Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 64 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türk Futbolu İlerlemesin!!!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    EmrahYalçınalp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Türk Futbolu İlerlemesin!!!

BMN ile tanisikligim yili geçti. Hatirladigim kadariyla su ana kadar bir konu da açmadim. Ama artik "yeteerrr" diye bagirmak geliyor içimden. Ve bagiriyorum, ilk bakista marjinal ve itici gözükse de, BÖYLE TÜRK FUTBOLU ILERLEMESIN !!!

Zaten ilerleyecegi de yok. Haksiz rekabetin, adam kayirmanin, masa alti oyunlarinin, çesitli dalaverelerin oldugu bir futbol gelisemez...

Kendi liginde iki uydurma penaltiyla adami yener ve sampiyon olur, sonra da devlet televizyonunu kapmis taraftar-spikerine "kim durduracak bu takimi" diye agizlarindan köpükler fiskirtarak bir orgazm yasatirsin belki. Ama el oglu gelir, 3. sinif takimiyla seni evire çevire yener, takar sana amiyane tabirle, sonra aglarsin, "Niye Türk Futbolu Çöküste ???"

Ben Türk Futbolunun ilerlemesini artik hiç istemiyorum. Hatta Trabzonspor sevgim nedeniyle bu sistemin bir parçasi olmaktan da nefret ediyorum, ama ne yapalim, sevdik bir kere !!! Türkiye'de futbol bana her türlü hokkabazlikla es anlamli geliyor ve ben deger yargilarim nedeniyle bu hokkabazligin dünyada prim yapmasini istemiyorum. Nasil -tesbihte hata olmaz- en kaliteli kokain Türkiye'de üretilseydi biz yurt disinda "nasil üretiyoruz ama, bakin bizimkinin üstüne var mi?" diyemeyeceksek, adam olmak, erdemli olmak böyle bir özelligin uluslararasi arenada basarili olmasindan gurur duymayi degil utanmayi gerektirirse, Türk Futbolu da kalsin Edirne'yle Kars arasinda, bu ülkeye bu müstehak.

%5 'lik deplesman kotasinin sadece bazi takimlara uygulandigi, ceza sahasi içinde eli çime deyen bazi takimlarin her oyuncusuna penalti çalindigi, Sebat'in Avni Aker'e gelmesine "olmaaaazzzzzz" diyenlerin Istanbulspor'u Olimpiyat Stadi'na yolladigi, bir futbolcunun "Tesvik aldik" açiklamasindan sonra federasyonun hiç bir somut adim atmadigi, Aurello'nun tekmesine de Gökdeniz'in gülmesine de sari kart verilen bir ülkenin futbolu varsin gelismesin.

Kimle mücadele ediyoruz biz, ne haddimize sampiyonluk falan ? Ben bu düzenden utaniyorum, ve utanç duydugum bir olgunun da gelismesini istemiyorum. Zaten bu kafayla gelisecegi falan da yok...

Guests
    Ziyaretçi

bencede ilerlemesin bu sartlarda, zaten seninde dedigin gibi ilerleyemez. 2-3 sene sonrada avrupaya tek takim yollariz.

"avrupada neden basarili olamiyoruz" diye düsünüyorlar bir de. tabi olamazsin;uefa, fifa senin keyfine göre hakem ayarlamiyor da ondan.
    bu düzen böyle gittikçe avrupa liglerinin orta siralarinda yer alan herhangi bir takim seninle kedinin fareyle oynadigi gibi oynar. düsünmene gerek yok.

dün maçi izleydim ve her aninda "iyi ki Trabzonsporluyum!" dedim.
    ne rezillikti bu böyle naklen hem de canli canli.

Muhalif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay

Giray Bulak in bir açiklamasi gözden kaçti geçenlerde.. AB ye girersek belki o zaman türkiyede de anadoludan sampiyonlar çikar dedi.. adaleti de AB den umuyor adam ne yapsin.. bu açiklamanin üzerine fazla konusacak sey de yok aslinda.. bu hafta hiç bir maçin görüntülerini izlemedim.. ama anlatilanlar yeni seyler degil.. bir hafta ortaoyununu kaçirmisim ne çikar.. haftaya tekrar vizyona çikacak zaten..

