Toplam 24 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 24 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Spor Haberleri

Travelair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Standart Spor Haberleri

İşte Türk'ün Gücü

Türkiye, tekvandoda Avrupa´nın bir numarası olduğunu bir kez daha kanıtladı.

Üst üste ikinci şampiyonluk
    2006 Avrupa Şampiyonu olan Türkiye, haftasonu Konya’da gerçekleşen Avrupa Milli Takımlar Şampiyonası’nda bu unvanını kaptırmadı. Erkek ve bayanlarda şampiyon olan Ay-Yıldzılı ekiplerimiz İspanya, Rusya ve Almanya gibi rakiplerini geride bıraktı. Avrupa’nın en büyüğü olduğunu bu başarısıyla da tescil ettiren Türkiye, ayrıca bu spordaki yükselişini Pekin Olimpiyat Oyunları’nda kazanılan 1 gümüş ve 1 bronz madalyayla da göstermişti.
    ‘Tekvando Türk sporunun yüz akı’
    Avrupa Milli Takımlar Şampiyonası’nda tekrar şampiyon olmalarının federasyon ve oyuncuları çok sevindirdiğini dile getiren Federasyon Başkanı Metin Şahin, “2006 İsveç’teki Avrupa Şampiyonası’nda elde ettiğimiz birinciliği bu yılki şampiyonada da koruduk. Gerçekten gurur verici. Türk tekvando takımı dünyanın en başarılı takımı olmaya aday. Türk tekvandosu Türk sporunun yüz akı olmayı sürdürüyor. Bunu da bu şampiyonlukla tescil ettirdik” şeklinde konuştu

Fanatik
    Türkiye'nin zencileri Trabzon'dan çıkar----------------------------------BUGÜN
    Trabzonspor şükretmedikçe şampiyon olamaz---------------------------TRABZONSPOR
    Tüketirsen azalır, üretirsen çoğalır--------------------------------------İÇİN
    Arslanın sırtlanı çok olur-----------------------------------------------NE YAPTIN?

Trabzonspor Kongre Üyesi
    UğuR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ünlü futbolcu kumarbaz çıktı
    04 Kasım 2008 Salı 10:16
    İngilitere Milli Takımı'nın vazgeçilmez oyuncusu Wayne Rooney'in, kumar tutkunu olduğu ortaya çıktı...
    16 Ekim'de Belarus ile İngiltere arasında oynanan Dünya Kupası grup elemeleri maçında iki gol atan 23 yaşındaki Rooney'in aynı gece kumarda iki saat içinde 65 bin sterlin kaybettiği ortaya çıktı.

Ünlü futbolcunun Belarus dönüşü sabaha karşı Manchester'daki bir kumarhaneye giderek rulet ve blackjack oynadığı belirtildi. Ülke basınında geniş yer bulan haberde kumarhanede çalışan bir görevli "Kendisini birkaç saat önce TV'de izlemiştik. Sabaha karşı 04.00'te içeri girdi ve iki saatte büyük para bıraktı" dedi.
    bordomavi.net
    Trabzonspor'un ilk ve en büyük taraftar sitesi

Nereden
    İstanbul

Tehlike gittikçe büyüyor

2010 Dünya Şampiyonası´nın Türkiye´nin elinden alınabileceğini iddiasını İspanyol AS Gazetesi de haber yaptı, FIBA´nın ültimatom verdiği yazıldı.

Altyapı ve salon sorunu
    Basketbolda 2010 Dünya Şampiyonası’nı düzenlemeyi planlayan, ancak özellikle salonlar konusunda yapılan hazırlıkların yetersiz kalması nedeniyle FIBA’dan uyarılar alan Türkiye’de sıkıntılar bitmedi. İspanyol spor gazetesi AS da FIBA’nın Türkiye’ye ültimatom verdiğini yazdı. Şampiyonanın düzenleneceği kentlerdeki alt yapı çalışmalarının ve salonların tamamlanmamasının organizasyonun Türkiye’den alınmasına gerekçe olabileceği de iddia edildi.
    İstanbul’dan Cenevre’ye!
    Mevcut durumun İspanya için şans olabileceğini de yazan AS, 2010’un Türkiye’den alınması halinde bu organizasyonun Çin’e verileceğini, 2014 için de İspanya’nın tek aday kalacağını savundu. İspanya Basketbol Federasyonu İletişim Direktörü Miguel Gallardo da “2010 Dünya Şampiyonası’nın hazırlıkları için 2009 bahar mevsiminde yapılacak toplantının İstanbul’da olması gerekirken ilginç bir şekilde bu toplantı Cenevre’ye alındı” iddiasında bulundu.

fanatik
    Arslanın sırtlanı çok olur-----------------------------------------------NE YAPTIN?

Nereden
    İstanbul

MEHMET OKUR: BENİ NE ARAYAN NE SORAN VAR!..

28 Ocak 2009 10:51

NBA'de Utah Jazz fornası giyen Milli basketbolcumuz Mehmet Okur'dan spor gündemine bomba gibi düşecek açıklamalar geldi. Memo, Akşam gazetesine verdiği röportajda, Milli takımın hocası Tanjevic'in kendisini takımda istemediğini söyledi.

İşte Mehmet Okur'un, Akşam gazetesi ile yaptığı çarpıcı röportajın tam metni;

Tanjeviç beni istemiyor

'Burada, beni ne arayan, ne de soran var. Koç Tanjeviç ile herhangi bir problemim yok. Ancak, onun kafasındaki basketbolda, benim yerim yok gibi geliyor bana. Dünya Şampiyonasında; Türk Milli Takımı'nın ABD'yi finalde yenip, altın madalyaya ulaşması müthiş olur.'

Mehmet Okur, NBA'deki gözbebeğimiz! 2002'den bu yana yer aldığı NBA sahnesinde, başarıdan başarıya koşuyor. Türk Basketbol Tarihi'nde yaşanmamış 'İlk'lere imza atıyor. Okur'u, Oyak Renaultlu yıllarından beri iyi tanır ve çok dikkatle izlerim. En sevdiğim yanı, asla bugünü ile yetinen bir oyuncu olmaması... Hep daha ileriye gitmek için, kendini zorlar. Bu özelliği de, onu başarılara doğru tetikler. Sevgili Memo ile yaptığım 'Tele röportajda' harika cevaplar aldım. İşte sizinle paylaşıyorum...

Geçen yıl milli takımda oynamadın. Bu yıl Avrupa Şampiyonası var.

Polonya'daki Avrupa Şampiyonası'nda oynama gibi bir planın var mı? Açıkçası okuyucularım, bu soruyu sormam için beni sıkıştırıyor...

Şu anda bir şey söylemek için, erken... NBA sezonu bittiğinde, bakacağız. Ancak ben, milli takım yetkilileri tarafından çok fazla istendiğimi, ya da; bana ihtiyaç duyulduğunu, son yıllarda hiç hissedemedim. Koç Tanjevic beni takımda istemiyor diye düşünüyorum. Burada beni ne arayan var, ne soran var. Babamın rahatsızlığı sırasında, milli takımın sorumlularından, Barbaros Akkaş ve Harun Erdenay ağabey ilgilenmişler. Hastaneye gitmişler, doktorlarla konuşmuşlar. Onlara çok teşekkür ediyorum.

Milli Takım Koçu Tanjeviç ile aran nasıl? Görüşüyor musun? Ya da, seni arıyor mu?

