Sayfa 5 Toplam 41 Sayfadan BirinciBirinci ... 3 4 5 6 7 15 ... SonuncuSonuncu
Toplam 1024 adet sonuctan sayfa basi 101 ile 125 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Eksik Bölgelerimiz, Bu Bölgeler Ýçin Önerileriniz..

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr
    Nereden
    Ýstanbul

Biglia'yý Yavaþ Yavaþ Unutsak Ýyi Olur Premier Lig'Den Ýyi Teklifler Var .

cerasus - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Alýntý Mehmet Said Çelik Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Imzama bakmadin herhalde.... Bekir sag bek oynuyor uzun zamandir.

Song ve Tonynin buseneki katkilari nedir? Tamam fazla, ama onu yerlilerde yapar...

Isaac Umut'dan yetenekli ve iyi.. Bikac mac oynasa görecegiz...

Colman ve Yattara konusu'da... Yattara hic bise yapmadi ve yapmayacak artik... Cok kötü bir sezon gecirdi... Colman ise Trabzonspor gibi bir Takimin oyuncusu degil, yavas ve agir kaliyor pozisyonlarda...

Hüseyin ve Selcuk... Selcuk, Colmanin yapdigini yapiyor... Türk Futbolunu biliyor... Trabzonspor ne demek biliyor... Hüseyin'in sözlesmesi bittigi icin yazmadin, yani o'da satis serkan gibi...

Tonynin yaptigi verdigi güveni hangi yerli kaleci veriyor? Milli takimin kalecisi Volkan mi? Yoksa Tolga Zengin mi? Imzanizda Onuru kaleye koymussunuz, Trabzonun kalesini nasil daha mac yapmamis bir kaleciye vere biliyorsunuz anliyamiyorum. Önce bir Slyvanin yaninda pissin, ögrensin, Tony gittikten sonra IDEAL bir kaleci olur, ama siz olmamis meyveyi dalindan koparirsaniz, sonucu belli...

Songun yaptigi katkiyi hangi yerli yapar? Son 3-4 macta kötü oynadi diye hemen adami bir köseye koyuyorsunuz. Ha ama Girayi Songun yerine oynatirsaniz bir sey demem ama Song muhakkak bu takidma durmali!

Isaac in yetenegine bir sey demiyorum, ama Isaacin bize verdigi hic bir sey olmadi bu sezon, o yüzden ilk forvetten gidecek biri olursa Isaac olmali. Yeni gelen Forvet iyi bir forvet olursa Umut onun yedegi ola bilir ama siz Umutu gönderip Isaaci birakirsaniz, yeni gelecek olan forvet Isaacten daha mi kötü olucak? Bunun ihtimali cok düsük, yani Isaac yine yedekte duracak... Bence en iyisi onu kiralamaktir ,yani ilk gidecek forvet o.

Size Colman ve Yattara icin hak verirdim demistim yukarida bir sart ile, yanlarinda Hüseyin ve Selcuk oynamamis olsalardi. Yani Hüseyin ile Selcuk bu futbolculardan dahada kötü oldugu icin ilk onlarin gitmesi gerek ki ondan sonra Yattara ile Colmani gönderelim.
    Ayrica Selcuk mu Colmanin isini yapiyor????
    Yahu arkada, yanda, her yerde oynuyan futbolcu Colman. Selcuk ise forvetlerin arkasinda agac gibi dikilmesini becere biliyor sadece.
    Bana allah askina sadece bir mac gösterin ki, Colman kadar kostugunu veya Colman gibi defanstan top cikardigini. Yani defansa katkisi sifir bu oyuncunun. Onu gectim ileriyede cok az denilecek katkisi var, kac gol atmis kac gol pasi vermis bir bak istersen... Colman bile onun kadar gol atti ve pas verdi halbuki Colman mücadele ediyor, top kazaniyor, iyi pas/orta atiyor iki yönlü oynuyor. Tek eksigi ise cok top kaybetmesi, yani adam eksiltmek isterken toplarin cogunu kayip ediyor.
    Ve son olarak Serkanin satilmasida cok yanlis olur. Herkesin istedigi bir sag bek, sol bek hayali vardir. Hani Ramos/eski Carlos felan gibi kanattan ileri hücum etmek, iste bunu Serkan yapiyor. Cün ki cok hizli ve cok kosuyor, hic mücadele etmememzlik yapmiyor. Yattara onun önünde oynuyor ama Serkan sifira ondan daha cok iniyor nerdeyse. Yani Serkanin yerine biri alinirsa bir sey demem ama önce Tayfunun yollanmasi lazim Serkandan önce.

asilhamsi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Düzce
    Yaþ
    45

kale icin tony,onur ve zeki ayvaz tolga gönül rahatlýgýyla gönderilebilir.

sag bek almak yarine göksu da ýsrar edilmeli.Tayfun göksu o bölgeyi kapatýr..ferhat oynatýlmayacaksa gönderilmeli keza serkan cok para isterse o da gönderilmeli..

Solbek cale ve ismail baþka adam gerekmez...

tandem giray,song,egemen,ceyhun bu bölgeye adam lazým degil...

sag acýk yattara gitmek isterse tutulmasýn yerine kaliteli bir adam alýnsýn mesela özer.. bruls o bölge de denenebilir.Bruls süratli ve teknik gözüküyor..

Sol acýkta barýþ ve yanýna genç bir sol açýk alýnmalý..Barýþ önümüzdeki sezon mutlaka 11 de düþünülmeli...

orta sahanýn ortasýnda selçuk,colman,faty bir tane çok kaliteli(ernst) ortasaha oyuncusu alýnmalý...

