Sonuç: Proje Aşamasında Olan Stad ve Komplekslerin Yapılabileceğine İnanıyormusunuz ?

Katılımcı sayısı
788. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Evet İnanıyorum

261 33.12%
  • Hayır İnanmıyorum

527 66.88%
Sayfa 326 Toplam 326 Sayfadan BirinciBirinci ... 226 276 316 324 325 326
Toplam 8140 adet sonuctan sayfa basi 8,126 ile 8,140 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Stadyum Projesi... (1)

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Valla bizim kaşıntımız hiç yok ama Albayrakın aleyhine her yazılana yanıt verme gayreti içinde olan bazı arkadaşlarımızın olabilir.....

klübün parasıyla onmilyarca lirayı kendi reklamı için kullnamasına tabiki karşı çıkacağız. Maçlardan önce dağıtılan binlerce dergicik Ölmüş adamların bile adreslerine yollanan kitapçıklar reklamı yapılan bilboardlar... klübün parasıyla kendi adına yapılan garcamalar. verilen manken pozları

üstelik başlayan inşaat filanda yokken.....ortada fol yok yumurta yokken.....ve bizde inanacağız. kusura bakmayın o kadar saf değiliz.....
    Ne mutlu Türk olana değil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karşısında kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Emorfo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Stat takıntısı olan sizlersiniz. Bu proje ortaya çıktığı zaman yapılamayacağını, hayal ürünü olduğunu felan diyordunuz, bunu da kanutlamak için türlü türlü taklalar atıyordunuz. Şimdi ise hatanızı anladınız olabilir diyorsunuz, ancak yeni dayanağınızda zaten yapılacaktı şeklinde Komik olmayın geriye dönüp bakın kaç derece dönüş yaptınız. Bu stat projesinden sonra Trabzon'daki kıytırık mütahitler birden Trabzonspor'a ilgi duymaya başladılar. Trabzonspor'un kötü durumu umurlarında değil. Umurlarında olsa Özkan Sümer ile küme düşmemeye oynadığımız sezon takıma kulübe sahip çıkarlardı. Bunlar rant peşinde stat proje ile yapılacak olan işlerden pay almanın derdiler. Bunu göremeyecek kadar kör olamazsınız herhalde.

Başkan ben olsam ben de böyle bir projeyi başbakana ve Gençlik spor genel müdürüne kabul ettirip olur alsam herhalde reklamımı yapacam bu benim eserim diyecem, bununla övünecek, bu projeyle anılmak isteyecem. Hazımsızlık çok kötü bir şeydir. Gerçi bu tip taraftarları görünce Trabzon şehri ve Trabzonspor adına da üzülüyorum. Size kalsa bu kulübe çivi çakılmasın, çakacaksa da bizden olsun, bizim olsun küçük olmuş önemli değil.
    Konu Emorfo tarafından (29.01.2008 Saat 11:49 ) değiştirilmiştir.
    Bazen Sevinç Bazen Keder, Trazonsporlu Olmak Yeter!
    (Hepimiz TÜRKÜZ Ulan!)

Atalay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Emorfo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şaşıyorum valla size. Nedir kaşıntınız. Proje Albayrak'ın projesi adam reklamını yapacak elbette. Göreve devam etse kesin yapılacak, devam etmezse işimiz duayen diye geçinen bakana ve yalakalarına kalacak. Amaç üzümü yemek olsun bırakın bağcıkla uğraşmayı. Acayip insanlarsınız vesselam.
    Bak Faruk kardeşim...Bu projeye senden ve Nuri Albayraktan başka kimse inanmıyor...O poz veren liman müdürü bile bu projeye inanmıyor...hal böyle iken Sayın yönetimimiz bizlerin yani kongre üyelerinin evlerine işyerlerine bu projeyle ilgili kitapçık yolladılar yetmedi hem ön kapak hem arka kapak hemde derginin içine bu konuyla ilgili haber yaptılar.. manşet şu size söz veriyorum falan diye...
    yetmedi ulusal gazeteler vede kendi gazetelerinde bu konuyla ilgili reklamlarını yaptılar...şurda kaldı kongreye 10 gün şimdide bilbortlara ilan vermenin anlamı ne....Millet bunu yazıyor sende kaşıntıdan filan bahsediyorsun burda yazı yazan tüm insanlara bir nevi hakaret ediyorsun...sana yakıştıramıyorum Faruk..Ayrıca bendeniz bu stadın yapılması taraftarıyım akyazıya yapılmasına karşıyım fakat yinede bu proje yapılsın herkese teşekkür edecegim buna Nuri Albayrakta dahil...amma öyle olimpik bir stadyum yapmaya kalkarlarsa ilan ediyorum hergün burdan beddua edecegim!!
    Profesyonelleşemeyen Kurumsallaşamayan hiç bir kurumun başarılı olabilmesi mümkün degildir!!!(spartaküs)

