Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 35 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Alt Yapýdan Futbolcu Çýkaramama Sorunu

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr GolaMTuRi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Standart Alt Yapýdan Futbolcu Çýkaramama Sorunu

Bilmiyorum konu bazi arkadaslara gereksiz gelebilir ama Gokdeniz'den sonra yillardir bu takimin alt yapisindan cok yetenekli diyebilecegimiz bir tane futbolcu cikaramadik.

Son gs macinda da alt yapidan gelen yillardir cok yetenekli diye yutturulan Tolga ve Tayfun balonlari yuzunden maci kotu bir sekilde kaybettik.

Tolga,Tayfun,Baris,Huseyin,Ergin ve hakli bir sekilde kadro disi kalan Hasan mevcut kadromuzda bulunan alt yapimizdan cikan futbolcular.Giderek umudum azalsada Baris disindakilerin bu takimda kalmalari bana gore takima ihanettir.Tekke,Hami,Gokdeniz gibi kalbur ustu futbolculari cikaran alt yapimizda bugun degisen ne?Ordaki insanlar ne is yapar bunun ciddi bir sekilde sorgulanmasi gerekiyor. 2.lig kalitesindeki adamlari yetistirmek icin mi bu adamlar para aliyor?

Bu futbolcularin ayni anda ayni takimda bulundugu bir takimin buyuk hedeflerin pesinden kosmasi bana gore pek mumkun degil.Son macta sahaya cikan 11'imize bakalim, bu takimda oynamamasi gereken 3 futbolcu say deseler tartismasiz herkesin ilk ikisi Tolga-Tayfun ve bir cogumuzun 3. adayi huseyin olur.Bu acikcasi beni cok rahatsiz ediyor.Oz evlat takintisi olan bir insan degilim ama Trabzonspor gibi bir takimin alt yapisindan cikan futbolcular bunlar olmamali.

Niye kimse bunun hesabini sormaz.Buyuk takimsan alt yapidan buyuk futbolcu olabilecek yetenekteki adamlari cikarirsin,ki diger anadolu takimlarindan bir farkin olsun.
    Trabzon'daki arkadaslar daha iyi bilirler ama artik ciddi ciddi alt yapimizda torpilin dondugunu dusunuyorum daha dogrusu mantikli baska bir aciklama getiremiyorum.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Çaðrý Bilici - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    37

kadir vardý çok yetenekli diye söyleniyordu ne oldu o neden yok ortalýkta artýk

Trabzonspor Kongre Üyesi
    TURHAN - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    40

Takim iyi gitsede kotu gitsede zilgiti ilk yiyen onlar oldugu icin, oradan futbolcu cikmasi zor.

Halmanli - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

barýþ'tan umudum var

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    52

Hay aðzýna saðlýk Turhan.

Alýntý TURHAN Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Takim iyi gitsede kotu gitsede zilgiti ilk yiyen onlar oldugu icin, oradan futbolcu cikmasi zor.

Oðuzhan Turhan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    37

Tabi...
    Zaten evvelki gece Tolga çok iyiydi..
    Tayfunda oyundan çýkana kadar tek bir pozisyon bulamamýþtý rakip takým onun bölgesinden..
    O yüzden el üstünde tutmamýz lazým ikisinide...
    Bir Tafun ve Tolga bir daha gelmez bu klübe
    efsane tektir;oda TRABZONSPOR'DUR

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehdi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Yanlýþ anlaþýlmasýn söyleyeceðim,þu 7 haftalýk performansa göre konuþacaðým malesef.Cale ve Colman'ýn takýma yaptýðý katkýnýn mislini takýmýmýza saðlayacak onlarca futbolcu gelip geçmiþtir elimizden ama ya bizim haberimiz olmamýþtýr,ya da yabancý hayranlýðýmýza kurban gitmiþtir.

Bu iddiadan öte bir düþüncedir.
    T R A B Z O N S P O R

macka61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

doðru söylüyorsun Mehdi kardeþ

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

1996 -2008 tam 12 yýl oldu altyapýdan doðru dürüst bir oyuncu gelmedi....

Barýþtan çok umutluydum ama 70. dakikada oyuna girdiðinde bile yürüyerek oynuyor hayatýndan bezmiþ gibi böyle devam ederse oda futbolcu çöplüðünde yerini alacaktýr.

