Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 51 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ligimizde Yabancý Hakemler Görev Yapmalý mý ?

Mayls - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    33

Alýntý Mehmet Fýrat Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ligimize yabancý hakem deðil yabancý federasyon lazým.

UEFA þu lige bi el atsa ne güzel olur. Baþkanýný, yönetimini, kademelerini ve hakemlerini kendisi seçse...
    Bunu yazmak için girmiþtim baþlýða, sen yazmýþsýn.
    Trabzonspor HES yapma, kendi kalene gol atma!
    Karadeniz'e Özgürlük!

CEMEFKER - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yalova
    Yaþ
    48

Deðiþen pek birþey olmaz insanýn olduðu yerde.

Geçen Meltem TV'de Rýfký Soysal hani þu GS'li spor yazarý, cimbomun Uefa Kupasý yolunda ( 2000 yýlýnda kazanýlan kupa) UEfa delegeleri ( adamlarý herneyse) ile gs'li yöneticilerin iliþkilerini, birlikte yemek yemelerini buna benzer þeyleri anlattý, kimseye durup dururken Avrupa'da önünü açmazlar tarzýnda bir takým konuþmada bulundu.

Anlayacaðýmýz, insanýn ve paranýn olduðu heryerde bu iþler olur,

Trabzonspor Kongre Üyesi

Enes - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    38

Yabancý hakemde gelse bu baþtaki zihniyetler deðiþmedikçe çok farklý olmaz önemli olan futbolu yönetenlerin zihniyetinin deðiþmesi.Durduk yere yabancý hakemlerinde günahýna girip bozmayalým adamlarý
    Söylesem tesiri yok
    Sussam gönül razý deðil.
    adrenalinn

Süleyman Eruyar - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

kesinlikle olmalý, þampiyonluða oynayan tüm takýmlarýn maçlarýný yabancý hakemler yöneltmeli, anlaþýldýki birinin hakem olabilmesi için türk olmamasý gerekiyor....

POYRAZ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diðer

Alýntý KEREM77 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Deðiþen pek birþey olmaz insanýn olduðu yerde.

Geçen Meltem TV'de Rýfký Soysal hani þu GS'li spor yazarý, cimbomun Uefa Kupasý yolunda ( 2000 yýlýnda kazanýlan kupa) UEfa delegeleri ( adamlarý herneyse) ile gs'li yöneticilerin iliþkilerini, birlikte yemek yemelerini buna benzer þeyleri anlattý, kimseye durup dururken Avrupa'da önünü açmazlar tarzýnda bir takým konuþmada bulundu.

Anlayacaðýmýz, insanýn ve paranýn olduðu heryerde bu iþler olur,
    Olursa da Türkiye'deki kadar olmaz. Rifki Soysal'in her söyledigine inanma bana kalirsa. Bazi cümleleri sirf konusmus olmak icin söylüyor.
    Bir arkadasimizin da dedigi gibi bize hem yabanci hakem, hem de yabanci Federasyon lazim. Bizim hakemlerimizin iyi niyetine güvenmiyorum, güvenmiyorum, güvenmiyorum. Namusu ve serefi olan hakemlerimizi tenhiz ederim ama sayilari cok az. Dünyada hakem hatalarindan bu kadar cok sikayetci olunan ve bu kadar cok hakem hatasi yapilan baska bir lig yok.
    Yabanci hakem mutlaka bu lige gerekli. Bu bizim hakemlerimizin yabancilar karsisinda rezil olmasi demektir ki, insanlari bu düsünceye zorlayanlar yine kendileridir.
    Bizim çektiðimiz, adamlýðýn bedeli.

Adil ÖZGÜR - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    61

Bana göre iþin baþý önemli, kadrolaþmak önemli,

Temiz vicdana sahip olmadýktan sonra yerine gelecek olanlarda ayný olur.

Yabancý hakemleri art niyetliler daha iyi satýn alýr. Bence yerlilerin vicdanlýlarýný bulmalý.
    BÝR AÐAÇ BÝR CAN, BÝR CAN BÝR TRABZONSPOR

Forum Yöneticisi Cem Balcý - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

bi yabacýlaþtýrmadýðýmýz hakemler kalmýþtý onlarýda yabancýlaþtýralým
    • Forumumuza destek için lütfen günlük olarak reklamlara týklayalým.