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Emorfo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Stat takıntısı olan sizlersiniz. Bu proje ortaya çıktığı zaman yapılamayacağını hayal olduğunu felan diyordunuz, bunu da kanutlamak için türlü türlü taklalar atıyorsunuz. Şimdi ise hatanızı anladınız olabilir diyorsunuz yeni dayanağınızda zaten yapılacaktı şeklinde Komik olmayan geriyue dönüp bakın kaç derece dönüş yaptınız. Bu stat projesinden sonra Trabzon'daki kıytırık mütahitler birden Trabzonspor'a ilgi duymaya başladılar. Trabzonspor'un kötü durumu umurlarında değil. Umurlarında olsa Özkan Sümer ile küme düşmemeye oynadığımız sezon takıma kulübe sahip çıkarlardı. Bunlar rant peşinde stat proje ile yapılacak olan işlerden pay almanın derdiler. Bunu göremeyecek kadar kör olamazsınız herhalde.

Başkan ben olsam ben de böyle bir projeyi başbakana ve Gençlik spor genel müdürüne kabul ettirip olur alsam herhalde reklamımı yapacam bu benim eserim diyecem, bununla övünecek, bu projeyle anılmak isteyecem. Hazımsızlık çok kötü bir şeydir. Gerçi bu tip taraftarları görünce Trabzon şehri ve Trabzonspor adına da üzülüyorum. Size kalsa bu kulübe çivi çakılmasın çakacaksa bizden olsun bizim olsun küçük olmuş önemli değil.
    Bir şey yapıyormuş gibi görünmek için kamyonetten bozma araba ile 2 kişi eşliğinde takım elbiseli bir ucube bir gösteriye inanmadğımız içinmi acaba bu hazımsızlık... senin dediğin gibi olsa şimdi yüzlerce kamyon harfiyat yapıyor olurdu..... Masallarınızı kendiniz kendi yönetim kurulu üyeleriniz bile inanmıyor....

Tarihimizin en beceriksiz ve en yüzsüz yönetimini bu kadar inatla ve ısrarla savunmanın anlamı varda gerçekleri söyleyen 6 yaşında çocukların kanmayacağı yalanlara inanmamanın anlamı yok öylemi...

çok merak ediyorum Sayın Albayrak gittiğinde projeyi aynı şekilde sahiplenecekmisin. Yeni gelen yönetimide aynı şekilde savunabilecekmisin. Eğer bunu yapmazsan kendi söylediklerine ters düşeceksin.
    Ne mutlu Türk olana değil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karşısında kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Nereden
    İstanbul

Beni kendinizle karıştırıyorsunuz herhalde. Konu Trabzonspor olunca ben kişileri sadece araç olarak görürüm. Stat konusu için Albayrak en güzel araç ondan iyi aracı nerden bulacan. Trabzon'daki hırsız mütahitleri görüyoruz. Dertleri başka. Sadri Şener bile dün akşam Karadeniz Tv'de göreve gelirsek Akyazı projesine destek vereceğiz dedi. Benim için önemli olan stat ve benzeri kalıcı ve gelir getirici projeler. Yoksa bu takımından en iyi halinde de bir cacık olmayacağı açık, geçmişte de gördük. Benim sözlerimi çarpıtma Faik efendi. İşine gelmeyince çok fena dönüş yapıyorsun O resimlerde çıkan takım elbilesi yönetici Muzaffer Ermiş stat projesinden sorumlu yöneticidir. Onun orda olması gayet normal. Bunu bile bilmiyorsunuzdur. sallayıp duruyorsunuz. Şimdi Sadr Şener göreve gelince stat projesini hayata geçireceğiz dese yine bir kaç resim olsa inanacaksınız da şimdi inanmıyorsunuz he mi Yalanınızı yiyim, yanar döner olmak çok kötü bir şey çok
    (Hepimiz TÜRKÜZ Ulan!)

