Cafedegoygoy
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 31 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: Madem Bu Kadar Gller, O halde?..

Trabzonspor Kongre yesi

yelik tarihi
    08.06.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    49

Sevgili arkadaslar,
    fficeffice" />
    Bir baska Trabzonspor sitesinde, aykiri yazilariyla taninan bir forum yesi, ?Madem F.Bahe medyada ve baska yerlerde bu kadar gl, o zaman neden her sene sampiyon olmuyor?[/B]? anlamina gelecek enteresan bir soru sordu. Bu, zerinde dsnlmesi gereken bir soru.

Cevabi ise biraz derinlerde. F.Bahe?nin iki defa arka arkaya sampiyon oldugu en son 1974-1975 yillarinda grlmstr. Eger bu sene sampiyon olursa, bu ?30 yil sonra bir ilk[/B]? olacaktir. Yani F.Bahe?nin, sampiyon olmus diger kulp gibi, arka arkaya seri sampiyonluklari ya da ezici hakimiyet kurdugu muhtesem yillari yoktur. Bir sene sampiyon olur, ertesi sezon hayal kirikligina sebebiyet verir. F.Bahe taraftari, ?hep tatminsiz ama her zaman umutlu[/B]?dur, hep kulbnn diger kulplere ezici hakimiyet kuracagi gnlerin hayaliyle yasar. Bir trl basariya doymusluk duygusuyla tanisamamislardir bugne dek.

Bence bu durum bilinli olarak temin edilmekte, F.Bahe taraftari her daim byk hayallerin zlemi iinde birakilmakta ve fakat bu hayallerin hi de uzakta olmadigi izlenimi srekli empoze edilmekte, bu da adi geen taraftar kitlesinin her zaman byk bir pazar olarak kalmasini saglamaktadir. F.Bahe taraftarinin, kulbne maddi-manevi desteginin her zaman diger kulplerden fazla olmasinin sebebi burada yatmaktadir. Dikkat edilmisse, adi geen kulp, sampiyonluk yarisindan erken koptugu sezonlarda, derhal gazete sayfalarini ?bomba transferler[/B]? haberlerinin doldurmaya basladigi grlmstr. ?Bu sene basarili olamadik ama zarari yok, siz bizi seneye grn. Bizim bu futbolculari almak ve basarili olmak iin gerekli gcmz her zaman mevcuttur, endiselenmeyin ve kulbnz desteklemeye devam edin.[/B]? anlamina gelir bu haberler. Eh, insanoglu da inanmak istedigi habere daha kolay inanan bir yapiya sahip oldugu iin, adi geen kulbn taraftarlari kulplerine byk bir askla destek olmaya devam eder.

Bu pazarin srekli canli kalmasi iin, arada bir sampiyon olunmasi gerekmektedir. Her sene sampiyon olunsa, bu destek tavsayacaktir, doyuma ulasacaktir ve dolayisiyla ?pazar[/B]? cazibesini kaybedecektir. Hem bunun bir baska ve belki de daha nemli bir sakincasi mevcuttur, o da taraftarin ?sinir tesi basarilar[/B]? talebinde bulunmasi. Takdir edilecektir ki, bu da yle dahili basarilar kadar kolay elde edilememektedir, yurt iinde basari iin basvurulan metotlar disarida ise yaramamaktadir.

Sampiyonluklarin arasi fazla ailsa, bu sefer de taraftar huzursuz olacak, taskinliklara basvuracak ve belki daha da kts ?uyanacaktir[/B].? Bu sebepten dolayi da, F.Bahe?nin birka yil aradan sonra gelen sampiyonluklarindaki ?ayarlamalar[/B]? biraz telasli ve alelacele yapildigi iin, her zamankinden fazla gze batar, mizragin ucu uvalin agzindan iyice siritir. Egemen gler metodlarini gizleme geregini her zamankinden daha az duyarlar. nk pasta tehlikededir, nasil olsa sergilenen irkinlikler hafizasi olmayan bu toplum tarafindan gelecek sezon ?unutulacaktir[/B].? (Bkz, 1978, 1983 ve 1996 sampiyonluklari)

