Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 28 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Makedonyalılar'ın Trabzon sevgisi!

Selim Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Standart Makedonyalılar'ın Trabzon sevgisi!

Makedonyalılar'ın Trabzon sevgisi!

Trabzonspor sevgisi Makedonya'nın Türk köylerinde de üst düzeyde yaşanıyor. Trabzon 1. İpekyolu İşadamları Zirvesi'nin davetlisi olarak Trabzon'a gelen Makedonya Devlet Bakanı Hadi Nezir'in Trabzonspor'u ziyaretinde ismi yazılı olduğu Trabzon forması hediye edildi!

18 Ekim 2008 , 14:19

Asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu tarafından hediye edilen Trabzonspor formasını alan konuk Bakan Nezir, ülkesindeki Türk köylerinde de Trabzonspor'un yakından takip edildiğini söyledi.

Makedonya'nın kuzeybatısında bulunan Gostivari kentine bağlı Aşe ve Yukarı Banisa isimli Türk köylerinde yaşayanların tamamının Trabzonspor taraftarı olduğunu ifade eden Nezir, "Bizim ülkemizde de bulunan iki Türk köyünde Trabzonspor yakından takip ediliyor. Bütün maçları izlenerek galip gelinen müsabakalar sonrası sevinç gösterilerinde bulunuluyor, helvalar, tatlılar yapılıp dağıtılıyor. Özellikle son dönemde takımın iyi sonuçlar alması köy ahalisinin moralinin bir hayli yükselmesini sağladı. Temennimiz başarının bundan sonraki süreçte de devam etmesidir" dedi.

Makedonya'daki Türk ve Müslümanlar'ın büyük çoğunluğunun Galatasaray taraftarı olduğunu da hatırlatan ve bunda Galatasaray'ın UEFA ve Süper Kupa şampiyonu olmasının etkili olduğunu belirten Hadi Nezir, "Ancak ülkemizde Türk ve Müslümanlar Anadolu özlemiyle yaşıyor. Trabzonspor da Anadolu'nun sesi olduğu için Bordo-Mavili renklere sevgi bu yüzden çok büyük. Trabzonspor sevgisi de zaten buradan geliyor" diye konuştu.
    Ajansspor

"Son Dakika Haberleri"
    Kahrolsun endüstiryel futbol.
    YAŞASIN HOLİNANİZM!

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Cengiz Çubukcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Biz de Makedonya ve oradaki vatandaşlarımızı çok seviyoruz...Allah birgün nasip eder de oraya da bir organizasyon düzenlersek ne muhteşem olur...

6Şafak Aydın1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Allah allaaaah

Nereden
    Kocaeli

Bizde kendimizi kandırıyoruz.Yok takımı havaalanında karşılamak için 150 km yol gidiyoruz,yok takımı seyretmek için 1000 km yol gidiyoruz.

Adamlardaki aşka bakarmısınız bu şehirle hiç bir bağı olmamasına rağmen deli gibi destekliyorlar.Olay budur
    TRABZONSPOR DÜNYANIN EN BÜYÜK ŞEHİR TAKIMIDIR

Nereden
    İstanbul

Alıntı Safakno61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah allaaaah
    Büyük bir ihtimal doğrudur hocam, Zira Van'da tamamı Trabzon kökenli vatandaşlarımızın yaşadığı birkaç köy var ve köylerin tamamına yakını Trabzonspor taraftarı. Ayrıca evvela Kanal 7'de, sonra da Karadeniz TV'de defalarca gösterilen "Türksoy'la İpekyolu" adlı programda Kazakistan'a bağlı bir kasabanın da tamamı Karadeniz kökenliymiş ve 2.Dünya Savaşı sonra T.C. Devleti bu kardeşlerimize vatandaşlık vermediği için oraya yerleşmişler. Program görüntülerinde bir evin duvarında Trabzonspor bayrağı ve bahçede horon oynayanları görünce gözlerime inanamadım.