Tanjeviç ile herhangi bir problemim yok. Onun kafasındaki basketbolda, benim pek bir yerim yok gibi geliyor bana. Zaten, beni pek aramıyor. Dediğim gibi; kimsenin de pek aradığı yok. NBA'de muhtelif başarılara ulaştım. Bazıları, daha önce hiç bir Türk oyuncunun elde edemediği düzeydeydi. Tabii ki, sakatlıklarım, sıkıntılarım da oldu. O anlarda, ne tebrik edenim vardı, ne de geçmiş olsun dileklerini iletiyorlardı. 'Nasılsın, bir şeye ihtiyacın var mı' diyen bile yoktu. Yanımda bir dost, ya da moral desteğinden bile, yoksun kaldım. Sadece, sevenlerim arıyordu.

NBA kariyerin, A Milli Takımı kariyerinden çok daha iyi. Bu konuda düşüncelerin nedir?

2001, 2002 ve 2003 de, Türk Milli takımında son derece başarılıydım. Hatta Indianapolis'deki Dünya Şampiyonası'nda, en iyi 10 oyuncu arasında yer aldım. Ben Milli Takımda, her zaman en iyisini yapmaya çalıştım. NBA'de çok şanslıydım ve genelde, bana uygun sistem takımlarında yer aldım. Koç Jerry Sloan, benim için 20 yıllık kariyerinde, hiç yapmadığı kadar değişiklik yaptı. Oyun anlayışını değiştirdi. Üçlük atan bir pivottan, bu şekilde faydalanabileceği, benden önce, Jazz camiasında hiç kimsenin aklının ucundan bile geçmezmiş. Burada, uzun süre bunlar konuşuldu ve yazıldı. Ben de, her zaman, Sloan'ın bana olan o güvenini ve elini taşın altına benim için koymasının karşılığını vermeye çalıştım. Onu gerçekten çok seviyor ve ona büyük saygı duyuyorum.

Neden, A Milli Takım'da aynı performansı sergileyemiyorsun?

Dediğim gibi, sistem değişikliği herhalde. Aydın Örs zamanında, Milli Takımda çok iyiydim. Yanlış anlaşılmasın. Bogdan Tanjeviç'i de eleştirmiyorum. Onun oynatmak istediği basketbolda, benim özelliklerime ihtiyaç olmayabilir. Ancak bunu, beni takımda istemiyor diye net olarak yorumluyorum. Bir de beni esas üzen; - Mehmet, milli takımda oynamak istemiyor- havasının yaratılması. Sakatlıklarıma bile inanmakta, nedense zorlandılar. - Benim Mehmet'e ihtiyacım yok, Mehmet'i kadroda düşünmüyorum- diyebilse, o zaman ona büyük saygı duyardım. Ben hiç bir zaman, milli formadan kaçmadım. Milli formayı da her zaman, büyük gururla ve sevgiyle giydim ve giyerim. Niye Milli takımda 2003'e kadar sergilediğim oyunu, sergilemek istemeyeyim? Bunun mantıklı bir yönü var mı? Bir de nedense, ben NBA'de ne zaman başarılı olsam, bazı arkadaşlar bundan, sanki rahatsız olmuş oluyor... - Apoletlerini çıkartsın... Bu takımda, yıldız yok! Hepimiz neferiz - gibi demeçler, daha henüz kamp başlamak üzereyken, basında geniş yer buluyor. Ben All-Star olabilecek seviyeye gelebilmek için, çok çalıştım. Büyük özverilerde bulundum. Geldiğim noktayla gurur duyuyorum. Bu noktaya, başka hangi Türk oyuncu da gelse, onunla aynı şekilde gurur duyarım. Niçin Hido ile bu kadar iyi dostuz? Bu kadar, iyi anlaşıyoruz? Birbirimizin başarılarıyla gurur duyuyoruz da ondan. Bunları, NBA'de elde etmenin, ne kadar zor olduğunu biliyoruz. Birbirimize büyük saygımız var

Önümüzde Türkiye'de yapılacak Dünya Basketbol Şampiyonası var. Hedefin nedir? Türk Milli Takımı ne derece alabilir?

Dünya Şampiyonasında en büyük dileğim Türk Milli takımının kendi evinde ve seyircisi önünde, bir madalya almasıdır. ABD'yi finalde yenip, altın madalyaya ulaşmak ise müthiş olur. Bunlara ulaşmak, harika olur.

Aşklarımdan biri de basketbol

NBA'in yoğun maç trafiğinde, bir ayda, eşini ve çocuğunu, ne kadar süre görebiliyorsun?

Los Angeles, Oklahoma City, Dallas, Memphis, Houston, Denver ve Portland hatırladıklarım... Geçen ay şanslıydık. Doğu turu olmadı. Doğu turuna çıktığımızda, en az 7-8 gün evden uzağız. Bu bazen 10-12 günü de bulabiliyor. Bu ay içinde, sanıyorum ki 4 gün, evden en uzak kaldığım süreydi. Tabii ki, böyle sürelerde eşim Yeliz ve Melisa'yı çok özlüyorum. Salt Lake City'de olduğumuz zamanlar bile, dediğiniz gibi, her gün antrenman var. Onlarla, çok az birlikte olabiliyorum. Zaten ortalama, iki günde bir maç yapıyoruz. Utah olarak, herkesten uzak olduğumuz için, en çok ve en uzun uçan takımlardan biriiyiz. Bu da bizi, sevdiklerimden günlerce ayırıyor. Onlara olan özlemlerim, tavana vuruyor! Ancak, benim aşklarımdan biri de basketbol. O günlerde, onunla idare ediyorum(Kahkahayı patlatıyor)

Küçük Melisa, maşallah çok şeker. Birlikte olduğunuzda, en çok ne oynuyorsunuz?

Onunla maalesef, yeterince beraber olamıyoruz. Hasretle kavuştuğumuzda ise, zamanımızın, her anını değerlendirmeye çalışıyoruz. Birlikte, oynuyoruz, yürüyoruz... Parka gidiyoruz... Köpeğimizi gezdiriyoruz. Bazen, ona kitap okuyorum. Masallara bayılıyor. Çizgi filmler seyrediyoruz. Salt Lake City'de oynadığımız maçları kaçırmamaya çalışıyor. Bizim maskot The Bear'i(Ayı) çok seviyor. Hemen ona koşuyor. Kucağına atlıyor.

Efsane olmak istiyorum

Kariyerine, neredeyse her yıl başka rekorlar katıyorsun. Hedeflerine tek tek ulaşıyorsun. Şu ana kadar ulaştığın hedefler neler? Ulaşmak istediğin başka hedef kaldı mı?
    2001 Avrupa Şampiyonasında gümüş madalya... 2004 NBA şampiyonluğu... 2007 NBA All-Star oyuncusu... Bunlar benim için, özel olan başarılar. Ancak tek hedefim, her gün çalışarak, olabileceğim en iyi oyuncu olmak... Ve devamlı, daha yukarı çıkabilmek... Bunun için çalıştığın ve çabaladığın zaman da, diğer başarılar beraberinde geliyor. NBA'de 'salary cap' gibi kurallardan dolayı, ne olacağını kestirmek kolay değil ama Utah Jazz formam, salonumuzun tepesinde, - Karl Malone, John Stockton, Jeff Hornacek, Pistol Pete Maravich, Mark Eaton - gibi efsanelerin, yanında asılmasını çok istiyorum.

Basketbolu bıraktıktan sonra, hedefin ne? Ne iş yapmayı planlıyorsun?

