Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 33 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Senol Günes’in Basin Toplantisi...

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Bugüne kadar yaptigi en güzel konusma. Herkese çok anlamli mesajlar var.

dikkatli okuyalim

Trabzon - Trabzonspor Teknik Direktörü Senol Günes, Gaziantepspor maglubiyetinin sorumlulugunun bordo-mavili takimin oyuncularinin degil kendisinin oldugunu söyledi.

Günes, Mehmet Ali Yilmaz Tesisleri'nde düzenledigi basin toplantisinda, Gaziantepspor maçinda arzu etmedikleri bir sonuçla karsilastiklarini belirterek, ''Isimizi yapmaya çalistik. Rakipten daha üstün ve daha fazla pozisyon ürettik, ancak kazanamadik. Büyük takimlar kötü oynasa da kazanmasini bilmeli. Oysa biz iyi oynadigimiz maçi bir takim olarak, ekip olarak kaybettik. Onurumuzu kaybetmedik'' dedi.

Trabzonspor'un hiçbir oyuncusunu kaybetmeyecegini ifade eden Günes, söyle devam etti:

''Bunu yapmaya yeltenen olabilir, ama asla buna izin veremeyiz. Biz bu oyuncularla yarisiyoruz, onlar görevlerini yapiyorlar. Maglubiyetin basarisizligi varsa bu oyuncularin sorumlulugu degil, benim sorumlulugumdur. Onlar sorumlu olarak görev almiyorlar, biz görev veriyoruz. Ciddiyetsizlik ve parasal bir konu yoktur. Hiçbir oyuncum parayi düsünerek maça çikmadi. Hem kendi meslegini hem etik degerleri hem de isin keyfini ortaya sunarak sahaya çikmistir. Bu hep böyle olacaktir.''

Sampiyonluk yarisi yapan bir camia olduklarini ve bu konuda tüm camianin dikkatli olmasi gerektigini kaydeden Günes, söyle konustu:

''Sadece futbol takiminin sahada oynamasiyla sampiyon olunmaz. Takim olarak bunu yapmaya çalisiyoruz. Hep rakiplerimizden üstün oynuyoruz. Bugün böyle oldu yarin da böyle olacaktir. Birinci önceligimiz budur. Trabzonspor, lige renk ve ses getirecektir. Oynadigi futbolla sampiyonlugu kovalayacaktir. Sampiyonluk yarisinda saha disi faktörlerin de etken oldugunu biliyoruz. Bunu sadece ben söylemiyorum. Bu da gayet dogaldir. Lobi, seyirci, ekonomi, medya gücü, bunlarin kullanilma sekli, hatalar, dogrular birçok sebepler sayabilirsiniz. Antep maçinda maglubiyete kilif bulmuyoruz, rakibi suçlamiyoruz. Maç sonrasinda bazi beyanlari baska yerlere çekenleri, daha önce yapilan ithamlar karsisinda sessiz kalmalarina kamuoyunun dikkat çekmek istiyorum. Bunu eger Trabzonspor camiasi seslendiremiyorsa, bu yarista olamayiz. Biz saha disina çikmak istemiyoruz. Ama kulüp adina konusanlari susturmak isteyenleri Trabzonspor camiasinin bilmesi gerekir.''

Kimseyi suçlamadiklarini ve karalamadiklarini ifade eden Günes, ''Bazen yasanilan haksizliklari seslendirmek gerek. Gaziantepspor maçi öncesine kadar 1 gol yedik o da ofsaytti, Gaziantepspor maçinda penaltimiz verilmedi. 4 maçta 6 oyuncumu kaybettim. Biz seviyeli ve adil bir yaris istiyoruz. Sike ve tesvik gibi seylerin aranmasina gerek yok. Spor programlarinda eski oyuncuma, çikip Trabzonspor'un haklarini koruma sansi verilmiyor. Biz futbol oynayarak sampiyonluk yarisinda oldugumuzu gösterecegiz, ancak birinci olacagiz diye kural yok, 40 sene olmayalim. Onuruyla yasayan bir Trabzon kentini göreceksiniz.''

