Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 78 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Futbol Oyun Kurallarýnda Yapýlmasý Düþünülen Deðiþiklikler...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Badaloðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

Standart Futbol Oyun Kurallarýnda Yapýlmasý Düþünülen Deðiþiklikler...

Arkadaþlar, yanlýþ okumadýnýz.Futbol oyun kurallarýnda, saha içi ve saha dýþý bazý maddeler deðiþtirilecek.Kuzey Ýrlanda 28 Þubat'ta önemli bir toplantýya ev sahipliði yapacak. Kuzey Ýrlanda'da toplanacak olan futbol oyun kurallarýný belirleyen International Board (IFAB), 123. toplantýsýnda birçok önemli gündem maddesini tartýþacak, karara baðladýklarýyla futbol oyun kurallarý kitabýný adeta baþtan yazacak.

Gündemdeki önemli deðiþikliklerden bazýlarý þöyle:

* Günümüzde üç olan maksimum oyuncu deðiþikliði sayýsý, uzatmaya giden maçlarda dörde çýkacak.

* Kural kitabýndaki, "Devre arasý 15 dakikayý aþamaz" cümlesindeki süre 20 dakika olarak deðiþtirilecek.

TEKNÝK ALAN ÝHLALI KALKIYOR

* Türkiye'de de dördüncü hakemlerle teknik adamlarý sýk sýk karþý karþýya getiren teknik alan konusunda kural kitabýndaki metinde yer alan "Takýma taktiðini verdikten sonra yerine döner" ifadesi kaldýrýlacak. Böylece teknik direktörlerin sürekli kulübe dýþýnda ama teknik alanda bulunmalarý ihlal olmaktan çýkacak; uygunsuz bir davranýþta bulunmadýklarý sürece teknik alaný kullanabilmeleri saðlanacak.

* Kale arkalarýnda bulunmasý planlanan ilave yardýmcý hakemler de toplantýda karara baðlanacak.
    Böylece maçlar sahada görevli bir orta, dört yardýmcý hakemle yönetilecek.

* Sarý kart gören futbolculara günümüzde buz hokeyi veya hentbol gibi bazý spor dallarýnda uygulanan süre cezasý verilmesi de gündemde. Sarý kart gören, 5 veya 10 dakika takýmýný eksik býrakacak.
    TARAFTAR TARAF OLANDIR...TARAFTAR ALMAZ VERÝR!...

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr

* Sarý kart gören futbolculara günümüzde buz hokeyi veya hentbol gibi bazý spor dallarýnda uygulanan süre cezasý verilmesi de gündemde. Sarý kart gören, 5 veya 10 dakika takýmýný eksik býrakacak.

Bu cok sacma..

Diger Degisimler güzel ama.

Abi sana inaniyorum ama bunun Kaynagi nedir?

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Cengiz Çubukcu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    47

Son maddeyi çok önemsiyorum, futbolu güzelleþtirmek gol sayýsýný artýrmak için faul yapana ceza uygulamasý çok yerinde olur....

Kazým Uzunboy - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Son maddeyi bende beðenmedim, umarým yürürlüðe girmez.
    Yaþamak Direnmektir!

Nereden
    Aksaray

Question

Devre arasý 15 dakikayý aþamaz maddesi var ama ülkemizde bunun uygulandýðý konusunda ciddi tereddütlerim var .

Hamza Öztürk - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    38

bir iki ufak detailar degisiyor
    ama futbol hakkinda herseyi unutmamiz gerek oldugunu sanmiyorum
    yinede sagolasin

agasaro - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    45

Sistemler hep iyi niyetle deðiþtirilir, reforme edilirler ama nihayetinde onu insanlar kullanýrlar. Kötü niyetli ya da beceriksiz hakemlerin elinde bu gündemde olan kurallar bir silaha dönüþebilir. Herhalde futbolda mutlak bir adalet sonsuza kadar saðlanamayacak. Ama yine de iyimserim.
    Trabzon aþkýmýz çukurda biriken yaðmur suyu deðil ki güneþte kurusun; deniz misali buharlaþýp yaðmur misali akar Aðasar vadisinden tekrar aþaðý, olur kocaman kara bir deniz...

