Hesaplipazar
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 34 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: Alt Yapdan Futbolcu karamama Sorunu

Forumdan Uzaklatrlmtr GolaMTuRi - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    01.06.2004
    Nereden
    Ankara

Standart Alt Yapdan Futbolcu karamama Sorunu

Bilmiyorum konu bazi arkadaslara gereksiz gelebilir ama Gokdeniz'den sonra yillardir bu takimin alt yapisindan cok yetenekli diyebilecegimiz bir tane futbolcu cikaramadik.

Son gs macinda da alt yapidan gelen yillardir cok yetenekli diye yutturulan Tolga ve Tayfun balonlari yuzunden maci kotu bir sekilde kaybettik.

Tolga,Tayfun,Baris,Huseyin,Ergin ve hakli bir sekilde kadro disi kalan Hasan mevcut kadromuzda bulunan alt yapimizdan cikan futbolcular.Giderek umudum azalsada Baris disindakilerin bu takimda kalmalari bana gore takima ihanettir.Tekke,Hami,Gokdeniz gibi kalbur ustu futbolculari cikaran alt yapimizda bugun degisen ne?Ordaki insanlar ne is yapar bunun ciddi bir sekilde sorgulanmasi gerekiyor. 2.lig kalitesindeki adamlari yetistirmek icin mi bu adamlar para aliyor?

Bu futbolcularin ayni anda ayni takimda bulundugu bir takimin buyuk hedeflerin pesinden kosmasi bana gore pek mumkun degil.Son macta sahaya cikan 11'imize bakalim, bu takimda oynamamasi gereken 3 futbolcu say deseler tartismasiz herkesin ilk ikisi Tolga-Tayfun ve bir cogumuzun 3. adayi huseyin olur.Bu acikcasi beni cok rahatsiz ediyor.Oz evlat takintisi olan bir insan degilim ama Trabzonspor gibi bir takimin alt yapisindan cikan futbolcular bunlar olmamali.

Niye kimse bunun hesabini sormaz.Buyuk takimsan alt yapidan buyuk futbolcu olabilecek yetenekteki adamlari cikarirsin,ki diger anadolu takimlarindan bir farkin olsun.
    Trabzon'daki arkadaslar daha iyi bilirler ama artik ciddi ciddi alt yapimizda torpilin dondugunu dusunuyorum daha dogrusu mantikli baska bir aciklama getiremiyorum.

Trabzonspor Kongre yesi
    ar Bilici - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    14.02.2008
    Nereden
    Ankara
    Ya
    35

kadir vard ok yetenekli diye syleniyordu ne oldu o neden yok ortalkta artk

Trabzonspor Kongre yesi
    TURHAN - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    15.08.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    38

Takim iyi gitsede kotu gitsede zilgiti ilk yiyen onlar oldugu icin, oradan futbolcu cikmasi zor.

Halmanli - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    20.10.2008
    Nereden
    stanbul
    Ya
    36

bar'tan umudum var

Trabzonspor Kongre yesi

yelik tarihi
    22.08.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    50

Hay azna salk Turhan.

Alnt TURHAN Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Takim iyi gitsede kotu gitsede zilgiti ilk yiyen onlar oldugu icin, oradan futbolcu cikmasi zor.

Ouzhan Turhan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    03.09.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    34

Tabi...
    Zaten evvelki gece Tolga ok iyiydi..
    Tayfunda oyundan kana kadar tek bir pozisyon bulamamt rakip takm onun blgesinden..
    O yzden el stnde tutmamz lazm ikisinide...
    Bir Tafun ve Tolga bir daha gelmez bu klbe
    efsane tektir;oda TRABZONSPOR'DUR

Trabzonspor Kongre yesi
    Mehdi - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    28.07.2006
    Nereden
    Trabzon

Yanl anlalmasn syleyeceim,u 7 haftalk performansa gre konuacam malesef.Cale ve Colman'n takma yapt katknn mislini takmmza salayacak onlarca futbolcu gelip gemitir elimizden ama ya bizim haberimiz olmamtr,ya da yabanc hayranlmza kurban gitmitir.

Bu iddiadan te bir dncedir.
    T R A B Z O N S P O R

macka61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.04.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    33

doru sylyorsun Mehdi karde

Trabzonspor Kongre yesi
    Faik Ylmaz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    01.09.2004
    Nereden
    Trabzon

1996 -2008 tam 12 yl oldu altyapdan doru drst bir oyuncu gelmedi....

