Toplam 22 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 22 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Cesc Fabregas | Arsenal FC

Mayls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Standart Cesc Fabregas | Arsenal FC

Böyle bir başlığın olmadığını fark ettim. Sanırım bu şeref bana bırakılmış

Cesc Fabregas

Tam adıyla Francesc Fabregas Soler 4 Mayıs 1987 günü Arenys de Mar (Katalunya/İspanya)'da dünyaya geldi.

Fabregas futbola Barcelona'nın altyapısında başladı. İspanya ve Portekiz'deki deyimiyle Volante (serbest orta saha, genelde defansif) olarak görev yapan Cesc Barcelona altyapısında her sezonu ortalama 25 golle bitirirdi.

İleride Barcelona'nın A takımında forma şansı bulamayacağını düşünen Fabregas bu nedenle Arsenal'in transfer teklifine olumlu yaklaştı ve 11 Eylül 2003 günü Londra'da Arsenalli oldu. Başlarda İngiltere'deki yaşama ayak uyduramasa da özellikle takım arkadaşı Senderos'un yardımıyla bu sorununu kısa sürede atlattı. Gilberto Silva ve Patrick Vieira'yı örnek alan genç oyuncu ilk kez daha 16 yaşındayken 28 Ekim 2003 günü Rotherham United'a karşı Carling Cup maçında forma giyerek Arsenal taraftarlarının huzuruna çıktı.

Fabregas Arsenal'in A takımında forma giymiş olan en genç futbolcu (16 yaş, 117 gün) olma özelliğini hala taşıyor.

Aynı Rotherham maçının penaltı atışlarında ilk golüyle buluşan Fabregas daha sonra yine bir Carling Cup maçında Wolverhampton'a karşı ilk „gerçek“ golünü atarak Arsenal tarihinin en genç golcüsü oldu. Ancak 2003/04 sezonunda Lig maçı oynamadı ve dolayısıyla Arsenal'in son Premier Lig şampiyonluğunda pay sahibi de olamadı.

2004/05 sezonunda ilk kez Carlin Cup dışında bir resmi maça çıktı İspanyol yıldız adayı. Önce Vieira'nın sakatlığından dolayı Community Shield'de Manchester United'a karşı forma giydi, ardından Premier Lig'in ilk 4 maçında da görev aldı ve BBC yorumcularına göre formasının hakkını verdi. Premier Lig'de oynadığı ikinci maçta Blackburn'e karşı gol atarak Arsenal'in Lig'de gol atan en genç oyuncusu olmayı da başardı.

Edu ve Gilberto Silva'nın sakatlıkları Fabregas'a daha çok forma şansı verdi. Rosenborg'la oynanan Şampiyonlar Ligi maçında da gol atan Katalan futbolcu bu golle Şampiyonlar Ligi tarihinin de en genç 2. golcüsü oldu. 2004/05 sezonu FA Cup'ı kazanarak bitirdi.
    Vieira'nın Juventus'a gidişiyle ilk 11'deki yerini garantileyen yıldız oyuncu Vieira'nın 4 numarasıyla 2005/06 sezonunda 49 maça çıktı. ESPN yorumcularına göre çok büyük bir sorumluluk alan Fabregas'ın Vieira'nın yokluğunu doldurup dolduramayacağı merak konusuydu. Fiziksel açıdan Vieira'nın eksikliğini hissettiren Cesc eleştirilere ve endişelere aldırmadan kendi tarzını geliştirdi. Özellikle Şampiyonlar Liginde Real Madrid'e ve Juventus'a karşı gösterdiği performansla eleştirmenlerden tam not aldı. Şampiyonlar Liginde ekibiyle finale kadar çıkmayı başarsa da eski takımı Barcelon'ya 2:1 yenilerek sezonu kupasız kapattı. Buna rağmen performansıyla İspanya Milli Takım Teknik Direktörü Luis Aragones'in gözüne girmeyi başarmıştı. 1 Mart 2006 günü Fildişisahili'yle oynanan hazırlık maçında son 70 yılın en genç Milli futbolcusu olmuştu Fabregas.
    2006 sezonu bittiğinde ise Dünya Kupası için teknik direktör Aragones tarafından Almanya'ya götürüldü. 4 maçın ilk ikisinde sonradan oyuna girdi, Suudi Arabistan ve Fransa maçlarında ise ilk 11'de forma şansı buldu.

Özellikle Şampiyonlar Ligindeki ani çıkışıyla sezon sonunda hakkında bir çok transfer dedikodusu çıkmıştı. Real Madridli yöneticiler devam eden sözleşmeye rağmen Fabregas'ı almayı düşündüklerini açıkladıklarında Arsenal menejeri Wenger Fabregas'la tekrar masaya oturdu ve devam eden 6 yıllık sözleşmeyi 2 yıl daha uzattı.

