Sayfa 7 Toplam 7 Sayfadan BirinciBirinci ... 5 6 7
Toplam 173 adet sonuctan sayfa basi 151 ile 173 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: TB2L l Trabzonspor 91 - 79 Ormanspor l 22.11.2008 l 6. Hafta

Selman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

İsmail abi Umut'a takmış durumda sanırımİstanbul'a gelsinlerde bir de biz izleyelim takımımızı.

Takımımıza ve onu desteklemeye giden tüm taraftarlarımıza tebrikler.

İsmail Alkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Selman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İsmail abi Umut'a takmış durumda sanırımİstanbul'a gelsinlerde bir de biz izleyelim takımımızı.

Takımımıza ve onu desteklemeye giden tüm taraftarlarımıza tebrikler.
    Ula yok selman,ne takması hatta bugünkü yazımdada kendisini özellikle tebrik ettim..

Hatta umutu çokda sever ve beğenirim,çünkü çok kaliteli bir oyuncu..

Ama huyum kurusun işte,kendime göre varsa gördüğüm hata veya yanlış yazmadan yapamıyorum,

Bizim eleştirimiz,umutun gerçek Umut Tınay olarak karşımıza çıkabilmesi içindir.

Bu akşam maçtan sonra uzunsokakta dükkanın önündeyken trafik sıkışmıştı,baktım umut aracında, recai ve enginle yemeğe gidiyorlardı ,umuta dedimki "umut şimdi bilg başına geçiyorum,yine seni eleştireceğim" gülüyor,işte yeri geldiğinde her nekadar eleştirsekte,eleştiriyi kabul edip pay çıkarabilen insanları çok seviyorum,
    Son ağaç kesildiğinde,
    Son nehir kirlendiğinde,
    Son balık avlandığında, İşte O zaman paranın yenmediğini anlayacaksınız...

Kaybetmekten korkma; birşeyi kazanman için bazı şeyleri kaybetmelisin. Ve unutma; Kaybettiğinde değil, vazgeçtiğinde yenilirsin.

POYRAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

Basketbol takimimizi tebrik ederim.
    Bizim çektiğimiz, adamlığın bedeli.

fetvaci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

koçlarım benım yaaaaaaaaaaaaa:
    HEP DESTEK TAM DESTEK

murseltaskin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

19 mayısda müsabakayı büyük bir zevkle izledik.scatt oyundayken tarfatralar daha harekeli oluyor.trabzonsporda yattara ne ise scatt da basket için aynı:-))

Burak_52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

helal olsun inşallah bbl ne
    Bordo Mavi...

crazyman_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

seriye devam hedef beko basketbol ligi

Keleşoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

helal olsun seriye devam istanbulda maç yokmu bizde gidelim ?
    Bordoyla Mavi Bitmez bu sevda...
    -ismail-

Çetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uzak Doğu

ilk olarak şunu belirteyim ki ormanspor geçen seneki Trabzonspor ile bile zor mücadele edebilecek bir ekip, bunu bilelim ilk başta. yani playofflarda falan bizim kesinlikle rakibimiz olamayacak bir ekip. her ne olursa olsun maçı kazanmak hanemize 2 puan yazdırmak başarıdır.

maç ile ilgili ilk söylenebilecek şey; maça gerçekten hızlı başladık.ormanspor daha ısınırken bizim oyuncularımıza baktıklarında gözlerinde ki umutsuzluk maçı kaybedeceklerini söylüyordu zaten. ilk periyotta attığımız 10 fark da bunu gösteriyor. bizim oyuncularımız ısındıkları zaman durdurmak gerçekten zor. bunu da 43-31 lik ikinci periyot ve ilk devre skoru gösteriyor. ikinci yarıya ormanspor daha sert bir oyun anlayışıyla çıktı. sert oyun karşısında biz biraz bocaladık. bu arada maç içinde bir ara 23 olan fark 14 e kadar düştü. fakat oyuna back court da pres yapmak isteyen ormanspor bizim hızlı adamlarımızı hesaba katmadı ve çok da top çalınca, yaklaşık 16 sayı kadar fast breaklerden sayı bulduk. bu da farkı yine açtı. tabi bunalrı ilk 3 periyot için söylüyorum. son periyoda 73-57 önde girdik. -bu periyodun ilk 5 dakikasını izleyebildim akabinde halı saha maçım olduğu için- burada yine ısıran takımlar karşısında ki klasik zaafiyetimiz gerçekleşti ve karşı takım oyunu force etmeye başlamışken biz daha pasif kaldık. her şeye rağmen farkı açmasını yine bildik ve maçı kazandık.