Karþýlaþtýrma yapmak gerekirse bir Gsli Aydýna bakýn birde Barýþa farký çok açýk biçimde göreceksiniz.

ne yapalým dost acý söyler ama gerçek bu.
    Ne mutlu Türk olana deðil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karþýsýnda kitap gibi sessiz ol." Mevlana

magicyattara - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Bizim zamanýmýzda Trabzonun her sokaðýnda top oynayan çocuklar vardý.

Mahalle takýmlarý vardý.Okulda 10 dakikalýk teneffüslere bir maç sýkýþtýrýrdýk,iddialý.

O dönemde çocuklarýn tek eðlencesi futbol oynamaktý.Hafta sonlarý 5-6 arkadaþ beraber gezer baþka mahallelerin takýmlarýyla maç yapardýk.Futbol hayat tarzýmýzdý çocukluktan itibaren.

Bu gün mahalle aralarýnda top oynanacak alanlar kalmadýðý gibi,çocuklarýn ilgiside baþka alanlara kaymýþ durumda.Ýlkokuldan baþlayan sýnav yarýþý çocuklarý masa baþýna kilitlemiþ durumda.Hafta içi okul hafta sonu dersane döngüsü içinde zamanýný geçiren çocuklar,bizim dönemimizden çok farklý bir tarzda yetiþiyorlar.
    Kalan boþ zamanlarýn geçtiði yer ise internet baþý.Ýnternet cafeler yaþlarý 10-15 arasý olan çocuklarla dolu.Bizim evin olduðu sokaktada bir internet cafe var,bazen göz atýyorum içeriye, çoðu kez dolu ve burayý dolduranlar bu yaþ grubundaki çocuklar.Savaþ oyunlarý oynuyorlar.
    Sokaklarda Futbol oynayana hiç rastlamadým desem yeridir.
    Oysa futbolda temel özellikleri kazanma yaþý bu yaþlardýr.Tekniði geliþtirme yeri sokaklardýr.Mevcut takýmlarýn altyapýlarýndan teknik oyuncu çýkmasý imkansýz.Bu altyapýlar takým oyununa yatkýn vasat adamlar yetiþtirebilir.
    PAF takýmýmýzý izledim,vasatýn üstünde tek adam yok.
    Bu teknoloji çaðýnýn altyapý bazýnda futbola yaþatacaðý kýsýrlýðýn bir iþareti gibi.
    Yapacak bir þey yok,bu çaðda alttan adam zor gelecek gibi.

Guroni - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý Faik Yýlmaz Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    1996 -2008 tam 12 yýl oldu altyapýdan doðru dürüst bir oyuncu gelmedi....

Barýþtan çok umutluydum ama 70. dakikada oyuna girdiðinde bile yürüyerek oynuyor hayatýndan bezmiþ gibi böyle devam ederse oda futbolcu çöplüðünde yerini alacaktýr.

Karþýlaþtýrma yapmak gerekirse bir Gsli Aydýna bakýn birde Barýþa farký çok açýk biçimde göreceksiniz.

ne yapalým dost acý söyler ama gerçek bu.

Barýþ Memiþ bence bütün GS alt yapýsýndaki oyunculardan üstün. Son maçta yürüyor dediðiniz Barýþ'a yakýn Colman oynuyor ve Barýþ soldan hep top isterken Colman ayaðýndaki topu ya atamýyýyor ya da kaptýrýyor. Barýþa 3 top geldi ikisini yattara attý (zaten yetenekli topcunun halinden gene yetenekli anlar) birini kaleye þut çekti dýþarýya gitti, diðer gelen iki topa orta yaptý gol kaçýrdýk daha ne yapmasýný bekliyorsunuz 17-18 yaþýndaki çocuktan Dakika 70 takým 3-0 maðlup ikinci yarýnýn baþýnda oyuna giren Yattara için bu skora bir þey yapamaz derken Barýþ ne yapabilir.

Bence barýþ devamlý oynatýlýrsa Ardadan çok daha üstün olduðunu gösterecek. Arda gibi hamle yapmayan oyuncunun karþýsýnda durup biri gelsin pas atýyým demiyor, adamýn üstüne üstüne gidip çalým atýp geçiyor dikine oynayan bir oyuncu, en kýsa yoldan kaleye gidiyor ve süratli. Ben takým ayýrt etmeden maç izlerim GS aydýndan bahsettiniz onuda izledim çok bir kaç maç siz izleyin bakalým sürati kadar ayaðýna hakim mi? Bir aralar BJK'li sertan vardý saç baþ yondururdu ayný fark yok gidiyor çizgiye kadar eðer karþýsýndaki defans elamýnýda hýzlý ve akýllýysa o da onla çizgiye kadar gidip topu dýþarý atmasýný saðlýyor.