TAHSÝN 61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

Futbol'da bu kadar az kural varken beceremiyoruz mac yönetmeyi bu kurallarla çok daha zor..
    - Futbolcu : Hocam 10dk doldu bak 30 sanýye geçiyor gol yicez ayýptýr..
    - Hakem : 10 dk bekledin 2 dakika daha sabret
    6 üstü 1 Aþk

Evli Mutlu Huzurlu T&B

cerasus - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Alýntý headshot61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster

Bu cok sacma..

Diger Degisimler güzel ama.

Abi sana inaniyorum ama bunun Kaynagi nedir?
    Aynen katiliyorum.
    Futbol bir düzey, bir sistem oyunu, düsünsenize gs son macinda 6-7 sari kart felan yedi, zaten kaos icindeler, böyle komple kaosa sürüklenir bir takim. Yani sari kart olayi disinda diger önerileri bence cok yerinde olur.

Ümit Tekþan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    41

Mantýklý kurallar. Özellikle 1 orta 4 yardýmcý hakem konusu , olmasý gereken yönetim biçimi diye düþünüyorum.

Sarý Kart olayý biraz saçma , Çünkü bazý futbolcular oyun gereði taktik faul yapmak zorunda kalýyor. Dolayýsýyla bunun cezasýnýn 5-10 dakika takýmýný yalnýz býrakma olmasý aðýr bir ceza olur. Zaten ikinci sarý kartý gördüm oyundan tamamen atýlýyor.
    Konu Ümit Tekþan tarafýndan (12.02.2009 Saat 11:26 ) deðiþtirilmiþtir.
    TRABZONSPOR

Eski Nickim : Cripto

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    UðurB - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diðer
    Yaþ
    47

Sari kartla ilgili madde sacma geldi bana. zaten sari kart gostererek oyuncuyu yaptigi hatadan dolayi cezalandiriyorsun. Bir de kirmizi kart gorme olasiligi artiyor. Futbolun kora kor mucadele ruhuna aykiri. Bir de hakemlerin uzerindeki baskiyi arttiracak. Bence bu haric digerleri olabilir. Bir de kale arkasindaki hakemlerin sorumluluk alani ve yetkileri cok iyi belirlenmeli. Aksi takdirde yan cizgide bulunan hakemle verilebilecek celiskili kararlarda orta hakem cok zor durumda kalabilir.
    Istanbul'un eziklerine bir Istanbullu olarak "TRABZONSPORLUYUM" demenin gururunu her zaman yasadim, yasiyorum ve sonsuza dek yasayacagim...
    You'll Never Walk Alone...
    https://twitter.com/UgurBerkin

Dursun Kaplan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Türkiye'de uygulanýrsa bu ortalýk karýþýr.
    ~ Yüzümüzün yüreðimizle beraber gülümsediði an’ dýr mutluluk. ~

TheCrow - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Direðe vuran toplar gol sayýlsýn,açýk ara þampiyonuz...
    Yelkenimizdeki rüzgarý çaldýlar, yýlmadýk...

Muhammet - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Kart gören oyuncu takýmýný eksik býrakacak maddesini beðenmedim ben de. Ayrýca, sarý kartý görüp bir süre dýþarýda kalan oyuncu, süresi bittiðinde sarý kartý silinmiþ bir þekilde mi sahada bulunacak?

Ayrýca bunun Türkiye'de uygulandýðýný düþünsenize. Takýmlara birer malzeme daha. Hakemlere de tabi. Biri sarý kart görse, dýþarý çýksa, o takým baþlar sesini yükseltmeye.

Diðer maddeleri beðendim.
    A Revolution without dancing is a Revolution not worth having.

Travelair - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Bence son madde süper. Ama Türkiye'de herþeyin cýlký çýkartýldýðý gibi bunda da çýkartýlabilir. Neden süper diyorum? Çünkü artýk "Joga Bonito" (Güzel futbol) daha öne çýkacak. Futbolcular faullerle oyunu durdururken bir kez daha düþünecek.