Bartan ok umutluydum ama 70. dakikada oyuna girdiinde bile yryerek oynuyor hayatndan bezmi gibi byle devam ederse oda futbolcu plnde yerini alacaktr.

Karlatrma yapmak gerekirse bir Gsli Aydna bakn birde Bara fark ok ak biimde greceksiniz.

ne yapalm dost ac syler ama gerek bu.
    Ne mutlu Trk olana deil , Ne mutlu Trk'm diyene !

"Cahilin karsnda kitap gibi sessiz ol." Mevlana

magicyattara - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    12.04.2006
    Nereden
    Trabzon

Bizim zamanmzda Trabzonun her sokanda top oynayan ocuklar vard.

Mahalle takmlar vard.Okulda 10 dakikalk teneffslere bir ma sktrrdk,iddial.

O dnemde ocuklarn tek elencesi futbol oynamakt.Hafta sonlar 5-6 arkada beraber gezer baka mahallelerin takmlaryla ma yapardk.Futbol hayat tarzmzd ocukluktan itibaren.

Bu gn mahalle aralarnda top oynanacak alanlar kalmad gibi,ocuklarn ilgiside baka alanlara kaym durumda.lkokuldan balayan snav yar ocuklar masa bana kilitlemi durumda.Hafta ii okul hafta sonu dersane dngs iinde zamann geiren ocuklar,bizim dnemimizden ok farkl bir tarzda yetiiyorlar.
    Kalan bo zamanlarn getii yer ise internet ba.nternet cafeler yalar 10-15 aras olan ocuklarla dolu.Bizim evin olduu sokaktada bir internet cafe var,bazen gz atyorum ieriye, ou kez dolu ve buray dolduranlar bu ya grubundaki ocuklar.Sava oyunlar oynuyorlar.
    Sokaklarda Futbol oynayana hi rastlamadm desem yeridir.
    Oysa futbolda temel zellikleri kazanma ya bu yalardr.Teknii gelitirme yeri sokaklardr.Mevcut takmlarn altyaplarndan teknik oyuncu kmas imkansz.Bu altyaplar takm oyununa yatkn vasat adamlar yetitirebilir.
    PAF takmmz izledim,vasatn stnde tek adam yok.
    Bu teknoloji ann altyap baznda futbola yaataca ksrln bir iareti gibi.
    Yapacak bir ey yok,bu ada alttan adam zor gelecek gibi.

Guroni - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    19.06.2008
    Nereden
    stanbul

Alnt Faik Ylmaz Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    1996 -2008 tam 12 yl oldu altyapdan doru drst bir oyuncu gelmedi....

Bartan ok umutluydum ama 70. dakikada oyuna girdiinde bile yryerek oynuyor hayatndan bezmi gibi byle devam ederse oda futbolcu plnde yerini alacaktr.

Karlatrma yapmak gerekirse bir Gsli Aydna bakn birde Bara fark ok ak biimde greceksiniz.

ne yapalm dost ac syler ama gerek bu.

Bar Memi bence btn GS alt yapsndaki oyunculardan stn. Son mata yryor dediiniz Bar'a yakn Colman oynuyor ve Bar soldan hep top isterken Colman ayandaki topu ya atamyyor ya da kaptryor. Bara 3 top geldi ikisini yattara att (zaten yetenekli topcunun halinden gene yetenekli anlar) birini kaleye ut ekti darya gitti, dier gelen iki topa orta yapt gol kardk daha ne yapmasn bekliyorsunuz 17-18 yandaki ocuktan Dakika 70 takm 3-0 malup ikinci yarnn banda oyuna giren Yattara iin bu skora bir ey yapamaz derken Bar ne yapabilir.

Bence bar devaml oynatlrsa Ardadan ok daha stn olduunu gsterecek. Arda gibi hamle yapmayan oyuncunun karsnda durup biri gelsin pas atym demiyor, adamn stne stne gidip alm atp geiyor dikine oynayan bir oyuncu, en ksa yoldan kaleye gidiyor ve sratli. Ben takm ayrt etmeden ma izlerim GS aydndan bahsettiniz onuda izledim ok bir ka ma siz izleyin bakalm srati kadar ayana hakim mi? Bir aralar BJK'li sertan vard sa ba yondururdu ayn fark yok gidiyor izgiye kadar eer karsndaki defans elamnda hzl ve akllysa o da onla izgiye kadar gidip topu dar atmasn salyor.

