Sayfa 30 Toplam 30 Sayfadan BirinciBirinci ... 20 28 29 30
Toplam 733 adet sonuctan sayfa basi 726 ile 733 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: DKE: TÜRKÝYE 1 - 2 Ýspanya

arimseli - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Al iþte...

Az önce Kanal24 de Bilefeld-Shalke maçýnýn ilk yarýsýný izledik.

Halil Altýntop adeta Terim'e sövercesine döktürdü. Ýlk yarý boyunca çok diri oynadý ve Kuranyi'yi besleyip durdu.

Kim demiþ Halil sakat diye...

Bu Halil dururken Batuhanlarý oynatýp artistlik yapanlarýn suratýnýn ortasýna okkalý bir tükrük savurmayacaksýn da ne yapacaksýn þimdi!..

Yok yok..

Birileri bizleri hakkatten iþletiyor arkadaþ...

Travelair - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

STADA ÝNSANLAR GÝBÝ DEÐÝL, HAYVANLAR GÝBÝ GÝRDÝK... ADAMLAR BÝZÝ PAS MANYAÐI YAPTILAR... BEÐENMEDÝÐÝMÝZ GÜÝZA TÜRK MÝLLÝ TAKIMI'NIN ÝPÝNÝ ÇEKTÝ.

02.04.2009 15:19

CEVÞENLERÝMÝZ BOL OLSUN!

Dün güzel bir sahil kasabasýnda, devletin okulunun kantininde bir çocuk kraker alýyor. Her krakere promosyon olarak bir cevþen veriyorlarmýþ, plastik üçgen bir þey.

Bu çocuða diyorlar ki: "Bunu boynuna tak, hiç çýkarma. Eðer çýkarmazsan iþlerin rat gider. Çýkarýrsan senin için iyi olmaz. Her þeyde baþarýsýz olursun." Düþünün, o yaþtaki bir çocuða devlet okulunda nasýl telkinde bulunuyorlar?

Dönüyoruz, üç gün önce Ýspanyollar bizi Bernabeu Stadý'nda aðýrlýyor. Her þeyi ile mükemmel bir stat. Asansörlerle çýkýlýyor, 10 dakikada doluyor, 10 dakikada boþalýyor. Her tarafýnda metro var. Ulaþýmý çok kolay. Üç gün sonra biz Ýspanyollarý aðýrlýyoruz. Milli takým yetkililerimizin seçtiði stat Ali Sami Yen. Burasý stat filan deðil. Olsa olsa tavuklarýn ve horozlarýn girebileceði modern bir kümes olabilir. Stada insanlar gibi deðil, hayvanlar gibi girdik. Giriþimiz bir saat sürdü. Abartmýyorum, aynen hayvanlar gibi tuvaletlerimizi yaptýk.

Basýn tribününe gitmedim. "Acaba insanlar ne yapýyor?" diyerek bir vatandaþ olarak maçý seyretme kararý almýþtým. Ýþte bu manzaralarý gördüm. Peki 64 bin kiþilik Ýzmir Atatürk Stadý, çok modern Fenerbahçe Þükrü Saracoðlu Stadý dururken niye Ali Sami Yen? Herhalde Ýspanya'yý seyirci ile boðacaðýz veya bu stat uðurlu geliyor.

Pas manyaðý yaptýlar

Milli futbolculara cevþen vermemiþ olacaklar ki, iþler ters tepti. Adamlar bizi pas manyaðý yaptýlar. Çok fazla koþmadýlar ama sahayý iyi parsellediler. Allah var, biz onlara göre daha fazla koþtuk. Aradaki fark; biz koþarken, onlar topu koþturuyordu. Dünyada futbol topundan daha hýzlý giden bir oyuncu olmadý. Yani adamlar müsbet ilime bakýyorlar. Sahanýn uðuruna, cevþene bakmýyorlar. Yani cevþen takarsan kazadan beladan kurtulamýyorsun. Veya Ali Sami Yen Stadý'ný seçersen.

Bakýnýz yukarýdan þuraya kadar nelerden bahsettik? Bunlarý düþünen ülkenin milli takýmý mý Dünya Kupasý'na gider yoksa Ýspanya mý? Eðer Ýspanya ile biz gitseydik, cevþen deðil de Allah bizi çarpardý.

