Sayfa 2 Toplam 12 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 ... SonuncuSonuncu
Toplam 289 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bernd Thijs

Alıntı CilginGenc Nickli Üyeden Alıntı
    TIYS diye okunuyor hatta Cnn ve kanalD muhabnirleride boyle telaffuz ettiler... bu sirad agitti bir havuç geldi bir havuç

Akin cnnturkdekiler mi daha iyi bilecek Thijs veya Belçikada yasan üyelerimiz mi? Bir sonraki degisime kadar okunusu Teys 'dir böyle biline.

Muhalif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay

Bir sonraki degisime kadar okunusu Teys 'dir böyle biline.
    [img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img]

helal serdar hocam[img]smileys/smiley32.gif[/img]

tsakrep61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı CilginGenc Nickli Üyeden Alıntı

simdi tam Trabzonlu oldu [img]smileys/smiley36.gif[/img]

bayagi acikmisa benzio..

Hüsmen Thijs ( Teys) [img]smileys/smiley36.gif[/img]

Nereden
    Manisa

Alıntı serdarhoca Nickli Üyeden Alıntı
    Hüsmen Thijs ( Teys) [img]smileys/smiley36.gif[/img]

abi nerden buluyon bu esprileri yaa [img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img]

Muhalif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay

her neyse.. agir oldugu yazildi degerlendirmede.. ama teknigi ve sutlari iyiymis.. hayirlisi.. hizli bir belçikali beklemiyordum zaten.. hizli belçikali futbolcu bulmak ezikbahçenin sl yi kazanma ihtimaliyle esittir tahminimce[img]smileys/smiley2.gif[/img]

Siz ne kadar telafuz yazarsaniz yazin onun adini H.Avni Aker tribünlerindeki o müthis mizah anlayisi olan taraftarlarimiz hemsehrilerimiz koyacak , diyalog muhtemelensöyle olacak:

- La hau yeni aldiklari adamin adi nedi he?
    - Hankisii?
    - La hau turunci kafali daa
    - Hee, la Tiiysda Tiiys
    - Tiiys?La Tirsiiiii

...vetelafuzu ya da nicki böylece belirlenmis olacak.[img]smileys/smiley2.gif[/img]

Hey gözünü seveyim nasil özledim o tribünleri o muhabbeti anlatamam, benim hemsehrim benim insanim bir baska. O dogal halleri, o dogal halleriylemeydana çikardiklari kendilerine özgü mizah anlayislarini hiçbirseye degismem.Çok özledim çooook...

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Kul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

adama bak ekmege nasil sarilmis sanki 40 gün ekmek yememis...

Harun-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı kadirsa_2000 Nickli Üyeden Alıntı

Siz ne kadar telafuz yazarsaniz yazin onun adini H.Avni Aker tribünlerindeki o müthis mizah anlayisi olan taraftarlarimiz hemsehrilerimiz koyacak , diyalog muhtemelensöyle olacak:

- Hankisii?
    - Hee, la Tiiysda Tiiys
    - Tiiys?La Tirsiiiii

...vetelafuzu ya da nicki böylece belirlenmis olacak.[img]smileys/smiley2.gif[/img]

Hey gözünü seveyim nasil özledim o tribünleri o muhabbeti anlatamam, benim hemsehrim benim insanim bir baska. O dogal halleri, o dogal halleriylemeydana çikardiklari kendilerine özgü mizah anlayislarini hiçbirseye degismem.Çok özledim çooook...

bendeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Üyelerimizden Shadow'un Genel'de Thijs için yazdigi ve beni umutlandiran yorumunu asagiya yapistiriyorum.

Su ana kadar aldigimiz tüm Belçikalilardan 2 gömlek üstün, defalarca Belçika Millî takimina seçilmis, avrupa futbolunu yakindan takib edenlerin tanidigi, saglam bir ortasaha oyuncusu, hücum yönü çok iyi.

Ingilizlerin 2003 yilinda yaptigi ilginç anketlerden birinde kendisi, "Hücuma en iyi çikan10 ortasahadan biri" seçilmisti.Geçen sezon belçika liginde gerçekten çok kritik gollere imza atti.Bu özelligi kimse tarafindan vurgulanmadi ama, bunu Türkiye Liginde de gösterecektir.

