Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 55 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Trabzon Lisesi Türkiye birincisi oldu!

kutoz
    Ziyaretçi

Alıntı Berat Tekke Nickli Üyeden Alıntı
    Trabzon Lisesi ve Türkiye Sampiyonlugu..eee,ne var bunda sasilacak?[img]smileys/smiley17.gif[/img]
    Trabzon Lisesi ve Dünya Sampiyonlugu... Bence bunu da büyütmeyelim... Mars Sampiyonunu bekliyoruz simdi [img]smileys/smiley36.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Badaloğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

O degilde Trabzon Lisesi bu ampiyonlukla 6.kez Tükiye sampiyonu olarak Trabzonsporu yakaladi.Yakalamayi birak geçen sene birde Dünya sampiyonlugu tacini basina giyerek bence agabeylerinide geçtiler...

Hepsine helal olsun.Yari final maçlarinda 3 tane Istanbul Lisesini teker teker devirerek özellikleBesiktas Lisesiydi galiba 2-0 yenik durumdayken maçi 3-2 yapip adimizi finale yazdirandaha sonrada finaldesampiyon olmak daha bir anlamli oldu.Insaallah bu çocukalrin elinden tutarlarda bizde gelecege umutla bakariz...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    selçukabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Alıntı zinos_zon Nickli Üyeden Alıntı

yil 1981 veya 82. 4 fen d sinifiyiz..sinif ögretmenimiz efsane matematikçi veysel hoca. veysel hoca hastalanip bir süre okula gelemedi, ve yerine genç bir adam geldi; ömer eyüboglu:[img]smileys/smiley1.gif[/img]

bir iki bos matematik dersimizi doldurduktan sonra, bizim "sinif ögretmenimiz" de kendisi oldu. bizim sinif ögretmenligimizi seçisindeki sirri daha sonra çözdük. söyleki;

o dönemde de trabzon lisesi siniflar arasi futbol sampiyaonlugu vardi, her sinif elemeli olarak maçlara çikiyor kazanan tur atliyordu. meger ömer hoca bizim sinif takimini çalisirken görmüs, siniftan takim mi çikar demeyin, en az 30 erkek vardi her sinifta ve asgari yarisi zaten lisansli futbolcuydu. neyse, biz lise 1 sinifi olarak tüm rakipleri yendik ve finale çiktik. finaldeki rakibimiz de 3. siniftan bir takim, ve çocuklarin çogunlugu farozlu. biz erdogdu ve arafil boyluyuz daha çok. neyse, çevre binalarin tiklim tiklim doldugu final maçini 1- 0 kazandik ve lise sampiyonu olduk. inanin bizim lise maçlari bile 3. lig kalitesinden ileriydi.

neyse, sampiyonluk nedeniyle matematik ve fizik derslerinden "ökk" ile geçtim, ömer hocama mütesekkirim, hayatta geçemezdim

hocam duyarsan sesimi; ben selahattin kinali, hani sampiyon lise 1 takiminin orta saha beyni

bende de ne beyin vardi ya, sormayin)

canim liseme, kinali saçli sevgilime, havuz basi sohbetlerine bin selam olsun..

Ah be selahattin abi beni maziye götürdün duygulandim simdi ya...ben de 1991 mezunuyum, BABA LISE'nin basarisi hepimizin gururu artik Türkiye Sampiyonluguna alistik yeni bir dünya sampiyonlugu bekliyoruz.

HELAL OLSUN [img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]

61trabzonomer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı kutoz Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı Berat Tekke Nickli Üyeden Alıntı
    Trabzon Lisesi ve Türkiye Sampiyonlugu..eee,ne var bunda sasilacak?[img]smileys/smiley17.gif[/img]
    Trabzon Lisesi ve Dünya Sampiyonlugu... Bence bunu da büyütmeyelim... Mars Sampiyonunu bekliyoruz simdi [img]smileys/smiley36.gif[/img]