Baka balklar altnda Hocaya destek isteniyor ka kii mata bar bar diye oyuna erken girmesi iin bard hi. Bence u an Yattaradan sonra Trabzonsporun en kaliteli futbolcusu

temel_yilmaz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    02.12.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    38

sorun bence altyapdan kardmz oyuncularda deil sorun trabzonsporunolmayan alt yapsnda zaten
    altyap deilki birka kiinin iftlii .bu yazdklarmn bar ile zerre kadar ilgisi yok senin altyapn tolga gibi bir kaleci ergin gibi bir forvet yetitiriyorsa gerek yok kapatn gitsin .
    Konu temel_yilmaz tarafndan (21.10.2008 Saat 12:43 ) deitirilmitir.

Travelair - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    09.01.2005
    Nereden
    stanbul

Altyap hocalar deiti mi acaba bu srede?
    Trkiye'nin zencileri Trabzon'dan kar----------------------------------BUGN
    Trabzonspor kretmedike ampiyon olamaz---------------------------TRABZONSPOR
    Tketirsen azalr, retirsen oalr--------------------------------------N
    Arslann srtlan ok olur-----------------------------------------------NE YAPTIN?

Ouzhan Fidan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    05.04.2008
    Nereden
    Mula

oyuna aydn girdi lincolnden daha iyi oynad helal olsun

alper* - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    01.03.2008
    Nereden
    Afrika Dier

bursa bile daha ok topu kard u bir iki senede.
    "Gutta cavat lapidem non vi, sed spe cadendo."

Guroni - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    19.06.2008
    Nereden
    stanbul

Bence alt yapnn bana bu iin uzmanlar getirilmeli. Hatta yabanc lkeden bile bu i iin hoca getirilebir. Oyuncu yetitirmek ayribir meziyet. Birde insanlar stn yetenekli olsada ansl olamyor ve kaybolup gidiyorlar. Alt yapdan oyuncu karmak bir sretir. Yetenekliyi bulacaksn (Tam zkan Smer'e gre bir i), yetitireceksin, ona kadroda bir yer aacaksn, ynticiler u benim yienim denmeyecek, menejerlerin oyununa gelinmeyecek ite o zaman oyuncu kar. Herkes bilir biz Fatih Tekke'ye ok ge bir vakitte kavutuk. Altaydayken ligin son manda aya krlmt ve Bayer Mnih tm sezon izlemiti ve almak iin giriimlerde bulunmutu. ans gidemedi. Demekki Alt yapdan kan elinde tutmasnda bileceksin anca ozaman Kadronun byk bir ounluu TRABZONLU olur

ApoCaN28 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    15.02.2008
    Nereden
    Ankara
    Ya
    29

Biraz Daha Fazla nem Vermemiz Gerekiyor diye dnyorum...
    " Hayatnn anlam senin bak anda gizlidir. "

Great White - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    22.09.2007
    Nereden
    stanbul

Cool

Alnt GolaMTuRi Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Trabzon'daki arkadaslar daha iyi bilirler ama artik ciddi ciddi alt yapimizda torpilin dondugunu dusunuyorum daha dogrusu mantikli baska bir aciklama getiremiyorum.
    Ben Trabzon' daki arkadalardan deilim ama bu byk sorunun cevabnn da bu cmlede yattndan eminim..

zellikle de takmda bir ekilde istihdam edilen yeteneksiz genleri grdkten sonra..

Artk futbol sanayileti ve insanlarn kolay yoldan para kazanma arac haline geldi.

Rantn yksek olduu her yerde de maalesef adam kayrmalar, hatr gnller ve torpiller de grla gider.

Trabzon' da da zaten sosyo ekonomik adan bylesi ayak oyunlarnn dnebilmesi iin son derece uygun bir ortam var. Zira kk bir ehre ama dev bir kulbe sahip bir yer Trabzon..
    "sylediklerin kimseyi rahatsz etmiyorsa hibi' ey anlatmyorsun demektir"

GW

Forumdan Uzaklatrlmtr
    yelik tarihi
    11.05.2008
    Nereden
    stanbul
    Ya
    30

Trabzon'dan Trabzonspordan futbolcu kyor ama kanlardan karakterli olanlar azald. zamannda Ali en Kandil diye bi adam vard. byk yetenek derlerdi. avrupann gelecekte yldz olacak 50 topusu arasna girmiti. ama imdi baktn zaman adama verilmemi ceza kalmad. bu ve bunun gibileri....