Forvet hattýnda isac kiralanabilir..Gökhan,umut,eren görür ve bir tane santrafor alýnmalý...

Ve alanzinho mutlaka forvet arkasý oynamalý...

----------------tony------------
    göksu----giray---------egemen---cale

-------selçuk--------colman---------

----bruls------alanzinho-----barýþ----
    -----------gökhan--------------------

hatta hic transfer yapýlamadan su kadronun bile sampiyonlugu kovalayabilecegini düsünüyorum..
    ALAYINA ÝSYAN,ALAYINA BAÞKALDIRI,ÖLENE DEK MÜCADELE..

BÜYÜKLERLE SEVÝÞEN YÖNETÝM ÝS-TE-MÝ-YO-RUM.

futbalski60 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Forvet mevkiine ayaðýnda top tutabilen hava toplarýný indirebilen bir oyuncu alýnmasý gerekli diye düþünüyorum hücum hattýnda týkanýklýk yaþamamýzýn en önemli sebeplerinden biri de bu.
    Bu mevki için öncelikli olarak aklýma Fatih Tekke geliyor aradýðýmýz tüm özellikler onda var ve bu sorunu çözeceðimizden þüphemiz yok.Bunun dýþýnda,

Bryan Ruiz-Gent

Havadan, yerden çok iyi iþler yapýyor hem kendisini pozisyona sokabildiði gibi takým arkadaþlarýný da pozisyona sokmakta baþarýlý.Celtic,Glasgow,Fulham,Anderlecht gibi kulüplerin transfer listesinde.

Milivoje Novakovic- FC Köln

Köln'ün gol umudu olan Novak, bu sene Bundesliga'da çok iyi iþler yaptý Köln'ün her þeyi desek yeridir.

Jaime Alfonso Ruiz-Wasterlo

Belçika Ligi'ni bu sene sallayan diðer bir isim de Jaime Ruiz.Wasterlo'nun üst sýralara çýkmasýndaki en büyük pay sahibi þüphesiz onun.Fiziðini etkili kullanan ve çok etkili þutlarý olan bir golcü þuan gol krallýðýnda zirvede ve Kolombiya Milli takýmýnda da boy gösteriyor.
    Trabzon SK 1967
    #8 Adam Maher

Mehmet Ç. - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    38

Alýntý cerasus Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Tonynin yaptigi verdigi güveni hangi yerli kaleci veriyor? Milli takimin kalecisi Volkan mi? Yoksa Tolga Zengin mi? Imzanizda Onuru kaleye koymussunuz, Trabzonun kalesini nasil daha mac yapmamis bir kaleciye vere biliyorsunuz anliyamiyorum. Önce bir Slyvanin yaninda pissin, ögrensin, Tony gittikten sonra IDEAL bir kaleci olur, ama siz olmamis meyveyi dalindan koparirsaniz, sonucu belli...

Songun yaptigi katkiyi hangi yerli yapar? Son 3-4 macta kötü oynadi diye hemen adami bir köseye koyuyorsunuz. Ha ama Girayi Songun yerine oynatirsaniz bir sey demem ama Song muhakkak bu takidma durmali!

Isaac in yetenegine bir sey demiyorum, ama Isaacin bize verdigi hic bir sey olmadi bu sezon, o yüzden ilk forvetten gidecek biri olursa Isaac olmali. Yeni gelen Forvet iyi bir forvet olursa Umut onun yedegi ola bilir ama siz Umutu gönderip Isaaci birakirsaniz, yeni gelecek olan forvet Isaacten daha mi kötü olucak? Bunun ihtimali cok düsük, yani Isaac yine yedekte duracak... Bence en iyisi onu kiralamaktir ,yani ilk gidecek forvet o.

Size Colman ve Yattara icin hak verirdim demistim yukarida bir sart ile, yanlarinda Hüseyin ve Selcuk oynamamis olsalardi. Yani Hüseyin ile Selcuk bu futbolculardan dahada kötü oldugu icin ilk onlarin gitmesi gerek ki ondan sonra Yattara ile Colmani gönderelim.
    Yahu arkada, yanda, her yerde oynuyan futbolcu Colman. Selcuk ise forvetlerin arkasinda agac gibi dikilmesini becere biliyor sadece.
    Bana allah askina sadece bir mac gösterin ki, Colman kadar kostugunu veya Colman gibi defanstan top cikardigini. Yani defansa katkisi sifir bu oyuncunun. Onu gectim ileriyede cok az denilecek katkisi var, kac gol atmis kac gol pasi vermis bir bak istersen... Colman bile onun kadar gol atti ve pas verdi halbuki Colman mücadele ediyor, top kazaniyor, iyi pas/orta atiyor iki yönlü oynuyor. Tek eksigi ise cok top kaybetmesi, yani adam eksiltmek isterken toplarin cogunu kayip ediyor.
    Ve son olarak Serkanin satilmasida cok yanlis olur. Herkesin istedigi bir sag bek, sol bek hayali vardir. Hani Ramos/eski Carlos felan gibi kanattan ileri hücum etmek, iste bunu Serkan yapiyor. Cün ki cok hizli ve cok kosuyor, hic mücadele etmememzlik yapmiyor. Yattara onun önünde oynuyor ama Serkan sifira ondan daha cok iniyor nerdeyse. Yani Serkanin yerine biri alinirsa bir sey demem ama önce Tayfunun yollanmasi lazim Serkandan önce.
    Bu kadro gelecek sezon icim.. Tonyn'in katkisi büyük, ama Onur'un gelecegi cok acik.... Bence artik oynamali, yada baska takim'a kiralanmali....

Song tecrübe icin kalsin, ama oynamadan kalmayi kabul edmez, bana göre...