şimdi de gözlemleyebildiğim bazı detayları aktarmak istiyorum naçizhane;

çoğu arkadaş biliyor mu bilmem ama biz bu maçta yine ribaund üstünlüğünü karşı takıma verdik. eğer ki bir takımda en fazla ribaund alan oyuncu 7 ribaund almışsa, ikinci sıraya yazılan oyuncu 4 ribaund alabilmişse bir sorun var demek zaten. o beğenmediğimiz karşı takımda bir oyuncu 11 diğeri de 10 ribaund alarak bizim toplam 27 olan ribaund sayımıza yakın sayıda ribaund aldılar, ha onlar da 31 ribaund aldılar ama zaten zayıf bir takım ve onları 2-3 oyuncu sırtlıyor gerçeğini unutmayalım.

Scott gerçekten de çok iyi oynadı, ve her şeyden önemlisi fark yarattı. bizim atletik basketçimiz olmadığı için bu maçta kendisiyle beraber daha farklı şeyler görebildik, bu da taraftarları coşturdu. örneğin attığı 2 "alley oop" gibi alley oop; potaya doğru kaldırılan pasa, aynı takım oyuncusunun topu havada kapıp smaç yaptığı smaç çeşidine denir. yani o herkesi coşturan smaçların ismi "alley oop"tur. karşı takımdan david lee'nin yaptığı smaçlara ise "goril smacı" denir. yani rakip takım oyuncularının üstlerinden potaya smaç basmak olarak adlandırılabilir bu. yanlış anlaşılmasın bilmişlik taslama gibi bir durumum yok sadece maçımızı merak eden, ve maçı izleyemeyen basketbolsever arkadaşlar için milleti coşturan ne sorusuna cevap olsun amacım yoksa takıma destek olsun da baskete gol diye bağıralım uyar bana )) Scott gerçekten tam bir fransız basketçisi gibi , hem atik hem de inanılmaz zıplayabilior. zaten en fazla ribaundu o aldı takımda. bir pozisyonda abartmıyorum rakip pota altından 2 metre yukarı sıçradı ribaund aldı. ayrıca bizim en büyük sorunalrımızdan birine de çare olacak gibi. o da front court da ki eksikliğimiz. yani bizim hücümcularımız ne zaman drive etseler, kendilerini mutlaka end line da buluyorlar. sebebi de içeride varyasyon yapamamız. bu yüzden de maçın ağırlığının şutörlerimiz Ogün ve Can'a kalmasıydı. scott içeriye hareketlilik kazandırarak topu orada tutmamıza, içeriye girmemize sayı bulmamıza sebep oldu. bu da kanayan yaramıza ilaç oldu.

Scott oynayınca Tyrus oynayamıyor malum. maçta gözüm Trus'daydı ara ara. Scott alley oop yapınca ilk zıplayanın Tyrus olduğunu görmek bana mutluluk verdi hem zaten ikisi de kankam olur malum

demin fast breaklerden bahsetmiştim ya, bu konuda Birkan'a ayrı bir paragraf açmam lazım sanırım hemen hemen bütün fast breaklerimizde topu potaya bırakan kendisiydi çünkü. zaten 7/7 2 sayılık da her şeyi gösteriyor. ama serbest atışlarda ki %25 gerçekten de çok düşük. serbest atış demişken bornova maçında bizi maçı kaybettirenin bu olduğunu düşündüğümüzde takımımızın tabiri caizse bu "beleş" sayıları atması lazım. yani ormansporun serbest atış oranının %93 olduğu bir yerde bizimki %66 ise nasıl şampiyon olacağız biz sorusu ister istemez insanın aklına geliyor.

