Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 86 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Mektup...

61viya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Standart Mektup...

Biz sizlerden kendimiz için hiçbir şey istemiyoruz...!

Biz sadece heykelinizi dikmek istiyoruz Trabzon'un göbeğine...2 defa görebildiğim o şehre,üçüncü gelişimde,bu takıma emek veren sizlerin heykeli olsun istiyorum şehrin orta yerinde...

Birileri ölümüne sevdiğini iddia ederken bazı takımları,biz senin sahadan üzgün ayrıldığın her gece öldük! Sana seni nasıl sevdiğimizi anlatmama gerek yok Trabzonspor...Üç beş yenilgiden sonra kazan kaldıran takım taraftarları gezerken ortalıkta,biz seni 23 yıl boyunca "o an"ı hiç göremeden sevdik...!

Senden kendimiz için bir şey istemiyoruz inan! Küçük çocuklara,özellikle ben gibi Karadeniz ile hiçbir kan bağı olmayan çocuklara,şampiyon Trabzonspor'un formalarını vermek istiyoruz...Bu takımın anlamını onlara her türlü anlatırız biz ama,medya saçma sapan takımları tutmaları için baskı yaparken bu çocuklara,biz seni seçsinler istiyoruz...

"O an"ı görüp,ölmek için yaşıyoruz belki de...!

Bunca zaman sonra,bu kadar bütünleşebilmişizken,şampiyon takımın taraftarı olma hissini yaşamak istiyoruz sadece..."Neden Trabzonspor?" diyenlere,şampiyonluk anımızda döktüğümüz gözyaşlarımız cevap olsun istiyoruz...

Karışık cümleler kuruyorum galiba ama,senden bahsederken filozof oluyoruz biz...!

Hiçbir taraftarın hasret olamayacağı kadar hasretiz biz o kupaya."O an" geldiğinde,benim kuşağımdaki insanlar -şampiyonluğu yaşamamış olanlar yani- donup kalacağız ve anlamsız bakışlar göndereceğiz dünyaya muhtemelen...Ama o bakışlar dünyanın en anlamlı bakışı olacak,inanın buna! Biriktirdiğimiz gözyaşlarımızı akıtacağız,yüreğimiz dakikada kimbilir kaç atarken...

Sizden yapamayacağınız şeyler istemiyoruz biz...! O tertemiz yürekleriniz hiç atmadığı kadar anlamlı atsın istiyoruz.Yapabiliriz çünkü,biliyoruz!

Maç izlerken tıpkı bizler gibi,heyecanla ayağa kalkıp kolkola girmniz öyle mutlu ediyor ki bizi...Ersun Hoca'mın gol sevinçlerini görebilmek için dua ediyoruz biz...Her maç "Bordoooooooo!" diyen sesimize" Maviiiiiiiiiiiiiiiiii!" diye eşlik edin istiyoruz.Kolbastı oynayalım istiyoruz ağzımız kulaklarımızda...Çok şey mi istiyoruz bilmem ama,gittiğimiz kahvelerde zafer çığlıklarımız yankılansın istiyoruz.O gece huzur içinde uyuyalım istiyoruz.Biz "o an" gelsin,ölelim istiyoruz!!!

Sanki geberip gidecek olsak,en son düşüneceğimiz şey sensin...!

Biz seni öyle çok seviyoruz ki Trabzonspor! En başından razı olmuşuz bu sevdayı anlamayanlara,her fırsatta seni anlatma çabalarına...Çoğu kez anlamamışlardır bizi ama,biz en güzel seni anlatabilmişizdir aslında.Biz seni anlattığımızı sandıkça,sen çoktan anlatılamayan boyutu almışsındır ama,en doğru kelimeyi bulmak için bu sevdaya,çok debelenmişizdir her defasında...

Birileri Trabzonspor taraftarını salak sanıyor galiba,kuzu sanıyor bu taraftarı birileri...İnsan olduğumuz için,tepkimizi ölçülü bir şekilde ortaya koymaya çalıştığımız için "vur ensesine al ekmeğini" sanıyor birileri bizi...!

1.08 santimlik ofsaytı o hakem bozuntusunun göremeyebileceğini savunuyor ekranda her şeyi bildiğini sanan,doğuştan Trabzon'a gıcık futbol yorumcuları(!)...O hakemin o ofsyatı görememe ihtimali varsa eğer,hakem koymasınlar oraya...Benim futbolun f'sini bilmeyen babaannem de o pozisyona kaldırmazdı o bayrağı.Bir farkları yoksa eğer ya defolup gitsinler,ya serbest bıraksınlar bu ofsaytı,basketbol gibi olsun futbol,biz de rahatlayalım...