Nereden
    Trabzon

bugün ilk golünü atti, penaltidan...[img]smileys/smiley32.gif[/img]

Punisher-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Alıntı AvniAker Nickli Üyeden Alıntı
    bugün ilk golünü atti, penaltidan...[img]smileys/smiley32.gif[/img]

insallah geriside gelir

Trabzonspor Kongre Üyesi

Genel Koordinatör
    Çakır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Formamiz da yakisti [img]smileys/smiley32.gif[/img]

My - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın

Lem baya da ihtisamli duruyor he [img]smileys/smiley1.gif[/img]valla arkadaslar geçenlerde bizim firmaya Belçika' li geldi. Hemen adama yapistim çat pat alamancayla karisik sordum. Valla adamin telafuzu '' tiys '' di. Ve adam güçlü futbolcu olduunu, çaliskan olduunu anlatti. Çok ii futbolcu dedi tabe benim agazda kulaklara kadar [img]smileys/smiley4.gif[/img]

Nereden
    Trabzon

Alıntı Golge_Oyunu Nickli Üyeden Alıntı
    Lem baya da ihtisamli duruyor he [img]smileys/smiley1.gif[/img]valla arkadaslar geçenlerde bizim firmaya Belçika' li geldi. Hemen adama yapistim çat pat alamancayla karisik sordum. Valla adamin telafuzu '' tiys '' di. Ve adam güçlü futbolcu olduunu, çaliskan olduunu anlatti. Çok ii futbolcu dedi tabe benim agazda kulaklara kadar [img]smileys/smiley4.gif[/img]
    ,

isiniz gücünüz futbol haaaaaaaaaa [img]smileys/smiley36.gif[/img]

Alıntı Golge_Oyunu Nickli Üyeden Alıntı
    . Valla adamin telafuzu '' tiys '' di.

Haydaaaa, buyur burdan yak[img]smileys/smiley5.gif[/img]

murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

yav geredede size kendi agzindan soyletmedimmi, hala ne tartisiyorsunuz!! theys okunur okadar! nokta.

cemilsezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

ARkadasbu futbolcu hakkinda yorum yapacam ama ismini telafuz etmicem çönkü kimsenin kalmini kirmuiyim. arkadaslar bu adamin ahar oldunu duydum dohrumu bu adambukadar ekmek yerse kulüp iyice batti desenwe.

Nereden
    Avrupa Diğer

<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n">
    <T>
    <TR height="100%" UNABLE="&#111;n" width="100%">
    <TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">Arkadaslar bu adamin ismi thijs turkce okunusu teiys kisacasi belcikali ve hollandali yore dilini kullanan kasabalarda thijs olarakda telaffuz edilebiliyor kisacasi modern sehir diliyle adiTeiys oluyor bir ornek turkiyede yore diliyle hetice sehirde ve hatice diyoruzya! iste olay bu. sadece teiys derken aradaki i harfini fazla vurgulamadan soylemek lazim.saygilar</TD></TR>
    <TR UNABLE="&#111;n" hb_tag="1">
    <TD style="FONT-SIZE: 1pt" height=1 UNABLE="&#111;n">
    <DIV id=hotbar_promo></DIV></TD></TR></T></TABLE>

Arkadaslar tekrar hatirlatiyorum bosuna tartisiyorsunuuuuuuz...

Alıntı kadirsa_2000 Nickli Üyeden Alıntı

- Hankisii?
    - Hee, la Tiiysda Tiiys
    - Tiiys?La Tirsiiiii

[img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img]

zahido - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

ya arkadaslar onu bunu birakinda ergun ata hazirlik maçini degerlendirmesinde tjis i ayni somerse benzetti somers gibi agir davraniyomus ama teknigi iyiymis abi hüseyinde agir buadamda agir allah sonumuzu hayir eyleye

Nereden
    Trabzon

Alıntı zahido Nickli Üyeden Alıntı
    ya arkadaslar onu bunu birakinda ergun ata hazirlik maçini degerlendirmesinde tjis i ayni somerse benzetti somers gibi agir davraniyomus ama teknigi iyiymis abi hüseyinde agir buadamda agir allah sonumuzu hayir eyleye

ziya hoca 2 ayda onu süpermen eder [img]smileys/smiley32.gif[/img]

My - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın

Fanatik gazetesinde çikan röportaji arkadaslar;