Hakem mükemmele yakýn bir maç yönetti. Sahadaki çok futbolcudan daha fazla koþtu. Ve pozisyonlara yakýn. Daha da önemlisi kararlý. Devre arasýnda soyunma odasýna giderken kendisini alkýþlayan Ýspanyolun suratýna sarý kartý gösterdi. Ýsterse vermezdi.

Güiza ipimizi çekti

Böyle bir maçta bile Nihat biri net, biri þut olmak üzere iki pozisyona girdi. Ýkinci yarý bu sefer Semih'e þans geldi, o da kullanamadý.

Biz Güiza'yý beðenmiyoruz. Ýspanyollar ve Del Bosque beðeniyor. Beðenmediðimiz Güiza, Türk Milli Takýmý'nýn ipini çekti. Sandalyeye bir vurdu, ip boynumuzda asýlý kaldý.

Federasyonumuzla teknik direktörümüzle bundan sonra hikaye anlatýrýz. Lafla peynir gemisi yürümüyor.

Dün gece biraz Arda vardý. Baþka þöyle bir zorluyorum, ikinci bir isim bulamýyorum. Nihat Ýspanya'da oynamanýn verdiði özellikle bir þeyler yapmaya kalktý, nafile. Emre Belözoðlu derseniz, Fatih Terim'den tabi senatör. Herhalde ölene kadar milli takým formasýný sýrtýndan çýkarmaz.

Maðlup olduktan sonra tenkit eden çok olur. Bu tehlikeyi maalesef Ýspanya'daki maçtan sonra birçok basýn mensubu da göremedi. Maalesef yetkililer de pembe gözlükle baktýlar, "iyi oynadýk" dediler, "güzel top çevirdik" dediler, "gol kaçýrdýk" dediler ama gerçeði göremediler.

Ýkincilik bile hayal

Casillas'ýn yediði gol, üþümekten dolayý oldu. Çünkü Ýspanya kalesine gelen ilk top gol oldu. Neden? Çünkü o dakikaya kadar Casillas'a top gelmemiþti ve kaleci hareket kabiliyetini kaybetmiþti. Neyse. Biz gene haticelere bakmaya devam edelim. Gözleri yeþil mi, mavi mi? Pudra kullanýyor mu, fondatön kullanýyor mu? Bunlarý sorarken neticeyi gördük.

Bence artýk ikincik de hayal. Bundan sonra önümüzdeki Avrupa Kupalarý'na hazýrlýk hikayeleriyle mýþýl mýþýl bizi uyuturlar. Þuna bakmak lazým. Bu neticelerden sonra Güney Afrika'ya gitmesek üzülür müyüz? Kesinlikle hayýr. Çok þey yapýp da baþarýlý olmayan üzülür. Hiçbir þey yapmayan insan sonunda baþarýsýz olursa niye üzülsün. Yani bu Türk Milli Takýmý bu elemelerde fiyaskolarý oynadý. Ama her maçtan sonra mükemmel laf ebeliði yaptýlar. Herkese hayýrlý ve uðurlu olsun. Cevþenlerimiz bol olsun. Onlar çok önemli.

ERMAN TOROÐLU / HÜRRÝYET /maraton.com.tr
    Türkiye'nin zencileri Trabzon'dan çýkar----------------------------------BUGÜN
    Trabzonspor þükretmedikçe þampiyon olamaz---------------------------TRABZONSPOR
    Tüketirsen azalýr, üretirsen çoðalýr--------------------------------------ÝÇÝN
    Arslanýn sýrtlaný çok olur-----------------------------------------------NE YAPTIN?

mehmetali61_55 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop

fatih terim her zamanki gibi burnundan kýl aldýrmýyor sinir oluyorum ben bu adama ya

genç61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

Standart terim ne kotu hocasýn su basarýlarý zaten turkiyede her hoca yapýyor

Alýntý Ali Yerlikaya Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Arkadas sen harbi rahatsizsin herhalde insanlar sinir etmekden zevk mi aliyorsun, bu forumu sirf karistirmak icin üye olduguna kesinlikle emin oldum yada insanlarla ugrasmakdan zevk aliyon.