İlk değil bu oyunlar...Üzerimizde oynanan kimbilir kaçıncı oyun...Ama bilmeliler ki,bu böyle devam ederse,kuzu postunda kurt oluruz hepimiz...

Sizden ricam,her şeyin bu takıma karşı olduğu bir ortamda,gösterin onlara Trabzonspor'un gücünün ne olduğunu...İnadına getirin o kupayı Trabzon'a...Biz seni şampiyon ol diye sevmedik,zaten öyle olsa 23 yıldır bu takım için atmaz yürekler...Onurlu mücadeleni sevdik senin...Emeğin gücünü,paranın suratına çarpışını sevdik...Ama artık dayanamıyoruz emeğimizin çalınmasına...!

Onun için,şimdi şampiyonluk vakti Trabzonsporum! Şampiyonluk gününde dünya duracak...Ve bize inanmayanlar o dünyanın altında ezilip ufalanıp toz olacak...!

Rakiplerle,hakemlerle didişmeyi bırakın bundan sonra...Onlar hiçbir zaman yanımızda olmadı çünkü...Siz bizim inancımızla oynayın...Göğsümüzdeki tek yıldızın geçmişindeki gibi,şerefli bir şampiyonluk yaşatın bize...!

Bundan yıllar yıllar sonra,ufacık bir çocuk babasına,meydanda heykeli olan adamların kim olduğunu sorduğunda, "23 yıllık hasreti bitiren kadro..." diyebilsin diye...
    Konu 61viya tarafından (16.12.2008 Saat 12:50 ) değiştirilmiştir.
    "Orada birisi farklı yürüyordur."

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

yazıyı cok samimi buldum oyüzden...

Nereden
    İstanbul

Hiçbir taraftarın hasret olamayacağı kadar hasretiz biz o kupaya."O an" geldiğinde,benim kuşağımdaki insanlar -şampiyonluğu yaşamamış olanlar yani- donup kalacağız ve anlamsız bakışlar göndereceğiz dünyaya muhtemelen...Ama o bakışlar dünyanın en anlamlı bakışı olacak,inanın buna! Biriktirdiğimiz gözyaşlarımızı akıtacağız,yüreğimiz dakikada kimbilir kaç atarken...

Dursun Kaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı 61viya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunca zaman sonra,bu kadar bütünleşebilmişizken,şampiyon takımın taraftarı olma hissini yaşamak istiyoruz sadece..."Neden Trabzonspor?" diyenlere,şampiyonluk anımızda döktüğümüz gözyaşlarımız cevap olsun istiyoruz...

Onun için,şimdi şampiyonluk vakti Trabzonsporum! Şampiyonluk gününde dünya duracak...Ve bize inanmayanlar o dünyanın altında ezilip ufalanıp toz olacak...!
    O güzel yüreğine sağlık.

Üzerimizde oynanan pis oyunlara, biz şampiyon olduğumuzda gururdan,onurdan,sevinçten döktüğümüz gözyaşları ile cevap vereceğiz..

Büyüksün Trabzonsporum büyük.!

Bazı it beyinlilere inat büyüksün sen...
    ~ Yüzümüzün yüreğimizle beraber gülümsediği an’ dır mutluluk. ~

Nereden
    Balıkesir

bunu nereye göndermek içi nayzdıysan kardeşim hemen iletelim hep beraber. tebrikler ağzına sağlık. bende hazırlamıştım bir tane ama olsun.

Alıntı alkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bunu nereye göndermek içi nayzdıysan kardeşim hemen iletelim hep beraber. tebrikler ağzına sağlık. bende hazırlamıştım bir tane ama olsun.
    sende yaz...bekliyoruz...

Nereden
    Balıkesir

tekrar tekrar kalemine sağlık kardeşim.

Ümit Tekşan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Eline , Yüreğine sağlık. Mükemmel olmus. Göndereceğin yere hiç bekleme hemen gönder kardeşim.
    TRABZONSPOR

Eski Nickim : Cripto

Gerçekten okurken tüylerim diken diken oldu gözlerim doldu bu nasıl bir sevdadır ALLAHIM ne olur göster o günleri bize.
    kalemine yüreğine sağlık tebrik ve teşekkürlerimi iletiyorum mükemmel olmuş.
    ''ŞAMPİYONLUK YAKIŞACAK ŞEHRİME''

Kazım Uzunboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Ne yazacağımı bilmiyorum ama bu yazıyı okuduktan sonra yazmadan çıkmak istemedim.

Ellerine,yüreğine sağlık,mükemmel yazmışsın.