calypso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika

perhabs sana katilmamak mumukun degil.. en uzuldugum konu "devlet televizyonu" nun da dedigin gibi bu carkin dislileri arasina katilmasi oldu. Sermaye medyasiyla ugrastigimiz yetmedi. Dun aksam da gorduk, adamlar maci kazanmis spiker yenilen anadolu takiminin kaptanina soruyor "taraftarlar diyor ki neden bu kadar direncli oynadiniz" adam bi anda afalliyor "tesvik aldik ta ondan" diyor, ve bu rezil insanlar boyle icten pazarlikli insanlar devlet televizyonunda bizim paralarimizla spikerlik yapiyor. yaziklar olsun.

neden hep geriyiz kendimize bakalim kendi ulkemizin takimlari bize resmen sahada degil de diger yollardan calim atmaya calisiyo bu mantikla is zor birakin ya ne futbolu

Oğuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sevgili Emrah,

Ümitsizlik kokuyor mesajin. Yani seni tanimasam "ohooo! Adama bak ya, hemen pes etmeye müsaitmis tabiati" diyecegim..

Bu düzen bozulacak.. Ben buna yürekten inaniyorum. Zor olacak, ama olacak..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    EmrahYalçınalp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı oguz Nickli Üyeden Alıntı

Sevgili Emrah,

Ümitsizlik kokuyor mesajin. Yani seni tanimasam "ohooo! Adama bak ya, hemen pes etmeye müsaitmis tabiati" diyecegim..

Bu düzen bozulacak.. Ben buna yürekten inaniyorum. Zor olacak, ama olacak..

Yok ümitsizlik degil aslinda. Sadece kizginlik, ki bu aslinda bir motivasyon nedeni. Avatarindaki dehanin Kocatepe'de içinde bulundugu ruh halinden çok da farkli degil aslinda ruh halimiz. Isimiz zor, ama biz de pek kolay sayilmayiz yani... Birgün birlikte sampiyonluk kutlamalarina katilacagiz, orda bugünü anlatir güleriz birlikte...[img]smileys/smiley2.gif[/img]

HEP DESTEK; TAM DESTEK !!!

Guests
    Ziyaretçi

dünkü maçtan sonra hiç çevrenizi gözlemledinizmi, benim gördügüm kadariyla hangi takimli olursa olsun artik öyle yadaböyle fenerin sampiyon yapilicagini düsünüyor herkes. kimisi bu sene boyunca daha maçlara gitmek hatta izlemek bile istemiyor. artik futbolumuza gölge düsmüstür. azize yildirimin yaptigi açiklamalarsa nedense basin tarafindan haber yapilmadi, sadece hincal uluç dün tvdebiraz bahsetti. masa basi maçlarla nereye kadar gidiceksin fener..

Nereden
    Hatay

Alıntı ÖzGüReisEsenLer Nickli Üyeden Alıntı
    masa basi maçlarla nereye kadar gidiceksin fener..

Edirne ye kadar[img]smileys/smiley2.gif[/img]

FEDAİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

Ibrahim Sahin'in hakli bir isyanini evire çevire medyaya sunan ve disiplin kuruluna sevkedilmesini saglayan saygideger,tarafsiz(!)medyamiz azize yavsagi 'biz artik sahada degil masa basindaisi bitiririyoruz' diye yaptigi açiklamayi nedense pek dikkate almadi.

kahpeligin,adiligin kol kezdigi bu çürük sistemde istesekde Türk futbolu ilerlemez.Galiba biz 10-15 sene öncesine kadar oldugu gibi serefli yenilgilerle gurur duymaya hazirlikli olmaliyiz.Zaten fazlasini da hakettigimizi düsünmüyorum.

Öyle oldugu içinde burnumuzun dibindeki ALMANYA da düzenlenecek olan sampiyonaya katilamayacagiz.(insallah yanilirim)

Trabzonspor Kongre Üyesi
    selçukabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Ilerlemeyecek türk futboluna bir darbe daha

Federasyonla ceza pazarligi
    Iddiaya göre Fenerbahçe Baskani Aziz Yildirim Federasyonu tehdit etti. Iste detaylar

Iddiaya göre, federasyon yetkilileri Yildirim'a "Sahanizi kapatacagiz. Maçinizi Izmir'e verelim" dedi, baskan ise "Ceza alirsak külahlari degisiriz" tehdidinde bulundu

Futbol Federasyonu koridorlari, ceza pazarligi dedikodusu ile çalkalaniyor. G.Birligi maçi sonrasi yasanan olaylar ve rakip oyunculara taraftarin tünel girisinde brandayi yirtarak tekmeler savurmalari, F.Bahçeli yöneticilerin de soyunma odasi koridorunda sözlü saldirisi nedeniyle sari-lacivertlilere ceza verilmesi için G.Saray ve Besiktas'tan federasyona baski var.