[img]smileys/smiley36.gif[/img]

tsakrep61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

yine dunya sampionu olacaklar sonrada trabzonsporu sampionluuktan sampionluga kosturacaklar

insallah

Hüseyin Çümen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

ALISTIK ARTIK ÇOCUKLARIMIZN BASRILARINA DA BENIM ANLAMADIIM BU ADAMLAR DÜNYA 1. SI LDULAR VE BENZERI BASRILARI ELDE ETTILER ELDE EDICEKLERDE AMA NEDEN BU TRABZONSPORA YANSIMIYOR ANLAMIS DEGILIM BUNLAR DÜNYANN EN II GENÇ OYUNCULARI ARASINDA BUNDAN SORA BASARILRINI TRABZONSPORADA YANSITMALARI DILEGIYLE

61trabzonomer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Iste Trabzon Lisesi'nin rakipleri!

Futbolda Liselerarasi Dünya Sampiyonasi'nda mücadele edecek olan Trabzon Lisesi'nin rakipleri belli oldu.. Temsilcimiz, ''Iran, Italya, Macaristan, Çek Cumhuriyeti ve Slovakya takimlari ile mücadele edecek..

bunlarida yeneriz dünya sampiyonluguda tamamdir.

insallah yine sampiyon olacaklar ve bizi yine sevindirecekler

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

arkadaslar, lisenin finale kadarki maçlarinin skorlarini bilen var mi?

bu anlamda, istanbul basinini habercilikteki at gözlügü nedeniyle elestiriyor, mahalli basini da siddetle ayipliyorum..

Alptuğ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa

evet artik alistik türkiye sampiyonluklarina ama asla kücümsemiyorum digerleri gibi her sene oyuncular degisiyodur herhalde yine dunya sampiyonlugu bekliyorum onlardan

#10 Fietra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Nasil yani geçen sene Sehremini Türkiye Samp. oldu onlarin gitmesi lazim Dünya Kupasina[img]smileys/smiley5.gif[/img]

Alptuğ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa

bizde bi dahaki yil bekleriz dunya sampiyonlugunu

Nereden
    Ankara

dünya sampiyonu olunca takim türkiye sampiyonlugu normal geliyo ama bence yinede basari sayilir. yalniz dünya sampiyonlugu bekiyoruz tabiii

am bir gerçek var trabzon lisesi sadece lise degil trabzondaki takimlarin alt yapisi resmen...[img]smileys/smiley32.gif[/img]

61viya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

60 gol atan ve kalesinde sadece 5 gol gören bir takimdan bahsediyoruz...(yanlis olmasin,aklimda öyle kalmis) hani basinin minnacik yer ayirdigi,dikkatli olmasan sayfayi çavirebilecegin ebatlarda yer alan bir takimdan...futbolun baskentinden,bir liseden çikan bir takimdan...

ne diyeyim ki..ne düser ki haddime..helal olsun size trabzon lisesi...helal olsun..bol sans ve basarilar!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Edited by: 61viya

türkiye birinciligi yetmez bizim aslanlara bu yil da dünya sampiyonlugu bekliyoruz [img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]

Nereden
    İstanbul

Trabzon Lisesinin sampiyonluklarina bizler alisdik ama ULUSAL basinimiz ve Milli Egitimimiz alisamadi. Onlarin içindeki durumu çok iyi bilen birisiyim. Bir ANKARA okul takimi sampiyon olsun ( bakin ISTANBUL demiyorum.) Basinda çok genis yer alir ve tüm imkanlar seferber edilir. Biz ISTANBUL YILDIZ ÜNIVERSITESI takimi ile TÜRKIYE SAMPIYONU olduk , devlet bizi tasra takimi olarak gördü ve DÜNYA SAMPIYONASINA göndermedi, para yok diye, paralari biz verelim dedik yine olmadi, Ama ANKARA okullari sampiyon olunca AMERIKA ya gönderdiler.