Isaac Umut kadar kosa bilir, ama bikac mac oynamali...

Selcuk yedek kulübesine gecmeli... Zaten kendi pozisyonunda oynamiyor... O Orta Saha pas trafig icin alinmis, Forvet arkasinda durmak icin degil....

Herkesin ayri düsünceleri vardir, ama bence Colman gibi oyuncular icin yabanci kontenjanini doldurmamak gerek.

Ali Tunahan Güllü - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alýntý futbalski60 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Forvet mevkiine ayaðýnda top tutabilen hava toplarýný indirebilen bir oyuncu alýnmasý gerekli diye düþünüyorum hücum hattýnda týkanýklýk yaþamamýzýn en önemli sebeplerinden biri de bu.
    Bu mevki için öncelikli olarak aklýma Fatih Tekke geliyor aradýðýmýz tüm özellikler onda var ve bu sorunu çözeceðimizden þüphemiz yok.Bunun dýþýnda,

Bryan Ruiz-Gent

Havadan, yerden çok iyi iþler yapýyor hem kendisini pozisyona sokabildiði gibi takým arkadaþlarýný da pozisyona sokmakta baþarýlý.Celtic,Glasgow,Fulham,Anderlecht gibi kulüplerin transfer listesinde.

Milivoje Novakovic- FC Köln

Köln'ün gol umudu olan Novak, bu sene Bundesliga'da çok iyi iþler yaptý Köln'ün her þeyi desek yeridir.

Jaime Alfonso Ruiz-Wasterlo

Belçika Ligi'ni bu sene sallayan diðer bir isim de Jaime Ruiz.Wasterlo'nun üst sýralara çýkmasýndaki en büyük pay sahibi þüphesiz onun.Fiziðini etkili kullanan ve çok etkili þutlarý olan bir golcü þuan gol krallýðýnda zirvede ve Kolombiya Milli takýmýnda da boy gösteriyor.
    özellikle bryan ruiz çok iyi...
    OSCAR CARDOZO

ApoCaN28 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    32

Bek(Sað) Libero ve Forvet ...
    " Hayatýnýn anlamý senin bakýþ açýnda gizlidir. "

TS-FAN - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Yaþ
    51

1-sað bek
    2-sol açýk
    3-libero
    4-santrfor
    Ya ayakta kal,ya öl...Asla diz çökme!
    Þampiyonluk var ufukta..Karadeniz dalga dalga.
    Türkiye'de futbol,içinde oyun olan bir oyundur.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Erdem Keser - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Uzun ve boþ bir yazý olmuþ bana göre.En komik ve saçma yanýysa alýntý yaptýðým kýsmý.Burada onlarca kez Selçuk'un attýðýmýz gollerin baþýndaki adam olduðunu ve skora yaptýðý somut katkýyý görmezden gelenlerin onlarca kez gözlerine sokarcasýna yazdým örneklerle (3 gol 9 asist) ama anlaþýlan anlaþýlmamýþ.Sorun deðil idrak edemeyenlere yine yazarýz. Yine ayný þekilde Selçuk tarafýndan yaratýlan ama deðerlendirelemeyen onlarca somut örnek ve videolarda ekledim.E madem öyle , hadi karþýlaþtýralým kim ne yapmýþ kim ne yapmamýþ.

Tanju - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Yaþ
    38

.............tony.........
    tayfun..giray..egemen..cale
    ........ernst tipi..selçuk.....
    yattara...colman.....alanzinho------(bu 3lü fizik kondisyon canavar gibi olmasý lazým, yoksa berbat oluruz)
    .........Uzun fizik gücü süper son vuruþ ustasý......
    "53"

Nereden
    Denizli
    Yaþ
    42

saða orhan þam alýnabilir solbek içinde çaðlar en az cale kadar oynar adamýn kendi takým arkadaþlarýna pasý yok

mehmetali61_55 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop

ben çaðlar diyinlerin neye göre dediðinide pek anlamýyorum milli takýmda gördük nasýl biri olduðunu bence büyük takým topçusu deðil bizdeki cale ondan çok daha iyi bir topçudur karadenizspordan birisi calenin alternatifi olabilir parayý ordan ziyade ön libero sað bek ve forvete harcamak daha mantýklý geliyor bana

ccd6167 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika
    Yaþ
    35

Alýntý ümit akyýldýz Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    saða orhan þam alýnabilir solbek içinde çaðlar en az cale kadar oynar adamýn kendi takým arkadaþlarýna pasý yok
    dogrusun cale bu sene bi tane orta kesemedi oyle bi yetenegide yok gibi.
    caglar kesinlikle alinmali orhan samda..erman kilic ibrahim akin ibbden alinmali.ozer hurmaci da alinmali..bana kalsa alanzinho yattara colman cale gonderilmeli.ben inaniyorum ki caglar caleden iyi olacaktir..ozer yattardan daha kaliteli olacaktir..colmanin yerine erman kilici yada yada troisi olmali..
    onur( slyva)
    orhan sam giray egemen caglar
    selcuk troisi
    ozer hurmaci sol acik
    gokhan yabanci forvet
    benim kadrom bu.baris song ceyhun faty papy isaac bruls erman kilic bu kadro iyi olcaktir