-SAKARYASPOR MAÇI-

Sakaryaspor maçinda, Trabzonsporlu taraftarlarin futbolculari bagirlarina basmalari gerektigini ifade eden Günes, ''O oyunculari bagriniza basin, en zor günlerde sahip çikin. Bizi siniyorlar, biz bu ülkenin insanlariyiz. Taraftarlar, sakin olmali. Sadece kaybedilen 3 puan degil, takimi nasil dagitiriz, oyunculari nasil aliriz anlayisinda olanlarin oyununa gelinmemeli. Bu tabloyu daha önce de yasadim. Bunu anlamak istemeyenler varsa camiada Trabzonsporlu degildir'' diye konustu. -''YILDIZLAR UNUTULMASIN''-

Yildiz oyunculari Gökdeniz ve Fatih'in unutuldugunu dile getiren Günes, sözlerini söyle tamamladi:

''Bunlar yildiz degil mi? Yildizlari koruyalim diyenler yildiz olarak yabancilari sunuyorlar. Sonrada Türk milli takiminin gelismesini istiyorlar. Gaziantepspor maçinda bu futbolcular tekme yediler, hiç olmayacak pozisyonda Gökdeniz kart cezalisi konumuna düstü. Bu oyuncular, alt yapidan çikan oyuncular. Avrupa'dan Fransa'dan 8-10 milyon paunda gelmediler. Bunlara paraci gözüyle bakarsaniz yarista olamayiz. Trabzon ve Türkiye'yi temsil ediyorlar. Yildizlari koruyalim laflari Trabzonspor'un yildizlari unutularak yapilmamali. Görünen pislikleri saklamaya çalisanlar görünen güzellikleri vitrine sunamazlarsa bu ülkenin sadece Günes'i degil, futbolu da batar.''

zafercalikoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afrika Diğer

helal hocam iyi konusmus,onada o yakisir,biz bu onursuz< ligde tek onurlu takimiz,

Nereden
    Siirt

senol hoca çok güzel bir konusma yapmis.bize de düsen onun dedikleriniyapmak.hep birlikte takimimiza sahip çikalim destek olalim.sakarya maçinda taraftarimiz tirbünde olmali.hep birlikte daha iyiye.taraftar antep maçini unuttugunu takima hissettirirse haftasonu fark atar yolumuza devam ederiz.o fener o galatasaray puan kaybetmeyecek miKAYBEDECEKsonra ne olacak

SAMPIYON TRABZONSPOR olacak hepimizin böyle inanmasi gerek karamsarlik yok

Yönetim Kurulu Mollasalihoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

karizmasi yokmus ha?

adam ezmis direk sözleriyle.

helal senol hocam

zafercalikoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afrika Diğer

senol hocadaki karizma kimde var ki,

Nereden
    Siirt

senol hocayla hep daha iyiye

Nereden
    Siirt

yürü be kim tutar seni

Snenol GÜNES hocam sen gerçekten Türkiyede ve dünyada esi benzeri olmayan bir teknik direktör ve insansin tüm kalbimle kutluyorum seni..seninle sampiyonluklar yakalamak kadar bu hayatta baska birsey istemiyorum.yakalamayabilirizde ama olsun. senin türk futbolu adina vermis oldugun mücadeleyi ayakta alkisliyorum..hiç birzaman ben demedin biz dedin. bazilarinin yaptigi gibi malubiyetin sorumlulari futbolcular degil benim dedin sen gerçekten adam gibi adamsin hocam..

Forumdan Uzaklaştırılmıştır Sevgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Helal Olsun.Sasirdim [img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]

zisinoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

"40 sene sampiyon olmayalim. Onuruyla yasayan bir Trabzon kentini göreceksiniz.'' Senol GÜNES

Bu cümleye dikkat etmenizi istiyorum. Olayin özü ve tüm istegimiz budur. Sampiyonluktan önce onurlu mücadele...Tek istedigimiz mücadele. Çok seymi istiyoruz ? Hayir...

