Sayfa 2 Toplam 15 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 12 ... SonuncuSonuncu
Toplam 370 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Çanakkale Zaferi - Bir Türk Destaný

MAAlesef günümüz türkiyesindeki insanlar çanakkale ruhundan çok uzak olarak yasamakta ve türkün sanli zaferi olan çannakklae savasiyla simdiki bazi savasari es tutma cüretini göstermektedirler.

geçen sene a.dilipak isimli bir sahi tarafindan söylenen su sözler sinirlerimize hakim olamamiza neden olmustur:Benim için Necef, Çanakkale?den bin kat fazla faziletlidir...

Simdi, karsilastirilmalari aslinda tamamen gereksiz olan Çanakkale ve Necef arasinda, görmeyen gözlere, anlamayan beyinlere hitaben bir mukayesede bulunalim:

Çanakkale, kan ve barutla, biçak ve süngüyle, mermi ve gülleyle memleketin tepelerine yazilmis bir siirdir.

Çanakkale, istiklâli için binlerce yildan beri kan dökmekten çekinmemis bir milletin yarattigi destandir.

Çanakkale, kirk kisiyle Çin sarayini basan cesur Türk ihtilalcisi Kür Sad?in torunlarinin, kendilerinden daha donanimli ve güçlü ordulara karsi verdigi amansiz mücadelenin adidir.

Çanakkale, dünyanin dört bir yanindan toplanan renk renk, çesit çesit isgalcilerin Türk?ün çelikten gögsüne çarpip düstügü vatan kösesidir.

Çanakkale, Türk?ün gök kubbesine dogacak olan günesin ilk isiklarini saçtigi yerdir.

Kisacasi Çanakkale, ?seref? sözcügünün Türkçe?deki tam karsiligidir!

Peki ya Necef nedir? Necef?i yaratanlar kimlerdir? Kendi baskici yönetimlerinden kurtulmak için elin Amerikalisinin ülkelerini isgal etmesine ses çikarmayan uyusuk Arap?lar arasindaki ufak bir grubun is isten geçtikten sonraki ciliz ve korkak eylemlerinin bütünüdür Necef! Irakli direnisçiler denilip yobazlarca övülen topluluk, ancak savunmasiz isçileri kaçirip öldürecek kadar cesarete sahiptir. Korkaktirlar, zavallidirlar!...

Bir gün önce Saddam?in elini öperken bir gün sonra Saddam heykelini terlikle dövecek kadar dönek bir toplumun mensuplari ile, savaslardan geriye sag kalan tek çocugunu alnindan öpüp gururla cepheye gönderen Türk kadinin asil soyunun karsilastirilmasi bile anlamsizdir

Bu düsüncelerinin bir rüyadan ibaret oldugu muhakkak? Ancak, öyle düsünüyoruz ki onlari bu tatli ve uzun rüyadan uyandirmanin vakti gelmistir. Bu uyanis, hafif bir seslenisle gerçeklesmezse, sert bir tokatla da gerçeklesebilir. Biz kendilerini bir kez daha uyarmis olalim. Türk?ten tokat yiyen kolay kolay kendine gelemez.

butun sehitlerimizin ruhu sad olsun mekanlari cennet olsun

canakkale gecilmez dedirten bu sehitlerimize biz yeterince ilgi gosteriyormuyuz tartisilir ama hic olmazsa burda onlari unutmadigimizi gosteriyoruz

calypso - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika

57.Piyada Alayi ve Tüyleri diken diken eden gerçekler

Mustafa Kemal Cepheleri kontrol ederkin bir birligin geri çekildigini görür ve hemen neden geri çekildiklerini sorar; "cephanemiz bitti pasam" derler. "süngünüz yok mu" der.. ve onlari cepheye gönderir. savas sonunda madalya töreninde o birligin adi okunur, kimse çikmaz.. hepsi sehit olmustur.. bu birlik "57.Piyade Alayi" dir ve tarihe mal olmus "ben size ölmeyi emrediyorum.." sözü bu birlik için söylenmistir.

