Toplam 25 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kemençe piyasasi

kemencenin belirli bir piyasasi yok arkadaslar.yani belirli bir fiyati yok anlaycaginiz.

bence yeni biriyseniz bu is için kemencenizi alirken yaninizda kemence isini bilen ya da çalan birisi bulunsun.çünkü basta belirttigim gibi belirli bir piyasaya sahip olmayan kemence çok degisik fiyatlardan satilmaktadir.iste bir kemencenin gerçekte ne kadar para ettigini ancak ustasi anlayabilir.

örnegin;100 milyonluk bir kemenceyi 250 milyona alabileceginiz gibi,300 milyonluk kemenceyide 100 milyona alabilrisiniz.bunun örnekleri mevcuttur.kemence alirken sesine yapildigi agaca yapildigi odunun kaç yillik olmasina göre deger kazaniyor...mesela erik veya ardiç kemence iyidir.

ona göre dikkatli olmak lazim.ama iyi bir kemence ortalama 150-200 arasi desek belki biraz tutturmus oluruz..ama sadece bir tutturma olur..o da belki..

bende bi siteden irtibat kurdugum abiden ögrendim kismetse bende gidip onun yanindan alacam kemencemi.. maltepe de yeri vardi yanlis hatirlamiyorsam.. verdigi fiyat asagi yukari ayni ama benim kafami karistiran agacindan çok kemencenin çesidi.. kalinligina ve uzunluguna göre kemençe ses degistiriyo ve isim aliyo.. tam arastirim istanbulda kismetse ogrenecem su kemenceyi..

sn.osmangenc;

maalesef çok dikkatli olmak lazim bu kemence isinde.evet agacina göre sesi var..iyi kemenceler ardiç veya erik kemence ler oluyor.yani ardiç veya erikten yapilan kemenceler daha iyi..ayni zamanda kemence yaptiracaksaniz ;kemence yaptiracaginiz agacinda eski yani en az 10-15 yillik bir odun olmasina dikkat edin ona göre..

osman bey özelinize bakarsaniz sevinirim.birkaç sey soracagim..

kemençemi satiyorum bu arada..

almak isteyen varsa özelden benimle irtibata geçebilir.çok fazla bir para istemeyecegim zaten.

haa diyeceksiniz ki niye satiyorsun?bir yeri mi arizali yoksa kötü mü?yok birseyi..ben yeni çok güzel ve de bayagi pahali bir kemençe yaptiriyorum o yüzden bu kemençeden alacagim para da benim için önemli..

kisacasi bir kemençem olsun diyenler ya da kemençe çalmaya yeni baslayacaklarin haberi olsun..uygun fiyata satiyorum.aldigim fiyatin bayagi bir altinda satacam.paraya sikistim çok fena.

özelden irtibata geçebilirsiniz..

Keleşoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

valla hocam ben senin eski degilde yeni kemencenle daha cok ilgileniyorum..

ne kadara nerden yaptirdin soylersen sevinirim.

buarada bu kuzenin hesabi ben osmangenc

Ankara'da kemençe çalmayi ögretecek iyi bir yer biliyor musunuz?

sn.osman genç;

yeni yaptirmaya basladigim kemençem,trabzonda yapiliyor su an.yani siparisi verdim.10 gün içerisinde de biter zaten yapimi.

100 yilik bir ardiç odunundan yaptiriyorum kemençemi.

hani serender direkleri varya iste onun direginden.serenderler genelde ardiçtan yapilir.serenderi ayakta tutan direkleri ,distan yarik çatlak falan ama iste bu odunlar çok güzel ses veriyor kemençeye.

fiyatini sormussun bu arada..

250 ye falan mal olacakti ama kemençeci teyzeminoglunun tanidigi biraz nazi geçiyor.o da çok kemençe yaptirmis ona.o yüzden 210 a falan mal olacak.

bence bir kemençe isteyen arkadaslar iyi bir kemençe yaptirarak ise baslasinlar.ya yeni ögreniyorum dandik falan bastan idare edelim gibi bir fikri aklinizdan geçirmeyin sakin!

yani kemençe çalmak isteyen biri bence en az 180 YTL yi gözden çikarsin ilk basta..

sn.amasyali;

eger ankara da bir trabzon dernegine giderseniz zannedersem size yardimci olurlar.ayni zamanda ankaraya 1-2 ay önce trabzon evi açtilar bir tane.oraya da bir ugrayin derim...

istanbulda oturan arkadaslar;kemençe yaptirmak istiyorsaniz size bir adres vereyim.mustafa ustanin adresini.çok iyi kemençe yapiyor kendisi ona göre..