O halde söz onlarin. Yanlarinda mi olalim ? Hiç ayrilmadikki yanlarindan. Kötü gün bugün mü ? Bugünmü sahip çikmaliyiz takima? Aslinda bugün taraftar kötü gündedir. Bu takim bir gün de taraftara kötü günde sahip çiksa. Çok sey istiyoruz degil mi ?

Helal olsun Senol Hoca[img]smileys/smiley32.gif[/img] bizde
    biliyoruz sadece iyi oynayarak bu ligte sampiyon olunmaz... yine
    oyuncularimiz cezali komik kartlar havada ucustu biz onurumuzla
    mucadele edelim. Allah askina lig liderine bakin maclarini izleyin
    adamlar yuruyerek kazaniyor[img]smileys/smiley7.gif[/img] hersey o kadar acikki...

Genclerbirligide yatacak buraya yaziyorum... i.. uslu konussun o zmaan sarhos pz.

Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Senol Hoca Çok hakli..[img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Senol Günes çok degisti. Sadece bu açiklamalari degil, genelde söylediklerine dikkat ederseniz olaylara bakisi çok güzel. Günlük kisir meselelere takilip kalmiyor. 96'da TS yönetimi yapilan haksizliklara karsi sesini çikaramazken bu görevi yine SEnol Günes, elinden geldigince, yapmaya çalisiyordu. Ama bugunkü Senol Günes o zamandan çok daha farkli. Bu basin toplantisinda da çok anlamli seyler söylemis. Belli ki, içinde çok sey var ama konumu geregi fazla dile getiremiyor. Ama mesajlari çok anlamli.

Özellikle Trabzon'daki arkadaslara sesleniyorum. Sakarya maçinda stat dolmali. Antep'i yenmisiz gibi davranmaliyiz. Fatih pas atmamis, Hasan onu yapmis, Hüseyin bunu yapmis gibi ufak meselelere takilip kalmayalim. Bu takim sevgiyi hakediyor. Senol hocanin dedigi gibi birilerininoyununa gelmeyelim. Bu takima, Senol hocaya ve yönetime güveniyorum. Özellikle gelecek yildan çok ama çok umutluyum. Haydi bazilarinin beklentilerini bos çikaralim haftasonu.

EWET senol haca helal sana

Balcklabel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir

Neden Trabzonspor basligina yazmistim; paylasmak istedim. Senol Hoca'ya beni teyit ettigi için tesekkürler...

Neden Trabzonspor? Çünkü;

• varolusun zorunlulugu,
    • temel gereksinim,
    • onurlu yasamin ön kosulu,
    • hak ve adalet anlayisinin yansimasi,
    • koyun sürülerinden ayrilip birey olabilmenin gereklligi,
    • bir yere ait olabilme degil kendinde bir deger olabilmenin yansimasi,
    • duygu, düsünce ve mantik süzgecinin dogal sonucu,
    • sevginin kirlenmislikten arinmisliginin bir ispatidir
    • [/list]

TRABZONSPOR...

BDiler61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

bizede msj yolluyor: stadi doldurun takiminizi destekleyin

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    UğurB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

Senol Hoca ;

Önünde ayaga kalkiyor, ceketimin önünü ilikliyor ve söylediklerine sagka çikariyorum. Bu laflari herkesin (özellikle basinin) duvarina asip tekrar tekrar okumasi lazim.

Su sinirli gunumuzde iyi soylemissin hocam. Turk futbolu yerine istanbulda tezgah kurup uclu lig oynayan ve onlarin yardakciligina soyunan insanlarin kulagina kupe olmasi dilegiyle.