Şu ana kadar böyle bir şeyi oturup net olarak düşünmedim. Daha 29 yaşındayım ve uzun bir süre basketbol oynayacağımı ümit ediyorum. Ancak, herhalde sporun ve özellikle de basketbolun içinde olan bir şey olacaktır, diye düşünüyorum.

Kaç yıl daha basketbol oynamayı planlıyorsun?

Ben en azından 5-6 sezon daha oynayabileceğimi düşünüyorum. Oyun tarzım ve özelliklerim, yaş ilerledikçe erozyana uğrayabilecek özellikler değil. Hatta, daha yukarıya çıkarabileceğim özellikler.
    NBA'de basketbol kariyerine noktayı koyduktan sonra, Avrupa'da, ya da Türkiye'de basketbol oynamayı düşünüyor musun?

Şimdilik böyle bir düşüncem yok. Basketbol kariyerimi, NBA'de noktalamayı düşünüyorum.

Tatil yapmak, senin için ne ifade ediyor. Bu işe yeterli zamanı ayırabiliyor musun?

Tatil yapmak; ailemle birlikte güzel bir yere gidebilmek anlamına geliyor. Tatile bile özel trainerımla(antrenörümle) gidiyorum. Benim, formumu yılın 365 günü korumam gerekiyor. Ara verdiğimde, veya çok yüklenildiğinde sırtımda problemler başlıyor. Bu yüzden, özel antrenörüm her an yanımda olur. Hiç unutmuyorum. Yaşamımın en özel anında bile, aşkım Yeliz'le evlendikten sonra çıktığım 'Balayı'nda bile, özel antrenmanımı sürdürdüm.

Paranın ne önemi var!

NBA'de çok iyi para kazandığın biliniyor. En çok kazanan Avrupalı oyuncular içinde, hangi sırada olabilirsin. Bu seni tatmin ediyor mu?

Para benim için hiç bir zaman birinci planda olmadı. Detroit Pistons'dan ayrılırken de para için ayrılmadım, Utah Jazz'ı seçerken de para için seçmedim. Salt Lake City'nin hayat düzeninin ailemiz için çok uygun olduğunu, Jerry Sloan gibi bir efsane koç için oynamak istediğimi ve onun sisteminde mutlu ve başarılı olacağımı düşündüğüm için Jazz'ı seçtim. Andrei, Nowitzki, Biedrins, Peja, Parker sanırım benden daha çok kazanıyorlar. Başkaları da vardır. NBA kariyerimin sonuna kadar kazanmayı hedeflediğim şey, inşallah bir iki tane daha şampiyonluk yüzüğü kazanmak ve Utah Jazz tarihinin en önemli oyuncularından birisi olarak, akıllarda kalabilecek bir noktaya gelmek.

Evdeki ezeli rekabet

Bu yılki Fenerbahçe'yi, futbolda nasıl buluyorsun. İzleme imkanı bulabiliyor musun?.. Yeliz Galatasaraylı biliyorum? Hala derbilerde, aranızdaki rekabet devam ediyor mu?

Çok da fazla izleme imkanı bulamıyorum. Fenerbahçe de sezon başında bizim Jazz gibi, sakatlarla çok uğraştı. Şimdi onlar sağlıklarına kavuştular. Umarım, bizde kavuşacağız. Yeliz Galatasaraylı mı?.. İlk, senden duyuyorum. Ciddi misin?.. (Kahkahalarla gülerek)

maraton.com.tr
    Konu Travelair tarafından (28.01.2009 Saat 11:45 ) değiştirilmiştir.

Hüdai Pervaneli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Dev derbi Real'in!

Euroleague TOP 16 Grupları'nda aynı gruba düşen iki ezeli takım Real Madrid ve Barcelona, F Grubu ilk maçında Madrid'in salonu Palacio Vistalegre'de karşı karşıya geldi. Maçı uzun süre önde götüren konuk Katalan ekibi, rakibinin son 6 dakika içindeki performansına boyune eğdi ve maçı 85-83 kaybetti.
    12.500 biletli seyircinin izlediği maçta Real'i galibiyete taşıyan isimler 18'er sayıyla Sergio Llull ve Louis Bullock ile 15 sayı, 6 ribaunt ile Felipe Reyes oldu.
    Barça'da ise Juan Carlos Navarro 21 sayı, 5 ribaunt, 4 asist, 4 top çalma ve Fran Vazquez 16 sayı (8/8 iki sayı) 5 ribaunt ile en etkili isimler oldular. 17:13 dakika sahada kalan Ersan İlyasova ise 5 sayı, 5 ribaunt ile maçı tamamladı. Grubun diğer maçında Perşembe akşamı Maccabi Electra evinde Alba Berlin ile karşı karşıya gelecek.
    Gitme demek cok da Zor olmamali

Nereden
    İstanbul

MEMO TARİHE GEÇTİ!..

04 Mart 2009 09:26

NBA’de şampiyonluk yaşayan ilk Türk oyuncu... All Star kadrosuna seçilen ilk Türk basketbolcu...

Milliyet'in haberine göre bu başarıların altında imzası bulunan Mehmet Okur, bir kez daha tarih yazdı. Milli basketbolcu şubat ayındaki istatistikleriyle, NBA tarihinde bir ay içinde en yüksek üç sayı yüzdesine ulaşan basketbolcu olmayı başardı.

Takımı Utah Jazz’in şubat ayı içerisinde oynadığı 11 maçın 10’unda elde ettiği galibiyetlerde çok önemli pay sahibi olan Mehmet, 11 maçta kullandığı 31 üç sayılık atışın 21’inde başarılı oldu ve yüzde 67.7’lik oran tutturdu.

NBA tarihinde bir ay içinde en az 20 üç sayılık deneme yapan oyuncuların değerlendirmeye alındığı istatistikler içinde en yüksek yüzdeyi tutturan Mehmet Okur, 2001 yılında San Antonio Spurs formasıyla Steve Smith’in kırdığı rekoru ele geçirmiş oldu. Smith 41 atışta 27 isabet bularak yüzde 65.9’luk oran yakalamıştı.

Sayı ortalaması 21
    NBA tarihine adını yazdırarak bir kez daha Türkiye’nin gururu olan Mehmet Okur, şubat ayında oynadığı 10 karşılaşmada forma giydi ve 21 sayı, 7.6 ribaunt, 1.7 asist ortalamalarıyla mücadele etti.

maraton.com.tr

Nereden
    İstanbul

Memo İle Söyleşi

I am titanium

Burak_52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Orlando, Hidayet için tarihi tabuyu yıktı
    NBA'de final oynayan Orlando Magic, bu sezon sözleşmesi sona eren milli basketbolcu Hidayet Türkoğlu'nu takımda tutmak için
    tarihinde ilk kez bir prensibini devre dışı bırakıyor.

