Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3
Toplam 64 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 64 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yusuf Güney | 'Bir Sevda Masalý' Albümü ÇIKTI!

Emirhan Makul - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Sanatçý sevgilim olabilir ama karým olamaz

Rafet El Roman'ýn desteðiyle bir anda yýldýzý parlayan Yusuf Güney kendini anlattý.

'Aþk-ý Virane' isimli þarkýda Rafet El Roman'la birlikte düet yaparak þöhrete kavuþan Yusuf Güney, Londra'da þoförlük, pazarlamacýlýk ve kebapçýlýk iþleriyle uðraþtýðýný söylüyor. Hayatýnýn Rafet El Roman ile tanýþtýktan sonra farklý bir kulvarda ilerlediðini anlatan Güney, "Bir gün þöhretim biterse; TIR þoförlüðü yaparým" diyor. Ýþte anlattýklarý:

* Müzik yolculuðuna nasýl baþladýnýz? Rafet El Roman ile nasýl tanýþtýnýz, biraz anlatýr mýsýnýz?
    Þu an 24 yaþýndayým; 14 yaþýna kadar Trabzon'da ve Ýstanbul'da yaþadým. 14 yaþýndan sonra ailece Londra'ya taþýndýk. 15 yaþýnda okula gittim ama adapte olamadým. Pazarlama bölümünü bitirip, iþ hayatýna atýldým. Kebapçýlýk, mal daðýtýmcýlýðý yaptým. 20 yaþýnda þoförlük yapýp, sonrasýnda pazarlama müdürü oldum. Küçükken en büyük hayalim pilot olmaktý. Bir sene uçuþ eðitimi aldým. Sonra onu da askýya aldým. 2005 yýlýnda Rafet El Roman ile tanýþmam da hayatýmýn dönüm noktasý oldu.

HER ZAMAN AÞK VARDIR!
    * Peki 'Aþk-ý Virane'yi nasýl yazdýnýz?
    Bir gün trendeyim... Sevgilimden yeni ayrýlmýþ, aþk acýsý çekiyordum. Hatta o insanla ünlü olduktan sonra da görüþtüm ama olmadý. Kendisine gerçekten de teþekkür ediyorum. Eðer bana bunlarý yaþatmasaydý; bugünlere gelemezdim. 'Aþk-ý Virane'yi ben aþk acýsý çekerken yazdým. Rafet de "Bu þarkýya düet yapalým" deyince; parçayý birlikte okuduk.

* Çok farklý bir ortamdan gelip, tanýnmak nasýl bir duygu?
    Açýkcasý bana getirdiði güzellikler beni mutlu etse de baþta çok korktum. 'Ayný çizgide kalabilecek miyim?' veya 'Baþarýmý devam ettirebilecek miyim?' sorularý beni çok ürküttü. Ýyi bir þarký yaptýk; bundan sonra yapacaklarým da onun gölgesinde kalmamalý, hep daha iyisini yapmalýydým diye düþündüm.

* Aþk hakkýnda ne düþünüyorsunuz?
    Aþk, insanýn hayatýnda her zaman var. Bir kere olmaz. Aþk, her zaman ve her yerde var.

* Yeni besteler yapmak için yeni bir aþka gerek var mý peki?
    Ben zaten çok duygusal bir yapýya sahibim. Çevremdeki herkesten çabuk etkilenirim. Arkadaþlarýmýn aþklarý bile bana ilham verir. Ama bana göre okkalý aþký bir kere yaþamak bile yeter. Ben tipik bir aþk adamýyým.

ÇAPKINLIÐIN LÝMÝTÝ OLMALI!
    * Çapkýn mýsýnýz?
    Her erkek çapkýndýr ama limitini bilmek lazým. Yanýnda sevdiðin bir insan yoksa çapkýnlýk yapabilirsin. Ama sevdiðin bir insan varsa eðer, çapkýnlýk abartýlmamalý...

* Nasýl biriyle birlikte olmak istersiniz?
    Dýþ görünümü önemli... Sonuçta dýþ görüntüsü sizi dýþarýdaki güzelliklerden uzak tutar. Kiþisel güzelliði de sizi baðlar. Karþý cinsin beni kendi becerileriyle etkilemesi lazým. Kendine has güzelliði, özelliði beni etkiler.