2006/07 sezonunda Arsenal kadrosu içinde kilit oyuncu olmaya başladı. Takım yavaş yavaş Fabregas'ın etrafında şekilleniyordu. 2007/08 sezonunda 2. Başkan David Dein'in istifası ve Thierry Henry'nin transferi sonrası menejer Wenger'in geleceği tartışılmaya başlanmıştı. Ancak özellikle Fabregas'ın üstün performansıyla sezona harika bir şekilde başladı Gunners. Ancak başladığı gibi devam etmeyen sezonda Arsenal ancak Şampiyonlar Ligi bileti alabilmişti.

2008 Avrupa Şampiyonasında başlarda yedek kalmasına rağmen aldığı sürelerde Aragones'in güvenini kazandı ve Villa sakatlandığında ilk 11'de yerini buldu. Finalde Almanya'yı yenerek Avrupa Şampiyonu oldu.

2008/09 sezonuna istikrarsız başlayan Arsenal'de Gallas'ın Fabregas'ı eleştirmesi üzerine Fransız yıldızdan alınan kaptanlık Fabregas'a verildi. Fabregas Arsenal tarihinin en genç 2. kaptanı oldu.

Aslında Carling Cup ve Reserve Takım aracılığıyla yavaş yavaş A takıma alınması düşünülen Fabregas Edu, Gilberto Silva ve Vieira'nın sakatlıkları sayesinde inanılmaz hızlı şekilde A takıma yükseldi ve kısa sürede kalıcı bir alternatif oldu. Özellikle milimetrelik paslarıyla futbol severlerin aklına adını kazıdı. Henry'nin gidişiyle takım içindeki önemi de arttı. Yaratıcılığı, oyun zekası ve takım oyunuyla takımın lideri olmayı başardı.

Vieira'nın Arsenal'de olduğu sürede kendisi için bir örnek ve bir öğretmen olduğunu söyleyen Katalan yıldız oyun tarzı olarak Josep Guardiola'yı örnek aldığını açıkladı.

Geçmişte Arsenal'in ortasahasında görev alan kilit oyunculardan farkı tekniğini ön planda tutması ve agresifliğinin neredeyse olmaması. Bu nedenle bir çok eleştirilere de mağruz kaldı. Eski takım arkadaşı Ashley Cole otobiyografisinde Fabregas'tan „unproven featherweight“ olarak bahsetti.
    Trabzonspor HES yapma, kendi kalene gol atma!
    Karadeniz'e Özgürlük!

Trabzonspor Kongre Üyesi Özge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Tam bu başlığı açsa açsa Selim açar diyordum ki zaten sen açmışsınİyi oyuncu Fabregas severim
    -1461 TRABZON-

Nereden
    Almanya

Karadeniz'e Özgürlük!

Mustafa Önal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

yaklaşık 5-6 yıl önce futbol mondial programında izlemiştim bu uşağı. elinde pep guardiolanın imzalı forması vardı. guardiola o zamanlar BARÇANIN kaptanıydı. gelecekteki tek veliahtım a diye yazmıştı formaya sanırım.

o zamanlar bunun yıldız olacağını guardiola anlamışken. BARÇA yı nasıl bırakıp arsenal e gitti hala çözemedim. o da messi gibi mutlaka a takıma çıkardı.

guardiola onu sezon sonunda BARÇA da görmek isterse şaşırmam.
    öldüğümde beni TRABZONA gömün . TRABZONLU doğmadık öldüğümüzde TRABZONLU OLALIM.
    MARMARA ÜNİ -TS KARADENİZ FIRTINASI MARMARADA
    BARÇA ''mes que un club '' bir kulüpten daha fazlası !

Kadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir

Severim Faberegas'ı

Muhammet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Adamım Vieira idi Arsenal'da.

Ama yerini Fabregas aldı sonra, baktım habu uşakta iş var, sonra adamım Fabregas oldu.
    A Revolution without dancing is a Revolution not worth having.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Uğurtan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

İyi oyuncu Ama favorim İniesta
    Bir Gün Mutlaka Aslına Döneceksin. Dönmek Zorundasın. Bu Senin Genlerinde var...

Cem Akyüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Roma maçlarında kötü oyna sonra ne edersen etDe Rossi daha iyi Fabregastan
    Konu Cem Akyüz tarafından (04.02.2009 Saat 23:33 ) değiştirilmiştir.
    Trabzonspor bizim varolma,bu dünyaya gönderilme nedenimizdir
    As Roma
    Francesco Totti "10"
    Twitter:cemtotti61

Gökhan KAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Alıntı Luckdown Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi oyuncu Ama favorim İniesta
    Bencede İniesta.......
    Mario Alberto Kempes - El Matador

Muhammet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Genç kızların sevgilisi aynı zamanda.

A Revolution without dancing is a Revolution not worth having.

