Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 62 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: "Tugay, You Are My Turkish Delight!!!"

Anıl Caner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Standart "Tugay, You Are My Turkish Delight!!!"

Evet arkadaşlar yıllarca premier lig'de ülkemizi başarıyla temsil eden 39 yaşındaki ruhu genç yıldızımız Tugay için Blackburn tribünleri "tugay, you are my turkish delight" şeklinde tezahurat hazırladılar.

Buyrun bu da videosu;

benim çok hoşuma gitti, slogan olsun, ses tarzları olsun, yürekten söyleyişleri olsun.

bravo tugay'a

Burçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Video yokki boş beyaz bi sayfa görünüyor bende.
    2010 - 2011 Şampiyonu Trabzonspor'dur
    Gerçek budur. ☆

Anıl Caner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

youtube'un şehirsel kesintileriyle alakalı sanırım. ben koydum videoyu ve mesajımda görüntüleniyor ama

direkt link için http://www.youtube.com/watch?v=1FaVEp0WO84

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    A.Hilal Çakıroğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Youtube'a giremediğin içindir Burçak. Bende video görünüyor.
    Tugay adına çok güzel bir olay
    Teşekkürler Anıl.
    Fanatik Pacci

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Burçak hala ktunnellerdemi uğraşıyosun sen

Sana kıyağım olsun

Youtube Jacker

Bu arada ben videoda duygulandım valla.Süper bir olay.
    T R A B Z O N S P O R

reisoğlu61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Tugay hic Trabzonsporda oynadimi genclik yillarinda ?
    İstanbul kartelini yedi kez yıktık, yine yıkacağız !
    BORDO kanımızla MAVİ göklere Trabzonspor yazacağız !..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Can basten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Trabzonspor'un altyapısında oynamış, oradan Galatasaray altyapısına transfer olmuş. Garip ama...
    Futbolcuyla taraftar el ele versin, şampiyonluk kupası TRABZON'a gelsin!!!

7 7 7 7 7 7 7 7 7....

Harun-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

helal olsun Tugay

dile kolay, yas 39 !

.
    *
    * Ağızdan çıkan söz muallakta kalmaz, ya sağ tarafa yazılır ya da sol tarafa *

~Tasavvuf, Dünya adamını ALLAH adamı yapma Sanatı'dır ~

Murat Cömert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

helal olsun gurur duydum vallahi..

TS-Tiryaki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Giresun

Helal olsun Tugay. Türkiyeyi yurtdisinda en iyi temsil eden oyuncu. Umarim Teknik Direktörlügünüde Ingilterede yaparsin.
    onurluyum, gururluyum çünkü TRABZONSPORLUYUM
    NE MUTLU TRABZONSPORLUYUM DIYENE!!!

Mustafa ÖZDEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Tugaya helal olsun be adam 40 i gÖrecak hala futbol oynuyor

ÖmerFarukYılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Helal olsun...

EĞİTİM ŞART!!!

TAHSİN 61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Beence de Teknik patronluğa orda başlasın...
    6 üstü 1 Aşk

Evli Mutlu Huzurlu T&B

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Trabzon

Tam bir profesyonel.
    Gittiği her takımda saygı gören bir isim.
    Tugay gibi işine saygılı futbolcular emeklerinin karşılığını her anlamda alıyorlar.
    Tebrikler Tugay.
    Sen ağlat biz severiz seni...
    Aşkın rengi:BORDO-MAVİ
    ts_mania

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Trabzon

Blackburn Rovers taraftarlarının Tugay aşkı...

