Toplam 24 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 24 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: MVV ile İlgili Planlar

Atakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Standart MVV ile İlgili Planlar

Trabzonsporun Mvvyle ilgili büyük planları var 15.10.2008 Sezon başında taraftarların dalga geçtiği 2'li protokol biliniyor ama Türkiye lideri Maastricht'i ideal bir ticari hamle olarak görüyor.
    Bir Hollanda gazetesine göre bugün itibariyle durum;

Trabzonspor heeft grootse plannen met MVV

De fans in Maastricht hadden hun grappen klaar toen de flirt tussen MVV en Trabzonspor deze zomer bekend werd. Maar de Turkse koploper blijkt de Maastrichtse club als een ideaal handelshuis te zien. Een topzware delegatie zat vrijdag op de tribune bij de wedstrijd tegen Telstar. Lees woensdag in deze krant alles over de opmerkelijke alliantie tussen de twee clubs.

Trabzonspor'un MVV'yle ilgili büyük planları var

Sezon başında taraftarların dalga geçtiği 2'li protokol biliniyor ama Türkiye lideri ( ) Maastricht'i ideal bir ticari hamle olarak görüyor...Bu haftasonu üst düzey bir delegasyon Telstar maçını izlemek üzere Maastricht'e geldi...Çarşamba günü(yarın) gazetemizde 2 kulüp arasında gerçekleştirilen müttefiklikle ilgili önemli detayları bulacaksınız...

Brüls başlığında bundan söz etmiştim.Bakalım ne olcak.Göreceğiz.
    Més Que Un Club

Kasım Hilal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Anamadi ben?
    Facebook

Sakin çocuk KHE

Erkan SUİÇMEZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli

hayırlısı bakalım yarın hollanda gazetesi almak lazım o zaman

Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

hiç bişe anlamadm valla
    TRABZONSPOR
    https://twitter.com/Muticancolak

Vkgz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

pilot takım bizim bu mv bildiğim kadarıyla
    Önce TRABZONSPOR

xenit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Hani şu hollanda 2. lig takımı ile anlaşmıştık plot takım gibide hani brüs diye bi adamı alıpta oraya vermiştik.... bu yukarıdaki haber bunları doğrular bir habermi şimdi?
    .....J U S T W A I T I N G........

Atakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Evet.Devamını yarın göreceğiz.Umarım bu iştende kazançlı çıkarız.
    Més Que Un Club

Ustaalioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Abicim nedir bu? Biraz daha detayli anlatir misin?

seyyah61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Trabzonspor'u Avrupa Birligi uyum yasalari cercevesinde Maastricht kriterlerine uyduruyorlar.
    "Hoy, mañana y siempre con el Barça en el corazon"
    "Bütün kış işedikleri denizlere/Yazın yüzmeye gidenlere yuh...
    Sana da yuh, bana da yuh..."

Nereden
    Trabzon

biraz açıklayıcı olsak, Mvv nedir mesela?

Fatih Oflaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uşak

Yani kısacası Trabzonspor'un yurtdışında Geliri Trabzonspor'a gelecek olan bir külüp diyelimmi buna.ilerisi icin karlı bir yatırım olacak.Trabzonsporda Özellikle bu sene ticari anlamda baya bir gelişme var.İnş bu iştende yüzümüzün akı ile cıkarız....
    ßoRDo OF mAvİ
    HERYER RENGARENK 2 RENK
    BORDOMAVİ
    OFLAZ

Nereden
    Uşak

Bir iki kaynaktaki haber kısacası pilot takım....
    Avrupa'da Pilot Takım (MVV Maastricht)
    Trabzonspor yönetim kurulu daha önce Belçika'nın Antvrep takımı ile yaptığı ikili işbirliği anlaşmasını bu kez Hollanda 2.lig ekibi MVV Maastricht takımı ile yaptı. Bordo mavili ekip böylece Avrupa'da da bir pilot takım gibi bir kulüp bulurken iki kulüp arasında her konuda karşılıklı işbirliği yapılacak. Trabzonspor'un bu kulüpten alacağı bir futbolcu varsa Hollanda kulübü tercihini Trabzon'dan yana kullanacak. Ayrıca Karşılıklı yapılan protokol gereği iki takım arasında futbolcu eğitiminin yanı. Trabzonspor elinde kullanmadığı futbolcuları bu kulübün istemesi halinde Hollanda ekibine gönderecek

Ayrıca Trabzonspor Avrupa'da beğendiği ancak yabancı kontenjanına takılan futbolcuları bu kulübe kiralayacak. Ayrıca Avrupa'dan transferi düşünülen birçok gurbetçi futbolcunun ilk durağı da bura olacak. Bordo mavililer istediği anda da bu kulübe verdiği futbolcuları geri alarak renklerine katacak. Bu anlamda Trabzonspor transfer ettiği Belçikalı futbolcu Brüls yapılan anlaşma gereği bu kulübe verilerek işlem resmen başlatıldı.