• Forum Kurallarýna aykýrý her türlü durumu lütfen butonunu kullanarak yönetim ekibine raporlayýnýz.

tsmetu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    41

Kesinlikle yapmalý.
    Ben Buradayým Tehlikenin Farkýdamýsýnýz...

Nereden
    Avrupa Diðer

Alýntý CeMtS-1967 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    bi yabacýlaþtýrmadýðýmýz hakemler kalmýþtý onlarýda yabancýlaþtýralým
    Hakkinin yenilmesine seyirci kalmayi tercih ediyorsan kendi tercihindir. Insanlari bu sekilde düsünmeye zorlayan o serefsiz hakemlerin ta kendileridir.

Cafer Bulur - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    44

Bu aksamki maci gördükten sonra ligimizde yabanci hakemlerin görev yapmasi gerektigi konusunda kesin kanaata vardim.
    Özellikle sampiyonluga oynayan takimlarin maclarini yabanci hakemler yönetmeli.
    Yabanci hakemlerle alinacak her türlü sonuclara raziyim.En azindan saibe olmaz.En önemlisi de budur zaten.
    "Yükseldi Karadeniz Herkes Omuz Omuza Bize Fýrtýna Denir Çýkmayýn Yolumuza..."

Nereden
    Ankara

Alýntý POYRAZ Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Hakkinin yenilmesine seyirci kalmayi tercih ediyorsan kendi tercihindir. Insanlari bu sekilde düsünmeye zorlayan o serefsiz hakemlerin ta kendileridir.
    lige yeni avrupayi takýmlarda gelsinmi?hatta maçlarý da avrupada oynayalýmmý?

herþeyimizin yozlaþtýrýlmaya çalýþýldýðý þu dönemde futbolumuzudamý yozlaþtýralým?

BATININ EN NADÝDE ARMAÐANI DEÐÝLMÝ

olmayacak duaya amin demekten baþka bir þey deðildir...futbolda hakemlerden çeken sadece biz deðiliz...

bu böyle geldi böyle gider...

ha ben bunu deðiþtiririm diyorsan buyur...arkandayýz

• Forum Kurallarýna aykýrý her türlü durumu lütfen butonunu kullanarak yönetim ekibine raporlayýnýz.

Nereden
    Avrupa Diðer

lige yeni avrupayi takýmlarda gelsinmi?hatta maçlarý da avrupada oynayalýmmý?

herþeyimizin yozlaþtýrýlmaya çalýþýldýðý þu dönemde futbolumuzudamý yozlaþtýralým?

BATININ EN NADÝDE ARMAÐANI DEÐÝLMÝ

olmayacak duaya amin demekten baþka bir þey deðildir...futbolda hakemlerden çeken sadece biz deðiliz...

bu böyle geldi böyle gider...

ha ben bunu deðiþtiririm diyorsan buyur...arkandayýz
    Gönüllerin sampiyonu olmaya devam edelim mi? Tarafindan yillardir düdüklendigimiz hakemlere yanagimizi uzatmaya devam edelim mi? 24 Yil daha bekleyelim mi? Burada ortaya bir görüs atilmis ve ben de bu görüse katildigimi belirttim. "Bu böyle gelmis böyle gider" diyorsun, bu senin hayat felsefendir orasini ben bilemiyorum ama koyun olmaya devam ettikce bunun hep böyle sürecegini biliyorum.

Ha, sen mevcut olan her seyden memnunsan, güvenerek emegini teslim ettigin insanlar tarafindan hakkinin göz göre göre yenilmesine ragmen Trabzonspor'u sampiyon yapacagina inaniyorsan buyur sampiyon yap... Arkandayiz. Buyur bu tekere comak sok... Arkandayiz.

