Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Medya-Taraftar Baskýsý- Baþarý

Seyit Hoca - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    52

Standart Medya-Taraftar Baskýsý- Baþarý

Dün gece Radyo Proðramýnda HALÝL'in de ifade ettiði gibi , bir kaç baþlýkta iddia edildiði gibi , futbolcu ,TD hakkýnda yapýlan eleþtirilerin ,asýlsýz haberlerin futbolcularý ve TD yi etkilemediði , profesyonel olduklarýndan bu tür eleþtirilere alýþkýn olduklarý , sanýldýðý gibi futbolcu performanslarýnýn bu tür polemiklere baðlý olmadýðý vurgulandý.

Yapýlan olumsuz eleþtirilerin ardýndan''Futbolcularýn morallerini bozmayalým '',
    ''sinerji yaratalým'',''TD ye destek''vs türünden söylemlerin , gittikçe hakaretlere ,küçük düþürmelere býraktýðý forum sayfalarý , ceza alan üyelerle doldu.

Yerel medyada yapýlan asýlsýz haber sahipleri de fazlasý ile BMN den nasibini aldý.

YApýlan eleþtirileri , farklý algýlayýp , takýma direkt etkisi varmýþçasýna , senaryolar oluþturup , baþarýsýzlýklarýn sebeplerini taraftara yüklemeye çalýþmak , HALÝL 'in söylediklerinden sonra , hayalcilikten baþka bir þey deðildir diye anlaþýlýyor.

Bizler futbolcu perfprmanslarýný , stadyuma giderek , takýmýmýzý alkýþlayýp rakip üzerinde baský kurararak arttýrabilir ,takým baþarýsýna katký saðlayabiliriz.
    Futbolcular , TD ler profesyoneldirler.Saðýr,kör ve dilsizdirler.

Bu baðlamda , eleþtirenleri eleþtirirken daha dikkatli olmamýz , insan iliþkilerinin hiç birþeyden daha önemli olmadýðýný da unutmamamýz gerektiðini
    düþünüyorum.
    ....................Celliac ..................

Kazým Uzunboy - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Eðer ki gerçekten bazý kiþilerin olumsuz söylemleri, futbolcularý ve TD' yi kötü yönde etkilemiyorsa ne mutlu bize.

Dediðiniz gibi, Biz üzerimize düþeni tribünde yerine getirmeye çalýþalým.
    Yaþamak Direnmektir!

Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    46

Haklýsýn Seyit hocam;

Ersun hocanýn yüzüne ana avrat küfür edilmesinden hoca etkilenmiyor.Tayfun için maçlarda küfür edilmesinden,Tayfun etkilenmiyor.

Seyit hocam,tercümanýmýz politik bir cevap verrmiþ.Bunu baz alarak fikir yürütmek saðlýksýz oluyor
    TRABZONSPOR DÜNYANIN EN BÜYÜK ÞEHÝR TAKIMIDIR

Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    52

BMN deTD yi ve futbolcularý eleþtirenlerin hoþ karþýlanmamasýna dikkat çekmek istemiþtim ben Zafer..
    Üye kafasýnda bir þablon oluþturuyor : Burada X futbolcusu eleþtirilirse , bunu futbolcu okur .Moralmen çöküntü içerisine girer . Bu futbolunu da etkiler.
    O halde eleþtirenleri tez çok sert dille eleþtirmeli , eleþtireni eleþtirirken de bazen '' sen futboldan anlamazsýn ,Trabzonsporlu olamazsýn '' þeklinde itham etmeli ,eleþtirirler devam ederse hakaretlere baþlama , küçük düþürme vs..

Dýþarýdaki küfürbazlarý ýslah etmek bize düþmez .Çok çok tirübünde uyarabiliriz. Onlarý Allah'a havale etmekten baþka çaremiz yok.
    Ama , BMN deki yanlýþ uygulamalarý elbirliði ile düzeltebiliriz.
    Yanlýþ varsayýmlardan yola çýkarak kimseyi aþaðýlamanýn , küçük düþürmenin gereði yok.

Mustafa Önal - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    39

ben bu konuya katýlmýyorum. daha 2 hafta önce TRABZONA gittiðimde tesislere gittim ve tesislerde masörle konuþurken hüseyin çimþir geldi. masaj yaptýracaktý. o sýrada telefon geldi ve telefonde TRABZONDA yaþanan tüm baskýyý stada nasýl taraftar yapýsýyla geldiðinden behsetti. bizde istemesekte kulak misafiri olduk.
    öldüðümde beni TRABZONA gömün . TRABZONLU doðmadýk öldüðümüzde TRABZONLU OLALIM.
    MARMARA ÜNÝ -TS KARADENÝZ FIRTINASI MARMARADA
    BARÇA ''mes que un club '' bir kulüpten daha fazlasý !