2. KISIm

Trabzon geleceği de düşünüyor
    Bu sezon için 23 oyuncuyu kadrosuna katan Trabzonspor, Hollanda 2. Lig takımlarından Maastricht'in 20 yaşındaki oyuncusu Christian Brüls'le önümüzdeki sezon için anlaşma sağladı.

Transferde bu sezon öncesi 23 oyuncu ile sözleşme imzalayan Trabzonspor, geleceğe yönelik de transferler yapıyor.
    Bordo-mavili kulüp, Belçika Ümit Milli Takımı'nda da forma giydiği bildirilen, Christian Brüls ile anlaşma sağladı.
    Hollanda ikinci liginde mücadele eden MVV Maastricht Kulübü'nün, Trabzonspor ile anlaşma dahilinde Belçika'nın Eupen KAS takımdan Brüls'ü aldığı bildirildi.
    Brüls'ün, 1 yıl MVV Maastricht takımında forma giyeceği ve gelecek yıl da Trabzonspor'un bu oyuncuyu alma hakkının bulunduğu belirtildi. Böylelikle, bordo-mavili kulübün Brüls'ün transferini, Hollanda kulübü üzerinden yaptırarak, daha uygun bir rakama gerçekleştirdiği kaydedildi.
    Kulüp asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, 20 yaşında ve 1.84 boyundaki ileriye dönük orta alan oyuncusu olan Brüls'ü, Hollanda takımının başka bir takımdan transfer ettiğini belirterek, ''Bu futbolcu, bir yıl bu takımda forma giyecek. Futbolcuyu alma hakkımız var. Kulübüne cüzi bir ödeme yapıldı'' diye konuştu.

Kısacası karlı bir yatırım olacak arkadaşlar.Türkiye liglerindeki birçok oyuncuda bu şekilde transfer edilmekte.Bir şirket alıp külüpte oynatıyor.Hem külüp bedava oyuncu almış oluyor hemde satarken Transfer ücretini şirketler almış oluyor...Başarılar dilerim.Güzel hamle...
    ßoRDo OF mAvİ
    HERYER RENGARENK 2 RENK
    BORDOMAVİ
    OFLAZ

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Uygulama güzel ama ülke yanlış bence. Belçikadan gelen adam bizim lige alışacak diye bekliyoruz. Altyapı eğitiminin ve lig kalitesinin daha üst düzeyde olduğu bir ülkede böyle bir uygulamaya gitseydik daha yakışıklı olurdu sanki.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Taner Gündoğdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

bu kadar takip ettiğine göre bu olayı sanırım bizim Brüls'ten de haberin vardır. nedir ne değildir? nasıl oynarmış oralarda?
    Ben Kuzeyin Oğlu, sen Bizans Torunu! Ben Asaletin Rengi, Sen Entrikanın Başkenti! Ben TRABZONUM, BİZ TRABZONSPORUZ!!!

Bilâl ÇOBAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

topçu kusura bakma büyüğümsün ama yazmadan da edemeyeceğim...

sen ne saçmalıyorsun hemşerim, burada başka sitelerden alıntı yapanlar çalmış mı oluyorlar?
    sanal da olsa gerçek de olsa resmen hırsız demek istiyorsun... ki o daha 13 yaşında bi kardeşimiz...

DENK KONUŞ.
    “Mum eğer yanmırsa yaşamır demek, onun yaşamağı yanmağındadır."

Erdal DİLEK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya

biraz anladım galiba da ticari anlamda karı tam cözemedim, yani pek karlı gelmedi bana ticari anlamada, ha futbolcu anlamında tabi ki yaralı, en azından ben öyle anladım. .
    BİZE HERYER TRABZON!!!
    Bordo Mavİ

Türk futbolunda en az yuvarlak olan toptur. . .

Nereden
    Uşak

Alıntı Erdal DİLEK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    biraz anladım galiba da ticari anlamda karı tam cözemedim, yani pek karlı gelmedi bana ticari anlamada, ha futbolcu anlamında tabi ki yaralı, en azından ben öyle anladım. .
    mesela chelse külübünü abromoviç alırken normal fiyatta aldı.Ve külüpe takviye yaparak belirli bir düzeye getirdi.Sonra alt yapıdan ve Ana takımdan oyuncu yetiştirerek ve o ligdeki üstün yetenekli oyuncuları alarak farklı takımlara satarak gelir elde etti.Yani Gençlerbirliğinin Ersun Yanal Teknikdirektör iken yapmış olduğu gibi afrika ülkelerinden oyuncu aldı yetişdirdi sattı.bunun gibi bir olay.Ceremi en basit modelidir...
    ßoRDo OF mAvİ
    HERYER RENGARENK 2 RENK
    BORDOMAVİ
    OFLAZ

macka61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

güzel bir uygulama yönetim çok akıllı davrandı

cerasus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Alıntı Ahmet Faruk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uygulama güzel ama ülke yanlış bence. Belçikadan gelen adam bizim lige alışacak diye bekliyoruz. Altyapı eğitiminin ve lig kalitesinin daha üst düzeyde olduğu bir ülkede böyle bir uygulamaya gitseydik daha yakışıklı olurdu sanki.
    Bence hakli degilsiniz ki takim hollandada, belcikada degil.