BORDO MAVI SAMPIYON TRABZONSPOR

Forumdan Uzaklaştırılmıştır Utku061 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arkadaslar stadyum dolacaktir bundan kimsenin süphesi olmasin. Ayrica basin açiklamasini noktasina virgülüne kadr okudum o kadar güzel sözler söylemis ki helal olsun baska söze gerek yok.

Atmaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Senol Hocamizi bizim gözümüzden düsürmek icin basin cok ugrasti ve ,bazi arkadaslar icin gecerli olmak üzere, bunu kismen basardi.Bizden biri, anadolu insani, Senol Günes, insallah basarilarina yenilerini ekler ve gururumuz olmaya devam eder.

Allah yardimcin olsun.

ts_fan
    Ziyaretçi

Alıntı sevgi Nickli Üyeden Alıntı
    Helal Olsun.Sasirdim [img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]

valla ne yalan söyleyeyim bende Sevg'ye sasirdim..[img]smileys/smiley36.gif[/img]

bu arada Senol Hoca mükemmel bir konusma yapmis, bunlari her zaman dile getirmesi gereken güçlü bir yönetimimiz olmadikçane yazik ki biz daha çooook böyle adaletsizliklere mahkum kaliriz...

Analyzer
    Ziyaretçi

Senol Günes'in yaptigi konusma muazzam. Agzina saglik Senol Hocam. Ayakta alkisliyorum. Umarim Senol hocamizin bu muhtesem konusmasindan taraftar olarak gereken dersi çikaririz. Ayrica Sakaryaspor maçinda Ibrahim Sahin ve Senol Güneslehinde tezahürat yapilmasi, taraftarimizin bu iki yürekli insani bagrina basmasi gerekiyor. Senol Günes'in yaptigi konusmanin detaylarini asagiya aliyorum.

Trabzonspor'un basina geldigi günden bugüne kadar sürekli uzlasmaci ve ortami yumusatici açiklamalari ile dikkat çeken Günes, Mehmet Ali Yilmaz Tesisleri'nde bugün düzenledigi basin toplantisindaki sert açiklamalari ile dikkat çekti. Persembe günleri düzenledigi haftalik basin toplantisini Gaziantepspor maçi sonrasinda bugüne alan Günes, önemli açiklamalarda bulundu.

Gaziantepspor maçinda arzu etmedikleri bir maglubiyet aldiklarini kaydeden Günes, "Gaziantep'e giderken kazanma duygusu ile gittik. Gücümüz ve moralimiz yerindeydi. Maç bittiginde moral degerleri kaybolan bir takim olarak geri döndük. Biz isimizi yapmaya çalistik. Oyuna baktigimizda rakipten daha üstün bir takimdik. Ama maçi kazanmak için sadece bunlar yetmiyor. Büyük takimlarin kötü oynasa bile kazanmasi gerekir. Kazanmasini bilmeli ama biz iyi oynanan bir maç sonrasi kaybettik. Bu da bizi çok üzmüstür. Takim olarak birlikte maçi kaybettik ama onurumuzu kaybetmedik. Trabzonspor, hiçbir oyuncusunu kaybetmeyecektir. Bunu yapma isteginden olanlar olabilir ama buna asla izin vermeyiz" diye konustu.

-"SORUMLU BENIM"-
    "Ortada maglubiyetin verdigi bir basarisizilik varsa o oyuncularin sorumlulugu degil, benim sorumlulugumdur" diyen Günes "Kaldi ki onlar sorumlu olarak bu görevi almiyorlar biz onlara görev veriyoruz. Görevli olarak sahaya çikiyorlar. Eger, gerek görülürse onlari biz degistiririz. Orada ciddiyetsizlikte yoktur. Parasal bir kovalama da yoktur. Hiçbir maça hiçbir oyuncum parayi düsünerek sahaya çikmadi. Hem kendi meslegine, hem etik degerlerine hem de isin keyfini ortaya sürerek sahaya çikmistir. Dün de öyle olmustur bugün de öyle olacaktir. Aksini düsünenlere saygi duyarim ama bize yakistirmak istenen düsüncelere asla katilmadigimi söylemek isterim. Trabzonspor'u deger olarak yapan tüm degerleri yok etmek isteyenlere Trabzonspor camiasinin izin vermemesi gerekir" seklinde konustu.