Anzaklar savas alanini gezerken bir agaca yaslanmis bir sancak görürler, tüm askerler ölmüstür ve o sancagi alir ülkelerine götürürler bugün melbourne müzesinde sergilenen Sancagin altinda söyle yazmaktadir;

"BU ALAY SANCAGI GELIBOLU SAVAS ALANINDAN GETIRILMIS, AMA ESIR EDILMEMISTIR. CUNKU, TURK ORDUSUNUN MILLI GELENEKLERINE GORE BIR ALAYIN SANCAGI, ALAYIN SON ERI OLMEDEN TESLIM EDILEMEZ. BU SANCAK, SONUNCU MUHAFIZIN DA ALTINDA OLU OLARAK YATTIGI BIR AGACIN DALINA ASILI OLARAK BULUNMUSTUR. KAHRAMANLIK TIMSALI OLARAK KARSINIZDA DURAN BU TURK ALAYI SANCAGINI SELAMLAMADAN GECMEYIN"

Bu ülke böyle kurtarildi arkadaslar!

www.canakkale-film.com/

herkes bu filmi gormeli bu hafta sonu sinemalarda sanirim.

Sehitlerimizin ruhu Sad olsun

Saygilar,

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Tunga - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    50

Çanakkale benim, bizim, hepimizin mücadelesidir. Bu mücadele halen de bitmemistir.

Sehit Atalarimizin baslattigi bu onurlu mücadele bizimle ve bizden sonra geleceklerle devam edecektir.

Bu mücadele sadece Türk degil, tüm dünya savas literatüründe de hakettigi yeri bulmustur.

Sanirim bu kutsal mücadelenin Necef olayi ile kiyaslanmasi, bunu duyacak Ingilizleri, Fransizlar da sasirtacak ve itiraz görecektir.

Güce karsi birlik ve cesaretin göstergesidir Çanakkale Zaferi.

Burada dikkat edilmesi gerekli önemli bir nokta var.

Güce karsi sadece kuru muhalefet edilmemis, az biraz direnis gösterilmemistir. BU GÜCE KARSI ZAFER KAZANILMISTIR. Budur asil önemli olan.

Sadece konusarak degil, sadece ölerek degil ayni zamanda KAZANARAK da yaratilmis bir destandir.

Tipki TRABZONSPOR'un yarattigi gibi.

Bu anlamli günü anmak bize inanin çok yakisiyor.

Tesekkürler Dede, tesekkürler babaanne, anneanne. Bize bu zaferi ve gururu yasattiginiz için...

BDiler61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    39

her Türk evladinin gidip görmesi gereken bir yer ne zaman oraya gitsem gözlerim doluyor,tüylerim diken diken oluyor ve inanilmaz bir gurur yasiyorum.

Bir gezi sirasinda japon bir turistle tanistim o bana japonyada belli bir yasa gelmis çocuklarin atom bombasi atilan Hirosima ve Nagazaki sehirlerine götürülerek orada yasanan olaylarin anlatildigini söyledi ve son olarak bizim elimizde Çanakkale Zaferi gibi bir sey olsa bunu çocuklarimizin beynine islerdik ve onlari öyle yetistirirdik demisti.

bordox - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Bizim için gencecik yaslarinda topraga düsmüs yigitler aranizdaki biri olmak için her seyimi verirdim.Ne kadar sanlisiniz bir bilseniz.

Guests
    Ziyaretçi

Alýntý bordox Nickli Üyeden Alýntý
    Bizim için gencecik yaslarinda topraga düsmüs yigitler aranizdaki biri olmak için her seyimi verirdim.Ne kadar sanlisiniz bir bilseniz.

[img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img]

Nereden
    Avrupa Diðer

butun sehitlerimizin ruhu sad olsun mekanlari cennet olsun

Avustralyalilar Gelibolu yarimadasini ?Ulusal Kültür Mirasi? listelerine almak için harekete geçti. Avustralya hükümeti bu bölgenin kendi denetimlerine verilmesini istedi..(14.03.2005)

Avustralyalilar Gelibolu`yu "Ulusal Kültür Mirasi" listelerine almak için harekete geçti. Anzak Koyu`nda yürütülen yol çalismasinda askerlerin mezarlarinin tahrip edildigi iddialarinin hem Türk hem de Avustralya hükümeti tarafindan yalanlanmasina ragmen özellikle muhalefettin baskisi üzerine Avustralya hükümeti ilginç bir adim atti ve Türkiye`ye bu bölgenin kendi denetimlerine verilmesi için resmi basvuruda bulundu.

Ne oluyor bu adamlara.Savasla ele geçiremedikleri yerin denetimini ellerine almak istiyorlar.Bu ne yüzsüzlük kardesim.Insallah hükümetteki elemanlar 'dostluk adina' böyle bir istegi kabul etmezler.