İngilterePremier Lig takımlarından Blackburn Rovers’da 8 yıldır forma giyen 39 yaşındaki ünlü Türk futbolcu Tugay Kerimoğlu, takımının önümüzdeki Pazar günü West Bromwich Albion ile yapacağı sezonun son maçında futbola veda etmeye hazırlanıyor.
    Blackburn Rovers’ın, sadece 10 yıl ve üzerinde bu kulüpte oynayan futbolculara jübile yapılmasına ilişkin kuralı nedeniyle kendisi için jübile maçı
    düzenleyemediği Tugay’ın, son resmi maçı nın bir jübileye dönüşmesi bekleniyor.
    Ünlü futbolcunun son resmi maçı için başkent Londra başta olmak üzere İngiltere’nin pek çok kentinden özellikle Galatasaray kulübü taraftarlarının da Pazar günkü maça gidecekleri tahmin ediliyor.
    Bu arada Blackburn Rovers taraftarları tarafından çok sevilen Tugay’ın kulüpte futbol hayatını sürdürmesi için facebook adlı paylaşım sitesinde bir
    sayfa oluşturuldu. Taraftarların bu sayfada kulüp yönetiminden ünlü futbolcuya futbolu bırakması halinde görkemli bir jübile düzenlenmesi ve sonrasında da
    kulübün teknik ekibinde yer almasının sağlanması için kampanya yürüttükleri belirtildi. Taraftarların 4.230 bini aşkın imza da topladıkları ve bu imzaları en kısa zamanda Kulüp Başkanı John Williams’a iletmeyi planladıkları kaydedildi.
    Taraftarların, bir futbolcuya jübile yapılabilmesi için kulüpte en az 10 yıl forma giymiş olması gerektiği yolundaki kuralın Tugay’a uygulanmaması,
    Tugay’ın görkemli bir jübileyi çoktan hak ettiği yolundaki görüşlerini, O mavi-beyazlı formayı giyen, gelmiş geçmiş en yetenekli oyuncu sözleriyle ortaya
    koydukları belirtiliyor.
    22 Mayıs Pazar günü Tugay Kerimoğlu’nun futbol hayatını noktalayacağını açıklaması beklenen ve Blackburn Rovers’ın da Premier Lig’deki sezonun son maçı olan West Bromwich Albion karşılaşması yerel saatle 16.00’da başlayacak.
    Kaynak:Milliyet
    Sen ağlat biz severiz seni...
    Aşkın rengi:BORDO-MAVİ
    ts_mania

ezgi cubukcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa

Tribunler de ay yildizli bayraklarla suslenecekmis.. guzel bir gorsel show olacak gibi!
    Futbol taraftardır!

Cezalı Üye cobts28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

glasgow dayken gündeme gelmişti tugayda sıcak bakmıştı baya gündemde kalmıştı bu transfer tam bir profosyonel yolu açık olsun böyle yeteneklerimiz kaçıyor..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    LazAnisT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Giresun

İstanbuldanda bir grup galatasaraylı Tugayın jubilesi için İngiltereye gidecek.Aklımda yanlış kalmadıysa ordaki guruplarlada irtibat halindeler ve herkez kırmız beyaz tişörtler giyecekmiş.

Yönetim Kurulu Mollasalihoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Can basten Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Trabzonspor'un altyapısında oynamış, oradan Galatasaray altyapısına transfer olmuş. Garip ama...
    Eğitim nedeniyle İstanbul'a gitmesi kesinleşince futbolu bırakması gündeme gelmiş. Özkan Sümer de elinden tutup Galatasaray'a götürmüş..
    BordoMavi.Net Forum Kurallarına aykırı bir mesaj veya kullanıcı gördüğünüzde, Kullanıcı Panelinde bulunan sekmesine tıklayarak ilgili mesajı raporlamanızı sizlerden rica ederiz.

Nereden
    İstanbul

Örnek futbolcu;helal olsun tugay'a
    I am titanium

ilhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

İmkanı olan Spormax'i izlesin. Tugay'ın maçı başladı. Taraftarların çoğunda Tugay maskesi var. Pankartlar vs. vs. Harika bir uğurlama yapıyorlar.
    Türkçe, Turkche olmasın! Dilimizi koruyalım! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde şapkam, dünyanın dört bir yanını geziyor ve stadyumlarda yalvarıyorum:
    “Tanrı rızası için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"İhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Nereden
    Aksaray

Maçın yayınını kestiler yine, harika görüntüler vardı gerçekten.

el_conquistador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Allah yolunu acik etsin. Insallah futbolculuk sonrasindaki kariyerindede gurur kaynagimiz olur.
    "Adalet zengin bir hazinedir, günü gelince herkese lazım olur..."

Muhammet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı Mollasalihoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğitim nedeniyle İstanbul'a gitmesi kesinleşince futbolu bırakması gündeme gelmiş. Özkan Sümer de elinden tutup Galatasaray'a götürmüş..
    Özkan Sümer çok iyi yapmış.

Yoksa bu kariyer ustası istikrar abidesi mükemmel volelerin adamını tanıyamayacaktık. Kendisine bu sebepten hayranım.