Nereden
    Almanya
    Yaþ
    52

alanzinho seneye ligi sallayacak göreceksiniz

Nereden
    Almanya

Alýntý chovy Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Uzun ve boþ bir yazý olmuþ bana göre.En komik ve saçma yanýysa alýntý yaptýðým kýsmý.Burada onlarca kez Selçuk'un attýðýmýz gollerin baþýndaki adam olduðunu ve skora yaptýðý somut katkýyý görmezden gelenlerin onlarca kez gözlerine sokarcasýna yazdým örneklerle (3 gol 9 asist) ama anlaþýlan anlaþýlmamýþ.Sorun deðil idrak edemeyenlere yine yazarýz. Yine ayný þekilde Selçuk tarafýndan yaratýlan ama deðerlendirelemeyen onlarca somut örnek ve videolarda ekledim.E madem öyle , hadi karþýlaþtýralým kim ne yapmýþ kim ne yapmamýþ.
    Arkadasim burda kimin seyi uzun kimin seyi kisa diye bakmiyorum. Kim daha hakli kim daha haksizada bakmiyorum, yani bir taraf secmiyorum kendime sizin yaptiginiz gibi. Ben objektiv kalmaya calisiyorum. Yani Colman amcamin oglu felan degil yada baska bir oyuncu.
    Ikincisi Selcuk gözle görülür sekilde tek yönlü oynuyor, yani cagimiza göre oynamiyor ki oynadigi tek yönde cok etkisiz kaliyor bana göre.
    Dogru forvetler attigi paslarin cogunu kacirdi ama ayni sey diger orta atanlar icinde gecerli. Arti Selcuk duran toplarin cogunu kullandi, yani o duran toplardan kac tane gol cikti veya güzel orta?
    O zaman istatistik olarak ne kadar kosmus, kac orta atmis ve isabetli gelmis, kac top kazanmis/kaybetmis vs. gibi istatistikleri tüm futbolcular icin bula bilirseniz yazin buraya. Görtüntülüde isterseniz defanstan kac top cikarmis onuda alalim, arti attigi ortalarin tüm görüntülerinide.
    Eger sizin dediginiz gibi cikarsa, sizden özür dilemesinide bilirim ayrica ve ne kadar "komik ve sacma" yazilar yazdigimida kabul ederim. Hicte üzülmem, hatta Selcugun ne kadar iyi bir oyuncu oldugunu görmüs olurum ve sevinc duymus olurum bu durumundan. Ama bu kafalar degismedikce daha cok cekeriz, neyse...

Nereden
    Almanya
    Yaþ
    52

Bir takimda 5 seneyi dolldurmus bir yabanci yani yattara mutlaka satilmali,kaliteli bir orta saha,sag bek,sol acik,fizigi ve teknigi cok güclü bir forvet alinmali

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul

Arkadasim burda kimin seyi uzun kimin seyi kisa diye bakmiyorum. Kim daha hakli kim daha haksizada bakmiyorum, yani bir taraf secmiyorum kendime sizin yaptiginiz gibi. Ben objektiv kalmaya calisiyorum. Yani Colman amcamin oglu felan degil yada baska bir oyuncu.
    Ikincisi Selcuk gözle görülür sekilde tek yönlü oynuyor, yani cagimiza göre oynamiyor ki oynadigi tek yönde cok etkisiz kaliyor bana göre.
    Dogru forvetler attigi paslarin cogunu kacirdi ama ayni sey diger orta atanlar icinde gecerli. Arti Selcuk duran toplarin cogunu kullandi, yani o duran toplardan kac tane gol cikti veya güzel orta?
    O zaman istatistik olarak ne kadar kosmus, kac orta atmis ve isabetli gelmis, kac top kazanmis/kaybetmis vs. gibi istatistikleri tüm futbolcular icin bula bilirseniz yazin buraya. Görtüntülüde isterseniz defanstan kac top cikarmis onuda alalim, arti attigi ortalarin tüm görüntülerinide.
    Eger sizin dediginiz gibi cikarsa, sizden özür dilemesinide bilirim ayrica ve ne kadar "komik ve sacma" yazilar yazdigimida kabul ederim. Hicte üzülmem, hatta Selcugun ne kadar iyi bir oyuncu oldugunu görmüs olurum ve sevinc duymus olurum bu durumundan. Ama bu kafalar degismedikce daha cok cekeriz, neyse...
    Ziyaný yok , gerçekten kafalar deðilde , o kafalarýn içinde beyinlerin deðiþmesi gerek.Buna çokca þahit oluyorum.Maç içerisinde Selçuk'un o mücadelesini görmezden gelircesine yapýlan eleþtirileri , hiç sýkýlmdan hücuma katký yapmýyor cümlelerini okudukça yazýk diyorum ama nafile.Mesela iki oyuncuyu yanyana koyuyorum olmuyor...Bi Colman'a bakýyorum , tamam kaliteli bir oyuncu , koþuyor mücadele ediyor iyi top daðýtýyor ama Selçuk'la nasýl ayný kalibrede kýyaslanabiliyor gerçekten anlayamýyorum.Yönetici Külünkoðlu nickli Metin abi dün Selçuk'a yaptýðý eleþtirilerden dolayý özür dilediðini , maçý tekrar seyrettiðinde aslýnda Selçuk'un hem oyunun defansif hemde ofansif yönünde neler yaptýðýna bir kez daha þahit olduðunu çýktý ve açýk yüreklilikle söyledi.Ben Trabzonspor taraftarýnýn futbola bakýþýný beðenmiyorum , çokta önemli deðildir baþkalarý için ama spikere endeksli bir tutum var taraftarda.Eðer spiker bir oyuncunun ismini ne kadar çok zikrederse o oyuncu o kadar iyi oynamýþtýr düþüncesi hakim o beyinlerde.Ama dedikya nafile , birþeylerin deðiþmesi gerek.
    Ben tutmadým bu istatistiði Metin bey tutmuþ ; açýn bakýn.Ayrýca sizden özür falanda beklemiyorum , yanlýþ anlaþýlma olmasýn , zerre umurumda olmaz da , insanlarý salak yerine koymayýn.