-"SAHA DISINA ÇIKMAK ISTEMIYORUZ"-
    Sampiyonluk yarisi içinde olan Trabzonspor'un çok daha dikkatli olmasi gerektiginin altini çizen Senol Günes, sunlari söyledi:
    "Futbol maçi sahada oynanarak sampiyon olunmaz. Takim olarak biz bunu yapmaya çalisiyoruz. Bugüne kadar oynadigimiz maçlara baktigimiz zaman rakiplerimizden üstün olan taraftik. Bu böyle oldu yarin da böyle olacak. Bunun sözünü verebilirim. Trabzonspor renk ve zevk getirecektir. Oynadigi futbol ile hedefi sampiyonlugu kovalayacaktir. Dogru seyler yaparak, ne olursa olsun sampiyonlugu kovalayan bir Trabzonspor görmeyeceksiniz. Zaten böyle bir gücümüz yok. Kurulu düzeni degistirmek bizim elimizde degildir. Bu tüm Türkiye'nin sorumlugu içerisindedir. Sampiyonluk yarisinda saha disi faktörlerinde etken oldugunu biliyoruz. Bunu ben söylemiyorum. Herkes söylüyor. Buda gayet dogaldir. Medya gücü, lobi gücü, ekonomik güç ve bunlarin kullanilma sekli, maç kazanmak ve kaybetmekte böyle olacaktir. Gaziantepspor maçindaki maglubiyete hiçbir kilif bulmuyoruz. Rakibi de suçlamiyoruz. Maç sonrasi bazi beyanlari baska yerlere alip çekenlerin, daha önceki yapilan ithamlar karsisinda sessiz kalmasini da kamuoyunun dikkatine sunuyorum. Eger bunu Trabzonspor camiasi dillendirip seslendiremiyorsa biz bu yarista hiç olamayiz. Biz saha disinda cevap veremeyiz, vermek istemiyoruz. Biz saha disina çikmak istemiyoruz. Kulüp adina konusanlari da susturmak isteyenlerin ne amaçta olduklarini da Trabzonspor camiasi bilmesi gerekiyor. Biz kimseyi karalamadik"

-"ONURUMUZU KAYBETMEYECEGIZ-
    Günes, Trabzonspor'un Gaziantepspor maçina gelinceye kadar yedigi 1 golün ofsayt oldugunu ve bunun hiç gündeme gelmedigini hatirlatarak açiklamasini söyle sürdürdü:
    "Ben seviyeli bir yaris istiyorum dedim. Bunu söylerken kimseyi suçlamadik ama alinganlik gösterenler var. 4 maçta 6 oyuncu kaybeden Trabzonspor var. Biz bütün maçlari kaybedebiliriz ama asla onurumuzu kaybetmeyecegiz. Bir maçta onurunu kazandigini söyleyenlerin sürekli onurlu olmasini isterim. Onur, kelimesinin bu kadar ayaklar altina alinmamasi gerekiyor. Maç kaybedilerek veya kazanilarak onur olmaz. Trabzonspor'un onuru ne maç kazanarak nede maç kaybederek olmustur. Benim oyuncularimin hepsinin onurlu oldugunu biliyorum. Yakistirilmak istenen ciddiyetsizlik ve para kelimelerin aynen geri iyade ediyorum. Buna izin vermeyecegiz. Su andan itibaren de oyuncularimla bu diyaloga girmek isteyen kim olursa olsun izin vermeyecegim. Bunlar oyuncu oldugu kadar birer insandir. Hiçbir oyuncuma insan muamelesi disindaki tavri izin vermem, bu yarista 1., 2. 3. veya 4. oluruz onu bilemem ama oynadigimiz oyun ile güzellikleri ortaya sunmazsak bunun hesabini oyuncuya sorarim"

