Sayfa 2 Toplam 9 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 ... SonuncuSonuncu
Toplam 203 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ekonomide 2. Dünya Savaþý (Krizdeyiz)

Erdal - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya
    Yaþ
    50

Alýntý Cengiz Çubukcu Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Erdal Hocam, kaç siðurunuz var ? eðer azmaysa az otla doyar ama lemsa(jersey) cinsiyse doymak bilmezler
    Vallahi hocam bilmiyorum. Ama akþama soracaðým. Annem kýzýyor zaten görüþtüðümüzde hayvanlarýnýn saðlýðýný sormadýðým için.
    Trabzonspor taþralý olmaktan gelen ezikliðin, merkez karþýsýnda ikinci derecede veya gölgede býrakýlmýþ olmaktan sýyrýlmak isteyen kompleksli yaranma tutumunun deðil, otantik inisiyatifin sembolüdür Ýsmet Özel

Trabzonspor Kongre Üyesi
    UðuR - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Baþkanýmýzýn kriz ile ilgili düþünceleri....

Küresel krize dikkat!

“Tüm dünyayý etkisi altýna alan bu küresel krize her kulübün dikkat etmesi lazým. Bu kriz Türkiye’yi sararsa ticari kuruluþlarýn ilk kesecekleri paralar sponsorluk bedelleridir. Herkes ayaðýný yorganýna göre uzatmak zorunda. Biz de uzatmaya çalýþýyoruz. Belirli giderleriniz var, onlarý zaten kýsamýyorsunuz. Rakamlar çok büyük. Þu anda Türkiye’ye tam olarak yansýmadý, ama Amerika’dan Avrupa’ya geldi. Oradan da her an girebilir. Dolarýn sabahtan akþama ne olacaðýný bilemiyorsunuz. Bankalar kredileri durdursa çok ciddi sýkýntýlar çýkabilir.
    bordomavi.net
    Trabzonspor'un ilk ve en büyük taraftar sitesi

corleone - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

krizin tam olarak neresindeyiz kestirmek güç, Amerika'nýn acil çýkýþ planý tutarsa piyasalar biraz sakinleþebilir, ama ya tutmazsa, krizde gördük ki 60 yýldýr bütün dünyaya empoze edilen model sona ermek üzere, ve yine bu modeli uygulayanlarýn acil çýkýþ planý da sadece günü kurtarmaya yönelik, FED olayý geçiþtirip topu yeni hükümete atmakta kararlý peki ya sonrasý, þok gelmeden önce uzmanlar tahmin etmiþ ve 2010-2012 yýlýna kadar en güçlü etkilerini göstereceðini söylüyorlardý, yani þu anda televizyonlardan izlediðimiz geleceðe yönelik yapýlan tahminler en fazla 3-4 aylýk, peki ya sonrasý?

ekonomi 1930'lara geri döndü, bu bir nevi doldurulan denizin yerini geri almasý, þimdi yapýlmasý gereken denizi doldurmak yerine kalýcý ve akýlcý bir sistem uygulamak, kapitalizm bilinen anlamýyla artýk sona ermiþtir, yeni düzenin merkezi de kapitalizm olacaktýr ama regülatif kurumlar sözde deðil özde görev alacaktýr kanýmca.

Türkiye'ye gelirsek, yakýn tarihte yaþadýðýmýz iki kriz bizi krizlere dayanýklý hale getirdi, çektiðimiz acýlar bankacýlýk sistemimizi dýþarýya göre daha dayanýklý hale getirdi, bizim orta ve orta-alt kesimin çok yazýk ki krediyle ev almaya gözü kesmediði için daha çok bireysel krediler ve kredi kartlarý sorunu var, krediyle borç kapatma dönemi bankalarýn risk yönetimi politikalarýný katýlaþtýrmalarýyla sona erecektir, Türkiye'yi belki kurumlar bazýnda deðil ama halk olarak çok sýkýþýk günler bekliyor, nacizane tavsiyem kiþisel harcamalarý kýsmak ve riskee girmemektir, yoksa ona yatýrým yapayým euro alayým diyenler 25 yýllýk deneyimli ekonomistlerin bile önlerini doðru düzgün göremediklerinin farkýnda deðiller mi?
    bir lafa bakarým laf mý diye,
    bir de söyleyene bakarým 'adam' mý diye...