* Evlilikle ilgili düþünceniz nedir?
    Evliliðe çok sýcak bakýyorum. Ama asla benimle ayný meslekten biriyle evlenmem. Çünkü evlendikten sonra aile ortamý isterim. Dolayýsýyla iki tarafýn da sanatçý olmasý evliliði etkiler. Evleneceðim kadýn sanatçý olmamalý. Bir eve bir sanatçý yeter! Sanatçý sevgilim olabilir ama karým olamaz! Boy boy çocuk isterim. Çocuk sevdiðim için, bizimkilere 40 yaþýndan sonra çocuk yaptýrdým.

* Þu an bir ilham kaynaðýnýz var mý?
    Eðer sorduðunuz kýz arkadaþsa, yok! Ýki senedir de yok zaten...

* Hoþlanmadýðýnýz ve deðiþtirmek istediðiniz bir özelliðiniz var mý?
    Ýkizler burcuyum. Çok sakin ve rahatýmdýr ama birden patlayabilirim. Bu daha çok damarýma bastýklarýnda oluyor. Bunu deðiþtirmek isterdim. Gerçi eskisi gibi deðilim. Yaþ ilerledikçe olgunlaþýyorsunuz. Ayrýca çok düþünen biriyim. Bazen konuþurken bile düþünebiliyorum. Düþünmek kendinizle zaman geçirmektir. Bunu yapmak bazen güzel ama ucunu kaçýrdýðýnýzda yalnýzlýða düþebilirsiniz.

* Hayalleriniz var mý?
    Evet. Ýyi para kazanýp, önce ailemi rahata kavuþturmak isterim. Çünkü beni bu yaþa getirene kadar çok zorluk çektiler. Ondan sonra da biraz kendimi düþünürüm. Çünkü bu iþlerle uðraþtýktan sonra gidip, birisinin yanýnda çalýþmak zor... Ama þunu da söyleyeyim; bana hep 'Sanatçý camiasýna girdin. Artýk hiçbir yerde çalýþamazsýn' dediler. Ama ben öyle düþünmüyorum. Þöhretim biterse ve çalýþmam gerekirse, gider TIR þoförü olurum. Bundan da hiç bunalýma girmem.

ÇOK DUA ALDIM!
    * Gizli bir gücün sizi takip ettiðine inanýr mýsýnýz?
    Herkesi takip ediyor ama bazý þanslý insanlar kötülüklerden uzak kalýyor. Bu da al dýðýnýz dualarla oluyor. Ben zamanýnda çok dua aldým. Þu anda da alýnan dualarýn karþýlýðýný alýyorum. Dediðiniz gizli güç olmadan bahtýnýz güzel gitmiyor. Ama benim her zaman bir sloganým var: 'Her þey çok güzel olacak'

Sezen Aksu'yu çok beðenirim
    * Hangi tarz müzikdinlersiniz?
    Beðendiðiniz ve örnek aldýðýnýz sanatçýlar kimler? Türkü, arabesk ve Türk Sanat Müziði'ni çok severim. Hiç tanýnmamýþ isimleri de dinlerim ama Ýbrahim Tatlýses, Sibel Can, Ebru Gündeþ, Sezen Aksu ve Rafet El Roman en çok dinlediðim sanatçýlardýr.

* Müzikteki hedefleriniz ne?
    Yurtdýþýna açýlmayý düþünüyor musunuz? Kesinlikle yurtdýþý projem var. Türkiye'de bir þeyler yaptýktan sonra Arap dünyasýna girmek istiyorum. Anne tarafým Arap ve benim 10 tane Arapça bestem hazýr. Arapça bilmiyorum ama müziðini yapýyorum. Ýki albümden sonra Arapça, Hintçe ve Ýranca sözlerden oluþan bir albüm yapacaðým.

* 14 yaþýndan beri Londra'dasýnýz. Baktýðýmýzda, birçok genç Türk kültüründen uzaklaþýyor. Bu konuda ne diyeceksiniz?
    Benim de aksaným Londra'dayken biraz bozulmaya baþlamýþtý. Ama ben oradaki kitleye çok fazla bulaþmadým, arkadaþ ortamlarýndan uzak durdum. Þimdi sekiz senedir çalýþýyorum. Hayatý gezip görmeyle öðrendim. Çok fazla okumam. Ben kalemle yazdýðým her þeyi gezerek öðrendim. Kendime çok güvenim var. Kötü tabir ettiðimiz ortamlarda da bulundum. Ancak her zaman kendimi korumayý bildim. Sigara kullanmýyorum. Hiçbir zaman sarhoþ olmadým. Hayatta her þeyi yapmak güzeldir. Ancak dozajýný bilmelisiniz!

* Eurovision temsilcimiz Hadise'yi nasýl buluyorsunuz?
    Bence çok baþarýlý. Birincilikte politik nedenlerden dolayý biraz tereddütüm var. Ama kesinlikle ilk üçte olacaðýz.