ilteri - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.02.2008
    Nereden
    stanbul

gs nin altyapdan kard genlere imreniyorum.bizim altyapdan niye oyuncu gelmiyor anlamyorum.ener bakann bu olayada el atmas art.
    Artk 7'yi istiyoruz.enol Gne ve futbolcu kadrosuna gveniyoruz.Bizde taraftar olarak sizi sonuna kadar destekleyeceiz.

yelik tarihi
    15.02.2008
    Nereden
    Ankara
    Ya
    29

Yusuf Kurtulu vard...
    Kadir kele vard..

Aslnda kyor ama kayboluyor...
    Yada Bar gibi ans Yakalayamyorlar...
    Bir sr ey sylenebilir...

Forumdan Uzaklatrlmtr
    yelik tarihi
    20.10.2008
    Ya
    35

yaklask 10 sene olmustur sanrm okudugum ve yavas yavas anlamaya basladgm yaznn zerinden geceli....10 sene nce sle demiti yazarn biri trabzonsporun basarszlg ile ilgili:''trabzonspor un basarszlg ile lkemizin srf tketici retmeyen anlays hemen hemen ayn yllara rast gelmektedir syleki trabzonspor son sampiyonluguna 1984 ylnda kendi zsermayeisyle ulasmsstr o tarihten sonra trkiye de yeni bir snf olustu osnf trkiyeyi yiyip bitiren smren icinin emekcinin calsann srtndan tketen snft...zira o yllarda zal mantg lkeye yavas yavas hakim olmaya basladgn gryoruz.biz ne yaptk retmedik yedik itik savurduk ve ite grdgnz sonuc ortaya ckt.maalessef....''
    ble gidiyor yaz sanrm altyap sorunu yada moda deyimiyle sorunsal en gzel bu sekilde izah edilebilir.gidip bakalm kac kii mahallelerde futbol oynuyo kac kii bilimsel calsma yapyo genclerimiz icin...herkes trabzonda biryerlere gelmenin yemenin imenin birileriyle beraber grnmenin derdinde degil mi?...gercekci olalm ts kac kiiyi besledi bu zamana kadar peki ya trabzon yeni nesli ne yapt bu sehir iin?...ben slim isterseniz ts isiminin altna yatt ve retmedi var olan yedi maalessef ki...sadece trabzon bazl bir degerlendirme olarak grlmemeli bence altyap sorunu.insann soras geliyor;nerede bizim lkemizde gemileri karadan yrtenler?nerede dnyaya meydan okuyan insanlarmz?biz ne tr bir suc iledik ki bu topraklar bize bir oyuncuyu bile cok gryor???...

yelik tarihi
    15.02.2008
    Nereden
    Ankara
    Ya
    29

Biz Kendimizi Yiyoruz...
    Futbolu iyi oynayan deil torpil olan giriyor takma(lke genelinde)

Cell Emre Samanc - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    15.12.2006
    Nereden
    Ankara
    Ya
    35

Alnt Guroni Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    daha ne yapmasn bekliyorsunuz 17-18 yandaki ocuktan
    iker casillas 18 yanda bizzariyi kesti ve yllardr real madridin kalesini koruyor..(ne benzer bizim tolgaya)
    cesc fabregas 18 yanda arsenalin oyun kurucusu oldu ve arsenalin yeniden diriliini salad..
    wayne rooney 16 yanda evertonun gol silahyd ve ertesi sene man utd kapt..
    cristiano ronaldo 18 yanda herkese parmak srtyordu..
    puyol 20 yanda barcelona savunmasnn efiydi..
    robinho 18 yanda 30milyon euroya real madride transfer oldu..
    karim benzema lyonun srarc tutumu ile barcelonann 30 milyonluk teklifini reddederek takmnda kald..
    lionel messiyi anlatmama gerek varm???

ota bize geldiinde ka yandayd???

mer SEVN - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    28.11.2004
    Nereden
    Almanya
    Ya
    32

O kadar para verip yabanc oyuncu alacamza 2 tane de Ajax'dan, PSV'den altyap uzman getirsek ok daha makbule geerdi benim iin..
    Shipsiz olan memleketin batmas haktr;
    Sen ship olursan bu vatan batmayacaktr!
    - Eomer -

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)