Bu denge politikasi behemehal devam etmelidir, yoksa her iki halkrda da, yani sik basarilarda da, seyrek basarilarda da bu muazzam kitle dagilma tehlikesiyle karsi karsiya kalacaktir. nk F.Bahe taraftarini kulbne baglayan aidiyet duygulari, diger byk kulp taraftarininkiler kadar gl ve anlamli degildir. Baska bir ifadeyle, G.Saray, Besiktas ve Trabzonspor taraftarlarinin kulplerine bagliliklarin anlamli gerekeleri vardir. Her biri bir degerler btnn temsil eder, bu da adi geen kulbn uzun yillar sampiyonluktan uzakta kalmalarina ragmen taraftar sayilarinin azalmamasinin sebebini aiklar.

Fakat gelgelelim, sokakta bir F.Baheli taraftara ?Neden F.Bahe?yi tutuyorsun?[/B]? diye bir soru sorulsa, buna verecegi cevap ya da cevaplar diger kulbn taraftarlari kadar anlamli olmayacaktir. Ne diyeceklerdir? Taraftari olduklari kulp, G.Saray gibi bir sinifi ya da kkl bir liseden neset eden bir camiayi temsil etmez, Besiktas gibi kendini ezilmis olarak kabul eden siradan insanlari hi temsil etmez? Trabzonspor gibi, bir blge ikisli olup da ?Anadolu?nun sesi, Istanbul Dkaligi?na baskaldiri[/B]? olmak iddiasinda bulunan bir kulp benzeri bir misyonla da hi ilgisi yoktur.

Bu kadar zayif aidiyet duygusu ya da duygulariyla bir arada bulunan bir kitlenin (ya da pazarin) birbirine kenetlenmesi, bahsi geen aidiyet kavraminin glenmesi ve anlamli kilinmasi iin, o camiaya ?dsmanlar[/B]? lazimdir. F.Bahe kimligi, ?zel ve ayricalikli[/B]? (!) bir kimliktir ve disaridaki ?siradan[/B]?lar, bu durumu ekememekte, her firsatta irkin saldirilarda bulunmaktadirlar. Kendi aleyhlerinde en ufak bir sz sylendiginde, en ufak bir sulamada bulunuldugunda asiri bir tepki gstermeleri, topyekn karsi taarruza gemeleri, bir paranoya hastasi gibi etraflarindaki (aslinda var olmayan) dsmanlara saldirmalari bu yzdendir. Son gnlerde olup bitenler bu anlatmaya alistigim duruma tipik bir rnek teskil etmektedir. Bu cmleden olarak, F.Bahe?nin Trabzonspor?a bazi konularda verdiklerini iddia ettikleri destekler (havuz konusu vs.) babalarinin hayrina degildir. Trabzonspor karsilarinda ciddi bir rakip olarak eksik olmamali ama fazla da olmamalidir.[/I] Kendilerine karsi Trabzonspor?dan herhangi bir satasma, saldiri tarzinda (bu onlarin degerlendirmesidir tabii) bir yaklasim belirirse o bahsini ettigimiz ?pazar[/B]?a ?Gryorsunuz degil mi, dsmanlarimiz var. O halde birlik olmaliyiz ki, onlarin hakkindan gelebilelim.[/B]? mealinde mesajlar verecek, o zayif aidiyet duygusunu glendirmeye alisacaklardir.

Durum kisaca bundan ibarettir.

Selam ve muhabbetle?

Bar - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    21.10.2004
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    30

at yarislarinda yap sikeni,

gel futbolcu al,

alt yapidan kadronda bir tek oyuncu yok,

ben byk kulbm de.

tam bi se diyodum ama kalsin.[img]smileys/smiley7.gif[/img]

Forumdan Uzaklatrlmtr Salih61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    12.07.2004
    Ya
    33

Fener ates olsa clm kadar yer yakar...[img]smileys/smiley7.gif[/img]

Saygilarimla...

