Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 43 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Trabzonspor sadece Trabzonspor degildir!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Tunga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

TRABZONSPOR SADECE TRABZONSPOR DEGILDIR!
    fficeffice" />
    18 yasima kadar Ankara?da oturdum. Babam ve dedem babam daha 6 yasindayken Ankara?ya yerlesmisler. Dedem MKE?de isçi olarak çalismaya baslamis. Ama oglunu, yani babami okutmus. Babam MKE?de Genel Müdürlügü makamina kadar yükselmis.

Ankara?ya ilk geldiklerinde, Kayas mahallesinde gecekondularini elleriyle baba oglu beraber yapmislar. O gecekonduda oturup, 4 kardes tek odali evlerinde yasamislar, okumuslar.

Babam hayatta en önemli idolümdü. Onun çalisma ahlaki, çaliskanligi, dürüstügü hep bana örnek olmustur. Yillar geçip de büyüyünce anladim, onun basardiklarinin kiymetini. Babasinin isçisi oldugu fabrikanin, Genel Müdürü olmasinin gururunu.

Iste kendimi bildigim ve bugün de hatirladigim o yillarda, Trabzonspor?um Türkiye?de bir destan yazmaktaydi. Fenerbahçe 9 sene üst üste bizi yenememisti. Besiktas?in adi bile geçmiyor, Galatasaray?in varligi unutuluyordu. Trabzon?un Ankara?ya her gelisi benim için bir bayramdi. Zevkle, daha 5 yasindayken maçlara gider, eve hep kisik sesle dönerdim.

O zamanlar Küçükesat?ta otururduk. Apartmanimizin adi ?Karadeniz? apartmani idi. Sebebi de oturdugumuz evin müteahhitinin Trabzonlu olusuydu. Apartmanda 4 dairede Trabzonlular vardi. Hiçbirinin de maddi durumu iyi degildi. Zemindeki dairelerde, 8-10 kisilik aileleriyle iki göz evlerinde yasam mücadelesi veriyorlardi. Ben sansliydim. Kolej?de okuyordum. Babam ve annem yillarca çektikleri onca eziyetten sonra çocuklarina, kendilerinin sahip olmadigi böyle bir imkan yaratabilmislerdi. Mahallemizde bu dört dairedeki çocuklardan baska Trabzonsporlu olan yasitim yoktu. Onlarla da oynayamiyorduk. Çünkü onlar benim okula gittigim saatlerde, akrabalari olan müteahhitlerin insaatlarinda çalismaya gidiyorlardi. Dedim ya durumlari da iyi degildi.

Her neyse, ne zaman Trabzonspor Ankara?ya gelse, gider maraton tribününde yerimizi babamla beraber alirdik. Ve ne zaman tribünde olsak, biraz sonra o gündüzleri insaatlarda çalisan arkadaslarim da maratona gelirlerdi. Bu insanlar, o günlerde düzene olan haykirislarini, kanlarindan canlarindan olan Trabzonlu hemserileri ile bordo-mavi renkler altinda paylasmaya gelir, statta bogazlari patlayincaya kadar haykirirlardi.

Çünkü Trabzonspor ayni zamanda bir kimlikti. Sadece bir futbol takimi degildi.

Iste o zamanlardan kalma bir duygusallik bulasti yüregime. Ne zaman Trabzonspor sahaya çiksa gözlerim dolar, tüylerim diken diken olur. Içimden anlamsizca hiçkira hiçkira aglamak ve sahaya inip o formayi giyenlere sarilmak gelir.

Ben babamin, dedemin annemin yasadigi o zorluklari hiç yasamadim. Ama en sevdigim arkadaslarimin, hayatin en zorlu yollarinda baslari dik ve gururlu yürüyüslerini gördüm en sevdigim çagimizda. Çocukluk yillarinda.

En sevdigim onlardi. Pek zaman bulup da oynayamadik beraber. Ama benim basimin belada oldugumu nasil oluyorsa ögrenirler, en zor animda yanimda bitiverirlerdi.

