Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 85 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hakemler! Şimdi Değilse Ne Zaman?

l-m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Standart Hakemler! Şimdi Değilse Ne Zaman?

Yabancı bir atasözü : "Ben değilsem kim? Şimdi değilse ne zaman?"

Hakemleri konuşalım diyorum.
    -Şimdi mi?
    -"Şimdi değilse ne zaman?"

Hakemler hata yapıyorlar, yapacaklar. Önemli olan burada kasıt olup olmamasıdır. En son Konyaspor'la deplasmanda oynadığımız karşılaşma ile başlayacağım. Bu maçın orta hakemi Selçuk Dereli idi. Sanırım kendisini tanıtmaya gerek yok. Sadece bu maçta gözüme çarpanlar:

1. Oyuncularımıza çok kolay sarı kart çıkardı, ikili mücadelelere izin vermedi , hadi bunlar kendi taktir hakkları diyelim, sadece aklımızda bulunsun.

2.Önünde cereyan eden ve Cale'nin sarı kartla cezalandırılmasına neden olan pozisyonda rakip oyuncu kendini yere bıraktı, sarı kartı Konyasporlu oyuncunun görmesi gerekirken Cale gördü ve ayrıca tehlikeli bir noktadan frikik kullandılar, neyse ki gol olmadı.

Bir pozisyon cereyan etmiş fakat hakemin gözünden kaçmışsa anlarım, açısı uygun değildir, başka tarafa bakıyordur(!) filan ama olmayan bir pozisyonu görmesi mümkün olmadığı için eğer şizofren değilse ki olmadıklarını kabul ediyoruz görmeden çaldıkları anlamına geliyor. Trabzonspor 25 yıl sonra şampiyonluğa oynuyor ve kritik bir noktada frikik verilirken varsayıma dayanılıyor, bu kadar kolay mı?

3.Maç 4 dakika uzadı, bu 4 dakikanın bitiminde ise top taça çıkmıştı. Hakem oyunu 20 saniye daha devam ettirdi, peki ne zaman bitirdi? Top Trabzonspor'a geçtiği an, sanki o anı bekliyormuş gibi, lütfen izleyin.

Şu anda aklıma gelenler bunlar, listeyi uzatmanın da anlamı yok, sadece bu maç ile ya da sadece Selçuk Dereli ile ilgili olarak konuşmak istemiyorum. Genel bir sorun bu.

Not olarak ekleyeyim : Yan hakemin 90. dakikada 3 metre geriden gelmesine rağmen Umut'un pozisyonunu ofsayt olarak değerlendirmesini de umarım TV'ler gündeme getirir, tabii bizim söylememizin bir anlamı yok, Erman Bey'in keyfi yerindeyse söyler, değilse unutulur.

Bu konuyu neden açtım?
    Gördüğünüz gibi hakemlerle ilgili tek olumsuz kelime etmedim, yani deşarj olma gibi bir ihtiyacım olsa da onu burada giderme niyetimde değilim. Bu başlığı açmamdaki amaç tüm taraftarlarımızın ve yöneticilerimiz hakem konusunda hassas olmaları ve bu konudaki hassasiyetlerini dile getirmelidir. Ben demiyorum başkan Sadri Şener çıkıp isyan etsin ya da bizler isyan bayrağı açalım ama özellikle lider konumda olduğumuz da göz önüne alınırsa ve bu takımın adının TRABZONSPOR olduğu bir kez daha düşünülürse hakem hatalarının kasıtlı olabileceğini düşünüyorum, şimdi değilse yarın.

O nedenle şimdiden hakemler konusunda dik duruşumuzu gösterelim, mağlubiyet sonrası hakemlere yüklenmek hakem ne kadar haksız olursa olsun sanki mazeretmiş gibi değerlendiriliyor ve kulak arkası ediliyor. O nedenle şimdiden "farkındayız, gözümüz üzerinizde" diyelim. Bunu sadece taraftarlar olarak bizler değil yönetimin de söylemesi gerekiyor.

Sadece bu maça bakarak değerlendirme yaptığım düşünülmesin, gelecek adına da konuşuyorum, çünkü şimdi harekete geçmezsek 28. ve 29. haftalardan sonra ne olduğunu anlamadan alabora e-di-le-biliriz.

Dikkat diyorum. Taraftarlara, yönetime, teknik heyetimize, basına ve HAKEMLERE. Dikkat, 25 yıl bekledik, bizim hata yapma lüksümüz yok, sizin de!!!

