Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Basketbol Altyapımız

İsmail Alkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Post Basketbol Altyapımız

H.OSMAN EKİCİ
    A TAKIM YARDIMCI ANTRENÖRÜ
    ALTYAPI ANTRENÖRÜ

Doğum tarihi: 11.10.1974
    Eğitimi: Üniversite, KTÜ Fatih Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü Oynadığı kulüpler: Karayolları, İdmanocağı Çalıştırdığı takımlar: Karayolları, İdmanocağı (Altyapı Antrenörü), 2002/03 İdmanocağı (Yardımcı Antrenör), 2003/04 İdmanocağı (Antrenör), 2004/05 İdmanocağı (Antrenör) Notlar * Efes Pilsen Basketbol Okulları’nda antrenör olarak çalıştı. * 4. Kademe (B) Antrenör Belgesi’ne sahip.

Can ÇuvalcıoğluAltyapı Antrenörü

Erol Önsel

Bora TİMEL
    Konu İsmail Alkan tarafından (08.08.2009 Saat 11:28 ) değiştirilmiştir. Sebep: İlave
    Son ağaç kesildiğinde,
    Son nehir kirlendiğinde,
    Son balık avlandığında, İşte O zaman paranın yenmediğini anlayacaksınız...

Kaybetmekten korkma; birşeyi kazanman için bazı şeyleri kaybetmelisin. Ve unutma; Kaybettiğinde değil, vazgeçtiğinde yenilirsin.

Nereden
    Trabzon

Bugün gerçekleştirdiğimiz basketbol takımımızı ziyaretimizde altyapıdan sorumlu Fikret Doğan hocamız,bizlerin özellikle önem verdiğimiz ve takip ettiğimiz altyapıda yapılan ve yapılması planlanan çalışmalar hakkında önemli bilgiler verdi.
    Bu konuya önümüzdeki günlerde detaylı değinmek istiyorum ancak şimdilik ana hatlarıyla kısaca özetlemek gerekirse,

-Trabzondaki aşağı yukarı bütün okullar taranmış ve yanlış hatırlamıyorsam 130'a yakın minik basketbolcular seçilmiş.
    -Bugünlerde basketbol kış okulunun çalışmaları yapılıyor,kış okulu açılma aşamasında,
    -Genç ve yıldız takım çalışmaları için KTÜ Rektörüyle görüşülmüş,antremanlar için fatih eğitimdeki salonların kullanılması tedarik edilmiş.
    -Orta ve uzun vadede seçmelerin ilçelere ve hatta diğer illere kaydırılacağı ve bu il ve ilçelerdede spor okullarının hatta temsilciliklerin kurulması şeklinde.

Kısaca özetlemek gerekirse Fikret hocanın altyapıyla alakalı planlama-bilgi-birikim ve org konusundaki tecrübesi hoşumuza gitti,inşallah planlanan çalışmalar başarıyla uygulamaya konulurda bizlerde görürüz.

Ancak Trabzonda bu çalışmaları yapabilmek için çok ciddi anlamda salon sıkıntımız var,bu sorun nasıl aşılacak bilemiyorum.

Genel anlamda basketbol şubemizle ilgili önemli bir sıkıntıda,neye el atsalar muhakkak karşılarına bir engel çıkıyor,iş yapmadan önce bulmaca gibi porblem çözmeleri gerekiyor...

Fikret hocanın okulları gezerkenki bir tesbitide enteresan,sınıflara seçmeler için girdiklerinde "biz trabzonspordan geliyoruz"dediklerinde çocukların hep beraber heyecanla futbol altyapısı içinmi diye sevinmeleri,bir basketbol hocasının o andaki durumunu siz düşünün artık.
    Son ağaç kesildiğinde,
    Son nehir kirlendiğinde,

Kaybetmekten korkma; birşeyi kazanman için bazı şeyleri kaybetmelisin. Ve unutma; Kaybettiğinde değil, vazgeçtiğinde yenilirsin.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Gökçebey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Fikret hocayı bu akşam dinlerken gelecek adına çok umutlandım. İşini iyi bilen ve severek yapan bir hoca olduğu aşikar. Fikret hoca ve ekibi Trabzon için çok iyi bir şanstır. İnşallah Trabzon vadisinde karşısına engeller çıkartılmaz. Yeter artık bu şehirde politika entrika çıkar rant kelimelerini duymak istemiyoruz. Yanınızdayız hocam. Etimiz budumuz belli ama yine de yanınızdayız.
    hepsi bu kadardır; adı yaşamak...

Nereden
    Trabzon

Bu akşam A takımın idmanından sonra minik takımın Yunus Emre Lisesindeki idmanına geçtim,miniklerin çalışmasıda ayrı bir hoş ve güzel oluyor
    Gencecik çocukların azimleri görülmeye değer,
    Üstteki fotoda görüldüğü gibi çocuklara malzeme dağıtımıda yapılıyordu,özellikle şortlarına bayıldım,okadar güzellerki görmenizi isterdim
    Bundan böyle fırsat buldukça altyapımızın tüm salonlarındaki antremanlarını izliyerek sizlere bilgiler aktaracağım
    Son ağaç kesildiğinde,
    Son nehir kirlendiğinde,

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Gökçebey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

hepsi bu kadardır; adı yaşamak...

bestrafer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Erol Hoca bizim şu anki okulun beden öğretmeni. Bora Timel de Cumhuriyet İ.Ö.O'nun basketbol takımının koçuydu. Trabzon şampiyonu olduk sağolsun

Altyapı direktörleri iyi ama yapı olarak altyapımız pek iyi değil. Trabzon'da da basketbol hep ikinci bilemedin üçüncü planda.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

son dönemdeki gelişmeler bölgemizde futbolun dışındada önemli atılımlar olacağı izlenimini veriyor...