Trabzonspor takimininbasarisinda LISE nin çok önemi var , o lisenin bahçesi olmasaydi, nerede top oynanacakti, o lisenin bahçesi transfer aylarinda çesitli illerden gelen yöneticilerin bulustugu ve futbolcu izledikleri yerdi. O liseden yetisen ve ISTANBUL'a üniversiteye okumaya giden gençler SÜLEYMANIYE takimiyla GS,BJK, FENER i dagittilar ve o gençler bu takimlar tarafindan paylasildi o gençler ISTANBULtakimlarinda ve A milli takimda kaptanlik yaptilar, örnek ZEKERIYA BALI,ISMET BERBEROGLU v.s. O yillarda lisenin amatör futbol takimi TRABZON sampiyonluklarinida aldi ,MEVZU ÇOK UZUN.

ISTANBUL unda lisesiyle ögünen bir takimi var GS lisesinin takimi ne alemde bilen varmi ?( yönetici olma sarti liseden mezun olamak!) BJK alt yapisi kuvvetli ,lisesi ne is yapar, FB nin de lisesi vardi HAYDARPASA ne is yaparlar . simdide fenerin koleji var !!yabanci dil ögretiyorlar, takima gelen yabancilarin tercümanligini yapsinlar diye !!

Sehremini lisesinin artist müdürü ATA ÖZER , TARBZONSPOR da top oynadi ( hani su BJK -SAKARYA maçinin TFF temsilcisi) ,geçen sene TRABZON LISESIni yenmek için türlü entrikalar yapti ve yendi, pankartlar hala lisesinin duvarinda asiliyor. Yani TRABZON LISESI ne kadar büyük ki, adam 1 yildir o pankartlara bakarak avunuyor, istanbulda ne kadar profosyonel takimlarin alt yapisinda yetenekli gençler varsa o liseye kayitlari yapiliyor. Su anda GS ye çalisiyor.Birçok ögrencisi milli oldu ,TRABZON LISESI yillardir sampiyon hala bir ögrencinin TRABZONSPOR da oynadigini göremedik, neden, niçin ? Bu lisede okuyan çocuklar gurbetemi çiksinlar, Bayburt, Erzurum ,Kars, Giresun, Ordu, Samsun,Rize v.s illerin takimlarinami gitsinler.Yoksa ÜNIVERSITE yi kazandiklari sehrin takimlarinami transfer olsunlar.TRABZONSPOR kulübü LISE ile organize olmak zorunda ve bu okuldan çikan gençlere sans vermelidir .Alt yapidan yetisen gençlerinde egitimli olmasi gerekir.Liseden yetisen futbolcular TRABZONSPOR un gelecegini belirlemelidirler.

TRABZON LISESINI tebrik ediyorum.( VEFA LISESI mezunu )

Saygilarimla

özçilingir kardes;

deneyimlerimden biliyorum, buna kendim de dahilim, zira çok yetenekli oldugum söylenirdi;

trabzon lisesi zaten sehrin göbeginde ve stadin yanibasinda, bilirsiniz. lise ögrencilerinin çogu da lisansli olarak futbol oynamaktadir, malumunuz. bu yönüyle bakinca, zaten futbolla ve trabzonsporla iç içe oldugu ortaya çikiyor.

sorunumuz su aslinda, en azindan yakin zamana kadar ki sorunumuz,

karadenizli aileler futbolu ne kadar sevseler de, önce "okul" diyor. kendimden bilirim, lise sampiyonlugu için final maçi öncesi babamin fena firçasin yemistim, maça çikamayacagim, takim bensiz aksiyor! hocamin kulaklari çinlasin, babama telefon açarak "özel" izin aldi ve ben oynayabildim! lise sampiyonu olan sinif takimimizda ( 8 kisi oynardik) öyle oyuncular vardi ki, yeteneklerine hayret edersiniz. mahmut diye bir arkadasimiz vardi, ben zidane dahil, dünyada onun kadar topa hakim bir baska oyuncu göremedim, ama ailesinin "dehsetli" baskisi nedeniyle futbol oynamadi ve doktor oldu! mahmut gibi binlercesi geçti o lise sahasindan belki, ve geçmeye devam edecek..

