Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sadri Þener çok kýzdý

alpozan61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum
    Yaþ
    31

Standart Sadri Þener çok kýzdý

Trabzon Belediye Meclisi'ne bugün katýlým saðlanmadýðý için Adýgüzel Fuarcýlýk'a ait ve atýl durumda bulunan bin 500 m2'lik fuar alanýnýn Trabzonspor'a devri gerçekleþmedi.

AK Partili ve CHP'li üyelerin bu konunun gündeme geleceði için meclis toplantýsýna katýlmadýðý öne sürülüyor. Trabzon Belediye Baþkaný Volkan Canalioðlu, baþkanlýðýnda gerçekleþtirilen toplantý Çarþamba gününe ertelendi.

AK Partili ve CHP'li meclis üyelerinin bu tutumuna çok sinirlenen Trabzonspor Baþkaný Sadri Þener, olay açýklamalarda bulundu.

Konuyla ilgili haber61'in Haber Müdürü Elif Çavuþ'la telefonda görüþen Trabzonspor Baþkaný Þadri Þener, yaptýðý açýklamada, “AK Parti'de CHP'de Trabzonspor'a darbe vurmuþtur. Þimdi öpüp baþlarýna koysunlar. Ne orayý istiyorum, ne Migros'u. Belediye Meclis üyeleri de bir daha bana üst kimlik müst kimlik demesinler.

Neden gitmiyorlar, meclis toplantýsýna. Toplantý yapmýþlar, bir daha ki döneme býrakmýþlar. Þevkimi kýrýyorlar. Seçimde 3 oy alabilmek için beni kýrýyorlar. Ben daha lüzumluyum diye düþünüyorum öbürlerinden. Bordo-mavi atkýyý vuruyorlar sýrtlarýna çýkýyorlar kürsüye. E ben nasýl Trabzonspor'u ayakta tutacaðým. O zaman ben bu olayý bana karþý bir isteksizlik olarak algýlýyorum. Trabzonspor'u herkes görsel olarak seviyor. Maddi olarak sevmiyor. Önce kendi menfaatleri sonra Trabzonspor. 'Bana dokunmayacaksýnýz ama Trabzonspor'u çok seviyorum' cümle bu dimi. Çimento fabrikasýna dokunmayacaksýnýz ama ben Trabzonspor'u çok seviyorum. Migros'un bakkallarýna dokunmayacaksýnýz ama ben Trabzonspor'u çok seviyorum.

Ben onlarý zannettimki Trabzonsporlular meðer kenardan Trabzonsporluymuþlar. Biz de burada deli gibi uðraþýyoruz, Trabzonspor'u þampiyon yapmak için.
    Ben Trabzonspor Kulübü olarak ayda 100 milyar esnafa para ödüyorum. Benim gelirlerime neden mani oluyorlar. 61. dakikada kolbastý oyna. Onu çok seviyoruz. Çünkü o bedava.
    Sevgi yetmiyor. Yani statda üst kimlik, maddiyata gelince yok. O zaman buna uygun bir adam bulurlar seçerler giderler” ifadelerini kullandý” dedi.

ilgili haber:

Trabzon Belediye Baþkaný Volkan Canalioðlu baþkanlýðýnda gerçekleþen, Trabzon Belediye Meclisi'nin son meclis toplantýsýnýn ilk oturumuna AK Partili Meclis üyeleri katýlmazken, CHP'li meclis üyelerinden de katýlmayanlar oldu. 16 olan çoðunluk saðlanamadý.

Trabzon Belediye Baþkaný Volkan Canalioðlu, “Öncelikle 2009 Mart seçimlerine az bir süre kala Trabzon Meclisinin Mart ayý olaðan toplantýsýna arkadaþlarýmýzý davet ettik. Ama bu ilk gün ki toplantýda arkadaþlarýmýzýn katýlmadýðýný gördük. Ýzinli bilgileri de bize ulaþmadý. Katýlan arkadaþlarýmýz var ama yeterli çoðunluðumuz olmadýðýndan yasa gereði 3 gün içerisinde tekrar toplanmamýz gerekiyor. Bunun için Çarþamba günü toplanacaðýz” dedi.