Tugay'a bundan sonraki yaşamında başarılar. Eğer başarılı bir antrenör olursa, bir gün Trabzonspor'un başında görmek isterim. Zihniyetimiz evrimini tamamlarsa eğer tabi!
    A Revolution without dancing is a Revolution not worth having.

el_conquistador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

'Hocalık kariyerimin en verimli ve en başarılı transferi�' Blackburn Rovers 'ın eski Teknik Direktörü Greame Souness , Tugay Kerimoğlu için bu ifadeleri kullandığı günlerde Galatasaraylı eski oyuncu 34. yaşını kutluyordu. Tugay bugün 37 yaşında ve hâlâ takımının en verimli oyuncusu. Ya şimdiki hocası Mark Hughes 'in sözlerine ne demeli: 'Tugay , yüzünde bir tebessümle oynuyor; oynadığı her maçta bir etkisi oluyor.' 2003-04 sezonunda Blackburn 'ün en iyi futbolcusu seçildi Tugay . Takımdaki ilk golünü Blackburn 'ün West Ham United 'ı 7-1 yendiği maçta uzaktan bir şutla attı. Tugay ayrıca Blackburn 'ün Lucas Neill 'den sonraki ikinci kaptanı. Ada 'da adeta ikinci baharını yaşıyor taraftarların 'Tugs' lakabını taktığı oyuncu�
    Peki, Tugay bugünlere nasıl geldi? 1960'lar� Babası Özkan Kerimoğlu Türk ticaret Bankası 'nın Trabzon merkez şubesinin müdürüdür. Aynı zamanda çok iyi de bir futbolcudur. Müdüriyetinden evvel, Trabzon 'un köklü kulüplerinden İdmanocağı 'nda, ardından İstanbul Vefa ve Adaletspor'da top koşturan Özkan Bey 'in en büyük hayali, çocuklarının 1967'de kurulan Trabzonspor 'da oynamasını görmektir.
    İLK TAKIMI TrabzonSPOR
    Tugay 'ın ve abisi Tolgay'ın da Trabzonspor 'da oynaması için elinden geleni de yapmıştır Özkan Bey . Tugay yürümeye başladığı andan itibaren kendinden 8 yaş büyük abisinin emir komutasında futbolla iç içedir. Mahalle aralarında hep kalededir. Abisi Tolgay'ın ifadesi ile kalede pek mesut değildir. Hatta zaman zaman kaleden oyunu başlatarak bütün rakipleri çalımladığı da oluyordur küçük Tugay 'ın.
    Ağabeyi Tolgay, Trabzonspor 'un altyapısına yazıldığında Baba Kerimoğlu 'nun ilk arzusu gerçekleşir. O tarihler aynı zamanda mahallede abi zoruyla kaleye geçen Tugay 'ın da saha içine doğru açılmaya başladığı dönemlerdir. 12 yaşına geldiğinde abisi onu Trabzonspor 'un seçmelerinin yapıldığı Hacıkasım'daki semt sahasına götürür. O dönem Trabzonspor 'un altyapısından Sadi Tekelioğlu sorumludur. Tugay 'ın babasını ve abisini tanıyan Sadi hoca, 'Bu çocuğun mayasında bir şeyler var.' diyerek gözlerini ondan ayırmaz. O da Sadi hocanın gözüne girmeyi başarır o gün. Artık Trabzonspor altyapısındadır. Babasının da hayalleri gerçekleşmiştir. Sadi Tekelioğlu , Tugay 'ın ilk günlerini şöyle anlatıyor: 'Çok yetenekli ve hırslıydı. Zaman zaman onu yaşıtlarından büyüklerle oynatırdım. Onların arasında da sırıtmazdı.' Tugay 'ın o günlere dair şikâyetleri de vardı. En ilginci, 'Hocam ben ne zaman büyüyeceğim, ne zaman beş-altı sene geçecek?' şeklindeydi.
    Her şey yolunda giderken Tugay 'ın babası Özkan Bey 'in tayini Bursa 'nın Gemlik ilçesine çıkar. Ağabeyi de o tarihlerde Sebatspor'da oynamaktadır. Sadi hoca, Tugay 'ın ailesiyle beraber gitmesine engel olur. Böylece Tugay abisiyle birlikte Usta Otel 'de kalmaya başlar. Masrafları Trabzonspor kulübü karşılar. Aynı otelde Tugay 'ın imrendiği, Bordo-Mavili takımın efsane oyuncularından İskender de kalıyordur.
