Sayfa 3 Toplam 7 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 5 ... SonuncuSonuncu
Toplam 155 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 75 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Profesyonellik mi, Trabzonsporluluk Ruhu mu?

Tabikide trabzonsporluluk ruhu
    SÜRMENELİ MEHMET...

Nereden
    İstanbul

İkisi arasında tercih yapmak için kendimizi ve oyuncularımızı zorlamamalıyız. Örneğin Rigobert Song için profesyonellik, Tayfun Cora içinse Trabzonspor ruhu aranmalı. Hatta o ruh ve azim aslen Trabzonsporlu olmayan Egemen Korkmaz'da da aranmalı. Diyelim ki ligin sonuna doğru şampiyonluk için en önemli maçımızı oynuyoruz ve bu üç oyuncumuzun da hafif sakatlıkları var; Bu durumda Song'un oynamamasını kimse yadırgamaz. İlk 11'e konsa bile kendisinden beklenen verimi alamazsınız. Ancak aynı durumdaki Egemen dişini sıkıp oynamalı, Tayfun ise ayağı 10 yerden kırılsa bile bir yolunu bulup oynamalı.

Bilmem anlatabildim mi?
    BİLMEM ANLATABİLDİM Mİ?

Ali Tunahan Güllü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Trabzonsporluluk ruhu...
    OSCAR CARDOZO

trab61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

yanii tabiiki trabzonsporluk ruhu.
    Sensizlik ölüm kadar acı varlıgın yasam kadar kutsal sen ise nefes kadar önem li canım kadar degerlisin Trabzonum.
    Domuzdan post, fenerliden dost olmaz...

Emre Emiroğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Öyle bir ruh yok .. Olmasında..

Böyle birşey kalmış olsa bile bu başarı iiçin yeterli değil.. Bu ruhu nesilden nesile , topcudan topcuya aktaramazsınız. Bu ruhla başarı gelmez..

Nesilden nesile aktarabileceğimiz , gelen futbolcunun hissettiği TS ruhu değil klüpteki profosyonellik olmalı.

Aldığınız ve oynattığınız yabancılara bu ruhu aşılayamazsınız. Ruh taratarda olsun yeter. Gerçi taraftarda bile yok artık.

Biz coşkulu , itici ( destek olarak ) , TARAFTAR

Kadro ve Yönetim profosyonel olsun yeter. Fazlasına gerek yok.

bordo&maviaşkı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Bu ruhu ve bunun ne demek olduğunu, bizden daha iyi tarif edebilecek başka bir takım dünyada pek yoktur. Ama bu ruhun kaybolmasına sebep olan faktörlerin araştırılması gerekir bence. Bu faktörlerin en başında,tarihte küçük beyinli adamları başımıza yönetici yapmamız ve onlardan büyük işler başarmalarını beklememiz yatıyor... Balık baştan kokar misali, diğer faktörlerde bunu takip etmiştir senelerce...Dolayısıyla Trabzonsporu yöneten bu küçük beyinliler,zamanla takımın da,hedeflerin de küçülmesine sebep olmuşlardır. Diğer en önemli faktör;alt yapıya gereken önemin verilmemesi ve yıllardır özümüzdeki altyapı sistemini bir türlü sağlayamamızdır. Ben bu başlığı açan arkadaşa katılıyorum.katılmayan arkadaşlara ise, bizi zamanında başarıdan başarıya taşıyan,bizi Efsaneleştiren bu ruh anlayışının, yıllardır gs liler tarafından başarıyla uygulandığını hatırlatmak isterim. Ve bu anlayışın gs yide aynı şekilde başarıdan başarıya taşıdığı aşikardır.Fazla geriye gitmeye gerek yok,daha geçen senelerde gs nin futbolcuları paralarını alamayıp idmanlara çıkmazlarken,sezon sonu şampiyon olacak kadar her maçta ölümüne hırsla mücadele ettiklerini hatırlarsınız umarım.Bu durum bana tarihi hatırlatıyor.Tarihte de Osmanlı,uyguladığı sistemiyle 600 sene dünyaya hükmetmişken,günümüzde o sistemi kısmen de olsa uygulamaya çalışan abd nin başarısı ortadadır.Yani örnek olan biziz ama uygulayan başkaları... Sonuç olarak şunu çıkartabiliriz;biz okyanuslarda macera aramamıza gerek yok,Karadenizde başarılı olmamız için gereken her türlü kaynak var,yeter ki bunu doğru bir şekilde kullanalım...
    Konu bordo&maviaşkı tarafından (25.11.2008 Saat 02:02 ) değiştirilmiştir.
    Aşkımız kişilere değil,EFSANE RUHUNA...