Ufuk sana da bir sözüm var. Şu takımı hiç tanımasam kimseyi bilmesem, herkes karşımda dizilse ve bana sorulsa ki "bunlardan hangisi basketbolcu?" diye ben seni sölyerdim sanırım. Ama maalesef beklentilerimizi çok fazla karşılamıyorsun. Yani bunun sebebi bizim çok yüksek beklentiler içimizde olmamız da olabilir. Kesinlikle iyi niyetli birisin buna hiç şüphem yok. Ama hücumdayken bazen o kadar çok gereksiz zorluyorsun ki pas verdiğin zaman hücum için 6 saniyemiz falan kalıyor. Senin kesinlikle daha iyi olacağına şüphem yok.

bu maçta dikkatimi çeken şeylerden birisi de çok top çalmamızdı. ama bu top çalmalarımızı pek iyi kullanamadık o ayrı. misal bir posizyonda 2 kez üst üste top çalıp kaybettik

hakemler 1-2 tane saçma karara imza attılar ama o bornova maçındaki "hekemimsi şeylerden" sonra öpüp başımın üzerine koyuyorum bunları.

Alaaddin hocamız içinde bir eşyler söylemek isriyorum, bu maçta fark 20 sayıyken bile ayakta hata yapan oyuncularına bağırmasını ben de ayakta alkışlıyorum, hocamız gerçekten de işini hakkıyla yapmaya çalışan biri. takımımızın her zaman daha iyi olacağından her maç daha iyiye gideceğinden hiç şüphemiz yok. o yüzden hep destek hep destek.
    Konu Çetin tarafından (23.11.2008 Saat 11:42 ) değiştirilmiştir.
    Siyasetin "bizden olduğu sürece" yer aldığı, karşıda olduğu zaman "siyasete bulaştığı" büyük kulüp/taraftar camiası Trabzonspor

Nereden
    Trabzon

Çetin tebrikler,
    Biz her nekadar basketbol terimlerini bilmiyen arkadaşlar zorluk çekmesinler diye sade ve yalın anlatsakta sen tam bir maesto gibi yorumlayıp paylaşmışsın,
    Forumumuzda,konusunda bilgili ve uzman denilebilecek tarzda arkadaşların olduğunun kanıtı,
    İşte BMN farkı bu olsa gerek...

NOT : Basketbol liglerinin nabzını tutan www.istanbulbasket.org un yetkililerine duyurulur,Trabzondaki basket maçlarının yorumlarını,basketbol diliyle sitenizde paylaşmak isterseniz,buyrun katkımız olsun...
    Son ağaç kesildiğinde,
    Son nehir kirlendiğinde,

Kaybetmekten korkma; birşeyi kazanman için bazı şeyleri kaybetmelisin. Ve unutma; Kaybettiğinde değil, vazgeçtiğinde yenilirsin.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Cengiz Çubukcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

maçla ilgili yorumlar için herkese teşekkürler....adım adım 1. lige doğru geliyoruz....bekle bizi beko basketbol ligi

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Maç çok güzeldi. Pota altından çok sayı verdik. Bunada önlem almak lazım.... İlerde büyük maçlada sorun olabilir bu durum....

Scott stil oalrak Yattaraya benzettim ama oyuna tabiki çok daha fazla müdahil oluyor...

BU ARADA UŞAKLAR SANAYSAM BİR KAÇ FOTO ÇEKTİRMİŞ İDİK....
    Konu Faik Yılmaz tarafından (24.11.2008 Saat 14:08 ) değiştirilmiştir.
    Ne mutlu Türk olana değil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karşısında kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Trabzonspor Kongre Üyesi Özge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

ckul teşekkür ederiz yine çok güzel anlatmışsın maçı
    -1461 TRABZON-

Nedim Çubukcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Tunga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Salonda takımımızı yalnız bırakmayan dostlarımıza çok teşekkürler.

Bir özel teşekkür de basketbol maçında da HES'i seslendiren İsmail Abi'ye. Bu sene özel ödül verdiğimiz İsmail Abi, önümüzdeki sene için de açık ara önde gidiyor.

Galibiyet de çok güzel. Ayağınıza sağlık arkadaşlar. Bu arada fotoğraflarda Nedim'i gördüm Hayırdır Nedim?
    Takımın yanında olmak lazım diye düşünüp,yollara düşüp bu maça özel Trabzona gittim ..