Ayrıca kardeş şehrimiz Kahramanmaraş'ta da çok sayıda Trabzonsporlu ve büyük bir Trabzonspor potansiyeli var ama maalesef henüz kullanamıyoruz.
    BİLMEM ANLATABİLDİM Mİ?

Forumdan Uzaklaştırılmıştır
    Nereden
    Balıkesir

ya ne olacak ordan zamanında cok topcu aldık. adamlar yakından tanıyor bızı. hayır anlamadıgım konu adamlar makedonyadan dogru yolu bulmuslar trabzonsporu secmısler turkıyede nıye hala bu kadar ezık var

türksoyla ipek yolu programını ben de izlemiş hayrete kapılmıştım

Selim Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

son haberler Ortaasyadaki 3000 küsür memleketdaşlarımızın Türkiyeye kabul edileceği yönündeydi... Varmı daha yeni bilgisi olan...

SERDAR-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

senİ sevmeyen ÖlsÜn trabzonspor
    İstanbul Takımlarını Tutanlar Birazda Bizim Takımlarımızı Tutsun.

hüseyin1975 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Aklin Yolu birdir.

Allah hepsinden razi olsun
    Rahmetli Babamin bu Dünyada bana birakdigi en büyük Miras "ÖLÜMSÜZ TRABZONSPOR ASKIDIR".

macka61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

adı üstünde Trabzonspor sevgisi sınır filan dinlemez

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nytre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

bu ziyaretlerin karsiliklari yapilmali. futbol takimimiz hic olmazsa bir kac futbolcumuz ve yoneticimiz bu yerleri derhal ziyaret programlarina almalilar.
    ''Ben kulüp tutmam, çocuk... Çünkü hepsi benimdir. Hem; sivil veya asker toplumun tamamına hizmet veya kumanda edenler bir kulübü tutsalar bile -görev sırasında- bunu açıklamazlarsa isabet ederler. Aksi halde, otoriteleri sarsılır ve tartışılır. Tefrika (ayrımcılık, nifak) yaratmış olurlar. O nedenle dikkatli olmalarını tavsiye ederim." Mustafa Kemal Atatürk (2 Aralık 1933)

feneri "ampül" aydınlatır ancak "güneş" kendiliğinden ışık verir !

Adil ÖZGÜR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Standart Bosnlı Müftü Dede

Müthiş bir sevgi, müthiş bir konu, muhteşem bir fotoğraf.

Evet arkadalar, dünya sanıldığı kadar büyük değil lafının en güzel örneğini bu fotoğraf sergiliyor.

Sevginin yüceliğini, sevginin hiç kopmayan bağı en iyi bu şekilde tarif edilir.

Bu sevgiyi Trabzonspor aşkı ile dile getirmenin keyfini, bir Trabzonsporlu olarak yaşamaktayım.

Bosna katliamında da acizane devlet görevinde iken, Sakarya Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Memurluğu yapmaktayken, Bosna'dan gelen kafileyi karşıladık, İl Emniyet Müdür Yardımcım Sn. Kazım KILDIROĞLU Müdürüm beni yanına çağırarak Büyük Türkiye Cumhuriyetinin sonsuz sevgisini hissederek konuklarımıza en seri şekilde yardımcı ol demişti.
    "Bende Şubeye indim, kafilenin ilk geleninin 95-100 yaşlarında ihtiyar, 1.60 boylarında ak sakallı birisini görünce, kendisine koltukta yer verdim, buyur ettim, ancak bu ihtiyar ak sakallı dedemiz sandalyeye oturmadan, direk ellerimi öpmeye kalkıştı, elimi seri bir şekilde çekerek, dedeciğim sizin başımızın üzerinde yerimiz var" diyerek cevap verdikten sonra ağlamaya başladı. Ağlamasının nedenini anlıyordum, ancak o yaştaki çok olgun insanın başka bir ağlama nedeni olacağı her halinden belliydi, Dede neden ağlarsın, bu kadar açıklı ağlamanın mutlaka başka bir nedeni var, çekinmeden anlatabilirsin diye gönlünü alarak, sıçak çaylar eşliğinde dede ile konuşmaya başladık. Bana cevaben şöyle söyledi, Oğlum ben bulunduğum bölgede MÜFTÜLÜK görevi yapıyordum. Bu sıfat ile doğduğum yerlerden zorla göç ettirildim, dış görünüş itibarı ile İslam'ı temsil ettiğimizden ayrıca daha şiddetli hor görülüyoruz, halbuki gelmiş olduğum Büyük Türkiye'nin sizin gibi Müslümana değer vermezmiyim, ben bu devletin bu güzel polislerinin elini öpmezmiyim. Diye cevap verdi. Çok duygulandım, şubenin içinde Müftü dedenin elini öptüm, ona ayrıca görevimi diğer arkadaşıma devrettikten sonra, Sakarya'daki akrabalarını bizzat aradım, teslim ettim. İşte onlar Türkiye'ye böyle bağlı insanlardır.

