Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 14 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: No al Calcio Moderno

argentina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart No al Calcio Moderno

Endüstriyel futbola hayır anlamına gelen ilk olarak Lazio ve Napoli sonra bütün italyan tribünlerinden yükselmiş futbolun sanayileşmesine karşı duruşun dünyadaki sloganı siz bu duruşa katılıyormusnuz ?

yoksa su andaki futboldan menunmuyuz

şimdiki futbolmu yoksa bizim hatırladımız 80 ve 90 lardaki paradan çok forma aşkımı?

''futbol, ezilen halkin mutlulugudur.''
    demiş,george weah

''rıza pasını atarsa büyük tehlike yaratabilir'' diyerek başladık, ''madida vuruyor ve top ağlarda gol!'' diye bitirdik son dönemlere doğru mahalle maçlarımızı. 'en' sevdiğimiz futbolcunun adını sayıklayarak adım attığımız mahalle maçları şimdiki nesillerde ''tikky futbol'' oynayan ronaldinho'lar ile dolup taşar oldu. başka boyutlara taşınan futbolun ''saf'' zamanlarını gören son jenerasyon olmak canımı sıkıyor ciddi anlamda. bizler büyüdükçe futbol da büyüdü fakat büyüyen rekabetten ziyade futbolun endüstrisi oldu. ... kırdığı rekorun egale edilebilmesi için 115 sene geçen, stadları resmi futbol müzesi ve dünyanın en eski stadı olan preston north end'i her ne kadar hâlâ daha 30.000 ortalama kombine satsalar dahi iddia kuponları haricinde duyanımız, bilenimiz daha da kötüsü yad edenimiz yok. evinde oynadığı maçın gelirlerinin %60'ını almak yerine sırf güzel futbol adına o dönem için dünyanın en büyük stadyumuna sahip olmasına rağmen bu teklife karşı çıkıp ''stad gelirlerinin eşit dağıtılması'' önerisini sunan santiago bernabeu'nun emaneti şimdilerde endüstriye dönüşmüş futbolun gözbebeği, adeta simgesi. artık celtic-glasgow maçlarının galibi protestanlar ya da katolikler değil eskisi gibi. roma-lazio, liverpool-everton, genoa-sampdoria maçlarının galibi ''kesimler''den de ziyade cepteki para oluyor ... ... aynı orantıda endüstriye dönüşen futbol sağolsun kendisini o takıma ait hisseden taraftarlar kendilerini simgelediklerini inandıkları takımları ile birlikte tribünde mücadele edemiyor, ''birlikte'' olamıyorlar ki artık ait olduğun takıma koşmanın kriteri ''sevgi''den ziyade paraya dönüşür oldu. velhasıl zoruma gidiyor bi' kesimi, halkı temsil eden futbolun sermayenin bi' parçası olması. cebi dolu olanın hafta sonu eğlencesi olması. yeni nesillere bu şekilde aktarılıyor olması. takımlarını dünya kupasına gönderebilmek adına para toplayan kamerun halkından, kendi takımına iddia'da oynayarak para kazanan seyirciye dönüşen taraftar portresi. kadıköy'de galip geldiğimiz vakit ertesi gün ilk iş rakip takımlı olan en yakın arkadaşını aramaya koyulan ''bacaksız velet''in gözlerinde ki ''biz! kazandık'' kâr etmiyor artık ki, biz! olma durumu kalmadı. o bizim atkımızla yüreğimizi ısıttığımız kış günlerinde koşup gittiğimiz sevdamız reklam panolarına dönüştü artık. turkcell bi' yandan saldırıyor, bank asya bi' yandan. oyunlar yetmiyor, endüstri büyükdükçe kollara reklamlar, şortlara reklamlar. artık futbolda kazanan wm sistemi, çift ön libero falan değil. 3'e, 5'e, 2'ye de tenezzül edilmiyor artık. en çok zoruma gideni de artık futbolda kazanan ''hadi koçum, göreyim seni!'' değil. artık kazanan para, para, para!

