Sayfa 10 Toplam 10 Sayfadan BirinciBirinci ... 8 9 10
Toplam 249 adet sonuctan sayfa basi 226 ile 249 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: TB2L l Trabzonspor 77-78 Bornova Belediye l 08.11.2008 l 4. Hafta

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nytre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

maci yenildigimize uzuldum ama iyi oynamadigimiz halde bu macin boyle bitmesi ayri bir olay.

ben 7 tane fual kacirdigimizi saydim bu da 7 sayi demek. onlari bile atsaydin su anda farkliydi durum.

ama ilerisi icin guzel gunler bizi bekliyor.
    ''Ben kulüp tutmam, çocuk... Çünkü hepsi benimdir. Hem; sivil veya asker toplumun tamamına hizmet veya kumanda edenler bir kulübü tutsalar bile -görev sırasında- bunu açıklamazlarsa isabet ederler. Aksi halde, otoriteleri sarsılır ve tartışılır. Tefrika (ayrımcılık, nifak) yaratmış olurlar. O nedenle dikkatli olmalarını tavsiye ederim." Mustafa Kemal Atatürk (2 Aralık 1933)

feneri "ampül" aydınlatır ancak "güneş" kendiliğinden ışık verir !

Mustafa Uzuner 61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

trabzonda olmadığım için maçları takip edemiyorum ama yeni kurulmuş bir takım ve geçen seneden beri beraber oynayan ve uyumlu bir takma karşı sadece 1 sayıyla yenilmişsen ve daha sezonun başı sayılabilecek bir zamanda bu takım doğru yolda demektir savunma zamanla oturan bir şeydir kaliteli bir kadro kurabilirsin ama bu kadrodan iyi bir takım çıkartırsan başarılı olursun maçı izleyenlere trabzonspor basket takımı iyi bir takım mı diye soruyorum ?
    eğer iyi bir takım olma yolunda ilerliyorsa zaten sorun yoktur
    Konu Mustafa Uzuner 61 tarafından (09.11.2008 Saat 14:27 ) değiştirilmiştir.
    sadist trabzonsporun mazoşist yaptığı taraftarı

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Cengiz Çubukcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

kendi evimizde yenilmemiz üzücü ama daha önümüzde çok maç var inşallah telafi ederiz, ayrıca ckul yorumlarından dolayı teşekkürler ...Trabzonun Kaan Kuralı sen ol bundan sonra

Çetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uzak Doğu

Alıntı Cengiz Çubukcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kendi evimizde yenilmemiz üzücü ama daha önümüzde çok maç var inşallah telafi ederiz, ayrıca ckul yorumlarından dolayı teşekkürler ...Trabzonun Kaan Kuralı sen ol bundan sonra
    yok abi estağfurullah
    Siyasetin "bizden olduğu sürece" yer aldığı, karşıda olduğu zaman "siyasete bulaştığı" büyük kulüp/taraftar camiası Trabzonspor

Harun_ayar_ts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

daha ilk malubiyet sorun olmaz

cengizalioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

puan durumu nedir acaba

Murat' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Zaten aslına bakarsanız basketbolda normal sezonun pek bir önemi yok...Önemli olan Play-offlar...

Trabzonspor Kongre Üyesi Özge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

ckul teşekkürler.Her maç böyle yorumlarını bekliyoruz haberin olsun
    -1461 TRABZON-

Murat' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

işte puan durumu...ama galiba bir yanlışlık var çünkü 6 puanımız var diye görünüyor...

http://www.tbf.org.tr/tbfweb/tbfweb2...B?OpenDocument

FIRTINAYI BORNOVA DİNDİRDİ

TB2L A grubunun liderlik maçında Bornova Belediye deplasmanda Trabzonspor’u 77-78 yenerek hem yenilmezliğini devam ettirdi, hem de liderlik koltuğunu ele geçirdi.

Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak ile Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener’in de izlediği maçta ev sahibi takımdan Umut Tınay son saniyede kullandığı 2 serbest atıştan da skor bulamayınca kendisi gibi ligin yeni ekibi Bornova Belediyesi’ne mağlup oldu.