Bu başlığı görünce Bosnalı Müftü Dedemiz hemen aklıma geldi. Gerçekten bir kez daha duygulandım, sizlerle paylaşmak istedim.
    BİR AĞAÇ BİR CAN, BİR CAN BİR TRABZONSPOR

Erdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya

Aramızda para toplayıp oraya forma falan göndersekmi ? Harun abi meselenin özünü tam bir anlasak yahu. Bunu haber yapardık Balkanlarda Trabzonspor diye
    Trabzonspor taşralı olmaktan gelen ezikliğin, merkez karşısında ikinci derecede veya gölgede bırakılmış olmaktan sıyrılmak isteyen kompleksli yaranma tutumunun değil, otantik inisiyatifin sembolüdür İsmet Özel

Nereden
    Balıkesir

Alıntı Harun Çelik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konyaspor-Trabzonspor maçını Makedonya'nın Gostivar şehrindeki sözkonusu yerde izledim... Değil Trabzon'u, ömründe hiç Türkiye'yi görmemiş insanların Trabzonspor'u tutmaları beni çok gururlandırdı. Yanlız aramızda kalsın, ordaki Makedonya Türk'ü olan dostum, " Bu köyün tüm çatlakları Trabzonsporludur" demişti.
    turkıyede de en catlak en sevımlı en delı en kral adamları trabzonsporlu degıl mı be abıcım. varsın desınler ya

.....
    Ziyaretçi

Bu elimize geçecek en güzel fırsatlardandır.

Bence Erdal abimizin de dediği gibi yardım edelim forma gönderelim çokkkk güzel olur..

Nereden
    Balıkesir

Alıntı 61Ömer61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu elimize geçecek en güzel fırsatlardandır.

Bence Erdal abimizin de dediği gibi yardım edelim forma gönderelim çokkkk güzel olur..
    bunun fıkır sahıbı tarafından ayrı bır konu olarak acılmasını talep edıyorum.

matalar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

çok ilginç taaaa makedonyada Trabzonspor.
    işte büyüklük bu.
    Katranı dövmeyle olur mu şeker ?

POYRAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

Alıntı Adil ÖZGÜR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Müthiş bir sevgi, müthiş bir konu, muhteşem bir fotoğraf.

Evet arkadalar, dünya sanıldığı kadar büyük değil lafının en güzel örneğini bu fotoğraf sergiliyor.

Sevginin yüceliğini, sevginin hiç kopmayan bağı en iyi bu şekilde tarif edilir.

Bu sevgiyi Trabzonspor aşkı ile dile getirmenin keyfini, bir Trabzonsporlu olarak yaşamaktayım.