"Bugün lig maçlari nasil oynanir, nasil ceza verilir, nasil tehir edilir, ceza nasil kaldirilir. Seyircisiz oynanir. Bunlari hep görüyorsunuz" diyen Günes, "Bunlari yazacak gücünüz var mi ?, Trabzonspor'un böyle medya mensubu var mi ? Spor programlarinda 3 tane adam oturup konusuyor. Bunlarin içinde Trabzonspor'u konusan yok. Bir yönetici maçtan sonra hakem hatalari var dedigi zaman yer yerinden oynuyor. Tesvik primi çiktigi zaman, bir kulüp söylendigi zaman ve birebir adi geçtigi zaman savunma haklarini kullanmayanlar, adi geçmedigi zaman da savunmak içinde kendisini ortaya atiyor. Eger böyle bir düsünce de Trabzonspor yarista olacaksa asla olamayiz. Biz 4. bile olamayiz. Önce bunlari asmak durumundayiz. Camianin bunlari bilmesi gerekiyor. Bu söylediklerim asla kin ve nefret tohumu içinde olmasin. Bize yakisan Türkiye'ye örnek bir model olmak. Biz maçlar kaybederiz, sampiyon da olmayiz. Trabzonspor teknik kadrosu ve oyunculari olarak yapmamiz gerekenler var. Biz bunlari yapacagiz" dedi.

-"HAKEMLER ETKI ALTINA ALINIYOR-
    Senol Günes, hakemlerin nasil etki altina alindigini bildigini belirterek, "Bugün tesvige, sikeye lüzum yok. Her gün yayin yaparak, hakeme en büyük tesvik, sikeyi yaptirirsiniz. Hakem etki altinda kalacaktir. Bu maçta da etki altinda kalmistir" dedi.
    Gaziantepspor maçinin hakemini suçlamadigini ama böyle bir ortamda kendisi de olsa ayni seyi yapabilecegini belirten Günes "Kornere, aut veren hakem. Rakibin çabuk kullanmasi sonucu golü yedik. Gökdeniz'i Fatih'i elestirecegiz. Bunlar yildiz degil mi, yildizlari koruyalim diyenler, yildiz olarak 3 tane yabanci sunuyorlar. Türk Milli Takimi'nin, Türk futbolunun gelismesini istiyorlar. Biz insaniz. Biz de okuyuruz, yasiyoruz. Lütfen bu bizim için degil, gelecek için hep söyledim. Geçmisin hesabini görmek için degil, hatalarimizin derslerini çikartacagiz. Trabzonspor yarista devam edecektir. Bundan kimsenin kuskusu olmasin, biz Sakaryaspor maçina çiktigimiz zamanda kazanmak için sahaya çikacagiz. Onuru ile oynamaya gelen bir takim göreceksiniz. Bize direnecektir, bundan biz rahatsiz olmayiz, seviniriz. Biz futbol oynansin istiyoruz. Futbol oynayanlara izin verilsin, istiyoruz. Biz futbol oynayarak kaybettik. Ama her hatamizin hesabini suçlu gibi ortaya sunmak dogru degil. Elestirmek herkesin hakkidir ama oyuncuma saldirmak kimsenin haddine düsmemistir. Buna asla izin vermem. Özellikle A Milli oyuncusuna asla izin vermem, devamli tekmeyi yiyen ve attigi tekme yüzünden sari kart alan oyuncuyu disari alan rakip takim antrenürü oyuncuyu disari alirken, benim oyuncum kafaya çikip düserken, rakibe çarptigi için kart görürken sinirlenmesini gayet dogal karsilamak lazim. Maç sonrasi sinirlenmesi dogru bulmuyorum" diye konustu.