Şaka bir yana,maça gelmeme vesile olan,yeni tanışmış olmamıza rağmen orda bana çok sıcak ve samimi davranan İsmail abi,Burçak,Mehdi,Gökçebey ve kusura bakmasınlar adını hatırlayamadığım diğer arkadaşlara çok teşekkür ediyorum.

Basketbol sevgisi bambaşka hele birde Trabzonspor olunca.. İnşallah Eyüpteki maçada katılacağım..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Nedim Bey geçi çok konuşamadık ama sizi tanıdığıma çok memnun oldum.... İlerde bir çok maçta daha görüşmek dileğiyle....
    Ne mutlu Türk olana değil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karşısında kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Nereden
    Uzak Doğu

Alıntı Özge Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ckul teşekkür ederiz yine çok güzel anlatmışsın maçı
    yok efendim ne görüyorsam onu anlatmaya çalıştık
    Siyasetin "bizden olduğu sürece" yer aldığı, karşıda olduğu zaman "siyasete bulaştığı" büyük kulüp/taraftar camiası Trabzonspor

Forumdan Uzaklaştırılmıştır
    Nereden
    Trabzon

Bornova gene yenmiş,ligi 2.tamamlayacağız gibi.

Nereden
    Uzak Doğu

Alıntı zarha6155 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bornova gene yenmiş,ligi 2.tamamlayacağız gibi.
    ligde ilk 4 e kalan takımlar çapraz oalrak eşleşip playy-off mücadelesi gösterecek.
    Konu Çetin tarafından (02.12.2008 Saat 13:18 ) değiştirilmiştir.

Murat' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Bornova'da dolu dizgin gidiyor yaa...Şu takımı yenemedik yaaa...

pReN@_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Tebrik ederim takımımızı..

Nereden
    Trabzon

Alıntı selazur'lu ismail Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Murat,Yerel televizyonlar demiyelimde,yerel televizyon diyelim ,yani KUZEY TV takımımızın bölgeselden beri çoğu maçlarını çekiyor ve hatta gece veya gündüz kuşağında bu maçların tamamını banttan veriyor,
    Turgay Beşyıldızın basketbola verdiği destek takdire şayandır.Kendisine ayrıca tşk ediyorum.
    Eğerki maçın tamamını çektilerse bizim scott ve ormanın amerikalısının smaçlarının olduğu bölümü sizlerle paylaşacam.

gökçe@
    Davul çalma olayına gelince,ben o anlarda pek müdahil olmak istemedim ama normalde davul çalmanın yasak olduğuna dair bir bilgim yok,anladığım kadarıyla sadece hakemin işgüzarlığı.
    Hakem ne yapsın,böyle tezarrühat yapan taraftar nerde görmüşler,birde davul eklenince haliyle rahatsız oldular.
    Aslında o davulu alıp hakemin kafasına geçirmek vardıya,neyse

mehdi@
    Gazeteci çocuğun çektiği fotolar ulaşmadımı sana..
    Azzzzzz sonra
    Son ağaç kesildiğinde,
    Son nehir kirlendiğinde,

Nereden
    Trabzon

Ormanspor Maç Özeti ,scott'ın Alley oop' ları ve HES Pankartımız..

Tüm hakları saklıdır, BMN den alındığı belirtilirse istiyen alabilir

NOT : Kuzey TV ve Turgay Beşyıldız kardeşime teşekkürlerimi yolluyorum...

Buda linki : http://www.youtube.com/watch?v=rN1LENcRR08
    Konu İsmail Alkan tarafından (01.12.2008 Saat 22:12 ) değiştirilmiştir.
    Son ağaç kesildiğinde,
    Son nehir kirlendiğinde,

Seyit Hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Maça gidemediğime üzülmüştüm.Gitmiş kadar oldum.
    NBA tarzı alley oop ları bize seyretme fırsatı verdiğin için teşekkürler İsmail ,
    görüntülerin kaynağı Turgay Bey'e de ayrıca teşekkürler.

Gerçekten çok güzel hareketlermiş bunlar...
    ....................Celliac ..................

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)