... ve o sevdiğimiz, koştuğumuz futbolun kemikleri sızlıyor.

futbol ne olur evine dön
    Eğer Papa Fakirleri O Kadar Düşünüyorsa Önce Altın Kubbeleri Satışa Çıkarsın

Diego Armando Maradona

argentina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bizde millet tv'ye çıkmak için ''maç lig tv'de izlenir'' yazan pankartlarla şaklabanlık yapıyor italyada ise çoğu trunde yayıncı kurluşlara nefret kusuluyor

Eğer Papa Fakirleri O Kadar Düşünüyorsa Önce Altın Kubbeleri Satışa Çıkarsın

Diego Armando Maradona

Nereden
    İstanbul

Alıntı argentina Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ''rıza pasını atarsa büyük tehlike yaratabilir'' diyerek başladık, ''madida vuruyor ve top ağlarda gol!'' diye bitirdik son dönemlere doğru mahalle maçlarımızı. 'en' sevdiğimiz futbolcunun adını sayıklayarak adım attığımız mahalle maçları şimdiki nesillerde ''tikky futbol'' oynayan ronaldinho'lar ile dolup taşar oldu.
    Endüstriyel futbola ben de karşıyım ama küçüklüğümde futbol heyecanımı Rıza ve Madida'lar üzerinden değil, Şota'nın, Hami'nin, ve Soner'in isimleriyle dile getirdim. Eğer birinin yazısından alıntıysa ismini altına yazın lütfen, yok kendi yazınız ise beşiktaş forumundan şöyle boğaz manzaralı bir yer ayarlayalım size.

Endüstriyel futbola olduğu kadar "kopyala-yapıştır" kolaycılığına da karşıyım. Şu beşiktaşlıların aklınca sisteme başkaldırı havalarına da ayrı bir sinir oluyorum. Önce MİT mensubu Sn.Süleyman Seba, şimdi de "tüpçü" demirören, sistem kaşıtlığı bunun neresinde???
    BİLMEM ANLATABİLDİM Mİ?

OYılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Endüstriyel Futbola bende her zaman karşıyım derbiler artık anlamlarıyla değil oyuncuların değerleriyle karşılaştırıyor mesela Lazio-Roma , Celtic-Rangers gibi derbiler değerlerini yitirmek üzere kaç oyuncu ne kadar alıyor derbiler oyuncuların fiyatlarına göre karşılaştırılıyor her zaman ezilen takımın yanındayım eskilerden Chelsea-Millwall derbisi vardı filme bile konu olmuştur Millwall aynı zamanda West Ham'a da gıcıktır maçları olaylıdır (Futbol A.Ş) Millwall'ın adını çoğu kişi bilmiyor Endüstriyel futbol takımları eziyor Türkiye'de de örnekleri çok
    Konu OYılmaz tarafından (17.06.2009 Saat 15:36 ) değiştirilmiştir.
    Kazimişi gzas vorert

Nereden
    İstanbul

Alıntı OYılmaz61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Endüstriyel Futbola bende her zaman karşıyım derbiler artık anlamlarıyla değil oyuncuların değerleriyle karşılaştırıyor mesela Lazio-Roma , Celtic-Rangers gibi derbiler değerlerini yitirmek üzere kaç oyuncu ne kadar alıyor derbiler oyuncuların fiyatlarına göre karşılaştırılıyor her zaman ezilen takımın yanındayım eskilerden Chelsea-Millwall derbisi vardı filme bile konu olmuştur Millwall aynı zamanda West Ham'a da gıcıktır maçları olaylıdır (Futbol A.Ş) Millwall'ın adını çoğu kişi bilmiyor Endüstriyel futbol takımları eziyor Türkiye'de de örnekleri çok
    WEST HAM -Milwall olayını dün Tv8'de bir filmde izledim.

HOLİGANLAR'dı filmin adı

Nereden
    Asya Diğer

Bugün sabah NTV Spor'u seyrediyordum. Gol adında bir program var ve Güntekin Onay ve yanında diğer adlarını bilmediğim, birisi NTV Spor spikerlerinden, diğeri ise gene televizyon kanallarında özellikle Avrupa Futbolu hakkındaki engin bilgileri ile katıldığı programa değer katan birisi fakat adını bilmiyorum.

