Hesaplipazar
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 16 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: Trabzonlu Adamlarn ve Trabzon in Yaptklarn Deerlendiriyoruz

boztepeliyasin - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    25.04.2008
    Nereden
    Trabzon

Standart Trabzonlu Adamlarn ve Trabzon in Yaptklarn Deerlendiriyoruz

bu balk altnda trabzonlu i adamlarnn trabzona;
    yaptklar
    yapacaklar
    yeterlilikleri
    eksikleri nelerdir?
    sizce trabzona yeterince yatrm yapyorlarm?
    baka ehirlerde yaayan i adamlarmz hakkndaki grleriniz.(trabzona katklar neler, yeterlimi? )
    bu sorularn yannda bu konudaki farkl,grleriniz,beklentileriniz,istekleriniz ve sorulmas gereken sorularda yazabiirsiniz. grleriniz iin teekkrler.
    Konu boztepeliyasin tarafndan (17.10.2008 Saat 22:57 ) deitirilmitir.
    YA SEV YA TERKET

Kazm Uzunboy - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    12.12.2006
    Nereden
    Ankara

Faruz Nafiz ZAK

Yaptklarn anlatmaya gerek mi var ?
    Yaamak Direnmektir!

macka61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.04.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    32

yok karde gerek yok

Coloradoydu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    26.04.2008
    Nereden
    Trabzon

adam olmak, para sahibi olmak kolay deil. Her zaman en iyi frsatlarn peinde olmak zorundasnz. Sermayenizi iyi kullanmal, hesabnz daima iyi yapmalsnz. Btn iadamlarnn ncelikleri bunlar... O yzden hemehricilik, mensubiyet duygusu, vs. olgular hep ikinci planda tutarlar.

Bunun yannda Trabzonlu olup iyi sermaye sahibi olanlarn says dier ehirlere kyasla pek az. Sayabileceklerimizin byk ounluu da zamannda byk ehirlere gp oralarda kurduklar ilerle bu noktalara geldiler.

Kamu yatrmlar olmazsa veya Trabzon yatrmc iin yeterince ekici hale gelmezse u anki halinde nemli bir iyileme olabileceini zannetmiyorum. Zira Trabzon'un kendi kendini kalkndrmas, kendi yatrmcsn yaratmas pek mmkn deil. ehir daha ziyade ii-memur maayla geiniyor. Ancak burdan pek birey kmaz. Tarm arazileri dar ve miras hukuku sebebiyle olduka ufak paralara blndnden bu sektr de sermaye birikimine elverili deil.

Dorusu, siyasi iktidarlar Trabzonlunun vatanna balln, vatanperverliini senelerdir suistimal ediyor. sizlik Trkiye ortalamasnn zerindeyken, ehirde bir elin parmaklarn gemeyecek sayda fabrika varken, kamu yatrmlarndan gereken pay alamadk. Seim ncsi ehre gelen siyasiler boyunlarna Trabzonspor atksn sarar, Trabzonspor'u ver, Trabzonluya methiyeler dzer gider... Bizim de "yetti" duygusuna kaplrz hep... Seim turlar iin gelen siyasilere Trabzonlunun milliyetiliini ve Trabzonspor'u vmekten baka ne getirdiini de sormalyz. anlurfa, Gaziantep, Elaz gibi iller hem kamu yatrmlar hem de zel sektr yatrmlar asndan cennet haline geldi. Bir de milyarlarca dolarlk GAP var. Biz de kamu yatrmlarndan paymza deni istemeliyiz.

seyyah61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    09.12.2006
    Nereden
    Almanya
    Ya
    35

Ali Agaoglu bir yildiz oyuncu sz vermisti ama hala bu ynde bir gelisme duymadik.
    Belki de yardim etmistir bilemiyorum ama duyulmadi hic.
    "Hoy, maana y siempre con el Bara en el corazon"
    "Btn k iedikleri denizlere/Yazn yzmeye gidenlere yuh...
    Sana da yuh, bana da yuh..."

yelik tarihi
    07.04.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    32

belkide duyulmasn istemimitir bir elin yapt iyilii dier el bilmemeli diye bir ey var

magicyattara - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    12.04.2006
    Nereden
    Trabzon

brahim Cevahir ana'da alveri merkezi yapyor.Tekel binasnn yerinde alveri merkezi yaplacak.Trabzon Forum avm 4 ay nce ald.
    Bu avm'lerde alacak insanlar olacak tabii.Fakat getirdiklerimi yoksa gtrdklerimi fazla olacak,bunu tartan yok.Neticede Trabzonun kendine gre olduka byk bir ars var zaten.
    Hep tketime ynelik yatrmlar.retime ynelik yatrm olan mehur iadammz varm bilmiyorum.Sadece Aydn Gndodu ve Hekimolu ailesi var,kalburst yatrm yapan.Ayrca Kenan Oltan Trkiyenin en byk fndk ihracats.Kim tanyor bu isimleri.
    Buralara dardan gelen tek yatrm brahim Cevahirin avm 'siNasl yatrmsa.
    Albayraklarda unutmayalmTrabzon Limann aldktan sonra maallah Liman canland.Trabzon kylar yk boaltmak iin bekleyen gemilerle doldu.
    Baka?