istanbul basini demeyin bana, 18 yildir o batagin içindeyim; sehremini lisesi ve ata özer zügürt tesellisi olurlar olsa olsa..bizimle basedemeyeceklerini biliyorlar, kendileriyle birakalim ve bir anekdotla bitirelim

simdilerde yavas yavas salatasaray a takiminda oynamaya baslayan gençlerden biri; Arda. arda nin babasiyla vatan gazetesinde birlikte çalisiyoruz, birgün beraberce bir ise gittik, istanbul'dan bursa'ya, holiganlara ilk kez ceza "veren" savciyla röp. için gittik. yol boyunca konustuk arda'nin babasiyla. arda, bir paf maçi sonrasi babasina söyle demis;

"baba su trabzon'u gidip görmek istiyorum, hangi kategoride oynarsak oynayalim karsimiza hep trabzonlular çikiyor, nasil böyle yetenekli olabiliyorlar anlamiyorum"

bu arada Arda, yoksulluk içindeki ailesinin tek umudu. çok degerli bir babasi var, dilerim kendi de ailesi de "yirtar"

trabzonuma bin selam..

Guests
    Ziyaretçi

1976'da Irlanda'nin Dublin sehrinde yapilanliseler arasi dünya sampiyonasinin finalinde:

Nijerya temsilcisi ile Trabzon Lisesi futbol takimi karsilasmisti. tartismali bir penalti atisiile sampiyonlugu kaçirmistik.(2-3 defa atisin tekrar edilmesi gibi bir sey olmus galiba.)

Trabzonsporumuz'da ilk sampiyonlugunu o yil yasadi... Trabzon Lisesi'nin bubasarisi, futbolda ki altin yillarimizin baslangicina bir isaret gibiydi...

daha sonra pespese sampiyonluklar geldi...

geçen yilTrabzon Lisesi yine Türkiye ve dünya sampiyonu oldu.

bu yil da yine olacak insallah...

altin yillar geri mi geliyor acaba..? ne dersiniz..? [img]smileys/smiley2.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi

Yönetim Kurulu
    Berat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Trabzon Lisesi 76 da Dünya Sampiyonasinda final oynamis,,daha sonra 9 senede 6 sampiyonluk gelmis.cuttysark in dedigi gibi; tarih tekerrür eder mi acaba A Takim için de[img]smileys/smiley17.gif[/img]

Alıntı ozcilingir Nickli Üyeden Alıntı

Sehremini lisesinin artist müdürü ATA ÖZER , TARBZONSPOR da top oynadi ( hani su BJK -SAKARYA maçinin TFF temsilcisi) ,geçen sene TRABZON LISESIni yenmek için türlü entrikalar yapti ve yendi, pankartlar hala lisesinin duvarinda asiliyor. Yani TRABZON LISESI ne kadar büyük ki, adam 1 yildir o pankartlara bakarak avunuyor, istanbulda ne kadar profosyonel takimlarin alt yapisinda yetenekli gençler varsa o liseye kayitlari yapiliyor.

Ahmet abi,bu bahsettigin Ata Özer bir zamanlar Trabzon'da Cumhuriyet Ortaokulunda Tarih ögretmenligi yapmis midir?Ayni zamanda müdür yardimcisiydi.Karistiriyorsam kusura bakma,o isimde bir hocamiz vardi diye hatirliyorum.

Selamlar...

zafercalikoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afrika Diğer

trabzon lisesinden 2 sene önce sampiyon oldu çok güzelde o liseden trabzonsporun altyapisina kaç futbolcu geldi bilen varmi?

Guests
    Ziyaretçi

Alıntı scenerc Nickli Üyeden Alıntı

trabzon lisesinden 2 sene önce sampiyon oldu çok güzelde o liseden trabzonsporun altyapisina kaç futbolcu geldi bilen varmi?

hemen hemen tamami Trabzonspor altyapisinda oynuyor.

Yasattiklari dünya sampiypnlugunu insALLAH bu senede yasariz. Onlara en güzeli yakisir yapacaklarinada inaniyorum, darisi basimiza insAALLLLLLLLLAAAAAAHHH...

TSMareNero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

futbolun futbol gibi oynandigi yerlerde hic unutmayin arkadaslar Trabzon futbolculari herzaman birinci olur, ama futbol gibi oynandigi zaman.anlamayan yoktur herhalde [img]smileys/smiley35.gif[/img]

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)