse bile futboluyla ders verecek" demistim. Yaniltmadin beni. Arkadasimizin dedigi gibi ?biz seni, sevinmek için sevmedik?. Belki ayni aleyhimize olan sartlarda yensek bile bu kadar gurur duymazdim sizinle.
    Ve maç sonrasi bir kez daha gurur duydum. Sahada her türlü çirkeflige maruz kalmis futbolcular adeta insanlik dersi verirken, ne hakemin ne rakibinin seviyesine inmezken. Cani yanmis bir teknik adami maç sonu kolaycilikla suçlanamayacak olmasina ragmen hakeme suç atmazken. Yöneticisi, bu kepazelige ragmen takiminin hakkini hep etik degerleri ön planda tutarak ararken. Taraftari, hani o her bahane ile ceza verilmek istenirken, birileri tarafindan Teksas olarak nitelendirilen beldelerinde haklarini demokratik-legal yollardan ararken.
    Ve gurur duydum?
    Taraftari bile kahvehanede yanimda maç izlerken "maçi kazandik ama harbiden bu kadar da olmaz" diye durumu en basit sekilde özetlerken, bu çirkefligi örtbas etmeye çalisanlarin, Trabzon?a nedendir bilinmez (Yesiç) öfkesi ile Bay Ridvan sürekli Selçuk Dereli'yi (ilk maç) misal verirken, holigan spor yazari; ?sen üç metreden topu atama sonra hakeme suç at? diye isi piskinlige vururken, yillarca dost! Bildigin gs lisi sampiyonluktan umudunu yitirip, sampiyonlar liginin kendisine bu sekilde armagan edilmesiyle biyik altindan gülerken sirf fenerle hasimligi yüzünden tepki verir gibi yaparken, adini anmak istemedigim kara gömlekli ile geçen yil sampiyonlugu yitirmis olduguna inandigi için birileri sana destek verirken, böyle bir maçta bu kadar aleyhine sartlarda halen senin aslinda iyi top oynamadigini, rakibinin bir sekilde kendinden (ya da baska birinden) emin bir sekilde pisirikça senin dalga dalga akinlarina karsi koyma çabasini destansi bir oyun olarak niteleyen spor yazarlari TV ekranlarini parsellemisken, federasyonu çiftlik belleyenler bunca agir ithamlari kendine yedirip ?nasil olsa bunlar bir süre konusup susarlar? deyip herkesi sükûnete davet ederken, düstügün bu yalnizlik bir kez daha zihinlerdeki neden Trabzonspor? Sorusuna bir kez daha yanit verirken.
    VE O TETIKÇI, KARA GÖMLEKLI ADAM. SIMDI DAHA IYI ANLIYORUM NEDEN IKI HAFTA ÖNCE SABRI?NIN KÜFRÜNÜ DEGIL DE ERDINÇ?IN TEPKISINI CEZALANDIRDIGINI. NE BILEYIM KÜFREDILMENIN ONUN IÇIN SON DERECE NORMAL OLDUGUNU. Simdi birilerin talimat almis kararlarim dogru, bugün olsa yine aynisini veririm diyorsun. Peki soruyorum. Bu hatalarin her biri ayri ayri maçlarda olsa hatadir denir geçilir. Hepsi ortada verilebilir/verilmeyebilir pozisyonlar da olabilir. Ama hepsi bir maçta olunca ve hepsi bir takimin lehine olunca buna ne denir.
    Önce sustular. Biraz hakli gördüler Trabzon?u istemeyerek de olsa. Aksam evlerine gidip biraz düsününce ya biz ne yapiyoruz, kendi sisirdigimiz balonu patlatiyoruz. Biz kime destek veriyoruz dediler ve senaryo degisti. Hem de öyle bir degisti ki simdi maçta hakki gasp edilen Trabzon suçlu oldu. Hakkini arayan suçlu oldu. Silah ayni.
    · Bunlar bizim hakemlerimiz.
    · Ben kasitli karar verdigine inanmiyorum.
    · Ne olmus her takimin hakki yeniyor.
    · Trabzon da iyi oynamadi aslinda.
    · Trabzon B.B.Ankara maçina baksin.
    · Gs ve bjk lilere ne oluyor.(bunlari yalniz birakin ayip oluyo ama)
    · Trabzon halki futboldan anliyor ama?
    · Trabzon?un isyani da hakli ama?
    · Trabzon ligin en iyi futbol oynayan takimi.
    · Trabzon gönüllerin sampiyonudur.
    Diyor ya Senol Hoca tüm bilgeligi ile ?biz profesyonelligi (aldatmanin kibarcasi) bilmiyoruz?. Bilsek isabet eden yapanci madde ile 15 takla atardik, tepki gösterip ceza almazdik. Ama biz böyleyiz. Eger bu profesyonellik ise biz profesyonel degiliz, olmayacagiz. Oysa profesyonel olmamiz lazim degil mi? Her yetistirdigimiz futbolcunun profesyonelce düsünmesi yani kulübünü hiçe saymasi ve size gitmesi lazim degil mi?
    Ne güzel degil mi? Fb ve gs sampiyonlar liginde Trabzon ve bjk UEFA?da. Tam istediginiz gibi. Kimsenin diyecek sözü olmasin. Sen misin bu düzeni bozan. Arada bir yukariyi zorla, Avrupa?da birkaç maç oyna, milli takima oyuncu ver yeter. Gönüllerin sampiyonu ol, mavi bayrak verelim. Ama sampiyonluk olmaz. Olsa dükkan senin.
    Simdi ne olacak: malum sahis 4 maç dinlendirilip sezonu kapatacak. Muhtemelen Trabzonspor (kendi gücü yeterli degil ya) kalan 4 maçini da kazanirken hakemler son derece müsamahali davranacak. Tepki çok büyürse belki bir iki kelle alinacak. Ve bu film böyle devam edip gidecek.
    Öylemi! Hayir! Asla! Bu sefer degil. Bu bir milattir. Bu sonunuzun baslangicidir. Savulun Bizans kahpeleri.