Mustafa Önal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

faruk abi bence gereksiz yere burdaki insanlara sert çıkış yapmışsın. albayrak ve ekibi güzel bir proje düşünmüş olabilirle buna bende katılıyorum. ancak herkes gibi bende dergi kapağında gazete köşlerinde bibordlarda görmekten ziyade akyazıdaki dolgu çalışmalarının iş makinalarının orda çalışmaya başlamasından temel atımından sonra reklam yapsa çok daha hoş olur.

kaldıki sen dahil tüm arkadaşlarımızın albayrak ve yönetiminin hiç bir vadine inanmıyoruz. hal böyleyken kalıcı bir icraat yokken nasıl inanalım.
    bir başka konuda tamamen hükümetle alakalı bir konu. 2011 gençlik olimiyatları TRABZONDA olduğuna göre devlet bu şehre bir şekilde yatırım yapmak zorunda ya stadı yenileyecek. ya tadilatlar gerçeklerştirecek. bir şekilde bu şehre hizmet etmek zorunda. bu benim kişisel görüşüm.
    ayrıca stad yapımında mehmet atalayda söylediği gibi devletin yardımı olacak ve stad olimpik olacak. olimpik stadların durumu da ortada fazla söze gerek yok sanırım.
    öldüğümde beni TRABZONA gömün . TRABZONLU doğmadık öldüğümüzde TRABZONLU OLALIM.
    MARMARA ÜNİ -TS KARADENİZ FIRTINASI MARMARADA
    BARÇA ''mes que un club '' bir kulüpten daha fazlası !

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Tunga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Dün bir kitapçık aldım kulüpten. Kulüp buna niye masraf yaptı ki diye düşünürken, ardından gelen kitapçığın arka sayfasında tam sayfa Cola-Turka reklamını görünce anladım ki, masraf yapılmamış bedavaya gelmiş.

Ben hala bu projenin lansmanının "Rüya gerçek oldu" diye yapılmasına bir anlam veremiyorum. Bizim rüyamız, stadyum ile ilgili bir proje çizilmesi miydi, yoksa stadın yapılması mı?

Nasıl bir gerçekleşmedir bu?

Sonra kitapçığı incelerken bir şey gözüme çarptı. Son yaprakta, tepesinden bir helikopter uçarkenki görüntüsü var projenin. Altında da "... Mühendislik Hizmetleri" ya da "... Mimarlık Bürosu" YAZMIYOR.

Ne yazıyor? "a grafik"!

Allah Allah dedim kendi kendime sitelerini ziyaret ettim. Yanılmamışım; bir reklamcılık ve grafik şirketi.

Belki de sadece düşünülen projeyi bu firmaya çizdirdiler, olabilir. İyi de bu proje hangi mimari, inşaat, vs. firmasının elinden çıktı. Hangi elden çıktıysa, neden o el bunun çizimini de yapmadı?

Bunun profesyonel bir elden çıkması neyi değiştirirdi? Projenin maliyeti tahmini olarak hesaplanabilirdi. bunda bu mümkün değil. Ne tutacağı bile bilinmeyen bir proje bu. Devletten destek istiyoruz da, ne için?

Yani para mı verecek devlet, ya da bu işi baştan o mu yürütecek? Öyleyse, bu kadar büyük bir meblağ, devletin hangi kaynaklarından harcanacak?