Federasyon yetkilileri yogun baskilar sonrasi F.Bahçe Baskani Aziz Yildirim'a "Emsal teskil eden olaylarda saha kapatma ve seyircisiz oynatma cezalari verdik. Size de saha kapatma cezasi verelim, G.Antep maçinizi Izmir'e alalim" teklifini ilettiler.

Bu teklife büyük tepki gösteren Yildirim ise "Biz cezayi hakedecek en ufak bir sey yapmadik. Bize ceza verirseniz külahlari degisiriz. Bir olay varsa da maç esnasinda olmamistir. Prosedüre göre bunun karsiligi sadece para cezasidir. Federasyon, diger kulüplerin veya baska isimlerin baskisiyla hareket edemez" yanitini verdi

Toplanti yapacak

Bu tepki üzerine geri adim atmak zorunda kalan Futbol Federasyonu'nun sali günü toplanacak olan Ceza Kurulu'nda F.Bahçe'ye 5 ila 10 milyar arasinda para cezasi verilecegi ögrenildi. 23 Mart Çarsamba günü bir basin toplantisi düzenleyecegini açiklayan Aziz Yildirim'in da bu konuda sert açiklamalar yapmasi bekleniyor
    .
    Vatan

spor3.com'dan alinmistir.
    Edited by: selçukabi

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

Futbol federasyonunu protesto etmemizin bir zorunluluk oldugunu anlatmak açisindan,Selçuk arkadasimizin yukaridaki yazisi çok anlamli olmus.

Nereden
    Hatay

Emrah dünkü maçtan sonra su konuna baska bir yorum daha getireyim dedim.. tr liginin 3. ve 4. sü oynuyor.. birinin samp. sansi, digerinin uefa mücadelesi var.. ve maç baslarken hepimiz heyecanliyidk.. 15 dk sonra basaldik uyuklamaya.. ta ki 93. dk da golü yedigimizde uyandik..

tasa etme emrah..lig 3 ve 4. sünün maçini izleyince anladim ki istesek de ilerlemez zaten türk futbolu..

Yönetim Kurulu Mollasalihoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

bizim tribünlerimizde organizasyon yo adamlar 30bin kisi ayni slogani bagiriyo afedersiniz bizim 1000-1500 kisinin bir tarafi kalk gidelim dese öbür tarafi b.k yeme otur asagi diyor.insanin bagirasi gelmiyo ki.

a.aker'de bile bordo mavi'den baska tezahürati birlikte yapamiyoruz.

61trabzonomer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı oflee61 Nickli Üyeden Alıntı

bizim tribünlerimizde organizasyon yo adamlar 30bin kisi ayni slogani bagiriyo afedersiniz bizim 1000-1500 kisinin bir tarafi kalk gidelim dese öbür tarafi b.k yeme otur asagi diyor.insanin bagirasi gelmiyo ki.

a.aker'de bile bordo mavi'den baska tezahürati birlikte yapamiyoruz.

Çok iyi bir gözlem aynen katiliyorum herkez farkli birsey söylüyo b. b.anlasilmiyor[img]smileys/smiley20.gif[/img]bu konuya el atilmasi lazim

Mehmet Alemdar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

hami madirali kim ne derse desin

Trabzonspor Kongre Üyesi
    tigin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

up

sametaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

turk futbolunun zaten mevcut sistemle ilwerlemesi mümkün degil. zncak belki türkiye den bir takim cikip birkac senede bir basari elde edebilir. oda o kadar büyük bi basari olmaz.

Nereden
    Amasya

FENER YOK ETDINMI BU LIG TEMIZLENIR EGER OLMAZA HAKIKATEN 3 SENE SONRA BIRA TAKIMLA AVRUPAYA GIDERIZ

Nereden
    Hatay

Mehmet abinin açtigi (Türk Futbolu Duraklamaya Girdi) adli basligi görünce aklima geldi.. Emrah tuttu galiba bu temennin[img]smileys/smiley17.gif[/img]

Valla zaten futbol birilerinin menfaatinin ön planda oldugu sürece ilerlemez buda Türkiyede had safhada oldugu için bir ilerleme görmek mucize. Hani balik bastan kokar misali federasyonun basindaki serefsiz adam degil ki onun yönettigi ligden birseyler bekleyelim. Sezon boyu savasirsin zor maçlari alirsin diger tarafta ezeli rakibin kolay maçlari ya penaltiyla ya ofsaytla yada hakemle alir çikar sampiyon olur simdi adalet bunun neresinde.

