Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 16 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Trabzonlu Ýþ Adamlarýný ve Trabzon Ýçin Yaptýklarýný Deðerlendiriyoruz

boztepeliyasin - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Standart Trabzonlu Ýþ Adamlarýný ve Trabzon Ýçin Yaptýklarýný Deðerlendiriyoruz

bu baþlýk altýnda trabzonlu iþ adamlarýnýn trabzona;
    yaptýklarý
    yapacaklarý
    yeterlilikleri
    eksikleri nelerdir?
    sizce trabzona yeterince yatýrým yapýyorlarmý?
    baþka þehirlerde yaþayan iþ adamlarýmýz hakkýndaki görüþleriniz.(trabzona katkýlarý neler, yeterlimi? )
    bu sorularýn yanýnda bu konudaki farklý,görüþleriniz,beklentileriniz,istekleriniz ve sorulmasý gereken sorularýda yazabiirsiniz. görüþleriniz için teþekkürler.
    Konu boztepeliyasin tarafýndan (17.10.2008 Saat 21:57 ) deðiþtirilmiþtir.
    YA SEV YA TERKET

Kazým Uzunboy - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Faruz Nafiz ÖZAK

Yaptýklarýný anlatmaya gerek mi var ?
    Yaþamak Direnmektir!

macka61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

yok kardeþ gerek yok

Coloradoydu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Ýþadamý olmak, para sahibi olmak kolay deðil. Her zaman en iyi fýrsatlarýn peþinde olmak zorundasýnýz. Sermayenizi iyi kullanmalý, hesabýnýzý daima iyi yapmalýsýnýz. Bütün iþadamlarýnýn öncelikleri bunlar... O yüzden hemþehricilik, mensubiyet duygusu, vs. olgularý hep ikinci planda tutarlar.

Bunun yanýnda Trabzonlu olup iyi sermaye sahibi olanlarýn sayýsý diðer þehirlere kýyasla pek az. Sayabileceklerimizin büyük çoðunluðu da zamanýnda büyük þehirlere göçüp oralarda kurduklarý iþlerle bu noktalara geldiler.

Kamu yatýrýmlarý olmazsa veya Trabzon yatýrýmcý için yeterince çekici hale gelmezse þu anki halinde önemli bir iyileþme olabileceðini zannetmiyorum. Zira Trabzon'un kendi kendini kalkýndýrmasý, kendi yatýrýmcýsýný yaratmasý pek mümkün deðil. Þehir daha ziyade iþçi-memur maaþýyla geçiniyor. Ancak burdan pek birþey çýkmaz. Tarým arazileri dar ve miras hukuku sebebiyle oldukça ufak parçalara bölündüðünden bu sektör de sermaye birikimine elveriþli deðil.

Doðrusu, siyasi iktidarlar Trabzonlunun vatanýna baðlýlýðýný, vatanperverliðini senelerdir suistimal ediyor. Ýþsizlik Türkiye ortalamasýnýn üzerindeyken, þehirde bir elin parmaklarýný geçmeyecek sayýda fabrika varken, kamu yatýrýmlarýndan gereken payý alamadýk. Seçim öncsi þehre gelen siyasiler boyunlarýna Trabzonspor atkýsýný sarar, Trabzonspor'u över, Trabzonluya methiyeler düzer gider... Bizim de "yetti" duygusuna kapýlýrýz hep... Seçim turlarý için gelen siyasilere Trabzonlunun milliyetçiliðini ve Trabzonspor'u övmekten baþka ne getirdiðini de sormalýyýz. Þanlýurfa, Gaziantep, Elazýð gibi iller hem kamu yatýrýmlarý hem de özel sektör yatýrýmlarý açýsýndan cennet haline geldi. Bir de milyarlarca dolarlýk GAP var. Biz de kamu yatýrýmlarýndan payýmýza düþeni istemeliyiz.

seyyah61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    39

Ali Agaoglu bir yildiz oyuncu sözü vermisti ama hala bu yönde bir gelisme duymadik.
    Belki de yardim etmistir bilemiyorum ama duyulmadi hic.
    "Hoy, mañana y siempre con el Barça en el corazon"
    "Bütün kýþ iþedikleri denizlere/Yazýn yüzmeye gidenlere yuh...
    Sana da yuh, bana da yuh..."

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

belkide duyulmasýný istemimiþtir bir elin yaptýðý iyiliði diðer el bilmemeli diye bir þey var

magicyattara - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Ýbrahim Cevahir Þana'da alýþveriþ merkezi yapýyor.Tekel binasýnýn yerinde alýþveriþ merkezi yapýlacak.Trabzon Forum avm 4 ay önce açýldý.
    Bu avm'lerde çalýþacak insanlar olacak tabii.Fakat getirdiklerimi yoksa götürdüklerimi fazla olacak,bunu tartýþan yok.Neticede Trabzonun kendine göre oldukça büyük bir çarþýsý var zaten.
    Hep tüketime yönelik yatýrýmlar.Üretime yönelik yatýrýmý olan meþhur iþadamýmýz varmý bilmiyorum.Sadece Aydýn Gündoðdu ve Hekimoðlu ailesi var,kalburüstü yatýrým yapan.Ayrýca Kenan Oltan Türkiyenin en büyük fýndýk ihracatçýsý.Kim tanýyor bu isimleri.
    Buralara dýþardan gelen tek yatýrým Ýbrahim Cevahirin avm 'siNasýl yatýrýmsa.
    Albayraklarýda unutmayalýmTrabzon Limanýný aldýktan sonra maþallah Liman canlandý.Trabzon kýyýlarý yük boþaltmak için bekleyen gemilerle doldu.
    Baþka?

