Hesaplipazar
Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 18 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ermenilerin yaptigi katliam

 1. #1
  YusufÇebi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  23.10.2004
  Mesajlar
  101

  Standart


  fficeffice" />


  Balta ile Katliam: Izmit'in Kollar köyünden Ermeniler tarafindan balta ile katledilen müslümanlardan bir kisminin olaydan sonra çekilen fotografi; 1- Bosnak Malik 2- Abdulmecid oglu Ali 3- Ali oglu Seyid (14 yasinda) 4- Ömer oglu Abdulgani 5- Abdulgani oglu Mecid 6- Abdullah oglu Hüseyin 7- Bekir oglu Yusuf 8- Osman oglu Ismail
  Kaynak : Ermeni Ayaklanmalari ve Ihtilal Hareketleri.  Erzincan'da Ermeniler tarafindan irzina geçilerek öldürülen Pakize adli bir Türk kadini.
  Kaynak :Massacre Exerted By The Armenian On The Turks During World War I Pictures.  25 Nisan 1918'de, Subatan'da Ermeniler tarafindan öldürülen Türk çocuklar, kadinlar ve karinlari desilerek bebekleri çikarilan anneler.
  Kaynak:Massacre Exerted By The Armenian On The Turks During World War I Pictures.
  Erzincan'in Odabasi bölgesinde, Ermeniler tarafindan oyularak katledilen bir Türk.
  Kaynak :Massacre Exerted By The Armenian On The Turks During World War I Pictures.


  Sivas'ta Ermeni çeteleri tarafindan yapilan katliamda bogazi kesilerek öldürülen jandarma Mustafa.
  Kaynak : Ermeni Ayaklanmalari ve Ihtilal Hareketleri.

  Ordudan hava degisikligi için terhis edilen ve 23 Temmuz 1915 de ffice:smarttags" />lace w:st="on">Diyarbakirlace>'in Lice kazasina bagli Kum ve Çom köyleri civarinda elleri ayaklari baglanarak Ermeni komitecileri tarafindan sehid edilen askerler.
  Kaynak : Ermeni Ayaklanmalari ve Ihtilal Hareketleri.  lace w:st="on">Diyarbakirlace>'in Sark nahiyesine bagli Hizir Ilyas köyü Mersani deresi (23 Temmuz 1915). Hono ismindeki ermeninin basinda bulundugu çete tarafindan hançer ve kursunla sehit edilen erkek, kadin ve çocuklar.
  Kaynak : Ermeni Ayaklanmalari ve Ihtilal Hareketleri.

  29 Agustos 1914 tarihinde Ermeni çeteleri tarafindan Siverek-Urfa Yüksekyol ve Karacadag civarinda türbe ziyareti sirasinda esir edilip canli hedef yapilarak sehit edilen müslüman Türkler.
  Kaynak : Ermeni Ayaklanmalari ve Ihtilal Hareketleri.  Silvan civarinda, Besnik ermeni köyüne Van ve Tolorya'dan gelip, Doryan Dano ve kardeslerinin basinda bulundugu Ermeni çeteleri tarafindan 11 Haziran 1915 tarihinde Seytankaya mevkiinde sehit edilen milis subayi Hamid Efendi komutasinda bulunan erzak kafilesi, jandarmasi ve subaylari.
  Kaynak : Ermeni Ayaklanmalari ve Ihtilal Hareketleri.  Erzincan Odabasi bölgesinde, birbirlerine baglanmis halde öldürülmüs kadin ve çocuklarin cansiz bedenleri.
  Kaynak :Massacre Exerted By The Armenian On The Turks During World War I Pictures.

  16 Subat 1918'de, Erzincan'in Vagarir köyünde, Ermeniler tarafindan sehit edilen ve bir evin arkasinda bulunan sehit edilmis Türkler.
  Kaynak :Massacre Exerted By The Armenian On The Turks During World War I Pictures.

  Hasankale'de, Ermeniler tarafindan sehit edilen kadin ve çocuklar.
  Kaynak:Massacre Exerted By The Armenian On The Turks During World War I Pictures

 2. #2
  Trabzonspor Kongre Üyesi

  BMN Yönetim Kurulu
  Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  16.07.1999
  Nereden
  İzmir
  Yaş
  38
  Mesajlar
  25,813

  Standart  Resimler gözükmüyor ama bu resimleri mailimde gördüm...


  Sözde Ermeni soykirimi gerçek olsaydi acaba bir tane kalirmiydi bu it sürülerinden.