Özellikle basketbol konusunda bölgemizde çok önemli potansiyel mevcut.Bunu değerlendirmek adıan değerli çalışmalar yapılıyor şimdilik pek farkında değiliz ama yakında meyveler alınmaya başlanır diye düşünüyorum.

Bütün hocalarıma başarılar diliyorum.
    Ne mutlu Türk olana değil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karşısında kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Nereden
    Trabzon

Bugün işyerine gitmeden minik basket takımımızın idmanına gittim,biraz seyrettim kendilerini,küçük ve minik yürekler erol önsel hocaları eişliğinde güzel çalışıyorlar,gözüme takılan minikler oldu,inşallah ileride bu çocuklardan yararlanabiliriz.

Bu başlığı açtıktan sonra yani 6 kasım günü yukarıda belirttiğimiz gibi Trabzon basketbolunun geleceğini ve hayallerini,altyapıyla ilgili fikret hocayla detaylı konuşup burada paylaşmıştık.

Bugün baktığımız zaman o gün konuşulanlarla bugün bulunduğumuz nokta arasında neredeyiz acaba ?
    Son ağaç kesildiğinde,
    Son nehir kirlendiğinde,

Nereden
    Trabzon

Standart Basketbol Küçükler Ligi...

Trabzonspor A 50-47 İdmangücü

1 Period 27-13
    2 Period 8-12
    3 Period 15-11
    4 Period 0-11

Skorerler

Ozan..........21
    Utku...........11
    Ege.............8
    Furkan.........4
    Efe..............3
    Burak...........2
    Son ağaç kesildiğinde,
    Son nehir kirlendiğinde,

Nereden
    Trabzon

Alıntı bench Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçen gün Alaeddin Hoca'nın bmn radyodaki konusmasını dinledim.Bu sene çeşitli sebeplerden ötürü altyapı ile ilgili ciddi bir faaileyete geçemediklerini ama önümüzdeki seneden itibaren bu konuyu da(altyapi çalışmalarını) halledeceklerini söyledi.
    Benim sormak istediğim soru şu: bu sene öyle şaşaalı bir söylemler oldu ki sandık ki efes pilsen gibi olacağız altyapımız oyuncu fabrikasına dönüp kendi yetiştirdiğimiz oyuncuları a takıma atabileceğiz.sonradan birazdan forum'un sayesinde bunun böyle olmadığını altyapıyla (sözde) ilgilenen görevlendirilmiş insanların tüm mesai ve enerjisini a takıma verdikleri ve gözlerinin a takım vitrininden başka bir şey görmediğini anlamış olduk .
    Her neyse sorumuz şu: Bu sene altyapıda neden bir ilerleme kaydedilemedi ve sebepleri nedir? buna bağlı olarak önümüzdeki sezonda ne değişecek ki bu seneden farklı olacak ve "bu konu hallolacak".Eğer değişebilecek bir şeyler olsaydı bu sene neden yapılamadı.
    Sayın Hocamız "bizler gelip geçiciyiz,arkamıza dönüp baktığımız zaman bir şeyler bırakmış olmalıyız" diyordu.Çok güzel ..peki altyapı ile görev verilen arkadaşlar koca 1 sezon içinde arkalarına dönüp baktığı zaman ne bırakmışlar ortaya?
    A takımdan başlayarak yerleştirilmeye çalışılan tipik bir Efes Pilsen kültürü olan korku imparatorluğu ve gücün/güçlünün yanında olma paraya ve güce tapma ve bunlara yalakalık yapma felsefesi Karadeniz insanına -ve Karadeniz'li hocalara- 180 derece ters olduğu için midir acaba altyapı da bir arpa boyu yol alamadık.
    Sevgili Bench,
    Sorunun muhatabı ben değilim ama istesem bu soruların cevaplarını en ince ayrıntısına kadar veririm ama şimdi değil,şu anda tüm camia olarak takımımızın BBL ye çıkmasına odaklanmış durumdayız,hele şu finalleri bir atlatalım bakarız.

Efes Pilsende korku imparatorluğu olup olmadığını bilmem ama biz karadeniz insanına bu tarz imparatorluklar ters,çünkü bizler imparatorlukları yıkmış ve istanbul hegomonyasına son vermiş bir kulübüz,bizler;paraya/güce yüzünü dönüp emeğe sırtını çevirenlere şiddetle karşı dururuz,bundan kimsenin şüphesi olmasın.

Altyapıda hiç bir şey yapılmadığı konusuna fazla katılamıyacağım,yapılan çalışmalar var ama en ufak engelde bu engelleri aşmak için mücadele etmek yerine kolaya kaçıp altyapıya sırtını dönmek var.
    Sezon başında Fikret Hocanın ciddi çalışmaları ve hayalleri vardı,hatta miniklerde seçmeler yapılıp belirli bir yolda alındı ama ne olduysa bundan sonra oldu ve ipler koptu,bu konuda Trabzon Basketbolunu yakından takip edip üyelerimizi ve taraftarlarımızı yönlendiren ben çok ciddi anlamda rahatsızım.

Dün yazdım,bir daha yazayım,bu sorunu çözecek olan Saner Bey ve Alaeddin hocadır,Osman hoca da bu sorunun çözümüne çok ciddi anlamda katkı yapmalıdır,önce güven oluşacak,çözüm zaten kendiliğinden gelir.
    Son ağaç kesildiğinde,
    Son nehir kirlendiğinde,

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)