Ömer SEVÝNÇ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    35

Cevahir alýþveriþ merkezi kuracaðýna bir fabrika kursaymýþ keþke. Tüketim de tüketim anasý aðladý dünyanýn yeter artýk..
    Sâhipsiz olan memleketin batmasý haktýr;
    Sen sâhip olursan bu vatan batmayacaktýr!
    - Eomer -

Çetin - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uzak Doðu

üretime katký saðlayanlarýn azýnlýkta olduklarý aþikar
    Siyasetin "bizden olduðu sürece" yer aldýðý, karþýda olduðu zaman "siyasete bulaþtýðý" büyük kulüp/taraftar camiasý Trabzonspor

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    43

Kurulduðu zamandan bu yana Anadolu'nun Kafkaslar'a Rusya'ya ve Ýran'a açýlan kapýsý, Ýpek Yolu'nun en önemli duraklarýndan biri, 4.Haçlý Seferi sýrasýnda Latinlerden kaçan imparator Kommen ailesinin 1204-1461 yýllarý arasýnda küçük imparatorluðunu kurduðu emin sýðýnak, imparatorluðunun yanýsýra zamanýnýn en büyük entellektüeli Sultan 2. Mehmet'in Ýstanbul'dan sonra bir diðer Roma imparatorluðunu yýkýp "Fatih"'ten sonra "Kayzer-i Rum" ünvanýný aldýðý,veliliðinin yanýsýra deliliðini de derelerinden içtiði buz gibi sularýndan alan Yavuz Sultan Selim'in staj yeri, 4.Murat'ýn Ýran Seferi 'nden dönüþü sýrasýnda ordugahýný kurup þehitlerini gömdüðü (Sultanmurat Yaylasý) bu güzel þehir, Trabzonsporumuz da olmasa güzelliðinin ve itibarýnýn yerlerde süründüðü yýllarý yaþýyordu. Merkez ve ilçelerinden önemli siyasetçi, bürokrat ve kalburüstü zenginler çýkaran bu þehrin hal-i pür melalini uzun uzadýya anlatmaya gerek yok.

Büyükþehirlerde ve yurtdýþýnda kazandýðý paralarý memleketlerini güzelleþtirmeye nasýl harcadýklarýný görmek için Kayseri'ye gitmenizi tavsiye ederim. Sadece stad deðil, Kayseri'nin iþ adamlarý yanýmýzda esamesi bile okunmayacak doðaya raðmen þehirlerini abad etmiþler.Bizim zenginlerimizin memleketlerine en büyük faydalarý ise köylerine doðayla alakasýz ucube evler yapmak...
    BÝLMEM ANLATABÝLDÝM MÝ?

Nereden
    Trabzon

trabzonun en önemli sorunu üretim eksikliði. iþ adamlarýmýz bu konuda yatýrýmlar düþünseler trabzona katkýlarý daha fazla olacak. devlette bu konuda bize üvey evlat gibi bakmayý býrakýp trabzonda gerekli yatýrým þartlarýný oluþturmalý. demiryolu baþta olmak üzere güney çevre yolu, yapýlan ve yapýlacak olan özel üniversitelerin açýlmasý, gibi projeler bir an önce hayata geçirilmeli. trabzonda þimdi baþlanýlan projelerin 10 sene önce tamamlanmýþ olmasý gerekiyordu.
    YA SEV YA TERKET

Murat' - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alýntý seyyah61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ali Agaoglu bir yildiz oyuncu sözü vermisti ama hala bu yönde bir gelisme duymadik.
    Belki de yardim etmistir bilemiyorum ama duyulmadi hic.
    Kadýrga Tv'ye bir yöneticimiz katýlmýþtý...Ali Aðaoðlu'nun asket takýmýmýza 1 milyon Ytl gibi bir para aktardýðýný söylemiþti...

Nereden
    Trabzon

iþ adamlarýmýzdan beklentilerimiz her zaman orjinal fikirler olmalý. devletin veya belediyenin projelerinin ihalesini alarak trabzona katký saðlanmaz. trabzonlu almazsa ihaleyi baþka biri alýr. önemli olan kendi fikriyle bir proje baþlatýp onu tamamlamak. trabzona gerçek hizmet bu þekilde olur. fazla bir þey istemiyoruz. sadece istanbula verdikleri deðerin 10 da 1 ini kendi memleketlerine versinler diyoruz. yýllardan beri devlet sahip çýkmamýþ, þehir dýþýna giden iþ adamlarýmýz trazonu unutmuþ, trabzon insanýda bunlara sessiz kalmýþ ve sessiz sessiz istanbulun yolunu tutmuþ. istanbuldaki trabzonlularýn sayýsý trabzondaklerin sayýsýný geçmiþ. e artýk geçmiþ olsun.
    YA SEV YA TERKET

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

kalyon grubu kýnýyorum Trabzonsporumuzun hes projesine girdi o yüzden benim için bitmiþtir

Nereden
    Trabzon

ahmet nazif zorluyu tebrik etmek gerekir. trabzona yapýlacak çocuk hastanesi için 6 milyon dolar vereceðini okudum. hatta hastanenein tamamýný yaptýrmasýda gündemde.
    YA SEV YA TERKET

Nereden
    Trabzon

yasar aþçýoðlu : trabzon için birsey yapt1g1n1 duymadim ama istanbula büyük yatirimlari oldugu muahkkak. internet sayfas1nda trabzon ile ilgili hiçbir projeye rastlamadim.
    YA SEV YA TERKET

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)