Adres:

Atatürk cad. Ögretir sok. Kiliç apt. No: 9 Maltepe/ Istanbul

ayni zamanda kemençe ile ilgili sorulariniz varsa anladigim kadar cevaplayabilirim..

iyi günler..

kemence ile bir sorunum yok ama karadeniz müzigi indirebilcegim bir site var mi www.karadenizmp3.net haricinde?

www.oykaradeniz.com var.ayni zamanda bir sürü site de var aslinda.google a gir karadeniz müzik ya da karadeniz mp3 diye arat bir sürü mp3 çikiyor karsina.

bahadiroglu cok tesekkür ederim..

volla bahadiroglu çok saol beni aydinlattigin için ama benim sana bi sorumolacak senin yaptirdigin standartlarda bizde yaptirabiliyo muyuz.. bu konuda da bana yardimci olursan cok sevinirim

allaha emanet ol

osman genc

Alıntı osmangenc Nickli Üyeden Alıntı

benim sana bi sorumolacak senin yaptirdigin standartlarda bizde yaptirabiliyo muyuz..

osman bey kardesim;

aslinda sorunu pek anlamadim desem yeridir.yanisenin yaptirdigim standartlar konusunu biraz açarsan daha iyi olur.

ama ben anladigim kadariyla kisa bir cevap verip senin açiklamani bekliyorum.

herkes istedigi gibi bir kemençe yaptirabilir.ya gerçekten çok iyi açiklamak isterdim ama sorunu pek anlamadim.özür dilerim kusura bakma..

sen gerekli açiklamayi yaparsan ben sana detayli bir bilgi verebilirim.

hani serender direkleri varya iste onun direginden.serenderler genelde ardiçtan yapilir.serenderi ayakta tutan direkleri ,distan yarik çatlak falan ama iste bu odunlar çok güzel ses veriyor kemençeye.

bahsettigim ozellikler bunlar bende cek niyetliyim bi kemence sahibi olmaya o yuzden biraz fazla sorusturuyorum..

calmayi bilmem ama oldumu en iyisi olsun..

evet sende bu bilgileri bir yere not alirsan iyi olur.mesela kemençe yaptirirken odunu bu cinsten olsun diyebilirsin.

kemençe çalmayi düsünüyorsan gerçekten en iyisiyle basla derim.

galiba kütahyada oturuyorsun.istanbulla bir baglantin olsaydi yukarida adresini verdigim mustafa ustaya bir kemençe yaptir derdim.ya da sakarya ile baglantin varsa akyazida irfan usta ve hendekte iyi bir usta var.onlarla baglanti kurmani tavsiye edebilir yardimci olabilirdim.biraz pahalidir kemençeleri ama yurtdisina ihrac edecek kadar da iyi kemençe yaparlar.

ama trabzona yazlari tatile falan gidiyorsan sürmenede ya da sana tavsiye edilen iyi bir yerde yaptirabilirsin.benim su an yapilmakta olan kemençem vakfikebirde yapiliyor.ünlü bir usta degil.

sen çok iyi bilindik bir usta istersen,sürmenede bir usta var su an ismi ya da adresi aklimda yok,arastirmam gerekir, iste o usta çok iyi kemençe yapiyormus.tamamen el yapimi onun kemençeleri makinasyon yok.zaten kemençe de makinaya vurulmamis kemençe aranmali biraz da.iste o usta hatta tv.ye falan çikmisti kemençe yapiyor ama çalmasini bilmiyor diye...böyle sorarsan bulabilirsin o ustayi.