seyyah61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    39

Küresel krizden en cok etkilenecek ülkeler Ingiltere ve Almanya.
    Avrupa bu krizden sonra büyük cöküs icine girecek.
    "Hoy, mañana y siempre con el Barça en el corazon"
    "Bütün kýþ iþedikleri denizlere/Yazýn yüzmeye gidenlere yuh...
    Sana da yuh, bana da yuh..."

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Hekimoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    44

Bize birþey olmaz biz alýþýðýz krizlere.

ÖmerFarukYýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Dünyanýn çivisi çýktý..Amerika 850 milyar dolar içeri girdi Lehmann Brothers'la beraber...Ýngilterede sefer taslarý ortaya çýktý...Bazý avrupa ülkelerinde sýnýrsýz bazýlarýnda sýnýrlý güvenceler çýktý...

Neler oluyor anlamak çok güç,Ama bizim hocanýnda dediði gibi çok çalýþanýn deðil,çok iyi düþünüp hamlesini yapanýn burdan zararsýz kurtulacaðý ortada.

Bence ABD'nin 5 sene daha ömrü var...Bide sigorta krizi var sanýrsam içerde..

Alýntý OLCAY ÇAKIR Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ben hep 5 ytl lik benzin alýyorum der ulu Temel.

Türke biþey olmaz.
    Genlerimizde var kriz.
    Dünya düþünsün.
    Abi geçen sene hergün 5 ytl'lik benzin atýyordum..

Bu sene arayabayý sattým
    Konu ÖmerFarukYýlmaz tarafýndan (09.10.2008 Saat 16:18 ) deðiþtirilmiþtir.

EÐÝTÝM ÞART!!!

corleone - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

Alýntý ÖmerFarukYýlmaz Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster

Bence ABD'nin 5 sene daha ömrü var...Bide sigorta krizi var sanýrsam içerde..
    kiþisel kredi kartlarýnýn da düþük faizler sebebiyle milyarlarca dolar olduðunu biliyorum, bunun da bir gün patlayacaðý ortada, tüketim toplumu ayvayý yemiþtir, açýlan alýþveriþ merkezlerini kapatýp yerlerine ruh hastalýklarý hastaneleri yapýlsýn.
    bir lafa bakarým laf mý diye,
    bir de söyleyene bakarým 'adam' mý diye...

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Alýntý corleone Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    kiþisel kredi kartlarýnýn da düþük faizler sebebiyle milyarlarca dolar olduðunu biliyorum, bunun da bir gün patlayacaðý ortada, tüketim toplumu ayvayý yemiþtir, açýlan alýþveriþ merkezlerini kapatýp yerlerine ruh hastalýklarý hastaneleri yapýlsýn.
    Bende bugün bunu arkadaþýmla tartýþýyordum...Ama inandýramadým....

Bence ticareti en son yapan nesil olma yolunda ilerliyoruz...

Bu krizler biraz daha patlarsa paranýn yakacaktan baþka bir deðeri kalmayacaktýr...

Ve biraz daha uçuk gidersem,bence dünya, bizim torunlarýmýz zamanýnda deðiþik bir kominizme gebe olacaktýr...Kapitalizmin devri bitmek üzere..

Bilmiyorum fikirlerim çokmu uçuk ama bana öle geliyor...

Þu yukarda dediklerimin hiçbiri tutmasa bile ABD'nin 5 sene içinde batacaðýný hissediyorum..

EÐÝTÝM ÞART!!!

seyyah61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    39

Bende bugün bunu arkadaþýmla tartýþýyordum...Ama inandýramadým....

Bence ticareti en son yapan nesil olma yolunda ilerliyoruz...

Bu krizler biraz daha patlarsa paranýn yakacaktan baþka bir deðeri kalmayacaktýr...