Not: "Her seyimizin yozlastirilmaya calisildigi su dönemde......" seklinde cümle yazan bir insanin, yozlastirilmamasi gereken degerlerin basinda olan anadilini daha düzgün yazmasi gerekiyordu diye düsünüyorum. Yozlasma anadilden baslar. Alintisini yaptigim mesajinda tek katildigim nokta "Her seyimizin yozlastirilmaya calisildigi su dönemde......" seklindeki cümlen oldu. Yozlasmayi uygulamali olarak ispat etmissin. Batinin en nadide armagani senin dedigin gibi hakem yollamasi degil, 19 yasinda olan ve muhtemelen hala daha okumaya devam eden bir insanin dogup büyüdügü ülkenin dilini, yani anadilini yazmayi becerememesidir.
    Haydi kal saglicakla. Ankara'ya selamlar.
    Konu POYRAZ tarafýndan (20.12.2008 Saat 01:15 ) deðiþtirilmiþtir.

Ýdris Toksoy - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    38

TSL yi özelleþtirelim

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Cengiz Çubukcu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    47

bence de böyle bir uygulamaya gidilmesi þart oldu, ama dýþarýdan gelecek hakemlerin kesinlikle bizim istanbul basýnýný takip etmemesi lazým

Nereden
    Ankara

Gönüllerin sampiyonu olmaya devam edelim mi? Tarafindan yillardir düdüklendigimiz hakemlere yanagimizi uzatmaya devam edelim mi? 24 Yil daha bekleyelim mi? Burada ortaya bir görüs atilmis ve ben de bu görüse katildigimi belirttim. "Bu böyle gelmis böyle gider" diyorsun, bu senin hayat felsefendir orasini ben bilemiyorum ama koyun olmaya devam ettikce bunun hep böyle sürecegini biliyorum.

Ha, sen mevcut olan her seyden memnunsan, güvenerek emegini teslim ettigin insanlar tarafindan hakkinin göz göre göre yenilmesine ragmen Trabzonspor'u sampiyon yapacagina inaniyorsan buyur sampiyon yap... Arkandayiz. Buyur bu tekere comak sok... Arkandayiz.

Not: "Her seyimizin yozlastirilmaya calisildigi su dönemde......" seklinde cümle yazan bir insanin, yozlastirilmamasi gereken degerlerin basinda olan anadilini daha düzgün yazmasi gerekiyordu diye düsünüyorum. Yozlasma anadilden baslar. Alintisini yaptigim mesajinda tek katildigim nokta "Her seyimizin yozlastirilmaya calisildigi su dönemde......" seklindeki cümlen oldu. Yozlasmayi uygulamali olarak ispat etmissin. Batinin en nadide armagani senin dedigin gibi hakem yollamasi degil, 19 yasinda olan ve muhtemelen hala daha okumaya devam eden bir insanin dogup büyüdügü ülkenin dilini, yani anadilini yazmayi becerememesidir.
    Haydi kal saglicakla. Ankara'ya selamlar.
    ben ülkemde;dilime,deðerlerime gayet hakimim...bunu sorgulayacak en SON kiþi sizsiniz...ha bu konuda illaki tartýþma istiyorsan hodri meydan böyle bir zihniyete söylenecek çok söz var.lakin;yeri burasý deðil...

TÜRKÝYE den selamlar...
    Konu Cem Balcý tarafýndan (20.12.2008 Saat 16:16 ) deðiþtirilmiþtir.

Nereden
    Avrupa Diðer

ben ülkemde;dilime,deðerlerime gayet hakimim...bunu sorgulayacak en SON kiþi sizsiniz...ha bu konuda illaki tartýþma istiyorsan hodri meydan böyle bir zihniyete söylenecek çok söz var.lakin;yeri burasý deðil...

TÜRKÝYE den selamlar...
    Yazdigin cevaplar karsisinda sasirmamak elde degil. Benim zihniyetime söz söyleme hakkina sahip olan en son kisi, hatta hic olmayan kisi sensin. Diline ve degerlerine sahipsin demek. Bunu bir daha düsün istersen. Bunun üzerine baska söylenecek bir sey yok. Zaten zihniyetini belli etmis oluyorsun Cem pasa. Haydi Allah rahatlik versin.