Yaklaşık 1 000 000 metrekarelik bir alandan bahsediyoruz, doldurulacak. Derinliği ile beraber toplam hacmi bulup, kaç ton dolgu yapılacak bunu da düşünün. Sonra bu kadar toprağı (ki bildiğim kadarıyla dolgu herhangi bir toprak ile yapılamıyor. Önce belirli boyuttaki kayaları, ardından da belirli geçirgenliği olan toprağı kullanıyorlar) nereden getireceksin. Nereden getireceğine göre maliyetin ne olacak?

Bugüne kadar yapılan, yapıldığı düşünülen, söylenen çalışmalar bu işin başının da başıdır. Yani arpa boyu yol alınmamıştır. Asıl iş bunun projelendirilmesidir ve bu ülke Trabzon'a bu kadar para harcar mı şüpheli. Tahminim bu projenin milyar dolarlar mertebesinde bir maliyeti olduğudur. Bu düşünülmüş müdür?

Bütün bunları ve daha nicesini alt alta koyunca bu projeyi rasyonel bulmak mümkün değil.

Hele ki rasyonel bulmayanları eleştirmek hiç doğru değil.
    Trabzonsporlu olmak...
    Zor ama güzel be kardeşim!

Nereden
    İstanbul

Hayırdır Tunga abi Uzungöl'e stat yapıyordun sende de bir dönüş seziyorum
    (Hepimiz TÜRKÜZ Ulan!)

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Tunga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Vallaha Faruk, Uzungöl veya Sümela Projelerimin hala daha gerçekçi olduğunu düşünüyorum
    Trabzonsporlu olmak...
    Zor ama güzel be kardeşim!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Hekimoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

ula bu albayrak kadar şaşkınını görmedim bilboardlara asmış proje resmini altına adını yazdırmış gelen sövüyor giden sövüyor.yazıda bu projede emeği geçenlere teşekkür mü ne.projeni yesinler çakıltaşı dökülmedi projene.
    Hayat bir gündür o da bugündür.

Nereden
    İstanbul

Bu stat projesinde herkesin yanıldığı bir şey var. Bu projenin tamamı 2 senede bitmeyecek. 2 senede bitecek olan stat ve kapalı spor salonu ve olimpik yüzme havuzları gibi spor kompleksleridir. Proje 3 adacıktan oluşuyor. Önce ortadaki adacık yapılacak. Projedeki diğer yapılar zamanla yapılacak. Yeni tesisler 2010 yılından sonra yapılacak olan havalimanı ek pist inşaatından dolayı Mehmet Ali Yılmaz tesisleri yerine sağdaki adacıkta yapılacak. Soldaki adacıkta ise Otogar belediye tarafından yapılacak. Yeni Otogar'a karşılık mevcut Otogar'ın arazisini Trabzonspor'a vereceğini belediye başkanı açıkladı. Kısaca olmayacak bir proje değil. Karadeniz sahil yolu nasıl dolduysa bu alanda dolar sorun değil. Proje bölüm bölüm yapılacağı için maliyeti de uzun yıllara yayılacağı için devletede fazla yük olmayacaktır. Trabzonsporla ilgili yapılabilir en gerçekçi şey de bana göre bu proje.
    (Hepimiz TÜRKÜZ Ulan!)

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Cafer KILIÇSOY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

2 senedir statla yatıp statla kalkıyoruz. Yapılacak yapılmayacak vs.

Aslında bence hollandalı firmaya çizdirilen ilk proje çok daha mantıklıydı. Ama nedense vazgeçildi. Yeni yapılacak stadın yeri Akyazı' da denizin ortası.

4.685 kilometrekare yüzölçümüne sahip Trabzonda yer kalmadı sanki.

Arkadaşlar deniz dolgusundan bahsediyoruz. Bu sahil yolu dolgusuna benzemez. Üzerinden taşıt geçmeyecek. İçinde 35 bin kişilik stadında bulunacağı bir spor kopleksinden bahsediyoruz. Yani dolgu malzemesinin özellikli olması gerekiyor. Bulduğun toprağı denize dökerek doldurup üzerine stad yapamazsın. Birde kıyı kanunu varki ona hiç girmeyelim.

2011 yılına yetiştirileceği söylenen kompleks için elimizde olan sadece projenin maketi. Ha birde 2 tane balıkcı teknesiyle yapılan sismik araştırma.