Bulut61-34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Bulut61-34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abramoviç Chelsea yerine Trabzonsporun başkanı olsa ve dünya yıldızlarını getirip de Trabzonsporu şampiyon yapsa çok mutlu olurum diyemiyeceğim. Bir çok arkadaşımız şampiyon olalım da nasıl olursa olsun anlayışındalar ama ben katılamıyorum malesef.
    O zaman o takımın sadece adı Trabzonspordur, beni, yöremi temsil eden bir olgu-değer değildir.
    Emre Emiroğlu nikli renktaşım; sen yukarda bahsettiği şekilde geleek şampiyonlukta ne kadar mutlu olacaksın? Eminim mutlu olursun ama bu mutluluk hakikaten tatmin edici mi olur?
    Taraftarin iyisi

Eski kullanıcı adı : Tslidrist

Ahmet Başkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Arkada kalmasinn

Öztürk Adem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bence artık profosyenellıgın dısında bır ınanmıslık var .Futbolcularomızın cok azı sampıyonluk yasamıs bu tadı bu hazı cok az tatmıs oyuncuların olması en buyuk avantajımız.Bunun yanı sıra cok ust duzeyde 1 oyuncumuzun olmaması da bu konuda takımda bırlık beraberlıgı doguruyor (Yattara ) harıc o kendını sevdırıyor sevmemek mumkun mu onu
    Dıger bır taraftan ıse taraftarımızın daha olgun bakması .ve o ozlemı oyunculara yansıtması o ıcımızdekı saf temız duyguları onlara yansıtmamızdan kaynaklanan bır durum olduguna ınanıyorum.O hıcbır yerde bulamayacakları o ateslı taraftarın burda oldugunu gormek onlara da cok buyuk guven hırs ve bızım gıbı ınanmalarında katkı saglıyor.
    Bunların da en buyuk mımarı olayların buraya gelmesınde en buyuk faydası olan Buyuk baskanımıza
    SADRİ ŞENER o mutavazı o ası o babacan o adam gıbı adama da TESEKKUR EDIYORUM
    Rejime el koyamadıgımız anda bile,yön vermeye devam ederiz.(KUZEYİN ÇOCUKLARI)

İSTANBUL AREL ÜNİVERSİTESİ

.....
    Ziyaretçi

Trabzonsporluluk Yeterde artar bile

Nereden
    Trabzon

ruhumuz yeter
    ÜNAL KARAMAN!

Ertan 51 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Niğde

çok büyük çoğunluk gibi bende Trabzonsporluluk ruhu diyeceğim
    ama o efsane takımdaki oyuncularımızın Trabzonsporluluk ruhu
    son dönemlerdekiler gibi değil
    yada ben uyanıklık yapsam 2 sini birden istesem hem ruhumuz olsa hem profosyenellik olmamı acaba
    Şike yapanın,şikecileri kollayanın,şikeye şike diyemeyenlerin Allah bin türlü belasını versin inşallah.

cihatöztürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Emirhan Ömeroğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "Hedefim burada başarılı olup Avrupa'ya gitmek"

inanın bu laf benim çok zoruma gidiyor.. külübe gelip bunu sölediklerinde çok dokunuyor bana çünkü bana göre En büyük biziz!

arkadaşım aynı şeyleri bende hissediyorum.....bu laf banada çok dokunuyor

seVil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

TRABZONUM OLEY TRABZONUM OLEY TRABZONUM HOLEYYYYYYY tabi Trabzonsporluk
    bU sEvdAlıK bENi 7

Muhammet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Önemli olan 3 puan.

Serkan Trabzonsporlu mu? Bunu kimse bilemez ama saha içinde çok fena "Trabzonsporlu".

Ben diyorum ki saha dışında profesyonel, saha içinde de acayip Trabzonsporlu olsunlar.
    A Revolution without dancing is a Revolution not worth having.

Mayls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Alıntı Muhammet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Önemli olan 3 puan.

Serkan Trabzonsporlu mu? Bunu kimse bilemez ama saha içinde çok fena "Trabzonsporlu".