Egemen - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    13.09.2004
    Nereden
    zmir
    Ya
    32

gecen aksam bu yzden arkadasla kavga ettim adama sen orumlusun ula niye feneri tutuyosun dedim. adam bana fener trkiye takimi bunu kabul edin diyo artik kafayi yedirtti bana. ama verecek cevaplari yok gercekten.

tigin - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    Ankara
    Ya
    38

Blent Abi yregine saglik.Dktrmssn yine.

Emorfo - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    stanbul

Blent abi ok nemli tesbitlerde bulundu...

Fenerbahe'yi Don Kisot'a benzetiyorum. Kendine kendine hayali dsmanlar retiyor, yasamini srdrmesi iin srekli atisma ortamina ihtiyaci olan bir kulp, komik bir kulp.... [img]smileys/smiley36.gif[/img]

Harun - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    Sakarya
    Ya
    37

Blent abi bir noktada sana katilmiyorum.Oda fenerlilerin st ste sampiyon olmamalarinin bir plan zerine kurulu olmasini savundugun nokta.Hi bir fenerli ezeli rakipleri drt yil st ste sampiyon olurken arkada kalip onlari alkislamak istemez ,hi bir fenerli rakiplerinin sampiyonluk sayisinda kendilerini gemesiniistemez,hi bir fenerli doyuma ulasmaz,nk fenerli acizdir,nk fenerli avrupa'da yakalayamadigi basariyi ,ulasamadigi hedefe ancak trkiye sper liginde yapacagi oyunlarla ulasmak ister ,nk fenerin gc sadece Trkiye sinirlari iinde kabul grr,ve bu fener byle bir firsatida rakiplerine kesinlikle vermek istemez.

#10 Fietra - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    28

ok degisik bir aidan bakmisin olaya Blent Abi eline saglik

Forumdan Uzaklatrlmtr
    yelik tarihi
    30.07.2004

Forumdaki gzel yazilarini zlemistik Blent abi,eline saglik,arayi bu kadar amasan daha da iyi olacak. Sahsim adina konusayim kendimi bir fenerbaheli taraftarin yerine koyuyorum.Bu takimin neyi ile vnebilirim diye dsnyorum.Her sezon takimlarinin adinin sike olaylarina karismasina mi,Istanbulspora verdikleri 600 milyarlik ekin ne anlama geldigine mi,100 milyon dolar civari para harcayip Avrupa kupalarinda her zaman Trk insanini rezil etmelerine mi ? bu sorular uzadika uzar ve cevaplari fener taraftarinca verilemez.

Simdi son zamanlarda fenere karsi getirilen sulamalara karsin, fenerinde Anadolu klplerini yanina alip gl olmak adina,szde Anadolu klplerinin rekabet gcn arttirmak iinve de glenen Anadolunun abisi olan Trabzonsporumuzun nn kesebilmek iin ortaya attiklari bir hikaye var.

Havuzdan tm Anadolu klplerinin diger klplerle esit para almasi ya da basari sirasina gre paranin dagitilmasini istediklerini sylyorlar.Ve kamuoyunda bunun nclgn kendilerinin yaptigi gibi bir izlenim yaratiyorlar.Bylece Anadolu klpleri de feneri destekleyecek,hem de transferde1.tercih olarakoyuncularini fenere peskes ekmelerine yardimci olunacak. Daha dne kadar yayin gelirlerinden az para aldiklarini syleyen bu camia,kendi zel T.Vsini kurarak malarini buradan yayinlamak istediklerini bir ok kez deklare etmislerdi. Simdi UEFA standartlarini saglamak iin Anadolu klplerinin ihtiya duydugu para zaten sadece havuzdan saglanabilirdi. Ve fedarasyonda bunun planini yapiyordu.Bu konudan haberi olan fener ynetimi akli sira kendilerine pay ikarmak iin,byle bi masal uydurup kamuoyunu etkilemeye alisiyorlar.

