Sayfa 1 Toplam 6 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 131 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: FB çetesi Isbasinda

Trabzonspor Kongre Üyesi
    CAFER ÖZER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Kamuoyuna duyuru......

F.BAHÇE ÇETESI IS BASINDA

Fenerbahçe Alt Yapi Dernegi dergisinin Nisan ayi sayisinda çikan sahsima ait röportajda yer alan ifadelerin saptirildigini büyük üzüntü ile duyuyorum.
    Derginin Fenerbahçe-Trabzonspor derby maçi öncesi yapmak ve gündeme çikarmak istedigi röportajdaki hedef geçmise yönelik yasananlarin gündeme gelmesidir.
    Fenerbahçe Alt Yapi Dernegi'nin formasi da bana röportajda hediye edilip centilmenlik adina çekilen bir görüntüden öte degildir.
    Fakat dergideki röportajin Trabzonspor'un Istanbul?da Fenerbahçe karsisinda büyük bir haksizliga ugrayarak maglup oldugu maçtan hemen bir gün sonra gündeme çikarilmasi ve ifadelerimin "Fenerli Yilmaz" diye çarptirilarak kamuoyuna duyurulmasi çok düsündürücü ve gündemi degistirmek istenen vahim ve çirkin bir olaydir.
    Trabzonspor?un en çok birlige, dirlige tüm güçlerini haksizliklara karsi birlestirmeye ihtiyaci oldugu dönemde yine iç ve dis çetelerin oyunu baslamistir. Bugün gündem Trabzonspor'a karsi Fenerbahçe karsisinda yapilan büyük haksizlik, alin terinin çalinmasi ve bu haksizligin sebebi Federasyon ve Baskani Levent Biçakçi?dir. Bu gündemi kimse degistiremez. Federasyonun ve Biçakçi?nin istifaya davet edildigi bir anda gündemin Trabzonspor?un kendi degerlerini yok etme oyununa dönüstürülmek istenmesine karsi çok dikkatli ve uyanik olunmalidir.
    Bir ay önce yapilan ve saptirilarak Fenerbahçe?nin Trabzonspor'a karsi kazandigi haksiz galibiyetin hemen sonrasi ortaya konan çirkin senaryo sunu gösteriyor ki; Türk futbolunda çetelerle mücadele kaçinilmaz bir gerçektir.
    Trabzon spor camiasi sunu iyi bilmeli ki..
    Ortada bir oyun var..
    Bulanik suda balik avlamak isteyenlerin kimseye faydasi olmaz..!
    "Ben Fenerbahçeliyim. Bunu da kimseden gizlemiyorum" diye bir ifadem asla yoktur. Trabzonspor Süper Lig'de olmadigi dönemde Trabzonlu herkes kuskusuz bir takimi tutuyordu. Saptirilan ifadelerle sahsimin eger Trabzonsporlulugunu tartisanlar ve tartismaya açmak isteyenlerin oyununa gelenler varsa, varsin o zaman onlar Trabzonsporlu olsun biz olmayalim.
    Her Trabzonlu, Trabzonsporlu biliyor ki.. Sahsima "Gel baskan ol" denmis ve bu göreve çagrilmisimdir. Seveseve de kabul etmisimdir. 20 yila yakin Trabzonspor'a baskan olarak camia ile birlikte hizmet yapan, sampiyonluklar sevinci yasayan Trabzonlu olmaktan sadece spor alanlarinda degil, her alanda büyük gurur duyan, Trabzon Milletvekili olarak Devlet Bakanligi yapan, Trabzonspor Onursal Baskanligi gibi ulvi bir görevi üstlenen sahsimin yarin Fenerbahçe baskani olmak gibi bir düsüncesi de asla söz konusu olamaz..
    Öyle bir talebim de...
    Bizim dogdugumuz topraklar ve hizmet yaptigimiz kulübümüz ortadadir.
    Ama yillar önce Fenerbahçe Baskanligi için sahsima defalarca teklif yapildigi ve bu teklifi benim kabul etmedigim dogrudur. Bu da herkes gibi Trabzon spor camiasi tarafindan çok iyi bilinmektedir.
    Ayrica açiklamalarimda Trabzonspor Teknik Direktörü Senol Günes?i rencide etmek gibi bir düsünce söz konusu da degildir. Senol Günes?in bir dönem Fenerbahçe?den teklif aldigi hatta görüsme yapildigi o dönem medyaya da yansimistir.
    1995-1996 tarihinde Trabzonspor'un A.Aker'de Fenerbahçe?ye maglup olarak kaçirdigi sampiyonlugun nedenlerini herkes iyi biliyor. F.Bahçe?nin o dönemki Baskani Ali Sen?in sonradan yaptigi bir açiklamada, "Bir tasla sampiyonlugu aldim. M.Ali Yilmaz Baskan olmus olsaydi sampiyonlugu alamazdim" ifadeleri de kaçan sampiyonlugun saha içi ve saha disi nedenleri detaylari ile medyaya da yansimistir.
    Yillar önce A.Aker?de Fenerbahçe ile oynanan Türkiye Kupasi maçinda Teknik Direktör Bariç?in sirtina yabanci madde geldigi gerekçesiyle kendini yere atmasi ve sonucunda dönemin baskani Ali Sen?in takimini sahadan çekerek galip gelmek istemeyi hedeflerken Fenerbahçe?nin hükmen maglup olmasi ve kupalardan bir yil men cezasi almasi baskanligim dönemimde el birligi ile ortaya serdigimiz kararli tutumumuzla olmustur.
    Türk spor kamuoyu sunu iyi biliyor ki..
    M.Ali Yilmaz?in mücadelesi hayati boyunca hep Trabzon ve Trabzonspor?un menfeatlerini koruyup kollamak için olmustur..
    M.Ali Yilmaz?in Trabzon ve Trabzon sporlulugunu tartismaya bugüne kadar hiç kimsenin gücü de, fikri de yetmemistir.
    Bundan sonra da yetmeyecektir.
    Saygilarimla..