Nereden
    Ankara

Yazdigin cevaplar karsisinda sasirmamak elde degil. Benim zihniyetime söz söyleme hakkina sahip olan en son kisi, hatta hic olmayan kisi sensin. Diline ve degerlerine sahipsin demek. Bunu bir daha düsün istersen. Bunun üzerine baska söylenecek bir sey yok. Zaten zihniyetini belli etmis oluyorsun Cem pasa. Haydi Allah rahatlik versin.
    ecmain...

TÜRKÝYE den selamlar...

Nereden
    Avrupa Diðer
    Yaþ
    34

bence yapmalý! türk hakemligi bence hiçbir zaman geliþmicek her zaman böyle berbat olacaklardýr! giden 7 puanýmýz oldu ne olcak 3-5 puanla þampiyon olamassak napýcaz ya! hiçbir þeklde türk hakemligine guveným yok.

Vkgz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

tokat-fener macýnýn yan hakemini gordukten sonra yabancý hakem olayýný desteklememek elde deðil
    Önce TRABZONSPOR

Muhammet - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Sorun hakemlerde deðil.

Hakemlerin böyle olmasýný saðlayanlar, yabancýlarý da ellerine geçiremezler mi?
    A Revolution without dancing is a Revolution not worth having.

INSTINCT61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Sonuca etki eden kararlardan en çok karlý çýkanlar, 4’er puan fazladan alan Sivasspor ile Kayserispor oldu. Galatasaray 1 puan artýda, fenerbahce ise dengeli. Beþiktaþ’ýn kaybý sadece 1 puan.

Hürriyet'in haberine göre, Milyonlarý peþinden sürükleyen futbol, bu oyuna gönül verenler için farklý anlamlar ifade eder... Ýzleyenler için zevk ve heyecan, oynayanlar için þan, þöhret ve para; kulüp baþkanlarý ve yöneticileri için itibar sözcükleri ön plana çýkar... Bu sihirli oyunun bir ayaðý daha vardýr; sonucu ne olursa olsun kimseye yaranamayan... ’Kara gömleklilik’ten çýksalar da yaptýklarý en ufak bir hata sonrasý ’kara vicdanlý’ olarak deðerlendirilen hakemler, 90 dakika sonrasý sonuç ne olursa hep eleþtiri oklarýna hedef olmuþtur. Kaybeden, suçluyu en kolay yoldan bulur: "Hakem puanlarýmýzý çaldý!"

16 hafta oynanan Süper Lig’de 2008-09 sezonunun ilk yarýsý da benzer tartýþmalarýn sýkça yaþandýðý bir dönem oldu. Sesleri en fazla çýkan Bursaspor maçýnda açýk ofsayttan yediði golle sahadan yenik ayrýlan Trabzonspor ile bu sezonki iki derbiden de eli boþ çýkan Beþiktaþ oldu. Ýlk devrenin son maçýnda ezli rakibi G.Saray’a 4-2 kaybeden Beþiktaþ’ýn yöneticileri, "Hakem hatalarýndan en çok bizim canýmýz yandý" deseler de, geride kalan 16 haftada yaþanan hakem hatalarýný puana yansýttýðýmýzda tablonun hiç de öyle olmadýðý ortaya çýkýyor.

En karlýsý Sivas ve Kayseri oldu

Bu sezonki maçlarda skora tesir eden hakem hatalarýnýn yaþandýðý dakikalardaki skorlar göz önüne alýnarak bir deðerlendirme yapýlsa, ortaya ilginç sonuçlar çýkýyor. Böyle bir durumda, doðrular yerine konularak yeniden oluþturulacak puan durumuna göre, hakem hatalarýndan en çok hanelerine 5’er puan yazýlmasý gereken Eskiþehirspor ile Gençlerbirliði’nin zararlý çýktýðýný görüyoruz. Sesi en çok çýkan takýmlarýn baþýnda gelen Beþiktaþ’ýn kaybý ise sadece 1 puan.