Gaziantepspor maçi için "Oyun sürekli kesiliyor, hakem kartlari bizim aleyhimizde kullaniyor" diyen Günes, "Oyun akiciligini kaybetti. Futbol oynanmiyor. Rakip kazanabilir. Pozisyon arayisinda olan takim biziz. Dis sahada olmamiza ragmen bu normaldir. Büyük bir takim ile küçük bir takim oynuyor. Biz de alacagi 1 puan onlari sevindirecektir. Biz büyük bir takimiz. Biz büyüklügümüze karsi hazir olmamiz gerekiyor. Ama bu bir günde olmaz" seklinde konustu.

-"ESIT BIR YARIS YOK"-
    Trabzonspor'un oyuncularinin altyapidan çikan oyuncular oldugunu, bunlarin Avrupa'dan, Fransa'dan gelmedigini hatirlatan Günes, sözlerini söyle tamamladi: "Bunlar, 8-10 milyon Pound almadi. Trabzonspor bütçesine göre büyük para verildi ama bu paradan rahatsizsak bunlari birakabiliriz. Oyunculara paraci gözü ile bakiyorsaniz, biz bu yarista olamayiz. Bu oyuncalar Trabzon'u ve Türkiye'yi temsil ediyorlar ama maç sonrasi yapilan yanlisi af etmiyorum. Yattara'nin yaptigi yanlisi da affetmiyorum. Oyuncunun kendini yere atmasi dogru muydu? Ayni elestiriyi görmek isterdim. O pozisyonu gündeme getirenler penalti pozisyonunu görmediler mi? Peki Kayserispor maçinda yedigimiz ofsayt golü görünmedi mi? Böyle bir ülkede tesvik ve sikeyi niye ariyorsunuz. Zaten bunu siz kendiniz yapiyorsunuz. Benim elemanim, eski bir oyuncum çikip televizyona Trabzonspor'un haklarini mi koruyabiliyor? O sansimi veriyorsunuz ona sonra da beni sampiyonluk yarisinda görmek istiyorsunuz. Ben olmadigimi söyledim. Biz futbol oynayarak sampiyonlugu gösterecegiz. Biz sampiyon olacagiz diye bir kural yok. Hiç olmayalim 20 sene 40 sene daha olmayalim. Ama onur ile yasayan bir kent göreceksiniz. Taraftarlarimiz Sakaryaspor maçina geldikleri zaman o oyunculari bagirlarina bassinlar, en zor günlerde sahip çiktiginiz zaman biz büyüklügümüzü gösterebiliriz. Bizi siniyorlar, biz bu ülkenin insanlariyiz. Bizi daha önce milli maçlarda ülke disina atmak isteyenler bunu baska yolla yapabilirler, buna asla izin vermeyecegiz. Taraftarlarimiz sabirli olmalari gerekiyor. Bunu anlamak istemeyen camiada var ise Trabzonspor taraftari degildir. Yildizlari koruyalim lafi, Trabzonspor'da yildizlar unutulmadan yapilmali. Görünen pislikleri saklamaya çalisanlar, görünen güzelikleri vitrine sunamazlarsa bu ülkenin sadece Günes'i batmaz, futbolu da batar. Türkiye'de esit bir yaris yok. Bu haksizliklar normal, bazilarini görmeyeceksiniz. Akilli olacaksiniz ve sabirli olacaksiniz. Biz görüyoruz ve biliyoruz. Biz biliyoruz, konusmuyoruz. Çünkü konusarak bir sey çözemiyoruz, biz sabirliyiz. Bugün açik oturumlarda konusanlar kim adina, hangi kulüp adina konusuyorlar. Sizi ve bizi baskalari piyon olarak kullanmasin. Trabzonspor'u sampiyonluk yarisinda gösterip geri çekmek bir piyonluktur. Yapilan konusmalara dikkat edersek bunu daha iyi görürüz. Trabzonspor'u medyada tek konusan Ahmet Agaoglu var. Yarista nasil ortak yarisacagiz. Bir yöneticimiz konusuyor. O da konustuguna bin pisman oluyor".

ozcan_asanoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

senol günes kendini inanilmaz bir biçimde gelistirmis...türk futbolunda bir deger olma yolunda hizla ilerliyor...günlük, siradan islerin disina çikmis saglam bir felsefe temelinde ulvi bir misyon yüklenmis...kiymetini bilelim, gurur duyalim...ferguson gibi 20-30 yil, daha fazla aydinlatsin bizi bu günes....