Baþka baþlýklar altýnda Hocaya destek isteniyor kaç kiþi maçta barýþ barýþ diye oyuna erken girmesi için baðýrdý hiç. Bence Þu an Yattaradan sonra Trabzonsporun en kaliteli futbolcusu

temel_yilmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    41

sorun bence altyapýdan çýkardýðýmýz oyuncularda deðil sorun trabzonsporunolmayan alt yapýsýnda zaten
    altyapý deðilki birkaç kiþinin çiftliði .bu yazdýklarýmýn barýþ ile zerre kadar ilgisi yok senin altyapýn tolga gibi bir kaleci ergin gibi bir forvet yetiþtiriyorsa gerek yok kapatýn gitsin .
    Konu temel_yilmaz tarafýndan (21.10.2008 Saat 12:43 ) deðiþtirilmiþtir.

Travelair - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Altyapý hocalarý deðiþti mi acaba bu sürede?
    Türkiye'nin zencileri Trabzon'dan çýkar----------------------------------BUGÜN
    Trabzonspor þükretmedikçe þampiyon olamaz---------------------------TRABZONSPOR
    Tüketirsen azalýr, üretirsen çoðalýr--------------------------------------ÝÇÝN
    Arslanýn sýrtlaný çok olur-----------------------------------------------NE YAPTIN?

Oðuzhan Fidan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muðla

oyuna aydýn girdi lincolnden daha iyi oynadý helal olsun

alper* - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afrika Diðer

bursa bile daha çok topçu çýkardý þu bir iki senede.
    Gutta cavat lapidem non vi sed sæpe cadendo.

Guroni - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Bence alt yapýnýn baþýna bu iþin uzmanlarý getirilmeli. Hatta yabancý ülkeden bile bu iþ için hoca getirilebir. Oyuncu yetiþtirmek ayribir meziyet. Birde insanlar üstün yetenekli olsada þanslý olamýyor ve kaybolup gidiyorlar. Alt yapýdan oyuncu çýkarmak bir süreçtir. Yetenekliyi bulacaksýn (Tam Özkan Sümer'e göre bir iþ), yetiþtireceksin, ona kadroda bir yer açacaksýn, yönticiler þu benim yiðenim denmeyecek, menejerlerin oyununa gelinmeyecek iþte o zaman oyuncu çýkar. Herkes bilir biz Fatih Tekke'ye çok geç bir vakitte kavuþtuk. Altaydayken ligin son maçýnda ayaðý kýrýlmýþtý ve Bayer Münih tüm sezon izlemiþti ve almak için giriþimlerde bulunmuþtu. þans gidemedi. Demekki Alt yapýdan çýkaný elinde tutmasýnýda bileceksin anca ozaman Kadronun büyük bir çoðunluðu TRABZONLU olur

ApoCaN28 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    32

Biraz Daha Fazla Önem Vermemiz Gerekiyor diye düþünüyorum...
    " Hayatýnýn anlamý senin bakýþ açýnda gizlidir. "

Great White - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Cool

Alýntý GolaMTuRi Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Trabzon'daki arkadaslar daha iyi bilirler ama artik ciddi ciddi alt yapimizda torpilin dondugunu dusunuyorum daha dogrusu mantikli baska bir aciklama getiremiyorum.
    Ben Trabzon' daki arkadaþlardan deðilim ama bu büyük sorunun cevabýnýn da bu cümlede yattýðýndan eminim..

Özellikle de takýmda bir þekilde istihdam edilen yeteneksiz gençleri gördükten sonra..

Artýk futbol sanayileþti ve insanlarýn kolay yoldan para kazanma aracý haline geldi.

Rantýn yüksek olduðu her yerde de maalesef adam kayýrmalar, hatýr gönüller ve torpiller de gýrla gider.

Trabzon' da da zaten sosyo ekonomik açýdan böylesi ayak oyunlarýnýn dönebilmesi için son derece uygun bir ortam var. Zira küçük bir þehre ama dev bir kulübe sahip bir yer Trabzon..
    "söylediklerin kimseyi rahatsýz etmiyorsa hiçbi' þey anlatmýyorsun demektir"

GW

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    33

Trabzon'dan Trabzonspordan futbolcu çýkýyor ama çýkanlardan karakterli olanlarý azaldý. zamanýnda Ali þen Kandil diye bi adam vardý. büyük yetenek derlerdi. avrupanýn gelecekte yýldýz olacak 50 topçusu arasýna girmiþti. ama þimdi baktýðýn zaman adama verilmemiþ ceza kalmadý. bu ve bunun gibileri....

ilteriþ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

gs nin altyapýdan çýkardýðý gençlere imreniyorum.bizim altyapýdan niye oyuncu gelmiyor anlamýyorum.þener baþkanýn bu olayada el atmasý þart.
    Artýk 7'yi istiyoruz.Þenol Güneþ ve futbolcu kadrosuna güveniyoruz.Bizde taraftar olarak sizi sonuna kadar destekleyeceðiz.