Belediye Meclisinin Mart ayý toplantýsýnýn ilk oturumunda Trabzon Belediye Baþkaný Volkan Canalioðlu, Adýgüzel Fuarcýlýk'a ait ve atýl durumda bulunan bin 500 m2'lik fuar alanýnýn Trabzonspor'a devri ile bu alanýn uzatýlmasý maddesini gündeme getirdi.

Meclis toplantýsýna katýlým saðlayan Esnaf ve Sanatkarlar Odasý Baþkaný Halil Ýbrahim Kalfaoðlu, Belediye Meclis Üyesi, Trabzonspor Mali Saymaný Mahmut Aksu da konuyla ilgili fikirlerini açýkladý.
    Trabzon Belediye Baþkaný Volkan Canalioðlu, Trabzonspor'un Fuar Alaný'ný devir almasýnda bir sakýnca olmadýðýný ancak iþleyiþ olarak Trabzon esnafýnýn zarara uðramamasýna dikkat edilmesinin altýný çizdi.
    Canalioðlu yaptýðý konuþmada, "
    Bugün ki gündemimizde iki konu vardý. Sahilde bulunan Ýpekyolu Fuar Alaný'nýn Trabzonsporla, Adýgüzel Fuarcýlýk arasýnda yapýlan sözleþme gereði devir süresinin uzatýlmasý ve daha önce bize baþvurulan sokaklara ad verilmesi konusunda yalnýzca Temel Barutçu isminin muhtarlýðýn yapmýþ olduðu baþvuru ile ilgili bir gündem maddemiz vardý.

Burada bilindiði gibi Trabzonspor'umuz her kesim tarafýndan desteklenen bir spor kulübümüz. Elbetteki Trabzonspor'umuzun baþarýya gitmesi Trabzon'a her þekilde katký saðlamaktadýr. Umuyoruz ki Trabzonspor'umuzu þampiyonluða ulaþtýracaðýz.
    Trabzonspor'un gelir getirici kaynaklarýný arttýrma noktasýnda yönetim yoðun bir çalýþma içerisinde. Bu çalýþmalardan bir tanesi de Adýgüzel Fuarcýlýðýn bulunduðu alandaki Ýpekyolu Fuar alanýnýn kendilerini devri konusu. Adýgüzel Fuarcýlýkla ilgili anlaþmayý yaptýlar. Tüzük buna müsait. Encümenden de bu devir uygun görüldü. Ancak þuanda Adýgüzel Fuarcýlýðýn bulunduðu alan 1 yýl sonra süresi doluyor. O yerin Trabzon Belediye'sine devri için Karayollarý ile protokol yaptýk. Maliye Bakanlýðý'ndan geliþ süresi bu ayýn sonuna rastladýðý için bu konuyu bugün gündeme aldýk. Trabzon Belediye Meclisi'nin karar vermesi gerekiyordu ama toplanamadýk. Bunun bir diðer boyutu da encümenin aldýðý karar gereði belli bir kira alýyoruz. Ayda Bin 600 TL. Burada endiþemiz þuydu, TS ile þunu konuþtuk; Bu kent Trabzonspor'un, bu devri yaparken dengeli bir þekilde hem esnafýmýz maðdur olmayacak, ayný zamanda TS'ye gelir getirici unsurlar ortaya koyalým. Bu konuda þuan burada olan Mahmut Aksu'da çok olumlu düþündüler. Esnafýmýz zor durumda, onlarý zora sokacak bir düþünce içerisinde olmamýz mümkün deðil. Ancak burada yapýlacak olan çalýþmada esnafýmýza zarar getirmeyecek þekilde onlarý maðdur etmeyecek þekilde olmasý lazým.
    Burada olan hiçbir arkadaþýmýz Trabzonspor'a karþý deðildir. Herkes elinden gelen imkanlarý saðlýyor. Ama bunu yaparken de Trabzonspor'da bu þehrin esnafýný maðdur etmeyecek durumda bunu deðerlendireceðini hep beraber biliyoruz. Bu konuda þüphem yok.
    Bugün arkadaþlarýmýzýn neden gelmediðini bilemiyorum. Daha önce gündemi bildiriyorduk, arkadaþlar geliyordu. Ama biz bugün son toplantýmýz gibi düþündüðümüzden belediye meclisimizde 5 yýl görev yapan arkadaþlarýmýza belediye baþkanlýðý olarak birer teþekkür plaketi hazýrlamýþtýk. Sanýyorum 3 gün sonra arkadaþlarýmýz katýlým saðlayacaktýr.
    Bu konuyu da yasal olarak gündeme getirmek zorundaydýk.
    Trabzonspor Adýgüzel Fuarcýlýkla anlaþmýþ, bunu da meclise getirmek en doðal hakkýmýzdýr" ifadelerini kullandý.