DOÐALIM!
    * Çok sempatik bir kiþiliðiniz var. Oyunculuk teklifleri alýyor musunuz?
    Evet. Dizi teklifleri aldým, görüþmeler sürüyor. Oyunculuk yeteneði doðal davranmaktan geliyor aslýnda...

* Ünlü olmak insaný birtakým bunalýmlara sokabilir. Siz hiç bunalýma girdiniz mý?
    Hayýr. Çünkü ben kendini kaybedenleri çok gördüm. Hiç kimsenin bu tür zor durumlarda kalmasýný istemem ama onlarý böyle görmek bir anlamda da iyi oluyor. Bizler de bundan ders çýkartabiliyoruz. Bunalýmýn nedenleri de belli aslýnda. Þöhretin getireceði bolluðu çabuk tüketiyorlar. Düþünün yola çýkýyorsunuz, arabanýn üzerinize geldiðini göre göre arabaya doðru giderseniz baþýnýza gelecek bellidir. Bu tamamen nefsinle ilgili... Ýnsanlar, nefsine sahip çýkamýyor. O anda yaptýklarý güzel geliyor. Ancak baþlarýna kötü bir þey gelince anlýyorlar ama iþ iþten geçiyor.
    Sabah
    Trabzonspor, Ona Hayat Verenlerin Hayatýdýr.

ilhan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir

Gittiðim her mekanda ayný þarkýlar, sýnýftaki hemen hemen herkeste ayný þarký ve müzikler sürekli çalýnýyor. Kiþiliði, karakteri, adamlýðý bir yana ama acayip baydý beni. Hiç dinlemem, dinleyeceðim bir müzik tarzý da deðil zaten. Ama böylesine de piyasa olunmaz ki.
    Türkçe, Turkche olmasýn! Dilimizi koruyalým! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde þapkam, dünyanýn dört bir yanýný geziyor ve stadyumlarda yalvarýyorum:
    “Tanrý rýzasý için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"Ýhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Cengiz Çubukcu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    47

pop piyasasý o kadar kötü ki kaliteli bir kaç yapým sürekli her yerde çalýnýyor Yusuf Güneyin albümü de kalitelilerden birisi...ben severek dinliyorum, tabi bir de býkacak kadar piyasa yerlere(alýþveriþ merkezi, çarþý , pazar vb.) gitmiyorum ...

Emirhan Makul - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

1 dakika içinde 36-37 defa gülüyor katlanýlmaz bir adam ya bir insan bu kadar güler mi
    Trabzonspor, Ona Hayat Verenlerin Hayatýdýr.

Ömer SEVÝNÇ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    35

ilhan tipi sana benziyor biraz
    Sâhipsiz olan memleketin batmasý haktýr;
    Sen sâhip olursan bu vatan batmayacaktýr!
    - Eomer -

ilhan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir

Hadi ya? O kadar iyi yani bu adam. ççç ççç
    Türkçe, Turkche olmasýn! Dilimizi koruyalým! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde þapkam, dünyanýn dört bir yanýný geziyor ve stadyumlarda yalvarýyorum:
    “Tanrý rýzasý için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"Ýhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    28

Alýntý ilhan Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Hadi ya? O kadar iyi yani bu adam. ççç ççç
    ççç ççç Senden iyi olmasýn iyidir Ýlhan abi

Fatih Ersoy - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Ben þarkýlarýný beðenmedim açýkçasý...

Teoman ve Þebnem'e devam
    Düþün mü, konuþ mu, sus mu, unut mu ?
    **Latocan**

ÜNAL - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Trabzon'un neresinden acaba?

hatice_61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    32

bence albüm çok güzel olmuþ seside çok güzel en güzeli kolbastý oynayýþý süper oynuyo kolbastýyý
    ''...TrAbZoNsPoR...''

Albümü dinledim beðendim güzel bi yorumu var bide Trabzonlu olduðunu be kolbastý oynadýðýný görünce daha bi çok dinlemeye baþladým
    Habu Sevdaluk 7 Beni
    HarekeTSirasý bizimdur !
    ANS 61 DNMSZ

isimsiz_61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Alýntý Murat Dinç Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    trabzonsporlu mu bari...
    ewet trabzonsporlu
    .....................................

hatice_61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    32

bayýlýyorum þarkýlarýna kendine çok tatlý birisi ve çok güzel kolbastý oynuyo süper
    ''...TrAbZoNsPoR...''

Atakan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    29

Més Que Un Club

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)