Ve biraz daha uçuk gidersem,bence dünya, bizim torunlarýmýz zamanýnda deðiþik bir kominizme gebe olacaktýr...Kapitalizmin devri bitmek üzere..

Bilmiyorum fikirlerim çokmu uçuk ama bana öle geliyor...

Þu yukarda dediklerimin hiçbiri tutmasa bile ABD'nin 5 sene içinde batacaðýný hissediyorum..
    Bir kizilderili sözü vardi o geldi aklima.

"Son nehir kuruduðunda , son aðaç kesildiðinde ,son balýk öldüðünde , beyaz adam paranýn yenmediðini anlayacak..."

Galiba sonumuz buraya dogru gidiyor.
    Artik Amerika'da olan kriz Karayipler'den Cin'e kadar tüm dünyayi etkisi altina aliyor.
    Bizi etkilemeyecek demek safdillik olur.
    Önemli olan en az zararla nasil kurtuluruz bu krizden, onu arastirmak.
    Ama 2002'deki gibi bir kriz beklemiyorum.
    Bankalar o vakitten bu yana baya adam edildi.
    Ama yasayacagimiz en büyük sikinti, yabanci yatirimcilarin cekilmesi, ve bunun akabinde yillik 50 milyar dolar olan cari acigimizin katlanarak büyümesi.
    Simdilik yüksek faiz oranlari dolayisiyla yabanci yatirimcilar cekilmedi ama bu kriz büyüdükce her sey tersine dönebilir.
    "Hoy, mañana y siempre con el Barça en el corazon"
    "Bütün kýþ iþedikleri denizlere/Yazýn yüzmeye gidenlere yuh...
    Sana da yuh, bana da yuh..."

magicyattara - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Bankalarýn yýl sonu bilançolarýna kar olarak yansýyan ama aslýnda yeryüzünde var olmayan bir para.=Yaþadýðýmýz kriz.

Sadece Ýspanyada 1 milyon ev alýcý bekliyormuþ,500 bin konut inþaasý yarým kalmýþ.2 trilyon dolar ev kredisi çekilmiþ ispanyada.Her taraf için durum ayný.

Ticaretin içindeyiz.Alacak,verecek uðraþýp duruyoruz.Bir sürü zor durumda esnaf etrafýmýzda.Ev,araba,esnaf kefalet,banka kredi borçlarýyla boðuþan insanlarýn içindeyiz.2001 krizinde dönen müþteri çeklerinden az sýkýntý çekmedik.Peþinden gelen iþsizlikte cabasý.
    Tedirgin olmamak mümkün deðil.

Fazla aç gözlü olmamak lazým.
    Babamýn bir sözü var;"Benim yediðim bir kuru ekmek,niye sýkýntý çekiyim".
    Þimdilerde bu söz ne kadarda anlam kazanmýþ.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    52

Sevgili ve Sihirli Yattara kardeþim adýný baðýþla artýk bize.

Yazdýklarýna aynen iþtirak ediyorum.Gözlemliyorum da.
    Çokcada gözlemleyeceðiz gibi.
    Umarým herkes þimdiden kendine özel tedbirleri-alýþkanlýklarýna raðmen-alma gayretindedir.
    Alýntý magicyattara Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bankalarýn yýl sonu bilançolarýna kar olarak yansýyan ama aslýnda yeryüzünde var olmayan bir para.=Yaþadýðýmýz kriz.

Sadece Ýspanyada 1 milyon ev alýcý bekliyormuþ,500 bin konut inþaasý yarým kalmýþ.2 trilyon dolar ev kredisi çekilmiþ ispanyada.Her taraf için durum ayný.

Ticaretin içindeyiz.Alacak,verecek uðraþýp duruyoruz.Bir sürü zor durumda esnaf etrafýmýzda.Ev,araba,esnaf kefalet,banka kredi borçlarýyla boðuþan insanlarýn içindeyiz.2001 krizinde dönen müþteri çeklerinden az sýkýntý çekmedik.Peþinden gelen iþsizlikte cabasý.
    Tedirgin olmamak mümkün deðil.