30 YIL BÝZÝ ENDÝÞELENDÝRÝR

Trabzon Esnaf Odasý Baþkaný Halil Ýbrahim Kalfaoðlu, konuyla ilgili yaptýðý konuþmada, “Trabzonspor'u hepimiz seviyoruz. Fakat bizim endiþemiz bu fuar alanýnýn alýþveriþ merkezi haline dönüþtürülmesidir. Trabzonspor'u seviyorsak da illaki 20 sene 30 senelik sözleþmeler çok sevginin muhabbetin göstergesi deðildir. 2 sene verirsin. Niçin 30 sene?. Sahili düþünmemiz gerekiyor. Burada Trabzonspor'a karþý olumsuz, tutum ve davranýþýmýz yok. Ancak 2-3 yýl olabilir. Ama 20-30 yýl bizi endiþelendirir. Ýnþallah bu doðrultuda kararlar alýnýrsa görüþler olursa daha saðlýklý olursa biz de mücadelemizi sürdürürüz” dedi.

ESNAFIMIZLA DA BÝR OLUÞUM HALÝNE GÝREBÝLÝRÝZ
    Mahmut Aksu ise konuyla ilgili yaptýðý açýklamada esnafýn durumunun farkýnda olduklarýný ifade ederek esnafla da bir oluþum içerisine girebileceklerini söyledi. Aksu konuþmalarýný þöyle sürdürdü; “Trabzonspor esnafý karþýsýna alarak hiçbir oluþum içinde olmaz. Burayý biz daha önceden encümende çalýþtýðýmýz zaman Adýgüzel Fuarcýlýk'tan belirli bir paraya alacaktýk. Geliþen þartlarda TS Adýgüzel Fuarcýlýk'la masaya oturmuþtur. Bu süreç olayýn meclise gelmesiyle devam etmiþtir. Esnafýmýz haklýdýr. Yarýþmacý bir kimliðe bürünen Trabzonspor'umuzu daha iyi þekilde iyi bir yere getirmek için gelir getirici önlemler içerisinde deðerlendirmeye çalýþtýk. Biz esnafýmýza hak veriyoruz. Biz burayý alýrsak esnafýmýzla da burayý deðerlendirebiliriz. Sayýn Kalfaoðlu'nun yanlýþ anlamalarýna gerek yok” dedi.

Konu alpozan61 tarafýndan (02.03.2009 Saat 21:49 ) deðiþtirilmiþtir.

Mustafa Calik - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

bir haberin yüzünden baslik acilmaz.

sadri sener üzerine haberleri buraya koyabilirsin: http://forum.bordomavi.net/showthrea...52#post2018352

yada haber basligina: http://forum.bordomavi.net/showthrea...74#post2018074

magicyattara - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Trabzonspor oraya neden talip oldu acaba?

Bilen var mý?
    Herkese Merhaba

Selman - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Arkadaþlar ilgili baþlýklardan devam edelim lütfen..Konu bütünlüðü bizim için çok önemli.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)