NOT : Lütfen ama lütfen bu tartışmayı sadece belli kişilere ve belli bir maça bağlamayalım. "Konya maçında hakem kötüydü, Allah'ından bulsun" deyip içinizi dökmeyin caanım başlığa, lütfen.

S@K@RON_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uşak

Valla Kazandık diye susacak, değiliz böyle kötü yönetim görmedim....Sinirden son dakikada Tv'ye çay tabağını attım...

Bize Her Yer Trabzon

Yuиuک λz | вσяdσ mλvi

Dikkat edilmesi zaruret olan bir husus. I-m önemli bir konuya temas etmişsin, eline sağlık.

Tastamam I-m ( keşke ismini bilseydik) arkadaşımızın da dem vurduğu üzre yendiğimiz maçlarda dahi, hakem hataları varsa irdelenmeli, gerekli tepki ( medeni bir şekilde) verilmeli, her şeyin farkında olduğumuz hususu hissettirilmelidir.

Maçlarımızdaki hakemleri ve her türlü maç içindeki tasarruflarını dikkatle takip etmekteyiz, edeceğiz. Galibiyet bize hatalırını unutturacak değil elbet.

ilhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Umut çok ofsayta düşüyormuş. Bu Umut ya da bir başkası farketmez. Yahu bu adamlar bayrakları oyuncak olarak kullanıyor. Orta hakeme değinmiyorum hiç. Yan hakemler bu sene bizim canımızı yakacaklar.

Cale'nin sarı kart yediği pozisyonu iyi süzemeyen Selçuk Dereli'ye ne demeli? Daha 2-3 gün önce üst düzey bir UEFA Kupası maçını yönettin be adam! 3 metre uzağında değildi pozisyon.
    Türkçe, Turkche olmasın! Dilimizi koruyalım! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde şapkam, dünyanın dört bir yanını geziyor ve stadyumlarda yalvarıyorum:
    “Tanrı rızası için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"İhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Halil Atalay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

hele yan hakem varya evlere şenlik olmuş vallaha konyaspor atağında ofsayit diye kesdi sonra bizim ataklarımızı atam resmen harçadı adam olmayan ofsayitları verdi
    Zirve bizim işimizdir...

Travelair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Evet hakemleri de bazı maçlarda yeneceğiz bu belli oldu. Ama ilk önce işimize bakalım yoksa dikkatimiz dağılır
    Türkiye'nin zencileri Trabzon'dan çıkar----------------------------------BUGÜN
    Trabzonspor şükretmedikçe şampiyon olamaz---------------------------TRABZONSPOR
    Tüketirsen azalır, üretirsen çoğalır--------------------------------------İÇİN
    Arslanın sırtlanı çok olur-----------------------------------------------NE YAPTIN?

Trabzonspor Kongre Üyesi Özge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Yan hakemler inanılmaz hatalı.Bu maçta ve önceki maçlarda saçma pozisyonlarda ofsayt bayrağını kaldırıyorlar.
    -1461 TRABZON-

pReN@_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Rakibi hakemle birlikte yeneceğiz, öyle görünüyor.

Taner Uykuçeken - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

bu sene yan hakemlerden çok çekeceğiz gibi,
    birde maçtan önceki o krampon ve bandaj olayı neydi ya nerdeyse tüm takımın bandajlarını değiştirdi SElçuk Dereli

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kubilay ŞAHİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

ben buraya şimdi yorum yazarak hem benim hemde sizin moralinizi bozmak istemiyorum....Macı izlerken kahvede amcalar hakem yerine bana bağırmaya başladılar biraz fazla sinirleniyom diye....
    ama üç kelime edecem ...
    SABIIIIIIIRRRR..... SABIIIIIIRRRRRR....YAASABIIRRRRRRRR.....
    Diyrım Diyrım Demiyrım Niyeda Diyecuğum ...

Bir şehir takımından fazlası...

alper* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afrika Diğer

Trio çok adice bir maç yönetti.
    Sığır herif bayrağı yerli yersiz o kadar kaldırdı ki sonunda düşürdü.
    Gutta cavat lapidem non vi sed sæpe cadendo.