ONLAR SANIYORLAR KI, BIZ SUSSAK MESELE KALMAYACAK, HALBUKI BIZ SUSSAK TARIH SUSMAYACAK.
    ONLAR SANIYORLAR KI BIZDEN KURTULSALAR MESELE KALMAYACAK, HALBUKI BIZDEN KURTULSALAR, VICDAN AZABINDAN KURTULAMAYACAKLAR. VICDAN AZABINDAN KURTULSALAR TARIHIN AZABINDAN KURTULAMAYACAKLAR. TARIHIN AZABINDAN KURTULSALAR TANRININ GAZABINDAN KURTULAMAYACAKLAR. Sezai KarakoçEdited by: Emorfo

Asla pes etmek yok...

TSunami
    Sevgili kardesim yüreginle yazmissin ve inan içimden geçenlere tercüman olmussun.Eline.yüregine.beynine.inancina .askina saglik!

TESEKKÜR EDERIM

Helal olsun kardesim harika bir yazi oldu.hislerimize tercüman oldun.bravoooooo

[img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]

Hünkar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

yazdiggin gibi kardesim BU BIR MILAT sonun baslangici

ÖLMEK VAR TRABZONUM, YOLUNDAN DÖNMEK YOK...

TSunami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

evet. malesef yine hakli çiktim. senaryo aynen devam ediyor. önce verilen destek simdi tersine döndü. bunlara gerek yokmus... daha neler. neye gerek var.

ey medya 20.000 insanin bir hedef ugruna yürümesi, sahte sampiyonlarin siradan ve sonucu belli bir maç oynamasi kadar önemli degil mi. bu olay Türk medyasinin utanci, iflasidir. yoksa aziz abiniz mi söyledi anasayfadan vermeyin haberi diye. aynen maç sonrasi tüm spor yazarlarinin ilginç bir sekilde agiz birligi yapmasi ve feneri ayni metodla savunmasi gibi dimi.

YAZIKLAR OLSUN ADI SÜLÜKLER!

zanoylu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop

BUNLARIN ANASINA KÜFÜR ETSET,YAHU BENIM BACIMDA VAR DEME PISKINLIGINI BILE GÖÖSTERIRLER

KARDESIM YÜREGINE SAGLIK,ELLERIN DERT GÖRMESIN

Beytullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

[img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

Brave Heart filminde, sevgilisi isgalcilerce tecavüze ugramis esas oglan (mel gibson)in slow motion olarak köye giris sahnesi vardir. görüntü yönetmeninin enfes çalismasi ve bizim tuluma benzeyen gaydanin destansi nagmeleriyle ingiliz askerlerinin arasina girer, zalimve haysiyetsiz ingiliz askerleri. sonrasi malum, izlemeyenler bu filmi izlesin..

o sahneyi ilk izledigimde,cesur yürek'i trabzonsporumla özdeslestirmistim. yedinci sanat sinemanin bellegime kazidigi birkaç sahneden biridir. belki de gaydanin o bildik tinisi çekmistir, bilemem. lakin,son fenerasyon maçi ve sonrasinda, özelde trabzonsporumuza, genelde ise türk futboluna ahlaka ve gelecege indirilen igrenç ötesi darbeler , varlik nedenimizi çok güzel özetliyor aslinda.

evet, biz bu ülkenin cesur yüregiyiz, bu ülke sporuna, futboluna ve gençligine ; "tertemiz, lekesiz ve sonunda kadar mücadele"nin hala var oldugunu , ayakta kalarak, göstermeye devam edecegiz.

_KRAL_TEKKE_

Dacamizdan vaz geçmeyok zonuna kadar gidecegiz...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)