14 Haziran 2009 10:48

Tolga Adanalı'nın haberi
    Florida takımı Magic'in Başkanı Bob Wander Weide, NBA'in taraftar sitesi Fan House'a yaptığı açıklamada, Hido'yu takımın ''çekirdek oyuncusu'' olarak ifade etti.
    Takımın sahibi Devos Ailesi adına açıklama yapan Weide, ''Aile şu anda finallerde olmanın mutluluğunu yaşıyor. Hidayet bu takımın çekirdeği. Dwight ve Rashard'ın sözleşmeleri 2012'de sona erecek. Hidayet ise Temmuz başında free-agent (serbest oyuncu) konumuna düşecek. İstediği takımla görüşme yapma hakkına sahip'' dedi.
    Hidayet'le tekrar sözleşme imzalamaları durumunda NBA kuralları gereği limiti aştıkları için lüks vergisi ödemeleri gerekeceğini kaydeden Weide, ''Magic, tarihi boyunca lüks vergisi ödemedi, ama Devos ailesi bu takımın çekirdeğini birarada tutmak pahasına tarihinde ilk kez bu vergiyi ödemeyi onaylayabileceğini söyledi'' diye konuştu.
    Magic'in bu sezon takımdaki oyunculara ödeyeceği toplam paranın 68.7 milyon dolar olduğu belirtilirken, bu rakamın 71.1 milyon dolarlık lüks vergisi ödeme sınırına çok yakın olduğu ifade edildi. Rakamın NBA Ligi'nde düşen gelirlerle birlikte 2009-2010 sezonunda 69.4 milyon dolar olacağı tahmin ediliyor. Orlando takımı, Türkoğlu ile yeni bir anlaşma yapması durumunda da rakamı aşacağı için NBA kuralları gereği lüks vergisi ödemek durumunda kalacak.
    -NBA YAZARI SCHMITZ: ''HİDAYET'İN DEĞERİ ÇOK ARTTI''-
    Magic takımını yakından bilen Orlando Sentinel gazetesi yazarlarından Brian Schmitz de ''Türk'' olarak hitap ettiği Hidayet Türkoğlu'nun 2004'te 36.7 milyon dolarlık bir anlaşma imzaladığını vurgulayarak, ''Onun tarafı, Hido'nun Golden State'in kısa forvet Corey Maggette'ye ödediği 50 milyon dolardan çok daha değerli olduğuna inanıyor. Hidayet, ya bu yıl serbest oyuncu hakkını kullanıp çıkacak en iyi teklifi değerlendirecek ve takımdan ayrılacak, ya da bir yıllık opsiyonunu daha kullanıp önümüzdeki sene sonu daha iyi bir teklif gelmesini bekleyecek'' dedi.
    Schmitz, NBA'de final oynamanın verdiği artılar ve maçlardaki yüksek performansı ile Hidayet'in değerinin arttığını kaydederek, bu yıl çok daha iyi bir teklif alacağını tahmin ettiğinin de altını çizdi.
    Orlando'nun yerel gazetesi Sentinel'in NBA yorumcusu Schmitz, Mart ayında 30 yaşına basan ve son önemli uzun vadeli sözleşmesini imzalamaya hazırlanan Türk oyuncunun gelecek teklifi değerlendirmesinin de hakkı olduğunu ifade etti.
    Otoriteler, Hidayet'in gösterdiği performansla 10-12 milyon dolar aralığında bir yıllık gelir değerine sahip olduğunu söyledi. Magic'te Rashard Lewis 16.4 milyon dolar, Dwight Howard da 13.1 milyon dolar kazanıyor.
    NBA'İN EN ÇOK KAZANAN YILDIZI YILLIK 24.7 MİLYON DOLARLA BOSTON CELTİCSLİ KEVİN GARNETT
    Dünyanın en çok para kazanan sporcularının ligi olarak bilinen ABD Profesyonel Basketbol Ligi'nde (NBA), Doğu-Batı finallerinde mücadele eden Los Angeles Lakers ve Orlando Magic takımlarının oyuncuları da yüksek yıllık kazançlarıyla dikkat çekiyor.
    NBA'de sezon başında açıklanan rakamlara göre, bazen son saniye atışı ile takımlarına çok önemli galibiyetler kazandıran, bazen de basın ve taraftarlarca eleştiri oklarının hedefi olan basketbolcuların 2009 yıllık kazanç ortalaması 5.2 milyon dolar olarak ifade ediliyor.
    Finalist iki takım oyuncuları arasında en çok gelire sahip basketbolcu, NBA'in de en çok tanınan yıldızı Lakerslı Kobe Bryant. Siyahi oyuncunun 2009'daki yıllık geliri 21.2 milyon dolar. 31 yaşındaki yıldız, 2004'te imzaladığı 7 yıllık anlaşma karşılığında 136.4 milyon dolara imza atmıştı. Lakerslı oyuncu, bu rakamlarla NBA'de ''en çok kazananlar'' listesinde kendisine dördüncü sırada yer bulabiliyor.
    Bryant'ı, Magic'in önemli skorerlerinden Rashard Lewis takip ediyor. 6 yıllık sözleşmesi 2013'te sona erecek olan Lewis, bu sözleşme karşılığında 118.2 milyon dolara imza atmıştı. 16.4 milyon dolarlık 2009 geliri ile NBA'de en çok kazanan sporcular arasında 16. sırada bulunan Lewis'i, Lakers'ın forveti İspanyol Pau Gasol yıllık 15.1 milyon dolarlık kazancı ile izliyor.
    Bir başka Magicli yıldız Dwight Howard ise yıllık 13.1 milyon dolarlık geliri ile finalist takım oyuncuları arasında en çok kazanan dördüncü isim. 24 yaşındaki Howard, Magic'le 5 yıllık sözleşme karşılığında 80 milyon dolara anlaşmıştı.
    İki takımda en çok gelir elde eden oyuncular sıralamasında beşinci sırada Lakerslı Lamar Odom 13 milyon dolar ile, altıncı sırada Magicli yedek Adonel Foyle 8.2 milyon dolar ile, yedinci sırada ise yine Magicli Jameer Nelson 7.6 milyon dolar ile geliyor.
    Milli basketbolcu Hidayet Türkoğlu ise yıllık 6.9 milyon dolar ile NBA finalisti takımların oyuncuları arasındaki ''en çok kazananlar'' listesinde sekizinci sırada kendisine yer bulabiliyor.
    Geçen yıl ''en çok gelişme kaydeden oyuncu (MIP)'' ödülünü alan, bu yıl da yükselen grafiğiyle dikkat çeken ve finallerdeki 4 maçta 19.5'lik sayı ortalaması ile takımın en skoreri olan Türkoğlu, 6 yıllık sözleşme karşılığında 36.7 milyon dolara imza atmıştı. Türkoğlu'nun sözleşmesi bu sezon sona eriyor.
    Öte yandan, NBA Ligi'nde en çok kazanan oyuncular sıralamasında ise ilk sırada Magic'in Doğu Konferansı Yarı Finali'nde yedinci maçta elediği Boston Celtics'in yıldızı Kevin Garnett 24,7 milyon dolar ile yer alıyor. Garnett'i Dallas Mavericksli Jason Kidd 21.3 milyon dolar, Toronto Raportslu Jermaine O'Neal 21.3 milyon dolar, Phoenixli Shaquille O'Neal 21 milyon dolar ile izliyor.
    NBA Ligi kurallarına göre, takımlar oyunculara yıllık bütçeleri içinde belirli bir limitin üzerinde transfer parası ödeyemiyorlar.
    -MAGICLİ BASKETBOLCULARIN ORTAK TUTKUSU OTOMOBİL-
    NBA'de yüksek rakamlı sözleşmelere imza atan tüm basketbolcularda olduğu gibi Orlando Magicli oyuncuların da ortak tutkusunu lüks otomobiller oluşturuyor.
    Florida ekibinin üç önemli yıldızı Hidayet Türkoğlu, Dwight Howard ve Rashard Lewis'in otomobillerinin markaları da modelleri de aynı. Dodge'un Challenger modelini tercih eden oyuncular, idmanlara ve maçlara kendi araçları ile geliyorlar.
    Hidayet Türkoğlu'nun otomobilinin ise diğer iki oyuncuya göre farklı bir özelliği bulunuyor. Dodge markası, normalde bu modelini beyaz renkte üretmemesine rağmen, Hidayet otomobili beyaz rengi sevdiği için beyaza boyattığını, aracın tam ortasına da kalın siyah bir çizgi koydurduğunu söyledi. Siyah-beyaz tonlara sahip aracını gören diğer iki takım arkadaşının da bu özel renkleri kıskandığını kaydetti.
    http://www.haber7.com/haber/20090614...buyu-yikti.php
    Bordo Mavi...