Tabii ki bir ok saf insanimiz buna inanabilir,ve fb yi bu konuda takdir edebilir.Yalniz havuzdan esit ya da basari sirasina gre para dagitilmasi artik bir zorunluluktur,fener istedigi iin olmayacak.Eger 2006 ya kadar tm takimlar UEFA normlarini yakalayamazlarsa,su anki mevcut hali ile ligde genlerbirligi ile Trabzonspor mcadele eder,digerleri sadece seyreder.Bu durumdan bile kurnazlik yapip kendilerini Anadolunun nn aan kulp gibi gstermeye alisan bu camiaya bu firsati vermemeliyiz.10 yildir altyapidan bir oyuncu ikaramayip,kara paralarini yabanci transferlere harcayip,Trk futboluna ne bir oyuncu ne de Avrupa'da ufak bir basari kazandiramamis olan bu camianin, Anadolu klplerini gerekten destekledigine kim nasil inanabilir?

Trabzonspor Kongre yesi

yelik tarihi
    08.06.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    49

Alnt Harun Nickli yeden Alnt
    Blent abi bir noktada sana katilmiyorum.Oda fenerlilerin st ste sampiyon olmamalarinin bir plan zerine kurulu olmasini savundugun nokta.Hi bir fenerli ezeli rakipleri drt yil st ste sampiyon olurken arkada kalip onlari alkislamak istemez ,hi bir fenerli rakiplerinin sampiyonluk sayisinda kendilerini gemesiniistemez,hi bir fenerli doyuma ulasmaz,nk fenerli acizdir,nk fenerli avrupa'da yakalayamadigi basariyi ,ulasamadigi hedefe ancak trkiye sper liginde yapacagi oyunlarla ulasmak ister ,nk fenerin gc sadece Trkiye sinirlari iinde kabul grr,ve bu fener byle bir firsatida rakiplerine kesinlikle vermek istemez.

Sevgili Harun, elbette istemezler rakiplerinin arka arkaya defalarca sampiyon olmalarini. Fakat onlar rakiplerinin byle bir basariyi yakalayacagini bastan bilmiyorlar ki... Onlar her sene "Biz size bu sene gsteririz gnnz" diye basliyorlar, ask ve sevk ile saha ii ve disinda kulplerini destekliyorlar. Sampiyonluk yarisindan kopmalari halinde de, o bahsini ettigim "bomba transfer" mansetleri patliyor ve "Olsun zarari yok, seneye..." psikolojisine kapiliyorlar. Bu byle srp gidiyor.

Eger 15-20 sene sampiyonluktan uzak kalsalar, nce kirip dkerler, sonra atesleri sner. Fakat o "pazar" meselesinden dolayi, bu kadar uzun bir ayriliga da "izin verilmez."

Onlarin arka arkaya bir ka yil sampiyon olmalari, daha vahim sonulara yol aabilir, taraftar bu sefer Avrupa'da basari isteyecektir nk. Iste o zaman da takke dsp kel grnecektir.

Insanoglu basariyi ok kolay kaniksar, ok abuk alisir ona. Geen yil gelen basari abuk unutulur, daha byg istenir. Odaha byg ise, yle kendinize zg yntemlerle gelmez...

Selam ve muhabbetle...

Alnt tigin Nickli yeden Alnt
    Blent Abi yregine saglik.Dktrmssn yine.