Mehmet Ali Yilmaz
    Devlet Eski Bakani
    Trabzon spor Onursal Baskani
    Edited by: CAFER52

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

ALKISLAR M.ALI YILMAZ

FB çetesine ancak sen çete diyebilirsin tebrik ediyorum

Murat BAYRAKTAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Su gariplige bak.. iki tane konu alt üst... ve ikisde birbirine zit... hiç olmazsa ikisinden biri kapnasin.. yoksa ilerde maycilar-kaycilar diye olur

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

Alıntı lazandoz61 Nickli Üyeden Alıntı
    Su gariplige bak.. iki tane konu alt üst... ve ikisde birbirine zit... hiç olmazsa ikisinden biri kapnasin.. yoksa ilerde maycilar-kaycilar diye olur

Bencede medyadan duydugunuz olaylarla kendi camiamizin adamlarini karalamk kolay sizler hala serefsiz medyanin dedikleri ile insanlari karalayin durun METIN AKBASOGLU içinde FB li diye demediginizi birakmadiniz bu gün Trabzonsporumuza en fazla sahip çikan SMKOWIAK in tranfreisni bitiren AKBASOGLU.adam GAZETE MANSETINDEN FB ÇETESINDEN BAHSEDIYOR SIZLER HALA TESIS ADI DEGISTIRMKTEN BAHSEDIYORSUNUZ YAZIK BE

zafercalikoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afrika Diğer

ben bisey analamadim ama mehmet ali ye de pek güvenmiyorum o kadar baabyigitsen disaridan destek ver,

Ya nedense bir konu açiliyor. Ertesi gün ortaya çikan medya haberlerinden dolayi mahçup olarak konu kilitleniyor. Tabiki yeni konu açilacak. Bravo CAFER52 [img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]

Guests
    Ziyaretçi

Alıntı mr.fa Nickli Üyeden Alıntı
    Ya nedense bir konu açiliyor. Ertesi gün ortaya çikan medya haberlerinden dolayi mahçup olarak konu kilitleniyor. Tabiki yeni konu açilacak. Bravo CAFER52 [img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]

basligin kapanmasini ben istedim. kendi bildigine inanan insanlara birsey anlatmak mümkün degildir. basligi oku örnekleri çok var.

-Yillar önce A.Aker?de Fenerbahçe ile oynanan Türkiye Kupasi maçinda Teknik Direktör Bariç?in sirtina yabanci madde geldigi gerekçesiyle kendini yere atmasi ve sonucunda dönemin baskani Ali Sen?in takimini sahadan çekerek galip gelmek istemeyi hedeflerken Fenerbahçe?nin hükmen maglup olmasi ve kupalardan bir yil men cezasi almasi baskanligim dönemimde el birligi ile ortaya serdigimiz kararli tutumumuzla olmustur.