Beni mazur görün. Ben bugünki şartlarda bu stadın yapılacağına ihtimal vermiyorum. Ya 2 tane futbolcuyu alamıyoruz parasızlıktan, ne stadından bahsediyoruz.

Tutturmuşuz Akyazı Akyazı. Başka yer yok sanki ya.

Dedim ya, beni mazur görün
    ODTÜ'lü bir hocanın Trabzonspor atkısıyla dolaşan Trabzonsporlular hakkındaki yorumu;
    "Hocam onlar Trabzonsporlu. Onların sevgisi, derdi bir başka. TRABZONSPOR onlar için bir var olma nedeni. TRABZONSPOR'a küsemez, kızamaz ondan utanamazlar çünkü o zaman şehirlerine küsmüş, şehirlerinden utanmış olurlar''

Ömer SEVİNÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Alıntı KILIÇSOY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 senedir statla yatıp statla kalkıyoruz. Yapılacak yapılmayacak vs.

Aslında bence hollandalı firmaya çizdirilen ilk proje çok daha mantıklıydı. Ama nedense vazgeçildi. Yeni yapılacak stadın yeri Akyazı' da denizin ortası.

4.685 kilometrekare yüzölçümüne sahip Trabzonda yer kalmadı sanki.

Arkadaşlar deniz dolgusundan bahsediyoruz. Bu sahil yolu dolgusuna benzemez. Üzerinden taşıt geçmeyecek. İçinde 35 bin kişilik stadında bulunacağı bir spor kopleksinden bahsediyoruz. Yani dolgu malzemesinin özellikli olması gerekiyor. Bulduğun toprağı denize dökerek doldurup üzerine stad yapamazsın. Birde kıyı kanunu varki ona hiç girmeyelim.

2011 yılına yetiştirileceği söylenen kompleks için elimizde olan sadece projenin maketi. Ha birde 2 tane balıkcı teknesiyle yapılan sismik araştırma.

Beni mazur görün. Ben bugünki şartlarda bu stadın yapılacağına ihtimal vermiyorum. Ya 2 tane futbolcuyu alamıyoruz parasızlıktan, ne stadından bahsediyoruz.

Tutturmuşuz Akyazı Akyazı. Başka yer yok sanki ya.

Dedim ya, beni mazur görün
    Danimarka ya da Hollanda bir tanesinde neredeyse bütün ülke deniz dolgusu Adam gibi malzeme kullanırsan hiçbir şey olmaz..
    Sâhipsiz olan memleketin batması haktır;
    Sen sâhip olursan bu vatan batmayacaktır!
    - Eomer -

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Uğurtan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Ya inanmamakla birlikte çok komik durumlara düşüyor bu yönetim.. Tüm Trabzon'u bilboardlarla doldurmakla olmuyo bu işler.. Trabzon insanı salak değil öyle kandıramazsın bir kere yer o vaatleri.. Bide bunlar işlerine gelince baya bi strateji üretebilen birilerine dönüşüyolar.. Ama bu özelliklerini hala Trabzonspor'un menfaatine yapabildiklerini göremedik.. İlginçtir..
    Bir Gün Mutlaka Aslına Döneceksin. Dönmek Zorundasın. Bu Senin Genlerinde var...

bu proje güzel sözde kalmamalı yapacak trabzonu ve trabzonsporu düşünen yönetim gerekli.bu yönetimle olmaz gelecek yönetim kim olduğu belli olmadığı için birşey diyemiyorum.trabzospora saha avni akerin yerinde olmalı.neden derseniz.trabzonspor şehirde enbüyük sanayi.bütün dolmuşlar avni akerin yanından gecer . bütün dolmuşlar mac günü ve diğer günler azda olsa para kazanır. bu nedenle avni aker yerindede yıkılsa dahi yine spor sahası olarak yapılmalı.trabzon esnafını da düşünmemiz gereklidir.gelecek yönetim bunu değerlendirmeli. esnaf odaları bu konuda çalışma yapmalıdır.sadece trabzonspora saha yapılmayacak şehire ekonomik değer kazandırılmalı.hoşcakalın.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)