SAKIN KAÇIRMAYIN!

1915 yilinda Çanakkale'de yasanan kanli savasin taraflari 90 yilin
    ardindan Çanakkale'de tekrar karsi karsiya geldiler... Ama bu kez
    dostça... Avustralya, Yeni Zelanda, Irlanda ve Galler televizyonlari ile
    TRT ortak yapimi 'Çanakkale Geçilemedi' belgeseli için...

Avustralya Savas Tarihçisi Dr. Peter Stanley, Irlandali Savas Tarihçisi
    Prof. Keith Jeffery ve Türk Belgesel Yapimcisi Savas Karakas, 90 yilin
    ardindan Çanakkale Savasi'nin askeri ve insani boyutunu tüm çiplakligiyla
    irdelemek ve unutulmus yönlerini ortaya çikarmak için bir araya geldiler
    .
    Üç tarihçi; farkli bakis açilariyla savas alaninda, belki de savasin
    kaderini degistiren noktalarda, savasin aktörlerini ve cephede
    yasanan kritik gelismeleri bu yapimda kiran kirana tartisiyor.

1915 yilinin orijinal fotograflarinin ilk kez üç boyutlu olarak
    kullanildigi belgesel, bugün ister Johnny ister Mehmet olarak
    anilsin Çanakkale'de savasmis tüm askerlerin cesaret ve korkularini
    ekranlardan kalbinize tasiyacak. Kendinizi bir anda Conkbayiri'nda bir siperde
    veya Seddülbahir'de batan bir geminin içinde bulacak ve savasi izlemekle
    kalmayip, yasayacaksiniz.

Avustralyali yönetmen Wain Fimeri'nin yazip, yönettigi 'Çanakkale
    Geçilemedi' belgeselinin 1. bölümü 17 Mart Persembe, 2. bölümü 18
    Mart Cuma aksami saat 19:10'da TRT 2'de.[/B]

Çanakkaleye bütün arkadaslarimin gitmesini dilerim oralari görmeden insan anlamaz o büyük destani insanin tüyleri diken diken oluyor özelliklede 57 alayi ve yan yana gömülmüs türk ve anzak askerinin mezarini mutlaka gidin görün bütün çanakkale sehitlerinin ruhlari sad olsun

Guests
    Ziyaretçi

BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKI KANDIR

TOPRAK EGER UGRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR!!!!

BU VATAN UGRUNA KANINI,CANINI SEVE SEVE VERME SEREFINE NAIL OLMUS SEHITLERIMIZ SIZI HIÇ UNUTMIYCAZ!

SEHITLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ!

BASTIGIN YERLERI TOPRAK DEYIP GEÇME TANI,

DÜSÜN ALTINDA BINLERCE KEFENSIZ YATANI..

sehitlerimizin ruhlari sad olsun cenab-i ALLAH mekanlarini cennet eylesin.sehitlerimizin ruhlarina el Fatiha.Amin

Çanakkale Sehitlerine

Su Bogaz harbi nedir? Var mi ki dünyâda esi?
    En kesif ordularin yükleniyor dördü besi.
    -Tepeden yol bularak geçmek için Marmara?ya-
    Kaç donanmayla sarilmis ufacik bir karaya.
    Ne hayâsizca tehassüd ki ufuklar kapali!
    Nerde-gösterdigi vahsetle 'bu: bir Avrupali'
    Dedirir-Yirtici, his yoksulu, sirtlan kümesi,
    Varsa gelmis, açilip mahbesi, yâhud kafesi!
    Eski Dünyâ, yeni Dünyâ, bütün akvâm-i beser,
    Kayniyor kum gibi, mahser mi, hakikat mahser.
    Yedi iklimi cihânin duruyor karsina da,
    Ostralya'yla beraber bakiyorsun: Kanada!
    Çehreler baska, lisanlar, deriler rengârenk:
    Sâde bir hâdise var ortada: Vahsetler denk.
    Kimi Hindû, kimi yamyam, kimi bilmem ne belâ...
    Hani, tâuna da züldür bu rezil istilâ!
    Ah o yirminci asir yok mu, o mahlûk-i asil,
    Ne kadar gözdesi mevcûd ise hakkiyle, sefil,
    Kustu Mehmedcigin aylarca durup karsisina;
    Döktü karnindaki esrâri hayâsizcasina.
    Maske yirtilmasa hâlâ bize âfetti o yüz...
    Medeniyyet denilen kahbe, hakikat, yüzsüz.
    Sonra mel'undaki tahribe müvekkel esbâb,
    Öyle müdhis ki: Eder her biri bir mülkü harâb.