Bosna katliamında da acizane devlet görevinde iken, Sakarya Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Memurluğu yapmaktayken, Bosna'dan gelen kafileyi karşıladık, İl Emniyet Müdür Yardımcım Sn. Kazım KILDIROĞLU Müdürüm beni yanına çağırarak Büyük Türkiye Cumhuriyetinin sonsuz sevgisini hissederek konuklarımıza en seri şekilde yardımcı ol demişti.
    "Bende Şubeye indim, kafilenin ilk geleninin 95-100 yaşlarında ihtiyar, 1.60 boylarında ak sakallı birisini görünce, kendisine koltukta yer verdim, buyur ettim, ancak bu ihtiyar ak sakallı dedemiz sandalyeye oturmadan, direk ellerimi öpmeye kalkıştı, elimi seri bir şekilde çekerek, dedeciğim sizin başımızın üzerinde yerimiz var" diyerek cevap verdikten sonra ağlamaya başladı. Ağlamasının nedenini anlıyordum, ancak o yaştaki çok olgun insanın başka bir ağlama nedeni olacağı her halinden belliydi, Dede neden ağlarsın, bu kadar açıklı ağlamanın mutlaka başka bir nedeni var, çekinmeden anlatabilirsin diye gönlünü alarak, sıçak çaylar eşliğinde dede ile konuşmaya başladık. Bana cevaben şöyle söyledi, Oğlum ben bulunduğum bölgede MÜFTÜLÜK görevi yapıyordum. Bu sıfat ile doğduğum yerlerden zorla göç ettirildim, dış görünüş itibarı ile İslam'ı temsil ettiğimizden ayrıca daha şiddetli hor görülüyoruz, halbuki gelmiş olduğum Büyük Türkiye'nin sizin gibi Müslümana değer vermezmiyim, ben bu devletin bu güzel polislerinin elini öpmezmiyim. Diye cevap verdi. Çok duygulandım, şubenin içinde Müftü dedenin elini öptüm, ona ayrıca görevimi diğer arkadaşıma devrettikten sonra, Sakarya'daki akrabalarını bizzat aradım, teslim ettim. İşte onlar Türkiye'ye böyle bağlı insanlardır.

Bu başlığı görünce Bosnalı Müftü Dedemiz hemen aklıma geldi. Gerçekten bir kez daha duygulandım, sizlerle paylaşmak istedim.
    Paylasimin icin kendi adima tesekkür ederim.
    Bizim çektiğimiz, adamlığın bedeli.

POYRAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

Konyaspor-Trabzonspor maçını Makedonya'nın Gostivar şehrindeki sözkonusu yerde izledim... Değil Trabzon'u, ömründe hiç Türkiye'yi görmemiş insanların Trabzonspor'u tutmaları beni çok gururlandırdı.
    Oldukca enteresan ve bir o kadar da sevindirici bir durum.
    Bizim çektiğimiz, adamlığın bedeli.

Nereden
    Kocaeli

Alıntı POYRAZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Paylasimin icin kendi adima tesekkür ederim.
    Teşekkür ederim arkadaşım.

Forum Yöneticisi Cem Balcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

helal olsun bee...

paylaşım için teşekkürler...
    • Forumumuza destek için lütfen günlük olarak reklamlara tıklayalım.

• Forum Kurallarına aykırı her türlü durumu lütfen butonunu kullanarak yönetim ekibine raporlayınız.

Nereden
    Kocaeli

Alıntı CeMtS-1967 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    helal olsun bee...

paylaşım için teşekkürler...
    Teşekkür ederim arkadaşım, birşeyler anlatabilmek kadar güzel duygu yoktur.

Fatih Oflaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uşak

Konyaspor-Trabzonspor maçını Makedonya'nın Gostivar şehrindeki sözkonusu yerde izledim... Değil Trabzon'u, ömründe hiç Türkiye'yi görmemiş insanların Trabzonspor'u tutmaları beni çok gururlandırdı. Yanlız aramızda kalsın, ordaki Makedonya Türk'ü olan dostum, " Bu köyün tüm çatlakları Trabzonsporludur" demişti.

e abi çatlak olmadan olmuyor
    ßoRDo OF mAvİ
    HERYER RENGARENK 2 RENK
    BORDOMAVİ
    OFLAZ

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)