Fazla aç gözlü olmamak lazým.
    Babamýn bir sözü var;"Benim yediðim bir kuru ekmek,niye sýkýntý çekiyim".
    Þimdilerde bu söz ne kadarda anlam kazanmýþ.

Coloradoydu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Bence ABD'nin 5 sene daha ömrü var...
    Daha da kýsa olmasýný umarak söze baþlayayým.

Daha önceleri de ciddi krizler yaþadý ABD... Hatta bu krizlerde bankadan parasýný çekebilmek için yüzlerce metrelik kuyruklar oluþturmuþtu insanlar. Ama ABD hep ayakta kaldý.

Evet, finans piyasasý çökebilir. Bankalarýnýz batabilir. Borsanýz dibe vurabilir. Ancak sizi gerçek anlamda batýracak olan bu deðildir. Bunlar sizi sendeletir ya da duraklatýr.

Almanya'da II. Dünya Savaþý'nýn sonunda enflasyon % 400'lerdeydi ve ülke savaþ boyunca bütün kazanýmlarýný kaybetmiþti. Hannover kentinde savaþ sonunda 2 bina ayaktaydý. Japonya da savaþtan acý bir biçimde nasibini almýþtý. Þu iki resimde de görüldüðü gibi(1 - 2) Japonya büyük oranda taþ devrine geri dönmüþtü. Peki sonra?

Almanya þu an dünyanýn en fazla ihracat yapan ülkesi ve en büyük 3. ekonomisi. Japonyaysa dünyanýn en büyük 2. ekonomisi. Bu ülkeler sýfýrdan baþlamýþtý... Ama mesela Türkiye dünya savaþýndan bunlar gibi etkilenmemiþti. Ne yýkým ne de kýyým... Yalnýzca baðýmlýlýk iliþkisinin doðal neticelerini tatmýþtýk o kadar. Altýmýzda hep kaynaklarýyla ve deðeriyle övündüðümüz bir vatan ve üstünde çalýþkan(!) bir millet, biz vardýk. Hep kendimizi üstün gördüðümüz uluslar nasýl olduysa sýfýrdan baþlayýp tozumuzu attýrdý...

Lafý þuraya getirmek istiyorum. Ýsterseniz yarýn geliþmiþ ülkelere yüz milyarlarca dolarlýk dýþ borç yükleyin. Hatta tüm kaynaklarýný da ellerinden alýn ve onlarý morotoryuma mahkum edin. Bir süre sonra tozunuzu attýracaklardýr. Çünkü belirleyici olan bunlar deðildir; insandýr...

Ýnsan mükemmelse(yalnýzca konuyla ilgili hasletlerini kastediyorum) gerisi(hammadde, insangücü, vs.) gerçekten teferruattýr. Bu anlamda geliþmiþ ülkelerin halklarý bizden oldukça ileri durumdalar. Bizden çok daha çalýþkanlar ve giriþimci ruhlarý üst düzey. Katýlmayabilirsiniz ya da duygularýnýz aklýnýza isyan edebilir ama öyle... Adolf-Rudolf Dassler kardeþler ufacýk atölyeleriyle rekabete giriþtiklerinde, bizler için rekabet kahvehane oyunlarýndaydý.

Hülasa, geliþmiþ ülke vatandaþlarý þu anki hasletlerini kaybetmedikçe yýkýlsalar dahi tekrar eski güçlerine ulaþýrlar.

Adil ÖZGÜR - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    61

Dünya Ýmparatorluðu, Evanjelizm, Yeni Dünya Düzeni, BOP projesi, Iraktaki Askerler, Skull And Bones, ABD de 2004 Baþkanlýk Seçimleri, Mortgage, AB, Büyük Ýsrail, Büyük Ermenistan, Gürcistan senaryolarý, (Sermayenin Hedefinteki Dünya Ülkelerinin En Büyüðü= (Türkiye)