O takimin taraftarlarina, o takima gönül verenlere, emegini dökenlere o kadar çabaya yazik degilmi???

Evet yazik hemde çok yazik ama Türkiyede degil!!!!

Nereden
    Hatay

Bu konuyu Emrah açti ama up etmek hep bana düsüyor nedense[img]smileys/smiley2.gif[/img]

Dün Isviçre'ye elenmemiz konusunda genellikle kisiler üzerine tartismalar döndü.. elbette benim de tek tek oyuncularla ve teknik adam hatalariylailgili gözlemlerim var fakat ben tarzim olan kuytu-kösede kalmis yerlerden bakmak istiyorum olaya yine..

Terim'in maç sonu beyanatlarini dinledim... tüm sorumlulugu hakeme yikip çikti isin içinden... ya ben çok muhalif gözle seyrettim maçi ya da pek anlamiyorum bu islerden... hakemi bizim oyuncular maç boyu dövdüler resmen.. tehditler, itip kakmalar, bagirip çagirmalar girlaydi... adamin giki çikmadi.. yine maç konusuna yazmistim.. 1. dk da penalti vermesi -ki yüzde yüz penaltiydi- üzerinde psikolojik bir baski dogurmus olmali ki bize çaldigi penaltiyi dikkatle izleyin ne büyük bir coskuyla çaldi.. elini penalti noktasina götürüsüne dikkat özellikle.. bir de onlara verdigi penaltidaki tavrini hatirlayin sonra.. üstelik bizimkine penaltiydi veya degildi diyenler yari yariya oranda olabilir ama onlarinkine dürüstçe yaklasirsak kimse degildi diyemez herhalde...

Türkiye'de her alanda bu isler böyle... basarisizligabir kurban bulunur, zaferin binlerce babasi çikar... ve bizde yönetimsel hatalari yüklenir durur birilerinin sirtina...

Basarisiz bir federasyon yönetimi Ersun Yanal'i kurban seçer,yerine gelen teknik adam hakemi... eh oyuncu Alpay'a kadar gider bu silsile son gelinen noktada... bizde de öyle degil miydi, sira biraz degisik olsa da.. Cem Papila'ya senenin faturasi yüklendi, Yattara'ya rum faciasinin faturasi... ve sonunda sira Senol'a geldi, o da gitti...

Aksam ilk 11'de Emre-Halil-Alpay hariç dünyada üst düzey kabul edilen liglerde mücadele eden oyuncumuz yoktu... rakip takimdan her oyuncudan bahsedisinde spiker ya Almanya'nin bir takiminin ya Fransiz bir takimin ismini zikrediyordu o isimlerle beraber... 20 yasindaki stoperleri Arsenal'de oynuyor arkadaslar.. orta saha Vogel Ise Milan'da..Bizim dünya siralamasina göre en büyük takimda oynayan adamimiz Emre.. ki Newcastle'de Ingiltere'in 4. büyügü diyelim hadi..

Hal böyle iken ve Türk ligindeki oynanan futbolun kalitesi ortadayken bu hayirsiz tablodan hayir ummak nafileydi... ama her zaman ki gibi tek suçlu bulundu... hakem..

Padisah!(Levent), Imparator!(Fatih), Büyük (Ayi)takim Yildizlari!(Oyuncular) mi üstlenecekti suçu? Eh medya da yedigi çanaga pisleyecek degil ya! böylece el birligiyle bir hezimetin hesabi daha verilmis oldu.. Suçlu Hakem... Asalim... ya da bir fikradan aklimda kalan argo bir tabirle Gömün ...

Türk Futbolu Ilerlemesin temennisinde bulunan arkadasi da siddetle protesto ediyorum aha buradan[img]smileys/smiley7.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi
    tigin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı Muhalif Nickli Üyeden Alıntı

Bu konuyu Emrah açti ama up etmek hep bana düsüyor nedense[img]smileys/smiley2.gif[/img]

önceki sayfaya bakarsan bi kerede ben "up"lamisim.hakkimi yedirmem [img]smileys/smiley4.gif[/img]

neyse sayende bu baslik altinda ilginç mesajlar okudum güldüm.

senin söylediklerine katiliyorum o baska.

Türk futbolunun ilerlemesini Fifa'da istemiyor baksaniza 2010 ve avrupa sampiyonasindan men,Fifa üyeligine aski daha ne yapsinlar.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)