Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 76 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hasan Sönmez

admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Hasan Sönmez ile ilgili tüm yorumlar bu ba?l?kta...

Harun-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Petkovic'in yedegi olmasina ragmen herzaman sabirla bekliyor...güzel bir profesyonellik örnegi...[img]smileys/smiley32.gif[/img]

ts_fan
    Ziyaretçi

unutamadigim maçi villereal ile oynadigimiz ilk maç, müthisti o maç hatta bu adam bir daha kaleyi birakmaz bile dedim...sabirla profesyonel bir sekilde isini yapmasi ve sorun çikarmamasi taktire sayan...böyle devam et hatta Petko'yu daha çok zorla Hasan...

schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

iyi bir yedek kaleci.

benimde unutamadigim maçi deplasmandakivillereal maçi

BENCE BESIKTASTAN 5 TANE YEMESI HATAYDI AMA VILLEREAL MAÇINDA HARBIDEN IYI OYNADI

Nereden
    Trabzon

kampin kötülerindenmis..iyi olur ins

bana soracak olursaniz müthis bir kaleci....petkoviçden bile iyi..petkoviçin öyle maçlarda öyle hatalari oluyoki,insan çileden çikiyor...elimizdeki hasanin degerini bilelim arkadaslar...besiktas maçinda yapabilecek hiç bir seyi yoktu.defansimiz,fizik gücümüz o maçta tel tel döküldü....

corleone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

ben begenmyorum açikçasi ama yedek olur iste

Bence de çok iyi bir yedek, villareal maçinda istedigi zaman nasil olabilecegini gösterdi. Dahada iyi olur insallah...

Nereden
    Trabzon

corleone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

habu hasan sönmezle hans sommersin isimleri ne kadar birbirlerine benziyor yaw[img]smileys/smiley36.gif[/img]

Nereden
    Trabzon

abi nedir bu yaa, heryere ayni konuyu cevaplamissin...

ahmetturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arkadaslar Hasan Malatya maçinda iyiydi. Sanssiz karga maçimiz olmasaydi belkide Petkoviçi kesecekti. Sans geldi ve iyi degerlendirdi. Alkislamak lazim Tebrikler.[img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]

Gökhan Kutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

malatya maçinda iyiydi.ALLAH bozmasin..

bence petkoviçten pek bi farki yok bjk den 5 yemesi sansizligiydi kiev maçinda oynarsa petko yu aratmaz

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

Hasan iyi bir kaleci.Ve sorun çikarmadan isini yapmasi onun ne kadar iyi bir kaleci oldugunun da göstergesi degil mi? (oynamiyorum giderimcilerden degil, çalisirim beklerimcilerden...)

Vallaha kim ne derse desin. Bu adam super bir yedek kaleci.[img]smileys/smiley1.gif[/img][img]smileys/smiley4.gif[/img]

Nereden
    Amasya

iyi bir kaleci gecen sezon bir kacm macdi iyi tutu hata yabamaya basladi petkovice katidi gene hatasini bekelyecek petkonun ya antreman da gösterecek kendiin yada cok bekler külübede

Trabzonspor Kongre Üyesi
    tigin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

'Ben Petko'yu zorluyorum Tolga da beni...'

Iki sezondur Trabzonspor'da olan Hasan Sönmez 'Ziya Hoca bizi hirslandirdi. Beynimizi degistirdi uyandirdi bizi' diyor.
    RÖPORTAJ: Aytekin AKAY

Amcasinin kaleci kazaklarini gizliden gizliye giyiyordu; ancak bu durum sadece bir özenti... Çünkü kaleci degil forvet olmak istiyordu ve de mahalle maçlarinda takimin en uç noktasinda yer aliyordu; yani 11 numara... Ancak Halil Ugurtay, kaleci kazaklarini ve eldivenleri Hasan'a giydirince, artik yapacak bir seyi de kalmamisti. 11 numara Hasan artik 1 numaraydi.

Trabzonspor'un ikinci kalecisi Hasan Sönmez, iki sezon önce G.Birligi'nden Trabzonspor'a geldi. Daha çok Petkoviç'in arkasinda yedek kalmasina ragmen, oynadigi maçlarda hazir bir kaleci görüntüsü çizdi. Malatyaspor maçinda oldugu gibi...

Geçen yil UEFA Kupasi'nda Ispanya'daki Villarreal maçinda alinan beraberligin bas mimari oldu. Trabzonspor'da ikinci sezonunu yasayan Hasan Sönmez, kendini "deli kaleci degilim" seklinde tarif ediyor. Kalecilerin daha agresif bir yapiya sahip olmasi gerektiginin altini çizen Hasan, sakin ama içten içe stresli oldugunu gizlemiyor. Kalecinin oynaya oynaya iyi kaleci olacagini ancak yedek kalmayi da problem yapmadigini belirten Hasan, "Iyi olan kimse zaten o Trabzonspor'un kalesindedir. Kaleciler olarak ortak paydamiz Trabzonspor. Onun için herkes çok çalisiyor" diye konusuyor.