mer SEVN - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    28.11.2004
    Nereden
    Almanya
    Ya
    32

Cevahir alveri merkezi kuracana bir fabrika kursaym keke. Tketim de tketim anas alad dnyann yeter artk..
    Shipsiz olan memleketin batmas haktr;
    Sen ship olursan bu vatan batmayacaktr!
    - Eomer -

etin - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    28.02.2006
    Nereden
    Uzak Dou

retime katk salayanlarn aznlkta olduklar aikar
    Siyasetin "bizden olduu srece" yer ald, karda olduu zaman "siyasete bulat" byk kulp/taraftar camias Trabzonspor

yelik tarihi
    23.02.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    40

Kurulduu zamandan bu yana Anadolu'nun Kafkaslar'a Rusya'ya ve ran'a alan kaps, pek Yolu'nun en nemli duraklarndan biri, 4.Hal Seferi srasnda Latinlerden kaan imparator Kommen ailesinin 1204-1461 yllar arasnda kk imparatorluunu kurduu emin snak, imparatorluunun yansra zamannn en byk entellekteli Sultan 2. Mehmet'in stanbul'dan sonra bir dier Roma imparatorluunu ykp "Fatih"'ten sonra "Kayzer-i Rum" nvann ald,veliliinin yansra deliliini de derelerinden itii buz gibi sularndan alan Yavuz Sultan Selim'in staj yeri, 4.Murat'n ran Seferi 'nden dn srasnda ordugahn kurup ehitlerini gmd (Sultanmurat Yaylas) bu gzel ehir, Trabzonsporumuz da olmasa gzelliinin ve itibarnn yerlerde srnd yllar yayordu. Merkez ve ilelerinden nemli siyaseti, brokrat ve kalburst zenginler karan bu ehrin hal-i pr melalini uzun uzadya anlatmaya gerek yok.

Bykehirlerde ve yurtdnda kazand paralar memleketlerini gzelletirmeye nasl harcadklarn grmek iin Kayseri'ye gitmenizi tavsiye ederim. Sadece stad deil, Kayseri'nin i adamlar yanmzda esamesi bile okunmayacak doaya ramen ehirlerini abad etmiler.Bizim zenginlerimizin memleketlerine en byk faydalar ise kylerine doayla alakasz ucube evler yapmak...
    BLMEM ANLATABLDM M?

yelik tarihi
    25.04.2008
    Nereden
    Trabzon

trabzonun en nemli sorunu retim eksiklii. i adamlarmz bu konuda yatrmlar dnseler trabzona katklar daha fazla olacak. devlette bu konuda bize vey evlat gibi bakmay brakp trabzonda gerekli yatrm artlarn oluturmal. demiryolu bata olmak zere gney evre yolu, yaplan ve yaplacak olan zel niversitelerin almas, gibi projeler bir an nce hayata geirilmeli. trabzonda imdi balanlan projelerin 10 sene nce tamamlanm olmas gerekiyordu.
    YA SEV YA TERKET

Murat' - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.03.2005
    Nereden
    Ankara

Alnt seyyah61 Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Ali Agaoglu bir yildiz oyuncu sz vermisti ama hala bu ynde bir gelisme duymadik.
    Belki de yardim etmistir bilemiyorum ama duyulmadi hic.
    Kadrga Tv'ye bir yneticimiz katlmt...Ali Aaolu'nun asket takmmza 1 milyon Ytl gibi bir para aktardn sylemiti...

yelik tarihi
    25.04.2008
    Nereden
    Trabzon

i adamlarmzdan beklentilerimiz her zaman orjinal fikirler olmal. devletin veya belediyenin projelerinin ihalesini alarak trabzona katk salanmaz. trabzonlu almazsa ihaleyi baka biri alr. nemli olan kendi fikriyle bir proje balatp onu tamamlamak. trabzona gerek hizmet bu ekilde olur. fazla bir ey istemiyoruz. sadece istanbula verdikleri deerin 10 da 1 ini kendi memleketlerine versinler diyoruz. yllardan beri devlet sahip kmam, ehir dna giden i adamlarmz trazonu unutmu, trabzon insanda bunlara sessiz kalm ve sessiz sessiz istanbulun yolunu tutmu. istanbuldaki trabzonlularn says trabzondaklerin saysn gemi. e artk gemi olsun.
    YA SEV YA TERKET

yelik tarihi
    07.04.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    32

kalyon grubu knyorum Trabzonsporumuzun hes projesine girdi o yzden benim iin bitmitir

yelik tarihi
    25.04.2008
    Nereden
    Trabzon

ahmet nazif zorluyu tebrik etmek gerekir. trabzona yaplacak ocuk hastanesi iin 6 milyon dolar vereceini okudum. hatta hastanenein tamamn yaptrmasda gndemde.
    YA SEV YA TERKET

yelik tarihi
    25.04.2008
    Nereden
    Trabzon

yasar aolu : trabzon iin birsey yapt1g1n1 duymadim ama istanbula byk yatirimlari oldugu muahkkak. internet sayfas1nda trabzon ile ilgili hibir projeye rastlamadim.
    YA SEV YA TERKET

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)