Bu sefer bir deðiþiklik yapacaðýz. Sadece Kaptan Hüseyin'in deðil, Colman ve Selçuk Ýnan'ýnda ne yaptýklarýna bakacaðýz. Mesela ben Selçuk Ýnan'ýn bu maçtaki performasýný beðenmemiþtim. Fakat tekrar ve özellikle dikkat edince Selçuk Ýnan'ýn nasýl birþeyler yapmak için çabaladýðýný gördüm. Aksi yorum yapmamýþtým ama ilk golde hatasý da olsa kendisinden özür diliyorum.

1 Selçuk ceza sahasýna gelen topu uzaklaþtýrdý.
    2 Selçuktan Colman’a pas
    3 Selçuk sol kanattan gelen topa zamanlama hatasý yaptý topa müdahale edemedi ve golü yedik.
    4 Selçuk kafayla Yattara’ya pas.
    5 Selçuk Murat’dan çalýmý yedi faul yaptý.
    6 Selçuk kafayla Egemen’e pas
    7 Selçuk’dan Alanzinho’ya pas.
    8 Selçuk’dan Serkan’a yan pas.
    9 Selçuk’dan Hüseyin’e Hüseyin’den Alanzinho’ya.
    10 Selçuk rakipten topu kaptý Alanzinho’ya oynadý.
    11 Selçuk Yattara’ya oynamak isterken topu kaptýrdý.
    12 Selçuk serbest vuruþ kullandý.Bu vuruþtan sonra kontra taç ve golu yedik.
    13 Selçuk’dan Cale’ye yan pas.
    14 Selçuða faul yapýldý.
    15 Selçuk Cale’den aldýðý topu kaptýrdý.
    16 Selçuk Egemen’den aldýðý topu kontrol edemedi taca çýktý.
    17 Selçuk Ýbrahim’in ayaðýndan topu söktü aldý.
    17 Selçuk’dan Yattara’ya pas
    18 Selçuk’dan Gökhan’a dikine pas.
    19 Selçuk’dan Egemen’e geriye pas.
    20 Selçuk’dan Egemen’e geriye pas.
    21 Selçuk’dan Colman’a yan pas.
    22 Selçuk’dan Yattara’ya yan pas. Yatara topu kaptýrdý.
    23 Selçuk’dan serbest vuruþ Hüseyin sýrtý kaleye dönük olmasýna raðmen kafayla topu kaleye gönderiyor top Sivaslýlara çarpýyor.
    24 Selçuk’dan taca gitti.
    25 Selçuk’dan topuk pasý Serkan’a
    26 Selçuk’dan Yattara’ya kafa pasý.
    27 Selçuða çizgide giderken faul yapýldý.
    28 Selçuk’dan orta.
    29 Selçuk’dan Yatara dikine pas.
    30 Selçuk’dan Cale’ye yan pas.
    31 Selçuk topu kaptýrdý. Akabinde Hüseyin topu rakipten Colman’a aktardý.
    32 Selçuk topu kaptýrdý.
    33 Selçuk’dan Yattara’ya yan pas.
    34 Selçuk topu kaptý kendisine faul yapýldý.
    35 Selçuk’dan Yattara’ya dikine pas.
    36 Selçuk Musa’yý bozdu Tayfun topu aldý.
    37 Selçuk’dan Yattara’ya pas.
    38 Selçuk Hüseyin’le beraber orta sahada topu kaptýrdýlar.
    39 Selçuk kafayla kesti.
    40 Selçuk’dan Hüseyin’ Hüseyin’den Yattara’yaYattara’dan Colman’a Colman topu kaptýrdý.
    41 Selçuk’dan pas araya Sivas defansý giriyor.
    42 Selçuk Topu kaptýrdý.
    43 Selçuk’dan serbest vuruþ Egemen ile Hüseyin çýkýyor Egemen vuruyor gol oluyor fakat ofsayt.
    44 Selçuk’dan Gökhan’a pas.
    45 Selçuk’dan kafayla geriye Song’a pas.
    46 Selçuk’dan serbest vuruþ, kaleciye gitti.
    47 Selçuk Serbest atýþ kullandý top doðrudan auta gitti.
    48 Selçuk’dan Umut’a pas. Umut kaleyi karþýdan görmesine raðmen adam çaptýrdý.
    49 Selçuk’dan þut auta.
    50 Selçuk faul yaptý.