Nereden
    İstanbul

SENOL GÜNES 'in yaptigi bu açiklama sebebiye, MAHMUT USLU tarafindan savcilara suç duyurusu yapilabilir !!!!

Arkandayiz sayin GÜNES , hep birlikte devam edecegiz.Sonuna kadar. Bize inanmayan birakabilir ama biz asla yilmayacagiz,. hirçin KARADENIZ dalgalariyla hayat boyu mücadele ettik, atalarimiz mücadele etti ve hayatimizi idame ettirdik ,kimselere muhtaç olmadik, kayigimiz ve biz, BU KAYIGIN KÜREKLERINI HEP BIRLIKTE ÇEKECEGIZ. BIRIMIZ AZ BIRIMIZ ÇOK ÇEKERSEK KAYIK ORTADA DÖNER YOL ALMAZ. HEP BIRLIKTE AYNI TEMPODA , BIRLIK VE BERABERLIK ZAMANI

Saygilarimla

NoPain-NoGain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

bugün ligtv'nin bu basin aciklamasinin görüntülerini sunarken yaptigi adi ve art niyetli tutuma dikkatinizi cekmek istiyorum;

senol hoca'nin görüntüleri gösterilmeden önce haberi sunan ses 'senol günes trabzonspor'un sampiyonlugu kovalayacak gücü yok dedi' diye avaz avaz bagirmaktaydi. ben sok icinde, ya nasil olur senol günes nasil böyle bir sey der derken, hocamizin görüntüleri gösterildi ve hocamizin aslinda ne dedigini görüp ve duyup, ligtv'nin bu adice davranisina karsi da icimde bir tiksinti olustu.

halbuki ne demisti senol hoca:

"...ne olursa olsun sampiyonlugu kovalayan bir Trabzonspor görmeyeceksiniz. Zaten böyle bir gücümüz yok. Kurulu düzeni degistirmek bizim elimizde degildir."

Burada hocamiz yine ayni konusmasinda "Medya gücü, lobi gücü, ekonomik güç ve bunlarin kullanilma sekli, maç kazanmak ve kaybetmekte böyle olacaktir." cümlesiyle de dile getirdigi trabzonspor onursuz mücadele yollarini gerceklestirme gücünde degildir derken ligtv bunu israrla ve bilincli olarak yanlis sunup, insanlari kandirmaya calismistir.

adamlar daha sesiyle görüntüsüyle ellerinde belgesi olan bir aciklamayi gösterirken bile tam da hocamizin bahsettigi bu adi onursuz davranislara basvurma yüzsüzlügündeyken, bu onurlu mücadelemizin degerini bir kez daha ortaya koymaktadir.

kaldi ki bu yanlis sunum; yani senol hoca'mizin dediklerinden 'trabzon'un sampiyonlugu kovalayacak gücü yoktur' manasini cikarmanin tek bir manasi olabilir: bu durumbu onursuz yöntemlere basvurma gücü olmadigini belirten trabzon'un onurlu bir sekilde sampiyon olmasinin engellenecek oldugunun ligtv tarafindan teyididir.

yani kisaca ligtv tarafindan "bu yöntemleri kullanma gücün yoksa sen zaten sampiyon olamazsin" deme gafletinde bulunulmustur. belki de medya organinin kendi serefsiz tutumunu itirafi olarak da görmek mümkündür...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)