Sadece soruyorum bu olay bugün yasansaydi. Bu serefsiz medya ve federasyon sayesinde fener galip sayilirmiydi?

Guests
    Ziyaretçi

sahadan çekilen takim kim olursa olsun hükmen yenik sayilir. ayrica o zamanlar federasyondan tut hakemlere kadar herkes adildi.

Cafer kardesime sonuna kadar katiliyorum. Çok çabuk ve anlamsizca tepki koyuyoruz. Ben M.Ali Yilmazin'in öyle bir açiklama yaptigina zaten inanmamistim ve Baskan'in muhakkak konuya açiklik getirecegini biliyordum. Tepkilerden öncezan altinda kalanin açiklamalarini beklemekte fayda olduguna inaniyorum. Metin AKBASOGLU ile ilgili'de ayni seyler olmustu ve ben burada O'nun nasil Trabzonsporlu oldugunu hepimiz yakinda görecegiz demistim ve yanilmadigimda ortaya çikti.

Lütfen biraz sagduyu, ne olursa olsun kendi insanlarimizi sahipsiz birakmayalim.

Sevgilerimle

Sargonali

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Badaloğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Hepimizin çalistigi is yerinde olsun yakininizda çevrenizde(Trabzondakileri tenzih ederim)Fenerbostan taraftari arkadasiniz yokmu?Benim atki forma kolleksiyonum var bendede bu formalardan atkilardan varsa bende hainmi oluyorum?Nasil bir mantikdir bu?

Sirf MAY'a kini olan,sevmeyen,icraatlarini begenmeyen,aga vari tavirlarini begenmeyenarkadaslar burada kinlerini kusmayi biraksinlar.Bende Özkan Sümer'i hayatim boyunca sevemedim.Ne yapsa benim için hikaye...Allahtan Fener maçini bahane ettide kaçti.Bende böylemi yazayim?Akliniz basiniza alin,bu oyunlara gelmeyin...Sen adamin tesislerden ismini söksen ne yazar?Kalbindeki Trabzon sevgisini sökebilecekmisiniz?Federasyon baskanligini kazansaydi gene bu adamiistemeyecekmiydiniz?Eger isterdik derseniz bu sizin ikiyüzlülügünüzü ortaya koyar.Haluk Ulusoy gittide ne oldu?O da Trabzonluydu!...Hep elestirdik aha ne oldu simdi?Aldik basimiza bir sikinti.Futbol topunu görse pastirma sanacak bir adamgeldi...Hemde bas Fener yalakasi olarak...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

PAZAR günü TV 8 DE spor programinda ALI SEN ve ATAY AKTUG vardi.

ATAY AKTUG fedarsyondan dert yanarken ALI SEN söyle dedi.

bu fedarasyonu seçen ANADOLU kulüplerinin fedarasyondan dert yanmasi kadar saçma bir sey yoktur.M.ALI YILMAZ gibi insan evladi spordan anlayan mert delikanli bir aday varken LEVEN BIÇAKÇI yi seçenler sonuçlarina katlanmali.dedi devaminda

EVET hakem tarafli maç yönetti ATAY senin hakkin yendi sen fedarsyonun gitmesini istermisin istersen o zaman mücadele edip gönder

seklinde bizim baskana nasihatta bulunuyor.

Bizim baskan her zamanki gibi kibarligini koruyrak cevaplar veriyor Ben fedarasyona oy vermedim ama seçildikten sonra en fazla destegi verdim.vs vs uzayip giden tartismalar .

Neticede ALI SEN gibi bir adam bunlari söylüyor

Nereden
    Trabzon

ya anlamadigim bi nokta var. simdi may iyi bir adammi onumu söylüyosunuz.

Murat BAYRAKTAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Alıntı CAFER52 Nickli Üyeden Alıntı

Alıntı lazandoz61 Nickli Üyeden Alıntı

Bencede medyadan duydugunuz olaylarla kendi camiamizin adamlarini karalamk kolay sizler hala serefsiz medyanin dedikleri ile insanlari karalayin durun METIN AKBASOGLU içinde FB li diye demediginizi birakmadiniz bu gün Trabzonsporumuza en fazla sahip çikan SMKOWIAK in tranfreisni bitiren AKBASOGLU.adam GAZETE MANSETINDEN FB ÇETESINDEN BAHSEDIYOR SIZLER HALA TESIS ADI DEGISTIRMKTEN BAHSEDIYORSUNUZ YAZIK BE

yasin dolayisiyla abi desem ayip olmaz.. Bak abi 1. ben bu olaya basindan beri inanmamistim.. Çünkü may bu takima yarari çok olmustur.. Yani kimseyi karaladigim falan yok... Metin Akbasoglu'na ise hiç birseydemem.. Çünkü senin kadar bizde biliyoruz ki ona simko için borçluyuz... kisacasi abi laflarin çok agir... tesis bölümünede may'in çete yazisini ben yazdim... basit bir fener oyunundan sebep bu laflari demen çok yanlis...