ayni zamanda samsunda ibrahim çelebi usta var.onun kemençeleride çok süper. www.kemence.com dan istersen kendisini ve kemeneçelerini taniyabilirsin.ayni zamanda fiyatlarini da ögrenebilirsin.telefonu adresi falan var sitede anasayfada kartvizit olarak çikiyor adres ve tel.i...sen bir telefon açarsan siparis verirsen kargoyla eve teslim yapabilirsin.ama yolum samsuna düser diyorsan kendisine bir ugrayip hem kemençelerini görüp hemde bir çayini içebilirsin.

sorularini bekliyorum arkadasim.kemençe hakkinda sizleri bilgilendirmek büyük bir zevk benim için.
    Edited by: bahadiroglu

ayni zamanda sana sunu tavsiyeye edeyim:

kemençenin hangi sesten olanini seviyorsun?ona göre kendine bir kemençe yaptir.sesleri tam olarak bilmiyorsa www.kemence.com dan fiyatlar linkine tikla oradan sesleri dinleyebilirsin.

ama benim sana tavsiyem sol sesli ardiç kemençe yaptirman olur.çünkü karadeniz kemençeler genelde ince sesli olur.horon havalari ve karadeniz havalarinin kemençe sesleri sol kemençe ile çok güzel ve insani yormadan çalinabiliyor.

mesela kalin sesli olan mi ya da re kemençe yaptirirsan daha yeni oldugun için biraz yorabilir seni.

ama sen yine de bana bakma.yani illa sol kemençe olsun tamam deme..hangi kemençe sesi hosuna gidiyorsa onu yaptir.hatta dinledigin bir kasetteki kemençe sesini ustaya da götür.iste ben bu sesten bir kemençe istiyorum de ustalar ona göre yapar ya da öyle yapiyorlar.

la kemençe : http://www.kemence.com/tur/music/La.wav

fa kemençe : http://www.kemence.com/tur/music/Fa.wav

sol kemençe : http://www.kemence.com/tur/music/agasar.wav

mi kemençe : http://www.kemence.com/tur/music/Rum_mi.wav

re kemençe : http://www.kemence.com/tur/music/4telli_re.wav

bu linklerden su kemenceleri bi dinle bakalim. Yanlarindaki notalar karar notalari. Bu sekilde daha iyi karar verebilirsin. Bakalim hangisi daha çok hosuna gidecek..
    Edited by: bahadiroglu

[img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img]

ewet arkadaslar en sonunda benimde bir kemencem oldu..

dut agacindan surmenede hasan ustanin ellerinden.. o eller dert gormesin..

artik tek sorun bu gaybanayi bana ogretecek birini bulmak

YA ONU BUNU BOSVERINDE (SAKA SAKA ) ISTANBULDA BIZE BIR AKSAM KEMENCE CALACAK ARKADAS YOKMU YAA

insallah olacakl kardesim.. bi ogrenim kaçmaz heryerde sahne alirim.

etiler hariç

baris kardes buarada seni ekliyorum msn de görüselim ordan da

osman kardes konusalim tabiyki msn senin bende kayitli

Trabzonspor Kongre Üyesi
    LazAnisT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Giresun

Trabzon da maras caddesinde 75 ytl ye erik agacindan kemençe satiyorlardi.Dut agacindan olan içinde 50 ytl isiyorlardi..bir yerde bir yanlislik var ama nerde.

zisinoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Tulum piyasasi hakkinda bilgisi olan varsa ve yardimci olursa sevinirim. Ayrica nerden bulabilirim

61viya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Arkadaslar çok alakasiz olacak belki ama,günlerdir kafama takiliyoru.Soracagim sorunun cevabini duymustum ama,unuttum.Kemençe yayina ne deniyordu??

Alıntı zisinoli Nickli Üyeden Alıntı
    Tulum piyasasi hakkinda bilgisi olan varsa ve yardimci olursa sevinirim. Ayrica nerden bulabilirim

valla ciger saglam olacak bi kere [img]smileys/smiley36.gif[/img]

zisinoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı baris_aykan Nickli Üyeden Alıntı

Alıntı zisinoli Nickli Üyeden Alıntı

valla ciger saglam olacak bi kere [img]smileys/smiley36.gif[/img]

Oflu olunca kardes ciger tartisilmiyor emin ol.Cigerden kastin nefesse, biliyorsun ki Oflularin nefesi de kuvvetlidir. [img]smileys/smiley2.gif[/img]

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)