Ben diyorum ki saha dışında profesyonel, saha içinde de acayip Trabzonsporlu olsunlar.
    Profesyonel olmayı başaranların Trabzonsporlu olup olmamaları önemli değil senin de dediğin gibi. Çünkü profesyonel bir futbolcu zaten elinden gelenin en iyisi yapacaktır takımı için, Trabzonspor'u tutsun, tutmasın

İkisinden birisi yeter.
    Trabzonspor HES yapma, kendi kalene gol atma!
    Karadeniz'e Özgürlük!

Semih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Muhammet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Önemli olan 3 puan.

Aradığım düşünce buydu.

Başarılı olup Avrupa'ya gitmek istiyorum söylemlerini pek önemsememeliyiz.

Sonuçta Manchester United'ın bir futbolcusu dahi,
    "Hedefim Real Madrid'de oynamaktır." diyebiliyor.
    "İzin ver Selim biraz,Hegel,Fichte diyelim,
    Felsefeyle ilişkin bir de ekmek yiyelim."

Tolunay Abdioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Trabzonsporluluk ruhu yeter de artar bile.

Faruk UYSAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla

Başlığın takdim yazısından anladığım kadarıyla “Profesyonellik mi, Trabzonsporluluk Ruhu mu?” sorusundan kasıt olarak, herhangi bir oyuncu Trabzonspor’a geldiği vakit kulübümüz onu kovmadıkça o Trabzonspor’dan ayrılmayı istememeli; çünkü Trabzonsporluluk ruhu bunu gerektirir.Ben böyle anladım; dolayısıyla başlığı buna göre yorumlayacağım.

Günümüz dünyasında maalesef bu artık pek mümkün görünmüyor. Çünkü hepimiz biliyoruz ki başarıya ulaşmak için çok büyük paralarla çok geniş coğrafyadan taranan kaliteli oyuncularla takımlar kuruluyor. Daha sonra işin içine ailevi durumlar, eğitim olanakları, sosyal yaşam, daha fazla para ve kariyer faktörlerinin de girdiğini göz önüne aldığımız vakit oyuncu dolaşımları önlenemez oluyor.

Aslında ben, Trabzonspor’a gelen bir oyuncunun “Burada başarılı olup Avrupa’ya gitmek istiyorum” demesinden hiçbir rahatsızlık duymuyorum. Hedefi ne olursa olsun başarılı olmak isteyen futbolcudan zarar gelmez. Trabzonspor gibi şampiyonluğu hasretle bekleyen iddialı kulüpler, gittiği takdirde yerinin doldurulamayacağına inandığı oyuncuları istedikleri anda rahatlıkla ikna edip göndermeyebilirler. Şayet herhangi bir futbolcu gitmiş ise bu büyük ihtimal ile Yönetimin tasarrufudur. Ayrıca, bu gibi durumlar sadece Trabzonspor’a özgü değil. Zira İstanbul ve Anadolu takımlarında oynayan yetenekli, kendine güvenen oyuncuların da Avrupa hedefleri olduğunu hepimiz biliyoruz. Hem İstanbul’dakiler gittiler mi bedavaya gidiyorlar. Biz o bakımdan daha rahatız. Çünkü bizden ayrılanlar hem kulübümüzün rızasını aldılar, hem de para kazandırdılar.

Ha şunu da belirteyim, başka kulübe gitmek derken, örneğin, bizdeki bir oyuncunun İstanbul kulüplerine gitmek istemesi, bir taraftar olarak benim için de tahammül edilmesi zor bir durumdur. Çünkü takımımızın bu ekipler ile çok büyük bir rekabet halinde olduğunu bilmeyen oyuncu yoktur herhalde.

Başlık çok önceleri hatta Yattara için açılmış olsa bile, profesyonelliği “oyuncunun yurt dışına gitmek istemesi” ne indirgenmesi hadi neyse de, Trabzonsporluluk ruhu “oyuncunun gönderilmediği sürece futbolu bırakıncaya kadar Trabzonspor’da oynamak istemesi” olarak sınırlandırılması biraz abes olmuş gibi. Örnek verecek olursak Şampiyonlar Ligi ön eleme maçı öncesi tatilde halı sahada sakatlanan Erdinç, izin verilseydi futbolu Trabzonspor’da bırakacaktı. Oyuncudaki bu ısrarlı isteği Trabzonsporluluk ruhu ile açıklayamayız sanırım. Bu örneği daha da çoğaltabiliriz.