Okulda hep tek ya da iki Trabzonspor?ludan biri olurdum. Onun için yalnizdim. Ama maç günü olup da tribüne gittigimde, ayni benim gibi, mahalle arkadaslarim gibi hayatta yalniz olan Trabzonspor sevdalilari, 30 bin kisi beraber oluverirdik. Orasi bizim bulusma mekanimizdi. Hiç sözlesmeden bulusurduk. Ve o mekanlarda KRALDIK! Senollar, Necatiler, Ali Kemaller, Turgaylar, ve niceleri sayesinde.

Iste o zaman anladim; Trabzonspor?un sadece Trabzonspor olmadigini. O bordo mavili forma sadece onu giyen futbolcularimizin bedenlerini degil, bizim hepimizin yüregini kapliyordu. Bizi bir araya topluyor, hayatta onca eziyetle sindirilmis ruhlarimizi bir araya gelmenin gücü kamçiliyordu.

O gün o zorluklarla yasayanlarin pek çogu bugün hali vakti yerinde insanlardir. Belki de sizlerin babalaridir. Hayat yarisina en geriden baslayip, hiç durmadan çalisanlar ve en öne geçmeyi basaranlardir.

Ne zaman ki Trabzonsporlu bir kalabalik görsem hep içim cosar, aglamak gelir, mahalledeki çocukluk arkadaslarimi hatirlarim.

Bu nedenle Trabzonspor sahaya çikinca gözlerim dolar.

Çünkü bilirim Trabzonspor sadece Trabzonspor degildir.
    Simal Yildizi

Trabzonspor Kongre Üyesi

Yönetim Kurulu
    Berat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Abi çok damar bir yazi olmus vallahi, okuyan herkesin tüylerini diken diken edecek diye tahmin ediyorum (özellikle 70-75 dogumlularin)... Ayrica edebiyati da mükemmel kullanmisin, gerçekten çok hos bir yazi,ellerine,kalemine,yüregine saglik..

insallah o günler geri gelecek,o düzen tekrar yikilacak,,o zaman sevinçten gözlerimiz dolacak...Çok yakinda!... Dua edelim... Edited by: Berat Tekke

ftunsal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu

69 dogumluyum.hayatim boyunca ikinci bir takimim olmadi(milli takim istisna).TRABZONSPORLU olmak bi AYRICALIK diye düsündüm.Hiç Trabzonu da görmedim.Ama olsun bildim bileli tek takimim.

Yönetim Kurulu Mollasalihoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

her ne kadar 86 dogumlu da olsam gözlerim doldu ve bir kez daha trabzonspor'lu oldugum için allah'a sükrettim...

kelkitli29 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

yazacak bir sey bulamiyorum abi. YÜREGINE saglik. iyiki Trabzonsporluyuz

ftunsal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu

simal yildizi yazin harika arabesk büyüdük arabesk yasiyoruz.

ben de 85 dogumluyum hiç sampiyonluk görmedim trabzonsporlu olmak iste böyle bir sey

Alıntı simal yildizi Nickli Üyeden Alıntı
    TRABZONSPOR SADECE TRABZONSPOR DEGILDIR!
    fficeffice" />
    18 yasima kadar Ankara?da oturdum. Babam ve dedem babam daha 6 yasindayken Ankara?ya yerlesmisler. Dedem MKE?de isçi olarak çalismaya baslamis. Ama oglunu, yani babami okutmus. Babam MKE?de Genel Müdürlügü makamina kadar yükselmis.

Ankara?ya ilk geldiklerinde.....

(.....)

Çünkü bilirim Trabzonspor sadece Trabzonspor degildir.

Simal Yildizi

Nöbetçiler!...Atin buadami "SEÇME YAZILAR" bölümüne!...