Nereden
    İstanbul

Efes Pilsen'den Yıldırım'a yanıt

Efes Pilsen Kulübü, Beko Basketbol Ligi play-off finalinde Kerem Gönlüm dışında başka oyuncuların da doping yaptığı yönünde açıklamalarda bulunan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'a yanıt verdi.

AA
    Güncelleme: 16:34 TSİ 23 Eylül. 2009 Çarşamba

İSTANBUL - Efes Pilsen Kulübü, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın basına yansıyan açıklamalarının üzüntü verici olduğunu, özellikle Kerem Gönlüm ile ilgili hukuki sürecin devam ettiği dönemde yapılan açıklamanın hayretle ve üzüntüyle karşılandığını açıkladı.
    Kulüp bünyesinde bulunan bütün oyuncularının yıllardır hem Avrupa Ligi, hem de Türkiye ligi maçlarında defalarca doping testlerine tabi tutulduğu vurgulanan açıklamada, ''Kerem Gönlüm ile ilgili hukuki süreç devam ederken ve henüz Disiplin Kurulu'nca herhangi bir karar verilmemişken, oyuncularımız ve kulübümüz hakkında iftira boyutuna ulaşan iddia ve açıklamaları hayretle ve üzüntüyle izlemekteyiz. Bilindiği gibi yapılan doping kontrollerinin sonuçları Basketbol Federasyonu'na gelmektedir. Söz konusu maçın sonrasında diğer bir sporcumuz Mario Kasun'dan da örnek alınmış ve test sonucu 'Negatif' çıkmıştır. Kaldı ki uzmanlar 'Cathine' olarak adlandırılan sakıncalı maddenin performans artırıcı doping amacıyla kullanılan bir madde olmadığını ifade etmektedirler'' denildi.
    Yapılan açıklamada, ayrıca şu ifadeler yer aldı: ''Bir oyuncumuzda rastlanan sakıncalı maddeden hareketle bütün oyuncularımızı ve kulübümüzü karalamaya çalışmak fanatizmden kaynaklanan iftiradan başka bir şey değildir. Bu çabaları 'Çamur at izi kalsın' yaklaşımının tipik bir örneği olarak değerlendiriyoruz. Ayrıca Kerem Gönlüm'ün bilerek ve isteyerek sakıncalı bir madde aldığı kanaatinde değiliz. Kulübümüzün yanı sıra milli takımımız için de önemli bir oyuncu olan ve son Avrupa Şampiyonası'nda eksikliğinin hissedildiği açıkça dile getirilen Kerem Gönlüm'ü basketbola tekrar kazandırmak için elimizden geleni yapıyor ve kendisini tüm gücümüzle destekliyoruz. Spor camiasında görev ve sorumluluk taşıyan herkesi sorumluluklarının bilincinde davranmaya davet ediyor, bu karalama kampanyasını yürütenler hakkında yasal haklarımızı saklı tuttuğumuzu kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.''

http://www.ntvmsnbc.com/id/25002954/

Nereden
    İstanbul

GAZETE HABERTÜRK / METE AKTAŞ

NBA’in resmi internet sitesi NBA.com’un her yıl yeni sezon öncesinde gerçekleştirdiği ve artık geleneksel hale getirdiği genel menajerler anketinin 8.’sinin sonuçları açıklandı.

30 NBA takımı genel menajerinin toplam 60 sorudan oluşan anketi yanıtlamasıyla ortaya çıkan sonuçlar, yöneticilerin 2009-10 NBA sezonuyla ilgili beklenti ve tahminlerini ortaya koydu. “Kim şampiyon olur?”dan “Topla en hızlı oyuncu kim?”e kadar çok farklı kategorilerde sorulara yanıt veren genel menajerlere yöneltilen sorulardan biri de “En az yetenekle en çok şeyi yapan oyuncu kimdir?”di.

Fiziksel veya yetenek anlamında pozisyonlarına göre dezavantaja sahip olmalarına rağmen büyük başarı elde eden oyuncuları belirlemek için sorulan bu soruya, genel menajerlerin yüzde 14.3’ü Utah Jazz’da forma giyen milli
    oyuncumuz Mehmet Okur’un ismini vererek, All-Star pivotu 1. sıraya koydu. Pozisyonuna göre çok iyi bir ribaundcu ve blokçu olmamasına, atletik yetenekleri ligdeki birçok uzun oyuncuya göre vasatın altında kalmasına rağmen Memo’nun, oyun zekası, skor yetenekleri ve Utah’ın sistemine sağladığı uyumla adını ligin en saygın oyuncuları arasına sokması, NBA yöneticileri tarafından da takdir gördü.

HİDO 3’ÜNCÜ SIRADA

Mehmet Okur’un ardından San Antonio Spurs benchinin değerli ismi Matt Bonner’ın yüzde 10.7 oy ile 2. sırayı aldığı ankette, 3. sırayı ise yine tanıdık bir isim, Toronto Raptors’ta forma giyen milli forvet Hidayet Türkoğlu yüzde
    7.1’lik oy oranıyla aldı. Hido’yla birlikte Chuck Hayes (Houston), David Lee (New York) ve Luis Scola (Houston) aynı oy oranıyla 3.’lüğü paylaştı.

Nereden
    İstanbul

Avrasya Maratonu Roba'nın

31. Kıtalararası İstanbul Avrasya Maratonu'nu erkeklerde Etiyopyalı Kasime Adilo Roba kazandı. Sultanahmet Meydanı'nda sona eren yarışta Roba 2.12.14'lük derecesiyle ilk sırayı alırken, bayanlarda yine bir Etiyopyalı atlet Bizunesh Urgesa 2.32.45'lik derecesiyle birinci oldu.
    Erkeklerde ikinciliği 2.12.54'lük derecesiyle Katarlı Faisal Bader Shebto, üçüncü sırayı ise 2.13.32 ile Kenyalı Joseph Kahugu elde etti. Bayanlarda ise 2.34.54'lük derecesiyle aynı ülkeden Ashu Kasim ikinci, 2.37.04'lük derecesiyle Rus Svetlana Semova üçüncü sırada yarışı tamamladı.

Kıtalararası Avrasya Maratonu organizasyonu içinde yapılan 15 kilometrelik koşuda ise erkeklerde Etiyopyalı Henok Teseaye Heyi, bayanlarda ize Azerbaycan'dan Mare İbrahimova birinci oldu. Erkeklerde Türk atletlerden Murat Ertaş, 46.13'lük derecesiyle 8, Abdülkadir Türk ise 46.26 ile 10. olabildi. Bayanlarda ise Türk sporculardan Binnaz Uslu 54.43 ile 7., Esra Güllü 57.33 ile 8., Yasemin Erdoğan ise 1.01.42 ile 10. oldu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin organizasyonuyla bu yıl 31'incisi düzenlenen ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak'ın startını verdiği Kıtalararası Avrasya Maratonu Boğaziçi Köprüsü Anadolu yakası ayağının 800 metre üst bölümünden başladı ve Sultanahmet Meydanı'nda sona erdi. Organizasyon nedeniyle sabah saat 08.30'dan itibaren, yarış güzergahı trafiğe kapatıldı.