Tabi bizim hakemlerle 5 dakikada 5 kiþiye 5 dakika ceza aldýrýp 11'e 6 da oynatabilirler
    Türkiye'nin zencileri Trabzon'dan çýkar----------------------------------BUGÜN
    Trabzonspor þükretmedikçe þampiyon olamaz---------------------------TRABZONSPOR
    Tüketirsen azalýr, üretirsen çoðalýr--------------------------------------ÝÇÝN
    Arslanýn sýrtlaný çok olur-----------------------------------------------NE YAPTIN?

Muhammet - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alýntý Travelair Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bence son madde süper. Ama Türkiye'de herþeyin cýlký çýkartýldýðý gibi bunda da çýkartýlabilir. Neden süper diyorum? Çünkü artýk "Joga Bonito" (Güzel futbol) daha öne çýkacak. Futbolcular faullerle oyunu durdururken bir kez daha düþünecek.

Tabi bizim hakemlerle 5 dakikada 5 kiþiye 5 dakika ceza aldýrýp 11'e 6 da oynatabilirler
    A a, evet. Ben bu kýsmý düþünemedim. Haklýsýnýz vallahi.
    A Revolution without dancing is a Revolution not worth having.

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Yalnýz son madde, ani ataða çýkan takýmý faulle durduran bizim takýma pek yaramaz.

Nereden
    Trabzon

Saçma sapan iþler bunlar

Taçlarýn ayakla kullanýlmasý deðiþikliði gibi fos çýkacak

Emo91 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    33

yeni kurallar bence cok sacma, hic hosuma gitmedi!

dogudugumdan beri futbola asigim ve 17 yillik aliskanligi bozucak seyler bunlar.

takdir ettigim tek nokta var oda kale arkasindaki olan yardimci hakem olayi!

yok 15 dakikalik devre arasi 20 dakika olucakmis da bilmem neler.... bunlar hava civa!

ayrica sari kart gören oyuncu oyunu terk etmesi sacma!
    gördügü sari kart basina para cezasi verilebilir mesala, ama bu kisilerin düsündügü gibi bir kural futbolu negativ etkileyecek!
    En büyük TS

Nereden
    Aksaray

Wink

Alýntý Uzunoðlu Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Saçma sapan iþler bunlar
    Altýna imzamý atarým .

Nereden
    Ýstanbul

degiþiklik güzel olmaz futbol böyle güzel
    I am titanium

kemaLAZ61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diðer

Eger bu kural yerine getirilirse artik macdan sonra hakemleri 3-4 saat degil 10 saat tartisiriz heralde...
    .

Nereden
    Trabzon

Maksat güzel futbolsa kalecilerin elle oynamalarý yasaklansýn, ofsayt kalksýn, takýmlar 7 kiþi çýksýn sahaya, saha boyutlarý küçülsün....

Bu saçmalýklar silsilesi uzatýlabilir

Mayls - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    33

Hiçbiri futbola gerçekten gözle görülür bir güzellik katmaz bence.

En saçma bulduðum devre aralarýnýn 20 dakika olmasý. Ben de amatör futbol oynadým. Tabiki profesyonellerde öyle deðildir ama biz 45 dakika koþtuktan sonra 10 dakika devre yapardýk ve tekrar kalktýðýmýzda her yerimiz aðýrmaya baþlardý ve ikinci yarýnýn ilk 10 dakikasý doðru dürüst hareket edemezdik. 20 dakika çok fazla bence.
    Trabzonspor HES yapma, kendi kalene gol atma!
    Karadeniz'e Özgürlük!

Engin Türkyýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

beþiktaþ Trabzonspor maçýný istanbulda cafede ýzleycek olanlar lutfen forumun organýzasyon bolumunde bmn olarak kadýkoydeyýz sayfasýnda lýsteye dahýl olsunlar
    Hastikoz

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)