İslam Sezer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

özellikle yan hakemler çok kötü.her maçımızda bir olay var.adamlar a.gücü maçında umutun bal gibi golünü yedi.son maçta en kötü oyunumuzla 1.yarıda 2 pozisyon vardı bilmiyorum gözünüzden kaçtı mı?2 derin pas ile arkadan kaçan forvetlerimize ofsayt bayrağını kaldırarak resmen kaleciyle karşı karşıyalık 2 pozisyonu yediler.ben 1-0 iken yandan gelen konya atağının ofsayt ile kesilmesine yazık oldu onlara diye üzülürken kendi takımımın golluk pozisyonları yok edildi.ikinci yarı ise daha da rezildi yan hakemler ama bunlara orta hakemde eklendi.maçı kazandıysak vallahi dua etmeliyiz.haftalardır hakemleri de yeniyoruz ama nereye kadar?yarın birgün bu cesaretle bir papila daha çıkar olmayan penaltıları verir rakiplere ve bakarız yine arkasından kaçan şampiyonluğun.ondan sonra istersen trabzonda 100000 kişi yürü bak bakalım ne kadar yer alacaksın aydın doğan medyasında.şimdiden yönetim önlemini alsın kulağını çeksin bu hakemlerin ve onların ipini tutup kukla gibi sallandıranların.yeter artık yaa bıktım yıllardır aynı tiyatroyu izlemekten.leven kırca esprilerinden bile beter hal aldı artık bu durum.
    Adam aldırmada geç git, diyemem aldırırım.
    Çiğnerim, çiğnenirim, hakkı tutar kaldırırım!

mashal61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bu yan hakemlerin bayrakları hep bize çalışıyo. En fazla ofsayt pozisyonunda kalan takım da bizmişiz zaten. :hırr

Engenius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

İki yan hakem; Allah ikinizin de ayrı ayrı belasını versin. Sinir sahibi yaptınız beni...
    KAZIM YAŞIYOR, KAVGA DEVAM EDİYOR...

İgzas-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

bugün çok kötü bir maç yönettiler allahtan kazandık maç boyunca az sövmedim selçuk dereliye daha 6 haftadan başladılar artık daha dikkatli olmamız lazım

Forumdan Uzaklaştırılmıştır Sen_Teksin_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Başlığı açan renkdaşımın fikirlerine katılıyorum. Ben Selçuk Dereli gibi bazı hakemlerin maç içerisinde çok profösyönel şekilde Trabzonspor'un hızını kesmeye çalıştıkları kanaatindeyim. Konya maçında birçok pozisyonumuzun haksız yere ofsayt ile kesilmesinin yanı sıra bir pozisyon daha vardı ki onu da hatırlayalım. Tam hücumda 4-5 kişi birden Konyasporlu bir oyuncuya basıp topu almışken, gole gideceğimiz anlayan Dereli faul verdi. Artık isyan ettim. Maçı vaktinde bitirmeyip top bize geçtiğinde bitirmesi ise zaten herşeyi ortaya koyuyor. Selçuk Dereli'ye, yan hakemlere ve kötü futbolumuza rağmen maçı kazanmamız mutluluk verici açıkçası.

Sadri ŞENER'in, bir basın toplantısı düzenleyerek hakemleri daha dikkatli olmaya davet etmesi gerektiği düşüncesindeyim...

magicyattara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Son dakikalarda konya hakeminde yardımıyla yüklendi.

Bence son 10 dakika hariç selçuk dereli iyiydi.1 Yan hakem berbattı.

Barış memişin yana çektiği topa konyasporlu oyuncunun yerde eliyle yaptığı müdahaleyi görmemekte kasıt arıyorum.FİFA Hakemi o pozisyonu görecek kardeşim.Bence gördü vermedi.Sarı kartlıktı.

Bizim hakemlerimizin hastalığı bu,mağlup takıma bu kadar tolerans gösterilemez.

Ne zaman adam gibi maç yönetecek bunlar.

Fanatik28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Birakin artik bu hakemleri!!!

Beyler birakin artik bu Hakem muhabbetlerini...biz bu ligdeyiz ve bu Hakemler böyle ve de hic degismeyecekler. Ve en önemlisi, bu onlarin elinde degil, ipi elinde bulunduranlar baskalari. Bende her mac Hakemlere giydiriyorum ama onlarda emir kulu. Eger namuslu birini bekliyorsaniz, Sener Sen´in "namuslu" filmini izlemenizi tavsiye ederim. Düzen budur.

95-96 yilini hatirlayin...ne oldu? Biz Hakem magduru olmadigimiz halde 2 maci kaybettigimiz icin Sampiyonlugu kaybettik. Niye, cünkü sadece ligin ikinci yarisinda FB Hakemler sayesinde 12 Puan topladi. Evet, bunlar gözle acik acik görülen bir oyundu.

Atay Aktug zamaninda cok umutlanmistim, "Hakemleride yenen bir Trabzonspor" olacagiz demisti. Ama sadece lafda kaldi. Birde Faruk Özak dönemi, kesinlikle artniyet aramiyorum ama kasamizda 2,5 milyon liramiz var diye övünecegine, bir yildiz oyuncu daha alsaydi, su anda tarih bambaska yazilmis olacakti.