[img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]Edited by: Aniketus

lazpirana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

helal sana simal yildizi duygularini duydularimizi güzel yansitmissin biz gurbetteki trabzonsporlular sayi olarak diger üçbüzüklerden belki az olduk ama unutmamak gerekir bos çogunlukta bulunmaktansaadam gibi adamlardan olusan azinliktan biri olmak hele trabzon gibi sadece futbol takimi olmayan ayni zamanda dedigin gibi bir kimlik olan trabzonsporumuza gönül verenlerden biri olmak en güzeli en sereflisi ...

halil ibo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Trabzon'lu olmayanida,Trabzonlu'suda bu duygulari tasiyor,yüreginde hissediyor,yasiyor.

Iste bu yüzden TRABZONSPORLU'LUK insani farkli kilar.

YÜREGINE SAGLIK KARDES ...

Beytullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

walla helal olsun ellerine yüreginesaglik yazi cok güzel olmus hernekadar sampiyonluk görememis olsamda ben bu takimi ölümüne seviyorum be.bu takim herseyin en iyisini hakediyorr

Trabzonspor neden büyük bir kimlik? Çünkü benim gibi 1988 dogumlular da 1950 dogumlular da Trabzonspor'u gördügü zaman ayni hisleri paylasiyor... Bütün Trabzonsporlu'lar fikir birligi etmisçesine takimina karsi büyük saygi duyuyor ve gururlaniyor...

Evet''TRABZONSPORLU'LUK '' en büyük kimlik... Bu kimliginizigöstererek herkesi 'ISMINIZLE EZEBILIRSINIZ'...

baska takimlarin taraftarlari gururu 'gözlerinde' yasarlar, bizim gibi yüreklerinde degil...Edited by: yattara11

helal olsun abi ben 87 dogumluyum sampiyonluk görmedim ama Trabzonsporumla gurur duyuyorum Bir kez daha anladimki trabzonsporlu olmak onurdu gurudur

NE SEVDAM BITTI NE KAVGAM

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

degirmendere ile arafilboyu mahallesini birbirine baglayan dik bir yamaç vardir, üniversite ilkokulunda okurduk ve her kar yagdiginda uçuruma yuvarlanma korkusuyla düserdik yola. simdi hollanda da yasayan ablam (pembe) bir keresinde yuvarlanmisti üstelik, az hasarla kurtulusuna sevinmistik.

nasil olduysa bir sabah okula geç kalmisim ve korka korka da olsa okula gidiyorum, saat 10 sulari gibi olmali. birden asagida sahil yolunda bir grubun çimento fabrikasina dogru kostugunu gördüm. aklimda simsekler çakti, evet iste ali kemal abiler senol abiler olmali, trabzonsporumuz iste önümden geçiyor!!

sonrasi...uçurumun kenarindan geçtigimi unutup bagirmaya baslamamla birlikte, uçurumun dibindeki petrol ofisinin hemen üstünde bulunan gafulluga düsmüsüm, düserken basimi da çarpip bayilmisim. bir büyük sans eseri büyük bir gafula çarpip durmus ve mutlak bir ölümden dönmüsüm. beni uzaktan gören mahalle bakkali, önce atladigimi düsünmüs daha sonra ben yukari çikmayinca da yarim saat filan sonra gelip beni gaful dibinden çikarmis. bilmeyenler için bakkalin neden ilk basta tepki vermedigini söyle açiklayabilirim. gafullarda bolca fisko (mora=bögürtlen) bulundugu için mahallenin çocuklari zaten gafullara "dalardik" zaten. anlasilmistir umarim.

hasili; çocuk aklima beni uçurumun esiginden döndüren o trabzonspor sevgisi taptaze içimde. simdi bile zaman zaman....

Bartuğ13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

abi gerçekten muhtesem bir yazi.tebrik ediyorum.az önce lig tv'de trabzonspor tarihini izledim acayip duygularim kabardi ve buraya gireyim dedim.simdi bi de bunu okudum.gözlerim doldu.

bu adaletsiz arenadaki mücadeleye onurlu bir baskaldirisin öyküsü olan trabzonspor camiasinin bir neferi olmaktan dolayi duydugum mutlulugu anlatamam.

bu arada buraya yazan en genç olmak da güzel!!! ben 89 dogumluyum ve sampiyonluk görmedim!