Gol atmam lazim
    Hasan, Trabzon'a geldiginde en fazla sasirdigi olay idmana gelen taraftar sayisi olmus. Gençlerbirligi'nde maça gelen taraftar sayisi kadar tesislere taraftar geliyormus. Sonra, insanlari... Futbola göre günlük hayatina yön veren Trabzon insani da hayrete düsürmüs Hasan'i... Genç Türk kaleciler içinde Tolga'nin geleceginin oldugunu hatirlatiyor ve "Kalede tatli bir rekabet var. Ben Petkoviç'i zorluyorum, Tolga da beni. Rekabetimiz, Trabzonspor için" diyor. Iki büyük hayali var Hasan'in. Futbolu birakmadan bir maçta gol atmak, futbolu biraktiktan sonra da teknik direktör olmak. Hayal... Belki bir tepenin ardinda, belki de bir limanda... Ya da üç direk arasinda...

Çizgi kaleciligine yatkinim
    - Petkoviç'le tatli bir rekabet halindesin, kazanan Trabzonspor olsun...
    - Elimden geldigince Petkoviç'i zorluyorum, zorlayacagim da... Aramiz çok iyi ancak rekabet sart. Rekabetimiz ben-sen olayi degil, Trabzonspor.
    - Tolga'yi da unutmayin...
    - Evet, Tolga'da bana asiliyor! (gülüyor Hasan ancak, isin dogasi bu diyor) Tolga da çok iyi bir kaleci olacak. Biraz daha zamana ihtiyaci var.
    - Kaleci Hasan nasil bir kaleci?
    - Kalinim biraz... Vücut yapim öyle gösteriyor ancak esneklik anlaminda takimin en iyilerinden biri oldugumu düsünüyorum. Çizgi kaleciligine yatkinim, fazla çikmiyorum ancak bunlar hep oynamayla alakali. Biraz oynasam, kendime güvenim gelecek. En son resmi üçüncü haftada Malatyaspor maçi... Uzun süre oynamayip, böyle bir maçta sahaya sürülünce çok daha dikkatli oynamak zorunda kaliyorsun. O maçta kötü oynasam, taraftarin ve hocanin gözünde puanim düsebilirdi.
    - Maça ilk on birde çikacaksin; periyodik antrenmanlar disinda özel bir çalisma uygular misin?
    - Eger hafta sonu maça çikacagimi bilsem, normal antrenmanlar disinda, rakip takimin tüm futbolculari kim onlara bakarim. Sonra penalticilarini elime kalem kagit alip yazarim. Hayal kurarim, suradan suraya pas gelirse söyle çikarim; maçi yasarim yani, hafta içi hep o maçla yatip kalkarim.

Rüstü'yü zorlayan yoktu
    - Son iki yildir Trabzonspor'un kalecileri degismedi; demek ki size güveniliyor...
    - Evet, hocalarimizin güvenine tesekkür ediyoruz. Gerek Petkoviç, gerek Tolga ve gerekse de ben tek bir amaç için buradayiz: Trabzonspor'un basarisi... Bunun için bana düsen ne ise onu yapmaya çalisiyorum.
    - Sizi hazir tutan kaleci antrenörlerinin bu basarida payi nedir?
    - Teknik direktörler, oyunculara sistemi ezberletmek zorunda. Bu yogunlukta bize özel antrenmani kaleci antrenörleri veriyor. Fikret hocamiz yogun bir sekilde bizimle ilgileniyor.

Hoca beynimizi degistirdi
    - Kaleci antremanla hazir hale gelir mi?
    - Evet, ancak sunun bilinmesini isterim; bir kaleci idmanda en fazla çalisan, maçta da en az yorulandir. Kendi adima konusayim, maçlarda bedensel degil de beyin olarak çok yoruluyorum. Maç konsantrasyonu, beyin olarak sizi çok yoruyor. Mesela idmanda bedenen yoruluyorsun. Biz kalecilerin kondisyona ihtiyaci yok diye düsünebilirler ama biz de oyuncuyuz yani...
    - Rüstü Barcelona'ya gittiginde onlarin antrenman sisteminin agirligindan sikayet etmisti.
    - Rüstü, Milli takimin kalecisi; iki top kurtarsa yine kalede yeri saglamdir. Türkiye'de onu zorlayan biri olsaydi, Ispanya'da yasadiklarini burada da yasayabilirdi.
    - Ziya Hocadan sonra kendi adina ne degisti?
    - Hocamiz, bizi hirslandirdi. Kendisi hirsli biri ve o hirsini bize de yükledi. Beynimizi degistirdi yani, uyandirdi bizi...
    - Dünya futbolunda stilini begendigin yabanci kaleciler var mi?
    - Buffon... Kaleci gibi kaleci... Bunun disinda Ingiltere Milli takim kalecisi David James de kalesinde güven veren file bekçilerinden...
    - Petkoviç ve Tolga disinda Türkiye'de begendigin kaleciler kimler?
    - Aslinda çok var, ancak mesela Malatyaspor kalecisi Fevzi. Ailevi sorunlar yasadi. Allah kimsenin basina vermesin! Istanbulspor'da oynayan Galatasaray'in eski kalecisi Mehmet Bölükbasi... Onun da tek sansizligi Galatasaray'da olmasiydi.
    - Bir maçina bakarak, adami yargilamak ne kadar dogru sence?
    - Hata da yapabiliriz ama bize moral lazim. Moral verildiginde kendimizi toparlamamiz daha kisa sürer.
    Taraftarimiza sasiyorum
    - Kariyerine baktigimizda Trabzonspor ikinci takimin...
    - Sabirliyimdir. Gençlerbirligi'ndeydim, simdi de Türkiye'nin dört büyük kulübünden birindeyim. Burada futbolu birakmak isterim.
    - Anne-baban seni izlemek için Trabzon'a geliyor mu?
    - Geçen yil benim oynadigim bir lig maçina gelmisti. Gelmezler mi, yalniz babam rahatsiz biraz, maçlara gelmesini istemiyorum. Gençlerbirligi'nde oynarken Çanakkale Dardanel ile karsilasiyoruz. Ik yari tribünde babami gördüm ancak ikinci yari yok. Tabii huzursuz oldum. Maç bitiminde sordum, ikinci yari neden tribünde yoktun diye... O da kalbinin heyecandan atmaya basladigini, bundan dolayi disari çiktigini söyledi.