 3. #3

  Standart  Türk devleti soykirim yapacak bir devlet olsaydi bugün dünyanin yarisi bizde olurdu... avrupa'li yamyamlar kendi yaptiklari canavarliklara bakmadan durduk yere bizi suçluyorlar(bütün dünyada buna seyirci kaliyor)...


  büyüklerimden çok özür dileyerek söylüyorum:


  It afkurur,susar...

 4. #4
  TheRapZoNe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  12.09.2004
  Nereden
  Trabzon
  Mesajlar
  2,130

  Standart  Bir Mondros antlasmasimaddesi geregince' Bir bölgede hangi milletin nüfusufazlaysa, o bölge o milletindir'


  Iste bu maddeyi firsat bilen Ermeniler Dogu Anadoludaki Vatandaslarimizi sürgün etmek için katliama basvurmuslar ve sayisiz insanimizi katletmislerdir..


  Ama sonuca ulasamadiklarindan dolayi, çifkefliklerine devam ederek katliami Türkler yapti diye dünyada bas bas provakasyon yaptilar ve halen daha yapmaktadirlar..


  Bizim Türkiyemiz de her geçen gün; hakli oldugumuz yerde hakkimizi savunamayacak kadar acizlige devam etmektedir.. 5. #5

  Üyelik tarihi
  29.05.2004
  Mesajlar
  1,256

  Standart

  Yapmadik ama böyle giderse yapicaz.

 6. #6

  BDiler61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  29.05.2004
  Nereden
  Ankara
  Yaş
  36
  Mesajlar
  3,170

  Standart

  Yapsaydik yer yüzünde 11 tane bile ermeni kalmazdi

 7. #7
  zisinoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  01.06.2004
  Nereden
  Trabzon
  Yaş
  54
  Mesajlar
  1,011

  Standart  Iddialari çürüten fotograflar
  28.03.2005 13:49 - Bu haber 26.719 kisi, Mynet Haber bugün 279.534 kisi tarafindan okundu

  Avrupali yandaslari tarafindan Türklerin soykirimina ugradiklari öne sürülen Ermenilerin asilsiz iddialarini çürüten fotograflar, insanin tüylerini ürperten tarihi birer belge niteligi tasiyor. 1. Dünya Savasi yillarinda kadin-erkek, çoluk çocuk, genç-yasli demeden Türkleri katleden Ermenilerin, 'sözde soykirim' iddialarini çürüten fotograflar gerçegi gün gibi ortaya çikariyor. Fotograflarda, Ermenilerin bazi kurbanlarina tecavüz ettikleri, hamile kadinlarin karinlarini deserek bebeklerini çikarttiklari, bazilarini ise bogazini keserek ya da gözlerini 'oyarak' öldürdükleri 'gerçegi', Irak'taki rehine infazlarini aratmayacak kadar dehset verici.  Ermenilerin, Türkiye'yi hedef alan ve Avrupa'dan da destek gören soykirim iddialarini çürütmeye yönelik bilinçlendirme hareketi internet araciligiyla yayiliyor. Internet kullanicilarina gönderilen e-maillerde yer alan Ermenilerin yaptigi ve birer 'tarihi belge' niteligindeki fotograflar, 1914-1918 yillari arasinda Türklere yönelik gerçeklesen soykirimi gözler önüne seriyor. Irak'taki rehine infaz görüntülerini aratmayan fotograflarda Ermenilerin, Türklere yönelik kadin-erkek, çoluk çocuk, genç-yasli demeden tüyler ürpertici bir "insan kiyimi" yaptiklari gerçegi ortaya çikiyor. Ermenilerin bazi fotograflardaki kurbanlarina tecavüz ettikleri, bazilarini ise bogazini keserek ya da gözlerini 'oyarak' öldürdükleri görülüyor.

  GERÇEK SOYKIRIMIN BELGELERI
  Ermeni iddialarini çürüten fotograflardan ilki, Izmit'in Kollar Köyü'nde yapilan "balta katliami" sonrasinda çekilmis. Fotografta, Ermeniler tarafindan baltayla katledilen Türkler görülüyor.


  2. fotograf, Erzincan'da Ermeniler tarafindan irzina geçilerek öldürülen 'Pakize' adli bir Türk kadina ait.