Maça ev sahibi ekip Can Özcan ve Burak Yönder’in sayıları ile başlasa da Serdar Yavuz ve Umut Durmuş ikilisi ile önce eşitliği yakalayan İzmir temsilcisi Umutcan Özyıldırım’ın da skora destek vermesiyle ilk çeyreği 13-25 önde tamamladı.

İkinci çeyreğe seyircisinin de büyük desteğiyle 8-0 seri ile başlayan ev sahibi ekip, skoru 21-25 e getirdi. Konuk ekip kısa bir bocalamanın ardından Serdar Yavuz ve Yalçın Azizmahmutoğulları ile tekrar oyunu domine edip ilk yarıyı 39-42 önde tamamladı.

İkinci yarıya iyi başlayan ekip Trabzonspor oldu ve Tyrus, Umut, Recai’nin sayıları ile 6:00’ı 50-46 önde geçti, ancak günün başarılı ismi Serdar ve Yalçın ile yeniden sayılar bulan Bornova, 4:00’ı 52-56. 3.çeyreği de 62-66 ile geçti.

Son çeyrekte Volkan İncekara’nın yüzdeli atışları ile başlayan Trabzon. 7:00’da yeniden öne geçti (70- 68). Ancak durdurmayı bir türlü başaramadıkları Serdar Yavuz ve Yalçın Azizmahmutoğulları ikilisinin sayıları ile son 30 saniyeye 77-76 ile girildi. Bitime 9 saniye kala Serdar Güngör ile öne geçen Bornova Belediyesi, Umut Tınay’ı faulle durdurunca bitime 2 saniye kala Trabzonspor maçı kazanma en azından uzatmaya götürme şansını yakaladı. Ancak 0/2 serbest atış sonucunda maçtan da 77-78 mağlup ayrılan taraf oldu.

Maç oldukça gergin atmosferde oynanırken, ev sahibi takımın oldukça stresli olduğu gözlerden kaçmadı. Karşılaşmada iki taraf da maçın hakemlerinden şikayet etse de; Bornova’dan Serdar ve Yalçın’ın 47 sayısı galibiyeti getiren en önemli faktördü. Geçen sezon Tofaş’ta takım arkadaşı olan Serdar Yavuz ve Fırat Aydemir’in de bu maçta yaptıkları 8 asist Trabzon’un toplam asisti kadardı.Trabzonspor’da ise savunma, ribaund ve pota altı sayılarında sıkıntı olduğu belli oluyordu. Yabancısız oynayan rakibi karşısında bir pozisyonda 4 defa savunma yapacak kadar hücum ribaundu vermeleri 5 uzun oyuncusundan toplam 30 sayı 16 ribaund (Roman Tok ve İsmail Esmeray süre almadı) gibi verim almaları bunun yanında çok tedirgin bir şekilde hücum etmeleri rakibine asistlerde 8-17 gibi farkla geride kalmaları ve tabii en önemlisi %65 ile serbest atış yüzdesini tutturabilmesi maçın ve yenilginin kısa bir analizi oldu.

Bornova Belediye gelecek hafta evinde Fmv Işıkspor’u ağırlarken, Trabzonspor’da Bursa’da Bursa Basket’e konuk olacak.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    UğuR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

OLUR BÖYLE ŞEYLER.....
    Takıma güveniyorum.
    bordomavi.net
    Trabzonspor'un ilk ve en büyük taraftar sitesi

Burçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Maç bitiş zili çaldığı an salondan kaçarcasına çıkarken hemen önümüzde çıkış yerine çok yaklaştığı sırada el kol hareketi yaparak içeri kaçan ADİNİN forma numarasını hatırlayanınız var mı?

bu 5 numaramıydı ben mi benzetiyorum. tam olarak hatırlayan var mı ?

machinist_61TS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Burçak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maç bitiş zili çaldığı an salondan kaçarcasına çıkarken hemen önümüzde çıkış yerine çok yaklaştığı sırada el kol hareketi yaparak içeri kaçan ADİNİN forma numarasını hatırlayanınız var mı?

yanılmıyorsam o densiz 8 numaraydı

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Gökçebey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Bende 8 numara diye hatırlıyorum.
    hepsi bu kadardır; adı yaşamak...

ilteriş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

tüh be yine mi bornovaya takıldık.
    Artık 7'yi istiyoruz.Şenol Güneş ve futbolcu kadrosuna güveniyoruz.Bizde taraftar olarak sizi sonuna kadar destekleyeceğiz.