17 Mart 1923 Atatürk Mersin sahillerinde gezerken kýyýdaki yalýlar, köþklerin Rum, Ermeni ve Yahudilere ait olduðunu öðrenince yanýndan geçen "Ak Sakallý" Mersinliye, Baba! Bu adamlar þehrin en deðerli yerlerine bina yaparken sen neredeydin diye sorar, Yaþlý Mersinli "Yemende, Sarýkamýþta, Çanakkalede çarpýþýyordum Paþam" diye cevap verir.
    Efendiler,
    Avrupanýn bütün ilerlemesine yükselmesine ve medenileþmesine karþýlýk Türkiye tam tersine gerilemiþ ve düþüþ vadisine yuvarlana durmuþtur, artýk vaziyeti düzeltmek mutlaka Avrupadan nasihat almak, bütün iþleri Avrupanýn emellerine göre yapmak, bütün dersleri Avrupadan almak gibi bir takým zihniyetler belirdi. Halbuki hangi istiklal vardýrki yabancýlarýn nasihatlarýyla yabancýlarýn planlarýyla yükselebilsin?
    Tarih böyle bir olayý kaydetmemiþtir.

G.Mustafa Kemal Atatürk
    (6 Mart 1922 TBMM)

Dünya Ekonomisindeki son büyük çatlak tesatüfü deðildir, yabancýlarýn planý ile
    Ekonomide 2.Dünya Savaþý planlý bir savaþtýr.

Ýki kutuplu güçlerden Komonizm temsilcisi S.S.C.B. belli bir takvim yýlýnca çökmüþtür.

Kapitalizmin temsilcisi A.B.D. de aniden çökecektir. Ýdeolojileri gereði böyle olmasý gerektiriyor.
    Konu Adil ÖZGÜR tarafýndan (11.10.2008 Saat 10:52 ) deðiþtirilmiþtir.
    BÝR AÐAÇ BÝR CAN, BÝR CAN BÝR TRABZONSPOR

Nereden
    Almanya
    Yaþ
    47

ABD ye ömür bicenler, batmasini dileyenler var da... Gecen sene ABD de yasanan emlak krizinin dünyayi nasil etkiledigine sahit olduk. Bugünlerdede, ABD nin icinde olup bitiyor gibi görünen, ama aslinda tüm dünyayi kasip kavuran krizin sonuclarini görmekteyiz.

ABD batarsa biz cikacak miyiz sanki? Ekonomik gücüyle (sadece ekonomiyi kastediyorum) dünyayi idare eden bir ABD nin batabilecegini öngörmek hayalperestlik olur. Ekonomide ve uluslararasi iliskilerde unutulmamasi gereken bir altin kural vardir.

Büyük devletler, kücük devletlerle ayni kayigin icindedirler.
    Tomurcuk derdinde olmayan aðaç odundur!

N. F. Kýsakürek

Nereden
    Sakarya
    Yaþ
    50

Bu kriz in þöyle bir faydasýnýn olmasýný en azýndan umuyorum; En azýndan artýk ekonomi deyince borsa-faiz-döviz üçlüsünü anlayan zihniyetin sonu gelecek. Tarým ve üretim yeniden önemli olacak. Bunlar yakýn ve gerçekleþmesi çok muhtemele durumlar. Biraz daha uzak ve gerçekleþmesi "umut" olan sa tüketim ekonomisinin eleþtirilmesi, tarihin sonu geyiðine karþý birilerinin "yok öyle bir þey daha adil daha insani daha az hayvani bir hayat da mümkün" diyebilecek olmasý...
    Trabzonspor taþralý olmaktan gelen ezikliðin, merkez karþýsýnda ikinci derecede veya gölgede býrakýlmýþ olmaktan sýyrýlmak isteyen kompleksli yaranma tutumunun deðil, otantik inisiyatifin sembolüdür Ýsmet Özel

alper* - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afrika Diðer

abd çöker diye mesajlar yazýyor yukarýda.
    politik ekonomik ya da siyasi birlik olarak mý söyleniyor ya da hepsi birden mi kast ediliyor bilmiyorum ama en kötü düzen bile düzensizlikten iyidir.
    abdnin yerine geçecek bir aktör olmadan birden aniden böyle bir çöküþ olmasý kimsenin iyiliðine olan bir þey deðildir.
    Gutta cavat lapidem non vi sed sæpe cadendo.