[img]smileys/smiley20.gif[/img]ok dogru tespit... febe'ninki yapay basari... devamliligi hibir zaman olmadi...Edited by: yattara11

bu arada yeri gelmisken konuyu dagitmadan febe taraftari ile birsey sylemek istiyorum:

febe taraftarinin futbol konusunda dsnme yetenegi 'sifir'dir... hep baskalarindan (zellikle medyadan) duyduklari seylere inanmak zorundadirlar... hep birilerinin (pek bilgili ! kse yazarlari gibi)kendilerine futbolu aiklamasina muhta kalirlar...

daum'dan memnun bir tanebilefebe taraftari bulamazsiniz nk daum'dan memnun bir tane bile kse yazari bulamazsiniz...

bir febe'liye 'sence febe iin hangi kadro daha uygun?' diye bir soru sorsaniz size verecegi cevap su sekilde olur... ' bilmem ne bilmem neseklinde oynarsa en iyisi olur, zaten bilmem kim bilmem kim de byle sylyor...'

demek istedigim sey su: byle bir taraftar kitlesini blent abi'nin anlattigi sekilde uyutmaktan daha kolay birsey yok...

Hnkar - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    13.02.2005
    Nereden
    zmir
    Ya
    35

abi yazin cok etkileyici ve ben ce tam anlamiyla cevrilen oyunlra isik tutmus

Allahima cok sukur trabzonlu ve trabzon sporluyum hic bir zaman boyle seylerle karsilasmayacagim ve 100 yilda sampiyon olmasak taraftarimiz asla azalmayacak.cok merak ediyorum istanbul ezikleri bizim gibi 21 sene sampiyon olmasalar hala arkalarin da boyle bi kitle olurmuydu

Trabzonspor Kongre yesi

My - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    09.06.2004
    Nereden
    Kocaeli
    Ya
    43

Blent Abi, eline saalik. Seni ok daha fazla buralarda grmek isteriz.

Dsncelerin gayet mantikli gelsede bu kadar byk bir senaryonun dndrlebilecei, srdrlebilecei, srekliliidsncesi beni biraz kuskuya dsryor. Aklima ilk gelen mesela tabiiki fenerin belli bir gc varbu tr oyunlarda ama GAY-se lerin de bundan asaa kalir yani yok. JimLASTIKileride buna katabiliriz. Bylemesine bir kurguya izin verirlermi, sessiz kalirlarmi bilemiyorum sahsen. Belkide bununda kendimce aiklamalarindan bitanesi ;her birinin bu tr dzenler zerine kurulmus olmasi, sonuta her birinin ikarlarinin akismasindan dolayi birbirlerine ses ikaramamalari, bundan ziyade daha ok birbirlerinin nn kesme-tam bir i (!) savas yasamalari.

Ayrica bir konu yillardir ilgimi eker ve her seferinde bu soruyu muhakkak sorarim. Neden bu takimi tutuyorsun. Bu konuyu tek takima indirgersek feneri tutanlarin ok byk bir blm hemen hemen ayni cevabi verir. Byk bir kulp olmasindan dolayi. Bu byklk kavramini syleyen kisiyle biraz tartismaya kalkarsaniz yine ok byk bir blmnde byklk kavraminin ikacaa iki yol var. Taraftar sayisi ve kesinlikle para. zellikle para kismi beni hayrete dsryor. Byk bir ogunluu orta direk ve dsk gelir dzeyli insanlardan kurulu bir memlekette insanlarin para karsisinda ki duruslari daha bi saalam, karakterliolmali diye dsnyorum. Paranin her seyi satin alamayacaini, en azindan zengin simarik ocuklari gibi benim param var, ben her seyi yaparim dsncesinin bu kadar prim yapmasi gerekten hayret ve zntverici. Bu ok adi, basit, seviyesiz ve karaktersizbir durus. Bunca zorluk ve zahmetlerle yoorulmus bir toplumun ferdi olaraktan bazi seylerin anlamlari daha farkli olmalidiye dsnyorum. Bi topic ailmisti neden fenerle Trabzonspor birbirinebu kadar zit diye, sanirim bir birine bu kadar iki zitfelsefenin temsilcilerinin bir biriyle atismasindan daha dogal ne olabilirki. Biriparanin, gcn ve etrafindaki zombilerin temsilcisi. Dieri ise tm bu dzene karsi bas kaldiranlarin, isyan edenlerin temsilcisi.

yelik tarihi
    25.02.2005

[img]smileys/smiley36.gif[/img]

shipbroker61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    29.05.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    45

Alnt Glge Oyunu Nickli yeden Alnt

Blent Abi, eline saalik. Seni ok daha fazla buralarda grmek isteriz.