Iste o yüzden, birakin bunlari. Hakemleride yenen bir takim olusturmamiz gerek. Sadece onlarida degil, medyayida bir sekilde ignore edecek bir takim. Bunu tek cözümü budur. bunca milyon Eurolarin döndügü bu carki, bu kadar kolay kim hediye eder size, bir düsünün. iste sirf o yüzden, Yattara´nin satilmasina kesinlikle karsiydim. Su anda Allah´a sükür cok iyi gidiyoruz. 6 macta 16 Puan, ama GS macinda hic umutlu degilim, niye mi!!!

GS macinin Hakemlerini bir izleyin, anlarsiniz ne demek istedigimi. Onlarda aslinda yepyeni bir takim sayilir, cünkü o kadar sakat oyuncunun arasinda, oynayanlarin cogu yeni oyuncu. Puan kaybetmeleri olur mu hic...

Besiktas´a ise yazik, bosu bosuna kendilerini yirtiyorlar. 2003 yilini daha cok hayal ederler.

Sözün özü, ne zaman bir takim kurariz ve Canakkale gecilmezi oynariz, yani 70´li yillardaki gibi rakip takimlarin ortasahayi gectigi zaman bayram yaptigi o zamanlar, iste o zaman kimse elimizden Sampiyonlugu alamaz.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehmet Fatih Yavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rusya

Bodoslama yan hakemlik..
    1-2 pozisyonda ince idi çözemedin diyelim.
    Ya kardeşim umut gözünün önünde 10 metre var aranızda, adam en az 3-4 metre geriden çıkıyor.
    O bayrağı kaldıran hakeme nasıl bi teleskop lazım?

Cale nin pozisyonunda selçuk derelinin sarı kartı başka komedi..
    Yani rezilleşmeden..
    Neyse..

Vkgz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Selçuk Dereli çok iyi maç yönetti.
    Önce TRABZONSPOR

Trabzonspor Kongre Üyesi

Serdær - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Konya maçı için yan hakemler berbarttı.

Selçuk Dereli vasattı.

2.yarıda ki yan hakem inanılmaz ötesi kötüydü.

4.metre geriden çıkan adama ofsayt verdi.

Bunun dışında Cale pozisyonu sarı kart ile alakası yok.
    Konu Serdær tarafından (05.10.2008 Saat 01:08 ) değiştirilmiştir. Sebep: 3.sarı kartmış.
    Büyük Takım Büyük Futbolcularla Olur !..
    Real Madrid
    Manchester United
    twitter.com/TSerdarSx

TolgaTopçu61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Alıntı Serdær Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konya maçı için yan hakemler berbarttı.

Selçuk Dereli vasattı.

2.yarıda ki yan hakem inanılmaz ötesi kötüydü.

4.metre geriden çıkan adama ofsayt verdi.

Bunun dışında Cale pozisyonu sarı kart ile alakası yok.

Cale 4 sarı kart oldu ve G.S maçında yok , kim verecek bunun hesabını ?

Yönetimin yerinde olsam Cale verilen sarı kart için Tahkim'e başvururum.
    Cale'nin ücüncü sari kartiydi bu,gs macinda oynuyor

TS-FAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Alıntı ilhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Umut çok ofsayta düşüyormuş. Bu Umut ya da bir başkası farketmez. Yahu bu adamlar bayrakları oyuncak olarak kullanıyor. Orta hakeme değinmiyorum hiç. Yan hakemler bu sene bizim canımızı yakacaklar.

Cale'nin sarı kart yediği pozisyonu iyi süzemeyen Selçuk Dereli'ye ne demeli? Daha 2-3 gün önce üst düzey bir UEFA Kupası maçını yönettin be adam! 3 metre uzağında değildi pozisyon.
    hepsine katılıyorum.
    gerçekten yan hakemlere dikkat! berbat yönetiyorlar.
    Ya ayakta kal,ya öl...Asla diz çökme!
    Şampiyonluk var ufukta..Karadeniz dalga dalga.
    Türkiye'de futbol,içinde oyun olan bir oyundur.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Serdær - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı TolgaTopçu61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cale'nin ücüncü sari kartiydi bu,gs macinda oynuyor
    Eminmisin ?
    Büyük Takım Büyük Futbolcularla Olur !..
    Real Madrid
    Manchester United
    twitter.com/TSerdarSx

macka61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

onlarda insan hata yapabilirler ama hatanında tahammülü vardır oda ayrı

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)