    Altyapıda büyümeyi bekleyen Tugay , Trabzonspor PAF takımıyla hazırlık maçı yapmak için şehre gelen ve Usta Otel 'e yerleşen Genç Milli Takım oyuncularını Ay-Yıldızlı eşofmanlarla görünce iç geçirmiştir. Ertesi gün Tugay 'ın da oynadığı Trabzon PAF takımı, Genç Millilerle maç yapar. Tugay abisine 'hepsinden iyiydim, ben bu takımda banko oynarım.' diyecek ve onu ilk kez izleme fırsatı bulan Genç Milli Takım hocası Feridun Köse de Tugay 'a milli takım kapılarını açacaktır.
    YENİ YÖNETİM, MUSLUĞU KESİNCE
    Tugay 'ın hayatında önemli dönemeçlerin olduğu yaş 13'tür. Abisi Tolgay, Sebatspor'dan ayrılarak Rizespor'a transfer olur, aynı yıl Bordo-Mavili takımda yönetim değişir. En önemlisi ise Gemlik 'te bulunan babası Özkan Bey 'in tayini İstanbul Bakırköy 'e çıkar. Ağabey Tolgay bu dönemi şöyle anlatıyor: 'Trabzonspor 'un yeni yönetimi otel masraflarımızı karşılamaya yanaşmadı. Ben de Rizespor'a gittiğim için Tugay artık Trabzon 'da tek başına kalamazdı. Otobüsle kendisini İstanbul 'a gönderdim.'
    Tugay 'ın ayrılması en çok Sadi hocayı üzer : 'Gitmesini hiç istemedim. Benimle kal dedim. Yönetime yalvardım, ne olur göndermeyelim diye. Ama çok küçüktü. Otel masrafları karşılansaydı belki kalabilirdi. Küçük olmasaydı yine gitmemesi için uğraşırdım.' Tugay İstanbul 'a gelir gelmez babası onu Beşiktaş 'ın altyapısına yollar. Özkan Bey o zamanki başkan Süleyman Seba ile çok iyi arkadaştır. Şeref Stadı 'nda antrenmanlara çıkan Tugay burada Trabzon 'daki ilgiyi bulamaz . Zaten Bakırköy ile antrenman sahası arası da çok uzaktır.
    Bu arada aklı Tugay 'da kalan Sadi hoca teyzesinin oğlu G.Saray'lı yönetici Ergün Gürsoy 'a onunla ilgilenmesini söyler. Özkan Sümer de G.Saray altyapı hocası rahmetli Salih Bulgurlu 'ya bu oyuncuyu kaçırmamasını tavsiye eder. Bu görüşmelerden sonra Özkan Bey , oğlunu G.Saray altyapısına teslim eder.
    PARMAK ISIRTAN oyunCU
    G.Saray'da birçok oyuncuyu Türk futboluna kazandıran Salih Bulgurlu , memnun kaldığı Tugay 'ı Jupp Dervall'in çalıştırdığı 1987-88 sezonunda A takıma tavsiye eder. Bir önceki sezon şampiyon olan G .Saray'da 5-10 dakika dahi olsa forma giymek Tugay için büyük mutluluktur. Takımda Simoviç , Cüneyt , Yusuf, Erhan , Semih , İsmail , Prekazi , Tanju , Uğur gibi oyuncular arasında genç Tugay 'ın gösterdiği performans herkesin dikkatini çeker. Hem çok sevilen hem de hırsıyla takdir gören Tugay , bu oyuncular arasından sıyrılıp kadroya girmek için çok büyük uğraş verir. Ve ilk yılında Cim Bom bir kez daha şampiyonluğa ulaşır.
    Bugün Avrupa 'nın en zor liglerinden birinde oynayan Tugay 'ın ilk kez Avrupa arenasına çıktığı maç ise 10 Nisan 1989 tarihinde Steau Bükreş ile oynanan müsabakadır. G.Saray'ın yarı finalde S.Bükreş ile cezası sebebiyle İzmir 'de oynadığı Şampiyon Kulüpler Kupası röVanş maçında o zamanki Teknik Direktör Mustafa Denizli tarafından ilk 11'de sahaya sürülen Tugay birçok otoriteyi kendisine hayran bırakır. Ancak futbolda sakatlıklar da var. Bu dönemde ciddi bir sakatlık geçirir. Menisküs teşhisi konan oyuncu, soluğu Amerika 'da alır; orada ameliyat olur. Sağlam bünyesi ve azmi sayesinde 6 ay sonra tekrar sahalara döner.