Öteden sâikalar parçaliyor âfâki;
    Beriden zelzeleler kaldiriyor a'mâki;
    Bomba simsekleri beyninden inip her siperin;
    Sönüyor gögsünün üstünde o arslan neferin.
    Yerin altinda cehennem gibi binlerce lagam,
    Atilan her lagamin yaktigi: Yüzlerce adam.
    Ölüm indirmede gökler, ölü püskürmede yer;
    O ne müdhis tipidir: Savrulur enkaaz-i beser...
    Kafa, göz, gövde, bacak, kol, çene, parmak, el, ayak,
    Bosanir sirtlara vâdilere, sagnak sagnak.
    Saçiyor zirha bürünmüs de o nâmerd eller,
    Yildirim yaylimi tûfanlar, alevden seller.
    Veriyor yangini, durmus da açik sinelere,
    Sürü halinde gezerken sayisiz teyyâre.
    Top tüfekten daha sik, gülle yagan mermiler...
    Kahraman orduyu seyret ki bu tehdide güler!
    Ne çelik tabyalar ister, ne siner hasmindan;
    Alinir kal'â mi gögsündeki kat kat iman?
    Hangi kuvvet onu, hâsâ, edecek kahrina râm?
    Çünkü te'sis-i Ilahi o metin istihkâm.

Sarilir, indirilir mevki-i müstahkemler,
    Beserin azmini tevkif edemez sun'-i beser;
    Bu gögüslerse Hudâ'nin ebedi serhaddi;
    'O benim sun'-i bedi'im, onu çignetme' dedi.
    Asim'in nesli...diyordum ya...nesilmis gerçek:
    Iste çignetmedi nâmusunu, çignetmiyecek.
    Sühedâ gövdesi, bir baksana, daglar, taslar...
    O, rükû olmasa, dünyâda egilmez baslar,
    Vurulmus tertemiz alnindan, uzanmis yatiyor,
    Bir hilâl ugruna, yâ Rab, ne günesler batiyor!
    Ey, bu topraklar için topraga düsmüs asker!
    Gökten ecdâd inerek öpse o pâk alni deger.
    Ne büyüksün ki kanin kurtariyor tevhidi...
    Bedr'in arslanlari ancak, bu kadar sanli idi.
    Sana dar gelmiyecek makberi kimler kazsin?
    'Gömelim gel seni tarihe' desem, sigmazsin.
    Herc ü merc ettigin edvâra da yetmez o kitâb...
    Seni ancak ebediyyetler eder istiâb.
    'Bu, tasindir' diyerek Kâ'be'yi diksem basina;
    Ruhumun vahyini duysam da geçirsem tasina;
    Sonra gök kubbeyi alsam da, ridâ namiyle,
    Kanayan lâhdine çeksem bütün ecrâmiyle;
    Mor bulutlarla açik türbene çatsam da tavan,
    Yedi kandilli Süreyyâ'yi uzatsam oradan;
    Sen bu âvizenin altinda, bürünmüs kanina,
    Uzanirken, gece mehtâbi getirsem yanina,
    Türbedârin gibi tâ fecre kadar bekletsem;
    Gündüzün fecr ile âvizeni lebriz etsem;
    Tüllenen magribi, aksamlari sarsam yarana...
    Yine bir sey yapabildim diyemem hâtirana.
    Sen ki, son ehl-i salibin kirarak savletini,
    Sarkin en sevgili sultâni Salâhaddin'i,
    Kiliç Arslan gibi iclâline ettin hayran...
    Sen ki, Islam'i kusatmis, boguyorken hüsran,
    O demir çenberi gögsünde kirip parçaladin;
    Sen ki, rûhunla beraber gezer ecrâmi adin;
    Sen ki, a'sâra gömülsen tasacaksin...Heyhât,
    Sana gelmez bu ufuklar, seni almaz bu cihât...
    Ey sehid oglu sehid, isteme benden makber,
    Sana âgûsunu açmis duruyor Peygamber.

Mehmet Akif Ersoy
    Edited by: yattara11

POYRAZ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diðer

Aziz sehitlerimizi,rahmet,saygi ve sevgiyle aniyoruz.

Eger onlar canlarini hic düsünmeden vermemis olsalardi,bu gün vatansiz olacaktik ve baska ülkelerin sömürgesi altinda serefsizce bir yasama mahkum olacaktik.