ilhan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir

Yüklü miktarda aldýðýmýz dolar borcunu düþünmeye baþladým. Sitem, sitem, sitem. Bundan daha iyisini yapamýyoruz þu an.
    Türkçe, Turkche olmasýn! Dilimizi koruyalým! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde þapkam, dünyanýn dört bir yanýný geziyor ve stadyumlarda yalvarýyorum:
    “Tanrý rýzasý için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"Ýhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

ABD ile ilgili söylediklerim ne bir dilek ne bir temennidir..Ne siyasi bir þey içerir,nede politik...Ama þunu bilirim ABD ekonomik olarak çökecek ve ortada ne politik nede siyasi birlik kalýcak...Yukarda sadece þuanki durumu ne kadar idare edebileceklerini söyledim..Þuan birisi beyaz saraya kurþun atsa ona bile karþýlýk verecek durumda deðiller.diyerek baþlýyorum

Alýntý Erdal Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bu kriz in þöyle bir faydasýnýn olmasýný en azýndan umuyorum; En azýndan artýk ekonomi deyince borsa-faiz-döviz üçlüsünü anlayan zihniyetin sonu gelecek. Tarým ve üretim yeniden önemli olacak. Bunlar yakýn ve gerçekleþmesi çok muhtemele durumlar. Biraz daha uzak ve gerçekleþmesi "umut" olan sa tüketim ekonomisinin eleþtirilmesi, tarihin sonu geyiðine karþý birilerinin "yok öyle bir þey daha adil daha insani daha az hayvani bir hayat da mümkün" diyebilecek olmasý...
    Erdal Abi, bence bu ihtimal diðerinden daha fazla artmakta...Çünkü ABD'nin bu þekilde olmasýnýn en büyük nedeni üreten bir millet deðilde tüketen bir millet olmalarýdýr...Dediðin gibi büyük ihtimalle medyada özellikle duyarlý kiþiler tarafýndan baþlatýlýcaðýný tahmin ettiðim kampanyalar(Zira herþeye bir belgesel çekiyorlar) daha insani ve daha az hayvani yaþamý öðretmeye çalýþacaktýr..Ama asýl merak ettiðim bunlara Amerikalýlarýn ne kadar uyacaðý..Bence dünyada herkes uyar,Onlar uymaz...Eski köye yeni adet misali..

Evet yukarda Ýlhan'ýn dediði gibi þuan bizi ilgilendiren tek konu var...Dolar kaç oldu?Euro ne kadar olur?Bende þuanda kara kara okul taksitini düþünüyorum..Ýnþallah ocaða kadar düþer dolar...Yoksa bir dönemde iki dönem parasý ödeyeceðim bu gidiþle..

Allah hakkýmýzda hayýrlýsý neyse onu nasip eylesin...

EÐÝTÝM ÞART!!!

Yýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

(biraz komplotik bi yaklaþým olcak ama)
    Yaþadýðýmýz her þey aslýnda büyük bir kaos düzeninin yansýmalarýdýr ,
    bazý arkadaþlar bu kriz sürecinin sonunda beklenenin aksine daha insani bi yaþam koþullarý gelebileceði ihtimalini
    yazmýþlar ;þüphesiz temennimiz o yönde , ama gerçekçi olmak gerekirse
    globalleþen dünyamýzda en azýndan bu takvimde olmasada ilerleyen zamanlarda daha vahim hadiseler olacaðý düþüncesindeyim.
    kimseye biþey olmaz olan Türk'e olur
    yüzyýllar boyunca bu topraklada gözü olanlarýn varlýðýný kimse inkar edemez
    çarklar harakete geçmeden,at üsküdar'a varmadan biz farkýnda olmalý ve harekete geçen taraf biz olmalýyýz bence
    pele good , maradona better , george best

ÜNAL - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Çoðu sektör sarsýntýda.Bu ekonomiyi buraya getirenler utansýn.Adamakýllý ticaret yapýlamayacak mý?

Allah gerçekten sonumuzu hayýr eylesin.