51 Hüseyin kontra hücuma çýktý rakip ceza sahasýnýn önünde topu kaptýrdý.
    52 Hüseyin kafayla dikine Yattara’ya indirdi.
    53 Hüseyin orta sahada topu kesti dikine Colman’a verdi
    54 Hüseyin orta sahada topu kesti ileri çýkan Serkan Balcý’ya verdi.
    55 Hüseyin orta sahada topu kesti, dikine Yattara’ya pas.
    56 Hüseyin Serkan’dan aldý ceza sahasý önündeki Colman’a oynadý. Colman topu kaptýrdý.
    57 Hüseyin orta sahada yatarak Diallo’nun ayaðýndan topu aldý çapraz Yattara’ya oynadý.
    58 Hüseyin kesti Yattara’ya dikine pas.
    59 Hüseyin’den sivas ceza sahasý önünde Colman’a Colman’dan Hüseyin’e, Hüseyin’den Alanzinho’ya Alanzinho’dan Selçuða Selçuk ortalýyor Egemen’in korner itirazý.
    60 Hüseyin’den kafayla Alanzinho’ya dikine pas.
    61 Hüseyin ceza sahasýna gelen topu kafayla uzaklaþtýrdý.
    62 Hüseyin’den Alanzinho’ya çapraz pas
    63 Hüseyin’den Gökhan Ünal’a dikine pas.
    64 Hüseyin Murat’ý engelledi top auta çýktý.
    65 Hüseyin Silva’dan gelen topu Yattara’ya indirmek istedi araya sivassporlular girdi.
    66 Hüseyin Thum’la kafaya çýktý aldý.
    67 Hüseyin’den Cale’ye yan pas
    68 Hüseyin’den Gökhan’a dikine pas
    69 Hüseyin’den Cale’ya çapraz pas.
    70 Hüseyin’den Selçuða geriye pas.
    71 Hüseyin’den Cale’ye Cale’den Colman’a Colman topu kaptýrdý.
    72 Hüseyin’den Selçuða dikine pas.
    73 Hüseyin’den ileri çýkan Cale’ye pas
    74 Hüseyin’den Serkan’a Serkan’dan orta.
    75 Hüseyin rakip sahada iki sýkýþtýrma geldi ve topu kaptýrdý.
    76 Hüseyin korner’den gelen topu uzun kafa vuruþu ile Gökhan Ünal’a kazandýrdý.
    77 Hüseyin Thum’la kafa topuna çýktý Selçuða indirdi.
    78 Hüseyin’den Colman’a Colman’dan Yattara’ya.
    79 Hüseyin’den Colman’a dikine pas.
    80 Hüseyin’den Colman’a dikine pas.
    81 Hüseyin kaleciden gelen topu kafayla Gökhan’a kazandýrdý.
    82 Hüseyin’den Gökhan Ünal’a uzun dikine pas.
    83 Hüseyin’den Umut’a dikine pas.
    84 Hüseyin’den Selçuða pas.
    85 Hüseyin Thum’la Hayretinin arasýndan topu aldý.. Colman’a verdi.
    86 Hüseyin’den taç Selçuða, Selçuk’dan Yattara’ya.
    87 Hüseyin’den Selçuða çapraz pas.Selçuk’dan Hüseyin’e.
    88 Hüseyin’den Umut’a dikine pas.
    89 Hüseyin’den ileri çýkan Cale’ye pas.
    90 Hüseyin Thum’dan topu kaptý Gökhan’a dikine oynadý.
    91 Hüseyin’den Colman’a pas.
    92 Hüseyin’den ileri çýkan Cale’ye Cale’ye faul yapýldý.
    93 Hüseyin’den kafayla Egemen’e.
    94 Hüseyin’den kafayla Gökhan’a pas.
    95 Hüseyin’den Colman’a pas.
    96 Hüseyin’den Colman’a aþýrtarak pas.
    97 Hüseyin’den ileri çapraz Yattara’ya.

101 Colman Cale’den aldýðý topu kaptýrdý.
    102 Colman iki kiþinin arasýna girdi kaptýrdý.
    103 Colman Murat’dan topu çaldý. Colman’a faul yapýldý.
    104 Colman Cale’den aldýðý topu kaptýrdý.
    105 Colman’dan Serkan’a yan pas
    106 Colman köþe vuruþu kullandý Umut altý pasta kafayla vurdu dýþarý attý.
    107 Colman Musa’ya faul yaptý.
    108 Colman’a faul yapýldý. Faul’u Hüseyin hemen kullandý Yattara’ya verdi.
    109 Colman kafayla rakip ataðý kesti.
    110 Colman’dan Yatara’dan Selçuða ceza sahasý önünde paslaþmalar.
    111 Colman’dan Cale’ye Cale’den Hüseyin’e Hüseyin’den Colman’a dikine pas.
    112 Colman Musa Aydýn’ý engelledi top auta çýktý.
    113 Colman’dan Selçuða çapraz pas.
    114 Colman Sezer Badur’a faul yaptý.
    115 Colman’dan Umut’a pas.
    116 Colman 3 kiþinin arasýna girdi kaptýrdý.
    117 Colman topu kaptýrdý.
    118 Colman Murat’dan topu kaptý kendisine faul yapýldý.
    119 Colman’dan Hayrettin’e faul.
    120 Colman topu kaptýrdý.
    121 Colman’dan Selçuða Selçuk’dan kaleye þut, aut.
    122 Colman 3 kiþiyi geçti Umut’a verdi.
    123 Colman’dan þut aut.
    124 Colman’dan yan pas Selçuða. ...
    http://forum.bordomavi.net/showthrea...=8174&page=324
    Konu Erdem Keser tarafýndan (02.05.2009 Saat 01:13 ) deðiþtirilmiþtir.

Nereden
    Asya Diðer
    Yaþ
    37

Sað bek sorunu halledilmek zorunda. Sol bekte alternatif yaratýlmalý ve Erman Kýlýç mutlaka takýma katýlmalý. Bir de Kocaelispor'da ortasahada forma giyen siyahi bir oyuncu var. Þu ana kadar izlediðim maçlarda çok iyiydi. Kumaþý çok iyi. Takýma katýlýrsa hiç deðilser alternatif olabilir diye düþünüyorum.