Neyse, bu üçlü Real Madrid ve yaptığı Ronaldo transferi hakkında konuşuyorlardı. Ronaldo tranferi etrafında İspanya futbolunu, endüstriyel futbolu, altyapıyı konuşuyorlardı.

Sonra Güntekin Onay başında geçen bir olayı anlattı. Bir gün Real Madrid'in bir maçını anlatmak için Madrid'e uçuyor ve sonra indikten sonra bir taksiye atlıyor. Taksici ile sohbet etmeye başlıyorlar. Taksici Güntekin Onay'a çok seneler önce Madrid tribünlerine her maça gittiğini fakat artık bilet fiyatlarının el yaktığını, hiçbir maça pahalı biletlerden dolayı gidemediklerini söylemiş. Artık tribünler Japon turistlere, pahalı turlara terk edilmiş. Taksicinin durumu aslında çok şeyi özetliyor.

Ali Yıldız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

@Alihan Ertürk

yeşiL Sokak hoLiganLarı ! Daha Önce Bende izLemiştim.

ezgi cubukcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa

Gunlerdir Livorno'yla ilgili bir iki kelam edecegim baslik ararken konuyu daha genel anlamda elen alan bir baslik gelmis bile

Livorno sehrine ve o sehirle ozdeslesmis dunyanin en asi futbol takimina karsi oldum olasi bir sempati beslemisimdir zaten... endustriyel futbola karsi en siradisi durusu sergileyen bu takim umarim bu sene 1. lige yukselir... son mac cok guzel olacak kacirmayin
    Futbol taraftardır!

Nereden
    Manisa

Standart Livorno Serie A'ya geri dondu!

SIAMO SEMPRE VIVI!

ANTIFASCISMO MILITANTE!

SIRVIO PUPPAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!
    Futbol taraftardır!

Berk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Türkiye'de Livorno sempatizanı adı altında birleşip site kurmuş olanların misyonları bellidir.Bunu siteye girip biraz incelerseniz görebilirsiniz.Tehlikeli sularda gezmesinler, fena boğulurlar..
    ''Belki hiç birşey yolunda gitmedi ama hiçbir şey de beni yolumdan etmedi." | ECG

ilhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Şampiyonluk böyle kutlanır
    Türkçe, Turkche olmasın! Dilimizi koruyalım! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde şapkam, dünyanın dört bir yanını geziyor ve stadyumlarda yalvarıyorum:
    “Tanrı rızası için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"İhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Nereden
    Manisa

Alıntı BerkTS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türkiye'de Livorno sempatizanı adı altında birleşip site kurmuş olanların misyonları bellidir.Bunu siteye girip biraz incelerseniz görebilirsiniz.Tehlikeli sularda gezmesinler, fena boğulurlar..
    Girip incelememe gerek yok neden bahsettigini cok iyi biliyorum fakat hic bir futbol takimi belli bir kesimin hegomonyasi altinda degildir!

O sebeple birilerine mal edip kendi hur irademle sevdigim bir takima sepmati duymaktan imtina edecek degilim,,,
    Futbol taraftardır!

Berk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı ezgi cubukcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Girip incelememe gerek yok neden bahsettigini cok iyi biliyorum fakat hic bir futbol takimi belli bir kesimin hegomonyasi altinda degildir!

O sebeple birilerine mal edip kendi hur irademle sevdigim bir takima sepmati duymaktan imtina edecek degilim,,,
    Sözüm zaten endüstriyel futbola karşı duruşları nedeniyle Livorno'yu tutanlara değil, başka işlerin peşinden koşanlara..
    ''Belki hiç birşey yolunda gitmedi ama hiçbir şey de beni yolumdan etmedi." | ECG

Murat GENEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı BerkTS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle Berk..Livorno'nun geri dönmesine çok sevindim birde St.Pauli'yi ölmeden Bundesliga'da görsem süper olacak
    Konu ilhan tarafından (22.06.2009 Saat 14:18 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)