  3. fotograf ise, 25 Nisan 1918'de çekilmis ve Subatan'da Ermeniler tarafindan öldürülen Türk çocuklar, kadinlar ve karinlari desilerek bebekleri çikarilan anneleri gösteriyor.  Erzincan'in Odabasi bölgesinde, Ermeniler tarafindan oyularak katledilen bir Türk'ün görüntüsü ise 4. fotografta yer aliyor.


  5. fotografta, Sivas'ta Ermeni çeteleri tarafindan yapilan katliamda bogazi kesilerek öldürülen 'Mustafa' adli bir jandarma görülüyor.

  6. fotograf, 23 Temmuz 1915'te Diyarbakir'in Lice kazasina bagli Kum ve Çom köyleri civarinda çekilmis. Fotograftakiler, elleri ayaklari baglanarak Ermeni komitecileri tarafindan sehit edilen terhis edilmis askerler.


  DEHSET VERICI INSAN KIYIMI
  23 Temmuz 1915 tarihinde çekilen 7. fotograf, Diyarbakir'in Sark nahiyesine bagli Hizir Ilyas Köyü Mersani Deresi'nde çekilmis. Bu fotografta, Hono ismindeki Ermeninin basinda bulundugu çete tarafindan hançer ve kursunla sehit edilen erkek, kadin ve çocuklar görülüyor.


  29 Agustos 1914 tarihinde Ermeni çeteleri tarafindan Siverek-Urfa Yüksekyol ve Karacadag civarinda türbe ziyareti sirasinda esir edilip canli hedef yapilarak sehit edilen Müslüman Türkler ise 8. fotografta yer aliyor.


  9. fotografta ise, Silvan civarindaki Besnik Ermeni Köyü'ne Van ve Tolorya'dan gelip, Doryan Dano ve kardeslerinin basinda bulundugu Ermeni çeteleri tarafindan 11 Haziran 1915 tarihinde Seytankaya mevkiinde sehit edilen milis subayi Hamid Efendi komutasinda bulunan erzak kafilesi, jandarmasi ve subaylarina ait katliam görüntüsü yer aliyor.
  10. fotografta ise, Erzincan'in Odabasi bölgesinde birbirlerine baglanmis halde öldürülmüs kadin ve çocuklarin cansiz bedenleri görülüyor.

  11. fotografta da, 16 Subat 1918'de Erzincan'in Vagarir Köyü'nde Ermeniler tarafindan katledilen ve bir evin arkasinda bulunan sehit edilmis Türkler bulunuyor.

  Son fotograf Hasankale'de Ermeniler tarafindan sehit edilen kadin ve çocuklara ait.


 8. #8

  Üyelik tarihi
  15.10.2004
  Nereden
  Hakkari
  Mesajlar
  2,146

  Standart

  Bu konuyla ilgili günisigina çikmamis harika belgelere ulastim. Ermenilere artik yer ve gök çok fazla gelecek....

 9. #9
  SDanışmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  12.06.2004
  Nereden
  Zonguldak
  Yaş
  34
  Mesajlar
  5,118

  Standart  Biz bunLara soykirim yapmadik.BunLar böyLe yaparak geLin bize gerçekten soykirim uyguLayin diyor.[img]smileys/smiley7.gif[/img]

 10. #10

  Üyelik tarihi
  26.06.2004
  Nereden
  Bursa
  Yaş
  35
  Mesajlar
  1,287

  Standart  Su Bir Gercek TürkLeri MüsLümanLari Ne HristiyanLar Seviyor Nede YahudiLer hepsi KotuLugunu istiyorLar Abd mis Ab mis Kimse bana müttefik Gibi Sacma Sapan SozLer SoyLemesin Hepsi Düsmanimizdir Biz ne Kadar iyi Davransak O Kadar Üzerimize geLiyorLar.


  Hani Yunan - Türk KardesLigi vardiya Gidip geLmeler SArkiLar TürküLEr gorduk KardesLigi Yunan KopekLeri Bayragimizi Yirtip üzerine ingiLizce KüfürLEr yazip bizim Askerimizin Odasina Birakmis Kimse hikaye Okumasin O Ne bicim GozLukse Artik insanLarin Gozunde Herkez Cikarsin Egrisini Dogrusunu Dusunsun Yok haLkLarin KardesLigi ülkeLerin Kardes Hepsi FISSSSSSSS

 11. #11

  Üyelik tarihi
  29.05.2004
  Mesajlar
  1,256

  Standart

  Yaw böle konulari açiyosunuz benim can damarima basiyosunuz ondan sonrada küfür ettimmi sen çok küfür ediyosun diyosunuz. Küfür etmiyorum ama demek istediklerimi eminim herkes anlamistir.