Kazançlý çýkanlar ise, 16 haftalýk ilk devreyi averajla lider tamamlayan Sivasspor ile zirvenin eteklerinde yer bulmaya çalýþan Kayserispor oldu. Anadolu’nun iki komþu kentinin takýmý, hakem hatalarýnýn yansýmasýyla 4’er puan kazançlý çýktýlar. Bu iki takýmý, 3’er puanla Gaziantepspor ve Hacettepe, 2 puanla Bursaspor, 1’er puanla Galatasaray ve Antalyaspor takip ediyor.

F.Bahçe, 6.haftadan sonra dengeledi

Ýlk 6 haftada hakem hatalarý sonucu 6 puan kaybý olan fenerbahce, sonraki haftalarda bu hatalar lehine geliþtiði için dengeyi saðladý. Ankaragücü ve Ýstanbul Büyükþehir Belediyespor da hakem hatalarýnda etkilenmeyen takýmlar oldu.

Hatalarýn olmadýðýný varsayarak oluþturulacak bir deðerlendirmede puan durumu çok farklý olacaktý.

ARTIDAKÝLER

Sivas +4

Kayseri +4

Gaziantep +3

Hacettepe +3

Bursa +2

Antalya +1

G.Saray +1

EKSÝDEKÝLER

Eskiþehir -5

G.Birliði -5

Trabzon -3

Kocaeli -2

Ankaraspor -2

Denizli -2

Beþiktaþ -1

Konya - 1

DEÐÝÞMEYENLER

fenerbahce

Ankaragücü

Ýstanbul BÞB

KARARLAR ADÝL OLSAYDI

Trabzon 5 puan farkla liderdi

SÜPER Lig’in ilk 16 haftalýk bölümünde hakem hatalarýndan en çok etkilenen takýmlardan biri de zirvenin ortaðý Trabzonspor. Deplasmandaki Bursaspor maçýnda, ofsayttan yediði golle sahadan yenik ayrýlan, sahasýndaki Sivasspor karþýlaþmasýnda penaltýsý verilmeyen bordo mavililer, bu hatalar olmasaydý 37 puanla zirvede yer alacak, yeni oluþacak puan cetvelinde en yakýn rakibine 5 puan fark atacaktý.

Geride kalan haftalarda hakem hatalarýndan etkilenen diðer takýmlar, Kocaelispor, Ankaraspor, Denizlispor ve Konyaspor oldu. Eðer oyun kurallarý adaletli þekilde uygulanmýþ olsaydý, Kocaelispor, Ankaraspor ve Denizlispor’un 2’þer, Konyaspor’un ise 1 puan fazlasý olacak ve bu durum puan cetvelindeki sýralamayý etkileyecekti.

Hakem hatalarýndan caný yanan takýmlardan Trabzonspor’da yönetim ve taraftarlar, ofsayt golüyle kaybettikleri Bursaspor maçý sonrasý Futbol Federasyonu ve hakemlere yönelik tepkilerde bulunmuþlardý.

Yayýnlandý mý bilmiyorum aradým bulamadým.

Manu61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

Herþeye raðmen bence Türk hakemlerle yola devam etmek gerekir..Hakemlerimize kötü diyebilmek istedim ama kötü yeterli bir kelime olmaz..
    DRaZeN PeTRoViÇ....(3)
    ANDRea MeNeGHiN....(11)

Doðukan Uçan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika
    Yaþ
    30

yabancý hakem gelmediði sürece istanbul takýmlarý senelerdir olduðu gibi yine her maç hakem konuþup ülke futbolunu baltalamaya devam edecek.

Lazman - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hollanda

ilk saldiran istanbul takimlari olur. 3 saat spor programinin 2 saat 45 dakkasi hakem konusan mentaliteye yabanci hakem napsin?
    ondan sonra 2. saat 45 dakka yabanci hakem konusacaklar.
    Alýntý Adem YILMAZ Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    ÞÝKE TÜRKÝYEDE 10 HARFLÝDÝR... http://s7.directupload.net/images/120830/dwkkcgqy.swf

Nereden
    Ankara

Yabancý hakem olursa kime baðlý olacak?Yine Tff'Ye baðlý olursa deðiþen hiçbir þey olmaz.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)