Ruhunuz sad,mekaniniz cennet olsun aziz sehitlerimiz.

Yildönümünde rahmet ile aniyoruz.

Semih58 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    57

Bugün bizlerde Vatanimizi bölmeye çalisanlara karsi Tek yürek olalim.Dün onlar bu cennet vatani bize hediye etti.Bizlerde bu vatanin kiymetini bilelim.

Nereden
    Hakkari

Yillarca Dünyaya Hükmetmis Atalarin Torunlari Türk Evlatlarina;

Mazisi san ve seref dolu Türkler, geçmiste oldugu gibi bugünde atalariyla gurur duymakta, geçmiste oldugu gibi bugün de vatani ugruna canini hiç düsünmeden feda eylemeye hazirdir. 90 yil önce düsman birliklerine geçit vermeyen Çanakkale, dünya tarihinde en kanli cephe savasi olarak yerini almistir. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal'in ( BEN SIZE TAARRUZU DEGIL ÖLMEYI EMREDIYORUM ) sözüyle dünya tarihinde görülmemis bir destana adini yazdiran Atalarimiz, KANLARIYLA SULANDIRDIKLARI vatan topraklarini biz genç nesillere serefli ve bir o kadar da azametli birakmislardir. Yarbay Mustafa Kemal'in üstün dehasi sayesinde Kurtulus Savasimizin provasi yapilmistir. 1914 gençliginin tamamina yakini sehit veya gazi oldugu bu savas, dünya tarihinin topyekün degismesine, Türklerin tekrar dirilisi, Avrupanin doguya geçmiste oldugu gibi o zaman da boyun egmesini saglamistir.

Bu büyük savasta sehit düsen aziz sehitlerimizin ruhu sad olsun.

VATAN TOPRAKLARININ HER KARISI ATALARIMIZIN KANIYLA SULANMISTIR

Nereden
    Hakkari

ÇANAKKALEIS ALL BUT IMPREGNABLE....

bu olayi daha once yazmistim fakat bu gunun ne kadar degerli oldugunu gostermek icin tekrar yazmayi kendime borc bildim.

Avustralyali yasli adam cok hasta olmustu. Belkide hayatinin son gunlerini yasiyordu. Ameliyat olmak uzere amerikaya geldi. Hastanede odasinda yatarken iceri bir doktor girdi. Doktorla sohbet etmeye basladilar. Bu sohbet esnasinda doktorun gozu adamin kolundaki dovmeye takildi. Yasli adamin kolundaki dovme Turk bayragiydi. Bunun uzerine doktor heyecanla sordu Turkmusunuz diye.Adam hayir, neden sordun dedi, doktorda kolunuzdaki dovmeyi gorunce sizi turk sandim dedi ve ekledi cunku ben turkum. Yasli adam doktorun turk oldugunu duyunca cok sasirdi ve yillar once hayatimi turkler kurtarmisti, simdide baska bir turk kurtariyor dedi.Doktor once adamin ne demek istedigini anlamadi ve yasli adam bunun uzerine anlatmaya basladi.

Canakkalede turklere karsi savasiyordum. Onlardan sayi olarakta cephane olarakta kat kat cok ustunduk fakat bir turlu ilerleyemiyorduk. Hepimiz cok sasirmistik. Hepimiz ne yapacagimizi bilemiyorduk ve bu arada buyuk bi patlama oldu. Gozumu actigimda esir dusmustum. Kendi kendime kesin oleceksin dedim cunku savasa gelikren ingilizler bize cok kotu seyler anlattilar. turklerin ne kadar acimasiz ve gaddar olduklarini soylediler. fakat bunun dogru olmadigini kisa surede anladim. Turklerin yiyecekleri yok denecek kadar azdi fakat kendileri yemeyip bana yedirdiler. cok sayida yarali askerleri vardi fakat onlarin yarasini degil benim yarami sardilar. bu durum karsisinda oyle utandimki kendimden nefret ettim. ben nasil boyle bi millete karsi savasiyorum diye kendimden igrendim. Savas bittikten sonra ulkeme geri dondum ve ilk isim koluma bi turk bayragi yaptirmak oldu. Doktor bunlari duyunca cok sasirdi fakat turk olduguyla bir kez daha gurur duymustu.