ApoCaN28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Yakışıklı...
    İyi topçu...
    İniesta mı Fabregas mı tabiki Fabregas...İniestaya karşı bi gıcıklığım var nedenini bilmiyorum...
    Ama benim favorim Fernando Torres...
    " Hayatının anlamı senin bakış açında gizlidir. "

Harun-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı livera61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Roma maçlarında kötü oyna sonra ne edersen etDe Rossi daha iyi Fabregastan
    pehhh, de Rossi ve Fabregas

birak bu fanatikligi

Mankenlik'de bir adim önde de Rossi
    *
    * Ağızdan çıkan söz muallakta kalmaz, ya sağ tarafa yazılır ya da sol tarafa *

~Tasavvuf, Dünya adamını ALLAH adamı yapma Sanatı'dır ~

Nereden
    Aksaray

Güiza 'nın , Torres ile Fabregas 'ın arasında olduğu resimde ilginç . Neyse Güiza bu gidişle Torres 'in yanında forma giymeyi bırak , iki metre yanına yaklaşamaz zaten

Fabregas iyidir iyi , sadece kendi için bile izlenir maç ...

Cem Akyüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Harun-61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    pehhh, de Rossi ve Fabregas

birak bu fanatikligi

Mankenlik'de bir adim önde de Rossi

fanatiklik olarak yazmadım kendi görüşümü yazdım mankenlik falanda alakası yok..ayrıca Fabregasa kötü topçu demedim ki kendi fikrimi yazdım sadece
    Trabzonspor bizim varolma,bu dünyaya gönderilme nedenimizdir
    As Roma
    Francesco Totti "10"
    Twitter:cemtotti61

Harun-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı livera61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fanatiklik olarak yazmadım kendi görüşümü yazdım mankenlik falanda alakası yok..ayrıca Fabregasa kötü topçu demedim ki kendi fikrimi yazdım sadece
    Latife olarak algilayabilirdin

OK, biz de Rossi'de cok seviyoruz...
    *
    * Ağızdan çıkan söz muallakta kalmaz, ya sağ tarafa yazılır ya da sol tarafa *

~Tasavvuf, Dünya adamını ALLAH adamı yapma Sanatı'dır ~

Nereden
    Almanya

Fabregas: Denilson and Song are doing well
    Cesc Fabregas has praised the contributions of Denilson and Alex Song this season.
    The Brazilian and his Cameroonian colleague have struck up a partnership in the centre of midfield since Fabregas suffered medial knee ligament damage during the game against Liverpool on December 21.
    With Abou Diaby hampered by injuries, Denilson and Song, both 21, have shouldered a huge burden in the engine. At times they have come in for criticism but Fabregas believes they both are talented and committed players.
    "I’ve played with both of them, of course, and I can say they work really hard, they always give their best and are very honest players," he told the Official Arsenal Programme.
    [Kaynak: Resmi Site]

Kısaca özetleyecek olursam; "Song ve Denilson yokluğumu aratmayacak seviyede futbolcular" demiş
    Karadeniz'e Özgürlük!

Nereden
    Almanya

Fabregas: "Real istedi ama!.."

Arsenal'in yıldız orta saha oyuncusu Cesc Fabregas; Real Madrid'in eski başkanı Ramon Calderon'un kendisini telefonla arayarak transfer teklifinde bulunduğunu ancak sözleşmesinin sona ereceği 2014 yılına kadar takımından ayrılmayı düşünmediğini dile getirdi.

(Ajansspor Dış Haberler Servisi)

El Mundo'ya konuşan Arsenalli Cesc Fabregas; Real Madrid'in eski başkanı Ramon Calderon'un kendisini telefonla arayarak transfer teklifinde bulunduğunu ifade etti.

Real Madrid gibi bir dev tarafından isteniyor olmanın kendisini gururlandırdığını belirten Fabregas "Arsenal'le 2014'e kadar kontratım var ve burada çok mutluyum, ayrılmayı düşünmüyorum" dedi.

Ramon Calderon'a herhangi bir söz vermediğinin de altını çizen İspanyol oyuncu "Basında transfer olacağıma dair haberler okuyorum, kimseye söz vermedim ve böyle bir düşüncem yok" dedi.
    Karadeniz'e Özgürlük!

Hüdai Pervaneli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Selim Milli takimda neden yoktu?
    Gitme demek cok da Zor olmamali

Nereden
    Almanya

Buraya da yazayım, diğer başlıkta gözünden kaçabilir.

Fabregas hala sakat.
    Ya bir de Fabregas oynasaydı... ççç
    Karadeniz'e Özgürlük!

Hüdai Pervaneli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Ohh ne guzel olurdu

Neyi var ki?
    Gitme demek cok da Zor olmamali

Nereden
    Almanya

Liverpool maçında dizinden sakatlanmıştı.
    Net bilgim yok. Ne zaman döneceğini bilmiyorum ama yakında döner, bayağı oldu çünkü sakatlanalı.
    Karadeniz'e Özgürlük!

Nereden
    Almanya

Man City'ye karşı harika bir dönüş yaptı Cesc. 78 dakika sahada kaldı ve 2 asist yaptı. Asistlerin dışında da sık sık milimetrelik paslarla konuşturdu klasını

Diğer yandan Adebayor da sakatlığından sonra ilk maçında iki gol attı. Walcott'sa vasat bir performans gösterdi.
    Karadeniz'e Özgürlük!

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)