AMA BEN TRABZONU SAMPIYON OLDUGU IÇIN DEGIL,

ISTANBULUN KÖPEKLERINE BASKALDIRIS OLDUGU IÇIN SEVDIM!!!

HEPINIZE TESEKKÜRLER!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

Trabzonspor sadece Trabzonspor degil deyisini özellikle Fener maçinin öncesinde göndermistim. Amaci ve ana mesaji ise suydu:

Biz Trabzonspor Sampiyon oldugu için degil, bu onursuz arenada, onurlu ve temiz kalabildigi, safligi, onurlulugu, serefliligi, azmi temsil ettigi için içimizdeki umut isigi olarak seviyoruz.

Iste bu nedenle Sayin Ibrahim Sahin'in dedigi gibi, bugün sadece Trabzonspor kaybetmemistir. Onun temsil ettigi tüm degerler de yara almistir. Ve bu degerlere sadece Trabzonspor'lularin degil tüm ülkenin ihtiyaci vardir.

Saraçoglunda kedinin cigerle oynadigi gibi oynayan, ona sahayi dar eden Trabzonsporlu oyuncular, umarim terlerini damlattiklari Saraçoglu çimlerine bir nebze de olsa bu degerlerden bulastirmis olsunlar.

Serefsizce kazanmaya alismis yabanci hayrani vatansizlar, kendi cumhuriyetlerinde (!), o igrenç sahalarina damlayan Trabzonsporlularin terinin her damlasinin kiymetini bilsinler.

Maçi kaybettik ama degerlerimizi asla. Çünkü biliyoruz ki Trabzonspor sadece Trabzonspor degildir. Degerlerimizi öldürmeye ne Papila'larin nede azizelerin gücü yetmez.

Vektra58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ancak Alkislanir...............Sonuna Kadar Trabzonsporluyuz......

NoPain-NoGain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Ulan cok seviyorum bu takimi be!

Mactan sonraüzgün üzgünsaatlerdir ordan burdan bütün yorumlari okuyorum, mac görüntülerini seyrediyorum da ilk defa birsey yaziyorum ama hakkaten icimden bir tek bu sevgiyi haykirmak geliyo valla ne olursa olsun...

Cenkhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı NoPain-NoGain Nickli Üyeden Alıntı

Ulan cok seviyorum bu takimi be!

Mactan sonraüzgün üzgünsaatlerdir ordan burdan bütün yorumlari okuyorum, mac görüntülerini seyrediyorum da ilk defa birsey yaziyorum ama hakkaten icimden bir tek bu sevgiyi haykirmak geliyo valla ne olursa olsun...

Sabahin 6 buçugu uyku tutmadi bügün memlekettten Istanbul'a geri dönüyorum. Ben de inan senin gibi geziyordum. Bu yaziyi okumustum önce ama bu kadar hissederek okuyunca içim rahatladi gerçekten. Bir amacimiz var hala...

Bartuğ13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

bu maglubiyete üzülmedim!

çünkü takimim fenerin sahasinda onlara sahayi dar etti.hem papilaya hem o taraftara hem rakip takima onurlu bir mücadele ve güzel futbol ne demek ögretti!!!

ne papilanin 17 hatasi ne fenerin nobresi bizi engelleyemez.

biz sampiyon olamasak da EN BÜYÜK TAKIMIZ ve öyle kalacagiz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1Edited by: Kirci

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

Alıntı simal yildizi Nickli Üyeden Alıntı

Trabzonspor sadece Trabzonspor degil deyisini özellikle Fener maçinin öncesinde göndermistim. Amaci ve ana mesaji ise suydu:

Biz Trabzonspor Sampiyon oldugu için degil, bu onursuz arenada, onurlu ve temiz kalabildigi, safligi, onurlulugu, serefliligi, azmi temsil ettigi için içimizdeki umut isigi olarak seviyoruz.