Ýsa - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

Kalede tony güven veriyodu ilk geldiði zmanlarda ama çok fazla hatalý gol yemeye baþladý son zmanlarda açýkcasý kafamda soru iþaretleri oluþmaya baþladý ama daha iyi bi alternatifim yok kalmalý.sað bek kesinlikle bi tane alýnmalý fakat ligde çok da kaliteli saðbekler göremiyorum bence tayfun o mevkide çok da sýrýtmýyor ligimize bakarsak.Belki orhan þam alýnabilir onunda tayfundan daha iyi olduðunu düþünmüyorum.Solbekte cale bu sne sol kulvarda tek baþýna oynadý önünde iyi bi sol açýkla iyi iþler yapabilir ve þu anki performannsýný katlaabilir.Antep te oynayan ismail gerçekten geleceði çok parlak bi futbolcu maliyeti azsa kesinlikle alýnmalý.göbekte song sezon sonu muhtemelen gönderilecek giray ve egemen bence ligimiz için yeterli stoperler.kayseriden eren ve sivastan bilica sezonun en iyi stoperleri mümkünse ikisinden biri mutlaka takýma kazandýrýlmalý özellikle eren çok iyi bi transfer olur.Bilicayý bu saatten sonra almak cok zor bence.Bizim takýmýn yýllardan beri en büyük problemi üretken olmayan orta sahalar.Aslýnda selcuða bakýyorum 3 gol 10asist ama yeterince insiyatif almýyor takýmda takýmda kalmalý.Colman harika paslar atan bi adam bence ligin en iyi pasörü ama fizik gücü çok çok yetersiz güçlenmesi gerek kalmalý.Hüseyin gönderilmeli artýk.Alýnabilirse orta sahaya topuz ve biglia alýnmalý senye geniþ bi kadroya ihtiyacýmýz var papy,ceyhun,brüls hakkýnda yyorum yapamýyorum eðer bunlar yeterli ise topuz veya bigliadan biri alýnsada yeter.Serkan sezon sonunda kontratý yenilenmeden gönderilmeli.Yattara sezon sonu mutlaka satýlmalý artýk heyacanýný yitirmiþ durumda.Alanzinho gelecek sene patlama yapýcaðýný düþündüðüm bi oyuncu ama onunda güçlenmesi gerek.forvettte umut ve ýsaac satýlmalý yerlrine tekke+ taner yada ersen den biri alýnmalý.

Paksoy - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uþak
    Yaþ
    39

____________onur_____________

göksu____giray___egemen__cale_

_________faty________________

m topuz___colman__tabata_alanzýnho

__________fatih tekke___________

hayalimdeki kadro

Ýsa - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

Benim bu sene izlediðim kadarýyla alýnmasý gereken oyuncularý
    1-eren kayseriden(alýndýðý takdirde 10 yýl oynar)
    2-bilica(bence alýnmasý cok zor sivas þampiyonlar ligine giderse)
    3-ismail köybaþý(gelceði çok parlak)
    4-Murat ceylan
    5-furkan Kayseriden
    6-sercan bursaspor
    bunlar izledðim gen oyuncular.
    6-mehmet topuz
    7-biglia(2 maçýný izledim sadece ama cok iyiydi o maçlarda)
    8-taner gülleri
    9-mustafa sarp
    10-tabata(antep baþkaný satmayacaðýný açýkladý sattýðý zman paranýn yarýsý menejerine gitcek çok kar etmeyeceðini düþündüðü için satmayacak satmasý için 8 milyon verilmeli en az onuda kimse vermez)
    11-ersen martin yedekte iyi bi isim olur.
    Tabi bunlarýn hepsini alalým demiyorum ama gençler malitleri azsa alýnmalý diðerlerinden de bir kaçý.
    Transfer için italya seri b yi iyi araþtýrýrsak çok iyi futbolcular çýkartabilirz ordan

Nereden
    Almanya

Simdi bu yazdiklarinizdan ne cikarayim chovy?
    Ben mi insanlari salak yerine koyuyormusum? Bunu mu cikardiniz yazdiklarimdan?
    Kafalarin degismesi gerektigini SIZE söylemistim ama siz yine bir taraf tutup "millet spikere bakiyor, ama Selcuga bir ben bakiyorum" diyorsunuz.
    Ayrica Külünkoglu nickli Metin bey ne demisse banane? Burda bir sey yazdigini göremedim ben, ayrica onun yazdiklarinin daha fazla mi agirligi var diger kisilerden?
    Onu gectim o istatistikler hangi macla ilgili? Son Sivas maci ise ben o maci izlemedim sinirden (ikinci gole kadar izledim).
    Ve hangi mac olursa olsun yinede o istatistik hem yanlis tutulmus hemde gecerli görülmez. Istatistik dedigin genel anlamda, bir cok bilgiyi toplayip, ortalamasini gösteren bir tür göstergedir ama siz bir maci kale alirsaniz e o zaman bende Hüseyinin veya Colmanin iyi oynadigi bir maca bakarim...
    Yanlis istatistik tutuldugunuda söyle acikliyayim.
    Ilk olarak bir futbolcunun sadece kac pas attigina/atmadigina bakarsak ooo. O paslar nasil atiliyor, affedersin kazma gibi atarsam, pasi alicak olan tabi topu kaybeder, yani o hata o zaman pas atana yazilmasi lazim. Hadi onu gectim, bu kisiler ne kadar kosuyor, topu alip vermeyi bende beceriyorum ama top bende degilken baski kuruyormuyum, kosuyormuyum ve ne kadar yapiyorum bunlari digerlerine göre?
    Sonra diger istatistikler de var, top calma, ikili mücadele kazanma vs. Sonra her faul yanlis bir faul degildir...
    Hadi bunlarida gectim, istatistikleri gecerli sayalim ve bakalim:

Selcuk

Pas: 15
    Geri/Yan Pas: 10
    Dogru: 8
    Hata: 17 (2 goldede hata)
    Serbest atis: 5 (bunlarin ücü kötü ikisi iyi)
    Orta: 1
    Sut: 2 (biri serbest atistan)

Hüseyin

Pas: 30
    Geriye/Yan Pas: 5
    Dogru: 9
    Hata: 2

Colman

Pas: 6
    Geriye/Yan Pas: 2
    Dogru: 5
    Hata: 9
    Sut: 1
    Orta: 1 (kornerden dogru bir orta)

Yazilan istatistikleri dogru varsayarsak bu tablo ortaya cikiyor.
    Burda Pas öne atilmis paslar anlamina geliyor (oyun kurma anlaminda). Geriye/Yan Pas ise anlami üstünde, ayrica Sut ve Ortada ayni magnada.
    Dogru ise futbolcunun pozitiv anlamda oyuna sagladigi katki, misal faul kazanmak gibi, top calmak gibi. Hata isede misal top kaybi, faul yapmak.