Adil ÖZGÜR - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    61

Baþkan Kennedy den bu tarafa ABD de bir mücadele vardýr.
    Her baþkanlýk döneminde bu zirveye çýkar,
    Alman Goethe Enstitüsü tarafýndan yapýlan bir araþtýrmada 295 milyon ABD nüfusunun %20 si okuma yazma bilse dahi okuduðunu metni anlayamýyor, nüfusunun %5 i okuma yazma bilmiyor, Yine ABD Adalet Bakanlýðýnýn 2003 yýlý istatiklerine göre 2 milyon 19 bin 234 kiþisi cezai ehliyeti olan nüfus, ayný bakanlýðýn 2002 yýlý verilerine göre 20-30 yaþ arasý her 8 zenci erkekten biri hapis hayatýnda, Özgürlükler ülkesinin pek bembe bir tablosu yokken, Mortgage veya diðer unsurlarýn tasarýmcýlarý bu kredileri açarken böyle olacaðýný hiç mi düþünmediler? Dünya üzerindeki ekonomiye sansasyonel duruma bizim yorumlarýmýz eðer fazlalaþtýracaksa bu yorumlarla ABD çökeceðini hiç tahmin etmiyorum. Ancak Kapital=Para ise, Para=0 ise modern manada buna ÝFLAS derler, olmadýðý anda da o rejim sona erer.

ABD baþkaný Ýstanbul'a geldiðinde Osmanlýnýn Darphanesi ile Silahdarhanesinin karþýlýklý olduðunu görünce gazete manþetlerinde yanýlmýyorsam þöyle demiþti, silah kimde ise parada ondadýr. Þimdi Osmanlýyý daha iyi anlýyorum.

Bizimkiler yeterki uyanýk olsun, kimseye biþey olmaz olan Türk'e olur düþüncesine, Muhtaç olduðun kudret, damarlarýndaki asil kanda mevcuttur. (M.K.Atatürk) düþünmeden söylenmiþ bir söz olduðunu hiç zannetmiyorum.

Devletler kalkýnma planýný 5 yýllýk, 10 yýllýk yaparken, 50 yýl sonra olabilecek senaryolarýda vardýr.
    BÝR AÐAÇ BÝR CAN, BÝR CAN BÝR TRABZONSPOR

Dünya ekonomisinde büyük bir çalkantý yaþanmakta. Dikkatli olmalý, tedbiri elden býrakmadan; ve en önemlisi ' felaket tellalýðý' yapmadan yani paniklemeden saðduyulu bir þekilde hareket edilmeli. Ayrýca birilerine atýp tutmaktansa, problemin nasýl çözüleceði üzerinde kafa yormak daha doðru olacaktýr. Bedbinliðin kimseye faydasý yok.

Ýskender66 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    48

ABD bu krizden ne derece zararlý çýkar? Batar mý batmaz mý bilemem ama inþallah ülkemiz bundan en az zararla çýkar. Bende bankadan uzun vadeli mortgage kredisi kullananlardaným. Her ay düþük ve sabit miktarla kira öder gibi ödüyorum evin içinde oturup. Bence mortgage iyi biþey. Ben bu sayede ev sahibi olabildim. Binlerce insan da bu sayede ev sahibi oldular. Yoksa nerde olacaz. Ýnþallah bu kriz yüzünden mortgage kalkmaz ülkemizden. Mortgage kalkarsa dar gelirliler için ev sahibi olmak hayal olur.

Nereden
    Sakarya
    Yaþ
    50

Þu Marduk hikayesine ne diyorsunuz? Doðruluk payý varsa hepimiz memlekete döneriz herhalde Trabzon lu olmayan Trabzonsporlular merak etmesin onlarada yer var. Trabzonspor kardeþliði....Biz ensar onlar muhacir olur bu seferde)

Coloradoydu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alýntý Erdal Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Biz ensar onlar muhacir olur bu seferde
    Evet, çok farklý bir kardeþlik örneðiydi onlarýnki... Gerçekten de zamaný gelince bize de, ayný kardeþliði yaþatmak, 'o ruh hala var' dedirtmek düþer. Tabi tüm niyetleri Allah'a yönelmek en önce geleni...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)