Dsncelerin gayet mantikli gelsede bu kadar byk bir senaryonun dndrlebilecei, srdrlebilecei, srekliliidsncesi beni biraz kuskuya dsryor. Aklima ilk gelen mesela tabiiki fenerin belli bir gc varbu tr oyunlarda ama GAY-se lerin de bundan asaa kalir yani yok. JimLASTIKileride buna katabiliriz. Bylemesine bir kurguya izin verirlermi, sessiz kalirlarmi bilemiyorum sahsen. Belkide bununda kendimce aiklamalarindan bitanesi ;her birinin bu tr dzenler zerine kurulmus olmasi, sonuta her birinin ikarlarinin akismasindan dolayi birbirlerine ses ikaramamalari, bundan ziyade daha ok birbirlerinin nn kesme-tam bir i (!) savas yasamalari.

Ayrica bir konu yillardir ilgimi eker ve her seferinde bu soruyu muhakkak sorarim. Neden bu takimi tutuyorsun. Bu konuyu tek takima indirgersek feneri tutanlarin ok byk bir blm hemen hemen ayni cevabi verir. Byk bir kulp olmasindan dolayi. Bu byklk kavramini syleyen kisiyle biraz tartismaya kalkarsaniz yine ok byk bir blmnde byklk kavraminin ikacaa iki yol var. Taraftar sayisi ve kesinlikle para. zellikle para kismi beni hayrete dsryor. Byk bir ogunluu orta direk ve dsk gelir dzeyli insanlardan kurulu bir memlekette insanlarin para karsisinda ki duruslari daha bi saalam, karakterliolmali diye dsnyorum. Paranin her seyi satin alamayacaini, en azindan zengin simarik ocuklari gibi benim param var, ben her seyi yaparim dsncesinin bu kadar prim yapmasi gerekten hayret ve zntverici. Bu ok adi, basit, seviyesiz ve karaktersizbir durus. Bunca zorluk ve zahmetlerle yoorulmus bir toplumun ferdi olaraktan bazi seylerin anlamlari daha farkli olmalidiye dsnyorum. Bi topic ailmisti neden fenerle Trabzonspor birbirinebu kadar zit diye, sanirim bir birine bu kadar iki zitfelsefenin temsilcilerinin bir biriyle atismasindan daha dogal ne olabilirki. Biriparanin, gcn ve etrafindaki zombilerin temsilcisi. Dieri ise tm bu dzene karsi bas kaldiranlarin, isyan edenlerin temsilcisi.

Bulent Abi, gene tadi damagimizda kalan bir yazi. Eline, gonlune, yuregine saglik. Basit, gunluk kisir tartismalardan birisi gibi bir goruntusu olmasina ragmen, bu hafta Baskanimizin yaptigi cikisin genel anlamda profilini cizmen ve o bakis acisini bizle paylastigin icin tesekkurler.

Golge Oyunu anlattiklarina kisaca bir ksim insanimizin "guce tapma" duygusu diyebilir miyiz? Bu birazda insanlarin kendi dunyalarinda yasadiklari komplekslerden kaynaklaniyor diye dusunuyorum ben. Gercek hayatta sahip olamadiklari ve bu zihniyetler herhalde hayat boyunca sahip olamayacaklari seyler o insanlari boyle bir tercihe itiyor benim kanaatim.

Neyse lafi fazla uzatmayayimki konunun esasi dagilmasin.

Saygilar

Ynetim Kurulu Mollasaliholu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    03.07.2004
    Nereden
    stanbul

kesinlikle dogru bir tesbit.

adam okulda basarisizdir,kiz sever kiz onu sevmez,hali sahada baklava almaya mahkum olmustur ...bu liste byle uzar gider.

areyi ona ait olmayan ama onu tatmin edecek bir yerde arar,bir heyecan arar.

bulmustur ama kaybedenlerden oldugunun farkinda degildir.

zlmekten baska yapacak birsey yok...