Hasan Habip Özbay - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Yaþ
    52

ben bu iþi sevdim ya ne mutlu ki burdayým
    Bordomavi.net - Orhangazi

Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    52

@Zafer
    Her ne kadar Halil'in medya-taraftar eleþtirilerinden futbolcu ve TD nin , sanýldýðýnýn aksine , daha az etkilendiði ya da hiç etkilenmediði cevabýný politik bulsan da ,sayýn Ergun ATA'nýn dün radyo proðramýnda anlattýðý Ersun YANAL ile yaþadýklarý da Halil'in bu tesbitini destekler nitelikte .
    Bir kez daha vurgu yapmak istiyorum . Halil'in ve Ergun Bey'in , söylediklerine aksi fikir , eleþtiren ya da asýlsýz haber yapanlarýn , þiddetli alaþaðý edilmesi , acýmasýzca eleþtirilmesi ve hakaretlere mazur kalmasýna BMN de ortam hazýrlýyor .
    TD ve futbolcular þikayetçi deðil ve etkilenmiyorlarsa , Serdar BALÝ'nin , Cevat KOL'un ya da forumdaki herhangi bir üyenin yazýlarý ya da sözleri sonucu bu ve benzeri kiþiler aþaðýlanmamalý ,rendice edilmemeli , kendilerine hakaret yapýlmamalý . Ergun Bey de , bu durumdan rahatsýzlýk duyduðu , eleþtirilerin hakaretlere dönüþmemesini istediðini beyan etti.
    Eleþtirileri , heberleri abartmaya gerek yok . Yerel Medya'ya , eski futbolculara , bazý üyelere ,kantarýn topuzunu kaçýrýp yüklenmeye de gerek yok .
    Metanetle , güzel üslupla yapalým eleþtirilerimizi.
    Kiþileri deðil , iþlerini , yazýlarýný eleþtirelim.
    TD ler ,futbolcular eleþtirilemez insanlar deðil . Yapýlan eleþtirilerin , yaptýklarý iþleri olumsuz yönde etkilediðini düþünüp , eleþtirenleri de , eleþtirmelerinden dolayý acýmasýzca eleþtirmeyelim.
    Saygý ve sevgi çerçevesinde , yapýlan her eleþtiri muteberdir .

Ergun ATA ' nýn sözlerinden þu 2 sonucu çýkardým.Ki bunlarý daha önce de forumda bir kaç kez yazdým.

1 - Yazarlara yapýlan eleþtiriler hakarete dönüþmesin.
    2 - Aleyhte yapýlan eleþtirilerden futbolcular ve TD sanýldýðý gibi , etkilenmiyorlar .( Bunu Ersun YANAL kendisi söylemiþ.)

magicyattara - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Kendi adýma Halil'in söylediklerini baz almýyorum.

Etkilenmeme diye bir þey söz konusu olamaz.Tabii burda eleþtirinin dozu da önemlidir.

Mesela bu forumda Ersun Hoca'nýn bu kadar seveni varken aleyhinde yazýlan bir kaç mesaj onu etkilemez ama yerel medyanýn hocanýn karþýsýnda aldýðý olumsuz tavýr etkiler.

Ben Hüseyin'in bu forumda hakkýnda yazýlan yorumlardan olumsuz etkilendiðini düþünüyorum.Büyük bir çoðunluk tarafýndan istenmediðini görmek mutlaka performansýný etkiler.
    Futbolcularýn kendileri hakkýndaki baþlýklarý takip ettiðini düþünüyorum.
    Herkese Merhaba

Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    52

Sadece Halil deðil , Ergun ATA ve Ersun Hoca'nýn da ayný doðrultuda açýklamalarý vardý . Hatta , hakkýnda çýkabilecek ,yazýlabilecek en ötü haber ''ÝSTÝFA ETTÝ'' haberinden dahi etkilenmemiþ.
    Ne o , ne de futbolcular.

magicyattara - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

O çok uçuk bir haberdi.Ondan etkilenmemeleri normal.
    Ama taraftarýn stadyumda bir futbolcuyu ýslýklamasý veya hocaya istifa baðýrmasý veya yönetime istifa baðýrmasý iþin rengini deðiþtirir.
    Ýnsan olan etkilenir diyorum.
    Þu forumlarda yönetim,hoca ve futbolcu hakkýnda oluþan genel kanaat moral yönünden olumlu veya olumsuz etki býrakýr muhakkak.
    Bunlarda benim görüþlerim.
    Herkese Merhaba

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)