Nereden
    Uzak Doğu

Alıntı Özge Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ckul teşekkürler.Her maç böyle yorumlarını bekliyoruz haberin olsun
    sonuna kadar dayanırsam neden olmasın ))
    Siyasetin "bizden olduğu sürece" yer aldığı, karşıda olduğu zaman "siyasete bulaştığı" büyük kulüp/taraftar camiası Trabzonspor

Nereden
    Aksaray

Ben 9 numara diye hatırlıyorum ... Ama emin değilim .

İsmail Alkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Burçak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    8 numara.........
    Konu İsmail Alkan tarafından (14.11.2008 Saat 01:33 ) değiştirilmiştir. Sebep: Düzeltme
    Son ağaç kesildiğinde,
    Son nehir kirlendiğinde,
    Son balık avlandığında, İşte O zaman paranın yenmediğini anlayacaksınız...

Kaybetmekten korkma; birşeyi kazanman için bazı şeyleri kaybetmelisin. Ve unutma; Kaybettiğinde değil, vazgeçtiğinde yenilirsin.

Nereden
    Trabzon

26 Sayı farklı bursa maçı galibiyetinden sonra,kızgın olduğum için yorum yapmadığım bornova maçına geri dönüp sakin kafayla birkaç kelime etmek istiyorum,
    Bornova maçı bizim açımızdan çok önemli ve kesinlikle kazanılması gereken bir maçtı, bu çirkef provokatör bornovalıların geçen yıl yaptıkları haladaha hafızalarımızda,üstelik bu maçtan sonraki hal,hareket ve maç sonu yanımızda eşimiz ve çocuklarımızında olduğu tribünleri galeyana getiren ahlaksız hareketleri bundan sonrada kolay kolay hafızalarımızdan silinmiyecek..İşte onun içindirki bu maç kesinlikle ve kesinlikle kazanılmalıydı,tabiiki hermaçın telafisi vardır ancak bazan öyle maçlar vardırki telafiside yoktur,kazanmak zorundasınız...

Maçlar sahada oynıyarak kazanılıyor, "biz iyi ve kaliteli takımız,yeneriz merak etmeyin" demekle maç kazanılmıyormuş bunuda öğrenmiş olduk...

Biz geçmişte hernekadar bölgeselde amatörce mücadele etsek dahi evimizde bugüne kadar maç vermedik,bukadar kaliteli kadroyu sanırım evimizde maç vermek için kurmadık...

"Umut Tınay,birkaç sözde sana,dün yazdım ahanda birdaha yazıyorum,umut istediği zaman maesto görevi görüyor ama bu görevini yapması gerekirken sahada konuşup hakemlerle cebelleşiyor?
    Umut gibi takımın beyni bir oyuncuya yakıştıramadaım doğrusu,bir pozisyonda hakemi bile arkadan tutup tepkiyle salladı,inanamadım.
    Şuraya yazıyorum,böyle devam ederde kendini düzeltmezse yarın lig maçlarında çok teknik fauller yeriz,bir sayıyla bile maç alındığını düşünürsek gerisini siz anlayın,
    Alaeddin hoca umut işine bir çözüm bulmalı."

Yukarıda İTÜ maçı sonrası yazdığım yorumdan birkaç satırı hatırlatarak devam ediyorum,

Oyuncuları bireysel olarak yorumlamaya gerek yok çünkü hepsi kötüydü ama umut sana ne demeli,kaçırdığın 2 serbest atışa birşey demiyorum daha önce nasılki tek başına son dakikalarda maç aldın bu atışlarıda kaçırabilirsin başım üstüne ama son 2 saniyede hakem karşı tarafa teknik vermiş kısaca bu maçı alın demiş,teknik yiyip avantajımızı dezavantaja çevirmenin ne anlamı var.
    Umut Tınay,en beğendiğim oyuncuların başında geliyorsun,istediğin ve maça konstantre olduğun zaman takımı sırtlıyabilecek kapasitede bir oyuncusun ve üstelik gençlere örnek olman gerekir,sen böyle yaparsan yarın öbürgün seni örnek alan trabzonlu basketbolcularımız sahada hakemi döverler,lütfen bu eleştirilerimizden pay çıkar,eleştirilerimizi seni sevdiğimiz için yaptığımızı düşün ve takımı toparla..