Bugün en büyük avrupa liglerine bakarsak o zaman ne kadar dogru bir karar oldugunu anlaya biliriz. Avrupada genc , yetenekli oyuncular yetistiren tek ülke yillardan beri hollandadir. Dünya genelinde nasil brezilya ise, avrupadada hollanda o konumda.
    Bakin mesela en güzel örnek Ispanya Ligi. Bugüne kadar kac tane hollandali yildiz orda oynamis veya oynuyor?
    Tabi ispanya ligindeki takimlar o futbolculari aliyorlar, yetistirmiyorlar cün ki maddi olarak bir sorunlari yok. Biz ama öyle futbolcular alamiyacagimiza göre, daha tam yildizlasmadan öyle futbolculari almamiz lazim. Zaten orda yildizlasan futbolcu bizim lige düsmüyor, o yüzden daha o yildizlar dedigim gibi taninmamisken almaktir bununda tek cagresi böyle bir pilot takim bulmaktir =), yani ajax veya feyenoordu pilot takim yapa bilri misiniz siz? Yani.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Takım Hollanda da mı

O zaman söylediklerimi geri alıyorum. Ben Belçikada diye anlamışım, hay kafam.

Benim içimden geçen ülke de zaten Hollandaydı, gayet yerinde de bir uygulama olmuş o zaman.

cerasus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Alıntı Ahmet Faruk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Takım Hollanda da mı

O zaman söylediklerimi geri alıyorum. Ben Belçikada diye anlamışım, hay kafam.

Benim içimden geçen ülke de zaten Hollandaydı, gayet yerinde de bir uygulama olmuş o zaman.
    Eger bende yanlis anlamadiysam, öyle olmasi lazim

Coloradoydu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Atakan Öztürk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Trabzonspor heeft grootse plannen met MVV

De fans in Maastricht hadden hun grappen klaar toen de flirt tussen MVV en Trabzonspor deze zomer bekend werd. Maar de Turkse koploper blijkt de Maastrichtse club als een ideaal handelshuis te zien. Een topzware delegatie zat vrijdag op de tribune bij de wedstrijd tegen Telstar. Lees woensdag in deze krant alles over de opmerkelijke alliantie tussen de twee clubs.

Trabzonspor'un MVV'yle ilgili büyük planları var

Sezon başında taraftarların dalga geçtiği 2'li protokol biliniyor ama Türkiye lideri ( ) Maastricht'i ideal bir ticari hamle olarak görüyor...Bu haftasonu üst düzey bir delegasyon Telstar maçını izlemek üzere Maastricht'e geldi...Çarşamba günü(yarın) gazetemizde 2 kulüp arasında gerçekleştirilen müttefiklikle ilgili önemli detayları bulacaksınız...

Brüls başlığında bundan söz etmiştim.Bakalım ne olcak.Göreceğiz.
    Gelişmelerden bizi de haberdar edim...

Sadık Bıyık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

bana göre aslında geç kalınmış ve geliştirilimesi gereken bir hamle (avrupada pilot takım uygulaması). hatta bunu afrika asya güney amerika için bile uygulamamız lazım (tabi profosyonel olarak).
    bizde hiçbir zaman toplama yapılmaz, bazen çarpılır bazen bölünür bazende sıfırlanır

selcuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Amasya

en önemlisi ts gidib bi takim genc oyuncuya talib oldumu adamla bakiyorlar türkiyenin 4 büyük kulübünden biri fiyati yukari cekiyorlar
    en basit örnekler zafer yelen , ve milan stepanov ama maastricht gidip istedimi biliyorlarki büyük maddi imkanlari olmadigini ve normal bi fiyata oyuncuyu veriyorlar
    brüls i diyelim anderlecht ve brügge istemis ama o maastricht e oynamak istiyorum dedi o takimda onu 350 bine avro ya yolladi
    yani o klas daki futbolcunun yetistirme ücreti olarak fifanin nitelendirdigi bi fiyat
    tabiiki takimi gercekte ts e transfer oldugunu bilmiyordu bilseydi 1 milyondan asagi bisey alamazdik , oyuncu da agzini tutunca almis olduk

tabiiki bu is birligi sürerse ilerde bizim icin daha iyi olur cünkü maastricht asansör takim dedigimiz takimlarin hollanda daki örnegi yani ilerde aldigimiz oyuncular hollanda onur ligi tecrübesinle bize gelmis olacak

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)