Trabzonspor?un bu transfer mevsiminde renklerine katmayi gerçeklestirebildigi sadece iki oyuncudan biri olan Thijs?in, Belçika?daki futbol yasantisinin detaylarini, Trabzonspor?a gelis öyküsünü, yeni takimini, yeni arkadaslarini, yeni ortami ve gelecekle ilgili beklentilerini konustuk. Randevusuna sadakati ve sorularimiza verdigi net yanitlar, açikçasi pek de alisik olmadigimiz türden oldugu için, insan olarak ?Avrupali?nin iyisi? ile muhatap oldugumuzu daha isin basinda anladik. Iyi bir profesyonel üstelik çok da mütevazi. Ancak bu mütevaziliginin ardindaki iddiali kisiligini de saklamayi bir noktadan sonra beceremiyor. Örnegin, ?Gerede ve Almanya kamplarinda takimi büyük ölçüde tanidiniz, bu kadroya girip giremeyeceginiz konusunda kafanizda bir sekil olustu mu?? sorusunu, ?Ben iyi çalisirim, sonrasini hocam bilir? diye yanitliyor. Thijs, 5 yasinda futbola baslayip, 15 yasinda Standart Liege?e, 19 yasinda da Genk?e transfer oluyor. Sonrasinda Milli Takim yolu kendisine açiliyor. 14 kez çagrildigi Belçika Milli Takim formasini 5 kez giyiyor. Yilda 10 gol ortalamasiyla oynamis. Skoko ile sampiyon olduklari sezon 13 golü, 5 asisti var. Geçen sezon 9 gol atmis. Evli, 13 aylik kizi ve meslegine dogum için ara veren ögretmen esini önümüzdeki günlerde Trabzon?a getirtecek.
    Iste yasam öyküsünü kisaca özetlemeye çalistigimiz Belçikali oyuncunun sözleri:

Akil hocasi Skoko ve Somers
    ?Almanya?dan birkaç takimin teklifi de vardi. Ama bu arada Trabzonspor?un benimle ilgilendigini ögrendim. Trabzonspor?un daha önce sadece ismini biliyordum. Arastirdim, önce Skoko?ya sordum, Türkiye?yi çok övdü. Sonra Hans?i aradim. Ikisinin Trabzonspor?a gelisimde çok büyük etkileri oldu. Iyi ki gelmisim, dedikleri kadar varmis. Kisa sürede iyi arkadasliklar edindim. Karel bana çok yardimci oldu. Ayni zamanda kendisi oda arkadasim. Somers?in biraktigi 8 numarali formayi giyecegim.?

Yazin ayakkabi giyemiyor
    ?Yeni bir hocayla çalismaya baslayan futbolcular için bilinmezler çoktur. Ziya hoca hakkindaki ilk izlenimim, çalismayi çok seven, oyuncunun yaninda olan, her seyin iyisini yapmaya çalisan bir yapiya sahip oldugu. Ben de çalismayi severim. Ayagimda cilt sorunu var ve ayakkabi giyemiyorum. Her yaz bu sikintiyi yasarim. Bu durum çalismalarimi biraz aksatti ama iyiye gidiyor. Yakinda sorunum kalmayacak. Daha iyi çalisacagim. Hocanin antrenmanlari için Belçika?dakinden daha agir ya da hafif yorumunu yapamam. Sadece farkli diyebilirim. Ama iyi çalisiyoruz.?

Sampiyonlar Ligi heyecani
    ?Kadroyu antrenmanlarda tanidim. Çok net fikir sahibi olamadim. Bu kadroda direk oynayip oynayamamam konusunu hoca bilir. Ben iyi çalisirim. Profesyonelligin gereklerini yerine getiririm. Isim çalismak ve futbol oynamak bunu yaparim. Hoca oynatir ya da oynatmaz onun bilecegi bir durum. Buraya oturmaya gelmedigime göre hedefim direkt oynamak. Takimin kapasitesi hakkinda yorum yapamam. Daha iyi tanidikça, daha çok maç yaptikça, fikirlerim netlesir. O zaman ancak hedeflerim ve takimin hedefleri konusunda yorum yapma asamasina gelirim. Ancak Sampiyonlar Ligi?nde oynamak heyecan verici. Umarim ön elemeleri geçeriz.?

?Gökdeniz kadar hizli degilim?
    ?Agir bir oyuncu oldugum dogrultusundaki elestirileri haksiz buluyorum. Ayaklarimdaki sorunlar beni engelledi. Ama tabii ki, Gökdeniz kadar hizli degilim. Türkiye?nin en hizli oyuncusu olacagimi da iddia edemem. Ancak sunu söyleyebilirim ki, futbol sadece hiz degildir. Ben iki ayagimi da iyi kullanirim. Kondisyonum iyidir. Bunlar da benim artilarim. Hocamin hizim konusundaki, zamanla daha iyi olacagima yönelik tesbiti yerinde. Çünkü bana göre de hiz sorunum yok.?

yanlis hatirlamiyorsam uefanin sitesinde genkin sampiyonlar liginde attigi golun (sonck) pasini veren Thijs. Cok Güzel uzun bir pas atmis.

Nereden
    Trabzon

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)