Iste bu nedenle Sayin Ibrahim Sahin'in dedigi gibi, bugün sadece Trabzonspor kaybetmemistir. Onun temsil ettigi tüm degerler de yara almistir. Ve bu degerlere sadece Trabzonspor'lularin degil tüm ülkenin ihtiyaci vardir.

Saraçoglunda kedinin cigerle oynadigi gibi oynayan, ona sahayi dar eden Trabzonsporlu oyuncular, umarim terlerini damlattiklari Saraçoglu çimlerine bir nebze de olsa bu degerlerden bulastirmis olsunlar.

Serefsizce kazanmaya alismis yabanci hayrani vatansizlar, kendi cumhuriyetlerinde (!), o igrenç sahalarina damlayan Trabzonsporlularin terinin her damlasinin kiymetini bilsinler.

Maçi kaybettik ama degerlerimizi asla. Çünkü biliyoruz ki Trabzonspor sadece Trabzonspor degildir. Degerlerimizi öldürmeye ne Papila'larin nede azizelerin gücü yetmez.

Uzuun bir aradan sonra bu yazı tekrar nasıl buraya kadar taşındı ki acaba?

yukarıda geçen sene febe maçı sonrası durum ile ilgili bir mesajım bulunuyor. Şimdi bazılarınız "beraberlik Trabzonspor için 'avuntu' olabilir mi?" diyor ya ondan. Elbetteki biz beraberlikelere sevinecek bir camia değiliz; ancak savunduğumuz bizi biz yapan değerlere bağlı kalmak, o şevkle mücadele etmek ve sonunda, sonuç ne olursa olsun bu değerlere olan inancımızı sarsmamak bizim düsturumuz.

Biz bu düsturu bozmadan, Cuma günkü mücadeleden çıktığımız için gururluyuz. Şike yapıyor denen oyuncumuzu oynattırmasalar da, hakemleri yanlarında, ceplerinde dolaştırsalar da, elleri kolları ve türlü soysuzlukları bu işe bulaştırsalar da, teşviklerle ayakta durup bunu görmezden gelecekleri futbol yönetimine katsalar dabiz Trabzonsporluyuz. Onlar ise fenerli.

Biz niye Trabzonsporlu olduğumuzu iyi biliyoruz. Ama onlar acaba kendilerine soruyorlar mı; "ben niye fenerliyim" diye.

İyi ki Trabzonsporluyum ve

İyi ki her önüne gelen Trabzonsporlu değil.

O ayrıcalık bize ait!

61mehmet61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

TRABZONSPOR, YÜZÖLÇÜMÜ KÜÇÜK BIR SEHRIN ISTANBULA VURDUGU BÜYÜK BIR TOKATTIR.

izmirdenayhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

farkina,kimligine,üretkenligine,mücadelesine,rengi ne,özgünlü güne,

özelligine,herseyine TUTKUNUZ TRABZONUM.....

Daha henüz 5-6 yasimdayken bile elimde radyo senin Avrupa maçlarini dinliyordum...

h.split e 1-0 yenilmeni..inter i 1-0 yenmeni...Benim küçük çocuk yüregimle sanan çok uzak illerden dualarimi yollamami hatirliyorum....

Edited by: izmirdenayhan

sevgili simal yildizi yazini okudum grçekten çok etkilendim ve begendim sana çok tesekkür ederim

AyhanPe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

bazi takimlarin taraftarlari kirli sampiyonluklarina
    sevinebiliyorlar..hatta medyanin maymunu onlar.medya tuttuklari
    takimlari avrupa sampiyonu ilan etse inanirlar[img]smileys/smiley4.gif[/img]o
    kadar da ahmak bi taraftar topluluklari var.hakemlerle mac kazaniyorlar
    havalanip hedeflerinin 100 yillarinda sampiyonlar ligi sampiyonu
    oldugunu yayiyorlar[img]smileys/smiley4.gif[/img]

sadece bunlari düsünmek bile bizim ayricaligimizi ortaya koyuyor.biz bu sekilde gelen sampiyonlugu icimize sindiremezdik..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)