Emorfo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Trabzon'u sampiyon görsemde ölsem
    Mekanim cehennem olsa üzülmem
    Bordoyla Mavidir benim hayatim
    Trabzonum benim biricik askim

Beste saglam ezberleyin millet.

Bu sehir seninle yatip kalkiyor'un devami olabilir...

zisinoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

MAY yanlis yapmistir. Kabul edilir bir tarafi yoktur. Fenerbahçe dergisinin çarpitarak yazacagi kesin ve bunu MAY zaten biliyor o halde böyle bir dönemde-Trabzona en çok sahip çikilmasi gereken dönemde-senin ne isin var eziklerin dergisiyle. Reklamami ihiyacin var senin. Hayir...

MAY dönemi Trabzonsporda kapanmistir. Zamaninda MAY'i destekleyen bir Trabzonsporlu olarak belirtiyorum. MAY son davranislarindan sonra Trabzonsporuma artik baskan olamaz. Onursal baskanligi da tartisilir artik...

Bu arada MAY ile ilgili yorumlari bir baslik altinda toplarsak daha iyi olur sanirim.

Ben m.ali yilmazin tv'ye çikip bu olanlari yalanlamasini bekliyorum öyle basin bildirisi yollayarak olmaz bu isler tv'ye çikacak ve 70 milyona rengini belli edicek aksi takdirde bu tartisma bitmez....

sametaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

CAFER52 arkadasimsana katiliyorum. ayni programda fbnin 95-96 sezonunda trabzonun elinden nasil sampiyonludgu aldigi konusuyla ilgili olarak söyle dedi:

"e bu zeka birazda zeka isidir."

kendisi bu zeka oyunu sonrasinda trabzondaki kardesimizin intaharina sebep olmustur. yani böyle demekle cinayet isledigini resmen ilan etmistir.

BDiler61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

may in icraatlarini begenmesemde çikip böyle bir sey söyleyeceginede inanmadim.Bunun da febe oyunu oldugu ortaya çikti zaten adamlar gündemi degistirmeye çalisiyor

Nereden
    Uzak Doğu

Alıntı Trapzone Nickli Üyeden Alıntı
    Ben m.ali yilmazin tv'ye çikip bu olanlari yalanlamasini bekliyorum öyle basin bildirisi yollayarak olmaz bu isler tv'ye çikacak ve 70 milyona rengini belli edicek aksi takdirde bu tartisma bitmez....

Biraz önce kanal d haberde sonundan yakaladim.25 yil önceki röpörtaji simdi yayinliyorlar.Ben Trabzonsporluyum.TS'den önce kadiköylü olmam vesilesi ile feneri tuttugum dogrudur ama bunu bugün yayinlamak kasitli falan gibi birseyler diyordu..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Tunga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Hala MAY için Trabzonspor'a faydali diyenler varsa onlara sadece birsey söylenebilir:

IYI UYKULAR!

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Bence diger baslik gibi bu da kilitlensin. MAY hakkindaki görüslerimi daha önce de belirtmistim. Ama su an TS'un gündemi MAY'i tartismak olmamali. Daha önemli isler var.

Ayni fikirdeyim. Satilmis febe medyasi ne yazik ki gündemimizi degistirdi.

halil ibo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Tabii ki bir bizans entrikasi.

Tam fenerasyona karsi birlik saglanmisken,dikkati baska yöne kaydirma çabalari.

Fakat tesislerin adinin degistirilmesi dogrudur.Zamanlama yanlistir.

calypso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika

Aziz Yildirim'a bir GS formasi hediye edip "centilmenlik" için bir fotografini çekmeye çalisin bakalim

ya bu kadar saf ayagina da yatilmaz bence. Neyse ben ce de gündemi degistirme tuzagina düsmeyelim. Bu sezon sonunun konusu olsun.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)