Kıtalararası Avrasya Maratonu organizasyonu içinde yapılan 8 kilometrelik Halk Koşusu ise 09.30'da Acıbadem Köprüsü'nün altından başladı ve Dolmabahçe'de sona erdi.

18.10.2009
    Kaynak : DHA
    I am titanium

Trabzonspor Kongre Üyesi
    28TS61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Olaylı derbi Fenerbahçe'nin..

Aroma Erkekler Voleybol Birinci Ligi'nde ikinci devre bugün yapılan karşılaşmalarla başladı. İlk haftanın derbi karşılaşmasında Fenerbahçe, çok çekişmeli geçen oyunda ezeli rakibi Galatasaray'ı 3-2 mağlup etti.

http://www.ajansspor.com/voleybol/1l....html?ref=flas

yine bu iki takim yine olaylar.

Paksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uşak

italya liginde lottomatica roma, ligde rakibini 137-36 yenmiş

Nereden
    İstanbul

Galatasaray'dan Süper Transfer

Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada, bayan basketbolunun en önemli isimlerinden biri olan Tamika Catchings’in transfer edildiği belirtilirken, bu oyuncunun Galatasaray forması giyen Kati Douglas’la birlikte WNBA’de Indiana Fever takımıyla final oynadığı da kaydedildi.

WNBA kariyerinde 16,5 sayı, 7,7 ribaunt, 3,6 asist ve 2,6 top çalma istatistiğiyle oynayan Catchings, lise kariyerinde yaptığı 25 sayı, 18 ribaund, 11 asist, 10 top çalma ve 10 blokla Quintuple-double (5 dalda çift haneli istatistiğie ulaşmak) yapan tek sporcu.

fanatik.com.tr

Nereden
    İstanbul

1 MİLYON DOLARI REDDETMİŞ!..

Ancak Araplar’ın önerdiği astronomik ücreti Londra Olimpiyatları’nda Türkiye için yüzeceğini belirterek kabul etmeyen milli sporcunun eşi, “Derya havuzda değil, imkansızlıklar içinde boğuluyor” diye konuştu.

Milli yüzücü Derya Büyükuncu’nun dün Hürriyet'te yayımlanan, kirasını ödeyemediği için ABD’de kaldığı evden çıkarılması haberi yankı uyandırdı. Rekortmen sporcunun eşi Zehra Büyükuncu Hürriyet’e özel açıklamalarına devam ederken, Derya’nın Katar’dan gelen “Gel bizim adımıza yarış, 1 milyon dolar verelim” teklifini reddettiğini bildirdi.

Zehra Hanım, “Maddi sıkıntılarımızdan Katarlı bir şeyhin haberi olmuş. Kendi ülkesinin vatandaşlığına geçmesi için 1 milyon dolarlık teklifte bulundu. Ancak Derya bu inanılmaz teklifi ‘2012 Londra Olimpiyatları’na bir Türk olarak gideceğim ve orada final yüzeceğim’ diyerek reddetti.
    Buna karşılık “Derya havuzda değil, imkansızlıklar içinde boğuluyor” diye konuşan Zehra Büyükuncu, sözlerine şöyle devam etti: “Derya, Londra Olimpiyatları’na katılması halinde bu organizasyona 6. kez katılan ilk sporcu olacak.

Antrenörü bile yok

Şu an Derya’dan daha iyisi mi var? Yok ki gençlere şans verilsin. Ona ‘yaşlı’ diyorlar ama Dara Torres 43 yaşında halen yüzüyor. 5 yıldır evliyim, eşimin yanında bir antrenör görmedim. Elimde kronometre ile derecelerini ben tutuyorum. Antrenmanlarını kameraya alıp analiz ediyoruz. Bir sporcu, yemezse, içmezse, başını sokacak bir evi olmazsa nasıl başarı gelecek? Bir maaşımız yok. Tüm paramız antrenman yaptığımız kulvara gidiyor.”

13 porsiyon döner yiyor

DERYA Büyükuncu’nun güçlü olmak için çok fazla yemek yediğini anlatan Zehra Büyükuncu, “Abartmıyorum, bir oturuşta 10 porsiyon yemek yiyor. 13 porsiyon döner yedi, sofradan kalktık ‘bir porsiyon daha yiyebilirim’ dedi. Sabah 04.00’de antrenmana gidiyor, 5 saat yüzüyor. Uyuyor, kalkıp tekrar antrenmana gidiyor. İşte bizim ABD’deki yaşamımız bu. Bizim ABD’de Holywood yıldızları gibi yaşadığımızı zannediyorlar. Yok böyle bir şey” dedi.

http://www.maraton.com.tr/haberler/1...reddetmis.html

Nereden
    İstanbul

ALMITU'DAN AVRUPA REKORU!..

Milli atlet Almitu Bekele Degfa, İsveç'in başkenti Stockholm'de düzenlenen IAAF Permit GE Galan Salon Yarışları'nda, bayanlar 5 bin metrede Avrupa rekoru kırdı.

Ericsson Globe Arena'da yapılan yarışlarda, bayanlar 5 bin metrede Etiyopyalı rekortmen atlet Meseret Defar'ın ardından, 14:46.44'lük derecesiyle ikinci olan Almitu, bu zamanıyla Avrupa rekorunun yeni sahibi oldu.

Meseret Defar'ın dünya rekorunu saniyenin yüzde 42'si farkla kaçırdığı yarışta ikinci sırayı alan Almitu, 1999'dan bu yana Rumen yıldız Gabriela Szabo'nun elinde bulunan 14:47.35'lik Avrupa salon rekorunu yeniledi. Almitu, Ayşen Barak'ın 2001'de 15:27.99 ile kırdığı Türkiye rekorunu da 41 saniyeden fazla geliştirdi.

Yarışta birinciliği alan Etiyopyalı Defar, mücadeleyi 14:29.79 ile tamamlarken, bir diğer Etiyopyalı atlet Sentayehu Ejigu, 14:46.80 ile 3. oldu.

http://www.maraton.com.tr/haberler/1...pa-rekoru.html

Nereden
    İstanbul

SOFUOĞLU 3. SIRADA!..

Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Dünya Supersport Şampiyonası'nın Avustralya'da gerçekleştirilen sezonun ilk ayak koşusunu 1.35.229'luk zamanıyla 3. sırada tamamlayabildi.

Avustralya'nın Phillip Island Pisti'nde koşulan ve 2. sırada başladığı yarışmada Kenan Sofuoğlu, yarışmanın başlarında pisteki yağ nedeniyle kayarak düştü. Ayağının kırık yerini piste çarpan milli sporcu, motosikletini değiştirerek yarışı iğneyle tamamlamak zorunda kaldı.

Yarışmayı AA muhabirine değerlendiren Sofuoğlu, düşmenin ardından ayağının kırık bölgesinde ağrı oluştuğunu kaydetti. İğne yaptırmak zorunda kaldığını ifade eden Sofuoğlu, şöyle konuştu:

''İkinci motosikletin lastiklerinde sorun oluştu. Normal hızımın altına düşerek yarışı tamamlamaya çalıştım. Hedefim buradan puan alabilmekti. Lastiği yarış sonuna kadar dayandırmaya çalıştım. Sonuçta 3. sırada yarışı podyumda bitirdim. Kazanabileceğim yarışta sorunlar nedeniyle geride kaldım. Önemli olan bu yarıştan puan toplayarak podyumda yer alabilmekti. Bunu başardım.''