Aradan gunler ,haftalar gecti. Doktor yine yasli adamin odasindaydi. Yasli adam doktora ondan bisey istedigini soyledi. doktorda tabiki elimden geleni yaparim dedi. yasli adam ismini degistirmek ve musluman olmak istedigini soyledi. doktorda bunu duyunca inanilmaz bir sevinc yasadi. Yasli adam isminin ali olmasini istedi ve doktora bundan sonra bana ali adiyla cagir dedi. Doktorla beraber saadet getirdiler ve Yasli adam artik musluman ve avustralyali ali olmustu. Doktor Aliye Kuran hediye etti. Ali artik cok mutluydu.

yine bir gun turk doktor odasindayken anons yapildi. Turk doktordan alinin odasina acilen gitmesi isteniyordu. Alel acele alinin odasina gitti ve kapiyi acinca gordugu manzara karsisinda goz yaslarini tutamadi. Avustralyali Ali olmustu. Fakat asil ilginc olan ise oldugunde Kurani kalbinin ustune koymasi ve turk bayragi dovmesi yaptirdigi kolunubayrak uste gelecek sekilde yatagin ustune koymasiydi.

Iste bu Avustralyali Alinin hikayesi.Alinin ve CANAKKALEDE VE DAHA NICE CEPHELERDEGOZUNU HIC KIRPMADAN BU VATAN ICIN SEHID OLMUS BUTUN ATALARIMIZIN MEKANI CENNET OLSUN.... RAHAT UYUYUN DUNYADA 1 TEK TURK KALSA BILE BU VATANI KANIMIZIN SON DAMLASINA KADAR KORURUZ... NE MUTLU TURKUM DIYENE!!!

Trabzonspor Kongre Üyesi

Genel Koordinatör
    Çakýr - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    42

Allahtüm sehitlerimizerahmet eylesin. Sehitler ölmez, vatan bölünmez, bayrak inmez.

Çanakkale Savasi'nin en siddetli günlerinde General Hamilton'un yazdigi günlükten:

??. Evet, insan ruhunu yenmek mümkün olmuyor. Dünyada hiçbir ordu bu kadar sürekli ayakta kalamaz. Sadece bugün 1800 sarapnel attik. Aylardan beri gece-gündüz savas gemilerimiz mevzilerini bombaliyor. Son derece hirpalanmis Türkleri koruyan cenab-i Allah?larindan ayirmak için baska ne yapilabilir!?

Müttefik Ordulari Baskomutani
    General Jean Hamilton

Trabzonspor Kongre Üyesi

Genel Koordinatör
    Çakýr - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    42

Firtina28 müthis bir öyküydü kardesim sagolasin anlattigin için.Iste böylesine essiz bir milletiz biz.
    BAYRAGIM

Ey mavi göklerin beyaz ve kizil süsü
    Kizkardesimin gelinligi, sehidimin son örtusü.
    Isik lsik, dalga dalga bayragim,
    Senin destanini okudum, senin destanini yazacagim.
    Sana benim gözümle bakmayanin
    Mezarini kazacagim.
    Seni selamlamadan uçan kusun
    Yuvasini bozacagim.
    Dalgalandigin yerde ne korku ne keder...
    Gölgende bana da, bana da yer ver!
    Sabah olmasin, günler dogmasin ne çikar!
    Yurda, ay-yildizinin isigi yeter.
    Savas bizi karli daglara götürdügü gün
    Kizilliginda isindik;
    Daglardan çöllere düsürdügü gün
    Gölgene sigindik.
    Ey simdi süzgün, rüzgarlarda dalgali;
    Barisin güvercini, savasin kartali...
    Yüksek yerlerde açan çiçegim;
    Senin altinda dogdum,
    Senin dibinde ölecegim.
    Tarihim, serefim, siirim, herseyim;
    Yer yüzünde yer begen:
    Nereye dikilmek istersen
    Söyle seni oraya dikeyim!

61trabzonomer - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    37

DUR YOLCU BILMEDEN GELIP BASTIGIN BU TOPRAK,

BIR DEVRIN BATTIGI YERDIR.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Badaloðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

Allah Sehidlerimizin ruhunu Sad eylesin...Onlarin bu mertebeye kosarak gittigi gibi bizimde gidecegimizi kimse aklindan çikarmasin.Hayalimde Çanakkale sehidligini hep beraber gezmek var!...

ya bende gitmeyi çok isterim bakalim dardanel 1. lige çikarsa bir günde sehitlerimizi ziyaret ederiz.en kolayi böylesi,org. açisindan.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)