Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Naklen yayin gelir dagilimi

Yönetim Kurulu Mollasalihoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Murat Özaydinli anadolu takimlarina yaranmak için müthis(!) açiklamalarda bulundu.ne kadar da fesatiz biz de bu takimlari yanina çekmek için yapti sandik.

be haysiyetsiz havuzdan aldigi parayi begenmeyip kaç zamandir çikariz diye tehdit eden kim diye sormazlar mi adam(!)a??

My - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın

Hikaye. Hemen hemen her takimdan fenere elestiri oklari geliyor. Maksat tamamen Anadolu takimlarini en azindan kendi yanina çekebilmek. Baska hiç bir sey diil. Zaten uygulamaya geçmeside neredeyse imkansiz gibi geliyor bana.

BDiler61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Anadolu takimlarina yalakalik yapiyorlar

Guests
    Ziyaretçi

özaydinli ne konusur bilmem ama naklen yayin gelir gelirleri çok önemli. almanya ligini her hafta takip ederim, süpriz sonuçlara nadiren rastlanir kimin kimi yenebilecegi bellidir, tesvik sike oldugunuda sanmiyorum. bugün gazetelerde ögrendim orada naklen yayin gelirleri ilk devre esit. 2. devrede ligdeki basarilarina göre dagitiliyormus. bizdede ayni durum olsa 1 takim ligdeki basari sirasina göre 3-5-7-10 trilyon para alicagindan 100 bin 200bin dolar için maç satmaz. bence bu sisteme geçilmeli, tabi federasyonun isine gelirse.

Beytullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

fenerbahçe anadolu kuluplerini arkasina almaya calisiyorum bu kadar basit iste

Nereden
    İstanbul

nasil salacak üzerimize milleti?tesvik verse sakat,yakalanirsa o kadar olaydan sonra hiçbir türlü kiviramaz.en güzel yolu bulmus aziz ve saz arkadaslari.paragöz cavcav,dogan vb sahsiyetler hep canli yayindaydi bugün.fenerbahçe bizi anladi cart curt vs.

ne kadar balik hafizali bi milletimiz var yahu!

Nereden
    Uzak Doğu

madem öyle istiyolar bizde destek verelim o zaman anlasilir kim dogru kim egri.Zaten bizim bundan zararimiz deil karimiz olur.gelirler dengelenince aradaki farklar daha da azalir....

Sefaenes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

insallah dogru olsa ama ben onlarin zamimiyetine inanmiyorum birden gündem degistirdiler eger gercekten istiyorlarsa biz trabzonspor olarak ona destek verelim Baskanimizda bu konuda adaletli dagitim olmasini istedi türkiyenin kalitesi en zayif dan baslar eger en zayif amatörce oynuyorsa türkiyenin kalitesidir demek zayif takimlar güclenirse türkiye kalkinir anadolu takimlari basarili olur türkiyede 3 takim degil 18 takim olur

fenerbahçe belki yalakalik yapiyor proje olsun lige

zevk gelir biraz

kelkitli29 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

valla bende isterim dagilimin esit olmasini. futbol cok daha gelisir ozaman.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    EmrahYalçınalp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Aslinda mantiksiz degil... Ama talep febe'den gelince insan bir kereden fazla düsünme ihtiyaci duyuyor... Pazarlama stratejesini kurup düzgün bir stat gelirine erisen, ve buna beyaz olmayan paralarin da destegiyle iyice güçlenmis bir ekonomileri var. Dolayisiyla ekonomik anlamda rakipleriyle arayi açmak istiyorlar. Febe Anadolu takimlarinin hayrina rüya görmez... Bu kadar çok düsünüyorlarsa verdikleri tesvik primleri teberru haline dönüstürüp resmi yoldan yapsinlar...

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

arkadaslar ! hepimiz yakin tarihte olan olaylari cok cabuk unutuoyruz!

futbol yayinlarinin ihalesi oldugunda ortaya komik bir durum cikmis ve uc buyuklerin yayin gelirlerinde dolar kuru farki nedeniyle bir alma gorulmustu! bu ozellikle fenerbahcenin gelirlerine yansimis ve fenerbahce havuzdan cikmaya kadar varan tehditler savurmustu! ancak sonunda durumu kabullenip verilen paraya razi olmuslardi!

simdi ligde son 6-7 haftaya girilmisken ve fnerbahcenin cok onemli maclari varken boyle bir aciklamanin nedenini cokta arastirmaya gerek yok diye dusunuyorum!

yapilan sadece gecmis yillara nazaran daha durustce bir ayak oyunudur! gecmis yillarda tesvikle ,tehditle elde edilmeye calisilan avantaj bu yil samimi olmayan ancak oldukca etkili olabilecek bir yontemle kazanilmaya calisiliyor!