Allahdan forum kurallari geregi küfür edilmiyor yoksa, tüm akrabaglarini saygiylan anilicagina adim gibi eminim halen daha bu forumda yazi yazabiliyor olman ayri bi fiyasko.

Alintimin konusuna gelince TS nin basina gelicek son pislik Terimdir, cok büyük hocaymis sirf senin gibi insanlarin duygularini kullanarak biseyler etmege calisiyor yani futbolla hic alakasi olmiyan bi "futbol" anlayisi.

Ins en kisa zaman serefisz TR den giderde Türk Milli takim kendine gelir.
    terim buyuk hoca degil tabi uefa kupasýný ben aldým geitrdim 16 yasýnda emreye ben forma verdim umit davala hakan unsal capelloyu hasan sas ben getirdim takýma oynattým ergun pembeyi ben buldum galiba suat kulupten kovulurken ben tuttum ilk onbir oynattým galiba fatih akyeli ben cýkartýp onbirde oynattým galiba bunlarý ben mi yaptým ben buyuk hocayým galiba turkiye bunlarý yapan bir hoca bulun kafamý kesicem turk futbol tarihinde bu basarýyý yapabilecek bir hoca daha gelmez

simdi yanlýslarý var ama bu adam turkiyenin en iyi hocasý boyle basarýlarý turk tarihinde bir daha kimse gormez bir sene önce ligi 4 bitiren takýmý alýp 4 sene sampiyon yapan ve uefa kupasýný ve hatta super kupada onun eseri olan bir hoca tabi bu adam hoca degil
    Konu genç61 tarafýndan (04.04.2009 Saat 15:48 ) deðiþtirilmiþtir.

Ýspanya maçlarý öncesinde A Milli Takýmýmýz’ýn hedefi bambaþkaydý. Ýki karþýlaþmalýk seriyi en azýndan 3 puanla noktalamayý planlayan Ay Yýldýzlýlar, böylece zirveden de kopmamayý hesaplýyordu. Ancak iþler hiç de istediðimiz gibi gitmedi. Biz Ýspanya’ya hem Madrid’te hem de Ýstanbul’da yenildik, grupta ilk iki için çekiþtiðimiz Bosna Hersek ise Belçika’yý hem deplasmanda hem de kendi evinde maðlup ederek bir anda 12 puana yükseldi. Ýþte bu iki geliþme de bizim planlarýmýzý deðiþtirdi. Artýk sadece kendi oynayacaðýmýz 4 maç deðil, rakiplerimizin ve özellikle de Bosna Hersek’in karþýlaþmalarý büyük önem kazandý.
    Rakiplerini tutacaðýz
    Bu paralelde Eylül ayý Türk Milli Takýmý’nýn 2010 Dünya Kupasý kaderini belirleyecek. Ay Yýldýzlýlar, uzun bir aranýn ardýndan, yeni sezonun da baþlarýnda önce Türkiye’de Estonya ile kozlarýný paylaþacak. 5 Eylül’de gözler Türkiye’de, akýllar ise Ermenistan’da olacak. Çünkü Bosna Hersek, hiçbir iddiasý bulunmayan grup sonuncusuna konuk olacak. 9 Eylül ise kelimenin tam anlamýyla nefesler tutulacak. A Milli Takýmýmýz, Bosna Hersek’e misafir olacak. Bu maçý da kazanmak zorunda olan ekibimizde gözler daha sonra Ekim ayýna çevrilecek. Türkiye, Belçika ve Ermenistan ile oynarken, Bosna Hersek, Estonya (d) ve Ýspanya ile yapacaðý maçlarda Dünya Kupasý bileti arayacak.
    TÜRKÝYE
    5 Eylül 2009 Türkiye-Estonya
    9 Eylül 2009 B.Hersek-Türkiye
    10 Ekim 2009 Belçika-Türkiye
    14 Ekim 2009 Türkiye-Ermenistan
    ÝSPANYA
    5 Eylül 2009 Ýspanya-Belçika
    9 Eylül 2009 Ýspanya-Estonya
    10 Ekim 2009 Ermenistan-Ýspanya
    14 Ekim 2009 B.Hersek-Ýspanya
    BOSNA HERSEK
    5 Eylül 2009 Ermenistan-B.Hersek
    10 Ekim 2009 Estonya-B.Hersek
    BELÇÝKA
    9 Eylül 2009 Ermenistan-Belçika
    14 Ekim 2009 Estonya-Belçikaazýndan 3 puanla noktalamayý planlayan Ay Yýldýzlýlar, böylece zirveden de kopmamayý hesaplýyordu. Ancak iþler hiç de istediðimiz gibi gitmedi. Biz Ýspanya’ya hem Madrid’te hem de Ýstanbul’da yenildik, grupta ilk iki için çekiþtiðimiz Bosna Hersek ise Belçika’yý hem deplasmanda hem de kendi evinde maðlup ederek bir anda 12 puana yükseldi. Ýþte bu iki geliþme de bizim planlarýmýzý deðiþtirdi. Artýk sadece kendi oynayacaðýmýz 4 maç deðil, rakiplerimizin ve özellikle de Bosna Hersek’in karþýlaþmalarý büyük önem kazandý.
    Rakiplerini tutacaðýz
    Bu paralelde Eylül ayý Türk Milli Takýmý’nýn 2010 Dünya Kupasý kaderini belirleyecek. Ay Yýldýzlýlar, uzun bir aranýn ardýndan, yeni sezonun da baþlarýnda önce Türkiye’de Estonya ile kozlarýný paylaþacak. 5 Eylül’de gözler Türkiye’de, akýllar ise Ermenistan’da olacak. Çünkü Bosna Hersek, hiçbir iddiasý bulunmayan grup sonuncusuna konuk olacak. 9 Eylül ise kelimenin tam anlamýyla nefesler tutulacak. A Milli Takýmýmýz, Bosna Hersek’e misafir olacak. Bu maçý da kazanmak zorunda olan ekibimizde gözler daha sonra Ekim ayýna çevrilecek. Türkiye, Belçika ve Ermenistan ile oynarken, Bosna Hersek, Estonya (d) ve Ýspanya ile yapacaðý maçlarda Dünya Kupasý bileti arayacak.
    TÜRKÝYE
    5 Eylül 2009 Türkiye-Estonya
    14 Ekim 2009 Türkiye-Ermenistan
    ÝSPANYA
    9 Eylül 2009 Ýspanya-Estonya
    10 Ekim 2009 Ermenistan-Ýspanya
    BOSNA HERSEK
    5 Eylül 2009 Ermenistan-B.Hersek
    10 Ekim 2009 Estonya-B.Hersek
    BELÇÝKA
    9 Eylül 2009 Ermenistan-Belçika
    14 Ekim 2009 Estonya-Belçika