Oyuncularımız,geldikleri camiayı bilerek oyun oynıyacaklar,hangi deplasmana gitseler yanlarında bordo-mavi yürekleri yanlarında görüyorlar,soruyorum hangi takımda böyle taraftar gördünüz.Onun içindirki lütfen bu camianın ve sırtınızdaki formanın kıymetini iyi bilin.
    Yarın öbürgün 1 nci lige çıktığınız zaman abdi ipekçide binlerce taraftarımızı arkanızda göreceksiniz,bu güzellikleri yaşamak ve bizlere yaşatmak için lütfen ama lütfen çok çalışıp eksikleirnizi bir an önce giderin.

Bugün bursa maçı 26 sayı farkla alındı ama bu maç bizim için ölçü değil,bizim için ölçü yarın öbürgün finallerde İTÜ-TOFAŞ-BEYKOZ-BORNOVA gibi takımlarla oynıyacağımız maçlardır,eğerki ilk ciddi maçta tökezliyorsak finallerde ne yapacağız ?

Bizler gerek şahsımız gerekse bmn olarak bu takımın içerde ve dışarda her zaman yanındayız ve desteğimizi veriyoruz,vermeyede devam edeceğiz,bizlerin eleştirisi yarın öbürgün başka kazalarla karşılaşmamak için şimdiden önlem alınması içindir yoksa bir maç yenildik diye desteğimizi çekecek değiliz aksine takımımıza daha sıkı sıkıya sarılıp destekliyeceğiz.
    Son ağaç kesildiğinde,
    Son nehir kirlendiğinde,

Kaybetmekten korkma; birşeyi kazanman için bazı şeyleri kaybetmelisin. Ve unutma; Kaybettiğinde değil, vazgeçtiğinde yenilirsin.

trabzonsporun basketbol alt yapısı varmı sizce . yazınızda belirtmissiniz alt yapıdaki oyuncu ne yapar gibilerinden.trabzondaki yoneticlerinizin olayı bakışı nasıl merak ediyorum doğrusu ?

Nereden
    Trabzon

Altyapıyla alakalı başlığımızı açtım,yakında bu konuya geniş ve detaylı şekilde değineceğim, oradan takip edebilirsiniz.
    Son ağaç kesildiğinde,
    Son nehir kirlendiğinde,

Nereden
    Uzak Doğu

ismail abi hiç meraklanma ikinci devre bornova başlığını ben açacağım ve o maçta biz bunlara en az 10 sayı fark atacağız eğer atmazsak ben de burda bir daha basketbolla ilgili bir şey yazmam o kadar da kesin konuşuyorum

Nereden
    Trabzon

Alıntı ckul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ismail abi hiç meraklanma ikinci devre bornova başlığını ben açacağım ve o maçta biz bunlara en az 10 sayı fark atacağız eğer atmazsak ben de burda bir daha basketbolla ilgili bir şey yazmam o kadar da kesin konuşuyorum
    İnşallah çetin,habu bornova maçı mideme oturdu hazmedemiyorum.
    Hatta Recai Öztürk te bu akşam senin gibi aynı şeyleri söyledi , bornovayı izmirde farklı yeneceğiz dedi,
    Son ağaç kesildiğinde,
    Son nehir kirlendiğinde,