Forumdan Uzaklatrlmtr
    yelik tarihi
    05.12.2004

tesekkr ederiz...

Harun - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    Sakarya
    Ya
    37

Blent abi anlatmak istedigimi biraz daha detayli bir sekilde aiklayabilirim.

1-Gerekten fener byle bir politika izlemis olsa,mutlak sartla ,futbolcularin ve teknik heyetinde byle bir girisimdenhaberi olmasi lazim.Buda nasil olur,baskan veya yneticilerden biri futbolculara yada teknik heyete ''biz geen sene sampiyon olduk bu sene olamayalim'' demasi lazim ki (sonuta sahaya ikip mai kazanan ve kaybeden futbolcularla ve onlara teknik bilgi veren heyettir)onlarda ona gre tavir alsin.
    2-Yukaridaki futbolcu ve teknik heyet disinda yine bu konuda bilgisi olmasi gereken diger bir kiside hakemdir.Evet yine bu politikanin devam edebilmesi iin fenerli baskanin veya yneticinin hakemlere gidip''biz geen sene sampiyon olduk bu sene olmamamiz lazim'' demeleri lazim yle degilmi?( Sonute hakem bir msabakanin neticesine byk lde etki edecek bir unsur)
    3-Yukarida saydigimfutbolcu ,teknik heyet ve hakem faktrnden baskayine bu politikanin yrmesi iin olmasi gereken diger bir unsurda rakip takimlardir.Fenerli baskan ve yneticiler rakip takima gidip ''Biz geen sene sampiyon olduk bu senede siz olun''diyebilirlermi?(sonuta ligde sadece fener yok )

Bu yukaridaki unsurlardan en az biri olmadan ,bahsedilen politikaninyrmesinin mmknati yoktur.Sayet bu unsurlardanbiri bu gidisata karistiysa yillardir sre gelen zaman diliminde mutlaka patlak vermesi gerekirdi.Sayet yukaridakiunsurlardisinda baska faktrler var diyorsaniz benimbuna maalesef aklim yatmaz.

ve size birazda istatiksel bilgi vereyim:
    Trkiye profesyonel 1. Futbol ligindeGalatasaray 5 kez,Besiktas 2 kez ,Tarbzonspor 2 kez,Fener bahe 2 kez st ste sampiyonluk yasamislardir.Sayet bu fener iin dsnlen politika bizim iin ve diger klpler iinde dsnlebilir ozaman.Edited by: Harun

Onur - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    24.09.2004
    Nereden
    Uzak Dou
    Ya
    31

abi tebrikler[img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]

kelkitli29 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    29.05.2004
    Nereden
    Almanya
    Ya
    31

nasil yani ? biz 3 kere olduk. az kalsin 6 kere oluyorduk.

zanoylu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    29.12.2004
    Nereden
    Sinop
    Ya
    42

ok yerinde bir tespit yregine saglik kardes[img]smileys/smiley32.gif[/img]

Harun abi biz '3' kez st ste sampiyon olduk...

nce 2 kere st ste sampiyon olduk... sonra 1 sezon olamadik... ondan sonra da yine 3 kere st ste sampiyon olduk... o aradaki bir sezonda ikinci olmasaydik 6 kere st ste sampiyon olacaktik... zaten febe iin sz konusu olan sey bir sene sampiyon olduktan sonra ertesi sene 'HSRAN'a ugramak...

biz lige iktik 10 senede 6 kez sampiyon olduk, ve ilk 2'den asagiya dsmedik... hsrana ugramadik...

yelik tarihi
    29.05.2004

Onlar ancak paralariyla sampiyon olurlar...

POYRAZ - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    18.10.2004
    Nereden
    Avrupa Dier

Kim F-B mi byk ?

Byk olan takim elalemin snnetsizinden 6 tane yemezdi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)