ApoCaN28 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    32

En Azýndan Gs takýntýlý bir hoca ve ancak gs de baþarýlý olur kanaatindeyiz...
    " Hayatýnýn anlamý senin bakýþ açýnda gizlidir. "

tuncay1984 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

ulan terim krosu sen kim ispanyadan puan almak kim takmis gözlükleri ispanyada
    adam film seyrederek kendini tony montana zannetiyor sen kimsin lan kiro
    senol günes veya ersun hoca olsaydi miili takimin basinda medya ayaga kalkmisiti nerdesin
    lan simdi satilmis medya defol gs nin basina git trmi minisin nesin
    [T][S]

irfan61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    35

Alýntý ApoCaN28 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    En Azýndan Gs takýntýlý bir hoca ve ancak gs de baþarýlý olur kanaatindeyiz...
    Fatih Terim þuan T.D olarak görev yapýyorsa.Bunu 2000 deki futbolcularýna borçludur.Hagi-Taffarel-H.Þükür-B.Korkmaz bu oyuncular sayesinde ismini duyurdu ve t.d oldu.Fatih Terim asla ve asla iyi bir t.d deðildir.Þuan Milli takýmýn baþýnda Þenol Güneþ olsaydý ve bu sonuçlarý alsaydý.Son Ýspanya maçýnda bütün tribün Þenol Güneþ istifa diye baðýrýp çaðýracaklardý buna adým gibi eminim.Þenol hoca her zaman hakedene formayý verirdi hak etmeyene deðil.Bunu da en son katýldýðýmýz dünya kupasýnda gördük.
    Konu irfan61 tarafýndan (04.04.2009 Saat 18:23 ) deðiþtirilmiþtir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)