bu aciklamanin zamanlamasi hem ligdeki kritik haftalar oncesi olmasi acisindan hemde ortada varolan istanbul anadolu tartismasinin gercektne kizistigi zamana denk gelmesi acisindan cok ilginc ve onemli diye dusunmekteyim! bu sadece aslinda olasi bir anadolu kulupleri birlesmesninde engellenmesi acisindan cok dikkate deger bir durum aslinda!bir tasla iki kus vurmak misali... aslinda gonul isterdiki bu aciklama baskan tarafindan fenerbahceye yoneltilen elestirilerle birlikte bizim tarafimizdna yapilsaydi! hem o zaman inanilirligi yuksek olur hemde gelecek yillar aciisindan anadolu kuluplerinin guclenmesinde oneli bir ayak teskil edebilirdi ve her zaman anadolunun agabeyisi olarak dusundugumuz trabzonsporunda gercekten agabeyligini gosterdigi bir firsat olabilirdi! bence her sey hisbirsey icin gec kalinmis degildir! yonetimin fenerbahcenin ortaa attigi bu samimi olmayan oneriyi yasama gecirmeye yonelik calismalar yapmasi ve aciklamalarda bulunmasi kacinilmaz gibi duruyor karsimizda! belki bu yeni durum bizim bir kac milyon dolar daha az gelir elde etmemize yol acacak ancak dier yandan bakildiginda, kendi ayaklari uzerinde durabilen birinci lig kulupleri bir yandan istanbulun uc buuyklerine karsi daha guclu duruma gelkern diger yandan maddi olarak daha guclu bir lig esit guc dagilimiyla isatnabul takimlari icin cekilmez hale gelebilir ve kis zamanda uc buyuklerden en az bir tanesi ortadan kalkar yada siradanlasarak anadolu kulupleriyle esit seviyeye iner...

zanoylu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop

Maksat gündem degistirip gergin olan su andaki ortamda sempatik görünmek....[img]smileys/smiley7.gif[/img]

GÜNDEM DEGISIR DEGISMESINE ANCAK EZIK ANADOLU KLÜPLERI YERLER BUNU SATARLAR KENDILERINI

Nereden
    İstanbul

hele celal dogan, ilhan cavcav.

haysiyetsizler tesvik konu olunca 4 büyük veriyo yayin geliri konu olunca trabzon niye çok aliyo.

tak kardesim yildizi formana al.ben tamaminin basariya göre dagitilmasini dogru bulmuyorum,kazanilan belli basarilarin güme gitmesi haksizlik olur.

Guests
    Ziyaretçi

Soruyorum Murat Özaydinliya ve Istanbul medyasina?

Simdiye kadar neredeydiniz?Daha düne kadar havuzdan aldigi paradan rahatsiz olan ve her firsatta havuzdan çikma tehditleri savuran siz degilmiydiniz?Ne degisti de simdi fikirleriniz degisti?

Ben size söyliyim.Kendinizi yanliz hissettiniz ve yandas aramaya basladiniz.Bunun için de simdiye kadar hiç belirtmediginiz fikirler attiniz ortaya.

Simdiye kadar neredeydiniz?Simdiye kadar neden bu düsüncelerinizi dile getirmediniz?Çünkü sizin amaciniz adaletin dagitilmasini saglamak ya da Anadolu klüplerini savunmak degil yandas bulmak.Ondan biz size ezik diyoruz düsündüklerinizi her zaman söyleyemediginiz için...

Naklen yayin gelirleridagitilirken takimlarin o güne kadar elde ettigi basarilar,, o günkü durumlari,seyirci kapasitesi ve potansiyeli gözönüne alinmali.Naklen yayin olayi sözkonusu oldugu zaman o naklen yayini yapacak olan kanalin da bu yayinlardan saglayacagi gelirleri sözkonusu.Ülkemizde de naklen yayin yapildigi zamanlarda naklen yayin yapan kanal en fazla izlenme oranlarini 4 büyük takimin maçlarindan elde eder.Kendisine en fazla reklam gelirini ve izlenme payini saglayan bu 4 büyük kulübe daha fazla para vermesi bence o kadar yadirganacak bir durum degil.Bizim aldigimiz parada gözü olan Anadolu takimlarina söyleyecek en önemli sözüm;geçmiste yasadigimiz sampiyonluklar ve taktigimiz yildiz bir yana,gidip bir kendi maçlarinin izlenme oranlarina baksinlar,bir de bizim maçlarimizin izlenme oranina baksinlar.

Fenerbahçe'nin su andaki istegi de tamamenkendisine cephe alan biz dahil üç kulübe karsi bir manevradir.Diger Anadolu takimlarindan da destek alacagi kesindir.Fenerliler su an gerek kadro yapisi gerekse ekonomik durum itibariyle kendilerinin önümüzdeki yillarda da zirveye oynayabilecek kapasitede olduklarini bildikleri için rahat rahat böyle bir fikri ortaya atabiliyor.Aslinda bu uygulamanin bize fazla bir olumsuz etkisi olacagini sanmiyorum.Bizim isimize bile gelebilir.Biz o duraklama ve gerileme dönemlerini atlattik.Artik uzun yillar bu kadro zirve mücadelesini çok rahat verebilir.Ama ekonomik olarak zor durumda olan GSve yeniden yapilanmaya gittigi için yarinlarinin ne olacagi meçhul olan BJK böyle bir riski kolay kolay göze alamaz.

Afkursun dursun arkadaslar it ürür kervan yürür.

Ömer SEVİNÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Slinda mantilkli ama bunlarin amaci farkli...

Yukarida yazmissiniz bu nedenle yazmaya gerek yok...

hakantpl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ordu

Yalakalikdan baska birsey degil iste

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)