    Tugay 'ın A milli forma ile tanıştığı yıl 1990'dır. 20 yaşında A Milli Takım 'ın İrlanda Cumhuriyeti ile yaptığı karşılaşmada ilk kez Ay-Yıldızlı formayı giyer. 23 yaşında G.Saray'da kaptanlık pazubandını takar koluna. G.Saray gibi, Türkiye 'de ve Avrupa 'da çok büyük başarılara imza atan bir takımda henüz 5. sezonu dolmadan kaptanlık payesine ulaşan Tugay artık eskisi gibi özgür değildir. Daha önce ona odaklanmayan gözler her hareketini kontrol etmektedir. Magazin basınında adı gündeme gelir. Aynı dönemde saha sonuçları da kötü olunca yönetim Tugay 'dan kaptanlığı (1994-95 sezonu) geri alır. Bülent Korkmaz kaptanlığa getirilir. İkinci kaptan ise Hamza Hamzaoğlu olur. Hamza , morali bozulan Tugay 'a 'Kardeşim, sen, ben, o hiç önemli değil. Benim gözümde kaptanımız sensin. Takma kafana.' der.
    Artık Tugay G.Saray'da sadece futbolunu oynamaktadır. 1997-98 sezonunda Sarı-Kırmızılı takımdan İlie 'yi transfer eden Valencia , Tugay 'ı da kadrosuna katmayı çok ister. Ama dönemin teknik direktörü Fatih Terim buna izin vermez. Aynı Terim daha sonraki yıllarda ise Tugay 'ı sık sık yedek kulübesine oturtmaya başlar. 1999-2000 sezonuna devam ederken Tugay yarınları adına çok önemli bir karara imza atar . Hiç kimsenin beklemediği bir anda G.Saray'dan ayrılarak İskoçya 'nın Glasgow Rangers takımına transfer olur. Öyle ki kamuoyu, transferi bir televizyon programında canlı yayında bulunan hocası Fatih Terim 'in ağzından öğrenir: 'Tugay şu an G.Rangers yolunda.'
    İskoçya 'ya gittiği ilk günler biraz zorluk çeker. Ancak doğası itibarıyla yeniliğe ve değişime açıktır. Bu sıkıntılı günleri uzun sürmez. Ve takımının değişmez oyuncularından biri haline gelir. Artık Ada 'ya iyice alışan Tugay 'ı 2001-2002 sezonunda G.Saray'da daha önce beraber çalıştığı eski hocası Greame Souness transfer eder. Yeni durağı İngiltere 'nin Blackburn Rovers ekibidir. Bu takımda ortaya koyduğu futbolla büyük beğeni toplayan Tugay , kaptanlığa kadar yükselir .
    A MİLLİ TAKIM 'A YENİDEN MERHABA
    2002 Dünya Kupası 'nda üçüncülüğe ulaşan Türk Milli Takımı 'nın değişmez oyuncuları arasında yer alan Tugay aynı zamanda Ay-Yıldızlı formayı en çok giyen (93 kez) futbolculardan da biridir. 2004 Avrupa Şampiyonasına katılmak için barajda Letonya 'yla oynanan maçtan sonra Türk Milli Takım formasını 'genç kuşağın önünü açma' adına bir daha giymeme kararı alan Tugay , bu kararını geçtiğimiz günlerde gelen çağrı sebebiyle askıya aldı. Geçen hafta Türkiye 'nin Gürcistan ile yaptığı hazırlık maçında kendisine ihtiyaç duyan Fatih Terim 'in davetine icabet eden Tugay , yeniden milli formayı sırtına geçirdi. 37 yaşındaki Tugay , yeşil çimende ilk gün gibi heyecanını sürdürüyor. Onun futbol güneşi batıdan ve yeniden doğuyor âdeta...
    TUGAY 'IN BAŞARILARI:
    Türkiye Lig Şampiyonluğu : G.Saray (1988, 1993, 1994, 1997, 1998, 1999)
    Türkiye Kupası : G.Saray (1991, 1993, 1996, 1999)
    İskoçya Premier Lig : G.Rangers (2000)
    İskoçya Kupası : G.Rangers (2000)
    İngiltere Lig Kupası : B.Rovers (2002)
    Dünya Üçüncülüğü : A Milli Takım (2002)
    Kaynak: Aksiyon
    Tarih: 03:02:49 29.07.2008
    "Adalet zengin bir hazinedir, günü gelince herkese lazım olur..."

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)