Ayağının üzerine basamadığını belirten Sofuoğlu, ''Ayağımın tekrar kırılma ihtimali var. İlk filmde belli olmadı. Doktorlar inceleme yapacak'' dedi.

Öte yandan, 1. ayak koşusunu İrlandalı Eugene Laverty ilk sırada tamamlarken, İspanyol Joan Lascorz ise ikinci sırada yer aldı.

Dünya Supersport Şampiyonası'nın 2. ayağı, 28 Mart'ta Portekiz'deki Portimao Pisti'nde koşulacak.

http://www.maraton.com.tr/haberler/d...-3-sirada.html

Nereden
    İstanbul

Portekiz’deki Dünya Supersport Şampiyonası’nda sezonun ikinci ayağını milli motosikletçimiz Kenan Sofuoğlu, ilk sırada tamamladı. Portimao Pisti’ndeki mücadelede Kenan’ın ardından İspanyol Joan Lascorz ikinci, İtalyan Michele Pirro üçüncü oldu. Ödül töreninde İstiklal Marşımız yerine Japonya’nın marşının çalınması tepkiyle karşılandı. Kupasını almak için podyuma çıkan Sofuoğlu, bir süre podyumdan inmedi ve Türk bayrağına bakarak tepkisini dile getirdi.

Bayrakla tur attı
    Yarış sonrası kendisinden özür dilendiğini belirten ve bayrağımızla pistte tur atan Kenan, “İnşallah bundan sonra böyle skandal yaşanmaz” diye konuştu.

http://fanatik.ekolay.net/Yarista-sk...139_169957.htm

Forumdan Uzaklaştırılmıştır İHTİLALL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Travelair Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1 MİLYON DOLARI REDDETMİŞ!..

Ancak Araplar’ın önerdiği astronomik ücreti Londra Olimpiyatları’nda Türkiye için yüzeceğini belirterek kabul etmeyen milli sporcunun eşi, “Derya havuzda değil, imkansızlıklar içinde boğuluyor” diye konuştu.

Milli yüzücü Derya Büyükuncu’nun dün Hürriyet'te yayımlanan, kirasını ödeyemediği için ABD’de kaldığı evden çıkarılması haberi yankı uyandırdı. Rekortmen sporcunun eşi Zehra Büyükuncu Hürriyet’e özel açıklamalarına devam ederken, Derya’nın Katar’dan gelen “Gel bizim adımıza yarış, 1 milyon dolar verelim” teklifini reddettiğini bildirdi.

Zehra Hanım, “Maddi sıkıntılarımızdan Katarlı bir şeyhin haberi olmuş. Kendi ülkesinin vatandaşlığına geçmesi için 1 milyon dolarlık teklifte bulundu. Ancak Derya bu inanılmaz teklifi ‘2012 Londra Olimpiyatları’na bir Türk olarak gideceğim ve orada final yüzeceğim’ diyerek reddetti.
    Buna karşılık “Derya havuzda değil, imkansızlıklar içinde boğuluyor” diye konuşan Zehra Büyükuncu, sözlerine şöyle devam etti: “Derya, Londra Olimpiyatları’na katılması halinde bu organizasyona 6. kez katılan ilk sporcu olacak.

Antrenörü bile yok

Şu an Derya’dan daha iyisi mi var? Yok ki gençlere şans verilsin. Ona ‘yaşlı’ diyorlar ama Dara Torres 43 yaşında halen yüzüyor. 5 yıldır evliyim, eşimin yanında bir antrenör görmedim. Elimde kronometre ile derecelerini ben tutuyorum. Antrenmanlarını kameraya alıp analiz ediyoruz. Bir sporcu, yemezse, içmezse, başını sokacak bir evi olmazsa nasıl başarı gelecek? Bir maaşımız yok. Tüm paramız antrenman yaptığımız kulvara gidiyor.”

13 porsiyon döner yiyor

DERYA Büyükuncu’nun güçlü olmak için çok fazla yemek yediğini anlatan Zehra Büyükuncu, “Abartmıyorum, bir oturuşta 10 porsiyon yemek yiyor. 13 porsiyon döner yedi, sofradan kalktık ‘bir porsiyon daha yiyebilirim’ dedi. Sabah 04.00’de antrenmana gidiyor, 5 saat yüzüyor. Uyuyor, kalkıp tekrar antrenmana gidiyor. İşte bizim ABD’deki yaşamımız bu. Bizim ABD’de Holywood yıldızları gibi yaşadığımızı zannediyorlar. Yok böyle bir şey” dedi.

http://www.maraton.com.tr/haberler/1...reddetmis.html
    Vah,vah..

Zavallı Derya,

Keşke arapların teklifini kabul etseydin..

Hem on üç porsiyon yerine ,

On altı porsiyon döner yerdin,artı para kazanırdın,

Hemde ,biz yıllardır bu kadar masraf yaparak ,her olimpiyatta rezil olmaktan kurtulurduk..

Nereden
    İstanbul

http://turkey2010.fiba.com/eng

Türkiye FIBA 2010 Dünya Şampiyonası resmi sitesi

Bu da maskotumuz: (Resim maraton.com.tr'den)

Nereden
    İstanbul

İşte Taurasi Gerçeği

Hacettepe Üniversitesi Doping Kontrol Merkezi'ndeki A numunesi pozitif çıkan Diana Taurasi'nin B numunesinin açılışına avukatı ve dünyaca ünlü bir uzmanla katıldığı ortaya çıktı. ABD'li uzmanın, örneklerin yanlış değerlendirmesini kanıtlamasıyla Doping Merkezi'nin geri adım attığı öğrenildi

Sadece Türkiye'de değil, dünyada büyük yankı uyandıran Diana Taurasi konusunda dün flaş bir gelişme yaşandı ve Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu, yıldız sporcunun tedbirli olarak oynamama yasağının kaldırdığını açıkladı. Taurasi'yle birlikte Ceyhan Belediyesi sporcusu Monique Coker'ın da cezasının kaldırıldığı belirtildi.

Olayın perde arkasında, Taurasi'nin, A numunesi pozitif çıktıktan sonra B numunesinin açılması sırasında doping konusunda ismi açıklanmayan dünyanın en ünlü uzmanını 80 bin euro harcayarak getirttiği ve skandalı bu ismin ortaya çıkardığı öğrenildi.

Taurasi'nin avukatıyla birlikte numunenin açılışı sırasında Doping Merkezi'nde yer alan bu uzmanın, bazı notlar aldığı ve örneklerin yanlış değerlendirildiğini, daha sonra hazırladığı bir raporla Hacettepe Üniversitesi'nin sonuçlarının hatalı olduğunu ispatladığı bildirildi.
    Basketbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada da Hacettepe Üniversitesi Türkiye Doping Kontrol Merkezi tarafından yapılan doping testi sonucunda idrar numunelerinde yasaklı maddeye rastlanan Diana Taurasi ve Monique Coker’ın, Dopingle Mücadele Yönergesi kapsamında, müsabakalara katılmalarının yasaklanması amacıyla tedbir kararları verildiği hatırlatılarak şöyle denildi:

Raporlar geri çekildi
    "Hacettepe Üniversitesi Doping Kontrol Merkezi tarafından sporcuların teknik savunmalarının incelenmesi sonucunda A ve B numunelerine ait Analiz Sertifikaları’nın geri çekilmesi üzerine, Türkiye Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu da konuyu bu çerçevede değerlendirerek sporcuların tedbir kararlarının kaldırılmasına oy birliği karar verdi" ifadelerine yer verildi.