"Kaleci oynarken gol atmak en büyük hayallerimden. Maçin son anlari, kaybedek bir seyimiz olmasin, ben de ileriye çikip gol atayim diye hep hayal kuruyorum."

- Bu arada baba da oldun.
    - Evet kizim oldu, onun ugruna inaniyorum. Ben Bursali'yim ancak kizimin dogum yeri Trabzon.
    - Trabzonspor taraftarina mesajin...
    - Biraz daha akilli hareket etmelerini ve sabirli olmalarini istiyorum. Taraftar çok önemli. Gençlerbirligi'nde maça gelen taraftar kadar burada idmana gelen taraftar var. Geçen sezon Besiktas ve Diyarbakirspor maçlarinda taraftarimiza sastim.
    - Taraftarimizin kulübüne asiri düskünlügü bazen istenmeyen olaylara neden olabiliyor.
    - Böyle bir taraftar dünyada var mi bilmem ama Türkiye'de olmadigi kesin.
    - Trabzon, sehir olarak bir futbolcuya hangi anlamlari yüklüyor?
    - Trabzon, küçük bir yer. Buraya gelmeden önce daha büyük bir sehir oldugunu zannediyordum. Önünüzde deniz, arkanizda dag... Istersen yüzmeye git, istersen yaylaya çik. Böyle iki ortami arayip da bulamayacaginiz bir sehir. Trabzon'un zengin isadamlari, sehrin dogal zenginligine kayitsiz kaliyor sanirim. Ben de idman ve maçlardan arta kalan zamanlarimda esim ve kizim Zeynep Naz ile Boztepe'de çay içerek ya da Cemil Usta'da köfte ve balik yiyerek geçiriyorum.
    - Akçaabat köfte mi, Inegöl köfte mi?
    - Inegöl köfte... Akçaabat köftesi de güzel ama Inegöl tercihim.
    - Ee Cemil Usta'da Akçaabat köfte yiyorsun.
    - Evet de, bana göre Inegöl köfte daha farkli.
    - Bursali'sin; dogdugun, büyüdügün sehrin takiminin düsmesi seni nasil etkiledi?
    - Bursaspor köklü ve büyük bir camia. Onlarin taraftari da ateslidir. Insan üzülmez mi? Bursa sehri gibi büyük bir sehir takiminin düsmesi moralimizi bozdu. Insallah bu sezon lige dönerler.
    - Son bir soru; bazen ileri çikip gol atayim diye bir düsünce geçirdin mi içinden?
    - Forvetten gelme oldugum için midir bilmiyorum, inanin en büyük hayalim gol atmak. Kaybedecek bir seyimiz olmaz, son bir yan top ya da kornerden gelen topu gol yapiyorum. Böyle hayalim var.
    Resmi Site

Barış - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

AKÇAABAT köftesi bence daha güzel Hasan kardes...

bence hasan a daha çok sans verilmeli hakki yeniyor. iyi oynadigi maçlardan sonra yine petko kaleye geçiyor. böyle olmamali.

Alptuğ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa

bjka 5-0 yenildigimiz maçta cok kotuydu bazen super maclar cikariyo kilolu bence daha iyi bir kaleci bulmaliyz

Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

bence çok kaliteli ve iyi bir kaleci.bazen müthüs oynuyor.amam bir oyuncu zaten hep iyi oynayamaz.sonuna kadar destekliyorum hasan sönmez i.[img]smileys/smiley32.gif[/img]

61trabzonomer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

BANA GÖRE IYI BIR KALECI ALANA KADAR KALEYE BILE GEÇEBILIR VE GEÇMELIDE GERÇEKTEN GÜVENE IHTIYACI VAR BIRAZ OYNATILSA PETKO DAN ÇOK DAHA IYI OLUR

61trabzonomer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Biraz sans tanisalar bu adama çok seyler yapacak ama....

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)