bench - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

İsmail kardeş eline sağlık doğru tespitler yapmışsın,özellikle hakeme karşı agresif davranışlarda bulunmanın ,basketbolu yavaş yavaş filizlenen bir şehirde gençlere kötü örnek olabileceği yaklaşımını çok yerinde buldum.
    "biz iyi ve kaliteli takımız,yeneriz merak etmeyin" demekle maç kazanılmıyormuş bunuda öğrenmiş olduk...
    bu sözün de nereye gittiğini tahmin ediyorum.demek ki kendimizi dev aynasında görmemek lazımmış.Demek ki her ne olursa olsun yabancısı olmayan bir ilçe takımı kendi evimizde bizle kafa kafaya oynayabiliyormuş.
    Bursa maçını ben de senin gibi ölçü kabul etmiyorum ama ilk yarıdaki acemice oyunumuzu eğer ilerde İtü-Tofaş-Beykoz vs gibi üst seviyede takımlara karşıda sergilersek maç bizim için daha ilk yarıda biter.Ancak benim de şöyle bir tahminim var yeri gelmişken sizinle de paylaşayım; öncelikle Alaeddin Hoca buraya kahvede okey oynarken gelmedi.Gerçekten bizim takım ve şehir için önemli bir fırsat hem bilgi birikimi hem insanlığı hem de kendisiyle barışık olması ve eleştirileri kabul etmesi Trabzon'da geliştirlmesi düşünülen basketbol kültürü için çok çok önemli bir isim.
    Fakat takımın kurulma aşamasında yanlışlıklar yapıldığı da gözden kaçmıyor.Bunun bir kaç nedeni var öncelikle kısa zamanda aceleci seçimler,menejerlerin yanlış yönlendirmeleri,yakın çevrenin tavsiyeleriyle alınan oyuncular,2.ligde tecrübeli olmamış teknik ekibin oyuncu tercihlerine gözü kapalı evet demek ve bence en önemlilerinden bir tanesi bütçe sıkıntımız olmaması ve dolayısıyla paramızı harcarken özen göstermememiz.
    Ne demektir bu "özen"?..
    şöyle ifade edeyim daha doğrusu ismini vermeyeceğim şu an 1.ligde antrenörlük yapan bir abimizin söylemi:"eğer 2 lig de bir yerli oyuncuya yılda 180-200 milyar para veriliyorsa bu oyuncunun o takımı alıp götürmesi lazım ya da o paraya çok ciddi bir Amerikalı getirtilir ve her maç sana 40 atar"

Burada geride kalan 5 haftada takımımızın oyuncu tercihlerinde hatalar yaptığını görüyoruz ama dediğim gibi Alaeddin hoca bu hataları farketmiştir/ferkedecektir ve ben kadroya ciddi revizyonlar/takviyeler bekliyorum.Mesele Bornova'yı yenmek değildir çünkü 2.ligde bir tane Bornova yok...daha ne çirkeflikler ne haksızlıklar ne yüzsüzlükler ne rezillikler göreceğiz durun bakalım.Bir Edirne deplasmanı bir Eyüpspor'un gecekondu salonu ve çirkef antrenör ve seyircisi,Play off larda eşleşebilme ihtimalimiz olan Banvit ve Beykoz'da olması büyük ihtimal hakem kıyımlarına uğradığımız zaman Bornova maçı hatırlanmaz bile.
    O yüzden bizim takımımız da giren oyuncu çıkan oyuncudan daha iyi oynamadığı sürece yada bu kapasite de oyuncumuz olmadığı sürece biz daha çok Bornova maçları görürüz.
    Ve bu yukarıda konu ettiklerimizden bile daha önemli bir nokta varkı o da altyapıdır.
    Bizim yaptığımız öyle görünüyor ki temeli sağlam kurmadan bir gökdelen inşa etmeye çalışıyoruz. 1.lige çıkma yolunda ciddi adımlar atan ve hedefine ulaştığı zaman da orada zirveye oynayacak gibi gözüken bir yapılanma da eğer altyapımız yoksa o özenle kurduğumuz gökdelen orta şiddetli bir deprem de ya da bir fırtına da yerle bir olması kuvvetle muhtemel.
    Saner Bey'in ya da Alaeddin Hoca'nın Banvit'in Bandırma'da kurduğu altyapı sistemini ciddi şekilde analiz etmelerini bekliyorum.
    100 bin nüfuslu bir ilçede şu an a takımında oynayan 4 tane oyuncuyu kendi altyapısından çıkartabiliyorsa genç-yıldız milli takımlarına ilk 5 başlayabilecek oyuncular yetiştirebiliyorsa kendi adında yine 2.ligde bir pilot takımı varsa ve a takımına burdan da oyuncu yetiştirebiliyorsa bizim (yönetimimizin) Amerikayı yeniden keşfetmeye gereğimiz yok.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)