Dünyaya rezil olduk
    Hem ABD Milli Takımı'nın, hem de dünyanın en iyi bayan basketbolcusu olarak kabul edilen Diana Taurasi'nin doping testinde iki numunesinin de pozitif çıkması tüm dünyada büyük yankı uyandırmış ve gelişmeler saniye saniye kamuoyuyla paylaşılmıştı. Taurasi ise gerek kendi, gerekse avukatı aracılığıyla yaptığı açıklamalarda testlere güvenmediğini ve kesinlikle yasaklı madde kullanmadığını açıklamıştı.
    Fenerbahçe'nin bir diğer yıldızı Penny Taylor da, Taurasi'nin doping yapmadığına emin olduğunu, ancak onun başına gelen olayın kendisinin başına da gelebileceğini, Hacettepe Üniversitesi'ne güvenmediğini açıklamıştı, kendisinden alınan numunelerin Köln'de açılmasını istemişti. Köln'de yapılan kontrolleri temiz çıkan Taylor, daha sonra sarı-lacivertli kulüpten ayrıldığını açıklamıştı.

Taurisi'nin durumu da ABD basınında geniş yer bulmuştu.

Hacettepe Üniversitesi Doping Kontrol Merkezi tarafından yapılan değerlendirmelerde dopingli madde kullandıkları belirtilen iki sporcunun masum çıkması, akıllara 'şimdi ne olacak?' sorusunu getirdi.

Fenerbahçe'nin Taurasi olmadan oynadığı maçta Galatasaray'a yenilerek liderliği ve olası play-off finalinde saha avantajını kaybetmesi, Ceyhan Belediyesi'nin, Monique Coker'ın yokluğunda kaybettiği maçlarla alt sıralara gerilemesi, olayı çok ilginç boyuta taşıdı.

Başbakan'la görüşme
    Fenerbahçe, Taurasi ve Taylor yerine yeni transferler de yaptığı için yabancı lisansını doldurmuş oldu. Bu sporcuların geri dönmesi durumunda neler yaşanacağı, TBF'nin bu duruma özel olarak ek bir kontenjan açıp açmayacağı da merak konusu oldu. Bu konularla ilgili Fenerbahçe'nin cuma bir basın toplantısı düzenleyeceği ve Başkan Aziz Yıldırım'ın bizzat Başbakan ile görüşeceği de ifade edildi.

HACETTEPE KABUL ETTİ
    Türkiye Doping Kontrol Merkezi, Dünya Anti Doping Ajansı (WADA) teknik dokümanı ile modafinil metaboliti bulunan pozitif numune sonuçları arasında bir uyumsuzluğun saptandığını açıkladı.

Yapılan bilgilendirmede, dopingle mücadeleye katkı sağlama ve sporcu haklarını korumanın merkezin amaçları arasında bulunduğu kaydedilerek, "Bu sebeple Diana Taurasi’ye ait analiz sertifikasını geri çekmenin yanında aynı durumun söz konusu olduğu başka 3 sporcuya ait analiz sertifikası da geri çekilmiştir" ifadelerine yer verildi.
    Öte yandan daha önce de lisansı üç ay askıya alınan Hacettepe Üniversitesi Doping Kontrol Merkezi’nin bu hatasının ardından lisans iptaliyle cezalandırılabileceği öğrenildi.

Fenerbahçe, Diana Taurasi’ye yasaklı madde kullandığı gerekçesiyle konulan tedbir kararının kaldırılmasına sert bir şekilde tepki göstererek, durumu "rezalet" olarak değerlendirdi.
    Kulübün resmi internet sitesinde "Rezalet" başlığıyla yapılan açıklamaya, Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Disiplin Kurulu’nun kulübe gönderdiği, Taurasi’nin tedbir kararının kaldırılması kararı eklenirken, önümüzdeki günlerde konuyla ilgili basın toplantısı yapılacağı bildirildi.

Açıklamada, "Kulübümüzün, kadın basketbol takımımızın ve sporcumuzun bu şekilde mağdur edilmesinin hesabını kim verecek? Bu sorunun cevabını beklerken, önümüzdeki günlerde konuya dair bir basın toplantısı yapacağımızı tüm kamuoyuna saygıyla duyururuz" ifadelerine yer verildi.

MOSTUROĞLU: Hiç şaşırmadık
    Fenerbahçe yöneticisi Şekip Mosturoğlu, sonuca hiç şaşırmadıklarını söyledi. Mosturoğlu, 1 aydır konuyu takip ettiklerini belirtti, "Böyle sonuçlanacağını biliyorduk. Hacettepe Üniversitesi Türkiye Doping Kontrol Merkezi tarafından yapılan testlerin yanlış raporlandığı ortaya çıkmıştır. Bu basit bir hata, özür dileyerek, ’pardon’ diyerek geçiştirilecek konu değil. Biz çok önemsiyoruz. Bunun sonuçları olacaktır. Ama oyuncumuzun kamuoyunda aklanması bizi memnun etti" dedi.

Turgay Atasü hatırlatması
    Fenerbahçe Spor Kulübü, Taurasi'nin A numunesi potizif çıktıktan sonra B numunesinde değişiklik olmayacağını ve 2 yıl ceza alacağını iddia eden TBF Sağlık Kurulu Başkanı Turgay Atasü'ye yönelik daha önce yaptığı istifa çağrısını, resmi sitesinde tekrar yayınladı. Sitede yer alan haberde, "Prof. Dr. Turgay Atasü’yü istifaya davet ettiğimiz ve konunun takipçisi olacağımıza dair yaptığımız açıklamayı tekrar hatırlatıyoruz ifadesi kullanıldı.

KİMLER YAKALANMIŞTI?
    Futbol Federasyonu kontrollerinde dopingli yakananan Karşıyaka futbolcularından Barış Memiş ve Mustafa Sevgili "metilhekzanamin" adlı maddeyi kullandıkları gerekçesiyle 2'şer yıl, Diyarbakırsporlu Harun Sürücü'de "tetrahidrokannabinol" çıktığı için 1 yıl, Karssporlu Ali Mesut "mofinol" aldığı için 2 yıl, Zeytinburspor'dan Osman Atalay Demirtaş ise doktor kontrolünde "fermoterd" aldığı için 4 maç hak mahrumiyeti cezasına çarptırılmışlardı.

Milliyet / Radyospor

Forum Yöneticisi Ozan Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Can Öncü'nün Valencia GP'sinde kırdığı rekorlar

Moto GP kategorilerinde yarış kazanan en genç yarışçı
    Moto3 tarihinin en genç yarışçısı
    Moto GP kategorilerinde yarış kazanan ilk Türk https://t.co/2Wp0ys9z02

Moto3 Dünya Şampiyonası'nda ilk kez yarışan 15 yaşındaki Can Öncü, sezonun son yarışı olan Valencia GP'sini 1. sırada bitirdi.
    Konu Ozan Yılmaz tarafından (18.11.2018 Saat 14:36 ) değiştirilmiştir.
    Bize Her Yer TRABZON!

Trabzon Bir Sevda
    Trabzonspor Bir Destan ...

Forumdan Uzaklaştırılmıştır
    Nereden
    Çorum

helal olsun tebrikler

Nereden
    Avrupa Diğer

Çok çok üzücü

14 yaşındaki motosiklet yarışçısı Hugo Millán, bu sabah Avrupa Yetenek Kupası'nda geçirdiği kaza sonucu hayatını kaybetti.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)