Nereden
    Ankara
    Yaþ
    32

Yusuf Kurtuluþ vardý...
    Kadir keleþ vardý..

Aslýnda çýkýyor ama kayboluyor...
    Yada Barýþ gibi Þans Yakalayamýyorlar...
    Bir sürü þey söylenebilir...

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr
    Yaþ
    38

yaklasýk 10 sene olmustur sanýrým okudugum ve yavas yavas anlamaya basladýgým yazýnýn üzerinden geceli....10 sene önce söle demiþti yazarýn biri trabzonsporun basarýsýzlýgý ile ilgili:''trabzonspor un basarýsýzlýgý ile ülkemizin sýrf tüketici üretmeyen anlayýsý hemen hemen ayný yýllara rast gelmektedir söyleki trabzonspor son sampiyonluguna 1984 yýlýnda kendi özsermayeisyle ulasmýsstýr o tarihten sonra türkiye de yeni bir sýnýf olustu osýnýf türkiyeyi yiyip bitiren sömüren iþcinin emekcinin calýsanýn sýrtýndan tüketen sýnýftý...zira o yýllarda özal mantýgý ülkeye yavas yavas hakim olmaya basladýgýný görüyoruz.biz ne yaptýk üretmedik yedik içtik savurduk ve iþte gördügünüz sonuc ortaya cýktý.maalessef....''
    böle gidiyor yazý sanýrým altyapý sorunu yada moda deyimiyle sorunsalý en güzel bu sekilde izah edilebilir.gidip bakalým kac kiþi mahallelerde futbol oynuyo kac kiþi bilimsel calýsma yapýyo genclerimiz icin...herkes trabzonda biryerlere gelmenin yemenin içmenin birileriyle beraber görünmenin derdinde degil mi?...gercekci olalým ts kac kiþiyi besledi bu zamana kadar peki ya trabzon yeni nesli ne yaptý bu sehir için?...ben sölim isterseniz ts isiminin altýna yattý ve üretmedi var olaný yedi maalessef ki...sadece trabzon bazlý bir degerlendirme olarak görülmemeli bence altyapý sorunu.insanýn sorasý geliyor;nerede bizim ülkemizde gemileri karadan yürütenler?nerede dünyaya meydan okuyan insanlarýmýz?biz ne tür bir suc iþledik ki bu topraklar bize bir oyuncuyu bile cok görüyor???...

Nereden
    Ankara
    Yaþ
    32

Biz Kendimizi Yiyoruz...
    Futbolu iyi oynayan deðil torpil olan giriyor takýma(ülke genelinde)

Celâl Emre Samancý - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    38

Alýntý Guroni Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    daha ne yapmasýný bekliyorsunuz 17-18 yaþýndaki çocuktan
    iker casillas 18 yaþýnda bizzariyi kesti ve yýllardýr real madridin kalesini koruyor..(ne benzer bizim tolgaya)
    cesc fabregas 18 yaþýnda arsenalin oyun kurucusu oldu ve arsenalin yeniden diriliþini saðladý..
    wayne rooney 16 yaþýnda evertonun gol silahýydý ve ertesi sene man utd kaptý..
    cristiano ronaldo 18 yaþýnda herkese parmak ýsýrtýyordu..
    puyol 20 yaþýnda barcelona savunmasýnýn þefiydi..
    robinho 18 yaþýnda 30milyon euroya real madride transfer oldu..
    karim benzema lyonun ýsrarcý tutumu ile barcelonanýn 30 milyonluk teklifini reddederek takýmýnda kaldý..
    lionel messiyi anlatmama gerek varmý???

þota bize geldiðinde kaç yaþýndaydý???

Ömer SEVÝNÇ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    35

O kadar para verip yabancý oyuncu alacaðýmýza 2 tane de Ajax'dan, PSV'den altyapý uzmaný getirsek çok daha makbule geçerdi benim için..
    Sâhipsiz olan memleketin batmasý haktýr;
    Sen sâhip olursan bu vatan batmayacaktýr!
    - Eomer -

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)