Bu tabloya bakarsak en verimli oyuncu Hüseyin imis, 30 pas ve 9 dogru hareket ile.
    Selcuk ise 10 kere geriye atmis, 17 hata yapmis, önde oynamasina ragmen 1 sutu ve 1 ortasi var.
    Colman ise sadece 6 pas atabilmis ayrica 9 hata yapmis.

Bunlardan simdi ne cikariyoruz?
    Colmanin 3 haftadir formsuz oldugunun kaniti, cok kötü oynamis.
    Selcuk ise sizin dediginize göre cok is yapmis 2 golde hatasi oldugu halde.
    O caliskan futbolcu, forvetlerin arkasinda oynuyan futbolcu 1 sut ve 1 orta atmis, serbest atislari saymazsak.
    Hüseyin ise cok iyi oynamis gözüküyor. Dogrusu cok ve digerlerine göre cok ama cok pas atmis. Tabi ayaginda top tutamadigindan olmasin bu? Zaten adam orta sahanin en gerisinde oynuyor, yani önünde 5 futbolcu var, yani aldigi topu zaman kaybetmeden hemen veriyor (+defamstan alip).

Bu sadece 1 mac ama aslinda herseyi anlatiyor dedigim gib, kendimi alintilayayim:

Yani biz gol atmak icin sadece Gökhan ile Umuta bagliyiz, baska gol atacak oyuncumuz yok sahada. Yattara kirk yilda bir gol atacakta, Colman vuracakta, Selcuk kesecekte, Hüseyin kafa atacakta, vs. vs. Bakin bu oyuncular kac gol atmis ve kac gol pasi vermisler... Bütün yük ilerde, o yüzden orta sahaya en az 2 takviye lazim.

hasancebi81 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    43

Alýntý ccd6167 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    dogrusun cale bu sene bi tane orta kesemedi oyle bi yetenegide yok gibi.
    caglar kesinlikle alinmali orhan samda..erman kilic ibrahim akin ibbden alinmali.ozer hurmaci da alinmali..bana kalsa alanzinho yattara colman cale gonderilmeli.ben inaniyorum ki caglar caleden iyi olacaktir..ozer yattardan daha kaliteli olacaktir..colmanin yerine erman kilici yada yada troisi olmali..
    onur( slyva)
    orhan sam giray egemen caglar
    selcuk troisi
    ozer hurmaci sol acik
    gokhan yabanci forvet
    benim kadrom bu.baris song ceyhun faty papy isaac bruls erman kilic bu kadro iyi olcaktir
    Sana helal olsun.Butun takimi satmissin, biraz mantikli olalim dedikce insanlar vurup parcaliyor. Arkadasim klubun birton borcu var diyoruz sen 5 milyon Euro verdigimiz bir adami satalim diyorsun. Kaca satacaksin bunu satsan 2 bile vermezler suanda. Yattara Colman Calede gitsin diyorsun. Bastan asagi yeni bir takim olusturalmi yani. Sebep ne, bu sene 25 hafta boyunca sampiyonluga oynadi diyemi satalim bu adamlari.

Calenin orta kabiliyeti yokmus. Adam sezon boyunca tek basina sol kanadi aldi goturdu. Kac tane orta yaptiki zaten sezon boyu. Cikmadi cikamadi, cunku cuktiginda onun acigini kapatacak ne baska bir sol kanadimiz nede o tip bir onliberomuz vardi. Buna ragmen adam canla basla sol kanatta mucadele etti.

Brulsu daha izlememissin dogru durust, ya Colmandan kotu cikarsa, Orhan Sam, Caglar, Ibrahim Akin bu adamlar kimdir ya. Okadar iyi olsalardi bizden once birileri kapardi. Ha iyide olabilirler ama kucuk takimda oynayan adamlar senin takimina geldiginde ayni performansi gostermezler emin ol.
    Ibrahim Akin bir ara Besiktasta degilmiydi simdi neden IBB de. Orhan Sam geldiginde Serkandan yada Tayfundan cok daha iyimi oynayacak. Yada Caglarin milli macta nasil bir performans sergiledigini gorduk, hemde Ermenistana karsi. Boyle sunu alalim bunu alalaim, o sundan iyi. Gelince gorursunuz ancak. Sora ertesi senede bunu satalim sunu alalim.

takim oyle kurulmaz. Suankinin uzerine ekleme yaparsin. Ya tutmadi senin Caglarin, Orhan Samin, Ibrahim Akinin ne olacak. Suanda elinde bir takim var. Alirsin Caglarida alabiliyorsan, getirirsin Brulsu, alirsin birde forvet bakarsiniyisini kadroya koyar kotusunu gonderirisin. sen daha Trabzonda nasil oynayacagini bilmedigin adami getirip bizim adamlari gonderiyorsun.
    Hayirlisi bakalim.
    Baskanim en iyisini bilir diyorum ben.

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr
    Nereden
    Ýstanbul

Dün Orhan Þam'ý Ýzledimde , Hakkaten Ýyi Adammýþ .

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul

Tamamdýr cerasus , senin dediðin.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 3 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 3 misafir)