 12. #12
  Forumdan Uzaklaştırılmıştır Salih61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  12.07.2004
  Yaş
  37
  Mesajlar
  2,483

  Standart  Asil soykirima biz ugradik....Bunlarin ki sadece SAFSATA...[img]smileys/smiley7.gif[/img]

 13. #13
  YusufÇebi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  23.10.2004
  Mesajlar
  101

  Standart  Bildigimiz gib böyle bi soykirim kesinlikle yok.Genelkurmayin son yayinladigi belgelerlede bu kesinlesmistir.Oradaki halkin tecrit edilisine kaynak ayrilmis ve güvenliklerinin saglanmasina dair emir verilmistir.Ama ermeni lobisi Çalismalarini hala devam ettiriyor.Sözde ermeni soykirimi gününde ABD baskani Bush soykirim sözcügünü kullandirmaya çalisiliyor.Benim anlamadigim neden bir ermeni lobisi var da Türk Lobisi yok.Adamlar gerçek olmayan biseyi gerçekmis gibi göstermeye çalisiyor biz ise hakli oldugumuz konuyu ispatlamak için bile bir lobi kuramiyoruz.Henüz belgeleri bile yeni yeni toparladik ve bu belgelerlede hakli oldugumuzu kanitlamak çok kolay.


 14. #14

  Standart  Serefsiz ermeniler atina'da TÜRK BAYRAGI yaktilar!!! [img]smileys/smiley7.gif[/img][img]smileys/smiley7.gif[/img][img]smileys/smiley7.gif[/img]yunanistan iyice kasindi 15. #15

  Standart  Ermeniler 90'li yillarin baslarinda Azerbaycan'da Hocali katliaminin hesabini versinler bir gecede 633 insani öldürdüler çocuk,genç,kadin,erkek,yasli,asker,sivil demediler simdi yapmadikda diyemiyorlar. Diyemezlerde... Eger Türklerin genlerinde soykirim olsaydi bugün ingiltere,fransa,italya olmazdi Osmanli Balkanlarda hos görülü davranmak yerine ordakileri öldürür Türkleri yerlestirirdi.


  Ermenilerin nükleer santrali her an patlayacak bir bomba gibi ve sizinti olursa Van'a kadarTürkiye sinirinda kalan her yer etkilenir.Hiçbir Türk Ermeniler elektirik elde edecek diye ölmek istemez.


  Türkiye Cumhuriyeti devletinin basindaki insanlar savunma yapmayi birakmalilar çünkü suçlular kendini savunur Türkler katliam yapmamistir.Devlet adamlari savunma yapmak yerine Ermenileri masa olarak kullanan devletlerin yaptigi isleri ortaya dökmelidir. Fransa Cezayi'de mayin olup olmadigini sömürgelerden getirdikleri insanlari mayin tarlalarina sürerek ögrenmistir. Ingiltere'nin hala Kuzey Kutbuna yakin yerlerde sömürgesini sürdürüyor.Amerika'nin hali malum..


  Ermenilerin sözdekatliamin sembolü olarak seçtikleri resimin ressami bile iddia edilen tarihten 14 yil önce ölmüstür. Ermenilerin belgeleri bu tarz belgeleridir incelendigi zaman hepsinin foyasi ortaya çikar. Sözde Ermeni katliaminin taniklarindan bir Alman bir subay gösterilir aslinda bu subay hiç Ermenistan'a gitmemistir.Ermeniler Van'da yüzlerce Türk'ü öldürmüstür.Ermeniler kursuna dizdikleri insanlari süngüden geçirmistir bunun adi soykirim degildir de nedir?

 16. #16

  Üyelik tarihi
  05.01.2005
  Mesajlar
  80

  Standart  Ermeni serefsizleri hem 600bin atamizi katletmekle kalmayip türkler bizi katlettti gibi provakaayon yapip dünyayi kandirmaktadirlar..