Bugün futbolcularımız hastalık, sakatlık demeden, gereksiz yere kart görüp takımını eksik bırakmadan, canla başla mücadele ederek bu noktalara gelmişler ise onların Trabzonsporluluk ruhunu tam olarak taşıdıklarından zerre kadar şüphem yoktur. Uzun vadede Avrupa hedefleri olsa bile… Başlığı açan bir renktaşım olarak eminim ki siz de aynı görüştesinizdir. Sadece birazcık anlam karmaşası olmuş.
    Konu Faruk UYSAL tarafından (05.02.2009 Saat 17:43 ) değiştirilmiştir. Sebep: Önce Word'de yazmıştım. Biraz geç oldu ama yazı tipi boyutunu 12'den 10'a düşürerek tekrar gönderdim.

Mehmet S. Pervan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Standart İstanbul Takımlarına mı Benzemeye Başladık ?Yoksa Çağımızın Futbolunun Gereği mi Bu ?

Arkadaşlar biz gençler çok hatırlamasakta yinede Trabzonspor tarihinden biliyoruz. Eskiden Trabzonspor denilince akla hep Trabzonlu futbolcular gelirdi. Eski kadrolarımızda nerdeyse 7 - 8 kişi Trabzonluydu. Trabzonspor'u Trabzonspor yapan da buydu.

Şimdiye bakarsak ise ilk 11 çıkan takımımızda kaç Trabzonlu oyuncu var yani alt yapıdan çıkmış kaç futbolcumuz var ? Belki 1 belki de 2. Geçende bir haber okumuştum. Trabzonspor tarihinde ilk defa ilk 18'inde bir Trabzonlu futbolcu olmadan maça çıkmış.

Şimdi merak ettiğim nokta bu durum nasıl oluştu. Aklıma 3 seçenek geliyor. Ya alt yapımız eskisi kadar kaliteli futbolcu çıkaramıyor - ya endüstriyel futbolun gerekleri olarak kaliteli yabancı futbolcuya ihtiyaç duyuyoruz - ya da İstanbul takımlarının transfer yarışına biz de mi ortak olmaya başladık ?

Sizce__?

Lütfen konuyu dikkatli okuyun. Kastetmek istediğim Trabzonlu futbolcular değil, alt yapıdan gelen futbolcular !!!
    Konu Mehmet S. Pervan tarafından (08.02.2009 Saat 15:03 ) değiştirilmiştir.

"Uluslar, egemenliklerini geçici bile olsa, bırakacağı meclislere dahi gereğinden fazla inanmamalı ve güvenmemelidir."

Mustafa Kemal Atatürk

Nereden
    Trabzon

Bu durum sanki kötü bir şeymiş gibi algılamanın anlamı yok. Mesela Umut Bulut'un yerine ben Ergin Keleş'i babamın oğlu olsa tercih etmem. Alt yapıdan fazlaca futbolcu çıkmadığı belli ama illaki alt yapıdan çıkmalı diye bağnazca bir düşünceye kendini kaptırmak akıl karı değil.

theo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

altyapın yıllarca kaliteli oyuncu çıkartmazsa ya yarıştan uzak kalacaksın ya da kaliteli ve de karakterli trabzona yakışan başarıya aç çocukları takımına katacaksın...şu bir gerçekki sahada olan herkes sanki vatan için savaşır gibi mücadele ediyor...

Ahmet Başkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

kiliiitttttttt

Öztürk Adem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

cok ama cok sacma bır baslık olusmus .Gelısen degısen dunya duzenın de bu kadar gerıde kalmak asıl bızım Trabzonlu kımlıgımıze terstır.Gunun sartları neyı gerektırıyorsa o yapılmalı .Unutulmamalı kı Bızı en cok sampıyon yapmıs olan baskanımız da Bursalıdır

Syn .Samıl Ekıncı
    Rejime el koyamadıgımız anda bile,yön vermeye devam ederiz.(KUZEYİN ÇOCUKLARI)

İSTANBUL AREL ÜNİVERSİTESİ

Nereden
    Trabzon

Alıntı Ahmet Baskaya60 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kiliiitttttttt
    Neden kilit arkadaşın düşüncelerine katılmasam bile bence tartışılması gereken bir konu...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)