Çok teşekkürler.
    Yaşamak Direnmektir!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Emirhan Ömeroğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

tebrikler yüreğine sağlık
    "Kocaeli bizi ilk maçta 1-0 yendi. 'Hamsinin kafasını ezdik' başlığı attılar. Gazeteleri soyunma odasına astım. 20 dakikada skor 5-0 oldu. Bizde öyle bir güç vardı o zamanlar."
    Ali Kemal Denizci

oflu engin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

duygular karşılıklı şelale.kocaman yüreğine sağlık.
    İhtilalsin efsanesin bir devsin Trabzon
    Tek büyük var o da sensin sampiyon Trabzon
    Hayde hayde vur hayde Trabzon

thehell61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

eline sağlık çok güzel olmuş

Sencer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya

Kardeşim,
    hepimizin yuregını kelımelere dokmussun...
    ellerıne saglık, nıce gozlerı sulandıran bu yazın hasret, sewgı we tutkunun sahıbıne...

23 yasında agızından dokulen bu yazının degerını hepımız bılıyoruz we ıznınle bu yazını once trabzonspor klubune sonrada Ersun hocaya gondermek ıstıyorum
    Seni kupa sayısı değil, o kupaları aldığın şartlar efsane yapar...

you same => Sencer

Emin Danışmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

Bu kadar olur diyorum,duygu sağanağı altında MÜKEMMEL bir yazı,farklı duygulara kapılıp okudum,göz pınarlarım dolmadı dersem YALAN olur.

ucurum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Güzel yazı futbolcular okur inşallah...

halil ibo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Güzel yürekli dünyalar tatlısı kardeşim.Duygun duygumuzdur.
    Seni ve senin gibi düşünen taraftarlarımızı çok çok seviyoruz.
    ''Üç beş yenilgiden sonra kazan kaldıran takım taraftarları gezerken ortalıkta,biz seni 23 yıl boyunca "o an"ı hiç göremeden sevdik...!''
    Bu tip taraftarın eksiğini aynı cümle içinde vermişsin zaten.Sevgisizlik...Eğer onlar gerçekten takımlarını sevselerdi sahaya inmez,sahaya taş atmaz,kendi futbolcusuna sövmez,tribünde çekirdek çitlemezlerdi.
    Bizler bunları Allah'a havale ediyor,rabbim ıslah etsin diyoruz.
    Takımımızada gönüllerimiz dolusu başarılar diliyoruz ''7'' yolunda...
    Beklemeyi bilen amacına ulaşır. JOSEPH DE VILLELE.

Recep Çaltepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ellerine sağlık Begüm. Herkesin gönlünden geçen şeyleri yazıya dökmüşsün ve yine duygularımızın tercümanı olmuşsun. Teşekkürler.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Sinan SARI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın

İşte bu yazıyı al soyunma odasına as... Tebrikler çok güzel bir yazı
    BORDOMAVİ.NET-KUŞADASI

Sadık Bıyık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

müthiş bir yazı, böyle içten gelerek duygularını samimi şekilde fade ettinmi gerçekten ortaya böyle güzel bir yazı çıkıyor. aslında bu duygular genelde bizim tarftarımıza has bi durum.
    bizde hiçbir zaman toplama yapılmaz, bazen çarpılır bazen bölünür bazende sıfırlanır

Selman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı ucurum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güzel yazı futbolcular okur inşallah...
    Okuyacaklar, ya da okumaşlardır bile

Yüreğine sağlık Begüm

TAHSİN 61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

yüreklere sağlık emeğine sağlık yazı hatalarını düzelt sen bunu direk trabzondaki arkadaşlar aracılığı ile stada dışarıya trabzonspor bulvarına soyunma odasına rakip takım soyunma odasına asalım bir tanede TFF ye gönderelim
    6 üstü 1 Aşk

Evli Mutlu Huzurlu T&B

Bahattin Aydın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

duygularımızı çok güzel tercüme etsin..yazı harika olmuş gönlüne sağlık
    Belki Çoğu Şey Yolunda Gitmedi, Ama Hiçbir Şey Beni Yolumdan Edemedi.

TSezgin61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

mükemmel bir yazi...

eeee simdi bu yaziyi Ersun hocaya ulastirmamiz lazim.... futbolculara göstermesi icin...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Tunga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Tebrikler Begüm.

Bu sene 7. şampiyonluğu aldıktan sonra CNN Türk'teki "Oradaydım" belgeseli ve NTV'nin "O An"larına sen çıkmalısın
    Trabzonsporlu olmak...
    Zor ama güzel be kardeşim!

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)