  Neden hiç belgelerin aydinlatilmasina izin vermiyorlar..


  ama yaptiklari lobicilik sonucu ülkeler teker teker sözde soykirim olayini kabul etmeye basliyorlar sonrada dünya bizim dogu topraklarimizi onlara verin diyecek.. adamlarin amaci bu.. 17. #17

  Üyelik tarihi
  05.01.2005
  Mesajlar
  80

  Standart  adamlarin geçenlerde açiklamasini dinledim bakin neler diyorlar


  bush bu sene soykirim kelimesini kullacaktir çünkü artik türkiyede sözde soykirim olayi degil soykirim olayi diye konusuyorlar buda artik tabularini yiktiklari anlamina geliyor..

  bizim ratingçi serefsiz medya yüzünden adamlar o firsati bile degerlendiriyor..


  soykirim yok asla olamaz da.. 600bin atamiz katlolmustur ama biz onu bile savunamayop onalrin yalaninlarina kendimizi savunamiyoruz.. 18. #18
  My - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  09.06.2004
  Nereden
  Kocaeli
  Yaş
  47
  Mesajlar
  17,916

  Standart  Önyargili diplomatlar mahçup oldu...

  Sözde Ermeni soykirimi iddialarinin yeniden gündeme getirilmesi üzerine Türk Tarih Kurumu (TTK) Baskani Prof. Dr. Yusuf Halaçoglu ,tüm dünyaya,'Osmanli arsivleri basta olmak üzere bu konudaki bütün belge ve bilgileri paylasmaya haziriz'çagrisi yapti. Bu çagri üzerine birçok ülkenin büyükelçiliklerinden ve konsolosluklarindan görevli diplomatlar arsivlere akin etti.
  Diplomatlar sadece Osmanli degil,Amerikan, ingiliz, Fransiz ve Ruslar'a ait belgeleri de inceledi. TTK'nin elinde, Osmanli arsivlerinin yani sira 100 bin sayfa yabanci ülkelere ait belge bulunuyor.

  Özür dilenmeli

  Belgeleri gören diploma tlarin neredeyse tamami, çok sasirdi ve ne yapacagini bilemedi. Türkiye'ye karsi önyargiyla hareket ettiklerini kabul eden diplomatlardan bazilari TTK'daki belgelerin kopyalarini alirken, bazilari da raporlar hazirlayarak ülkelerine gönderdi.
  Danimarka Büyükelçiligi'nden bir diplomat, Ingiliz ve Fransizlara ait belgeleri görünce önyargili oldugunu kabul etti. Diplomat, 'Türkiye'den özür dilenmesi gerekir' dedi. Türkiye'nin soykirimi iddialari konusunda bazi adimlar atmamasi halinde AB sürecinde zarar görecegi uyarisini yapan Isveçli bir diplomat, önüne konulan bir belgeyi okuyunca donakaldi. Belgede, sözde soykirimi iddialarinin ortaya atilmasindan sonra Osmanli devletinin 1919'da 'dört tarafsiz ülkeye'resmi bir yazi göndererek, 'iddialari siz arastirin' diye teklifte bulundugu yer aliyor. Teklifin yapildigi ülkeler ise ispanya, Danimarka, Hollanda ve Is veç. Kendi ülkesinin bu çagriya olumlu yanit vermedigini ögrenen diplomat, mahcup bir halde TTK'dan ayrildi.

  Her seye açigiz

  Bir Fransiz diplomat da 'Near East Relief' isimli Halep'teki bir yardim kurulusunun belgelerini inceledi. Soykiriminda öldürüldükleri iddia edilen 485 bin Ermeni'nin Suriye'ye göç ettigine, Halep'te basgösteren saglik sorununa müdahale eden tek uluslararasi saglik kurulusu olan Near East Relief'in, bu Ermenileri tedavi ederek kayitlarini tuttuguna iliskin belge, Fransiz diplomati sasirtti.

  Diplomat, soykiriminda öldügü bildirilen bazi Ermenilerin isimlerini bu belgede görünce ne diyecegini bilemedi. TTK' ya gelen bir Ingiliz diplomata da dönemin Ingiliz ordusuna ait bir kripto verildi. Kriptoda Anadolu'daki nüfus yapisi yer aliyor. Belgede 1914-1919 arasinda, Ankara'daki Ermeni nüfusun 26 bin arttigi, Kayseri sancaginda ise 2 bin azaldigi beli rtilerek, Ermenilerin, daha güvenli bölgelere kendi istegi ile göç ettigi ifade ediliyor.

  Ercan YAVUZ / ANKARA
  Aksam Gazetesi - 21.03.2005

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

 1. Federasyon’un Bize Yaptigi Ayip...
  Konu Sahibi tsakrep61 Forum Genel
  Cevap: 42
  Son Mesaj : 18.09.2005, 17:11

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •